Eftectenkoersen MAANDAG 26 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Deze prijsvraag bestaande uit 17 potten sporten van Murillo tulpen, 28 potten Hy acinthen en 14 potten narcissen had ge weldig veel aftrek en is wel een attractie welke bij de vaklieden ingang heeft ge vonden, de uitslag was als volgt: le pr. P. J. v. d. Weijden met 44 goede namen, 2e pr. L. v. Schie met 42, 3e pr. C. Slats met 40, 4e pr. G. Vink Jac.zn. met 38, 5e pr. J. Faese met 38, 6e pr. P. Hoo- gervorst met 37, 7e pr. J. Boros met 36, 8e pr. C. J. Berbee met 366, 9e pr. L. J. V. d. Meer met 35. De opzet van deze tentoonstelling, mo gen wij zeggen, is goed geslaagd en de behaalde resultatten zullen zeker voor de jongens weer een aansporing zijn om aan een volgende wedstrijd deel te nemen. De belangstelling echter van meerdere bloe misten en ouders, doch vooral van de oudere jongens, laat wel wat te wenschen over. Laat dit ook in de toekomst verbe teren. Personalia. Aan de R. K. Universiteit te Nijmegen slaagde voor het Doctoraal examen oin de Duitsche taal cum laude, de Eerw. Zuster Mechtildis, in de wereld mej. M. Alkemade C.G.J.d., geboren te Noord- wijk. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP De tol op het Goudsche en Amsterdam- Bchs Rijpad. De Minister van Waterstaat heeft in zijn antwoord op het adres van de bewoners van den Goudschen Rijweg onder deze gemeente, inzake de opheffing van de tol op het Goudsche en Amsterdamsche Rij pad, medegedeeld, dat de concessie voor de tolheffing weder aan de gemeente Gou da is verleend, echter met wijziging van het bestaande tarief in dezen zin, dat het recht voor rijwielen is vervallen. Dit is dus de eerste stap in de goede richting. Een oude medaille. Een kweeker al hier vond op zijn tuin een groote zilveren medaille, waarop aan den voorkant staat vermeld: „Velocipede Club de Zwaluw", Rotterdam 1872", rondom het in de pen ning gegraveerde wapen van Rotterdam. Op de achterzijde staat: 26 Juni 1887, eer ste prijs". De medaille is dus omstreeks 47 jaren oud en dateert uit den tijd, toen het gebruik van rijwielen nog in een beginsta- dium verkeerde. Inlichtingen bij den A.N.W.B. gevraagd, gaven het volgende licht: Op Zondag 26 Juni 1887 heeft genoemde club een weg wedstrijd gehouden. De prijswinnaars wa ren resp. le pr. N. v. Houweninge, in 1 u. 32 min. 43 sec. 2e pr. L. Schaaij, in 1 u. 38 i min. 7 sec. 3e pr. J. H. Schaaij, in 1 uur 48 min. 55 sec. Het is raadselachtig hoe deze medaille in dezen tuin verzeild geraakte. Geboren: Catharina Helna d. van G. v. d. Vliet en A. A. Blom. Getrouwd: Th. Soet 35 j. en S. v. Ge- meren 30 j. Overleden: Cornelis Binnekade 92 j. Maria Stolwijk wed. van W. Pannebak ker 79 j. ZOETERWOUDE (H.R.) Geslipt. Gistermiddag te 5 uur passeer den de Gebrs. N. uit Arnhem, elk op een motorrijwiel met duorijder, op hun i-eis van den Haag naar Arnhem den H. Rijn dijk. Bij het voorbijrijden van een meisje, waarvoor eenigszins moest worden uitge haald, slipte de heer N. en kwam te vallen met zijn hoofd op de straatsteenen. Dr. Persant-Snoep, die zeer spoedig ter plaat se was, constateerde een bloeduitstorting boven en achter het linkeroog, en oordeel- i de veiligheidshalve een korte opname in een ziekenhuis noodig, waarna de aangere- I dene naar het Diaconessenhuis werd ver- j voerd. Ook de andere heeren hadden er genoeg was. De motoren werden gestald en per trein vertrokken zij naar Arnhem. BODEGRAVEN. Crisis-comité. Met hartelijken dank ontvangen van N.N. 15.14. Gaarne zal het Crisis-comité giften en gaven in "ontvangst nemen, daar er bij de vele Crisisslachtoffers, die onze gemeente telt, dringende behoefte bestaat aan kleeding, dekking en schoeisel. Bovendien is het bedrag, dat de collecte heeft opgebracht, niet toereikend om inder daad die hulp te verstrekken, die het Comi té zoo gaarne zou willen geven, terwijl toch die meerdere hulp dikwijls zoo bijzonder noodig is. Noodgedwongen moet het Co mité zich echter in zijn hulpverleening be perken, tenzij het door anderen in staat wordt gesteld om in meerdere mate steun te verleenen. ZEVENHOVEN. Geboren: Theodorus Fredericus Cor nelis, z. v. C. H. van Rossenberg en Jacoba Könst. Richard Rolf Jean Marie, z. v. W. J. Bocxe en M. M. Sprenkels. ZWAMMERDAM. Botsingen. Bij den autoreparateur B. aan den Dammekant reeds zekere H. met tamelijke snelheid tegen het woonhuis op. waardoor een stuk muur van ongeveer 2 vierkante meter werd ingedrukt. De wa gen zelf was dus wel op de goede plaats om gerepareerd te worden. Tengevolge van de mist reed Zaterdag morgen een zware vrachtauto met tractor tegen een huis op in de kom van Zwammer- dam. Politie K. heeft van een en ander pro ces-verbaal opgemaakt. NIEUWKOOP. Steun voor riet Uit Nieuwkoop, Noor den en Zevenhoven hebben zich 31 riet landeigenaren aangemeld, die in aanmer king wenschen te komen voor regeerings- steun voor het doen snijden van het nog vaststaande riet. NIEUWVEEN. Nieuwveensche Reddingsbrigade. Nieuwveen kan zich beroemen op een res pectabel aantal vereenigingen. Toch breidt de sorteering zich nog voortdurend uit. Vrijdagavond voegde zich bij de collectie de Nieuwveensche Reddingsbrigade met een voorloopig ledental van 21. De heer den Ned. Bond tot het redden van Drenke lingen, heeft met zijn interessante lezing met lichtbeelden den doorslag bij de oprich ting gegeven. Zeker. „De Verbetering" voelde het wel als een groote leemte, dat zij voor de „veiligheid" van haar leden-zwem mers slechts de beschikking had over een dreg. Geen harer leden is echter capabel een drenkeling al zwemmende te redden. En hoe licht kan men niet voor het feit gesteld worden, (temeer daar de zwem- sport, dank zij de oprichting van „De Ver betering", een onverwacht groote popu lariteit in ons dorp verworven heeft. Dr. B. Nout heette dé aanwezigen, mee- rendeels leden van de zwemvereen. en/of van de ijsciub, welkom, maar i.h.b. den heer Meyerink en eenige algevaardigden van de reddingsbrigade uit Boskoop. De spreker besteeg dan het podium en verhaalde iets uit de geschiedenis van het zwemmen, de diamant der sporten. Door al de eeuwen heen eischt aeze gezonde sport echter ook vele slachtoffers, die in de grootste meerderheid het zwemmen niet meester waren en desonuanits te veel waag- den. Aan den Ned. Bond tot het redden van j Drenkelingen is het o.m. te darmen, dat de verarinkingsgevallen per jaar beduidend in aantal verminderen. Deze bond stelt zich tot doel door het oprichten van plaaisel. brigades over het heele land een geoefend corps van bekwame zwemmers te verkrij gen, die bij machte zijn drenkelingen j zwemmende op den wal te brengen ca daar de levensgeesten op te wekken. Voorts wekt de bond bij genieenten, zwemver- eenigingen en ijsclubs belangstelling voor zeer eenvoudige en doeltreffende red dingsmiddelen, die het verdrinkingsgevaar beperken. Op een aangename en dikwijls geestige wijze lichtte de heer Meyerink de mooie lantaarnplaatjes toe. Het klem drong spr. aan zich aan een me disch onderzoek te onderwerpen, daar de gezonde sport in sommige gevallen zeer nadeelig, ja, levensgevaarlijk kan zijn, o.a. voor personen met geperforeerd trommel vlies. Bijzonder interessant en vermakelijk was de demonstratie van de verschillende grepen bij reddingspogingen aangewend, welke de spr. op het droge echter geens zins droog gaf. De oud-gymnastieklee- raar, die al tegen de zeventig loopt, als hij er reeds niet over heen is, bleek erg pootig te zijn; ongetwijfeld dank zij zijn veelzij dige sportbeoefening. Een enthousiast applaus gaf uiting aan de dank der aanwezigen, die uit volle borst het bondslied zongen, ofschoon de bn- gade-afdeeling nog opgericht moest worden. Deze kwam er evenwel, daar de vriende lijke toezegging tot medische- en technische medewerking, resp. van dr. Nout en van de Boskoopsche brigade, hoop voor de jon ge spruit gaven. Een hartelijk dankwoord sprak ten slotte dr. Nout tot den heer Meye rink voor het belangeloos gebodene. STADSNIEUWS P. H. SNIJDERS. Den lsten Maart gaat het hoofd van de R. K. Jongens-U L. O. School de heer P. H. Snijders wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd de school zijn school verlaten. Wij mogen wei spreken van z ij n school. Wént sedert 1 October 1909, dus bijna 25 jaar, heeft de heer Snijders de leiding ge had aan de Mulo-school, eerst van de la gere klassen en de opleidingsklassen en sedert 1922, na de splitsing in twee scholen, alleen van de opleidingsklassen de eigen lijke Ulo-school. De heer Snijders heeft in die vijf en twin tig jaren vele leerlingen zijn school zien verlaten, die nu in het maatschappelijk en katholiek leven een waardige plaats inne men. En hij mag getuigen, dat daartoe zijn school, het op zijn school gegeven onder wijs in belangrijke mate heeft bijgedragen. De heer Snijders had een bijzondere tact, om prettig met zijn leerlingen om te gaan, om in den kortst mogelijken tijd zoo veel mogelijk te doceeren. Vanmorgen nog ont moetten wij een onderwijzer, thans ook hoofd van een school, die vroeger aan de school van den heer Snijders heeft gewerkt, en die ons spontaan en met nog levendige dankbaarheid getuigde: ik heb heel veel geleerd van de onderwijs-methode van den heer Snijders. De heer Snijders had steeds oprechte be langstelling voor de toekomst van zijn jon gens, wier karakterr en talenten hij met veel zorg naging, om hen bij de keuze van een beroep met raad en daad te kunnen bijstaan. Voor de onderwijzers was hij een aangena me ohef, een amicaal collega. En zij zullen gaarne willen getuigen, dat zij in zijn, zich veelzijdig ontplooiende, wetrklust, 'n navo-1 gingswaardig voorbeeld hebben gehad. De heer Snijders toch is de schrijver van ver schillende leesboeken in Fransch, Duitsch en Engelsch; is als leeraar verbonden ge weest aan de voorheen bestaande Normaal school te Katwijk en later te Leiden, ter opleiding van onderwijzers, maakt deel uit van examencommissies voor U. L. O. en voor acte lager onderwijs. De bescheidenheid des heeren Snijders moge er zich tegen verzetten, maar wij schillende leerboeken in Fransdh, Duitsch als wij ons in de courant niet de tolk zou den maken van boo velen, die hoogachten en respecteeren den door den heer Snij ders gedurende vijf en twintig jaar verrich ten arbeid. VEERTIGJARIG JUBILEUM Heden herdenkt de heer H. Lokker, chef der tijdschriften-af deeling bij A. W. Sijt- noff's Uitgeversmaatschappij alhier den dag, waarop hij voor veertig jaar bij de N.V. in betrekking kwam. De heer Lokker werd hedenmorgen ten kantore der directie ontvangen en toege sproken door den directeur, den heer S. G. van Looy, die hem onder hartelijke geluk- wenschen de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigde, benevens een bloem stuk. Vervolgens werd de jubilaris gecompli menteerd door den procuratiehouder, den heer P. P. du Croix, die hem namens pro curatiehouders en afdeelingschefs een dres soir aanbood. Daarna werd de jubilaris nog gehuldigd door het technisch personeel, dat hem een rookstoel aanbood. R. K. VER. VAN HANDELSREIZIGERS. Vrijdagavond hield de afd. „St. Pancra- tius" Leiden der Ned. R. K. Vereen, van Handelsreizigers en Handelsagenten „St. Christoffel" een ledenvergadering in Hotel „de Burcht". Te ongeveer 9 uur opent de voorzitter de vergadering met den chr. groet en heet allen, in bijzonder het nieuwe en aspirant lid, hartelijk welkom. Spr. vertrouwt, dat het voor beide heeren aanleiding moge we zen regelmatig de vergaderingen te bezoe ken. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. De in gekomen stukken leveren weinig stof tot bespreking op. Aangaande de prop.-commissie wordt me degedeeld, dat de op de jaarvergadering gekozen leden dezer commissie zullen wer ken onder leiding van den heer Nicolaï. Bedoelden heeren worden prop. boekjes- en ander materiaal ter hand gesteld. Vervolgens bracht de kascommissie ver slag uit over hare bevindingen met de me- dedeeling, dat de opgave in orde was be vonden. Hierna volgde bespreking van het Regl. vaandelfonds. Na een korte inleiding door den voorzitter werd het Reglement door den secretaris voorgelezen en waar noodig toegelicht. Na een korte discussie wordt het ongewijzigd goedgekeurd. Van de rondvraag wordt door verschil lende heeren gebruik gemaakt. Hierna komt de eerw. adviseur ter vergadering en wordt hartelijk welkom geheeten. De heer Straman vraagt of door 't bestuur nog ge antwoord is op het zijn inziens onsympa thiek prae-advies van 't hoofdbestuur aan gaande het voorstel der afd. betreffende den te houden speldjesdag. De voorzitter antwoordt, dat er mondeling is geprotes teerd op de ledenvergadering van Oct., waar de heer Bekkering aanwezig was en dat het voorstel op de a.s. jaarvergadering te Utrecht nog behandeld zal worden. Ver volgens worden door den secret, de adver teerders op de convocatie bij de leden aan bevolen. De voorzitter doet mededeeling omtrent den Stille Omgang en dringt aan op deelname. Vervolgens installeert de Eerw. adv. de aanwezige nieuwe leden op de hem eigene wijze, welke met felicitatie en opspelden van 't insigne wordt beslo ten. Hierna volgde sluiting. Contractactie in het Meubelbedrijf. In verband met de contractactie in het Meubel- en Behangersbedrijf is er op a.s. Woensdag een spoedeischende ledenverga dering, in he' gebouw van den R. K. Volks bond, Steenschuur 15, van den R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Be hangers en aanverwante vakgenooten „St. Antonius van Padua". Alle R. K. arbeiders in bovengenoemde vakken, ook de ongeorganiseerden, worden dringend uitgenoodigd aanwezig te zijn. Op den Morschweg is de 13-jarige jongen B. B. aangereden door een auto, bestpurd door den heer P. H. H. Met snij wonden aan het achterhoofd werd de jongen naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Missienaaiver. St. Francïscus Xaverius. Dinsdagavond clubavond voor de jonge dames. L. P. v. d. G. te Leiden was gedag vaard wijl hij met een auto zonder voldoen de remmen zou hebben gereden, althans geen remmen die onafhankelijk van elkaar werkten. Na een deskundige gehoord te hebben vroeg het O.M. aanhouding tot over 14 dagen. RECHTZAKEN LAATSTE BERICHTEN ERNSTIGE AANVARING. Het Engelsche stoomschip „Fauvette" op weg van Antwerpen naar Londen, is in de buurt van de Noordhinder in aanvaring ge weest met een tot nu toe onbekend stoom schip. De „Fauvette" bevindt zich in zin kenden toestand. De bemanning zou ge heel gered zijn. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Verkeersovertredingen. Voor het Kantongerecht te Leiden werd hedenmorgen voortgezet de zaak tegen A. J. N. uit Haarlem, die onder de gemeente Alkemade links van den weg zou heb ben gereden en daardoor een aanrijding veroorzaakt had. Nadat nog eenige getui gen waren gehoord vroeg het O.M. een boete vatn 15 subs. 10 dagen. Uitspraak over 8 dagen. G. B. uit Oegstgeest stond terecht wegens het in gevaar brengen van het ver keer doordat hij op de Breestraat te Lei den de politie-auto rechts gepasseerd was. Eisch en uitspraak 10 subs. 10 dagen. E. J. 'K., chauffeur te Rijnsburg had te Noordwijk een rijtuig der N.Z.H.T.M. aangereden en dit beschadigd. Eisch f 15 subs. 10 dagen. Uitspraak 20 subs. 10 da gen. A. v. D. uit Z o e t e r m e e r stond te recht, wijl hij in de Weipoort onder Zoe- terwoude een dubbele aanrijding had ver oorzaakt door links van den weg te rijden. Eisch en uitspraak 15 subs. 10 dagen. H. R. uit Den Haag heeft op den Rhijn- gees terstraatweg onder Oegstgeest een vrachtauto aangereden, waardoor een in zittende van de auto werd verwond en de ruiten werden versplinterd. Eisoh en uit spraak 25 boete subs. 10 dagen. TELEGRAMMEN ERNSTIG ONGELUK TIJDENS AUTO RACES. Zeven dooden, vijftien zwaar gewonden. BUENOS AIRES, 26 Febr. (V.D.) Tijdens de races te Rosario om den Grand Prix des Automobiles van Argentinië slipte een der deelnemende auto's in een bocht en reed met volle vaart op de toeschouwers in. Ze ven personen werden gedood en vijftien zwaar gewond. SNEEUW- EN WERVELSTORMEN IN DE VER. STATEN. Vele slachtoffers. NEW YORK, 26 Febr. (V.D.) Nieuw-En- geland is de afgeloopen dagen geteisterd door een nieuwen 2waren sneeuwstorm, waarbij de tijdens den sneeuwstorm van Dinsdag gevallen sneeuwmassa's opnieuw tot hooge bergen bijeen schoof. New York is gistermiddag opnieuw door een dicht sneeuwkleed bedekt. Het vliegverkeer is gestaakt. Te Northport op Long Island zijn vele gezinnen, die bij den vorigen storm ingesneeuwd waren, zonder levensmiddelen en brandstoffen. Te Philadelphia is een vrouw bevroren. Uit Galera in Alabama wordt gemeld, dat tengevolge van een tornado een vrouw gis teren werd gedood en zes anderen ernstig gewond. Verscheidene huizen stortten in. Ook de staten Mississippi en Georgia zijn geteisterd en in totaal zijn minstens zeven tien personen gedood. NEGEN STUDENTEN DOOR KOLEN DAMP GEDOOD. NEW YORK, 26 Febr. (V.D.) In een slaapzaal van het Dartmouth College te Hannover in New Hampshire werden gis teren negen studenten door den rector, die hen kwam wekken, dood gevonden, ver giftigd door koolmonoxyde. Bij onderzoek bleek, dat gedurende den nacht de kachel pijp naar den schoorsteen was gesprongen, waardoor de kolendamp de slaapzaal bin nendrong en de studenten om het leven kwamen. VLIEGONGEVAL BIJ MANNHEIM. BERLIJN, 26 Febr. (V. D.) Nabij het vliegveld Mannheim kwam een Klemm- sportvliegtuig, dat in vol plané daalde, met een der draagvlakken in aanraking met de schoorsteen van een woonhuis waardoor het toestel van een hoogte van 10 meter omlaag stortte. Terwijl de piloot licht gewond werd werd de passagier, een 46-jarig koopman uit Mannheim, gedood. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Vier personen gedood. PARIJS, 26 Febr. (V. D.). Bij Perigueux in het departement Dordogne is gisteren een door den chauffeur van den prefect van het departement bestuurde auto door den trein gegrepen en vernield. De vier inzittenden, de chauffeur, zijn vrouw en twee kinderen, kwamen om het leven. De boomen bij den spoorwegovergang waren gesloten geweest doch de chauffeur had de dochter van den baanwachter verzocht ze voor hem te openen. Op hetzelfde oogen- blik dat hij met zijn wagen wilde over steken, naderde de trein. VERMIST VERKEERSVLIEGTUIG GEVONDEN. Alle inzittenden gedood. NEW YORK, 26 Febar. (V. D.). Uit Salt Lake City wordt gemeld, dat het groote verkeersvliegtuig van de Trans-Continen- tal Air Transport, dat Vrijdag vandaar ver trok met zeven mannelijke en een vrou welijke pasagier aan boord, in een sneeuw storm geraakte en sedert dien vermist werd, gisteren dertig mijlen ten Oosten van Salt Lake City in de Wasatch-bergen aan den rand van een diepe en snelle kloof van de Parleys Canyon vernield is gevon den, door automobilisten en vliegers, die per auto en per vliegtuig opsporingstoch- ten in de omgeving maakten. Alle acht inzittenden werden dood in het toestel gevonden. BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 26 Febr. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 438 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 5662, 2e kwal. 4854 en 3e kwal. 4046 cent per kg. slachtgewicht; 73 melk en kalfkoeien f 160210 per stuk; 104 vette kalveren: le kwal. 5866 cent, 2e kwal. 52 58 cent en 3e kwal. 46J50 cent per kg. le vend gewicht; 99 nuohtere kalveren 59 "*'1 'LEIDEN. G e b o re n Willem, zoon van J. van Leeuwen en W. v. d. Linden Johannes, zoon van B. Bekooij en C. .Wassing Geer- truida Adriana, dochter van A. Stigter en C. A. Stijger. Overleden: A. C. v. SpronsenBoon vr. 47 jaar M. D. de Jong, m. 49 jaar L. Ruyter ongeh. m. 69 jaar. BIOSCOPEN. Trianon: Volwassenen. Casino: Volwassenen. Roxiy: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. per stuk, 70 schapen f 2024 en lammeren f 1619 per stuk, Varkens: Vleesohvarkens wegende 90110 kg 4344, zwarre 4243 en vette 42 cent per kg. slachtgewicht; 37 paarden f 60—120 per stuk. Overzicht: Run deren aanvoer minder als vorige week, handel slepend, weinig beste, welke iets hooger in prijs zijn. Melkkoeien stille aan voer, gedrukten handel. Vette kalveren wei nig aanvoer, slepende handel, iets mindere prijzen. Weinig beste. Nuchtere Kalveren tamelijke aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Schapen, lammeren stille aanvoer, zeer stugge handel, duur. ROTTERDAM, 26 Febr. Vee. —Aanvoer: 466 vette runderen, 192 vette kalveren, 454 schapen en lammeren, 705 varkens. Prijzen per K.G.: vette koeien 5558, 4952, 3640, vette ossen 52565, 44 48, 3638, vette kalveren 951.05, 85 95, 6575, varkens (lev. gew.) 3436, 3133, 2830, schapen 40, 36, 39, lamme ren 42, 38, 35. Prijzen per stuk: schapen 201510, lammeren 171310. Vette koeien en ossen: aanvoer minder dan vorige week; handel lui, prijzen iets lager, best exempl. 2 cent boven notee ring. Vette kalveren minder asm voer, han del kalm, hoogere prijzen, best kalf 5 ct. boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer ruimer dan vorige week; na a 1 J kalm, prijzen onveranderd. Varkens min der aanvoer, handel lui, prijzen station- nair. Enkele partijen schapen naar België verkocht. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 26 Febr. 1934 industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Caivé Delft c. v. A Kiichenm. Acc. Ned. Ford Philips Gem. Bez. Uni Lever Petroleum: Kon. Olie Perlak Rubber: A'dam Rubber Dell Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mij. Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N.l.S.U. Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. SmelMng Anaconda Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel Oities Service Central Public. Oontinentai Uil Oen. Aviation Int, Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Prei. Keesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit. St. Leather Union Pacific Wabash Tidew. Ass. Oil United St. Steel L.K. Heden. 1 af 20»,, 66% 1T17/, 246»/, "I1/. 381/, 20% 58% Wis 170»/, 2411/, 81'/. m1/, 1041/, 176 V, 1041/, 103 431/, 62?/s 31 1023/, 431/, 527/8 31 451/, ?'/j 46 Vi V/8 V/, 133'/, v/, 133 186'/, 231/s 101 76% 185 231/8 101 78% 119V, 1421/, 1281/, 231/, 118% 141 123 231/, 28% »i>/u IV, 28V, 2°/ia 28 fill 8 IV, 271/, 2'/, 11% 4% 14'/lS 121 41/8 2 Via 551/, 131/18 11% 4®/I8 14% 12»/, 4 V, 61/, 541/, 12% 813/l8 8% 77 3Vs 6 347/s 6% 8'/s 77 2"W» 6»,, 341 WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.87l/2 Londen 7.58 New York I.493/16 Parijs 9 783/jg Brussel 34 661/2 Zwitserland 47.99 Milaan 12 75 Madrid 20 15 Oslo 3«121/2 Kopenhagen 33 90 Stockholm 39 121/2 Weenen Praag 6.18 Boedapest

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3