UW BESTE HULP BIJ DE SCHOONMAAKT BRIEVEN OVER ONS GELOOF VRIJDAG 2 MAART 193* DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 r JEZUS CHRISTUS, GODS GEZANT EN GODS ZOON. 2 Christus heeft vele werkelijke wonderen gedaan. Hij beriep Zich terecht op deze wonderen ten bewijze, dat Hij waarlijk door God gezonden was. Veertien dagen geleden, Paul, heb ik je eenige der vele gezegden van onzen Heer Jezus Christus aangehaald, waaruit zonder twijfel blijkt, dat Hij, Wiens gansche 1 e- v e n eigenlijk één getuigenis was: Ik ben de Messias, de verwachte Godsgezant, óók meermalen uitdrukkelijk heeft be weerd, door God gezonden te zijn. Ook heb ik je in eenige weinige, zwakke regels herinnerd aan de smettelooze hei ligheid van Christus' leven. Dit deed ik om met je tot deze conclusie te komen: om zóó boven-menschelijk zondeloos en deugd zaam te kunnen leven is een zéér bijzon dere bijstand van God noodig; God kan zulk een bijstand onmogelijk verleend heb ben aan iemand, die va ls ch el ijk be weerde door Hem gezonden te zijn: derhal ve is de bewering van Christus, dat Hij door God gezonden was, waar. Maar bij dit, toch sterke, bewijs voor Christus' zending heeft God het niet gela ten. Hij gaf bewijzen, die nog méér af doende zijn: Zijn wonderen. In de vier brieven, die ik je schreef over „het wonder" heb ik dit onderwerp uitvoe rig met je besproken. De afdoende b e- wijskracht van he.t wonder vatte ik toen samen in deze eenvoudige redenee ring: een werkelijk wonder gaat de krach ten van alle schepselen (engelen, menschen, duivelen) te boven en kan dus alléén door God worden gewrocht. De heilige en alwe tende God zal nimmer een wonder doen ten gunste van bedrog of dwaling. Wanneer nu iemand beweert, een gezant van God te zijn en ter bevestiging van die bewering een werk verricht, dat een echt wonder blijkt te wezen, dan is die persoon dus waarlijk een Godsgezant, een verkondfger van een Goddelijke openbaring. - Jezus Christus heeft, zooals wij zagen, uitdrukkelijk beweerd een Godsgezant te zijn. Dus vragen wij ons af: verrichtte God werkelijk door Hem wonderen e n beriep Christus Zich op die won deren juist om de waarheid van Zijn bewering te bewijzen? Zelfs reeds vóór God door middel van Jezus Christus ten Zijnen gunste wonderen wrochtte, had God Zelf Zijn Gezant door wonderen verheerlijkt: Hij deed Hem gebo ren worden uit een Maagd, Hij kondigde Zijn geboorte aan door Engelen en een ster, Hij deed Joseph door een Engel waarschu wen om tijdig naar Egypte te vluchten; toen Jezus Zich liet doopen door Joannes in den Jordaan klonk uit den hemel Gods plechtige verklaring: „Deze is Mijn geliefde Zoon, in Wien Ik Mijn welbehagen heb; luistert naar Hem" (Matth. 17. 5). Dit vinden wij in de (zooals wij weten; geschiedkundig-betrouwbare) Evangeliën. Daarin vinden wij ook op bijna elke bladzijde: het Evangelieverhaal is er geheel van doorweven de talrijke wonderwer ken, die God door Jezus Christus heeft ver richt. Jezus veranderde water in wijn, met vijf brood en en twee visschen verzadigde Hij vijfduizend hongerige menschen (en er bleven nog twaalf korven over!); visschers die den geheelen nacht tevergeefs gearbeid hadden, wierpen op Zijn bevel hun netten uit en de vangst deed ze scheuren en hun schepen bijna zinken. Met één woord deed Hij razende wind en golven bedaren. Zij brachten Hem zieken uit de gansche streek en Hij genas ze alle. Hij wandelde op het water en kwam binnen terwijl de deuren gesloten bleven. Hij deed talrijke, waar gebleken voorzeggingen. Hij wekte dooden ten leven. Toen Hij stierf, rouwde in plot- selingen overgang de geheele natuur; drie dagen na Zijn dood verrees Hij uit het ge sloten graf en ten aanschouwe van velen voer Hij ten hemel. In één der brieven, die ik je over „het wonder" schreef, heb ik je aangetoond, dat verschillende van Christus' wonderen de toets der scherpste critiek glansrijk kun nen doorstaan. Verschillende, niet alle? Kijk eens, Paul, als Katholieken zijn jij en ik absoluut overtuigd van de boven-na- tuurlijkheid van alle wonderbare werken van Christus en dat óók om redenen, die ons natuurlijk verstand zelfs zonder voor lichting van ons Geloof ons doet kennen. Maar als je tegenover ongeloovi- g e n Christus' wonderen als de meest af doende bewijzen voor de Goddelijkheid Zij ner zending aanvoert, dan kunnen daarvoor alléén die wonderbare werken dienen, welke zeer klaarblijkelijk nim mer op natuurlijke wijze kunnen worden verklaard. Als zoodanig noemde ik je als voorbeelden o.a.: de vermenigvuldi gingen der brooden, de opwekking van La zarus, de plotselinge genezing van den blindgeborene en van de (afwezige) doch ter der Kananeesche vrouw. Van deze wonderwerken heb ik je aan getoond, dat géén „aanwending van ver borgen natuurkrachten", geen (al of niet „hypnotische") „suggestie" ze kunnen ver klaren, het zijn onaantastbaar echte won deren. En bedenk dit: al was slechts één van zoodanige wonderen geschied, dan zou God reeds daardoor de boven-natuurlijk- heid van Christus' zending afdoende heb ben bevestigd. Echter niet slechts één, doch vele, onschendbare Goddelijke zegels heeft Jezus Christus kunnen toonen, om Zich als Gezant van God te „legitimeeren"! BeriepJezusChristus zichdan ook op Zjjn wonderen ten be- wijze Zijner zending? Hij deed dit herhaaldelijk. Bij de opwek king van Lazarus heeft Hij dit zeer uitdruk kelijk gedaan ten overstaan der velen, die van dit ontzaglijk teeken getuigen waren. Lees het, in zijn grootschen eenvoud won- derschoone, Evangelieverhaal hierover: „Jezus dan, opnieuw diep bewogen, kwam bij het graf. 't Was een grot, en een steen sloot den ingang af. Jezus sprak: Neemt den steen weg. Martha, de zuster van den' overledene, zeide Hem: Heer hij riekt al, want het is reeds de vierde dag. Jezus sprak tot haar: Heb Ik u niet gezegd: Wan neer ge gelooft, zult ge Gods heerlijkheid zien? Men nam dan de steen weg. Toen sloeg Jezus de oogen naar boven en sprak: Vader, Ik dank U, omdat GijM ij hebt verhoord. Ik wist wel, dat Gij Mij alt ij d verhoort, maar ik zeg dit terwille van de om staande menigte, opdat zijmo- g e n g e 1 o o v e n, dat G ij m ij g e- zonden hebt. Na deze woorden riep Hij met luider stem: Lazarus, kom uit. En de doode kwam te voorschijn, de voeten en handen in windsels gewikkeld en zijn ge zicht met een zweetdoek omwonden. Jezus zei hun: M^akt hem los en laat hem gaan"(Jo. 11. 3845). Op het tempelwijdingsfeest in Jeruzalem, toen Jezus in een zuilengang van den tem pel wandelde omringden Hem de Joden en zeiden tot Hem „hoe lang houdt Gij ons nog in spanning? Zoo Gij de Christus (d i. de Gezalfde, de verwachte Godsgezant) zijt, zeg het ons dan ronduit. Jezus antwoordde hun: Ik heb het u gezegd, maar ge gelooft het niet. De werken, die Jk verricht in den naam van mijn Vader, die getuigen voor mij" (Jo. 10. 24—26). Je ziet, Paul, dat Christus hier verklaard èn dat Hij uitdrukkelijk heeft gezegd een Godsgezant te zijn èn dat God Zijn wonderwerken als bewijzen daar voor heeft gegeven. Bij dezelfde gelegen heid wees Christus de Joden er op, dat zij Hem heelemaal niet zóó maar, alleen op Zijn woorden behoefden te gelooven maar dat, nu Hij de waarheid van Zijn Godde lijke zending ook bewees n.l. door Zijn wonderen, him ongeloof onredelijk was: „Wanneer Ik de werken van Mijn Vader niet doe, gelooft Mij dan niet; maar doe Ik ze wel, gelooft dan de werken, in dien ge Mij niet wilt gelooven" (Jo. 10. 37 en 38). Dezelfde gedachten vertolkte Chris tus in deze woorden: „Indien Ik over Mij zelf getuig, dan is Mijn getuigenis niet be trouwbaar Er is een Ander die over Mij getuigtwant dë werken, die de Va der Mij te volbrengen gaf, de werken juist, die Ik doe, zij getuigen van Mij, dat de Vader Mij gezonden heeft (Jo. 5. 31 en 36). En is het niet of Jezus de woorden, wel ke Hij sprak tot de leerlingen van Joan nes den Dooper die Hem vroegen of Hij de Messias, de verwachte Godsgezant was, richt tot allen, die, de eeuwen door, daaraan twijfelden: „Gaat en bericht aan Joannes, wat ge hoort en ziet. Blinden zien en kreupelen loopen, melaatschen worden gereinigd en dooven hooren, dooden verrij zen(Matth. 11. 46). De profeet Isaias had 700 jaar tevoren in overeenkomstige woorden de wonderen van Christus voor speld; deze woorden bracht Christus den twijfelenden nu in herinnering, zóó als het ware zeggend: „Ziet hoe die voorspelling in Mij in vervulling is gegaan, dus ben Ik dé Messias!" Jezus Christus heeft dus niet alleen be weerd, dat Hij door God gezonden was, Hij heeft Zich ten bewijze van de Waarheid dier bewering beroepen op de onaantastbaar echte wonderen, die Hy verrichtte in groote getale ten aanschouwe van groote menigten menschen. Verricht heeft Hij ze zonder menschelijke hulpmiddelen, alléén door de macht van God, den Heer en Meester der Natuur, Die zóó Christus' gezantschap tel kens en telkens weer openlijk heeft willen bevestigen. Hoe zijn ons, als wij Christus' wonderen overdenken, de woorden die de bekeerde Farizeeër Nicodemus tot Jezus sprak, uit het hart gegrepen: „Rabbi, wij v/eten dat Gij van Godswege als leeraar zijt gekomen, want niemand kan de wonderen doen, die Gij verricht, zoo God niet met Hem is" (Jo. 3. 2). Over twee weken, Paul, hoop ik je nog te schrijven over de profetieën, die Jezus Christus deed en over het grootste wonder, dat Hij wrochtte: Zijn verrijzenis. Je hebt gelijk als je zegt, dat'deze onderwerpen immers óók wonderen van Christus eigenlijk nog „thuis behooren" in dezen brief. Maar om hun bijzondere aard en vooral, om aan Christus' grootste wonder bijzondere aandacht te kunnen geven, zal ik je een aparte brief daarover schrijven. Ontvang mijn groet, mijn waarde! P.S. Zoo graag had ik ook eenige der belangrijkste wonderen van Christus nog eens afzonderlijk met je behandeld, maar je begrijpt, dat zou te lang worden voor dit briefbestek. Daarom zeg ik je: lees ze zelf in de Evangeliën. Ik geef je hier eenige Evar^elieplaatsen, welke wonderen van Christus verhalen, 't Kan wel eens noodig zijn, dat je de menschen er op wijst, hoe ze een Evan gelie-tekst moeten opzoeken: Zeg hun dan: eerst staat de afgekorte naam van den Evangelist: Matth.,. Marc., Luc., Jo.; het volgend cijfer beduidt het hoofdstuk, de daarop volgende cijfers de verzen. Alles heel gemakkelijk tc vinden: laten zij er zich niet afmaken met 't onbenullige: 't is zoo'n gezoek! of zoo iets. Dat beetje moeite kan rijke vruchten dragen! Hier volgen dan eenige plaatsen ('t is HEMENGDE BERICHTEN HUISELIJK DRAMA TE WOLVEGA. Zijn vrouw levensgevaarlijk gewond, zichzelf gedood. Gisternacht heeft zich te Wolvega een droevig drama afgespeeld, waarvan de 33- jarige J. Nyholt, ambtenaar ter secretarie van Weststellingwerf het slachtoffer is ge worden, terwijl zijn 33-jarige echtgenoole, mej. S. B. Snellen, afkomstig uit Hilversum, in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis te Heerenveen is vervoerd. Nog gistermiddag stonden in het anders zoo rustige dorpje de menschen in groepjes het droevige gebeuren te bespreken en er heerschte algemeene verslagenheid. Toen de heer Nyholt gistermorgen niet op het kantoor verscheen wekte dit aanvankelijk geen verwondering, daar dit wel eens meer gebeurde, maar dan werd later meestal al tijd een briefje gebracht. Toen dit gister morgen echter niet geschiedde, werd de politie later in den ochtend met het geval in kennis gesteld en toen deze aan de wo ning kwam, liep de hond troosteloos ach ter op het erf. Vermoedende dat de bewo ners uitgegaan waren, wérd eerst nog eens bij kennissen geïnformeerd, doch dezen was van een plotseling vertrek niets be kend, zoodat men besloot een nader on derzoek in te stellen. Een der openslaan de slaapkamerramen stond op een kier en met behulp van een ladder kon men na den haak te hebben weggeschoven, zich toegang tot de slaapkamer verschaffen. Hier deed men, te ongeveer 12 uur een ontstellende ontdekking. De heer N. lag voorover op het bed met een schotwond in het hoofd en onmiddellijk bleek, dat de le vensgeesten reeds waren geweken. Zijn echtgenoote, die eveneens een schotwonde in het hoofd had, lag in een bloedplas naast hem, terwijl in de onmiddellijke nabijheid een browning van klein kaliber lag. Direct werden maatreglen voor de zwaargewonde vrouw genomen. Nadat zij eerst naar het zieken gebouwtje te Wolvega was vervoerd, waar de wonden verbonden werden, is het slachtoffer vervolgens naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Omtrent de aanleiding tot dit drama gaan verschillende geruchten, doch de meest voor de hand liggende reden moet wel zijn de slechte financieele toestand van het echtpaar. De heer Nyholt was namelijk gebrekkig. Vroeger kon hij niet loopen en werd hij in een wagentje gereden, maar na dat hij een operatie had ondergaan en zijn beenen in beugels waren yastgezet, kon hij weer vrij behoorlijk loopen. Het salaris was niet groot en zijn echtgenoote, die van haar eersten man gescheiden was, leefde op grooten voet, zoodat de man het met zijn financiën niet voor elkaar kon houden. Vast staat dan ook, dat dit de oorzaak van het drama moet zijn geweest. Het vermoe den wordt uitgesproken, dat de man zijn vrouw, terwijl zij sliep een kpgel door het hoofd heeft gejaagd eft daarna de hand aan zichzelf heeft geslagen. Het echtpaar was nog maar een jaar getrouwd. Den vo- rigen avond moet de heer N. zich nog ge schoren hebben, want het scheerwater en scheergerei stonden gistermorgen nog in de keuken. In afwachting van het nader onderzoek door de justitie, onmiddellijk met het dra ma in kennis gestéld, is de woning verze geld. Gisteravond werd de toestand van me vrouw N. zeer zorgelijk geacht. De kogel is niet verwijderd en men had niet veel hoop, dat men het slachtoffer in leven zou kunnen houden. ZIJN VROUW VERDRONKEN? In het Huis van Bewaring te Leeuwar den is opgesloten de 37-jarige P. J. v. C. te Midslands op Terschelling, verdacht zijn vrouw van het leven te hebben be roofd, door haar in een sloot te duwen, aan de gevolgen waarvan zij is overleden. SMOKKELEN AAN DE GRENS. De buit van een maand. Naar de „Msb." verneemt, werd in de maand Februari in de inspectie Tilourg m beslag genomen ongeveer 3000 K.G. mar garine en 4000 K.G. suiker, wel een bewijs, dat er aan de Belgische grens zeer veel wordt gesmokkeld, maar ook dat de amb tenaren succes hebben bij hun speuren bij dag en nacht. In de laatste twee dagen werd te Til burg éénmaal 36 K.G. en eenmaal 96 K.G. margarine benevens 24 K.G. suiker in be slag genomen, een andermaal 60 K.G., waarbij de smokkelaar A. uit Tilburg be keurd werd. In Goirle éénmaal 48 K G. en eenmaal 120 K.G. boter van onbekenden. In Alphen eenmaal 216 K.G., waarbij H. en V. uit Goirle werden bekeurd en eenmaal 60 K.G., waarbij F. uit Tilburg een bekeu ring opliep. In 't geheel werd beslag gelegd op 7 rijwielen, die dienden tot vervoer van de smokkelwaar. In het Limburgsche is de toestand al niet veel beter. Te Swalmen werd door de kom- I I I I slechts een keuze!): Genezing van den lamme: Matth. 9. 1—8; de vermenigvuldi gingen der brooden: Matth. 14. 1322 en Jo. 6. 115; de genezing van den blindge borene: Jo. 9. 139; de opwekking ten leven van de dochter van Jairus: Matth. 9. 1826; van den jongeling van Nairn: Luc. 7. 1117; van Lazarus: Jo. 11. 145; genezing van de dochter der Ka naneesche vrouw: Matth. 15. 2128; de wonderbare vischvangst: Luc. 5. 5; Jo. 21. 6; het plotseling doen bedaren van de storm: Mare. 4. 3540; het gaan over het water: Matth. 14. 2233; de genezing van den zoon'van den hoofdman: Jo. 4. 4654. Correspondentie-adres: Mr. A. Diepen- brock, Hageveld, Heemstede. miezen in een der laatste nachten een par tij margarine in beslag genomen; gisteren nacht werd er een groote partij manufac turen aangehaald; tegen den vervoerder hiervan, zekeren Th. N., werd nroces-ver baal opgemaakt. Te Hunsel, aan de Belgische grens, werd beslag gelegd op 150 K.G. suiker en 30 K.G. boter, welke door smokkelaars op rijwielen werden vervoerd. De smokkelaars wisten te ontkomen. CLANDESTIENE DRANKVERKOOP Op groote schaal te 's Bosch De politie te 's Hertogenbosch is een clan- destienen drankverkoop op groote schaal op het spoor gekomen. Het was opgevallen, dat er in de wijnhandelzaak van den heer S. een buitengewone drukte heerschte in den verkoop van sterken drank bij geringe hoeveelheden. De politie had reden aan te nemen, dat deze handel clandestien geschiedde, omdat de firma niet in het bezit was van een slijt- vergunning. Eenigen tijd werden de gan gen van den firmant nagegaan, waarbij bleek, dat hij in onderscheidene plaatsen in de omgeving alcoholische dranken bij hoeveelheden van 10 liter afleverde. De hulp van de politie in die gemeen ten werd ingeroepen, terwijl tevens de adressen in die plaatsen werden genoteerd. Op een gegeven oogenblik is overal tege lijk een inval gedaan en werden de dran ken in beslag genomen en naar het Hoofd bureau van Politie te 's Hertogenbosch overgebracht. Ook werden op alle nota's en rekeningen beslag gelegd. Meer dan zestig personen zijn aan een verhoor onderwor pen, waarbij bleek, dat zij te goeder trouw waren. De heer S. werd ontboden en hij beken de sedert ruim een jaar sterken drank clan destien te hebben verkocht. Twintig pro cessen-verbaal zijn opgemaakt. DE WRAAK VAN DEN BOVENBUUR! Toen een dezer dagen een 76-jarige al leenwonende weduwe, wonende Lavendel straat 44 te Rotterdam omstreeks elf uur in den avond ter ruste wilde gaan, ontdek te zij, dat haar bed kletsnat was ten gevolge van een waterstraal, die door de zoldering kwam. Boven haar, in een kamer op de eerste verdieping hoorde zij een donderend geraas, vertelt het „Hbld.". De weduwe waarschuwde een agent van politie. De agent waarschuwde den opzich ter van het woningblok. De opzichter waar schuwde den eigenaar. Gevieren zijn deze toen een onderzoek gaan instellen. Het bleek, dat de kraan in de keuken van de sedert eenige dagen leegstaande bo venwoning openstond. De waterstraal werd via twee aan elkaar geplakte fietsbanden naar een tusschenkamer geleid tot boven het bed der weduwe. De kamer stond reeds blank en het water sijpelde door den vloer. Gevraagd naar haar verhouding tot haar gewezen bovenbuur vertelde de oude vrouw, dat er wel eens oneenigheid was geweest. De man had bij het vertrek ge dreigd met wraak. In hoeverre wraak hier gegrond was worde in het midden gelaten. De politie wist door deze aanwijzing in welke richting zij den bedrijver der bal dadigheid moest zoeken. Zij zocht en vond al spoedig iemand, die zij van het open draaien der kraan verdacht. Zij had reeds uitgemaakt, dat opzet in het spel was. De schade bedraagt ongeveer honderd gulden. Onder de militairen van het 10 Reg. Inf. te Ede is op vrij hevige wijze de griep uit gebroken. Zij zijn geisoleerd. OUDE INBRAAK OPGEHELDERD. Drie personen gearresteerd. Enkele dagen voor Kerstmis had te Eind hoven een inbraak plaats in het kantoor van de „Rietvink", waar uit een brandkast ƒ1810 werd gestolen. Na langdurig onder zoek gelukte het aan de recherche meer aanwijzingen te krijgen, zoodat Woensdag avond een inval gedaan werd in de wo ning van den werkloozen monteur H., te Eindhoven. Op zijn slaapkamer werd een groote partij inbrekerswerktuigen gevon den. In verband hiermee zijn H. en diens echtgenoote, benevens de chauffeur K. ge arresteerd. Zij zijn naar Den Bosch over gebracht. Van het gestolene is echter niets SPORT VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zaterdag. Ie kl a s s e Terleede 1F. Pacta 1; Quick B. 1Noordwijk 1; SCO 1Rijnsb. Boys 1; SLF 1—ARC 1. 2 e k 1 a s s e A: ARC 2—SCO 2; F. Pacta 2Katwijk 1. 2e klasse B: Noordwijk 2Quick B 3 3e klasse A: F. Pacta 3Sleutels (bij terrein); Terleede 3Quick B 4 (bijter rein). 3 e k la s s e B: LRC 4SLF 3; Woubrug- ge 2Katwijk 3. 4e klasse: O. Clubje 3Noordwijk 4. A d s p.: Rijnsb. B.O. Clubje; Quick B. bF. Pacta (bijterrein); KatwijkSCO (bijterrein); AlphiaTerleede. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN VAN AJAX. Ajax zal niet, zooals in voorgaande jaren het geval was, haar kampioenschapswed strijden in het Amsterdamsche stadion spe len, maar op eigen terrein aan den Mid denweg. Reden hiervan is en verschil van meening tusschen het Ajaxbestuur en het bestuur van het .Stadion. De staan tribunes op het terrein aan den Middenweg zullen nu vergroot worden. WANDELSPORT DE ANTILOPEN. Zooals we de vorige week reeds bericht hebben wordt Zaterdag en Zondag a.s. door de leden van „De Antilopen" de tweede Trainingsbelooning-marsch geloopen. De Junioren (van 1417 jaar) vertrek ken Zaterdagmiddag om 2 uur vanaf het Noordeindsplein en volgen de route: Haagweg, De Vink, Haagsche Schouw, Valkenburg, Katwijk Binnen, Wassenaar- sche weg, Ruigelaan, Hoogeboomsche weg, Haagsche Schouw, De Vink, Haagweg, Noordeindsplein. Een afstand yan ongeveer 18 km. De Senioren vertrekken Zondag even eens om 14 uren vanaf het Noordeindsplein en wandelen: Haagweg, Rhijnzichtbrug, Morschweg langs het Kruithuis, recht door naar Rijns burg, Brouwerstraat voor Noordwijk-Bin- nen rechtsaf door het bosch naar de Leid- sche Vaart en langs Voorhout en de tram baan over Oegstgeest en Rijnsburgerweg naar Leiden. Deze afstand zal ongeveer 20 km. bedragen. Zij die reeds in het bezit zijn van een marschkaart moeten deze medebrengen. De nieuwelingen krijgen deze onmiddel lijk na de marsch toegezonden. Een groot opkomst in verband met de hoogst noodzakelijke training voor de vele in aantocht zijnde marsohen is zeer ge- wenscht. TOERTSME DE A. N. W. B.-LOTERIJ. In den afgeloopen zomer heeft de A. N. W. B.-Toeristenbond voor Nederland ter gelegenheid van de viering van zijn 50-ja- rig bestaan een origineel soort loterij ge organiseerd: 10.000 loten werden gratis be schikbaar gesteld voor hen, die een nieuw lid voor den A. N. W. B. opgaven en wel één lot per nieuw aangeworven lid. Velen hebben zich in de afgeloopen maanden ver zekerd van één of meer kansen op de ruim 400 prijzen (meerendeels geschenken van bondsrelaties en sympathiseerende firma's) en deze dagen heeft de trekking notarieel (volgens ministrieel voor schrift) plaats gehad. De hoofdprijs, een Graham auto, werd gewonnen door een inwoner van Amster dam, de twee prijs, een motorboot met Johnson Motor, door een inwoner van een onzer Veluwsche dorpjes, die zich wel in de buitengewone gunst van het lot bleek te mogen verheugen, want op een ander door hem ontvangen lot won hij nog een der rijwielen met hulpmotor! Het uitgeloofde motorrijwiel ging naar Amersfoort, rijwielen met en zonder hulp motor, vacantiereizen te land en op zee, een kampeeruitrusting, zadels, lampen, auto banden, autobatterijen, sigaren, sigaretten en eenige honderden andere prijzen vonden gelukkige winnaars, over het geheele lan-t verspreid.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9