Adverlentiën MAANDAG 5 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING VEUR. Diefstal. Ten nadeele van L. v. d. Zalm is een voor zijn huis aan den Oost- Vlietweg liggende vlet ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek in. Geboren: Jan Antoon z. van J. ten Hoopen en G. A. M. S. Hol. Theodora Petronella Maria d. van J. A. den Hollan der en H. C. Vogelaar. Quirinus Jaco bus Cornells z. van J. A. A. van Rijn en Th. C. Kerklaan. Maria Wilhelmina d. van L. C. Janson en M. W. van Bohemen. Thedora Maria d. van J. G. v. d. Helm en M. A. Hilgersom. Gehuwd: Gerardus Johannes Ver boom en Maria Elisabeth Koerts. Overleden: Jacobus van Heiningen 37 j. Catharina Vronik 68 j. Allp"-^- da Johanna Vester 66 j. STOMPWIJK. Geboren: Petrus Simon z. v. H. W. Rolvink en G. Wortel. WARMOND. Vertrokken: E. A. M. G. Walen kamp raar Utrecht. J. A. v. d. Meer, naar Alkemade. C. A. Wayer naar Krommenie. B. J. v. d. Hulst naar Voor schoten. H. C Wiggeman naar Delft. M. C. Snijders naar Leiden. G. A. Thoer>naar Rotterdam. H. Kichhoff naar Duitsch'and. Gevestigd: J. van Niekerk van De venter. Van Geene van Zwammerdam. L. W. A. Kemper van 's-Gravenhage. M. Üorver van Haarlem. L. W. Meyers van Kamerik. J. van Waning van Oegst- geest. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE (GROENENDIJK)... WAAROM EEN PAROCHIEHUIS? Laat u niet overrompelen door den storm des tijds. Vrijdagavond 1.1. werd een vergadering gehouden, welke stond onder leiding van den voorzitter der onlangs geinstalleerde „commissie tot stichting van 'n parochie huis". De eerw. heer rector van der Ven, 4ei- der der jeugd-organisaties in het district Leiden, hield 'n fijn gestyleerde en keurig voorgedragen rede over het nut, hoe en waarom van 'n dergelijk gebouw. „Waar toe 'n parochie-huis? Het huisgezin moet zijn omgeven door beschuttende muren en wonep onder een beschermend dak. Dan pas, maar ook dan alleen kan het ideale gezinsleven bloeien en tot volle wasdom komen en het is mede een der oorzaken van geloofsafval in de groote steden, dat zoo veel gezinnen geen eigen tehuis meer heb ben. Het middenpunt van waaruit onze geestelijke slagader wordt gevoed, heeft een eigen huis n.l. onze parochie-kerk. Maar daarnaast, zoo mogelijk in de scha duw daarvan behoort te staan het parochie huis, van waaruit in de cultureelë en maat schappelijke behoeften onzer jeugd wordt voorzien, hun kennis wordt bijgebracht van de sociale en godsdienstige problemen van ons leven. Het huisgezin is nog steeds de kern, van waaruit de echt Katholieke opvoeding moet uitgaan, maar- uw parochie huis steekt u daarbij de helpende hand toe bij de opvoeding uwer kinderen van 13 tot 17 jaar (zoo buitengewoon moeilijk in on zen tijd) en van 17 tot later, hen klaar helpt maken voor den strijd, die hen wacht, uw kinderen helpt vormen tot voor beeldige katholieken en goede staatsbur gers. Dat kan niet gebeuren in 'n herberg of schoolgebouw, wat er niet voor is inge richt. De eerw. spreker zeide, dat z'n hart van gezellenvader openging bij het zien van zoo'n talrijke schare jongelingen om ze onder te brengen in 'n St.-Joseph-gezellen- vereeniging. Tooneel, zang, muziek, sport, zijn allen noodzakelijke middelen .om tot het doel te geraken. De rector vertelde nog 'n fragment uit het boek van 'n Duitsch schrijver getiteld „Pilatus". Hoe 'n bewoner aan den voet van den gelijknami- gen berg in Zwitserland tijdens 'n groote storm 'n stuwdam ging opwerpen om z'n huis te beveiligen tegen het gevaar van loslatende rotsblokken; toen hij daaraan be zig zijnde nam hij 'en geweldig geraas waar 'n groot stuk rots had losgelaten en kwam met donderend geraas naar beneden, ver nielde z'n huis en doodde vrouw en kind. Sindsdien zwierf hij als eenzaam zwerver door de bergen jammerend over z'n onge luk vol zelf verwijt, hij was te laat ge weest met z'n arbeid aan den stuwdam, dien hij in rustiger tijd had moeten bou wen. Men spreekt zoo dikwijls van dien goeden ouden tijd. Was 't toen werkelijk beter. De oude Romeinen spraken reeds van toen in dien goeden ouden tijd. Paro chianen van St. Bernardus, wilt ge u door de stormen des tijds laten overrompelen of wilt ge behooren tot de verstandigen die bijtijds 'n stuwdam hebben opgeworpen?.. Dan zal het nageslacht hier kunnen spre ken van het jaar 1934 als van „den goe den ouden tijd." Een daverend applaus beloonde deze gloedvolle rede die met gevoelige aandacht werd gevolgd. Wij wenschen dat de rec tor het zaad van het woord wat zij neer w. dezen avond heeft uitgezaaid tot volle wasdom en hon lerdvoudige vrucht moge zien komen. Dit is de taak onzer parchia- nen om in eensgezindheid te arbeiden aan de tot stand koming van dit schoone werk. Een kleine parochie kan groot zijn in z'n eenheid. Een ieder, die niet aan deze een heid meewerkt of ze tracht te verbreken, doet een slechte daad. Mogen wij deze kleine beschouwing besluiten met het de vies, de wapenspreuk van onze roemrijk regeerende Paus Pius XI. Ut omnes unum sint. „Dat allen een zijn.". RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. ONVOLDOEND GEMENGDE MARGARINE. Voor het Kantongerecht alhier heeft he denmorgen terechtgestaan A. J. M., hande laar in margarine te Leiden, terzake dat hij voorradig heeft gehad kisten met boter ge mengde margarine, welke niet aan de ver- eischte samenstelling voldeed. Het O. M. vorderde 150.boete of 50 dagen hechtenis. De kantonrechter veroor deelde bekl. tot 100.boete subs. 1 maand hechtenis. Ernstige aanrijding. Voor het Kantongerecht te Leiden stond hedenmorgen terecht J. v. d. M. uit Am sterdam, die op de Spoorhavenbrug aan den Haagweg te L e i d e n een wielrijdster heeft aangereden met zijn auto. Eisch ƒ20 subs. 10 dagen, uitspraak 10 subs. 5 dagen. Nog meer verkeersovertredingen. D. v. D., koopman te Oegstgeest heeft onder de gemeente Sassenheim met zijn auto het verkeer in gevaar ge bracht door onverwachts den weg over te steken. Verd. wordt bijgestaan door een verdediger. Na een uitgebreid getuigenverhoor eisch- te het O.M. 10 boete subs. 5 dagen. •De verdediger hield 'n uitvoerig pleidooi, waarna de uitspraak werd bepaald op he den over 8 dagen. J. V., chauffeur te 's Gravenhage, heeft te Zoeter woude met 'n Texaco-tank- wagen links van den weg gereden en een auto. die van een erf kwam aangereden en beschadigd. Nadat een groot aantal getui gen was verhoord, vroeg het O. M. 10 subs. 5 dagen. Uitspraak over 8 8dagen. J. B., chauffeur te Leiderdorp, heeft op den Stationsweg te Leiden een bot sing veroorzaakt met de tram, doordat hij onverwachts met zijn wagen den weg over stak. Eisch 15 boete subs. 10 dagen. Uit spraak over 8 dagen. Collecteeren zonder vergunning. F. K., musicus te Amsterdam, stond te recht voor het feit, dat hij zonder vergun ning van B. en W. in de gemeente Oegst geest een lijst ter inteekening heeft aan geboden ten behoeve van „de blinden". De Ambtenaar van het O. M. voerde aan, dat het een duistere zaak is, die schade toe brengt aan de erkende vereenigingen, op dit gebied werkzaam, terwijl de baten van dergelijke ongecontroleerde inzamelingen voor het grootste gedeelte verdwijnen in de zakken van anderen dan van de blin den. Eisch 20 boete subs. 10 dagen. Uitspraak over 8 dagen. Ongedekt aardappelen vervoer. P. H. v. K., te Noordwijkerhout, was ten laste gelegd, dat hij meer dan 10 K.G. aardappelen had vervoerd zonder ver gunning. Eisch en uitspraak 10 subs. 10 dagen. LAATSTE BERICHTEN Ook.in de provincie Zuid-Holland wordt meer en meer de behoefte gevoeld aan on derlinge samenwerking van gemeenten mede op het gebied van de beveiliging te gen brand. Verscheidene privaatrechtelijke of publiekrechtelijke regelingen zijn reeds getroffen, maar van een uniforme voorzie ning in het hulpverleeningsvraagstuk voor de geheele provincie kan nog niet worden gesproken. Om de hulpvereleening ter hand te ne men, is een commissie gevormd uit de be sturen van den Provincialen Zuid-Holland- schen Brandweerbond en van de afdeeling Zuid-Holland der Vereeniging van Neder- landsche gemeenten. Men heeft den Com missaris der Koningin om medewerking verzocht en er is een ambtenaar ter Pro vinciale Griffie aan de Commissie toege voegd. De commissie tot voorbreiding van een onderlinge hulpverleening in geval van brand in de provincie Zuid-Holland heeft dezer dagen een circulaire gericht tot de colleges van burgemeester en wethouders der onderscheidene gemeenten in de pro vincie. Hierin verklaart de commissie, van mee ning te zijn, dat met betrekking tot de ad ministratieve regeling van de samenwer king de gemeentewet de juiste richting wijst. Ten aanzien van de practische hulpver leening heeft de commissie gemeend te moeten trachten, door bemiddeling bij de totstandkoming van gemeenschappelijke regelingen een over de geheele provincie zich uitstrekkende, onderlinge hulpverlee ning te bevorden. Hierbij heeft zij zich la ten leiden door de overweging, dat voor een doelmatige, onderlinge hulpverleening eerste eisch is, dat deze zoo snel mogelijk en als het kan, automatnsch geschiede. Dit nu is alleen denkbaar bij uniformiteit in materiaal, titulatuur, alarmeeringssysteem, materiaalbediening en bevelvoering. Daar bij zullen modern ingerichte brandweren, in staat, ook aan zware branden het hoofd te bieden, districten moeten kunnen be dienen. En de gemeenten zullen over deze districten op een juiste manier moeten worden verdeeld. De commissie heeft een ontwerp-regeling gemaakt en deze met haar circulaire aan de colleges van B. en W. gezonden. In deze ontwerp-regeling is een bepaling opgeno men, welke ten doel heeft, algemeene rege len voor de practische beveiliging tegen brand in het leven te roepen. Daarnaast heeft zij zich beijverd, een doelmatige indeeling van gemeenten over districten (kringen) te vinden. Voor zulk een indeeling is plaatselijke bekendheid noodzakelijk. Ter verkrijging van voorlich ting op dit punt stelt de commissie, een door den Provincialen Zuid-Hollandschen Brandweerbond gemaakt schema als grond slag nemende, zich voor, het dagelijksch bestuur van elke, Zuid-Hollandsche ge meente te hooren en wel in een vergade ring van bij een kring ingedeelde gemeen- tn en één of meer leden van het bestuur van den Provincialen Zuid-Hollandschen Brandweerbond, in de centrale gemeente te houden. De commissie spreekt haar ver trouwen uit, dat dezen haar, in het ge meentebelang ter hand genomen, omvang rijken arbeid zullen steunen. Tot dusverre hebben vergaderingen, als waarvan hierboven sprake is, plaats ge vonden te Alphen aan den Rijn, te Rot terdam en te Leiden. In deze bijeenkom sten werd algemeen instemming betuigd met het streven der commissie. Tegen de indeeling in kringen rezen weinig bezwa ren. Omtrent de technische zijde van 't vraag stuk werd een schat van gegeven verza meld. Uit den aard der zaak is op deze verga deringen niet besloten tot oprichting van eenig district, omdat zulks eerst kan ge schieden, doordat de noodige raadsbesluiten worden genomen. HET WETSONTWERP-VERKEERSFONDS Het Centraal Comité voor Economisch Vervoer heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp- Verkeersfonds. Adressant acht het noodig: I. den opzet van het Verkeersfonds zoo danig te wijzigen, dat daarmede voorloo- pig slechts een centrale vergelijkende be oordeeling van de gezamenlijke baten en lasten van elk der samenstellende onder- deelen van het binnenlandsche vervoer bedrijf mogelijk gemaakt worde; II. de verhooging der motorvoertuigen- belasting in te voeren, evenwel in den vorm eener verhooging, resp. wijziging der wegenbelasting met het doel speciaal de bedrijfsauto's meer dan voorheen in de wegenbelasting te doen bijdragen; III. een vergunningsstelsel voor vracht autodiensten in te voeren hetgeen onder de crisisomstandigheden niet gemist kan worden, en dat behalve het geregelde lijn vervoer ook het gelegenheidsvervoer .voor derden zal moeten omvatten; IV. een centrale adviescommissie voor het vervoerswezen onder neutrale leiding in te stellen, waarin de drie hoofdgroe pen van het vervoerbedrijf vertegenwoor digd moeten zijn, en met opdracht: A. om binnen korten' termijn maatre- len uit te werken, welker invoering door de buitengewone crisis-omstandigheden noodzakelijk werd, en wel: 1. het ontwerpen van de condities, waaronder eigen vervoer per vrachtauto (werkverkeer) mag plaats hebben; 2. het ontwerpen van voorschriften in zake minimum-tarieven voor rail-, water-, en wegvervoer, mede inhoudende regelin gen, welke de juiste naleving zullen waar borgen. B. om maatregelen voor te bereiden, welke bevorderlijk kunnen zijn aan een blijvende ordening en saneering van het vervoerswezen en daartoe o.m. een onder zoek in te stellen: 1. naar de bedragen, welke de Staat, Provinciën, Gemeenten en Waterschappen, aan het verkeer ten koste leggen en naar de baten, welke zij daaruit trekken, daar bij rekening houdende met de kosten, wel ke thans ten laste van het verkeer doch feitelijk op andere hoofden geboekt behoo ren te worden; 2. naar de maatregelen, welke van re- geeringswege ingevoerd moeten worden, teneinde te geraken tot meer gelijkheid in sociale-, technische-, financieele en ver dere exploitatie-voorwaarden bij de ver schillende middelen van vervoer, waar onder begrepen de maatregelen welke be trekking hebben op de veiligheid van het verkeer. Bond van Leerkrachten bij het Nijverheids onderwijs voor Meisjes. De bond van leerkrachten bij het nijver heidsonderwijs voor meisjes hield Zaterdag zijn tweede jaarvergadering. Ter vergadering werd door Mej. E. Mes dag, de voorzitster van het Centrale Comité tot voorbereiding in Nederland voor het 5e Internationale congres voor huishoudonder- wijs, mededeeling gedaan van de werk zaamheden van dit comité. In Augustus 1934 zal dit congres te Berlijn worden ge houden. Door Nederlandsche rapportrices werden rapporten uitgebracht. Bij de bestuursverkiezing werden verko zen Mej. C. Beekhuis en Mej. E. Mesdag. Mej. I. M. van der Worp werd als penning meesteres herkozen. Mej. E. Mesdag werd met algemeene stemmen tot voorzitster ge kozen. De scheidende voorzitster, Mej. N. van Bertram, moest in een hartelijk toespraakje van de nieuw gekozen voorzitster de harte lijke dank van den Bond in ontvangst ne men voor het vele en nuttige werk, dat zij in deze eerste jaren na de fusie voor de nieuwe vereeniging heeft verricht. Het bestuur van den bond bestaat na deze verkiezing uit: Mej. E. Mesdag, voorzitster; Mej. I. M. v. d. Worp, penningmeesteresse, terwijl leden zijn' de dames: C. Beekhuis, J. J. Ébmeijer, H. A. Heijermans, W. C. Weststeijn. De vergadering wordt onderbroken voor een voordracht van Mevr. A. Heuff, voor zitster van de Centrale voor Nederland van de Internationale Vereeniging Bellamy over: „Bellamy's nieuwe wereldorde". Haar lezing werd met veel belangstelling aange hoord en gaf aanleiding tot een opgewekt debat. INBRAAK TE ASSEN In den afgeloopen nacht is door verbre king van een étalageruit te Assen een groot aantal foto-toestellen gestolen. Een onder zoek wordt ingesteld. DOOR EEN AUTO GEGREPEN De 70-jarige heer Olum uit Simpelveld is op den weg tusschen Heerlen en Maas tricht Zondagavond door een auto gegre pen. De man was op slag gedood. De chauffeer reed door, maar werd later ge arresteerd. ONDER EEN ROLLENDEN BOOM De houthandelaar Turlings uit Echt, is onder een rollenden boom geraakt, waar bij hem het linkerbeen werd verbrijzeld. De man is in het ziekenhuis te Roermond na amputatie van het been overleden. TELEGRAMMEN STAHLHELMLEIDER AFGEZET. BERLIJN, 5 Maart. (V.D.) De samenvoe ging van de Stahlhelm met de S.A. stuit m sommige deelen van Duitschland nog her haaldelijk op verzet, waaruit een verkapte ontevredenheid onder een minderheid der voormalige Stahlhelmleden, doch ook on der eenige conservatieve elementen in de leiding blijkt. De Stahlhelmleider in Silezië Graaf Pückler heeft in stijd met het bevel van Seldte de Stahlhelm in de geheele pro vincie Silezië in plaats van bij de S.A. ge voegd, ontbonden, waarop Pückler onmid dellijk werd afgezet en Seldte de leiding nam van de Silezische Stahlhelm-organi- satie, die op zijn bevel moest blijven voort bestaan. GEHEIMZINNIGE ONTPLOFFING OP AMERIKAANSCH VLIEGVELD. Tien militaire vliegtuigen vernield. NEW YORK, 5 Maart. (V.D.) Hedenmor gen had op het Amerikaansche vliegveld nabij Fort Leavenworth, een geheimzinni ge ontploffing plaats, tengevolge waarvan een groote brand uitbrak. Tien militaire vliegtuigen en een hangar werden door het vuur vernield, terwijl een groote hoeveel heid wetenschappelijk materiaal ernstig be schadigd werd. De schade wordt geschat op een half millioen dollar. Men brengt de ontploffing in verband met het onlangs door President Roosevelt gelaste onderzoek naar de beschuldiging van sabotage van militaire vliegtuigen, na het besluit to.t 't overdragen der postdiens ten aan de militaire luchtmacht. PARACHUTIST BLIJFT IN EEN BOOM HANGEN. SOUTHAMPTON, 5 Maart. (V.D.) Twee vliegers, op weg van de Centrale Vlieg- school te Wittering naar het vliegveld te Old Sarum, hadden Vrijdag een vreemd avontuur. Tengevolge van den mist had hun vliegtuig vertraging boven Zuid Hampshire, zoodat er gebrek aan benzine dreigde. Een der vliegers sprong met een parachute uit het toestel om het gewicht te verminderen. De parachutist, de ser geant-vlieger Jobbins, kwam te Braishfield in een hoogen eik terecht. Eerst na gerui- men tijd kwam er hulp opdagen en het ge lukte na veel moeite den parachutist een touw toe te werpen, waarlangs hij zich vei lig naar beneden kon laten zakken. REUSACHTIGE BRAND IN JAPANSCHE BADPLAATS. TOKIO, 5 Maart. (V.D.) In de Japansche badplaats Atami brak een brand uit, die met groote snelheid om zich heen greep en tal van groote hotelgebouwen vernielde. Na alle krachten te hebben ingespannen, slaagde de brandweer er hedenmorgen in, het vuur meester te worden. TWEE ARBEIDERS VAN DE BERLIJN- SCHE ONDERGRONDSCHE OVERREDEN EN GEDOOD. BERLIJN, 5 Maart. (V.D.) Vanmorgen vroeg waren twee arbeiders in den tunnel van de Berlijnsche ondergrondsche nabij het station Uhlandstrasse bezig met het controleeren der wissels, waardoor zij de nadering van den trein niet bemerkten. Zij werden door den trein overreden en zoo ernstig gewond, dat de een onmiddellijk werd gedood, terwijl de ander tijdens het transport naar het ziekenhuis overleed. Het zonderligste monument der wereld. In het Engelsche Graafschap Cornwal- les staat een oud familiegoed waarvan de naam een goeden klank heeft bij den En gelschen adel. De voorvader heeft William The Conqueror tweemaal in een slag het leven gered, werd daarvoor beloond en kreeg het recht twee gouden zwaarden met een zwarte moor daaronder in het wapen te voeren. In het park van het adellijk slot staat se dert het jaar 1829 een monument van rood zandsteen dat noch den Moor noch de gouden zwaarden vereeuwigt maar een., zuigeling! En de zuigeling zit op een pot je.. en wel een ouderwetsch, zooals die in het jaar 1829 bij voorkeur voor zuigelingen gebruikt werden met allerlei ornamenten etc. De tegenwoordige eigenaar, een streng oud Engelsch heer, heeft zich bij gelegen heid der overname geweldig boos gemaakt over dien dwazen inval van zijn over-over- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Alberdina Johannetta d. v. H. v. Westering en A. M. Egbert Johan nes z. van J. Schouten en P. Kluivers. Ondertrouwd: J. Crama jm. en J. J. Boeff dr. A. Vermeer jm. en C. Rie- beek jd. P. Benning jm. 24 j. en C. de Haas jd. 23 j. Overleden: L. L. Sassen z. 2 j. D. Th. de Groot zn. 7 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Volwassenen. Roxy: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. grootvader en aanstonds bevolen het aan stoot gevende gedenkteeken te verwijde ren. Terwijl men hiermee bezig was, viel de arbeiders een oorkonde in handen, die meer dan 100 jaar binnen in de pot opge borgen gezeten had. De jonge heer las en gaf bevel dat de „zandsteenzuigeling* direct weer opgebouwd moest worden. Nu breekt zich geheel Corn wallis het hoofd met de vraag wat er toch wel in de oorkonde van den voorvader gestaan mag hebbenWelk geheim bergt het myste- rieuse potje? Maar dat zal nooit bekend worden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 5 Maart. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken, 469 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 5762 cent, 2e kwal. 4855 cent, 3e kwal. 4046 cent per kg. slachtgewicht; 85 melk- en kalfkoeien f 160215 per stuk, 121 vette kalveren: le kwal. 5664 cent, 2e kwal. 5256 cent, 3e kwal. 4651 cent per kg. levend gewcht; 100 nuchtere kalve ren f 58 per stuk, 72 schapen f 1723 per stuk. 597 varkens: vleeschvarkens, wagen de van 90110 kg. 4344 cent, zware 44 45 cent, vette 4344 cent per kg. slachtge wicht. 23 paarden f 60120 per stuk. Over zicht: Runderen flinke aanvoer, stugge handel door hooge vraagprijzen, de be steede prijzen zijn over het geheel stijf duur De vette kalveren gewone aanvoer, handel vlug en prijzen vast. Varkens matige aan voer, door de korte aanvoer van zware var kens zijn deze iets hooger in prijs dan de vleeschvarkens, handel verder stil. ROTTERDAM, 5 Maart. Vee. Ter vee markt werden heden aangevoerd: 6 nuch- tre kalveren, 1109 varkens, 67 vette runde ren, 205 vette kalveren, 242 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 56 60, 5054 en 3842 cent, ossen 5256, 4448 en 3638 cent, kalveren 105115, 90100 en 70'85 cent, schapen 403633 cent, per stuk f 201510, lammeren 42 3835 ct. per ya kg. f 17-1310 per stuk varkens levend gewicht 3436 3133 en 2830 cent. Overzicht: vette koeien en os sen ruimer aanvoer, handel lui, prijzen iets hooger, een prima beest 2 cent boven no teering; vette kalveren iets ruimer aan voer, handel kalm, prijzen hooger tot 3 cent boven noteering; schapen en lamme ren minder aanvoer, handel kalm, prijzen onveranderd; varkens tamelijke aanvoer, handel kalm, prijzen als vorige week Maan- WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.93 Londen 7.545/g New York .4S13/1Q Parus 9 787/]6 Brussel 34 64 Zwitserland 48 01 Milaan 12 77i/2 Madrid 20 20 Oslo 37 971/2 Kopenhagen 33 75 Stockholm 38.dl^l2 Weenen Praag 6171/2 Boedapest J] Algemeene kennisgeving. Heden overleed, tot ons aller diepe droefheid, ge- j heel onverwacht, onze j geliefde Vader, Behuwd-, 1 Groot- en Overgrootva der, Broeder en Oom, de Heer ANTONIE LADAN, Weduwnaar van SUSANNA MELET, in den ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam: A. LADAN. Leiden, 3 Maart 1934. Lage Rijndijk 28a. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Dins- dag 6 Maart a.s. te 11 uur op de begraafplaats „Rhijnhof". 2679

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3