03RSR9? KLEERMAKERIJ 11 EEK EU! A119 VRUDAG 2 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 STADSNIEUWS VEREENIGING „KONINGINNEDAG". De jaarvergadering. De Ver. „Koninginnedag" hield gister avond in de bovenzaal van café-restaurant „In den vergulden Turk" haar jaarlijksche ledenvergadering, welke o.m. werd bijge woond door wethouder Romijn. De voorzitter, de heer P. C. Labrijn, opende de vergadering en gaf vervolgens het woord aan den 2 fan secretaris, den heer Ph. van der Lof, tot het lezen der notulen, welke onveranderd wei'den goed gekeurd. Aan het jaarverslag van den secretaris, luitenant P. H. Steenhauer, ontleenen wij, dat het afgeloopen jaar ondanks de moei lijke tijden voor de vereeniging tamelijk gunstig was. Het ledental steeg van 257 tot 289. Zoowel voor de middag- en als de avondfeesten op 31 Augustus bestond groo- te belangstelling. Het jaarverslag werd onder dank aan den steller voor diens vele werkzaamhe den goedgekeurd. De penningmeester, de heer P. J. Jansen, moest melding maken van een nadeelig exploitatie-saldo van 412.49, daar de uit gaven ƒ2429.55 en de ontvangsten ƒ2017.16 bedroegen. Dank zij een klein voordeelig begin-sal- do is het werkelijk tekort 343.47 De voorzitter dankte ook den heer Jan sen voor zijn nauwkeurig beheer, y/aarna deze op advies van de kascommissie, uit gebracht door den heer Breebaart, werd gedéchargeerd. De heer F. G. Rosier las vervolgens de concept-statuten en het huishoudelijk re glement, welke beide z. h. st. conform wer den vastgesteld. Het bestuur werd ge machtigd op de statuten de koninklijke be williging aan te vragen. De voorzitter bracht een woord van har- telijken dank aan den heer Rosier voor de voortreffelijke wijze waarop hij een en ander ontwierp. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende leden, de heeren P. H. Steenhauer, J. F. X. Sanders en L. Boek kooi werden herkozen. De heeren F. van der Mark en W. Cebol werden benoemd tot leden der kascommissie. Bij de bespreking der feestplannen deelde de voorzitter mede, dat het in de bedoeling ligt op den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana hier ter stede eefi inzameling te houden ten bate vaji het Crisis-Comité, waarvan de Prinses be schermvrouw is. Het bestuur meent daarmede geheel te handelen in den geest van H.K.H., die geen feestelijkheden wenscht. Op voorstel van den heer Is. Leman werd besloten door verschillende muziek korpsen rondwandelingen door de stad te laten houden en daarbij te doen collec teeren. Ook zullen pogingen in het werk worden gesteld om een reclame-auto met mechanischè muziek en een zilvertram te laten rijden. Het bestuur zal deze plannen nader uit werken. Op 31 Augustus zullen als voornaamste festiviteiten ruiter- en kinderspelen wor den georganiseerd. Van een avondbijeen komst werd afgezien in verband met de daaraan verbonden hooge kosten, terwijl ook de Chr. Oranjevereeniging bereids een samenkomst organiseert. De heer Sanders bepleitte de wensche- lijkhsid om de feestviering eén meer alge meen karakter te verleenen, bijv. door het uitschrijven van een wedstrijd in buurt- versiering en -verlichtingen en voor de mooiste straten prijzen beschikbaar te stellen. Meerdere aanwezigen spraken zich uit ten gunste van een meer algemeene feest viering, zoodat het bestuur werd gemach tigd in dien geest verder te werken. Bij de rondvraag deelde de heer Labrijn mede door zijn benoeming te Den Haag tot zijn leedwezen gedwongen te zijn bin nenkort het voorzitterschap neer te leg gen, aangezien hij zich metterwoon te 's-Gravenhage hoopt te vestigen. Hij dank te het bestuur voor de prettige verstand houding en de leden voor het in hem ge stelde vertrouwen. De heer Romijn bracht namens de leden den heer Labrijn hulde en dank voor alle? wat hij in de afgeloopen jaren voor de vereeniging heeft gedaan en noemde zijn heengaan voor „Koninginnedag" een groot verlies. De heer Rosier wenscht namens het be stuur den heer Labrijn eveneens geluk met zijn benoeming en dankte hem voor de prettige samenwerking, waardoor er in het bestuur steeds een goede stemming heerschte. Hierna werd de vergadering gesloten. LEIDSCHE VEREENIGING VOOR SCHOOL- EN WERKTUINEN. Onder leiding en ten huize van Mej. Dr. W. C. de Baat is gisterenavond de jaar vergadering gehouden van de Leidsche Vereeniging voor School- en Werktuinen. Na het lezen der notulen en mededee- ling van de ingekomen stukken bracht de secretaris, de heer P. Herfkens, het jaar verslag uit. Daaraan is het volgende ont leend: 24 Maart 1934 zal onze vereeniging tien jaar bestaan hebben en reeds ligt het ne gende tuin jaar achter den rug. Voor de leden lijkt het of de zaak van zelf loopt. Want al die jaren is het bezoek op de jaarvergaderingen zeer gering ge weest. Maar er zit heel wat werk vast aan het tuinen met pl.m. 360 kinderen. En de ziel van de actie, de voorz. Mej. Dr. De Baat, is dan ook geen moeite te veel. Als ze ook maar even kan, is ze pre sent. En voor elk kind 'n vriendelijk woord. 7.e heeft dan ook in de harten van allen 1 groote plaats ingenomen. Dit bleek dit FI.35 FI.4D FI.45 VOORZIET IN EEN DRINGEND ECONOMISCH VRAAGSTOK KOREVAARSTRAAT WKAABT STflLEM jaar op den 28en Juni. Haar werd namens de kinderen bij monde van den heer Wijk- mans een prachtige leeslamp aangeboden, waarbij de kinderen haar nog een lied toe zongen en er een foto gemaakt werd. 27 Maart werden de tuinen opengesteld. Leek het eerst of niet alle tuintjes bezet zouden worden, weldra kwamen ze weer plaats te kort. En steeds bleven er lief hebbers disponibel, wanneer er weer eens een plaatsje openkwam. Of het nu door de speciale bemesting kwam, of door het voortdurend prachtige j weer, of door de goede zorgen van onzen I tuinman Wakka, dan wel door de goede leiding, waarvan mej. de Baat en de heer j Bergman afzonderlijk genoemd mogen wor- I den, misschien door dit alles te zamen is 't jaar 1933 voor onze tuintjes een zeer gun- I stig jaar geweest. De resultaten waren j prachtig en het zag er dan ook keurig uit i toen tenslotte prijswinnaars moesten aan- j gewezen worden, door een keuringscom missie. Het verslag werd onder dank aan den secretaris goedgekeurd, evenals de reke- j ning en verantwoording van den penning- 1 meester, den heer A. L. L. Gathier. De J kascommissie bracht verslag uit en de be- grooting voor 1934 werd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats 1 van Mej. dr. de Baat, die wegens vertrek j als zoodanig heeft moeten bedanken, als j voorzitter gekozen de heer Veendorp, hor- tulanus van den Leidschen Academietuin. De periodiek aftredende bestuursleden Mej. dr. van Hoorn en de ^°er P. Herf kens werden herkozen. Daarna sluiting. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. Vereenigde Vergadering. In de Donderdag alhier gehouden Ver eenigde Vergadering van het hoogheem raadschap van Rijnland deelde het bestuur, naar aanleiding van in een vorige verga dering door den hoofingeland J. A. Dui- nisveld geuite wenschen naar een vereen voudiging van de reglementaire bepalingen omtrent verkiezingen mede, dat die bepa lingen op verschillende punten herziening behoeven, maar dat het bestuur eerst het resultaat wil afwachten van het onderzoek van Gedeputeerde Staten van Zuid- en Noord-Holland naar het door Rijnland ge daan verzoek om invoering van een be lasting op het gebouwd eigendom. Het bestuur deed mededeeling van een bij de N.V. Levensverzekering Mij. van de „Nederlanden" van 18-15 gesloten geld- leening van ƒ400.000 a pari tegen een ren te van 4 pet. Een opgaaf werd gedaan van den stand van het bemalingsfonds, dat op 1 Januari j.l. bestond uit een inschrijving in het 3 pet. Grootboek der Nationale Schuld groot nominaal 1-10250. Aan de vergadering werd overgelegd het arrest van het Gerechtshof te 's Graven- hage, waarbij het t?n gunste van Rijnland gewezen vonnis der Rechtbank aldaar in de procedure tegen den polder Nieuw koop en Noorden in zake de betaling van bundergeld werd bevestigd. Een nieuw reglement op het beheer van de waarborggelden en de slikgelden in Rijnland werd vastgesteld. De vergadering besloot tot het toeken nen van een pachtvermindering met 10 pet. over het jaar 1933 aan de pachters van 's Molenaarsbrug en de Zwammerdamsche brug. Na afloop der vergadering begaf men zich naar Gouda, voor de bezichtiging van het in aanbouw zijnd Dieselgemaal bij het in aanleg zijnde verbindingskanaal tus- schen IJsel en Gouwe, van welk gemaal de onderbouw zijn voltooiing nadert. CURSUS SLAGERSGROEP K.J.M.V. Prachtige resultaten bereikt. Zooals bekend mag worden veronder steld is in den afgeloopen winter door de K.J.M.V. een cursus georganiseerd voor de Slagervakgroep, welke cursus gisteravond besloten is met een tentoonstelling der ver vaardigde werkstukken en de uitreiking der prijzen aan de winnaars. Deze tentoonstelling was georganiseerd in de werkplaats van den heer Arnold R.er- gers, Haarlemmerstraat 216, die hier al dien tijd gelegenheid heeft gegeven den cursus te houden, hetgeen zoowel door het bestuur der. K.J.M.V., als door St. Pela- gius, de slagerspatroonsvereeniging en door de cursisten zelf hoogelijk gewaar deerd werd. De tentoonstelling mocht zich gisteravond in een groote belangstelling verheugen, want behalve de besturen van Hanze en St. Pelagius, den geest. adv. der K.J.M.V., kapelaan Gudde en vertegenwoordigers der Ned. Slagers vakschool gaven verscheidene ouders der cursisten blijk van belangstel ling. De heer P. Verhoef, voorzitter der K.J.M. V.-slagersvakgroep, heette hen allen har telijk welkom en bracht vooral dank aan den gastheer, den heer Arnold Bergers. Spr. hoopte, dat het tentoongestelde vrucht van veertien lessen, waarvan er vier voor het opmaken besteed waren zou i mogen uitwijzen hoe ver het weten en kun nen der cursisten zich thans uitstrekt. De heer'J. J. M. Meijers, voorzitter der Hanze, wijst er op, dat de K.J.M.V. reeds verschillende vakgroepen heeft opgericht, j doch dat men bijzondere verwachtingen had van de slagersvakgroep. Spr. zegt echter niet alleen zoo enthou siast te zijn over de bereikte resultaten op vakkundig gebied over de waarde waar van hij als leek geen oordeel wil vellen maar ook en vooral is hij blij om den goe den geest, die hier onder vakgenooten heerscht. Men is er hier niet op uit om el kaar te bestrijden, doch om elkaar te hel pen. Indien dit wat meer door Middenstan ders toegepast werd, zou het er heel anders onder hèn uitzien. Ten slotte zegt spr. niet bevreesd te zijn, dat de slagers hier ter stede de eerste jaren in bekwaamheid zullen tekort schieten. Hierna ving de jury haar werk van be oordeeling aan. Zij bestond uit de heeren de Haas, voorzitter; Th. Cuiper, secretaris en D. van Harten, bestuurslid der Eerste Ned. Slagersvakschool te Utrecht. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer Th. Koekenbier, oud-voor zitter van St. Pelagius, die zijn hartelijke gelukwenschen aanbood met de bereikte resultaten en door den heer Th. Bergers, voorzitter der patroonsvereeniging, die vooral den heer Arnold Bergers bedankte voor de beschikbaarstelling van de gelegen heid om hier te werken. Te kwart voor negen werden de genoo- digden in „In den Vergulden Turk" ver wacht voor de prijsuitreiking, doch het werd 10 uur alvorens hiertoe werd overge gaan. De voorzitter, de heer P. J. Verhoef, heette hier allen hartelijk welkom, in het bijzonder de afgevaardigden der K.J.M.V., der R. K. Slagerspatroonsver., der Sport- ver. „Rood-Wit", de Hanze, de neutrale Slagerspatroonsver. en niet het minst den Directeur en bestuursleden van de Ned. Slagersvak'iien toonstelling. Spr. behandelde het geheele verloop van den cursus en bracht dank aan allen, die hadden medegewerkt dezen cursus te doen slagen. In het bijzonder dankte hij den heer Arnold Bergers voor de vele diensten aan deze vakgroep bewezen en liet dit vergezeld gaan met een kist sigaren en een fruitmand. Ook mevr. bergers deelde in deze hulde en haar werd een schitterende bloemenmand aangeboden De heer Kuyper, Directeur van de Ne- derl. Slagersvakschool reikte hierna de prij- zijn uit, welke ten deel vielen aan: Versch vleesch: P. H. C. Verhoef le prijs voor mooiste inzending; P. Vreeburg, 3e pr.; J. Dieben,3e pr.; L. Hoogeveen 3e pr. scho tel. Bereid vleesch: J. Duindam le pr!; IJ. Ensink 2e pr. Baste wors.soort: J. Duindam le pr. Dictaat: P. J. Verhoef le pr. De prijzen waren geschonken door: Eer ste Ned. Slagersvakschool, R. K. Slagers patroonsvereeniging „St. Pelagius", K.J.M. V., W. A. Bergers, B. Vreeburg en H. Vreeburg. Hierna voerde het woord de heer J. M. Meijers namens de Hanze die de cursis.en in het bijzonder aanspoorde de étalages zoo aantrekkelijk mogelijk te maken, teneinde de koopkracht te bevorderen. De heer Th. Bergers reikte vervolgens als voorzitter der Slagerspatroonsvereeni ging „St. Pelagius" onder hartelijke woor den en opwekking tot de leerlingen de be haalde diploma's uit. Vervolgens voerde nog het woord de heeren J. Ccster namens de K.J.M.V., J. Jansen, als leider der K.J.M.V.-propaganda- actie, W. A. Bergers en Arnold Bergers, de heer Schoondergang als gedelegeerde van de Hanze in de vakgroepen der K.J.M.V. en de heer v. d. Put, leeraar van den cursus. Allen, die op eenigerlei wijze bij dezen cursus betrekken waren, maar in het bij zonder de Kath. Jonge Middenstandsver- eeniging, mogen met voldoening op het be reikte resultaat terugzien. Arbeidsbeurs. Op den lsten Maart waren 3489 (v j. 3670) werkzoekenden ingeschreven. Gevonden voorwerpen. Portemonnaies, handschoen, ijzeren ge wicht, kindertaschje, crisis bonnen, gum mieschoen, rijwiel belastingmerken, zij schot van een auto, rozenkransen, knip- mesjes, paspoort, vulpotlood, geldstukken, Borstel, damestaschjes, schaar, schop, schooletui, rol bestekteekeningen, halsket ting, lap stof, mantelceintuurs, heerenpan talon, damesringetje, vulpen, sleutels, bankbiljetten, aktetasch, polsmofje, poeder doos, werkvlotje, dames armband, dames armbandhorloge, reserve wiel van een auto, boek met cahier, dictaat cahiers, Alpini mutsen, nummerplaten auto's, zak kunst mest, wollen dam, stuk zeemleer, autoslin ger, fitting met kabel, map met postzegels, wiel van oplegger, boodschaptasch, benzine dop van een auto, autoband, notitieboekje. Gevonden in de electrische tram: para- pluies, handschoenen. Gevonden in Stadsverkeer: Damesmantel en keep, boodschaptasch, ceintuurs, hand schoenen, portemonnaies, mutsen, stuk leer, schotel, halskettinkje, netje. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, van 1 tot 3 uur namiddag aan het bureau van politie alhier. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Ter zake van oplichting als steuntrekker stond terecht de bloemist G. de G. uit S a s- s e n h e i m. Op 10 Nov. j.l. heeft verd. een schrifte lijke opgave van zijn gezinsinkomsten ge daan, waarin stond, dat het gezin, behalve het steungeld, niets ontving. De ambte naar, die belast was met het uitkeeren der steungelden, heeft niet aan de waarheid van deze opgave getwijfeld en heeft verd. het volle steunbedrag uitgekeerd. Later bleek, dat een zoon van verd. een inkomen had van 4.per week. Op deze wijze heeft verd. 2/3 deel van den volledigen steun, die hem anders zou zijn onthouden, toch uitgekeerd gekregen. Jhr. mr. van Asch van Wijck vorderde een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 2 maanden tot welke straf mr. van der Boom de G. veroordeelde. DE MUITERIJ OP „DE ZEVEN PROVINCIËN". Eisch tegen vijfde groep. Aneta meldt uit Soerabaja: Voor den zeekrijgsraad adner werden in de zaken van de vy'fde groep der muiiers beslaande uit 23 Europeanen (14 mariniers en 9 matrozen) de volgende straffen ge- eischt: tegen de matrozen B. één jaar, d. J. drie j., P. vijf j., S. twee j., St. acht j., S. vijf j., v. I. een maand, matroos-constabel S. vijf jaar, matroos 3e kl. van S. vier jaar ge vangenisstraf; tegen de mariniers B. een jaar, d. B. vijf j., H. twee jaar en zes maan den, H. vijf jaar, H. twee j., v. H. vijf j., v. d. L. zes j.; tegen de mariniers 2e kl. V. vijf j., d. B. acht j., K. twee j., v. P. drie j., S. zes j., en S. drie jaar gevangenisstraf. In de zaak van den marinier d. B. werd vrijspraak geëischt. Alle straffen met ont slag uit 's Lands dienst, behoudens tegen den matroos v: I., en voorts voor allen met aftrek van preventieve hechtenis. UIT DE OMGEVING NOORD WIJK. Oprichting afd. Roede Kruis. Donder dagavond had in Hotel „Royal" alhier, de oprichtingsvergadering plaats van een afd. van het Ned. Roode Kruis, onder presidium van burgemeester v. d. Mortel. In zijn openingswoord sprak deze zijn genoegen uit over de groote belangstelling en verwelkomde Luitenant-Generaal Bak ker, den heer ten Hope, lid van het H.B. van het Roode Kruis, de voorloopige Com missieleden en de vele aanwezigen, terwijl hij hieraan toevoegd, dat het oprichten van een afd. van het Roode Kruis niet tot ge volg zal hebben dat reeds bestaande ver- eenigingen als Reddingsbrigade, Wit-Gele of Groene Kruis iels van hun loffelijk op genomen taak zal afhandig worden ge maakt of bemoeilijkt. Hierna verkreeg Luit-Generaal Bakker het woord, die eveneens bij zijn inleiding verzekerde, dat het Roode Kruis geen en kel gevaar voor reeds bestaande vereeni- gingen zal zijn en geen terrein zal betreden dat reeds door andere vereenigingen wordt verzorgd. Ook zal het Roode Kruis zich niet alleen bepalen tot hét samenstellen van een transport-colonne, doch ook het liefdewerk in het algemeen beoefenen door bijstand te verleenen waar dit noodig is. In den breede zette spr. vuteen, dat het Rcode Kruis is tot stand gekomen uit de ellende der oorlogen, met het doel bijs.and en verlichting te geven bij het lijden der soldaten te velde. Als hulde aan den op richter, den Zwitser Dunant, voert deze thans internationale vereeniging het Roode Kruis, het embleem uit het Zwitsersche wapen. Ieder beschaafd land is thans aangeslo ten bij het Roode Kruis, dat thans 20 mil- lioen leden telt, die niet alleen paraat staan bij oorlogsgevaar, doch ook het vre deswerk sterk propageeren. In 1867 werd in Nederland door Koning Willem III het Ned. Roode Kruis opgericht, vandaar dat het Oranje-Huis zich steeds zoo sterk ge ïnteresseerd heeft voor deze instelling, waarvan thans reeds 25 jaar Prins Hendrik het presidium voert, die persoonlijk aan den Burgemeester van Noordwijk heeft verzocht alhier een afdeeling te doen op richten. Tot nog. toe heeft gelukkig het Roode Kruis hier te lande bij oorlog geen dienst behoeven te doen, doch spr. wees in deze op de vele hulpuitzendingen naar het buitenland o.a. Transvaal. Ook kon spr. wijzen op de groote hulpverleening bij lan delijke rampen als overstroomingen of bij rampen als te Borculo. Spr. eindigde met een opwekking om toe te treden als lid tegen een minimum contributie ad 1. per jaar. •De film van het Roode Kruis gaf hierna een duidelijk overzicht van de goede or ganisatie dezer instelling. In de korte pauze bestond gelegenheid zich op te geven als lid van de op te richten afd. Na heropening kon de Burgemeester met genoegen mededeelen dat het ver- eischte aantal ruim is overschreden en ver klaarde hij onder applaus, dat de oprich ting is tot stand gekomen. Hij spoort die genen, die zich nog niet hebben opgegeven, aan, dit alsnog te doen; ook kan men lid worden zonder contributiebetaling door zich op te geven voor een hulp-cursus (zeer aan te bevelen voor jongere meisjes) of voor een transport-colonne. Spr. bracht vervolgens dank aan den Luit.-Gen. Bakker voor diens begeesterend woord, aan den heer ten Hope voor de film en aan de aanwezigen voor hun belangstel ling om hierna in comité generaal over te GEBFD VOOR JEUGDLEIDERS. Gebed voor leiders en leidsters in het tijdschrift „Dux", Jrg. 6, blz. 71, van Pater G. W. Kerssemakers SJ.: GEBED O Heer, leer mij den hartslag der massa's verstaan. En leer mij, te begrijpen de ziel van den enkeling. Geef mij de gave, vooral de jeugdige harten te ontstexen voor uw ideaal, En geef, dat ik in zelfverzaking toch niet achtersta bij hen, die ik moet leiden! Laat de wereld, hoe wol zij ook draait, niet wegrollen onder mijn voeten, En laat de tijd, hoe hevig hij voortrent, niet ontvlieden over mij heen! Moge het niet mijn eigen schuld wezen, zoo mijn geroep is als in een woestijn. En moge het toch niet zijn, dat ik in vol le steden sta te zwijgen! Bevrijd mij van. axien ij delen waan en zelfgenoegzaamheid, En leid mij niet in de bekoring van een goed en zorgeloos bestaan.... Help mij, desnoods op de roeien tegen den s«.room en de stormen. En help mij, niet bang te zijn van grie- venaen laster en striemenden pijn, Bedenkend, dat elke slag, dien ik op vang, Minder zwaar neerkomt op U, Onschuldig Lam, Dol-dwaas Gegriefde! „Leer mij, geven zonder te tellen, Aroeiden zonder rust te zoeken, Strijden, zonder om 'wonden mij te be kreunen, Mij geheel wegschenken, zonder eenig ander loon te verlangen, dan het bewust zijn, Uw heiligen Wil te volbrengen." Na besprekingen werd besloten, dat de aanwezige commissie-leden en bloc als be stuurslid werden gekozen zoodat het be stuur bestaat uit: Burgemeester J. B. V. M. J. van de Mor tel, Mevr. A. v. Gilsen van Geldermalsen, Nocaris A. B. Terhaar, Dr. J. A. Coenraads Nederveen, C. G. J. Alkemade Sr., D. Bak ker, D. C. Endert Jr. Nadat nog eenige nuttige wenken door de leden waren kenbaar gemaakt, gaf de Burgemeester de verzekering dat spoedig actief werk zal geleverd worden en sloot hij hierna, onder dank voor de gevoerde be sprekingen, deze bijeenkomst. STOMPWIJK. Stille Omgang. Gisteravond had in Je zaal van „Het Blessepaard" de vergadering plaats van den Stillen Omgang. De voorzit ter opent de vergadering met gebed en heet te allen van harte welkom, in 't bijzonder den spreker van dezen avond, den heer II. Brans, Kapelaan te Zoeterwoude en het Leidsche bestuur, dat geheel vertegenwoor digd was, behalve de Zeereerw. Pater P. C. Frigge O.F.M., welke verhinderd was. De voorzitter gééft hierna terstond de leiding over aan Pastoor Floor. Deze ver zocht den secretaris de notulen van de vo rige vergadering voor te lezen welke on veranderd werden goedgekeurd. De Pas toor dankt den secretaris voor zijn mooie notulen. Na een korte inleiding verkrijgt de spre ker, Kap. Brans, het woord. In een prach tige rede zet spreker uiteen, dat wij man nen moeten zijn en weten van de nood een deugd te maken. Verder hoe de Stille Om gang na de hervorming weer tot grocte bloei is gekomen en spoort allen aan om toch vooral de deugd te beoefenen. Hierna dankte Pastoor Floor den spreker voor zijn mooie lezing en vroeg aan de leden om allen apostelen te zijn voor den Stillen Omgang en propaganda te maken onder kennissen, broers en buren. Dan volgt een korte pauze. Na de pauze nam de Pastoor weder 't woord en bespreekt de omgang 1934. Hij doet mededeeling, dat de trein vertrekt om 0.16 uur. In verband hiermede wordt er in onze eigen parochiekerk een kort Lof ge houden te 10.30 uur, waarna vertrek naar Leiden. Hierna kreeg de voorzitter het woord en vroeg de heer Bergsma een woordje te mo gen spreken. Hij dankt op de eerste plaats den Pastoor voor zijn medewerking en het bestuur voor zijn goede leiding en vroeg van de leden een-klein offertje, opdat ook enkele werkloozen, die, ook al zouden zij willen, niet meekunnen. Spreker zeide, dat verleden jaar 4 of 5 werkloozen een dub bele kaart gratis gekregen hebben: hij hoopt, dat er nu meerdere kaarten kon den uitgereikt worden. De werkeloozen, die een gratis kaart ontvangen, kunnen met de bus van den heer Boonekamo gra tis medegaan naar Leiden. De heer Schrij vers, voorzitter van het hoofdbestuur, spreekt hierna nog een opwekkend woord tot de vergadering, waarna de rondvraag volgde. Nadat allen naar genoegen waren beantwoord sloot de voorzitter de vergade ring, na alle aanwezigen bedankt te heb» ben voor hun opkomst, met gebed. Spoor kaartjes zijn verkrijgbaar aan 't poststation kerkkaart meebrengen. De kortzichtige Cac tusvriend. (Klein Wilzblatt).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13