Effectenkoersen DONDERDAG 1 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. i Leische Studenten Tooneel Het Leidsche Studententooneel is voor nemens 14 Maart a.s. een uitvoering in den Leidschen Schouwburg te geven. Opge voerd zal worden „N.V. de Litteratuur" van den Duitschen schrijver Ortner (Littera- tur G.M.B.H.), De regie is in handen van Louis van Gasteren, terwijl het stuk door een der leden van Leidsch Studententoo neel is vertaald. De Leidsche Belasting Ophaaldienst. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand f 115.034.63 aan den Rijksontvanger afgedragen, benevens f 546.86 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen binnen 4 we ken na de dagteekening ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden ingeschreven. Gisteravond te kwart voor tien reed in de Stadhouderslaan een Eltax, bestuurd door H. W. G. P. S. Toen de wagen vier jongens die naast elkaar met fietsen aan de hand liepen moest passeeren, gaf de be stuurder signalen, doch de jongens reageer den daar niet op, zoodat tenslotte het rij wiel van den 15-jarige P. W. werd aange reden. Het j'ongmensch maakte zich daarop zoo kwaad, dat hij 'n ruit van de auto in sloeg. De inzittende dame kreeg daarbij 'n glassplinter in het oog, waarop zij zich naar 'n particulieren dokter liet vervoeren. Tegen het jongmensch is procesverbaal op gemaakt. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. TENTOONSTELLING NED. FABRIKAAT. Opening door den burgemeester. Hedenmiddag heeft in de groote zaal van Den Burcht de opening plaats gehad van de reeds eerder aangekondigde reizende tentoonstelling, welke de Vereeniging „Ne- derlandsch Fabrikaat" in verschillende plaatsen des lands heeft georganiseerd. Bij deze opening waren, behalve de bur gemeester, die de officieele opening zou verrichten, o.m. tegenwoordig verschil lende leden van de afd. Leiden dezer ver eeniging mr. K. F. v. d. Bergh en den heer H. F. R. Snoek, resp. voorzitter en alg. secretaris der Ned. Vereeniging, de heeren P. Boot Sr en mr. Knibbe, resp. onder voorzitter en secretaris der K. v. K. voor Rijnland en voorts tal van genoodigden. De heer Snoek sprak een kort openings woord, waarin hij allen welkom heette en den burgemeester dank zegde voor zijn bereidwilligheid de tentoonstelling te wil len openen. Het doel der vereeniging en deze ten toonstelling toont spr. nog eens aan door de eenvoudigei woorden: „Koopt toch in den vreemde niet, wat 't eigen land u biedt". Als dat meer geschiedde, zou de Ned. industrie er niet zoo slecht voorstaan als nu het geval is. Spr. wijdt dan enkele woorden aan het werk der vereeniging en wijst op de te genwerking, welke nog van zooveel zijden wordt ondervonden. Gelukkig echter zijn er ook velen en steeds meerderen, die hun medewerking verleenen. De voorz. van de afd. Leiden, de heer Pel, verheugde er zich over, dat ook Lei den was opgenomen in de tournee. Want, ook Leiden mag nog wel eens hooren, dat er Nederlandsch fabrikaat bestaat. Spr. hoopt, dat deze tentoonstelling moge bij dragen tot meerdere vraag naar en meer der gebruik van het Ned. fabrikaat. Hierna gaf de heer Snoek den burge meester het woord. Burgemeester van de Sande Bakhuyzen opende de tentoonstelling met een rede, waaraan wij het volgende ontleenen: De Vereeniging, die deze tentoonstelling organiseerde, is voor ons geen onbekende. Leiden kwam al meerdere malen met haar werk in aanraking en meerdpre malen bleek het, dat daarvoor hier sympathie en aandachtbestaat. Spr. zegt overtuigd te zijn, dat het gewenscht is, dat het geluid, dat zij doet hooren, doordringt tot alle Ne derlanders en als spr. daarbij door hetgeen hij zegt, ook maar eenigermate behulp zaam kan zijn, dan acht hij het zijn plicht om niet afzijdig te blijven. Zoowel in En geland als in Frankrijk en sinds vele jaren ook in Duitschland is het vanzelf sprekend geweest, dat iedere winkelier zijn voorra den inslaat bij de nationale industrieën en dus ook het volk als vanzelf zoo goed als uitsluitend in het eigen land vervaardigde artikelen leerde kennen en kocht, zich daaraan gewende en zich^ daarbij aan paste. Het is geen verdienste noch van die En- gelsche industrieën, noch van de Fransche winkelier noch van het Duitsche volk, dat zij dit nationale belang dienden en het is ook ons volk niet zoo euvel te duiden, dat het zich voor de voorziening van zijn be hoeften wendde tot en gewende aan de voortbrengselen van andere landen. Het is begrijpelijk dat de tot standkoming van industrieën in dit land zoo lang uitbleef en dat deze er zoo moeizaam wortel schie ten en tot ontwikkeling komen. Een van de industrieën, die hier te lande en hier ter stede wel en ook vroegtijdig wortels schoot; de weefnijverheid werd vanuit den vreemde, door geheel toevallige politieke omstandigheden ingevoerd. Wij hadden heel gelukkig en vreedzaam hier kunnen door blijven leven en land bouw, handel en kolonisatie tot de per fectie opvoeren, ware het niet, dat de toe neming van bevolking als vanzelf naar an dere activiteit deed omzien en dus een grootere en stuwende kracht begon te wer ken in de richting van ontwikkeling der nijverheid. Deze factor is steeds machtiger geworden en vond nog andere prikkels in dezelfde richting door de bemoeilijking, die economische maatregelen van andere landen namen en die de mogelijkheid van ontplooiing van onze activiteit op het ter rein, waarop wij ons bewogen, deden in krimpen. Hoe veel bezwaarlijker het vooral in de na oorlogsjaren geworden is, ons voldoen de werkgelegenheid te scheppen voor de met 100.000 zielen jaarlijks toenemende bevolking, behoefde spr. niet te vertellen en wij- mogen een voorgeslacht wel dank baar zijn, dat het reeds voor tientallen ja ren aanleiding vond om de nijverheid tot een levensbelang voor ons volk te maken, wij mogen der Regeering dankbaar zijn, dat zij voor behoorlijk vakonderwijs en wetenschappelijke opleiding zorg droeg, door welke beide omstandigheden, wij, toen in en na den oorlog de noodzakelijkheid zich opdrong om de industrie uit te brei den en er voordeel van te trekken, niet met twee linkerhanden stonden, doch wij over ondernemerskennis en vaardigheid beschikten in voldoende mate om spoedig den geschiedkundig gegroeiden achterstand met andere landen in te halen. In het bezitten van niet alleen een na tionale industrie, maar een nationaal" loo- nende en bloeiende industrie ontmoet spr. de taak, jlie de vereeniging Nederlandsch Fabrikaat zoo vaderlandslievend en zoo economisch taktisch op taktvolle wijze op zich nam. Kennis verbreiden van den bestaanden omvang en van de nog noodig, grooteren mogelijken omvang der Nederlandsche Nij verheid. Kennis verbreiden van de kwali teit van Nederlandsche producten, gaan gepaard met aansporing tot samenwerking tusschen den producent en den consument. Deze vereeniging houdt het ons dagelijks voor, dat wij bij al onze inkoopen steeds indachtig zullen zijn, dat er achterstand in te halen is en dat geld aan Nederland sche producten besteed meer bereikt dan dat aan artikelen van vreemden oorsprong ten koste gelegd; meer bereikt, omdat het de lasten op de gemeenschap gelegd voor werkloozenzorg helpt verlagen, dus min der belasting mogelijk maakt. Daarom begroet spr. het houden van deze tentoonstelling met waardeering en hij wekt gaarne alle Leidenaars op, om eens te komen kijken. De genoodigden maakten vervolgens een wandeling langs de diverse stands, die on geveer 60 Ned. industrieën vertegenwoor digen. Onder deze merkten we als plaatse lijke deelnemers op de N.V. Fabriek van Suikerwerken v.h. Gebr. Pel, N.V. Stoom Zeep, Eau de Cologne en Parfumerieën- fabriek v.h. Sanders en Co., N.V. Stoom- gistfabriek en Distilleerderij „De Valk" v.h. T. H. Ritman en Co. en de N.V. Sajet- fabrieken P. C. Clos en Leembruggen. De Vereeniging zelf heeft voorts een eigen gezamenlijken stand van diverse producten, benevens tal van statistische gegevens over werkloosheid, toename be volking, werkloosheidsuilkeeringen, enz. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche Rechtbank veroordeelde heden den schoenmaker B. W. V. uit Voorhout, wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, tot ƒ50.— subs. 25 dagen. Het O. M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, eischte heden tegen den 27-jarigen schilder P. J. L. uit Zeg waar t, thans gedetineerd, die in ver schillende dorpen in de omgeving van Delft, kaas, kippen en een rijwiel stal, 2 jaar en zes maanden gevangenisstraf. De officier zeide, dezen eisch te gron den op het groot aantal strafbare feiten, ook die welke verd. niet bij dagvaarding ten laste waren gelegd. L. had nog andere misdadige plannen, zooals inbraak bij een Boerenleenbank en overval op een winke lier, terwijl hij ook in een aangrenzend arrondissement voor strafbare feiten wordt vervolgd. Mr. v. d. Berg, voor L. pleitend, zeide, dat het vreemd aandoet, dat zijn cliënt vóór 1932 geen enkel strafbaar feit pleeg de, en verzoekt, alsnog een rapport om trent den verdachte in te winnen. Nadat de president verklaard had, dat de rechtbank hiertoe geen termen aanwezig achtte, werd de uitspraak bepaald op 15 Maart a.s. Hierna stond terecht de 26-jarige schil der A. S., eveneens uit Z e g w a a r t, die van L. een 80-tal kippen heeft aangeno men, in ruil voor kost- en inwoning en ook met eenige andere personbn te Zeg- waart en omgeving diefstal heeft ge pleegd. Eenige eigenaren van kippen verklaar den, dat zij hun pluimvee, nimmer telden, zoodat zij niet met zekerheid konden zeg gen, dat zij kippen vermisten. Eerst toen de politie op bezoek kwam, ontdekten zij, dat tientallen van hun kippen in andere han den waren overgegaan. Een zeer ongunstig reclasseeringsrap- port was voor het O. M. aanleiding, tegen S. 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf te eischen. Mr. C. W. de ViSser, verzoekt de recht bank rekening te houden met een vonnis van de Rotterdamsche Rechtbank, waarbij S. tot 9 maanden gevangenisstraf is ver oordeeld. Tegen den medeplichtigen 20-jarigen schilder N. V. uit Benthuizen, eischte het O.M. 6 maandén, waarvan 3 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd. Vervolgens eischte het O.M. tegen den 43-jarigen koopman J. S. uit Zegwaard wegens medeplichtigheid aan deze diefstal len en gezien een ongunstig reclasseerings- rapport en de antecedenten van S. tegen dezen 1 jaar gevangenisstraf. Bij het hooren van dezen eisch begon S. hevig te vloeken, waarop hij door een veld wachter uit de zaal en verder uit het rechtsgebouw werd verwijderd. Voorts eischte het O.M. tegen W. A. M. uit Z e g w a a r t, die op den uitkijk had gestaan, 6 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en tegen den 20-jarigen los- werkman A. J. V., aldaar wegens dief stal van een geweer, 8 maanden, waarvan 4 maanden gevangenisstraf voorw. met 3 jaar proeftijd. De 24-jarige rijwielhersteller J. P. uit Benthuizen, hoorde wegens heling van rijwielen en van het gestolen geweer tot 6 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd tegen zich eischen. Ten slotte werd tegen den schilder J. L. J., uit Z e g w a a r t 3 maanden ge- eischt ter zake van heling van gestolen kippen. Vonnis 15 Maart a.s. DRIE MAANDEN GEVANGENISSTRAF WEGENS OPRUIING. Secretaris der O.S.P. veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam wees he den arrest in de zaak van J. de Kadt, propa gandist van de O.S.P., die terecht had ge staan wegens opruiing in Februari en Maart 1933, tijdens de muiterij aan boord van de „Zeven Provinciën". Het Hof veroordeelde hem wegens op ruiing tot drie maanden gevangenisstraf. De rechtbank had de Kadt, nadat negen maanden was geëischt, vrijgesproken. De advocaot-generaal had eveneens negen maanden gevangenisstraf geëischt. LAATSTE BERICHTEN TWEEDE KAMER. Het wetsontwerp Departement van Oor log van de Indische Begrooting voor 1934 wordt aangenomen met 56 tegen 23 stem men. (Tegen soc. dem. en communisten; de chr. dem.è Van Houten), het wetsont werp betreffende marine wordt aangeno men bij zitten en opstaan. Met 56 tegen 19 stemmen (tegen soc. dem. en comm.) wordt aangenomen een voorstel van den voorzitter om zoo kort na de be handeling van de Indische Begrooting de interpellatie-aanvraag van den heer Effendi. (communist) betreffende de jongste maat regelen der Indische Regeering jegens den leider der Partei Nasional Indonesia niet toe te staan. TWEE MATROZEN DOOR STORTZEE OVERBOORD. Beiden verdronken. Een noodlotting ongeval heeft plaats ge vonden aan boord van de hedenmorgen te IJJmuiden binnengekomen stoomtrawler Erica IJm. 384". Toen deze trawler zich in de Noordzee bevond, op ongeveer 60 gra den N.B. werden twee der opvarenden n.l. de 39-jarige matroos A. Glas wonende te IJmuiden en de ruim 40-jarige matroos J. de Groot wonende te Egmond, door een stortzee overboord geslagen. Beide mannen verdronken. Glas is weduwnaar en laat 6 kinderen achter. De Groot laat een wedu we met 2 kinderen na. TWEE VAARTUIGEN GESTRAND. Tengevolge van den mist. Tengevolge van den mist zijn hedenmor gen gestrand, nabij strandpaal 50, onder de gemeente Heemskerk, de logger „Kat wijk 124" en nabij strandpaal 51 de „Kat wijk 42" De vaartuigen zullen vermoedelijk tegen drie uur bij hoog water vlot komen. De positie van de vaartuigen is gunstig. De bemanning is aan boord gebleven. DADER VAN STATIONSINBRAAK GEVAT. In den afgeloopen nacht gelukte het de gcmeente-politie te Wormerveer een goe den slag te slaan. Om half twee werd de 21-jarige A. P., wonende te Amsterdam, die reeds meerma len terzake inbraak werd veroordeeld, aangehouden bij een poging tot inbraak in het stationsgebouw te Wormerveer. Hij heeft bekend, zich eenige dagen g den te hebben schuldig gemaakt aan in braak in het stationsgebouw te Zaandam. Ook wordt P. verdacht van inbraak in het stationsgebouw te Koog Zaandijk. DE „ZILVERMEEUW". De „Zilvermeeuw", het nieuwe Fokker- verkeersvliegtuig van de K. L. M. is van morgen te 9.58 uur voor zijn eersten vlucht in den geregelden dienst naar Berlijn ge start. Aankomst ap het vliegveld Tempel hof naar ruim 2 y2 uur te 12.30 uur (Holl. tijd). TELEGRAMMEN BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Lisa Johanna, Petronella, d. van G. C. Roest en M. M. Jahns Nicolaas, z. van A. Th. v. Marwijk en G. F. Ph. de Graaff Theresia Maria, d. van G. v. Lam meren en M. Bakker Johanna Catharina, d. van D. Vergunst en D. M. Huisman. Ondertrouwd: L. Swaab jm. 23 j. en N. v. d. Linden jd. 19 j. Gehuwd: J. Abspoel jm. en H. Ver hoog jd. J. v. Dam jm. en J. v. Pola- nen jd. J. Heus jm. en Chr. Ouwerkerk jd. J. v .d. Leek jm. en E. M. W. v. Iter- son jd. C. v. d. Linden jm. en W. Mas- saar jd. J. de Wit jm. en E. A. v. d. Steen 'jd. T. Hogerwaard jm. en J. D. Lamme jd. T. v. Oudheuseden jm. en M. M. Feenstra jd. Overleden: E. de Bruin-Neuteboom wede. 85 j. J. v. Leeuwen m. 72 j. UITGEHONGERDE WOLVEN IN TURKIJE. ISTANBOUL, 1 Maart. (V.D.) Een vree- selijke koude en sneeuwstormen teisteren een groot deel van Anatolië. Uitgehonger de wolven zijn tengevolge hiervan overal op zoek, naar prooi en richten groote scha de aan. Te Akhissar viel een bende uitge hongerde wolven een groote schapenfok kerij aan, waar 5000 schapen waren onder gebracht. Er vond een hevig gevecht plaats tusschen de wolven en de woedende hon den. Drie wolven en twee honden werden later in stukjes gereten gevonden. De wol ven hadden kans gezien 150 schapen te roo- ;n. voordat zn konden worden verdreven. In de nabijheid van Istanboel hebben wolven twee monteurs verslonden, die be zig waren telegraafdraden te herstellen, die door den storm waren vemipld. Bij het plaatsje Aiden werd 'n schaapherder met ziin kudde van 40 schapen door een verblin denden sneeuwstorm overvallen. De schaap herder en zijn beesten vond men nader hand doodgevroren. Zijn hond had den storm overleefd en had arbeiders van de fokkerij kunnen waarschuwen, doch de hulp was te laat gekomen. KEIZER POE-YI WIL DEN VREDE HSINGKING ,1 Maart (V.D.). Bij de kroningsplechtigheid verklaarde keizer Poe-Yi in een korte toespraak, dat hij slechts in het belang van het Mandsjoerij- sche volk zou handelen en ais zijn voor naamste taak zou beschouwen den wel stand van het volk. Hij wilde Mandsjoerije weer opbouwen. Ten aanzien van den bui- tenlandschen toestand verklaarde de kei zei, dat elk oorlogzuchtig optreden hem vreemd was en dat hij voornemens was met alle landen in het Oosten en het Westen in vrede te leven. ZELDZAAM ZEE-DIER BIJ CHERBOURG AANGEDREVEN. PARIJS, 1 Maart. (V.D.) Aan het strand van Querqueville bij Cherbourg is een zeldzaam zee-dier aangedreven, dat den bladen stof tot schrijven en het publiek stof tot spreken zal geven nu ten aanzien van het „monster" van Lock Ness stilte is ingetreden. Het aai) de Fransche kust aangedreven diei behoort tot een volkomen onbekende soort H et is 8 M. lang, grijsblauw van kleur en heeft twee zij- en een rugvin. Op den ongeveer een meter langen half zit een betrekkelijk kleine kop. Het aangespoel de dier wordt door biologen onderzocht. BIOSCOPEN. Trianon: Volwassenen. Casino: Volwassenen. Roxiy: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. DE FRANSCHE BEGROOTING DEFINITIEF AANGENOMEN. PARIJS, 1 Maart. (V.D.) Hedenmorgen te half acht is de Fransche begrooting 1934 door den Senaat met 283 tegen 15 stemmen en door de Kamer met 458 tegen 132 stem men, definitief aangenomen. De toegestane credieten beloopen een to taal bedrag van 48.318.517.000 francs, bij een inkomstenoverschot van naar schatting negen millioeri francs. De kwestie, waardoor een urenlange strijd tusschen Kamer en Senaat ontstond, betrof de belasting van eenheidsprijs-maga zijnen. De Senaat, die tegenstander van een speciale belasting was, behaalde tenslotte de overwinning. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 2.908.60, sa voy ekool f 2.406.80, groenekool f 1.00 3.60, prei f 1.804.10, kropsalade f 4.10— 9.—, selderrie f 2.10—2.50, knolselderie f 1.00—2.40, per 100 kg.: kroten gek. f 4—7 witlof f 622, boerenkool f 4.807.50, spi nazie f 25—34, uien f 1.00—2.10, wortelen f 1.60—6.80, spruiten I f 8—16, spruiten II f 3—10, andijvie f 1.29—1.69 per kist. 28 Febr. Melkveiling. Week 4 Maart tot en met 10 Maart. Consumptiemelk le klas f 6.25, 2e klas f 6.—, 3e klas f 5.75, industrie- melk van f 4.30—4.90 per 100 liter.. GOUDA, 1 Maart. Vee. Aangevoerd in totaal 1685 stuks, waarvan 88 slachtvarkens vette 16.5—17.5 cent, Londensche 13—14 cent per pond, levend met 2 pet. korting. 563 magere varkens f 1422, 539 biggen f 4.00—7.50, 7 runderen f 175—225, 475 nuchtere kalveren f 35, 12 bokken en geiten f 2—5, Geldersche biggen f 8—12 per stuk. Handel stug. 252 crisisrunderen. Kaas. Aanvoer 84 partijen, prijzen: le kw. met rijksmerk f 24.0026.50, 2e kwal. met rijksmerk f 21—23. Handel traag. Boter. Aanvoer 331 ponden. Goeboter 8085 cent en Weiboter 7080 cent per pond. Handel matig. Eieren. Kleine kippeneieren f 2.00— 2.50 per 100 stuks, 105.350 partijen eieren, kippeneieren f 2.002.75 per 100 stuks. Han del matig. BODEGRAVEN, 28 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 15841 stuks. Prijzen: kippeneieren bruin f 2.40—2.80, wit f 2.30—2.60, eenden eieren f 1.802.70 pre 100 stuks; kippen 80 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 28 Febr. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 2.703.20, een deneieren f 3.303.60, ganzeneieren f 8.00 per 100 stuks, duiven 20—24 cent per stuk. LOOSDUINEN, 28 Febr. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 145 aanvoerders verkocht om in de week van 5 tot 12 Maart dagelijksch te le veren 23200 liter melk. Prijs af boerderij f 6.25, melk voor in'dustrire f 4.404.50 per 100 liter. VINKEVEEN, 28 Febr. Groentenveiling. Witlof I 16—18 cent, II 11—14 cent, II 6—8 cent, witlof blad 3 cent per kg. KOUDEKERK RIJNDIJK, 28 Febr. Eieren veiling. Aanvoer 6549 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.402.90 en eendeneieren f 2.302.70 per 100 stuks; boter 7278 en kaas 2027 cent per pond; kippen 5575 cent en konijnen 4585 cent per stuk. BOSKOOP, 28 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Fosythia 80 110 cent, Tulpen 1216 cent, Cerasus Hi- sakura f 1.903.20, Seringen 2650 cent, Prunus Triloba I 4560 cent, idem II 12 25 cent, Azalea mollis 5080 cent, Rhod. Pink Pearl 80 cent, Andromeda 15 cent, Wilgenkatjes 20 cent, Azalea Indica per stuk 62 cent. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 1 Maart 1984 L.K. Heden. I Industrie: Alg Kunstz. Unie 371/2 381'3 Berkels Patent 20l/4 20 Calvé DeLft c. v A 551/3 551/2 Kuchenm. Acc. ''Ag '"'/ia Ned. Ford 162 1611., Philips Gem. Bez 24U/3 241/239'/ Uni Lever go»/ i 80l/4/80 Petroleum: 1751/a Kon Olie 1751/2 Perlak 104 100'/2 Rubber: A'dam Rubber 1015/a IOI3/4/IOS Deli Bat. Rubber 427/8 427* Vico 50 50 Serbadjadi 3H/4 30 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 441/4 44 Oude Boot 7 7 Mijnbouw: Boeton 7 132 Alg. Explor. Mij 1311/2 Suiker: 1811/2 H. V A'dam 1 11/2 Vorstenlanden 23 0 Java Cultuur 06 N.l.S.U. 75 10 Tabak: 115 Deli Mij. 116 139 Senembah 1391/4 Deh Bat. Tabak 121 121 Oostkust 22"/8 221/a Am. Fondsen: 27'/2 Am SmeRing 27>VN5 Anaconda fll/4 9' Ass. Gas en Elec lS/l6 1'VlG Bethlehem Steel 27'/ia 27'V* Jities Service 21/4 2/lö Central Public. Jontintniai Uil lOi'/iG I0'7ia Jen Aviation 4-Vs 4'Vg int. Nickel 14'/* 14 '/s Kennec. Copper 121/4 12'/ft Milwaukee 4 4 ld. Prei. 6-/4 63/4 Keesport Tin PI. 55 55 North American 121/4 121/g Nevada Shell Union 6«AG 67* Unit St Leather 6'/l6 6V4 Union Pacific 75 76 Wabash 3 3 Tidew. Ass. OU «a/* 6"2 United St. Steel 333/4 88l/2 WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Jslo (Copenhagen 58 95 1.4815 je 9 78"/jg 34 66 48 02 12 85 20 20 37 87i/2 33 70 Stockholm 38.87'/2 Weenen Praag 6 18 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. '«ui gisiereu. Zooals gewoonlijk werd de vastere hou ding van Wallstreet in de ochtenduren door de Amsterdamsche beurs overgeno men; bijna algemeen lag het koerspeil een fractie hooger. Bij de opening van de offi cieele beursuren was de tendenz minder geanimeerd, hetgeen voor een belangrijk gedeelte een uitvloeisel was van de zwakke houding van Philips, die voor dezelfde re kening als de laatste dagen aangeboden ontstemde. Aku's waren vast, een 1 pet. boven het vorig slot, doch het slot was ge drukt. Unilevers waren nauwelijks prijs houdend, daar de koersdaling van het pond uitstemde. Aku's waren vast, een 1 pet. hooger. Ned. Ford liepen verder terug. Oliewaarden waren iets hooger, doch de koerswinsten bleven zoowel voor de locale als de Amerifcaansche soorten tot fracties beperkt. Rubbers nauwelijks prijshoudend; A'dam Rubbers zetten iets lager in, doch later trad een verbetering in. Tabakken en Scheepv. waren volkomen verwaarloosd, doch de koersverschillen bleven uiterst be perkt. Suikers waren iets hooger, doch de koerswinsten waren onbeteekenend. Ame rikanen waren in navolging van Wall street wat beter gedisponeerd. Duitsche obligaties konden wat hooger koersen be dingen, terwijl ook Nederlandsche en Ned. Indische Staatsobligaties lichtelijk aan trokken. Alleen origineele Indische dollar golden lager.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3