HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL feuilleton. MAANDAG 5 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Liefdadigheidswedstrijd. Ten bate van den nog steeds in het ziekenhuis te Leiden verpleegd wordenden Bodegravensoeler M. WoLswij'k, speelden Zaterdagmiddag op het Bodegraventerrein twee elftallen van Tur- ikeixburg's Zaadhandel en van Werktuigen- fabriek Hero de Groot een vriendschappe- lijken wedstrijd, welke na een spannenden en sportieven kamp, waarbij het enthou siasme zoowel bij spelers als bij het talrijk opgekomen publiek meermalen hoog op laaide, tenslotte met een 32 zege voor de Werktuigenfabriek eindigde. Een flink ba tig saldo kon hierdoor ter beschikking van den zoo ongelukkig getroffen speler worden gesteld. NOORDEN. Tuinderij. Gisteravond hielden de On derlinge van tuinders van Noorden en Nieuwkoop een onderhoud met J. Sanders, welke 13 jaar voor de tuinders gevaren heeft. Deze heeft het voor 1934 weer aan genomen. WOERDEN. Smokkelaars. Door een inspecteur met zes controleurs in samenwerking met de gemeente- en rijkspolitie is huiszoeking ge daan bij verschillende slagers naar verbor gen vet. Bij drie slagers werd een zekere hoeveelheid in beslaggenomen. Een venter uit Waarder had in zijn auto eveneens boter en vet geborgen. Alles, de auto incluis, werd in beslag genomen. Tegen de verschillende overtreders werd proces-verbaal opgemaakt ZOETERWOUDE Volksbond. Op Donderdag 1 Maart werd alhier in het patronaat door genoem de vereeniging een ledenvergadering ge houden. Door den voorzitter, den heer van Haastregt, wordt de vergadering met ge bed geopend. Spr. heette vervolgens de aanwezigen hartelijk welkom inzonder de beide afgevaardigden van een onzer eigen instellingen, nJ. de heeren Lansing en van Hattum, respectievelijk inspecteur en pro pagandist van „Concordia". Van den Geest. Adv. was bericht van verhindering ingeko men. Twee coupletten van het bondslied worden door alle leden gezongen. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd ^vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het Centr. Bestuur betreffende het uitzenden van jeugdige wenkloozen naar werkkampen. Besloten wordt dit in een bestuursvergadering te behandelen. Voor de Centr. Raadsvergadering, welke te Rot terdam wordt gehouden, zijn geen voor stellen ingekomen. Wel keurt de vergade ring goed, dat drie verslagboeken van de studiedagen te Bergen worden aangekocht. Ook de vragenlijst van het Hoofdbestuur wordt ter vergadering ingevuld. De penningmeester van „Hulp in Nood" brengt verslag uit van het afgeloopen jaar. Het werk, wat deze instelling in het afge loopen jaar heeft verricht, kwam hier dui delijk naar voren. Ondanks alles kon dit fonds toch een baitg saldo van 24.24 boe ken. Het verslag der controle-commissie werd bij monde van den heer C. van Leeu wen uitgebracht; boeken en bescheiden wa ren allen in orde bevonden. De voorzitter geeft hierna het woord aan den heer Lansing. Spr. laat eerst alle in stellingen van het groote Werkliedenver bond de revue passeeren, om ten slotte een duidelijke uiteenzetting te geven van de groote voordeelen welke aan onze eigen levensverzekeringmaatschappij „Concordia" zijn verbonden. Spr. spoorde allen aan om daadwerkelijk mede te helpen, om onaf hankelijk van alles en allen door eigen kracht omhoog te komen. Tevens toonde spr. aan dat „Concordia" niet opgericht was omdat er een tekort aan verzekeringsmaat schappijen was, doch eerder omdat er te veel zijn, welke meest als kapitalistische instellingen, door winstbejag gedreven, op het zuurverdiende geld van onze arbeiders aasden. Hierna zette spreker uiteen het groote verschil tusschen de verdeeling van de winst, welke ondanks de lage premie „Con cordia" nog maakt. De winst, gemaakt door eigen instellingen, komt ook aan ons zelf ten goede. Ten eerste door een jaarlijksche winstbijschrijving op de polissen, ten twee de door het instellen van een voorzorgkas, waaruit bij werkloosheid, ziekte, werksta king of uitsluiting de premie wordt betaald, welke nimmer meer behoeft te worden aan gezuiverd. Ook finantieel kan de werkman steeds bij zijn neigen instellingen terecht, hetzij bij de afdeeling „Eigen Woning" of voor hypotheek of anderszins. Zoo ziet men, aldus spreker, dat de centen van de arbei ders voor de arbeiders blijven bestemd. Wat van de vele millioenen welke in an dere maatschappijen worden belegde niet kan gezegd worden, ja deze gelden worden soms onbewust tegen hen aangewend. Wat betreft de zekerheid, laat spreker een uitspraak van hooggeleerde zijde vol gen, n.l. dat „Concordia" aan de hoogste eischen en grootste zekerheid voldoet. Spreker besluit met de leden aan te spo ren tot zelfvertrouwen en vertrouwen in hun eigen instellingen, want ook „Concor dia" is in de 26 jaren van haar -bestaan, op gegroeid door arbeid en zelfvertrouwen tot een millioenen-instelling van den eersten rang. Uit de vergadering werden nog enkele vragen gesteld, welke tot genoegen door spreker werden beantwoord, met de mede- deeling dat dit bij het huisbezoek zal wor den duidelijk gemaakt. Nog enkele mededeelingen van den voor zitter volgen, waarna deze, omdat van de rondvraag ggeen gebruik wordt gemaakt, de vergadering onder een woord van dank aan den spreker, sluit. „Hulp in Noord" bracht op 1.20. Personalia. De heer J. P. van Loon te Leiden is toegelaten als kweekeling met akte aan de R.K. School aan den Hooge Rijndijk alhier. Crisis-comité. Deze week zal door de leden van het plaatselijk crisis-comité persoonlijk een collecte worden gehouden langs de huizen der ingezetenen. Aange zien het ons bekend is dat de geldmiddelen van het comité zijn uitgeput, terwijl nog dagelijksch steunaanvragen inkomen, be velen wij deze collecte ten zeerste aan. Werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling werden gedurende de maand Februari j.L 105 aanvragen van werkzoekenden ingeschreven; verdeeld als volgt: 103 mannen boven de 18 jaar; 1 beneden de 18 jaar en 1 vrouw boven de 18 jaar. Op het einde der maand stonden nog ingeschreven: 82 mannen boven 18 j.; 1 beneden 18 jaar en een vrouw boven de 18 jaar. GEMENGDE BERICHTEN MOTORRIJDER OP EEN AUTO INGEREDEN. Twee gewonden. Zaterdagavond is de motorrijder S. Rentier, wonende te Rotterdam met zijn motorrijwiel, op de duo waarvan mej. Leenders uit Beek had plaats genomen, op den Groesbeekschen weg te Nijmegen in volle vaart tegen een stilstaande auto ge reden. De 'botsing was zóó hevig, dat de beide berijders van het motorrijwiel over den weg werden geslingerd en bewusteloos bleven liggen. Het bleek, dat de heer Ren tier een dubbele beenbreuk en verschei dene verwondingen had opgeloopen. Mej. Leenders bleek bloedende verwondingen aan het hoofd te hebben gekregen. Het motorrijwiel was geheel vernield, terwijl de auto zwaar gehavend was en moest worden weggesleept. MOTORRIJDER BOTST OP AUTO. Zwaar gewond. Door het links nemen van een bocht en waarschijnlijk mede door onoplettendheid kwam Zaterdagmiddag te ongeveer 3 uur de 23-jarige motorrijder J. H. Braak uit Haamstede op de grens van de gemeenten Serooskerken en Ellemeet in botsing met een personenauto, bestuurd door den heer W. Gilijamse uit Renesse. De motorrijder werd tegen dei. grond geslingerd en be kwam een ernstige beenbreuk en een her senschudding. ROEKELOOS RIJDEN VAN AUTOMOBILISTEN. Motorrijder zwaar gewond. Zaterdagmiddag reden op den nieuwen Rijksweg nabij de Karnemelksloot te Naarden drie auto's achter elkaar in de richting Amsterdam. De middelste auto, die met een snelheid van 60 K.M. reed, wil de de vcoistc, welxe ongeveer 35 K.M. reed, inhalen en passeeren, terwijl de der de wagen, die n.et een snelheid van onge veer 80 K.M. ovd oen weg schoot, den middelste IraenLe in te halen. Juist cp het moment dat zij langszij re den, naderde uit tegono -ergestelde richting de 22-jarige motorrijder J. B. uit Amster dam, die geen ruimte had om te passee ren door de manoeuvres van de inhalende auto's. Hij vloog op den berm van den weg, waarna de moto;* over den kop sloeg. Met een onderbeenfractuur werd de mo torrijder naar de St. Gerardus Majellastich- ting te Bussum veivoerd. De duorijder kwam te vallen, doch tekwam geen letsel. De derde auto, die de aanrijding veroor zaakte, reed dooi. De twee andere auto's k.vamen met elkaar in aanraking, doch k inden de reis v- ciLetien. De inzittenden bekwamen geen letsd. HET DRAMA TE WOLVEGA. In het ziekenhuis te Heerenveen is over leden den 30-jarige echtgenoote van den heer Nijholt uit Wolvega, die bij het hui selijk drama zwaar werd gewend, zoodat hierbij twee jeugdige menschenlevens zijn te betreuren. GOEDE VANGST DER A'DAMSCHE POLITIE. „Zware jongens" in de val. De politie van het bureau Warmoes straat te Amsterdam heeft Zaterdag een goede vangst gedaan door de arrestatie van twee inbrekers, die, wat men noemt, „zware jongens" in het vak zijn. Te ongeveer half vier zagen twee agen ten, die op surveillance waren, twee man nen uit het perceel Singel 39 komen, waar in een expeditieonderneming is gevestigd. Toen de politiemannen tot hun arrestatie wilden overgaan, nam het tweetal de vlucht. Onmiddellijk trok een der agenten zijn revolver en loste een schot in de lucht. Een der vluchtelingen bleef daarop staan en liet zich overmeesteren;, de ander was spoedig uit het gezicht verdwenen. Aange zien de agenten echter wisten, met wien zij te doen hadden gehad, is hij een uur later in zijn woning aangehouden. Het tweetal dat zich door opensluiting toegang tot het perceel had verschaft, was in het bezit van een aantal inbrekerswerktuigen. Met behulp van een pompsleutel hadden zij een brandkast in het kantoor geforceerd; van den inhoud hadden alleeneen paar postzegels waarde voor de dieven. Verder is van een kast een lat afgetrokken, zon der dat de inhoud verder is onderzocht, zoodat de goede vangst ditmaal uitsluitend aan den kant der politie is. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Dinsdag 6 Maart. Huizen, 301 M. KRO-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door de KRO-boys. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Zangrecital door Tosca v. d. Berg en kerkliederen van Noord-Ameriikaansohe Negers (Gramofoonipl.). 5.00 Th. v. d. Griendt over „Het Passie spel en zijn geschiedenis". 5.15 Koorzang (Gramofoonplaten), waar na vioolrecital door Remi Bollen. 6.00 „Der Bettelstudent", verkorte ope rette (Gramofoonplaten) waarna vervolg viool-recital. 6.40 Cursus Esperanto. 7.15 Prof. Kors O.P. over „Cultuur en Staatkunde", waarna Gramofoonplaten. 7.45 Middenstandskwartiertje. 8.00 Lijdensmeditatie door pastoor Th. J. v. Noord, waarna Vaz Dias. 9.35 Solistenconcert door het KRO-órkest m.m.v. Nicolaï Orloff, klavier. Daarna te 10.30 Vaz Dias en Gramofoonplaten. 10.50 KRO-orkest. 11.15 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzending. 5.30—6.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 11.00 Kook- en bakpraatje door Mevr. H. Lotgering-Hillebramd. 11.00 Orgelspel V. Schoonderbeek m.m.v. Mr. H. Smedes, tenor. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.00 Voordracht door M. v. Dam. 2.30 Vioolrecital B. Lenski, m.m.v. E. Veen, piano. 3.00 Knipcursus. 4.00 Pauze. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Ha mel. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Jeugdhalfuurtje v. d. VPRO. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.00 Pianorecital Vico la Volpe. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. H. v. Vliet, sopraan; B. v. d. Bloem, tenor en A. Kurtz, viool. 9.45 Eerste acte van „De oude Brit", van J. Galsworthy. Vert.: P. Beider. Regie: K. Kleyn. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.2011.40 Lezingen. 12.20 Orgelspel. 12.50 Commodore Grand Orkest. I.50 Midi. Studio Orkest. 2.20 Voor de scholen. 4.20 Causerie door Stanley Baldwin. 4.50 Het Breadley Strijkkwartet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Liszt-pianorecitaL 7.10 Duitsche causerie. 7.40 Het orkest van H. M. Grenadier Guards. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 Oude kamermuziek. 10.20 Causerie. 10.50 Voordracht. 10.5512.20 Roy Fox en zijn orkest. „R a d i o-P a r i s", 1796 M. Niet opgegeven. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit hotel Angleterre. 2.204.20 Omroeporkest. 7.20 Radio-Strijkorkest. 7.50 Hoorspel. 8.10 Pianorecital. 8.30 Gramofoonplaten. 8.55 3de en 4de acte van „Saul en Da vid", opera van C. Nielsen. 10.35—11.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 5.25 en 6.30 Gramofoonplaten. 11.20 Concert door de SA-Standarte 240. I.20 Gramofoonplaten. 3.20 Omroepkleinorkest. 5.20 Kinderconcert. 6.20 Rijkszending: „Das ist der deutsdhe Arbeiter", van L. Lüttjohan. 7.30 „Die fröhlichen Fünf". 8.20 „Der Bürger als EdeiLmann", van R. Strauss. 9.20 Berichten. 9.40 Intermezzo. 10.20 Gevar. programma uit Mühlacker. II.2011.50 Gramofoonplaten. Rome, 421 M. 8.05 Opera-uitzending. Brussel 322 en 484 M. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest. 8.20 Symphonieconcert m.m.v. vioolso list. I.30 Gramofoonplaten. 5.20 Smphonieconcert. 6.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandiender, 1571 M. 7.30 Gramofoonplaten. 8.20 Maandoverzicht. 9.20 Berichten. 9.45 Sportpraatje. 10.05 Scheepsweeirbericht. 10.2011.20 „Tausend Sterne leuchten", muzikaal programma. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.2014.25 Daventry. 14.25—19.22 Midland Reg. 19.2222.50 Warschau. 22.50afloop Londen Reg. 4e Programma. II.20—12.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Brussel (VI.). 14.20—15.20 Kalundborg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—19.00 Brussel (VI.). 19.0019.30 Locale uitzending. Tuin- praatje door den heer J. Jonker (chef afd. Gem. PI.) 19.30afloop Langenberg. Wat ben je van vak? En denk er omgeen smoes jes alsjeblief. (Lustiae Kölner) DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA* WENTWORTH. (Nadruk verboden). 87) „Was jij die mijnheer, waarmee ik op Waveney sprak? Wat zul je me onhebbe lijk gevonden hebben!" Plotseling was alle schalksheid verdwe nen. „Courtney en Tom waren toen pas ge sneuveld. Je begrijpt wat een slag dat voor ons allen beteekende. Voder is daarna nooit meer de oude geweest. Ik veronder stel, dat ik er aan dacht hoe verschrikke lijk zoo'n verlies voor de achter blij venden is!" „Ja, dat zal het geweest zijn. Ik begrijp hert best, hoor!" „Maar nu weet ik nog steeds niet, hoe je me herkende." „Het kwam door het kleine moedervlekje aan je hand. Dat had ik bij onze eerste ont moeting al opgemerkt en het is me steeds bij gebleven. En toen ik je weerzeg...." „Gisteravond?" „Neen, niet gisteravond." „Wanneer dan?" Ze keek hem verschrikt aan. Een paar minuten was hij slechts een naam voor haar geweest, een verre onbe kende bloedverwant, wien door de tragi sche kansen van den oorlog het erfdeel van haar broers in den schoot was geval len; nu was er eensklaps die herinnering van negen jaar geleden, die hen samen bond. Er kwam een volle, diepe klank, een licht-ontroerde trilling van intimiteit in haar stem en die intimiteit leek hen beide zoo natuurlijk, alsof ze elkaar van kinds been af gekend hadden. Het was het zin tuig der verwantschap, dat" dit saamho righeidsgevoel deed ontluiken. „Wanneer heb je me dan voor het eerst teruggezien?" „Ik geloof, dat ik beter doe, je dat niet te vertellen. Je hebt mij toen niet gezien." Anne werd zoo bleek, dat John schrok. Wat dacht ze? Wat meende ze in vredes naam, dat hij bedoelde? „Misschien is het verstandiger, het tóch maar te zeggen", ging hij voort. „Het was op Waterdane. Je was nogal van streek en zag me niet." Anne herinnerde het zich nu vaag: ze was duizelig en suf geweest, blind; ze had zich aan iemand vastgegrepen en gezegd: „Laten ze me niet zien" of iets dergelijks. „Was jij dat?" Het rumoer van de straat ging rusteloos door, toen ze daar op den hoek stonden. Als alles en iedereen haast heeft en slechts aandacht voor eigen belang en doel, dan kunnen twee menschen tusschen dat ge woel heel alleen zijn. „Ja, maar daar moet je niet meer over tobben. Je zag mij niet. Ik wilde je het ook niet zeggen maar ik kreeg een idee, dat je misschien dacht dacht...." „Dank je", zei Anne zacht. Ze haalde diep adem. „Dat dat was heel vriende lijk van je." Dus hij had haar niet in de be klaagdenbank gezien, zooals het een oogen- blik in feilen schrik bij haar opgekomen was. En het gaf haar een warm gevoel, dat hij haar snelle, angstige gedachte geraden moest hebben en haar zoo kiesch gerust gesteld had. Er volgde een zwijgen. Onwillekeurig lie pen ze verder en kwamen in het drukste gedeelte van High Street. „Weet jij den weg?" „Neen, maar ik zal het wel eens vragen." Ze schoot op een vrouw met een kinder wagen af. „We moeten oversteken. Het postkan toor is aan den overkant, waar die tram stopt. Ik heb het land aan oversteken op drukke kruispunten." Een jaar van stilte tusschen hooge mu ren maakt iemand gevoelig voor geluid en beweging. Anne stapte van het trottoir af en kon haast den drang om zoo hard mo gelijk te loopen, niet bedwingen. De trams kwamen alle zoo plotseling opduiken en dan het lawaai dat ze maakten! Het waren onmeedoogende, liefdelooze stuk ken machinerie en Anne haatte machines. Eens was ze in een groote fabriek geweest, maar ze was er bleek en bevend uitgeko men. Ze had nog geen twee stappen gedaan, of ze voelde John's hand onder haar elleboog. Zoo vlot en vroolijk bracht hij haar aan den overkant, dat ze onmogelijk boos kon zijn. Hij moest wel gezien hebben hoe on handig ze deed. Als ze ook maar een grein tje geestkracht bezeten had, zou ze boos op hem geweest zijn.... Ze besliste, dat haar geestkracht verdwe nen was en keek hem lachend aan. „Goede herder!" dankt© ze hem, een tik je ondeugend en verdween met het pakje in het postkantoor. Toén ze terugkwam keek ze erg ver schrikt. „Het is vreeselijk laat. We moeten voort maken. Ik bedoel, ik moet voortmaken. Het is beter, dat jij maar niet meegaat." Hij antwoordde niet, maar loodste haar zwijgend de straat over. Het was toch eigenlijk een prettige gewaarwording om zoo geholpen te worden bij het overste ken, flitste het door Anne's hersens. Het was net als vroeger, als in den tijd, dat haar broers haar altijd overal mee heen namen. Op het trottoir aan de overzijde keerde ze zich naar hem toe en wilde afscheid nemen. „Ik loop met je mee tot'onder aan den heuvel." „Neen, doe dat niet." „Ik ben nog lang niet klaar met alles wat ik je te zeggen hebwel beschouwd ben ik nog niet eens begonnen. Wanneer ga je uit? Ik bedoel echt uit, een heelen vrijen middag, niet zoo even naar de post, of iets van dien aard?" „We hebben geweldig gehold, hè?" „Gevlogen maar luister, wanneer ga je uit?" „Donderdags, geloof ik." „Het is vandaag Donderdag." „Ja, maar de eerste week, dat je pas in een betrekking bent, heb je nog geen uit gaansdag. Den volgenden Donderdag wel." „Vervelend! En Zondags? Ik weet zeker, dat binnenmeisjes op Zondag vrij hebben; ik at Zondags altijd bij mijn nichtje Letitia Ramsbotham en die zei altijd: „Zondags hebben we geen hulp, dus moeten we ons zelf maar bedienen. En ze had twee stuks personeel de eene was binnenmeisje." Anne schaterde het uit. „Wat ben jij goed op de hoogte! Ja, ik ben iederen Zondagmiddag en avond vrij, te beginnen met Zondag over een week." „En Donderdagmiddag? Hoe laat ben je dan vrij?" „O, na de lunch, als ik afgenomen heb en klaar ben met afwasschen." „Om twee uur?" „O, hemel neen! Tegen drieën." „Om half drie zal ik op je wachten aan den voet van den heuvel. Zeg, je loopt zoo hard, ik kan je haast niet bijhouden." Anne deed alsof ze het niet hoorde. Toen zei ze: „Je zult wel moeten wachten." En blozend voegde ze er bij: „Het is heusch beter om het niet te doen." „Ja, dat kan wel, maar ik doe het toch." „Het is werkelijk verstandiger van niet, voor ons allebei. Ik ben niet langer Anne Waveneyik ben nu Annie Jones." „Goed, dan zal ik wachten op Annie Jo nes." Anne had gesproken zonder hem aan te zien, maar nu wendde ze het hoofd een weinig en in haar oogen lichtte de dage raad van een glimlach. „Annie Jones zal haar betrekking kwijt raken, als ze gezien wordt met een ondeu- genden baronet, die er de gewoonte op na houdt om dienstmeisjes op straat aan te spreken." „Als jij Annie Jones bent, ben ik Annie Jones' neef. Een meisje mag toch wel met haar neef wandelen, nietwaar? In elk ge val moeten we elkaar weer ontmoeten ik heb heel veel met je te bespreken." Ze varen nu weer op Ossington Road. „Ik moet nu heusch weg", zei Anne een beetje gejaagd. „Maar hoor eens...." Ze aarzelde. „Wat is er?" moedigde John aan. „Je zult toch (Wordt vervol"

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11