MAANDAG 5 MAART 193% DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 BUITENLAND BELGIE. WAAR KONING ALBERT STIERF. Koning Leopold wenscht, dat er slechts 'n koperen gedenkplaats zal worden aangebracht. De Brnsselsche correspondent van de „Msb." seint: In verband met de plannen om te Marc-he les Dames een monument op te richten op de plaats waar koning Albert is veronge lukt, heeft koning Leopold den wensch te kennen gegeven, dat daar alleen een kope ren plaat zal worden geplaatst met een kor ten Latijnschen tekst, die aan het ongeval zal herinneren. Verder wenscht de koning, dat een afrastering zal worden aangebracht rondom de historische plaats en dat een kapelletje in die omgeving zal worden in gericht als plaats van meditatie en gebed. De koning heeft er geen bezwaar tegen, dat te Namen aan het begin van den weg, «Üe naar de tragische plaats leidt, een mo nument tot de nagedachtenis van zijn va der zal worden opgericht. DUITSCHLAND. GöBBELS KONDIGT NIEUW OFFENSIEF AAN TEGEN WERKLOOSHEID. „Als op 31 Maart de groote actie tegen honger en koude is beëindigd, kunnen wij met trots constateeren, dat het Duitsche volk in het verstreken halve jaar uit eigen kracht 320 millioen mark aan geld en goe deren heeft bijeengebracht, om vier mil lioen menschen voor wanhoop te vrijwa ren", aldus zeide minister Göbbels dezer dagen in een rede te Hamburg. Op 31 Maart, zoo ging hij verder, zullen wij weer een groot offensief tegen de werk loosheid beginnen. Wij willen in dezen zo mer weer twee millioen volksgenooten in het productieproces inschakelen en dat aantal zullen we ook in den winter hand haven. FRANKRIJK DE STAVISKY-AFFAIRE. Zal Mme Stavisky nu spreken? Het bemachtigen van de talons der Sta- pisky-chèques en de arrestatie van mada me Stavisky waren reeds voldoende, om Vrijdag het publiek in opwinding te hou den, doch in den avond werd ook het twee de rapport Lescouvé gepubliceerd, een rap port, dat den procureur Pressard, schoon broeder van oud-ministerpresident Chau- temps, in een zeer ongunstig licht stelt. Nu de termen van het rapport bekend zijn geworden en bevestigd wordt wat in de laatste dagen over procureur Pressard werd geschreven, blijkt wel dat het vermoeden juist is geweest, dat tusschen Pressard en den vermoorden raadsheer Prince 'n heftig conflict heeft bestaan. In het kort komt het hierop neer, dat, terwijl Prince Stavisky heeft willen ver volgen, Pressard hem daar op handige wijze van heeft weerhouden en ten slotte de zaak zoo heeft voorgesteld, alsof hij ge handeld heeft op instigatie van Prince. De heer Prince heeft zich echter verde digd en niet de zondebok willen zijn en daar hij met verschillende magistraten over de zaak gesproken heeft en deze gelijklui dende verklaringen zijn komen afleggen voor de administratieve onderzoekscommis sie, heeft de heer Lescouvé zijn eerst rap port niet meer kunnen handhaven en is hij in het nieuwe rapport tot de conclusie ge komen, dat Pressard in zijn taak te kort is geschoten en zich aan zeer ernstige fouten heeft schuldig gemaakt, waardoor dus de publieke opinie in het gelijk wordt gesteld dat zeer machtige invloeden Stavisk bui ten vervolging hebben gehouden. Guiboud Ribaud gearresteerd. In het Stavisky-schandaal zijn Zaterdag weder een aantal arrestaties verricht. De Parijsche rechter van instructie heeft zich genoodzaakt gezien, den bekenden advo caat Guiboud Ribaud wegens medeplichtig heid aan bedrog en heling te laten arres teeren. Guilboud Ribaud wordt beschouwd als de man die in de Stavisky-affaire ach ter de coulissen werkte en die tot taak had, de door Stavisky opgelichte bedragen on der de meeste verschillend handlangers te verdeelen. SPANJE. NIEUW KABINET-LERROUX. Slechts drie nieuwe ministers. De demissionnaire Spaansche premier Lerroux heeft thans een nieuw kabinet ge vormd. Vergeleken bij zijn vorige regee ring, zijn slechts drie ministers door an dere vervangen. Het nieuwe kabinet is samengesteld uit acht radicalen, een progressist, een libe raal-democraat, twee onafhankelijke re publikeinen en een agarriër. Er heeft dus slechts een geringe zwenking naar rechts plaats gehad, met het gevolg dat het twee de kabinet-Lerroux thans een nog sterkere oppositie aan de linker zijde zal vinden, terwijl het noch door de Katholieke repu blikeinen doch door de monarchisten zal worden gesteund. Het spreekt vanzelf, dat een dergelijke toestand -niet lang kan duren maar inmid dels hebben we toch dit feit te aanvaarden, teekent de „Msbd." hierbij aan. Laten we hopen, dat de Spaansche Katholieke afge vaardigden de dwaasheid van deze situa tie zullen inzien en daarin een aanleiding zullen vindén ,om hun politieke mee- ningsverschillen althans voorloopig ter zijde te stellen en de vorming eener regee ring mogelijk te maken, die in alle opzich ten overeenstemt met de gevoelens van het meerendeel van het volk. OOSTENRIJK. DOLLFUSS KONDIGT DE NIEUWE GRONDWET AAN. Slechts één vakverbond zal nog zijn toegestaan. Bondskanselier Dollfuss heeft gisteren een rede gehouden op een vergadering van het Vaderlandsche Front te Villach. Hij behandelde hier de grondslagen van de nieuwe "grondwet, welke de volgende week van kracht zal worden, naar Dollfuss meedeelde. Ten aanzien van de jongste gebeurtenis sen zeide hij dat de leiders van de sociaal democraten in de laatste jaren voorberei dingen hebben getroffen, welke vroeg of laat tot een burgeroorlog moesten voeren. Indien het parool tot algemeene staking werkelijk doorgevoerd was, dan zou de strijd nog moeilijker^ geweest zijn; men weet niet welke catastrofe dan het land zou hebben getroffen. Dezer dagen zal bij verordening een vak verbond voor Oostenrijksche arbeiders en ''beambten worden gesticht, welke de eeni- ge belangenvertegenwoordiging van de Oostenrijksche werknemers zal worden. Andere vakverbonden zijn hiernaast niet toegestaan. De bestaande boerenbonden en land- bouwkamers zullen de landbouwers ver tegenwoordigen. De komende week zal Oostenrijk een nieuwe grondwet hebben, waarbij Oosten rijk een staat zal zijn, gegfondvest op de beroepen onder autoritaire leiding. Voor den opbouw van de beroepsstan den zal eenige tijd noodig zijn, in welken tijd een overgangs-wetgeving noodzakelijk zal zijn. De landsregeeringen hebben hiervoor reeds maatregelen getroffen door omgroe- peering, zoodat hier geen politici meer zit ting kunnen nemen. De landdagen zullen ook slechts uit de beroepsstanden bestaan, doch de autonomie van de landen zal gehandhaafd blijven. De opbouw van den staat op christelijken en katholieken zin heeft niets te maken met „clericalisme". De bisschoppen hebben de priesters uit het openbare leven teruggetrokken en hiermede heeft de kerk bewezen, dat er geen sprake is van een brutale politieke voogdij, doch slechts de leer van Chris tus in het volk te vertegenwoordigen en hierdoor het volk omhoog te voeren. BUITENL. BERICHTEN CHOLERA OP DE PHILIPPIJNEN. Reeds meer dan 500 slachtoffers. Volgens een mededeeling van het Ame- rikaansche gezondheidsbureau is in het Zuidelijk deel vran het Philippijnen-eiland Mindanao een cholera-epidemie uitgebro ken. De epidemie heeft een kwaadaardig ka rakter. Volgens te Tokio ontvangen berichten neemt de cholera-epidemie op de Philip- pijnen steeds een grooter omvang aan. Het aantal dooden zou reeds 500 bedragen. Tot nu toe worden reeds 2000 ziektegevallen gemeld. Ter bestrijding van de epidemie zijn alle denkbare maatregelen genomen. Op verschillende plaatsen zijn quarantai nestations ingericht. KETELONTPLOFFING OP EEN CHINEESCH SCHIP. Twee en dertig slachtoffers. Op het Chineesch stoomschip .Choloen" heeft op de reis tusschen Tsjoefoe en Tsingtau een ketelontploffing plaats ge had. Het schip werd zoo zwaar beschadigd, dat het na enkele minuten begin te zinken. Aan boord ontstond een paniek. Daar de reddingsbooten door de opwinding niet konden worden gestreken, sprongen passa giers en bemanning overboord. 66 personen gelukte het, zich zwemmend te redden, 32 menschen zijn echter om het leven geko men. JAPANSCH EILAND INGESNEEUWD. Vierduizend dooden? Het eiland Utsurryo in de Japansche Zee tusschen Tottori en Korea is de laat ste weken onafgebroken geteisterd door zware sneeuwstormen, die het van het vasteland volkomen isoleerden. Toen een reddingsexpeditie er in slagade op het eiland te landen, vond men er geen enkel teeken van leven meer, maar een kort on derzoek bracht reeds 41 lijken van dood gevroren menschen te voorschijn. De sneeuw lag zoo hoog dat het niet moge lijk was, het eiland dieper in te gaan en men vreest, dat de geheele bevolking, be staande uit 4000 zielen, is omgekomen^ Men neemt aan, dat de meesten inge sneeuwd zijn en dat de bewoners èn door de koude èn door gebrek aan voedsel zijn omgekomen. Wij maken echter melding van dit wel wat sensationeele bericht onder het noo- dige voorbehoud. NEDERLANDER IN BELGlë GEARRESTEERD. Overdag landmeter, 's nachts hoofd van een dievenbende. Te Genck is door de Belgische politie gearresteerd een aan de steenkoolmijnen aldaar als landmeter verbonden persoon zekere P., afkomstig uit Zutphen, die des nachts het beroep veranderde enals hoofd van een dievenbende optrad! DE BERUCHTE BANKROOVER DILLINGER WEDER ONTSNAPT. De beruchte bankroover Dillinger is thans voor de tweede maal onder sensa tioneele omstandigheden uit de gevangenis te New York ontsnapt. Dillinger, die was ingesloten in de staatsgevangenis van Indiana te Crowm- point, dwong den cipier, zijn cel te openen, doordat hij hem bedreigde met een houten pistool, dat hij in het geheim had gemaakt. De andere vier celbewoners, onder wie een neger, noodzaakte hij, hem te bege leiden. Zij gingen het bureau van den ge vangenisdirecteur binnen. Dillinger maak te zich meester van een machinegeweer, dat daar werd bewaard, sleepte een ge vangenisbeambte als gijzelaar met zich mede, stal in de garage een auto, en raas de daarna met zijn celgenooten en den garagebewaker in de richting van Chicago. De politie achtervolgde hen onmiddellijk en ondanks het feit, dat uit de auto werd geschoten, gelukte het haar, drie der ge detineerden weder te arresteeren. Dillin ger zelf en de neger zijn ontkomen. Een der politie-agenten is door een schot van Dillinger doodelijk gewond. Dillinger is een der meest gevreesde misdadigers der Vereenigde Staten. Hij was eerst kortgeleden wer gearresterd, nadat hij in den vorigen zomer onder even avontuurlijke omstandigheden uit de ge- vangeniss was uitgebroken. De doodelijke scheerlingwortel. Uit Liebenwald wordt gemeld: Twee jongens van vier en zes jaar en een klein zusje vonden bij het spelen plantenwor tels, naar zij meenden van de kalmoes- plant. Alle drie atten er van, doch het meisje spoog de stukjes wortel onmiddel lijk weer uit. Heel spoedig daarop verloor het kleinste jongetje het bewusttzijn. De oudste slaagde er nog in de ouderlijke woning te bereiken, doch raakte op de trap buiten kennis. De dokter kon alleen het meisje nog redden; voor de beide jongens was hulp te laat. Bij onderzoek bleek, dat zij van scheerlingwortels hadden gegeten. Een kaslooper met ruim honderdduizend Francs aan den wandeL De kaslooper R. van het bijkantoor te Toulouse van een credietbank is met 117.000 francs aan effecten en geld ver dwenen. R., die oud-politie-agent is, heeft deze gelden moeten innen. Later heeft hy zich bij de politie te Bayonne gemeld, met nog slechts 800 francs over. Hy weigert te zeg gen, waar het geïncasseerde geld is geble ven. LUCHTVAART FRANSCH PARTICULIER VLIEGTUIG NEERGESTORT. Een Fransch particulier vliegtuig met twee inzittenden is Zondagmiddag bij Bony et Moisy neergestort. De beide inzittenden waren op slag dood. Het ongeluk gebeurde reeds enkele minuten na den start. MERKWAARDIG VLIEGONGEVAL. In de omgeving van Madrid is Zaterdag een merkwaardig vliegongeluk geschied, dat voor de betrokken vliegers bijzonder gelukkig afgeloopen is. Een licht sport- vliegtuig bevond zich op ongeveer 500 me ter hoogte, toen plotseling de motor srtopte en het toestel als een blok naar omlaag viel. Met een luiden smak kwam het toe stel op den grond, doch de twee vliegers kropen ongedeerd uit de puinhoop te voor schijn en wandelden naar huis. SABOTAGE BIJ AMERIKA'S LUCHTPOSTDIENST? Roosevelt gelast nieuw onderzoek. President Roosevelt heeft een v on derzoek gelast naar de beschuldiging, dat er sabotage is gepleegd bij de militaire vliegtuigen, die onlangs den luchtdienst hebben overgenomen, en waarvan er ver scheidene zijn neergestort. Er wordt o a. beweerd, dat er gaatjes zijn geboord in de benzinetanks der legervliegtuigen, dat de controle-instrumenten zijn besch-Hïgd en dat er whter in de benzine is gedaan, ten einde aldus ongelukken te veiuorzaxen. EEN NIEUWE „ZEPPELIN". In Friedrichshaven wordt thans met koortsachtige haast gewerkt aan den bouw van een nieuwen Zeppelin, die 13 meter I langer zal zijn dan de beroemde „Graaf Zeppelin", zoodat, wanneer deze luchtreus voltooid zal zijn deze een lengte zal hebben van 248 meter. De passagiersgondel zal nog luxueuser worden uitgevoerd en in meer artistieke stijl zijn ingericht. De nieuwe Zeppelin, de L.Z. 129" zal ongetwijfeld zijn bekende voorganger „de Graaf" verre overtreffen. Men verwacht algemeen, dat den 14den Mei de eerste toch zal worden ondernomen met als bestemming Zuid-Amerika. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gem. Arbeidsbeurs. Aan de Gemeen telijke Arbeidsbeurs waren ingeschreven 567 wendoozen tegen 659 vorige week, dus een vermindering van 72. Het aantal werk- looze bouwvakarbeiders bedraagt 38, bloe mist- en landarbeiders 453, losse arbeiders 33; de overigen behooren tot verschillende bedrijven. Aardappelland voor werkloozen. Men deelt ons van welingelichte zijde mede, dat dit juisi een onderwerp van bespre king vormt tusschen werkgevers- en werknemersorganisaties. Weth. Vermeer heeft daarom gemeend zijn bemoeiingen in deze voorloopig te staken. Ingebroken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in de manufac turenzaak van „Ons Belang". De ongenoo- de gasten zijn via den kolenbergplaats het pand binnengekomen waarna zij uit een gereedschapskist een paar schroeven draaiers haalden en een deur forceer den. Voor zooverre kan worden nagegaan wordt niets vermist. De politie stelt een on derzoek in. Geboren: Margaretha Albertina d. v. J. Peetoom en A. J. Scholten. Johannes z. v. C. J. Bol1 er N. Vink. Overleaen: H. Hermans m. 31 j. Gevestigd: J. van Beek met gezin Loosterweg II 11. L. M. Boelé, Emma- straat 20. E. de Boer, Hoofdstr. 14. M. A. F. C. van Gennep, Ambachtstr. 13. E. Haitsma, Hoofdstraat 156. W. Hen- driksen met vr. van den Endelaan 26. G. G. Mooser echtgen. van J. Westerlaken Raadhuisstraat 1. Joh. J. van Oogen, v. de Endelaan 26. G. K. Schipper, Meer straat 117. H. H. Siecker, Julianastraat 7. F. P. Smit met vr. Parallelweg 129. C. A. M Tokao echt. van P. v. d. Loo, Ambachtstraat 12. J. Verlbeek, Lapi- nenburgstr. 36. H. J. Wortel echtgen. van J. W. Lemmers, Kortenbachstraat 10. C. H. Zonneveld ,van Tetsstraat 2. J. A. van Ettinger, Hoofdstraat 133a. Vertrokken: A. Fischer naar Haar lem. L. M. van Dreunen naar Haarlem. J. H. Holtrust naar Heemstede. M. Berlemon met gezin naar Leiden. W. C. van Deursan Smit met gezin naar Haar lem W. van Lingen met gezin naar Gouda. KATWIJK Werkloosheid. Aan het correspondent schap der arbeidsbemiddeling staan op heden ingeschreven als werkzoekenden 638 personen. Hiervan zijn 5 motordrijvers, 27 venters, 9 scheepmakers, 3 loodgieters, 6 varensgezellen, 11 binnenschippers 12 stokers, 157 visschers, 149 landarbeiders, 159 losse arbeiders, 46 kuipers, 4 fabrieks arbeiders, 6 metselaars, 8 schilders, 8 tim merlieden, 56 grondwerkers, 20 opperlie den, 2 bloemisten. Geplaatst 15 personen. Bij de werkverschaffing in arbeid 76 per sonen. Geboren: Addy Joke d. v. J. C. Tie- leman en L. van Iimmerzeel Gerard Ja cobus Bernard z. van K. Kramer en E. v. d. Star. Ondertrouwd: G. Roest en C. van der Plas J. R. Koning van der Mark en C. J. A. Kaapaan. Getrouwd: G. Guyt en A. van Duy- venbode J. A. de Best en M. van Duy- venbode P. G A. Hofkes en E. A. T. Rijkers. Gevestigd: E. J. van Broekhoven, huize Callao A. C. M. Fornara, Molen- tuinweg 14 W. Scholder en gezin, Bal juwstraat 8 E. J. P. Locher, Duinoord 23d N. Qualm, Sandtlaan 34 J. v. d. Veer, Zeehospitium J. P. Groot, Over- rijn 7 P. Haasnoot, Varkevisserstraat no. 303 Vetrokken: J. Blonk en gezin naar Devtener L. van der Bent naar Am sterdam M. E. D. de Jonge naar Rotter dam L. J. van Rijn naar Huizen (N H.) J. E. Holleman en gezin naar Den Haag WASSENAAR Genootschap van den Stillen Omgang. Daar niet alle leden onzer afd. j.l. Zon dag hun contributiekaart hebben laten af stempelen en hun spoorkaartjes in ont vangst hebben genomen, wordt hen als nog gelegenheid daartoe gegeven tot Woensdagavond 7 Maart a.s. Echter zij medegedeeld, dat dit allen kan geschie den ten huize van den heer Th. de Klerk, Hallekestraat. Aan onze werklooze leden wordt medegedeeld dat zij een gratis spoorkaartje kunnen bekomen aan boven genoemd adres, mits zij hun contributie hebben bteaald. Aan de milde gevers, die ons hiertoe in staat stelden, onzen harte- lyken dank! ZILK Stille Omgang. De gelegenheid om kennis te geven tot deelname aan den Stille Omgang, is dit jaar opengesteld bij den heer F. W. v. d. Ploeg, wonende Zil- kerduinweg 118 nabij Tiltenberg. Het plan is, ook dit jaar, met eenige autobussen te vertrtekken. Aanmelding sluit vóór 12 Maart a.s. Cursus Wit-Gele-Kruis. Alhier is voor de hulsmoeders de gelegenheid opengesteld een cursus te volgen in Moederschapszorg uitgaande van het Wit-Gele-Kruis. Een zuster zal de cursus leiden en tevens, in dien men zulks wenscht, op huisbezoek komen. Voorwaar een mooi initiatief, hetwelk voor de Zilk zeer is toe te juichen, daar zulks tot op heden hier niet bestond. Wij wenschen de zuster veel succes toe. Voetbal. Wegens het in deze parochie te houden 40-uren-gebed, vonden alle *"^or de V. V. „Van Nispen" vastgestelde balwedstrijden geen doorgang. NOORDWIJK Coop. Verbruiksvereen. D.S.S. Vrij dagavond had in het Juvenaat de 9de jaar vergadering plaats van de Coop. Ver- bruiksvereeniging D.S.S., waarvoor de be langstelling zeer groot was, zoodat de groote zaal tot in de uiterste hoekjes was gevuld. De voorz., de heer C. W. v. d. Hulst, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom, in het bijzonder tot den geestel. adviseur en de leden van den Raad van Toezicht. Spr. kon in zijn ope ningswoord mededeelen, dat het afgeloo pen jaar in het geheel zeer bevredigend is, doch de vurigste wensch is en blijft, dat alle leden in de toekomst goede coope- ratoren mogen blijven. De notulen der vorige vergadering wer den hierna onder dank onveranderd vast gesteld, waarna de secretaris het 9de jaar verslag uitbracht, waarin deze met vreug de kon gewagen, dat de omzet nog steeds stijgende is, waarvoor hij het personeel, met op de eerste plaats den volijverigen chef, dank bracht. Het gebruik van Haka artikelen vindt bij de afnemers steeds meer ingang. Van den totalen omzet is in dit jaar 85 pet. betrokken bij de Handelskamer. De to tale omzet van de die laatste jaren luidt: 1931 ƒ35168, 1932 45916, 1933 ƒ51270, zoodat in het afgeloopen jaar de omzet weer met ruim ƒ5200 is gestegen. Deze toename illustreerde de secretaris met een duidelijk staatje over de afname van en kele hoofdartikelen. Het bestuur verzocht vooral de medewerking van alle leden om de uitstaande posten zoo laag mogelijk te houden. Met de mededeeling, dat het le dental met een twintig-tal is toegenomen, sloot dit jaarverslag. De voorz. bracht dank aan den functio naris voor zijn keurig verslag en kon me dedeelen, dat in de afd. thans ook een brandverzekering is, waarvan de heer A. C. Meijer sub-agent is. Van het uit te kee- fen dividend zal dit jaar 1 ingehouden worden, tot volstorting der aandeelen. Zooals thans een bepaling der statuten aangeeft, zal tevens in den komenden zo mer een reisje worden georganiseerd voor de leden naar de gebouwen en inrichting der Handelskamer te Rotterdam en zoo mogelijk naar Utrecht, waarvan de reis kosten ongeveer 1 zullen bedragen. Dien aangaande zullen den leden nog wel een circulaire bereiken. Namens den Raad van Toezicht bracht spr. hierna in korte trek ken naar voren de balans en winst- en ver liesrekening, welke door de Handelskamer waren gecontroleerd en in keurige orde bevonden. De omzet bedroeg ƒ52170, waarvan door leden was afgenomen 45175, terwijl de winst bedroeg 2328.30, Het verheugde de R. v. T. dat de omzet stijgende is, waarvoor hulde aan het per soneel, doch ook aan het volijverig be stuur, dat geheel belangloos zich gegeven heeft voor de coöperatie, waarvoor de be stuursleden in het afgeloopen jaar niet minder dan 57 bijeenkomsten hebben ge houden. Een arbeids-presatatie, welke de leden wel op hoogen prijs mogen stellen, welke waardeering zij niet beter tot uiting kunnen brengen, dat door den wensch van het bestuur te vervullen, om de uitstaande posten zoo laag mogelijk te houden. Ook vroeg spr. om den chef, die steeds han delt in opdracht van het bestuur, niet on- heusch te behandelen, en als men in ver legenheid zit, steeds het bestuur te raad plegen. Spr. kon in alle opzichten aan bevelen de afname van Haka-artikelen en wilde aan het einde van zijn rapport dank brengen aan het administratief- en win kel-personeel en het bestuur dank brengen namens den R. v. Toezicht. De voorz. dankte den heer de Boer, voor het uit brengen van het rapport en diens ge waardeerde wenken, welke zij op hoogen prijs stellen. Het dividend werd hierna, volgens bestuursvoorstel, vastgesteld op 4 pet. Van het overschot werden nog en kele gratificaties verstrekt o.a. personeel 50, penningm. 25, werkloozenzorg 25, Herw. Levenskracht 15, weduwenfonds 15, terwijl op voorstel van de vergade ring 70 aan het bestuur werd toegekend. Het nog resteerende zal in de reserve worden gestort. Bij de verkiezing van twee bestuursle den en een lid van R. v. Toezicht, we gens periodiek aftreden van de heeren J. v. d. Hulst, C. J. Ruigrok M. M. de Lincel, werden deze bij enkele candidaat- stelling herkozen. Door een klein ongeval kwam punt 9 der agendat te film te vervallen (film), waarvoor de aanwezigen in de plaats kre gen een geurige kop koffie. Bij bestuurs voorstel werd het instituut Moederschaps zorg, waarvoor vorig jaar 100 was uitge trokken, gewijzigd in dier voege, dat bij gezinsvermeerdering bij de leden, welke een half jaar of langer lid zijn, één week gratis boodschappen zullen worden ver strekt, dit naar den norm van hun afname in het afgeloopen jaar. Na enkele bespre- xingen werd dit voorstel aangenomen, ter wijl het bestuur gemachtigd werd in bij zondere gevallen te handelen naar omstan digheden. Bij de rondvraag bracht de heer P. Smit als voorz. van de Kath. Arbeiders beweging ter plaatse dank aan het be stuur en aan de directie der Handelska mer voor de gaven aan de werkloozen ver strekt. Het bestuur vernam met vreugde dezen dank en zal deze aan de Directie van de Handelskamer overbrengen. Nog deelde de voorz. mede, dat de dividend uitbetaling zal plaats hebben Vrijdagavond van 7.3010 uur aan den winkel der Coö peratie, waarna hij onder dank voor de opkomst en aangenaam gevoerde bespre kingen, met een opwekkend woord deze bijeenkomst sloot. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: C. Reijling, Stomp wijk. Cur.: Mr. H. A. Tels, Den Haag.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10