DONDERDAG 1 MAART 1934 DE LESDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 9 GEMENGDE BERICHTEN BRAND IN EEN MEUBELFABRIEK Moeilijk blusschingswerk in den Jordaan De bewoners in het hartje van den Jor- naan te Amsterdam, werden gisteravond tegen 7 uur opgeschrikt door het sirene- geloei van brandweervoertuigen, die wa ren uitgerukt op een alarm, dat brand was uitgebroken in de Elandstraat. Bij aan komst van het materiaal bleek den bevel voerder, dat zich ernstige vuurverschijnse- len voordeden in een kleine meubelfabriek, waarvan directeur is de heer W. E. Esser Jr. Deze fabriek, welke geheel door per- ceelen is ingesloten, en zelf uit vier aan eengesloten kleine panden bestaat, wordt begrensd door de Elandstraat, de Konijnen- wbcic en de Prinsengracht. Weldra was 'n drietal slangen uitgelegd; twee op een mo torspuit en één op een standpijp. Laatstge noemde werd van de Konijnenstraat uit door een nauw,donker slop naar het dak van de fabriek geleid; nummer twee vond zijn weg naar den vuurhaard door perceel 21 in deze straat, terwijl de derde straal van de Elandstraat uit door een smalle steeg naar binnen werd geleid. In de fa briek, welke bestaat uit een op den zolder gelegen werkplaats en een in de beneden ruimte gevestigde opslagplaats, bevond zich een groote hoeveelheid voltooide meu belen, w.o. vele stoelen en dressoirs, die allen in bestelling waren gemaakt. Het vuur, dat grootendeels woedde op den zol der, vond in het vele brandbare materiaal gretig voedsel. Vóór het bluschwater zijn werk deed sloeg het dan ook eenige oogen- blikken fel uit en verspreidde zich een zware zwartgrauwe rook. Onder leiding van hoofdbrandmeester Hartdorff die -ia net alarm „middelbrand" zich onmiddellijk naar de plaats des onheils had begeven, werd het vuur krachtig bestreden, zoodat na een half uur het gevaar voor uitbreiding was geweken. De tweede étage brandde echter geheel uit, terwijl ook in de opslag plaats mede door het bluschwater, groote vernieling werd aangericht, o.a. aan enkele houtbewerkingsmachines. Met het nablus- schingswerk zijn nog enkele uren gemoeid geweest. Het publiek dat achter de afzettin gen te hoop geloopen was, heeft van het vuur, door de eigenaardige ligging van het perceel, slechts weinig kunnen zien. Verze kering dekt de schade, die aanzienlijk is. Geconstateerd is, dat de laatste werkman- het pand te kwart voor zes heeft verlaten. Omtrent de oorzaak staat niets met zeker heid vast. BRUTALE AANRANDING TE HILLIGERSBERG. Een wraakneming? Op de donkeren Molenlaan te Hilligers- berg is gisteravond een brutale aanranding gepleegd. Een 24-jarige assistente van een Rotterdamsche dokter is daar op lafhartige wijze door twee tot nog toe onbekende per sonen aangevallen en zoodanig mishandeld, dat zij ernstig aan haar gezicht werd ge wond. Hoewel de politie te Hilligersberg onmiddellijk na de aangifte van deze aan randing uitgebreide maatregelen heeft ge nomen om de daders op te sporen, was haar dat gisteravond laat nog niet gelukt. Vermoedelijk heeft men hier met een wraakneming te doen, waarvoor de daders te voren een geraffineerd plan in elkaar hebben gezet. Het slachtoffer, de 24-jarige mej. Van R., was namelijk gistermiddag opgebeld door een haar onbekende dame, die haar vroeg of zij 's avonds om zeven uur bij een familie in de Molenlaan 81 zou willen komen om daar den dokter te as- sitseeren. Van R., niets kwaads vermoe dende, ging per fiets uit Rotterdam naar Hilligersberg op weg, doch toen zij in de Molenlaan kwam. bemerkte zij tot haar groote verwondering, dat er geen nummer 81 te vinden was. Nauwelijks had zij weer honderd meter afgelegd, toen een auto haar achterop kwam rijden. Plotseling kreeg zij van een der inzittenden bij het voorbijgaan zulk een stomp, dat zij met haar fiets tegen den grond sloeg. Voordat mej. van R. nog ge legenheid had op te staan, sprongen plot seling twee jonge kerels uit den wagen tp voorschijn, die haar op beestachtige wijze sloegen. Een der kerels voegde haar toe: „Dat heb je aan ons verdiend". Eenige oogenblikken later sprongen de aanranders weer in hun auto en reden in snelle vaart weg. Toen mej. Van R. eenigszins van den grooten schrik was bekomen, begaf zij zich naar het politiebureau te Hilligersberg om daar aangifte van het gebeurde te doen. Het is zeer begrijpelijk, dat het meisje nog zeer onder den indruk was van het ge beurde. Zij kon de politie nog een vaag signalement van den auto opgeven en ver telde, dat deze vermoedelijk roodgelakt was geweest. De aanranders waren volgens haar beweringen nog betrekkelijk jeugdige oer sonen. „Tel." NIET VERGEEFS GEWACHT Goede vangst voor de marechaussee te Den Bosch I Dinsdag in den laten avond troffen twee surveilleerende marechaussees van de ka- 1 zerne te 's Hertogenbosch op den .Rijks- I weg BotxelVugh't nabij de prise d'eau i van de intercommunale waterleiding een I tweetal personen aan, die bij de politie on- I gunstig bekend staan, i De mannen werden aangehouden en bij fouilleering bleek, dat zij voorwerpen bij zich hadden, die blijkbaar van diefstal af komstig waren. Inderdaad gaven beide mannen toe te hebben ingebroken in ie i villa van den heer W. Janssens aan de I Halsche Bariere, welke familie momenteel I in Zwitserland verblijft, j Zij waren de villa binnengedrongen door verbreking van een ruit en hadden in een der vertrekken de brandkast met een nieu we bijl geforceerd. Eenige gouden en zil veren sieraden, die in de brandkast waren, hadden zij meegenomen. Overigens viel er uit de gedeeltelijk ingewoonde villa niet veel mee te nemen, ofschoon zij het huis grondig hadden doorzocht. De arrestatie is van veel belang, daar de politie beide mannen reeds geruimen tijd van diefstal verdacht in de omgeving van s Herto°e"hosch en Vufht. Een van hen was in het najaar uit de gevangenis ont slagen, waar hij eveneens wegens inbraak had gezeten. Het zijn zekere Zw. en va" O., beiden te Den B^sch woonachtig. Zij zijn ingesloten en ter beschikking van den of ficier van justitie gesteld. WAPENSMOKKELARIJ Nadat reeds eenige malen te Gronin gen en Assen gesmokkelde wapens in be slag waren genomen, heeft de Groning- sche recherche, bijgestaan door de mare chaussee van Assen en Westerbroek (Dren the), te Elp (gemeente Westerbroek), bij den landbouwer S. een huiszoeking gedaan, ïn het hooi is een geheime bergplaats van wapens gevonden. Een veertigtal revolvers en vele patronen zijn in beslag genomen. Tegen S. is proces-verbaal opgemaakt. LIJK OPGEVISCHT Gistermorgen vroeg is in het Hollandsch Diep, nabij Moerdijk, het lijk gevonden van een tot nu toe onbekend gebleven per soon, van ongeveer 50-iarigen leeftijd. Vermoedelijk lag het lijk reeds twee we ken in het water. SPORT WATERPOLO WlNliiftCOMPETITIE HAAGSCHE ZWEMBOND H.Z. en P.C. Ill—L.Z.C. II 5—1 In de Overdekte Bad- en Zweminrichting De Regentes had gisteravond voor de der- ue afdeeling van de wintercompetitie van den kring Den Haag van den Nederland- schen Zwembond de ontmoeting plaats tusschen het derde zevental van H.Z. en P.C. en de reserves van L.Z.C. De gasten, die in twee maanden niet had den kunnen oefenen, verschenen bovendien nog met een invaller. In de eerste helft wisten zij door enthousiast spel en snel in grijpen doelpunten te voorkomen, doch na de hervatting deed het gemis aan uithou dingsvermogen zich gelden en waren de Hagenaars veel sterker. De thuisclub beging in de eerste helft de fout van het spel veel te kort te houden en bovendien was het plaatsen buitengewoon slecht. Rust kwam met blanken stand. Vrij spoedig na de hervatting had Kie- viet de Jonge succes en binnen de minuut wist dezelfde speler na fraai samenspel met I a'Arnaud Gerkens er 2—0 van te maken, i De Leidenaars hadden hierna zoo goed j als niets meer in te brengen, wat in hoofd- zaak te wijten was aan hun ongeoefend- I I beid. Stam bracht na snel opzwemmen den I stand op 30, waaraan d'Arnaud Gerkens i een vierde doelpunt toevoegde 40. De rechtsvoor der bezoekers slaagde er toen in op fraaie wijze de eer te redden, terwijl even voor het einde d'Arnaud Gerkens de stand op 51 bracht, R.D.Z.—H.Z. en P.C. 2—1 Voor de damesafdeeling van de door den kring Den Haag van den Nederlandscnen Zwemcond ingestelde Wintercompettiie I had gisteravond te Rotterdam de ontmoe- ting plaats tusschen de zeventallen van 'e j R.D.Z. en de H.Z. en P.C. I Nadat de Rotterdamsche dames, die veel sterker waren, doch dank zij 't uitstekend keepen van mevr. Hankes Drielsma moei lijk succes boekten, de leiding hadden ge nomen, zag mej. Dé Beckers in de eerste helft kans om gelijk te maken. Na de hervatting was de thuisclub we derom het meest cin den aanval, doch ook nu verdedigde mevr. Hankes Drielsma op schitterende wijze haar doel. Verschillende harde en onverwachte schoten werden door haar op prachtige wijze gekeerd. Ten slotte moest zij voor een hard laagschot zwichten, wat de Rotterdamsche dames de leiding en tevens de overwinning bezorgde Wat het verloop van de competitie be treft is deze voor het grootste gedeelte be ëindigd. Voor Maart staan nog slechts ne gen en voor April drie wedstrijden op het programma voor alle afdeelingen tezamen, benevens enkele uitgestelde ontmoetingen. In de eerste afdeeling is H.Z. en P.C. kampioen momenteel nog ontslagen en moet nog een tweetal wedstrijden spe len en wel tegen S.V.H. te Hillegersberg pn in de Regentes tegen Zian. Wat de tweede afdeeling betreft staan de reserves van ZIAN er het beste voor met 2 punten voorsprong op het tweede ze vental van H.Z. en P.C. De standen bijgewerkt tot heden luiden: Waar is dan die kwajongen, die door 't ijs gezakt is. O, meneer, neem 't hem niet kwa lijk, hij zat zich daar zoo te verve len en toen ia hij er alleen maar uitgekrabbeld. (Happy Mag.) Ie afdeeling. H.Z. en P.C. Zian I S.V.H. I L.Z.C. I 4 4 38—12 8 4 2 1 1 20—20 5 4 112 15—21 3 44 12—32 UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 2 Maart. Huizen 301 m. Alg. Programma verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Hobo-recital. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Ensemble v. d. Horst. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Orgelspel. 4.00 Zang. 5.00 NCRV-kleinorkest. 6.30 Causerie. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Literair halfuurtje. 8.00 Orgelconcert. 8.45 Causerie. 9.15 Mannenzangvereen „Apollo" m.m.v. Rcsa Spier, harp. 10.00 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 m. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Gramofoonplaten. 10.20 VARA-orkest. 11.00 Gramofoonplaten. 11.05 Declamatie. 11.20 Gramofoonplaten. 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gramofoonplaten. 2.15 Gramofoonplaten. 2.30 Modepraatje door Mevr. I. de Leeuw -van Rees. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 Pauze. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 „De Flierefuiters". 5.45 Orgelspel. 6.00 De Notenkrakers. 6.30 Gramofoonplaten. 6.45 Vervolg orkestconcert. 7.30 Causerie. 7.50 Gramofoonplaten. 8.00 Causerie. 8.30 Pianorecital. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg pianorecital. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Concert (orgel-saxofoon-trompet- zang-piano-accordeon-Hawaian guitaar) Daventry, 1500 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel. 12.50 BBC-Dansorkest. I.35 Northern Studio-orkest. 2.20 Voor de scholen. 3.55 Voordracht. 4.10 Ch. Manning en zijn orkest. 4.50 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.45 Officieel nieuws. 6.50 Kamermuziek uit den Baroktijd. 7.10 Muzikale causerie. 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC-orkest. 9.20 Berichten. Lezing. 9.55 „Alibi from the Air", spel. II.10 Voordracht. 11.1512.20 Harry Roy en zijn band. „Radio - Pari s". 1796 m. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.50 Orkestconcert. 9.05 „Spoken", spel van Ibsen. H.Z. en P.C. Hl 6 5 1 38—8 11 H.Z. ei P.C. TV 8 5 2 1 Zian IV 5 3 1 1 15—12 7 H.Z. en P.C.-vet. 7 4 1 2 B.P.C. I 4 2 2 10—19 4 A.V.Z.R. 7 3 4 De Zijl I 2 2 5—10 De Zijl n 6 2 4 L.Z.C. II 4 4 5—19 - C.J.M.V. II 6 11 4 FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 34) John liet den stortvloed eenigszins ver dwaasd over zich heen gaan en toen de spreekster op het hoogtepunt van haar vlammend betoog was, kwam Anne bin nen, nam het koffieblad op en ging weer weg. John durfde haar even vluchtig aan te kijken, maar het was toch lang ge noeg, om te zien, dat ze heel bleek was en donkere kringen onder de oogen had. De storing had mrs. Fossick Yates afge leid en toen de deur zich achter Anne ge sloten had, maakte John van de onderbre king gebruik voor een voorzichtige opmer king. „U schijnt het vraagstuk, dat uw eigen huishouding betreft, nogal bevredigend te hebben opgelost." „O, mrs. Fossick Yates is zoo buitenge- voon!" kweelde miss Webster. „Och. ik hoop, dat ze een goede hulp zal blijken te zijn", zei de gastvrouw beschei den na de lof van haar vriendin. „Ik hoop het, maar 't valt dikwijls anders uit, dan ik verwacht. Maar ik zal me toch niet la ter. afschrikken door hun ondankbaarheid of gebrek aan waardeering. Hoe vaak ik ook teleurgesteld word, ik zal voortgaan hen te helpen, die mijn steun noodig heb bes^" „Komt deze ook van „De Nieuwe Kans"? informeerde miss Webster. John had haar wel kunnen omhelzen voor die vraag. „Ja, daar heb ik ze altijd vandaan. Een pracht-instelling, Sir John, en het doel wordt, door den naam" zoo uitstekend uitge drukt." „Wat is het doel dan?" John hoopte, dat zijn stem onverschillig zou klinken. Mrs. Fossick Yates gaf hem een zeer min zame uitlegging. „Ze geven ontslagen gevangenen een nieuwe kans zoeken betrekkingen voor ze en zoo. Het meisje, dat ons aan tafel bediende is mij door die vereeniging be zorgd en ik moet zeggen, dat ik, zooals het nu is, de beste verwachtingen van haar heb." „Het is ongelooflijk, zoo vriendelijk en hartelijk als je voor ze bent", prees miss Webster weer. „Ja, maar ik houd de teugels toch ook altijd flink strak. Dat is naar mijn meening de eenig juiste methode om met dergelijke meisjes om te gaan. Je moet er niet om heen draaien; je moet eerlijk tegenover ze staan. Ik heb tegen dit meisje hetzelfde gezegd, als tegen de anderen." „Och, ze heeft toch zoo'n kolossalen tact", murmelde haar vriendin. „Ik zei, Annie Jones, ik geef je een nieu we kans men moet iedereen, die ver keerd deed een nieuwe kans geven. Ik kan je die alleen maar aanbieden, 't Is aan jou om het goede gebruik er van te maken, of haar voorbij te laten gaan en nog verder in de modder te zinken." Ze zweeg en werd zich met schrik be wust van het feit, dat zijn gastvrouw ver wachtte, dat hij iets zou zeggen. „Enbracht hij ongearticuleerd uit. „Natuurlijk ben ik bij alle vriendelijk heid erg streng, dat moet je nu eenmaal zijn, rnaar ik trachte tegelijk paedagogisch te werk te gaan. Ik acht het verkeerd mijn kaslen af ie sluiten. Dat brengt hen alleen maar ir\ de verleiding. Ik zeg hen onom wonden- hier is een lijst van het zilver en hier een van mijn juweelen. De tapijten, bronzen en andere kunstvoorwerpen heb ben groote waarde; de collectie van mijn heer daarentegen niet. Ik weet altijd tot op een penny hoeveel geld ik in mijn beurs heb. Mocht er iets ontbreken, dan bel ik onmiddellijk de politie op." „Is ze niet bewonderenswaardig?" hijg de Miss Webster. John vond mrs. Fossick Yates zoo be wonderenswaardig, dat het hem moeite kostte om weerstand te bieden aan de op welling cm haar met het zwaarste exem plaar van de kostbare bronzen de herhens in te slaan. XXII. John zag Anne niet weer dien avond. Mr. Fcssick Yates bracht hem in eigen persoon naar ne deur en nadat hij hem achtereen volgens drie verkeerde hoeden had gege ven, vergezelde hij John op het tochtige portaal en volemdigde het dertig jaar oude verhaal van hoe hij in de Dolomieten de trein had gemist. John luisterde maar half zijn gedach ten waren vervuld van de vraag op welke manier hij Anne toch te spreken zou kun nen krijgen. Binnenmeisjes hadden meest al een vriien middag; zou Anne ook wel eens 's midd-igs vrij zijn? „De v/eg was heel steil en stoffig", ver volgde de gastheer ernstig. „En we hadden allemaal een geweldigen honger. Als ik geen chocolade in m'n zak had gehad.." Misschien was mrs. Fossick Yates wel zoo „bijzonder", dat ze haar binnenmeisje geen vrijen middag toestond. Wat een vrouw! Hemel-nog-an-toe, wat een vrouw! „Maar weet u, het beroerde van choco lade is. dat je er zoo'n geweldigen dorst van krijgt. En zooals ik u al zei John bedacht, dat de kleine Fossick Yates zou zeggen, als hij hem plotseling bij zijn revers pakte en zou vragen: „Wan neer heeft uw binnenmeisje haar uitgaans dag?" Maar hij bedwong de vreemdsoortige opwelling om een proef in deze richting te nemen en vernam hoe het verspreide ge zelschap bij een stroompje weer tezamen gekomen en zich met onbeschrijfelijke dankbaarheid had gelaafd aan het heldere water. „Nektar was 't, m'n waarde heer, goden drank in onze uitgedroogde kelen". De oogen van den kleinen man schitterden bij de herinnering. „Een weldaad was het.... een onvergetelijke verkwikking. Eh ik ga even met u mee naar beneden, als u het goed vindt Een halve kilometer van zijn deur af, slaagde John er pas in den welmeenenden mr. Fossick Yates kwijt te raken en met een wild tumult in zijn gedachten, wan delde hij naar zijn hotel terug. Hij was volkomen uit zijn gewone doen gebracht. Anne Belinda was de oorzaak van dit verstoorde evenwicht. Zoo'n vat had nog niemand op hem gehad. Je mocht de men- schen of je mocht ze niet. Met sommige menschen werd je goede vrienden en de meeste lieten je steenkoud. Werkelijk hou den deed je hoogstens van een paar. Maar geen van deze had ooit een dergelijke ver warrende invloed uitgeoefend. Iets over Kal undborg. 1261 m. 11.20—1.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2.00 Zangvoordracht. 2.204.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.208.35 1ste en 2de acte van C. Niel sen's Opéra „Saul og David". 9.05 Gramofoonplaten. 9.35 Oude Deensche melodieën. 9.50 Pianorecital Emil Hajek. Langenberg, 456 m. 5.25 Gramofoonplaten. 6.35 Blaasconcert. 11.00 Gramofoonplaten. 11.20 Concert uit Breslau. 12.20 Weragkamerorkest. 1.20 Filmmuziek. 3.20 Weragorkest. 6.20 Orgelconcert m.m.v. orkest. 7.30 Gramofoonplaten. 7.50 „Spieszerbraten", gevar. programma 10.20 Hoorspel. Rome, 421 m. 8.05 Concert m.m.v orkest en zangsolis ten. Hierna Gramofoonplaten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Omroeporkest. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omrospkleinorkest. 8.20 Gramofoonplaten. 8.25 Hoorspel. 8.50 Orkes.concert m.m.v. solisten. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Omroepkleinorkest. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonplaten. 7.00 Pianorecital. 8.20 Symphonieconcert. 10.30 Gramofoonplaten. 10.4011.20 Harmonicarecital. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Boerendansmuziek (Gramofoonpl.). 7.50 Zie Langenberg. 9.20 en 9.50 Berichten. 10.2011.20 Concert uit Leipzig. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden 3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.2014.25 Daventry. 14.25—afloop Midland Reg. 4e Programma. II.2012.20 Kalundborg. 12.20—14.30 Brussel (VI.). 14.30—15.20 Kalundborg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—20.00 Brussel (Fr.) 20.0023.00 Locale uitzending, waaraan medewerken: I. het Muziek- Gezelschap „Orpheus" o.l.v. den heer P. de Rook; II. Mannenzangver. „De Ver- eenigde Zangers" o.l.v. den heer Richard Boer; III. Mej. J. A. van Hamel, sopraan. 23.00 afloop Boedapest. (Wijzigingen voorbehouden). De Russische pianist Nicolaï Orloff zal Dinsdagavond, 6 Maart, te 9.35 voor den K.R.O. optreden. Met het K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen, zal hij het 2e kla vierconcert in c. kl. terts van Serge Rach maninoff ten gehoore brengen. Op Vrijdagavond, 9 Maart, te 9.40 uur zal de K.R.O. een gedeelte uitzenden van de uitvoering, welke de R. K. Oratorium- Vereeniging o.l.v. Theo v. d. Bijl in het Concertgebouw te Amsterdam zal geven van Bach's Johannes-Passion, met To v. d. Sluys, Jo Immink, Kees Smulders, Hendrik Koning en Johan Lammen. Aan het orgel, Willy Frangois. De voor gisteravond te Hillegersberg vastgestelde ontmoeting voor de eerste af deeling tusschen S.V.H. en H.Z. en P.C. werd wegens onvolledigheid van het Haag- sche zevental uitgesteld tot 13 Maart a.s. „Vad." Anne Belinda te hooren was niet hetzelf de als nieuws over een ander. Anne Belinda was niet als een ander. Negen jaar geleden had hij haar misschien twintig minuten gesproken en nooit had hij dat kunnen vergeten, niet de kleinste bijzonderheid, van haar uiterlijk niet en niet van wat ze gezegd had. Toen had hij haar twee dagen geleden teruggezien korter dan een minuut, en nog voelde hij haar wanhopigen greep om zijn arm; de storm van haar ziele-angst schokte nog door hem heen. Maar dezen avond deze avond had de meest verbijsterend gevoelens bij hem achtergelaten. Het was, alsfo mrs. Fossick Yates en haar flat en haar dinertje, en haar gehoorzame man en haar bewonde rende vriendin, of dit alles deel uitmaakte van een onwezenlijken droom, waarin hij verdoold was. Hij had zich bewogen tus schen droomgestalten en al. dien tijd was hij zich bewust geweest van de tegenwoor digheid van Anne. Maar die was reeël en behoorde tot een wereld, buiten zijn be reik. Droomen verkeeren de werkelijkheid vaak in haar tegendeel. Aan tafel hadden hij en de anderen binnen de grenzen van den lichtcirkel gezeten met Anne daar achter in schemerig donker. Maar in den droom was Anne in het licht geweest, de eenige die werkelijk was. En het was wan- hopig-noodzakelijk om uit dien droom los te komen en naar Anne toe te gaan. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9