MAANDAG 5 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 Maart 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 767.9 te Toulouse. Laagste barometerst.: 730.6 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 6 Maart: Matige tot krachtige, Zuidelijke tot Weste lijke wind, meest zwaar bewolkt tot betrokken, af en toe regen, aanvankelijk zachter. Het hooge drukgebied over Frankrijk is verdwenen, dat in het Zuid-Westen is weer afnemend en de depressie bij IJsland breidt zich steeds verder over het waarne mingsgebied uit, bij Groenland gevolgd door een koude Noord-Oostelijke strooming Krachtige Westelijke winden waaien over de Britsche Eilanden, krachtige tot storm achtige Zuidelijke over de Noorsche kust en de lucht is behalve in Zuid-Frankrijk bijna overal zwaar bewolkt of betrokken, met veel regen over de Britsche Eilanden en regen of sneeuw in Scandinavië. Thans dringt de regen ook tot het vasteland door, afgewisseld door korte opklaringen. In Zweden is de vorst plaatselijk weer streng geworden, in Oost-Duitschland is de vorst verdwenen, in Frankrijk en Zuid-Duitsch- land kwam weer lichte vorst voor. Voorloo- pig is aanhouden van de Westelijke winden met vrij zacht weer en af en toe regen te wachten. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 8.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 6.15 uur tot Dinsdagmorgen 6.08 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Dinsdag 6 Maart v.m. 5.11 uur en nam. 5.27 uur. Storm waarschuwingsdienst. Geseind van eD Bilt hedenmorgen te 9 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland „Weest op uw hoede"a. omgeving niet kende en hij met een slechts éénmotorig vliegtuig vloog, te landen. Hij volgde het Dortmund-Eems-kanaal en daal de vlot op het vliegveld te Münster. Door de daar aanwezige luchtpolitie werd hij hartelijk ontvangen en alle faciliteiten wer den hem verleend. Per auto werd hij naar hotel Fürstenhof gebracht, waar hij zijn in trek nam, zonder zich een oogenblik ervan bewust te zijn, dat men hem vermistte en zich ongerust over hem maakte. Costes was voornemens hedenmiddag tusschen 11 en 12 naar Kopenhagen te vertrekken. Hedenmorgen vroeg waren, naar uit Ko penhagen gemeld wordt, reeds twee Deen- sche marinevliegtuigen opgestegen, om de Westkust van Jutland af te zoeken. Wettelijke teeltbeperking voor den tuinbouw. Naar reeds is gemeld, zal dezer dagen in het Staatsblad een kon. besluit worden afgekondigd tot toepassing van artikel 9 der Landbouw-Crisiswet 1933 op fruit, warmoezerijgewassen en vroege aardappe len. Krachtens dat'besluit zal het uitoefe nen van tuinbouw, waaronder zijn begre pen fruit, warmoezerij gewassen en vroege aardapp, slechts zijn toegestaan aan dege nen, die als beoefenaars van tuinb. zijn aan gesloten bij de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's Graven- hage, Laan Copes van Cattenburch 62, te lefoon 117503, interlocaal P. P. I. Verder zal dat K. B. het telen van druiven slechts toestaan tot een door den minister van oeconomische zaken te bepalen aantal tros sen per boom, hetwelk verschillend zal worden gesteld voor de verschillende soor ten en teeltwijzen van druiven. Een com missie van deskundigen zal den minister over de juiste verhouding tusschen de on derscheiden soorten van druiven en de uit- eenloopende teeltwijzen van advies dienen. Ten aanzien van het telen van sla of spi nazie in druivenkassen zal dat Kon. Besl. bepalen, dat deze teelt verboden is in drui venkassen, welke ouder zijn dan 6 jaar. Het telen van sla onder glas zal slechts zijn toegestaan tot een door den voornoem den minister te bepalen aantal kroppen per door hem daarbij te noemen eenheid en, voor wat betreft sla onder platglas, voor elk raam (éénruiter) éénmaal per kalenderjaar. Dat aantal kroppen en die eenheid kunnen elk verschillend worden gesteld voor de verschillende teeltwijzen van sla. Tengevolge van deze bepalingen zal onder platglas (éénruiters) geen groo- ter aantal dan 20 kroppen sla per raam mogen worden geteeld, terwijl in de kassen en warenhuizen de plantafstand van sla met dit getal in overeenstemming moet zijn. De teelt van sla in peenrijen zal zijn toegestaan tot een aantal van 15 stuks on der één raam, zonder teelt van bloemkool; van 12 stuks onder één raam met teelt van bloemkool en van 9 stuks onder één raam met teelt van bloemkool in enkele rijen. Het aantal kroppen sla in met broei- mest verwarmde rijen zal worden be paald op 24 stuks voor den voorkant en 20 stuks voor den achterkant op de z.g. dub bele rijen. Het telen van gewassen van den tuin bouw, met uitzondering van sla onder glas en pit- of steenvruchten aardbeien, frambozen en vroege aardappelen vallen dus wel onder dit gedeelte der teeltrege- ïing zal slechts zijn toegestaan tot een door den voornoemden minister te bepalen percenatge van de gezamenlijk in het jaar 1933 met die gewassen beteelde oppervlak te gronds. Dit percentage zal verschillend worden gesteld, o.a. naar gelang van de gezamenlijke in het jaar 1933 voor het uit oefenen van land- en tuinbouw per be drijf benutte oppervlakte gronds. De teelt beperking van tuinbouwgewassen wordt dus verkregen door een inperking van de oppervlakte van het bedrijf, die met tuin bouwgewassen is beteeld. Het bovenbedoelde percentage van de in het jaar 1933 met de laatstbedoelde ge wassen beteelde oppervlakte gronds zal voor de onderscheidene grootte der bedrij ven als volgt worden vastgesteld: Perc. van de met tuinb. gewassen bet. oppervl. Bedrijven van 0—2 H.A. 5—10 10—15 15—20 20—25 25—30 30—35 36 95 95—90 90—85 85—80 80—75 75—70 70—65 64 63 6—7 7—10 10—11 11—12 37 12—13 38 62 13—14 39 61 14—15 40 60 15—16 42 58 16—17 44 56 17—18 45 54 18—19 48 52 19—20 50 50 20—21 52 48 21—22 54 46 22—23 56 44 23—24 58 42 24—25 60 40 boven 25 60 40 Bovenstaande beperkende regeling zal ook ten aanzien van de z.g. contracteelt voor inmaak- en conservenfabrieken van kracht zijn: zooals uit een en ander blijkt, zal dus ieder uitbreiding van de teelt van laatstbedoelde gewassen van den tuinbouw verboden zijn, waaronder ook begrepen zijn de nieuwbouw van kassen en het aanschaf fen van nieuwe ramen; het aanvangen van nieuwe tuinbedrijven zal voor 1934 onder iedere omstandigheid verboden zijn. Al leen de teelt van pit- en steenvruchten zal worden vrijgelaten. Tenslotte zal bovengeenoemd kon. besl. regelen stellen ten aanzien van het ver plicht veilen van gewassen van den tuinbouw, waarbij de gelegenheid voor het maken van uitzonderingen is opengehou den door rekening te houden met de ver schillende bijzondere wijzen van afzet, wel ke in sommige streken des land en ten aanzien van sommige producten plegen te worden gevolgd. Ook zal het kon. besluit een bepaling bevatten betreffende het ver handelen of verwerken van tuinbouwge wassen door andere dan aangeslotenen bij de Ned. Groenten- en Fruitcentrale; dat verhandelen of verwerken zal aan dezul ken slechts toegestaan zijn voor zoover zij als handelaren of verwerkers door meer genoemde Centrale erkend zijn. Naar wij vernemen, zal bovengenoemd kon. besluit dezer dagen in werking tre den, met uitzondering van de artikelen, het z.g. verplichte veilen betreffende, waar van de inwerkingtreding den 15den Maart zal plaats hebben. GECONSERVEERDE GROENTEN HEBBEN HOOGE VOEDINGSWAARDE. Voor de leden van de Royal Society of Arts heeft de bekende geleerde Dr. T. N. Morris van het Low Temperature Research Station een lezing gehouden, waarin hij verklaarde, dat geconserveerde voedings middelen een hoogere voedingswaarde heb ben dan versche. Volgens spr. was het dui delijk, dat bij het conserveeren, waarbij het voedsel wordt gekookt in een gesloten ketel, niets verloren kan gaan van de es- sentieele bestanddeelen door het wegwer pen van het water, waarin het wordt ge kookt. Het moge waar zijn, dat er eenig verlies is bij zekere voorbereidende werk zaamheden, maar het verlies is veel gerin ger dan bij het bereiden der groenten op normale wijze. Bovendien wees spr. er op, dat door de hooge temperaturen, die bij het conserveeringsproces worden toegepast, de voedingsmiddelen beter verteerbaar zijn. Betreffende de vitaminen, die geconser veerde levensmiddelen bevatten, deelde Dr. Morris mede, dat verhitting van de pro ducten bij aanwezigheid van lucht, de vi taminen doodt. Indien lucht ontbreekt, en dit is bij conserveeren het geval, heeft de hitte slecht weinig uitwerking. Spr. kan dan ook volkomen instemmen met het resultaat van vele onderzoekingen in Amerika aan gaande dit probleem, waarbij is komen vast te staan, dat geconserveerde producten groot vitaminegehalte hebben en guinee- sohe biggetjes zijn gevoed met geconser veerde voedingsmiddelen; in geen enkel op zicht deden zich bij deze dieren abnormale verschijnselen voor. R.K. VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIDEN Plaatsing-Bureau Boerhaavestraat 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten. Geopend elke Donderdagmiddag van 2—5 uur tot het verstrekken van de gewenschte in lichtingen en ter aanmelding van contribu- eerende leden. Schriftelijke aanvrage adres: R.Kr. Vr. v. Kr., Stille Rijn 7, Telef. STATENKIESKRING LEIDEN. Mr. Kropman spreekt over het Fascisme. De R. K. Staten-Centrale Leiden kwam Zaterdagmiddag te 3 uur in „den Burcht" bijeen. De wnd. voorzitter, mr. E. Bolsius, ver welkomde de afgevaardigden en deelde mede, dat mr. Romme verhinderd was te komen en dat zijn plaats werd ingenomen door mr. Kropman, wethouder van A'dam, die door spr. hartelijk welkom werd gehee- ten. De secretaris-penningmeester, de heer Bulten, burgemeester van Voorhout, las de notulen, welke werden goedgekeurd. Het financieel jaarverslag werd eveneens door den heer Bulten uitgebracht en. na onder zoek door de commissie, goedgekeurd. Het batig saldo bedraagt 522. Hierna was het woord aan mr. Kropman om een lezing te houden over het onder werp: „Wat is het Fascisme?" Spr. wilde deze vraag beantwoorden los van de poli tiek. Het Fascisme is langzamerhand gegroeid uit critiek op de maatschappelijke toestan den, zooals die zich in de laatste 80 jaren ontwikkeld hebben. In de meeste landen ontstond het parlementaire stelsel ofwel de rechtsstaat. Voor ons land is deze rechts staat een zegen geweest; denken wij slechts aan de sociale wetgeving. Er zijn echter bezwaren gerezen tegen het parlementaire stelsel, op de eerste plaats door de verzwakking van het ge zag. De gedachte kreeg de overhand, dat het gezag niet van God is, doch het volk souverein. Vervolgens werden ook de vrij heden van het volk misbruikt o.a. door de verkiezing van opruiers tot afgevaardigde door middel van het kiesrecht, publiceeren van schandaalliteratuur door middel van de vrijheid van drukpers. Evenzeer werd misbruik gemaakt van de vrijheid van ver gaderen. In onzen tijd is het ieder duide lijk, dat er misbruik in de grondrechten is binnengeslopen en dat dit niet zoo mag blij ven. Spr. wees op de ontaarding doordat de politiek in verband wordt gebracht met de persoonlijke belangen. Ook aan het instituut van vrijgestelden zit een gevaarlijke kant, omdat zij in de openbare lichamen soms beslissingen moeten nemen, die hun veel moeite moeten kosten. Nergens in Europa is het parlementaire stelsel datgene geworden, wat men ervan verwacht had. Er zijn twee middelen tot verbetering: öf veredeling van het parle mentaire stelsel of opbouw van een geheel nieuw stelsel, gelijk in Italië is geschied. Het fascistisch stelsel werd reeds inge luid door Pareto en Sorel met hun leer over het gebruik van macht en geweld in het bestuur van de Staat. Sorel bracht in de staatsleer het idee „mythe". Het was een „mythe" een idee dat de groote be wegingen der wereldgeschiedenis heeft ge stuwd. Voor de Italianen is de mythe: Italië gróót maken en de macht van de Staat te ontwikkelen. Bij deze denkbeelden kwamen de principes van Macchiavelli en Hegel goed te pas. Mussolini grijpt al deze leeringen over de oppermacht van de Staat te zamen in een machtige synthese. Hij kwam tot de „stato totalitario", de totale staat. „Fascisme is de religie van het vaderland". Men moet het Italiaansche volk en gijn gescheidenis kennen, om deze men taliteit te kunnen begrijpen. Recht is alleen wat geëischt wordt voor de vorming van de mythe der natie. Een ander beginsel van de Fascistische Staat is de één partijstaat, die aan alle an dere partijen in het land het bestaansrecht ontzegd. Er is één partij, welke de élite vormt, en onder 't bevel van den Duce, alle plaatsen inneemt. Er is wel een parlement van 400 leden, doch dit is een carricatuur. Controle op de handelingen van de staat bestaat er niet. De rechters zijn niet onafhankelijk van de staat doch afzetbaar. En bestaat geen vrij heid van drukpers of vergadering. Het briefgeheim wordt niet gehandhaafd. Op economisch gebied streeft het Fascis me naar de corporatieve staat. Echter niet naar corporaties van werkgevers en werk nemers tezamen zooals de Paus die wil doch gescheiden. Het zijn instituten, die door den Staat worden opgeroepen, doch niet uit het volk gegroeid zijn. Voor Katholieken acht spr. het Fascis me onaanvaardbaar. Het Fascisme leidt tot een onderwerping van de Kerk aan den Staat. Wat ons land betreft: ons land Is zeker niet vatbaar voor een mythe-leer. Het pro gramma van Mussert wemelt van ketterijen en verschillende propagrammapunten zijn flagrant in strijd met de leer des Pausen. Een Katholiek hij moge nog zooveel be zwaar hebben tegen den tegenwoordigen gang van zaken kan het Fascisme niet aanhangen. Het berooft ons van de volks vrijheden en is gevaarlijk voor de Katho lieken. Wij moeten echter ook de fouten van het Parlementaire stelsel onder de oogen we ten te zien. Wij moeten de moed en de kracht hebben om aan de misbruiken een einde te maken. Er moet komen een ver edeld parlementair stelsel en een veredelde Katholieke Staatspartij. De voorzitter dankte den spreker voor zijn klare voordracht. Na korte rondvraag werd hierna de ver gadering gesloten. STADSNIEUWS ST. JOSEPHS-GEZELLEN-VEREEN. Installatiefeest. Gisteren zijn 27 adspirant-Gezellen defi nitief opgenomen in het Leidsche Kolpings- gezin, waardoor de afd. Gezellen weer ster ker is geworden door jonge energie en vurig enthousiasme. In den morgen woonden zij met de com missarissen van de afd. Gezellen de H. Mis bij, die hun vice-Praeses opdroeg in de ka pel van „De Voorzienigheid". Daarbij gin gen allen ter H. Tafel om Gods zegen te verkrijgen over hun Gezellen-lidmaatschap. 's Avonds te kwart voor negen had de in stallatie plaats. De belangstelling der Ge zellen was miniem voor dit gebeuren, wat des te jammer is, omdat altijd nog bij de Gez. Ver. het derde devies luidt: eensge zindheid. Bij ontstentenis van den Praeses, pastoor Beukers, sprak de vice-Praeses tot de ad- spiranten een woord van aansporing. Spr. wees op de voorvorming, welke zij genoten ht-dden in den cursus voor adspiranten en hoopte dat dit alles vrucht zou voortbren gen in de Onderafdeelingen en in de nieuwe formaties der vereeniging, de Paladijnen en Kolping's Lijfwacht. Hierna werd de belofte van trouw afge legd, het insigne opgespeld en het lidmaat schap voor goed aanvaard met de woorden: Trouw aan Kolping Aan Kolping trouw. Zoowel voor als na de pauze speelde „Franz Schweitzer" eenige keurige num mers onder leiding van Directeur Ad. Brunt. In zijn slotwoord dankte de vice-Praeses de leden van den Raad van Bestuur voor hun aanwezigheid, den oud-vice-Praeses, rector v. d. Ven, voor diens blijvende be langstelling en de twee Senioren, die op af doende wijze den cursus geleid hebben. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Honderdjarig bestaan Op 12 Mei a.s. zal de Maatschappij voor Toonkunst alhier honderd jaar bestaan. Gedurende een eeuw heeft deze Maat schappij aan de spits gestaan van het mu ziekleven te Leiden; in deze honderd jaar hebben vele duizenden uit allerlei kringen der bevolking hun muzikale opleiding aan de Muzieksschool der Maatschappij genoten en daarmede een waardevol bezit meege kregen voor hun verder leven. Het bestuur stelt zich voor van het twee de concert in 1934 te geven in de maand Mei, ter viering van het 100-jarig bestaan, een jubileumconcert te maken, wat echter gepaard zou gaan met buitengewone on kosten. Voor deze herdenking heeft zich een co mité gevormd, dat zal trachten een Jubi leumfonds te vormen om daaruit de kos ten van deze viering te kunnen bestrijden. Voor een bijdrage van minstens 5 ont vangt men een uitnoodigng voor het jubi leumconcert; voor een bijdrage van f 10 of meer ontvangt men 2 uitnoodigingen; de dan nog beschikbare plaatsen in de Ge hoorzaal zullen bij loting verdeeld worden onder de begunstigers die minder dan 5 hebben bijgedragen. De heer mr. A. van de Sande Bakhuy- zen, burgemeester, is eere-Voorzitter van het comité, voorzitter is de heer prof. dr. J. H. Boeke en secretaris-penningmeester de heer H. P. H. Würtz, Rapenburg 87. EXPLOSIE-SYMPOSIUM. Op Dinsdag 20 en Woensdag 21 Maart as. zal in het Anorganisch-chemisch Labo ratorium te Leiden (Hugo de Grootstraat 27), een Symposium over explosieve reac ties en explosieve stoffen plaats vinden. Deze bijeenkomsten staan onder leiding van prof. dr. C. J. van Nieuwenburg (Delft), voorzitter van de Sectie voor be- drijfschemie en dr. W. P. Jorissen (Leiden), voorzitter der Sectie voor physisohe chemie van de Nederl. Chem. Vereeniging. Laatst genoemde leidt het symposium in en spreekt over explosiegebieden, waarbij een indee ling van de verschillende richtingen, waar in het onderzoek zich kan uitstrekken wordt gegeven. Van de andere Leidsche onderzoe kers spreken dr. A. A. van der Dussen, dr. M. J. van der Wal, drs. P. A. Jonquière, A. J. O. Zonnenberg o.a. over het ontstaan en verhinderen van gasexplosies en stofexplo sies (mijngas, steenkoolstof, dextrinestof, enz.). Verder worden nog een 12-tal ande re voordrachten door chemici van elders gehouden op het gebied van detonatie in verbrandingsmotoren, over verschillende explosieve „stoffen, bestrijding van mon- dingsvuur bij geschut enz. enz. De vergaderingen vinden van 10 tot 12.30 en van 13.45 tot 16.30 plaats. Zij zijn zon der kosten toegankelijk voor alle belang stellenden, die introducties op schriftelijke aanvraag kunnen bekomen bij dr. J. P. Werre, secretaris der Sectie voor physi sohe chemie, Lammeschansweg 20, Leiden. LEIDSCHE GYMNASIASTENBOND U. S. A. De Leidsche Gymnasiastenbond „Uno Sumus Animo" gaf Zaterdagavond in den Leidschen Schouwburg een uitvoering. Er was dien avond voor „Uno Sumus Animo" niet die animo, welke wij vorige jaren wel eens hebben waargenomen, maar aan den anderen kant was de zaal toch niet onbevredigend bezet; voor het grootste ge deelte met jeugdig publiek. De praeses van U. S. A. kon bij zijn wel komstwoord echter ook curatoren van het Leidsch Gymnasium, den rector en doch ten, met hun dames, afgevaardigden van zuster-organisaties en familieleden der leerlingen verwelkomen. Hij deed dit in Gemeentelijke Aankondigingen. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat zij, ten behoeve van den door de Naaivereeniging „Dorcas" in de consistoriekamer van de Evang. Luth. Kerk aan de Hoogl. Kerkgracht no. 26, al hier, te houden bazaar, voor 7 Maart a.s. ontheffing hebben verleend van de ver bodsbepalingen vervat in art. 2, sub. b, van de Winkelsluitingswet 1930, S. 460. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Maart 1934. AGENDA Woensdag. Laatste Sociale Cursusavond. Spreker 'kap. Dorbeck, Bondsge- bouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Maart a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reyst, Steen- straat 35, tel. 136, en A. J. Donk, Doeza- straat 31, tel. 1313. Bij opkomende ongesteldheid, hoofdpijn, kiespijn en pijnen, ontstaan door een ver*- koudheid: Aspirin! Sinds jaren beproefd, altijd onschadelijk bevonden. Let er op, dat U de echte Aspirin krijgt met Bayer? kruis en oranje band om de verpakking een aardig speechje, waarin hij o.a. ook gewag maakte van het opkomen eener nieuwe beweging onder de gymnasiasten ter zedelijke verbetering van ons volk. Deelname daaraan achtte hij ongewenscht en gelukkig hadden de Leidsche gymna siasteen zich niet laten meesleepen door leuzen, die misschien „zee hielden" maar overigens „kant noch wal raakten". Het Leidsche gymnasium was zichzelf geble ven. De uitvoering bestond uit twee deelen, waarvan het muzikale gedeelte verzorgd was door het Leidsch Gymnasium-orkest onder leiding van den heer Jac. v. d. Burg. Gespeeld werden achtereenvolgens „Kla vierconcert" van Karl Ditters van Di.'iers- dorf, „Siciliano" van Joh. Seb. Bach, „Re- gaudon" van Rameau, „Gavotte" van Pa dre Martini en „Concerto Grosso VIH" van A. Corelli. Er bleken eenige bijzon dere talenten te schuilen onder de solisten, die met veel virtuositeit den vleugel en de fluit bespeelden en door de toehoorders met waardeerend applaus werden beloond. De heer v. d. Burg, die reeds 10 jaaren dit orkest dirigeert, werd gehuldigd. Het tweede gedeelte bestond in de op voering van het bekende blijspel van de Balzac „Mercadet", uit het Fransch ver taald door Henderica Huré. De regie be rustte in handen van den heer D. J. Kue- nen, evenals de heer v. d. Burg eere-lid van U. S. A. Bij de beoordeeling van dit spel moeten wij ons herinneren, wat de praeses van U. S. A. bij zijn openingswoordje zeide, dat n.l. het doel van U. S. A. niet was om halve artisten van de werkende leden te maken, maar dat men niet meer wilde ge ven dan dilettanten-spel. In dit licht bezien valt er veel te loven bij deze opvoering en was de hulde aan het einde van den avond den tooneelisten gebracht van harte gemeend en wel ver diend. ST. VINCENTIUS-LOTERIJ. Vanmorgen heeft ten overstaan van no taris Coebergh en vertegenwoordigers der politie zooals gebruikelijk is de trekking plaats gehad der St. Vincentius- loterij. Men zie advertentie in dit nummer. Konijnenfokkersclub „Leiden en Omstr." Gister is in de vergaderzaal van „Royal" aan de Doezastraat alhier bovengenoemde vereeniging opgericht met voorloopig 25 leden. Doel der vereeniging is: nut- en sportfok en rassenverbetering. Het voorloopig bestuur is als volgt sa- mengestled: D. van Eysinga, voorzitter; P. Vintges, Morschweg 137, secretaris-penning meester; O. de Vroom en, commissaris. MUZIEK Het Residentie-orkest De piano-partij van het Concerto Grosso voor strijkorkest met piano van E. Bloch, dat Donderdag a.s. op het zesde abonne mentsconcert hier ter stede door het Re sidentie-orkest zal worden ten gehoore ge bracht, zal worden gespeeld door den heer J. Stotijn.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2