MAANDAG 26 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANl TWEEDE BLAD PAG. 5 UIT HET KATHOLIEKE KAMP. S.J.C. BEHAALT TWEE KOSTBARE PUNTEN. Onze Gezellen aan den kop in 2 A; Teylingen speelt gelijk, Leiden wint. We zijn weer 'n stap verder gekomen tot de beslissingen en hier en daar is het einde al zeer dichtbij. In de 2e klasse A van West I heeft het leidende LVV de kans om haar positie le verbeteren al heel slecht benut. Van de hek- kesluiter Semper Avanti werd verloren, zoodat SDO door haar overwinning op Amersfoort nu aan den kop staat en HMS II hekkesluiter is geworden. VEP kon het tegen Montfoort niet verder brengen dan een puntloos gelijk spel. De stand is hier door: D.gew.gel.verl. v.t. pnt. S. D. O. L. V. V. Zw. Vooruit E. M. M. II V. E. P. Amersfoort M. S. V. V. V. Y. II Olympia S. Avanti H. M. S. II 16 10 17 50—27 4 52—24 3 25—16 5 41—43 5 2836 6 42—35 6 32—27 6 37—29 8 44—53 11 32—52 12 29—68 In de le klasse West II heeft Spartaan gisteren een veer gelaten tegen SJC, waar door de kampioenskans der Rotterdammers wel tot 'n minimum is beperkt. SJC ver kreeg daardoor twee kostbare punten, het geen wel noodig was, door ook TYBB weer 'ns won. Donk echter blijft onderaan staan, doch de 10 nederlaag tegen DHL zegt„ toch wel iets. De stand is hier: Santpoort D. H. L. Spartaan G. D. A. Leonidas S. J. C. T. Y. B. B. Gr. Willem H. B. C. D. O. N. K. 16 10 15 10 15 2 57—22 24 1 51—34 23 2 47—28 22 4 26—22 16 5 38—32 15 7 38—49 10 9 25—39 10 11 38—53 30 8 37—47 9 11 20—49 7 Teylingen heeft de kans op het kam pioenschap gisteren wellicht verspeeld door 'n gelijk spel tegen ADO, terwijl Onze Ge zellen in Lisse met 42 won en zich daar door aan den kop plaatste. Leiden won niet zonder moeite van Santpoort II, doch heeft hierdoor nu ten slotte 'n voorsprong van 5 punten. De cij fers zijn: Onze Gezellen 13 8 2 3 37—24 18 Teylingen A. D. O. Vitesse Lisse Geel Wit Leiden 36—17 17 32—28 17 34—36 17 26—27 12 35—36 12 23—45 10 Santpoort II 14 2 1 11 22—45 5 In 2 B heeft Excelsior het kampioenschap nu maar voor het grijpen, nu gisteren van de Spartaan-reserven werd gewonnen. Blauw Zwart en Oliveo deelden de punten evenals PFC en Wilhelmus, terwijl Graaf Floris met 32 de baas bleef over Lenig en Snel. Hier is de stand nu: Excelsior Spartaan II Blauw Zwart Oliveo Gr. Floris Wilhelmus L. en Snel P. F. C. 11 8 2 1 38—21 18 13 6 4 3 29—22 16 14 7 2 5 30—23 16 12 5 3 4 24—22 13 13 4 3 6 25—33 11 14 4 3 7 27—31 11 12 4 1 7 28—38 9 13 2 4 7 18—29 8 De uitslagen. ZUID AFDEELING L le klasse: ValkenburgRKONS 61: KNVSitt. Boys 50; KerkradeRKVVL 31; VolhardingKimbria 22; Caesar HVV 3—0. ZUID AFDEELING II. le klasse: Kolping-Gennep 22; Venlo Wilhelmina 23; SVBDongen 35; Best VooruitBrabantia 20. OOST AFDEELING I. le klasse: Grol's Heerenberg 21; VDZUnion 40; VVGBlauw Wit 52; SDOUCAltior 72 (SDOUC kampioen). WEST AFDEELING I. le klasse: Volendam—VVZ 1—0; VIC —De Meer 2—5; DEM—EMM 2—2; Wils kracht—Fortitudo 6—2; HMS—VVY 5—0. 2e k 1 a s s e A: VVY IIZwaluwen Voor uit 12; SDOAmersfoort 10; VEP— MSV 00; Semper AvantiLVV 42. WEST AFDEELING II. le klasse: Donk—DHL 0—1; TYBB— Graaf Willem 21; SJCSpartaan 54. 2e k 1 a s s e A: LisseOnze Gezellen 24; ADOTeylingen 22; LeidenSantpoort II 5—4. 2e klasse B: Spartaan IIExcelsior 24; Blauw ZwartOliveo 11; PFC— Wilhelmus 22; Graaf FlorisL. en Sn. 3—2. S. J. C. I—SPARTAAN I 5—4. i In een hoogstaanden en gelijkopgaanden wedstrijd is het gisteren S. J. C. gelukt van één der kopclubs verdiend te winnen; 'n resultaat, dat boven onze verwachting was, en waarmede de Noord wij kers zich weder eenigszins veiliger hebben gesteld op het ranglijstje, want steeds is nog niet beslist wie hekkensluiter in deze afdee- ling zal worden. Als te half drie beide ploegen zich opstellen, brengen de gasten het leder aan het rollen. Na eenig midden veldspel ondernemen de S.J.C.'ers eenige goede aanvallen, waarbij Ruigrok het doel wel wat te hoog zocht; een goed schot ver werkt de Spartaan-keeper daarna goed, terwijl eenige hoekschoppen voor S. J. C. ook niets opleveren. De Spartanen wer ken zich dan los en een goed opgezette aanval besluit Dries met juist over te kop pen. Het spel wordt in beide teams goed open gehouden, waardoor een verrassend snel spel ontstaat en aan weerszijden heb ben de verdedigingen soms handen vol werk. Hierbij laat S. J. C. den linkschen aanval van Spartaan wel wat te los met ge volg, dat na een kwartier spelen uit een keurig driehoekspel Dries onhoudbaar het leidende goaltje inkogelt (01). Het was slechts een korte vreugde voor de gasten, want vanaf den aftrap gaat S. J. C. ten aanval en uit een trough pass weet Ruig rok binnen een minuut gelijk te maken (11). Het spel blijft snel op en neer gaan en in weinig wedstrijden hebben wij de S. J.C.-voorhoede zooveel zien schieten als in deze. De Spartaan-voorhoede kwam vooral voor rust niet goed op dreef en het soms te ver doorgevoerde samenspel bleek te doorzichtig te zijn voor de hechte S.J.C.- verdediging. Rust is reeds in het zicht als v. d. Berg de bal snel opbrengt, waaruit Ruigrok het leidende punt inzet (21). Na de thee pakken de Spartanen, welke hun kampioens-kans in gevaar zagen, flink aan en reeds in de eerste minuten vangt Mentink een voorzet op en schiet ineens het verrassende schot in (22). De gasten blijven nu in het offensief en de S.J.C.- achterhoede krijgt het hard te verantwoor den en als Mentink over den uitloopenden keeper den bal voor den doelmond zet, weet v. Kampen niet anders dan in eigen doel te trappen (23). Na dit eerste kwar tier herstelt S. J. C. zeer weer volkomen en wegen beide partijen goed tegen elkaar op. Uit een keurig samenspel tusschen Ruigrok en Berg zet de laatste in het uiterste hoekje wederom den gelijkmaker (33). De aanvallen wisselen snel, waar bij de Spartaan-keeper zijn goede talenten liet zien, terwijl het S.J.C.-backstel weinig of geen pardon gaf. Toch veroverden de gasten wederom de leiding, als Mensink uit een vrijen schop in den uitersten bo venhoek inzet (34). De gasten trokken nu enkele spelers in de verdediging terug, waardoor S. J. C. het meest in den aanval kwam. Vinnig strijdt Spartaan om zijn voorsprong te behouden en slaat menigen aanval af. Zij kunnen echter niet verhinderen, dat Ruigrok een prachtkopbal onhoudbaar inzendt (44). Nog 10 minuten zijn te spelen, Spartaan verandert weer van tactiek, doch de enthousiaste S.J.C.-spelers, luide aange moedigd door het talrijke publiek, zijn niet meer te houden en aanval op aanval T^plgt totdat ten slotte uit een goeden voor zet van den rechtsbuiten de bal wederom van het hoofd van Ruigrok in de tou wen verdwijnt (54). De Spartanen doen niet veel moeite meer om den stand nog te wijzigen en de laatste minuten verstrij ken met de thuisclub in de meerderheid. De S.J.C.'ers hebben zich dezen middag kranig geweerd en hun aanhang op een uitstekenden wedstrijd vergast. LISSE—ONZE GEZELLEN 2—4. Lisse trapt af en er ontwikkelt zich een snel opgaande strijd met O.G. in de meer derheid. Het is te zien, dat OiG. er alles op zet om dezen wedstrijd te winnen, want er staat voor deze club veel op het spel. Toch onderneemt Lisse ook eenige aanvallen, doch het spel is te kort, te peuterig en de achterhoede van O.G. heeft geen moeite. Steeds wordt met verre trappen het terrein gezuiverd. Als ongeveer een kwartier ge speeld is opent O.G. de score met een har den schuiver, waarnaar de keeper wel grijpt, maar mis. (01). Lisse, niet ontmoe digd, valt aan, doch het spel wordt steeds te kort gehouden en de achterhoede van O.G. staat steeds juist opgesteld, zoodat van gevaar geen sprake is. Toch weet Lisse eenige corners te forceeren, doch zonder succes. Na een van die corners wordt de bal snel opgebracht en het is O.G., die met een mooi sohot den voorsprong vergroot (02). Lisse is in deze periode erg in de minderheid en had de aohterhoede van Lisse niet zoo actief geweest, ongetwijfeld had O.G. de score nog hooger opgevoerd, doch voor de rust komt in den stand geen verandering. Na de hervatting denkt Lisse er bepaald anders over. Het spel is beter, doch het blijft te kort. Had Lisse nu het spel ook open gegooid, O.G. had de overwinning nog niet gehaald. Wel was het spel van O.G. stukken beter dan van Lisse, doch bepaald in kampioensvorm speelden ze niet want na 20 minuten wist de midvoor van Lisse den achterstand te verkleinen (12). Lisse komt dan meer in den aanval en de voor hoede komt vaak voor het O.G.-doel, doch verder dan de backs brengen zij het niet. Dan opeens maakt O.G. aan alle onzeker heid een einde door twee maal kort achter elkaar te doelpunten (14). Men vindt het nu welletjes, want Lisse speelde een ver loren wedstrijd en O.G. heeft de punten binnen. Tooh gelukt het den midvoor in de laatste minuten nog den achterstand te ver kleinen (24). O.G. heeft alleszins ver diend gewonnen. De voorhoede van Lisse was wel het slechtst. LEIDEN—SANTPOORT n 5—4. 't Was gisteren aan het spel in dezen wedstrijd wel te zien, dat er voor Lei den noch voor Santpoort nog iets op het spel stond. Het was een lauw spelletje, dat alleen aantrekkelijk was, omdat er nogal doelpunten gemaakt werden. Aan 'n overwinning voor Leiden hadden wè in het begin van den wedstrijd niet ge dacht. De Leidenaars liepen dadelijk wel hard van stapel en vanaf den aftrap reeds werd een corner geforceerd. Daarna was het voorloopig gedaan, want de Santpoort- reserven speelden daarna een aardig com binatiespel, waaruit we nu niet dadelijk een club, die degradatiewedstrijden moet spelen, zouden herkend hebben. Maar dit zal wel voornamelijk het gevolg zijn ge weest van het feit, dat het Leiden-spel zoo veel minder productief was. Alleen de ver dediging weerde zich geducht. Vooral Henk Goddijn trapte en kopte weer in alle toonaarden en met Harry Simonis achter hem was het Leiden-doel voorloopig vrij safe. Toch boekten de gasten na een kwar tier het eerste succes (01). en we dach ten 'n oogenblik, dat Leiden 'n dikke ne derlaag tegemoet ging. Evenwel geleidelijk begon de Leidsche aanval zich meer te roe ren en toen Kerkvliet 'n harden voorzet van v. Woerkom moest laten passeeren, kwam hij onmiddellijk terug o mden stand op gelijken voet te brengen (11). Toen was het lijk gevonden en door v. Woer kom, Wim Kraan en Kerkvliet werd het voor de rust nog 41. In de tweede helft maakte Wim Kraan er nog 51 van, maar toen vonden de Leidenaars het welletjes en ineens was alle fut er uit. De gasten dach ten er echter anders over en door drie doelpunten van den rechtsbinnen en den middenvoor (2) werd het 54. De wed strijd had niet langer moeten duren of de stand was nog gelijk geworden. A.D.O.—TEYLINGEN 2—2. Een der belangrijkste wedstrijden van Teyl. is in gelijk spel omgezet, waardoor Teylingen een punt achterstaat op Onze Gezellen. A.D.O. kreeg meer dan haar toekwam, doch daar is het voetbal voor. Om 3 uur, dus een half uur te laat, we gens gebrek aan kleedgelegenheid en het spelen van een competitie-wedstrijd welke te laat was aangevangen, werd eindelijk afgetrapt door A.D.O., dat rechtstreeks op het doel van Telingen afgaat en onhoud baar inschiet, zonder dat een der Teylingers den bal had aangeraakt (10). Wanneer weer is afgetrapt, gaat het beurtelings op de doelen af, doch zonder gevaar. Als er 10 minuten is gespeeld, krijgt de midvoor van Teylingen een lastige kans, doch hij benut hem schitterend door den bal aan den bin nenkant in te schieten (11). Teylingen zet geweldig op, zoodat A.D.O. alle zeilen bij zet om onheil te voorkomen. Zoo zien wij in deze periode eenmaal tegen den paal schieten en enkele malen over of naast. De strijd wordt steeds aantrekkelijker en het spel gaat snel van doel tot doel, waarbij Teylingen menigmaal A.D.O. op eigen helft terugdringt. Een schot van den linksbuiten gaat naast. Na eenigen tijd krijgt Teylin gen een corner te nemen, welke juist langs den buitenkant van den paal wordt ge schoten. Een corner voor A.D.O. levert ook niets op. Wanneer Teylingen combineerend op het A.D.O.-doel afgaat, is het een der backs die den bal met zijn handen bewerkt en hierdoor den aanval onderbreekt, doch den heer Grijmans ontgaat dit. Na de thee stormt de midvoor van Tey lingen op het A.DO..-doel af en wij denken niet anders hem te zien doelpunten, doch hij schiet recht op den keeper, die het schot keert. Kort op elkaar weer mooie kansen, doch het wil niet lukken. Daar gaat de rechtsbuiten van Teylingen er van door, zet keurig voor en het is de linksbinnen, die inkopt (12). Nu is het A.D.O., dat alles op alles zet voor den gelijkmaker. Enkele corners voor A.D.O. leveren niets op, de drukt houdt steeds aan en bij een misver stand tusschen linkshalf en -buiten van Teylingen krijgt A.D.O. den bal vrij. Hij wordt scherp voorgezet naar den linksbui ten, deze geeft terug en de vrijstaande midvoor kogelt onhoudbaar in (22). Nog 20 minuten is er te spelen en in deze pe riode is het onbegrijpelijk dat de Teylin gers niet in staat waren om te doelpunten. Was het niet de lat, dan zorgde de arbiter wel dat de stand zoo bleef. Onder een zwa- ren druk op het A.D.O.-doel werd het ein de gefloten van dezen zwaren doch pret- tigen en in goede verstandhouding ge speelden wedstrijd. Teylingen 3 won met 112 van T.Y.B.B. 6 waardoor zij het kampioenschap hebben behaald. Proficiat! Nieuw wereldrecord en drie nieuwe Ned. records Bij de zwemwedstrijden van het Y In het Sportfondsenbad te Amsterdam werd Zaterdagavond een aanvang gemaakt met het tweedaagsche zwemfeest en het waterpolo-tournooi om den Sportfondsen- beker, georganiseerd door de Zwemver- eeniging Het IJ. De belangstelling was de eerste avond niet zoo groot als we dat wel gewend zijn op wedstrijden van Het IJ. Het nummer 100 meter schoolslag dames Seniores bracht aan de start de dames Brommelkamp (IJ), Haasse (Zignea), F. Hessel (IJ), G. Brouwers (R.D.Z.). Mej. Hessel, die onlangs zoo schitterend ge zwommen heeft in Kopenhagen en Aar- huus won in den tijd van 1 min. 27 3/5 sec. Het resultaat was: 1. E. Hessel (IJ) 1 m. 27 3/5 sec.; 2. G. Brouwers (R.D.Z.) 1 min. 28 3/5 sec.; 3. T. Verbeek (H.D.Z.) 1 m. 30 4/5 sec. Het volgend nummer de 100 meter vrije slag dames Seniores werd in 2 series ver- zwommen. De eerste serie bracht aan start de dames Sieberg (H.Z. P.C.), Ketelaar (H.D.Z.), B. Geene (IJ) en Roode (H.Z. P.C.). Deze serie was niet bijzonder spannend. De tweede serie was de clou van den avond. Hier verschenen aan de start Mud- de (O.D.Z., Timmermans (R.D.Z.), Masten broek (O.D.Z.) en Willy den Ouden (R.D. Z.). Dat dit een spannend nummer zou worden en dat Willy den Ouden zou win nen, dat, wisten wij wel, maar dat ze het op haar naam staande wereldrecord zou verbeteren, dat hadden we niet mogen hopen. Het was echter zoo. Ze zwom haar banen prachtig en keerde bijzonder goed. Zij bracht het wereldrecord dat met den scherpen tijd van 1 min. 6 sec, op haar eigen naam stond, op 1 min. 5 2/5 sec. Een prachtprestatie. Ze had na afloop vanzelf sprekend een oorverdoovend applaus in ontvangst te nemen. Door den IJ-voorzit- ter, den heer G. Blitz werden eenige harte lijke woorden tot haar gesproken en mede voor haar keurige prestatie in Denemarken had zij de bijzondere IJ-onderscheiding, n.l. de gouden IJ-speld in ontvangst te ne men. Ook de overige deelnemers aan ^e tournee naar Kopenhagen werden gehul digd en hadden bloemen in ontvangst te nemen. De uitslag van het nummer 100 meter vrije slag dames seniores was als volgt: 1. W. den Ouden (R.D.Z.) 1 m. 5 2/5 sec. Nieuw wereldrecord. 2. P. Mastenbroek (O.D.Z.) 1 min. 10 4/5 sec. 3. N. Mudde (O. D.Z.) 1 min. 12 2/5 sec. 400 Meter vrije slag heeren sen.: 1. Mooi (H.P.C.) 5 min. 28 2/5 sec. 2. J. van Hems- bergen (Haarlem) 5 min. 36 3/5 sec. 3. van Voorst (A.Z.) 5 min. 42 sec. 100 meter rugslag dames sen.: 1. P. O ver sloot (O.D.Z.) 1 min. 21 sec. 2. M. Senff (A.D.Z. 1 min. 4/5 sec. 3. Mastenbroek (O. D.Z.) 1 min. 23 3/5 sec. Schoonspringen dames: 1. Tr. Klapwijk (R.D.Z.) 52.25 p. 2. Hestermans (IJ) 50.08 p. 3. Mastenbroek (O.D.Z.) 38.28 p. Heeren: 1. Stotijn (H.Z. P.C.) 69.55 p, 2. Schmalz (IJ) 62.71 p. 3. Denneboom (A, Z.) 61.55 p. 5 x 50 m. heeren vrije slag. 1. H.Z. P.C (Den Haag) 2 min. 24 3 5 sec. 2. U.Z.C. (Utrecht) 2 min. 27 4/5 sec. 3. Zian (Den Haag) 2 min. 30 sec. 6 x 50 meter wisselslag dames: 1. Het IJ (Amsterdam) 3 min. 46 4/5 sec. 2. A.D.Z. (Amsterdam) 3 min. 51 1/5 sec. 3. H.D.Z. (Amsterdam) 3 min. 54 4/5 sec. Tenslotte werden een tweetal waterpolo- wedstrijden gespeeld en wel tusschen De Dolfijn en H.Z. P.C. De Hagenaars won nen met 85. De tweede ontmoeting was tusschen Het IJ en Zian. eHt spel gaat gedurende den geheelen wedstrijd gelijk op, wat de uit slag aan het einde wel bewijst n.l. 44. Hierna werd tot verlenging overgegaan, waarin de stand op 55 gebracht werd, zoodat tenslotte strafworpen moesten be slissen, waarbij ZIAN de gelukkigste was en hiermede dezen emotioneelen kamp won Voor een uitverkocht Sportfondsenbad werden gisteravond de nationale wedstrij den voortgezet. Ook thans vielen er eeni ge sportieve resultaten van den eersten rang te boeken. In de eerste plaats ging het Nederlandsche record 100 M. vrije slag heeren er aan, dat tot nu toe officieel op naam stond van J. S. Scheffer (D.J.K.) met een tijd van 1 min. 2.8 sec. Wel heeft de D.J.K.-er zijn record reeds verbeterd, n.l. tijdens de onlangs in Denemarken ge houden wedstdijden, toen hij dezen af stand aflegde in 1 min. 2.5 sec., doch wel licht tegen veler verwachting in gaf de Heeipstedenaar Mooi hem ditmaal buiten gewoon partij, met het gevolg, dat de laat ste niet alleen won, doch kans zag 0.3 sec. onder het record van Kopenhagen van Scheffer te blijven. Met een tijd van 1 min 2 1/5 sec. vestigde Mooi een nieuw Neder- landsch record. Langzaam maar zeker be ginnen we de internationale tijden te na deren. De tweede recordverbetering gold een estafette-nummer voor de dames n.l. dat over 50 x 50 M. vrije slag voor dames. De R.D.Z. slaagde erin met haar sterke krach ten het Nederlandsch record van 2 min. 44 sec. op 2 min. 43 3/5 sec. terug te brengen. Een derde Nederlandsch record moest er vanavond aan gelooven, n.l. de 3 x 50 M. wisselslag estafette voor heeren, waarin De Jonge kampioen met de zwemmers Scheffehr, Van Kalken en Kreffer, die uit Indië gerepatrieerde zwemmer op snelle schitterende wijze slaagde. Het record van de H.Z. en P.C. met een tijd van 1 min. 38 3/5 sec. werd met niet minder dan 2/5 sec. naar beneden gehaald Het slot van den avond werd gevormd door de beide polo wedstrijden van het tournooi om den „Sportfondsenbeker", die een zeer spannend verloop hadden. Het waren die in de verliezersronde tusschen de hoofdstedelijke clubs Het IJ en Dolfijn die door eerstgenoemde gewonnen werd met 63 en die in de finale tusschen de beide Haagsche clubs H.Z. en P.C. en Z.I.A.N., H.Z. en P.C. zegevierde met 80 en kwam daardoor wederom in het bezit van den Sportfondsenbeker. In dezen wed strijd hadden de spelers Van Aelst en Reekers een groot aandeel in de doelpun ten. De belangrijkste uitslagen waren: 200 M. schoolslag dames: 1. F. Hessel (IJ) 91/5 sec.; 2. G. Brouwers (R.D.Z.) 3 min. 9 2'5 sec. 3. T. Verbeek (H.D.Z.) 3 min. 22 2/5 sec. 200 M. vrije slag dames: 1. W. den Ouden (R.D.Z. 2 min. 29 3/5 sec., 2. R. Mastenbroek (O.D.Z.) 2 min. 41 1/5 sec. 3. P. Oversloot (O.D.Z.) 2 min. 50 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. S. L. Mooi (H.P.C.) 1 min. 2 1/5 sec (nieuw Ned re cord), 2 J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 3 sec.; 3. H. van Essen (IJ) 1 min. 5 sec. 5 x 50 M. vrije slag estafette dames: 1. R.D.Z. met de dames Hoogeweg, Timmer mans, Baumeister, Brouwers en den Ouden in 2 min. 43 3/5 sec. (nieuw Ned. record). 2. A.D.Z. in 2 min. 46 3/5 sec.; 3. O.D.Z. in 2 min. 50 1/5 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 13 4/5 sec.; 2. v. d. Meer (Haarlem) 1 min. 19 sec. 3. De Haas (Z.I. A.N.) 1 min. 211/5 sec.; Ambagtsheer (A. Z.) gedisqualificeerd. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren: 1. D.J.K. met J. C. Scheffer, A. van Kalken en C. A. Kreffer in 1 min. 36 1/5 sec. (n. Ned. record). 2. Het IJ in 1 min. 41 3/5 sec; 3 en 4. H.P.C. en Z.I.A.N. beiden in 1 min. 4/5 sec. Zweedsche wisselslag estafette dames: 1. Het IJ met de dames v. Randwijck, Span- jerdt, Brommelcamp, Helms, Hessel, Wag ner, Huybers Vierdag en v. d. Laar in 9 min. 13 sec. 2. H.D.Z. in 9 min. 40 2/5 sec. 3. A.D.Z. in 9 min. 45 4/5 sec. Schoonspringen heeren: 1. J. Stotijn (H. Z. en P.C.) 136,24 p. 2. A. Denneboom (A. Z.) 131.35 p. 3. K. Schmalz (IJ) 126.51 p. Waterpolo. Verliezersronde:: IJ-Dolfijn 63; finale: H.Z. en P. C.Z.I.A.N. (rust 20). H.Z. en P.C. kwam door deze over winning in het bezit van den Sportfond senbeker. BLAUW ZWART—OLIVEO 1—1. Bij den aanvang van den wedstrijd blijlkt scheidsrechter J, Hoogenboom afwezig. Er wordt bijna een half uur gewacht, doch geen arbiter verscheen. De secretaris van BI. Zw. wordt bereid gevonden te leiden. Oliveo is volledig, de thuisclub telt twee invallers voor links- en rechtbuiten. Oli veo wint den toss en BI. Zw. trapt te 3 uur af. Oliveo neemt den bal over en brengt een bezoek aan de BI. Zw.-veste, waar de bal wordt weggewerkt. Beide partijen ge ven pracht spel te zien; de bal zweeft van het eene tot het andere doel, waar beide achterhoeden meester blijven van het ter rein. De Oliveo-voorhoede .speciaal de bui tenspelers zijn gevaarlijker dan die van BI. Zwart. Beide keepers blijken voor hun taak berekend en bezweren voorloopig het gevaar, Als dan BI. Zw. los komt, kan een achterspeler van Oliveo den bal niet weg werken en deze valt. De BI. Zw. linksbin nen snelt toe, de Oliveo-speler bewerkt den bal met de hand en dit ontgaat den scheids-

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 5