DONDERDAG 1 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 OEGSTGEEST Ernstige aanrijding. Hedenmorgen omstreeks 10 uur werd op den Rhijngeesterstraatweg tegenover het kantoor van de Coöp. Boerenleenbank de wielrenner A. v. d. B. uit Den Haag aan gereden door een motorrijtuig van J. J. te Amsterdam. Zeer ernstig gewond werd de wielrenner opgenomen. Geneeskundige hulp werd verleend door de doktoren Hu- genholmtz en Varekamp, waarna de ge wonde naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. WARMOND. Hanze. Gisteren vergaderde de afdee- ling Warmond van den Ned. R. K. Midden standsbond de Hanze in Hotel „de Stad Rome". Nadat de vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze was geopend, heette hij alle aanwezigen harte lijk welkom, inzonder den heer Mol, die dezen avond als spreker voor de vereeni- ging zou optreden. Met een kernachtig woord wekte de voorzitter de leden op deel te nemen aan de retraite, welke voor den middenstand zal worden gehouden van 3 tot 6 Maart a.s., waarbij een spoedige aan melding zeer gewenscht is. Hierna was het woord aan den heer Mol, die een causerie zou houden over „De Omzetbelasting". Spreker had verwacht, dat, waar het be stuur had gezorgd voor zoo een actueel on derwerp als de omzetbelasting, en toch iedere middenstander veel met deze wet te maken heeft, de opkomst grooter geweest zou zijn. De afwezigen moeten later niet klagen, dat zij door onbekendheid met de wet zeer onaangename dingen ervaren, want nu hadden zij de gelegenheid kennis te nemen van vele zaken, deze wet betref fende, die zij moeten weten. Vooral in deze tijden, aldus spreker, nu in tal van mid denstandsgezinnen de nood zoo groot is, is samenhoorigheid ten zeerste geboden. Spre ker verwees nog naar de drie groote pro grammapunten van den Bond, welke op het zoo schitterend geslaagd congres in den Haag zijn behandeld. Komende op het eigenlijke onderwerp van dezen avond, zet te de heer Mol uiteen het oude wetsontwerp van Minister de Geer, welk wetsontwerp een heffing van 1 pet. op iedere verkoop- handeling had gesteld, wat praktisch hier op neer kwam, dat niet 1 pet. maar in vele gevallep zelfs 8 of 10 pet. omzetbelasting op de artikelen was gekomen. Door het eensgezind optreden van de drie groote lan delijke organisaties is dit ontwerp van Mi nister de Geer teruggenomen en heeft Mi nister Oud na overleg met de organisa ties de thans in werking zijnde omzetbelas ting tot wet verheven. In den breede be handelde spreker de geest en werking de zer wet, wat al of niet was vrijgesteld en waarvoor men vergunning tot vrijstelling van belasting kan krijgen en waarvoor niet, kortom zoo duidelijk mogelijk werd deze zeer moeilijke materie uiteengezet en he- handéld. Nadrukkelijk wees de spreker er op, dat iedere middenstander thans meer dan ooit heeft te zorgen voor een goede administratie, want bij de minste twijfel bij de belastingautoriteiten omtrent de uit voering van de omzetbelastingwet wordt de betrokkene ambtshalve aangeslagen en bij geconstateerde ontduiking zullen strenge straffen worden opgelegd. Van de gelegen heid tot het stellen van vragen werd door verschillende leden gebruik gemaakt en werden deze vragen door den spreker naar genoegen beantwoord. Door den voorzitter werd den spreker namens de aanwezigen hartelijk dank gebracht voor zijn leerzame causerie en werd de bijeenkomst onder dankzegging voor de opkomst met den christelijken groet gesloten. WASSENAAR. Geboren: Philippus Johannes Rutger, z. v. G. P. Wielenga en A. C.a Schoep. Johanna Cornelia, d. v. A. P. Bunnik en W. M. van Leeuwen. Willem James Os car, z. v. W. M. Palm en L. C. K. Holstein. Cornelia Catharina, d. v. G. A. v. d. Drift en P M. v. d. Velde. Teuntje Hade- wine Elizabeth, d. v. A. Holleman en A. v. d. Sluijs. Ondertrouwd: W. A. Timmers en H. C. A. Piasmeier. P. W. Pander en A. Todd. J. H. Kolk en S. M. J. Scholen. J. A. C. Holle en E. L. L. Jullien. Overleden: Christina Margaretha Walther, 78 jaar, wed. J. P. Schwal. Jeane Marguerite Meeng, 41 jaar, echtgen. van J. C. Peppink. Gevestigd: A. G. Goedemans, R.K., d.b., uit Sassenheim, Ridderlaan 1. Mr. C. L. H. Sassen, R.K., Griffier b.d. Raad v. Beroep, uit Den Haag, Ridderlaan 1. W. Bökel, R. K., Dtsche d.b., uit Oberhausen, Santhorstlaan 19. P. Meerstadt-Acken- heil, R.K., uit Amsterdam, Vijverweg 1. J. W. Wernink geb. Gale, Angl. K., uit Berchem, Santhorstlaan 31. K. Kissing, Evang. Dtsche d.b. uit Den Haag, Pr. Ma- rielaan 11. Ch. L. Elout, uit Nijmegen, Jagerslaan 3. H. Pollauf, Ev. L. Qostenr., d.b., uit Hohenberg, v. Z. v. Nijeveltstr. 172. Th. C. M. van der Hoeven, R.K., slager, uit Veur, Schoolstraat 12. A. C. C. Vette, R.K., d.b. uit Alkmade, Kerkstraat 71. M. Biberacher, R.K., uit Leiden, L. Kerkdam 4. E. Weber, R. K., vreemd, uit Den Haag, Louisestraat 40. E. Knoblauch R.K., d.b., uit Bottrop, Wittenb. weg 160. K. Schebleoker, R.K., Oostenr., d.b., uit Den Haag. M. Krekemeijer, R.K., Dtsche d.b., uit Den Haag, Zijdeweg 22a. W. Ph. van Ockenburg, N.H., chauffeur, uit Amsterdam, Rijksstraatweg 747. M. H. Fabian-Schnoeberg, Ev. L. Dtsche uit Ber lijn, Zijdeweg 42. J. A. Boening, kok, uit Den Haag. Park Oud Wassenaar 1. R. Pyttlick, R.K., Dtsche d.b., uit Den Haag, van Z. van Nijeveltstr. 79. W. Honders, N.H., kantoorbed., uit Rhenen, P. Twamt- laan 3. H. M. Bakker, R.K., huishoudster, uit Zwolle, Pr. Hendriklaan 7. C. N. Lammers, N.H. d.b., uit Leiden, Grave- straat 2. M. Redicker, R.K., Dtsche d.b., uit Helmond, Gravestraat 1. C. B. J. Hondong, R.K., uit Assen, Kamp Waals dorp. E. A. van Waalwijk van den Doorn, G.K., d.b., uit Rotterdam, Koninginneweg 4. Wed. H. Westerman geb. Witteveen, Rem., uit Den Haag, Hacinthstraat 22b. Vertrokken: A. Fruhwirt naar Den Haag, Zuylichemstraat 10. C. J. Lunen burg en zn naar 's-Gravenhage, Mient 223. E. S. Lichterberg naar Neede, Hofmaat A 143. J. C. Ie Cointre en gez., naar Den Haag, Thorbeckelaan 264. B. Grosse Lochtmann naar Amstredam, Hoofddorp plein 5. N. D. Kuiper en vr. naar Den Haag, van Alkemadelaan 350. J. H. Kolk naar Den Haag, Soestdijkschekade 596. I. Studier naar Den Haag, Ruychroklaan 30. R. J. de Jong, naar Den Haag, Cel- siusstraat 127. A. Schewe naar Den Haag Adr. Goedkooplaan 59. A. M. Lenzner naar Noord wijk, Huis ter Duinstr. Wed. G. Lether naar Zeist, Odijkerweg 28. W. Praasterink, naar Hilversum, ten Katelaan 4. J. van Oort naar Driebergen, Traay- weg 40. D. Roggeveen en vr., naar Blari- cum, Kerkpad 6. C. Berger, naar Den Haag, Schenkstraat 132a. C. M. A. P. Bensmann naar Amsterdam, Prinsegracht 681. F. Melcher en vr. naar Den Haag, Scheldestraat 24. F. de Vries naar Soera- baya, Julianaboulevard 5. A. M. Stuijt naar Heemstede, Kerklaan 127. J. W. Bos naar Delft, Koningsplein 27. G. Jansen en gez., naar Den Haag, Loosdrechtsche- straat 33. K. W. Lemke, naar Den Haag, Manaanstraat 47. C. A. Mesman naar Boxmeer, Gasthuis H. Hart. G. C. Wer- lemann, naar Den Haag, Waalsdorper weg 32. UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. Eieren veiling. Dinsdagavond hield de eieren- en pluimveeveiling „Aarlander- veen" haar jaarvergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. De voorzitter, de heer J. Notenboom, opende de vergadering, welke slechts ge ring bezocht was. De notulen werden gelezen en onveran derd goedgekeurd. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit, en deed dit met eeni- ge vrees, daar ook de malaise zich diep doet gevoelen in het pluimveebedrijf. In 't afgeloopen jaar waren 138160 eieren ge veild. Doorsneeprijs was geweest 2.80; Hoogste prijs op 2 November 7.10. Laag ste prijs op 20 April 1.50. Overwogen was het winnen van een grooter afgezetgebied, doch betere prijzen had men hiermede niet kunnen bedingen. Hierna volgde verslag der commissie voor kas- en controle, bestaande uit de heeren M. Boogaard en M. Keizer. De kas was in orde bevonden. Het verslag van den penningmeester, uitgebracht door den heer P. Kempen, gaf aan inkomsten ƒ4871.59 en aan uitgaven 4808.42. Alzoo een batig saldo over het afgeloopen boekjaar van 63.17. De ontvangsten van groenten wa ren geweest 2002, van zuivel 648.22, van eieren ƒ3840.55, van diversen ƒ244.77. De afschrijvingen op de inventaris enz. hadden plaats gehad, zoodat de penning meester in zijn verslag kon mededeelen, dat nog een jaar deze afschrijving moet ge schieden, en dan de inventaris geheel vrij is. Als volgende agendapunt was aan de orde: bestuursverkiezing. Periodiek aftre dende de heer P. v. d. Lijn Jzn. De aftre dende werd met algemeene stemmen her kozen. Hierna gebruikten de leden een gratis consumptie, waarna de bespreking plaats had der financiën. Dit betrof het ophaal- loon der veilinggoederen, contributie der leden, opcenten der te veilen goederen enz. Tot leden der kascommissie voor 1934 werden benoemd de heeren M. Boogaard en C. Gesman. Bij de rondvraag werd voorgesteld om op de jaarvergadering een gratis-tombola voor de leden te houden. Dit voorstel werd aangenomen, indien men wederom een batig saldo kweekt. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. Wit Gele Kruis. Vergadering van de R.-K. Wijkverpleging het „Wit Gele Kruis" afd. BodegravenZwammerdam op Woens dagavond. De voorzitter, de heer E. A. Bogaart, opent de vergadering met den chr. groet, en heet de aanwezigen van harte welkom, in 't bijzonder pastoor Lühn, geest. adv. der vereeniging. De notulen, welke worden voorgelezen door de secretaresse, mevr. Aengenent, worden onveranderd onder dank vastge steld. Uit het jaarverslag van de secreta resse merken we op, dat er één ledenver gadering en drie bestuursvergaderingen zijn gehouden. Door de eerw. Zuster Co- lumba werden in 1933 totaal 2728 bezoe ken afgelegd (in 1932 2576 bezoeken). 92 patiënten werden verpleegd (vorig jaar 67). De materialen zijn nog steeds geves tigd bij mej. Rietveld, Prinsenstraat. Er wordt zeer druk van het materiaal gebruik gemaakt. De voorzitter brengt een harte lijk woord van dank aan mevr. Aenge nent. De penningmeester, de heer J. v. Vliet, jaarverslag uitbrengende zegt: in 1933 wa ren de ontvangsten totaal 1609.60. De kerkcollecte bracht op 150.13. Aan contri butie 520. De busjes brachten op f 168.36. Gemeentelijke subsidie 99.95. Bijdragen van de T. B. C.-vereeniging 400. De uit gaven bedroegen 1594.34. Alzoo een batig saldo van 15,26. De kascommissie brengt, bij monde van den heer S. Steenbergen verslag uit en zegt de boeken in de beste orde te hebben bevonden. De voorzitter dankt den heer van Vliet voor de verrich te financieele werkzaamheden. Het spijt spr. echter, dat de heer van Vliet heeft bedankt als penningmeester. Spr. brengt den penningmeester dank voor het vele werk, hetwelk hij in 't belang der vereeni ging verricht heeft. Bij de gehouden bestuursverkiezing, waarbij twee vacatures zijn ontstaan (J. v. Vliet en mej. K. de Koning) en de heer Roos herkiesbaar is, wordt het volgende resultaat verkregen: herkozen wordt met op één na algemeene stemmen de heer Roos. Gekozen wordt de heer Juffermans, welke echter niet aanwezig is, en vervol gens de heer A. Vernooy, welke echter ook niet aanwezig is. Tot leden van de kascom missie worden benoemd de heeren Steen bergen, van Bunningen en Spaas. Bij de rondvraag bedankt de heer Steen bergen het bestuur voor de omvangrijke werkzaamheden, dat zij in 1933 verricht heeft. Hierna sluiting. HAZERSWOUDE RIJNDIJK. Koperen Jubileum. Morgen 1 Maart hoopt de heer L. van Gorkem den dag te herdenken, dat hij voor twaalf en half jaar werd aangesteld als besteller der Ned. Pos terijen. Het zal dezen plichtgetrouwen dienstman zeker aan belangstelling niet ontbreken NIEUWKOOP. Teeltvergunning voor aardappels. Naar men ons mededeelde zal voor Nieuw koop en Noorden door de Aardappelorga nisatie in het Rijnstreekdistrict eenige uren zitting worden gehouden om de aan vragen voor teeltvergunning op te nemen. Die van deze gelegenheid geen gebruik maakt zal ook geen aardappels, grooter dan de aangegeven landmaat, mogen ver bouwen. Voor Nieuwkoop is de tijd en plaats van aanmelding bij Mej. de Wed. Th. v. d. Bosch op Zaterdag 3 Maart n.m. van 7 tot 9 uur. Voor Noorden bij den heer Adr. Kuijf op Maandag 5 Maart n.m. van 7 tot 9 uur. Op de genoemde plaatsen zullen verder inlichtingen worden gegeven. ZOETERWOUDE (H. R.). St. Elisabeth Vereeniging. Hedenavond dus Donderdag 1 Maart is het voor onze bewoners zeker de moeite waard even een uurtje door te brengen in het Patronaat, Hedenavond heeft nl. de trekking plaats van de verloting ten bate onzer vereeni ging. Dank zij de vrijgevigheid van verschil lende personen is er ditmaal een keur van mooie prijzen als nimmer te voren. Half negen begint de trekking, doch vanaf 8 uur is er gelegenheid om al dit fraais te bewonderen en misschien is er nog kans, dat er eenenkel lootje óver is, dat dan nog verkocht kan worden. Zal onze oproep niet tevergeefs zyn, zoo dat wij een volle zaal hebben bij de trek king? Wij verwachten dus vele menschen. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. „Stille Omgang". De leden worden hierbij nogmaals eraan herinnerd, dat a.s. Vrijdagavond een vergadering wordt ge houden in het patronaat, na het Lof. Op deze vergadering zal door een eerw. spreker de beteekenis van den Stillen Om gang worden besproken. De vergadering zal worden opgeluisterd door eenige zangnummers. Ook niet-leden hebben toegang. Vooral de vrouwen en meisjes zijn zeer welkom. Na afloop der vergadering zijn spoorkaartjes voor den Stillen Omgang verkrijgbaar. ZEVENHOVEN. Kiesvereeniging. Dinsdagavond hield de R. K- Kiesvereeniging haar jaarverga dering in het Bondsgebouw. De voorzitter, de heer A. P. v. d. Weijden, werd door omstandigheden elders geroepen. De ver gadering werd nu geleid door den 2en voorzitter, den heer W. J. Bloem, die allen het welkom toeriep en de vergadering opende met den Chr. groet. Voorts ver zocht de voorz. de vergadering clementie, daar 't voor hem moeilijk werk is. Hierna verzocht de voorz. den secr., den heer A. J. de Groot H.Pzn., voorlezing der notulen van de laatste vergadering. Deze werden na voorlezing met dank van den voorz. goedgekeurd en geteekend. Het volgende punt was verslag van den afgevaardigde naar de Kamer-Centrale Leiden. De afgevaardigde gaf een overzicht van het verhandelde. De verhandelde za ken waren duidelijk en beknopt weerge geven, waarvoor den afgevaardigde dank werd gebracht door den voorz. namens de vergadering. Thans was-de secr. aan 't woord voor zijn jaarverslag, waaruit wij vernamen dat er 3 ledenvergaderingen werden gehouden, dat een lid van onze kiesvereeniging zijn intrede deed in de Tweede Kamer en dat ons ledental met 7 leden is verminderd. Momenteel bedraagt het ledental 220. De voorzitter bracht den secr. dank voor zijn juiste en duidelijk jaarverslag. Nu was de penningmeester, de heer W. Kerkhoven, aan de beurt voor zijn reke ning en verantwoording over 1933. Na ver handeling van inkomsten en uitgaven bleek dat 't batig slot was 109.62. De voorzit ter benoemde tot verificateurs de heeren S. v. Veen, M. J. de Groot en L. J. Bos. Na grondig onderzoek verklaarde laatst genoemde, dat alles prompt in orde was. De penningmeester ontving dank van den voorz. voor zijn gehouden beheer. Bij de rondvraag vroeg de heer L. Bos, of het bestuur al brochures besteld heeft. Zoo niet, zou 't niet nuttig zijn deze te be stellen. Aan 't verzoek zal worden vol daan. Tevens vraagt dezelfde persoon of er eens een spreker kan komen. Na ge- dachtenwisseling zegt het bestuur toe, po gingen in het werk te zullen stellen. Hier na dankte de voorz. de aanwezigen voor hun opkomst en sloot de vergadering met den chr. groet. Voorstel tot wijziging gemeenschappelijke regeling 1925 O.L. School. De heer Koerts kan zich niet met het voorstel vereenigen; hij wil het contract laten, zooals het is en nog liever het con tract opzeggen. De heer Schrader heeft zich afgevraagd, of het wel gerechtigd is, wat de Gemeente Stompwijk wil. Wijziging van het contract is ten nadeele van Veur; ook hij wil het contract zoo laten of opzeggen. Ook de heeren Borst en Raaphorst zet ten hun meening uiteen. De voorzitter gaat dan terug tot 1922. Toen besloten Stompwijk met 7 stemmen en Veur met algemeene stemmen tot stich ting van een Gemeenschappelijke O.L. School, omdat de school te Leidsohendaim niet meer aan de eischen voldeed. Het plan werd door Ged. Staten goedgekeurd, doch de toen slechte financieele toestand was oor zaak, dat de regeling niet doorging. In 1924, toen beide scholen en te Veur en te Leid- sohendam ontvolkt waren, werd de zaak opnieuw in behandeling gebracht. De In specteur was van meening, dat in Leid- schendam een nieuwe gemeenschappelijke O.L. School moest worden gebouwd, doch de financiën maakten dit onmogelijk, waar na na onderzoek besloten werd de O.L. School te Veur te verbouwen, en toen is de regeling tot stand gekomen. Het had dus evengoed kunnen zijn, dat de gemeenschap pelijke School te Stompwijk was gebouwd en dan had Veur thans in denzelfden toe stand verkeerd als thans Stompwijk. De voorz. zet verder een en ander nog nader en duidelijk uiteen en vraagt de leden, daar het een eerlijke zaak is, om humaan te zijn en het voorstel aan te nemen. Weth. de Koning zet zijn standpunt uit een en zegt, dat het niet eerlijk zou zijn tegenover Stompwijk om thans van hun verzuim van niet-opzegging te profiteeren. De heer Schrader merkt op, dat het recht en billijk is en vraagt zich af, wat Stomp wijk in deze zou doen. Hij vindt het niet juist, dat Stompwijk medezeggenschap heeft bij benoeming enz. en zou dit toch zeker wenschen te doen vervallen. Weth. de Koning kan hiermede volkomen accoord gaan. De heer Koerts wil afwachten, wat er eventueel gedaan wordt met de samenvoe ging der Gemeenten of scheiding; hij wil het contract zoo laten. Er worden hierover nog lange bespre kingen gevoerd. Ten slotte wordt een voor- stel-Schrader om te nemen het gemiddeld aantal leerlingen van 1928 tot 1933 en dat Veur alleen zeggenschap zal hebben bij benoemingen enz. met 92 stemmen aan genomen. Het voorstel tot wijziging raadsbesluit dd. 31 October 1933 (grondaankoop ten be hoeve bouw woning Wed. W. P. Lambo) wordt na een vraag van den heer Zuijd- wijk en een opmerking van den heer Schrader en na toelichting door den voor zitter, aangenomen met 83 stemmen. Het voorstel tot overname van grond langs Veurschen Straatweg van L. M. Ha- bich te 's-Gravenhage wordt z.h.s. aange nomen, evenals het voorstel tot wijziging raadsbesluit dd. 31 October 1933 tot over name om niet van grond van Mevr. J. L. Looijen-Trcmp; het laatste na een opmer king van den heer Raaphorst. Verbetering van den Veurschen Straatweg. Voorstel van B. en W.: a. tot reconstruc tie gedeelte Veursche Straatweg (Damlaan- Rozenrust) en tot uitvoering der werkzaam heden in werkverschaffing; b. tot overname om niet voor de uitvoe ring van het sub. a genoemde werk benoo- digden grond in het belang der Volkshuis vesting, overeenkomstig de door de betrok ken eigenaren gestelde voorwaarden; c. tot beschikbaarstelling der voor de uitvoering van het werk benoodigde gelden en tot het aangaan van een rekening-cou- rant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. De heer Schrader dankt B. en W. voor de beantwoording zijner vraag, hoeveel de uitvoering van het werk aan den Voorburg- schen Weg heeft gekost. De raming van dit werk is dus nog medegevallen. Hij heeft de teekeningen en contracten, enz. gezien voor de verbeteringen van den Veurschen Straatweg en alles is keurig in orde. Hij zou enkele vragen willen stellen, wat hem nog niet juist duidelijk is. De voorzitter zal deze vragen dadelijk doen beantwoorden door den Gemeenteop zichter, die hij heeft verzocht hiervoor aan wezig te willen zijn. De heer Raaphorst zegt in principe tegen de uitvoering in werkverschaffing te zijn, daar de menschen dan voor een klein loon werken. Hij verzoekt B. en W. de menschen zooveel mogelijk de 10% voor aangenomen werk te doen verdienen en vraagt die men schen, die in de werkverschaffing werken en die na 14 dagen gewerkt te hebben, de 3e week geen steun ontvangen, van Ge meentewege een kleine steun te geven. Hij dringt aan op een aparte verlichting, wan neer de werkzaamheden aan den Veurschen Straatweg aan den gang zijn. De heer Borst brengt dank voor de wer ken, welke wederom opgezet zijn. Verschil lende menschen zijn dankbaar, dat zij in de werkverschaffing kunnen werken; het is spijtig, dat de menschen niet meer kunnen verdienen, doch dit kan helaas niet anders. Hij geeft B. en W. in overweging niet te barmhartig te zijn voor de menschen, die hun grond of voortuin enz. niet zonder meer willen afstaan voor de verbetering. De voorzitter: Als de tijden gunstig wa ren geweest, zouden B. en W. de laatsten zijn geweest om de werken in werkver schaffing te doen uitvoeren. Wat de steun betreft, dit maakt B. en W. niet uit en dit is tegen de verordening, zoodat hieraan niets te veranderen is. 1 Wat hekken, sloten, enz. betreft, hier- GEMEENTERAAD VAN VEUR mede heeft de Gemeente niets te maken, alleen de provincie; de Gemeente heeft al leen te maken met de rioleering; spoedig zal dan ook een voorstel komen inzake rioolbelasting. De voorzitter wil nog mede deelen, dat ook de heeren Verkleij, Schalk wijk en Hendriks gratis hun grond beschik baar stelden. Verschillende vragen der leden worden dan nog door den Gemeente-Opzichter naar genoegen beantwoord waarna het voorstel van B. en W. in zijn geheel z.h.st. wordt aangenomen. Voorste] tot wijziging der Gemeentebe- grooting 1934. De heer Raaphorst kan zich niet vereeni gen met het voorstel. Wij gaan de belasting weer verhoogen; door de klasseverzetting van 1 op 3 wordt alleen de mindere man getroffen en het zal een nadeel zijn voor de Gemeente. Hij wenscht dit punt uit te stellen tot de volgende vergadering. De voorzitter: Ged. Staten eischen over brenging van de Gemeente in de 3e klasse en 100 opcenten. Hij vertrouwt echter, dat na een door hem gehouden bespreking Ged. Staten zullen genoegen nemen met 80%; de zaak kan echter niet uitgesteld worden. Na enkele besprekingen wordt het voor stel z.h.s aangenomen met alleen de heer Raaphorst tegen. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. Doling, boom- kweeker, Boskoop, Zijde 412; cur. Mr. H. P. van Heijst, Alphen. A. Heynes, vroeger handelaar in druk werken thans koopman in winkelmachi nes, Haarlemmermeer, Rijk Spaarn- wouderweg 435; cur. Jhr. Mr. L. U. Ren- gers Hora Siccama, Haarlem. Opgeheven: A. v. d. Bos, N o o r d w ij k. C. Th. Koeleinan, Rijnsburg. WILT U IETS V/ETEN? Vraag: Hoe groot moet iemands inko men zijn, dat hij er belasting van betalen moet? Antwoord: Dat hangt af van de klas se, waarin een gemeente zich geplaatst heeft voor de gemeentefondsbelasting. Voor ongehuwden, die in gezinsverband samenwonen met nog een belastingplich tige (vader bijv.) in een 3e klas gemeente begint de belastingplicht reeds bij een in komen van 450. Vraag: Welke is de kortste weg van Alphen aan den Rijn per fiets naar Schie dam en hoeveel K.M.? Antwoord: Alphen, Hazerswoude, Benthuizen, Den Hoorn, Zegwaard, Berkel en Rodenrijs, Overschie, Schiedam. Af stand 36 K.M. Vraag J. P. te R. inzake boedelschei ding. Antwoord: Het geld, dat u is toege wezen, hebt u uw vader laten houden, wa' gelijk staat met een rentelooze leening. Bij een eventueel faillissement treedt u dus voor dit bedrag op als concurrent schuld- eischer. Of de voogden daarmede nog iets uit te staan hebben, lijkt ons zeer onwaar- schnijlijk, tenzij er onregelmatigheden ge beurd zouden zijn. STOOMVAARTBERiCHTEN KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND, Vancouver naar Antwer pen arr. 25 Febr. te Panama. KON. NED. STOOMB. MIJ. BRIELLE vertr. 28 Febr. voorm. 7 uur van Hamburg naar Amsterdam. CLIO arr. 28 Febr. van Hamburg te Am sterdam. NEREUS arr. 28 Febr. van Hambtirg te Kopenhagen. VAN RENSELAER arr. 28 Febr. van Am sterdam te Paramaribo. KON PAKETV. MIJ. HOUTMAN vertr. 27 Febr. van Port Na- tal naar East Londen. VAN REES Sydney naar Saigon, pass. 24 Febr. Thursday Isles. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALWAKI (thuisr.) vertr. 26 Febr. van Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. CLYTONEUS, Liverp.Batavia, pass. 27 Febr. Gibraltar. DEUCALION, Japan-Rotterdam arr. 27 Febr. te Hongkong. EURYBATES, Ja va-Amsterdam arr. 27 Febr. te Belawan. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY atrr. 26 Febr. van Ceuta te Valencia. VER. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. HollandOost-Azië-Lijn OUDERKERK (uitr.) arr. 27 Febr. te Yokohama. WAALKERK (thuisr.) vertr. 26 Febr. Hongkong.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12