MAANDAG 26 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANl EERSTE BLAD - PAG. 2 naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 Febr. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 779.1 te Vestmanoer. Laagste barometerst.: 748.3 te Röst. Verwachting tot den avond van 27 Febr.: Het depressiesysteem, dat Zaterdag in het Noord-Westen gelegen was, heeft zich Oostwaarts verplaatst en ligt thans als een lang gerekt minimum over Scandinavië, ons land en Noord-West-Duitschland, ter wijl het via een voor van lagen druk over Frankrijk met een depressie over Spanje verbonden is. In het Zuid-Oosten liep de barometer verder terug. Over IJsland en de Britsche Eilanden steeg de luchtdruk snel, zoodat daar een uitgebreid maximum tot ontwikkeling kwam. Een flinke koude in val sluit de depressie af; van IJsland, via Groot-Brittannië tot in Midden-Frankrijk daalde de temperatuur. Over Scandinavië werd de vorst minder streng, in Duitsch- land loopen de temperatuursveranderingen uiteen. Over Groot-Brittannië, Ierland, de Noorsche kust, Denemarken, ons land en Noord-Frankrijk is het buiig weer gewor den. Van verschillende plaatsen wordt sneeeuw gemeld. Het is te verwachten, dat ten onzent het gure buiige weer nog zal aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 0.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 6.02 uur tot Dinsdagmorgen 6.23 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Dinsdag 27 Febr. voorm. 1.30 uur en nam. 11,55 uur. Tegen contingenteering der Meel- productie. Nederlands grootste meelfabriek, de N.V. Meelfabriek der Ned. Bakkerij, verzoekt de regeering géén medewerking te verlee- nen aan contingenteering der maal indu strie. NED. OOST-INDIE OPZIENBARENDE ARRESTATIE IN Alle Dag. Bestuursleden van de Inlandsche Nationalistische Partij vastgezet Uit Batavia wordt gemeld: Alle leden van het dagelijksch bestuur der inlandsche nationalistische party zijn gisteren gearresteerd, z In de voornaamste steden op Java wor den thans huiszoekingen verricht. Eenige maanden geleden werd opge merkt, dat de nationalistische beweging onder de inlanders bezorgdheid verwekte bij de bestuursorganen en dat scherpe maatregelen zouden worden getroffen. KNOEIERIJEN BIJ HET ZOUTBEDRIJF Veertien arrestaties Aneta seint uit Soerabaja: Het Soer. Handelsblad meldt, dat het binnenlandsch bestuur een onderzoek instelt naar knoeie rijen op groote schaal bij het zoutbedrijf op Madoera, die reeds vele jaren door het Inlandsch personeel van dat bedrijf en door de dessa-besturen worden gepleegd. Aanleiding tot het onderzoek gaf de sterke achteruitgang van het zoutdebiet. Aanvankelijk werd clandestiene aanmaak van zout als de oorzaak van den achter uitgang van het debiet vermoed. Twee des- sa-hoofden en twaalf dessa-bestuursleden zijn reeds schuldig aan knoeierijen bevon den. Vele mandoers van den zoutaanmaak te Sampang zijn hierbij betrokken. Vijf mantris en twee hoofdmantris zijn gear resteerd; deze beambten hebben zich bo vendien schuldig gemaakt aan knevelarij. UIT DE OMGEVING' OEGSTGEEST. Botsing tram en auto. Zaterdag is tus schen Postbrug en het Groene Kerkje een vrachtauto van P. uit Delft op de tram baan staande door een uit Haarlem ko mende tram aangereden. De autobestuur der had door de mist de tram niet zien na deren. De chauffeur wist nog tijdig uit de kabine te springen, doch de wagen werd zwaar beschadigd. Ook de tram liep ernstige averij op en ondervond vertraging. ROELOFARENDSVEEN. OPENING DER BLOEMENTENTOON STELLING EN HUISVLIJT. Tunahycro en Tezavas! Zaterdagmiddag had in tegenwoordig heid van tal van genoodigden de officieele opening plaats van de bloemen- en huisvlijt- tentoonstelling Tunahycro en Tezavas. De Directeur van het jeugdwerk, kap. A. Buijs, opende de bijeenkomst met den Kolpings- groet en sprak ongeveer als volgt: Zoo zijn wij thans weder hier bijeen gekomen om tegenwoordig te zijn bij de officieele ope ning van onze derde bloemen- en huis- vlij ttentoonstelling. eZer veel arbeid is aan deze tentoonstellingen voorafgegaan, doch hetgeen spr. tevoren reeds heeft mo gen zien, heeft verre zijn verwachtingen overtroffen. Een groote verscheidenheid van bloemen is in de groote zaal tentoongesteld, en deze mogen U straks begroeten als een welkome gast. Ook over de huisvlijt is zij neer w. zeer tevreden. Het verheugt spr. dat hij als gees telijke leider heeft mogen medewerken tot verdere karaktervorming van de jeugd, het hoofddoel van deze tentoonstelling. Zijn eerw. eindigt met een gedichtje van den priesterdichter Guido Gezelle: Mij spreekt de blomme een tale, Mij is het kruid beleefd Mij groet het altemale Dat God geschapen heeft Hierna was het woord aan de jury. Na mens de juryleden van de bloemententoon stelling spreekt de heer Dikx uit Haarlem er zijn groote voldoening over uit, dat de jeugd van Roelofarendsveen wederom zoo veel heeft gepresteerd. Reeds enkele malen mocht hij deel uitmaken van de jury, zoo dat zijn verwachtingen ten opzichte van deze tentoonstelling hoog waren gesteld. Toch overtroffen zij ditmaal nog zijn ver wachtingen. Er is wederom keurig werk geleverd en wanneer men niet beter wist, zou men eraan twijfelen of dit alles uitslui tend werk is van patronaats- en gezellen- leden, daar vooral op hst gebied van nieu wigheden men vaak vakwerk ziet. Spreker wenscht de tentoonstellingscomimssie en de inzenders van harte geluk met de be reikte resultaten en gaat over tot de be kendmaking van de bekroningen. Voor de bloemen was de uitslag als volgt: Afd. Ge zellen. Verplichte groep. Eerste prijs zilve ren wisselbeker aangeboden door A. Good- child te Londen Gebrs. Straathof, 2e prijs wisselmedaille aangeboden door de Lisss- sche kistenfabriek Gebrs. de Koning, 3e pry's Gebrs. de Koning, 4e prijs J. Warmer dam, 5e prijs L. J. Koek. Groep Vrije in zending narcissen. Ie prijs Gebrs. de Ko ning, 2e prijs Gebrs. Straathof, 3e prijs J. Klein Hzn., Gebrs. van Klink en W. Schou ten. Groep Tulpen le prijs J. Warmerdam en L. J. Koek, 2e prijs S. en H. Loos, 3e prijs Gebrs. de Koning en S. van Ruiten, 4e prijs J. Klein, 5es prijs C. de Jong en 6e prijs Th. Huigsloot. Groep Hyacinthen 3e prijs A. Elstgeest. Patronaat-afdeeling. Verplichte groep, le prijs G. de Koning, 2e prijs N. Straathof 3e prijs J. van Klink, 4e prijs H. Straathof en 5e prijs J. Hoogenboom. Vrije inzending tulpen 1ste prijs H. Loos Jaczn., 2e prijs H. van Ruiten, 3e prijs Gebrs. Volwater, 4e prijs J. Elstgeest. Vrije inzending Narcissen le prijs J. van Klink, 2e prijs Gebrs. Vol water; Vrije inzending crocussen: le prys N. Straathof. Namens de jury voor de huisvlijt deelde de heer C. M. Vesseur de bekroningen me de. De uitslag was: Gezellen teekenwerk 2e prijs P. Heemskerk en C. v. d. Klugt; 3e prijs J. Heemskerk, 4e prijs J. v. Beek. Patronaat Teekenwerk, le prijs C. de Bruijn, 2e prijs C. Heemskerk, 3e prijs A. Bakker, 4s prijs N. Heemskerk. Zaag- en snijwerk Gezellen, le prijs J. Verhaar en J. Klein, 2e prijs J. Elstgeest en N. Rodewijk, 3e prijs W. Loos. Patronaat, 2e prijs Th. Hoogenboom en P. v. d. Hoorn, 3e prijs W. van Veen. Vakgroep, le prijs J. Heemskerk en 2e prijs P. Heemskerk. De directeur bracht dank aan de juryle den voor hunne beoordeeling en gaf hierna het woord aan den Burgemeester van Al kemade, Mr. J. W. Peek. De Burgemeester bracht dank voor de vriendelijke uitnoodiging tot hem gericht en zeide aan het verzoek om deze tentoon stelling te openen gaarne te willen voldoen. De goede naam en de roep, die van de Veen uitgaat, is ook tot spr. doorgedrongn en hoewel spr. tevoren geen blik heeft kun nen werpen op hetgeen door de jeugd is bijeengebracht, heeft hij by het betreden van dit gebouw den indruk gekregen, dat deze tentoonstelling zijn verwachtingen heeft overtroffen. Uit deze grootsch opge zette tentoonstelling spreekt de groote aan leg, ijver en toewijding die voor het vak bestaat, en wijst er tevens op hoe de jeugd hier zijn vrijen tijd nuttig besteedt. Deze tentoonstelling zal er toe bijdragen de welvaart in onze plaats te helpen bevor deren. De indruk die spr. van deze tentoon stelling krijgt is, dat men hier met taaie volharding tegen de tijdsomstandigheden vecht, waardoor een mooi bewijs wordt geleverd, wat kunnen en willen vermogen. Voorts acht spr. het tijdstip waarop deze tentoonstelling wordt gehouden buitenge woon gunstig gekozen, want wie de dagbla den van de laatste dagen heeft nagegaan heeft daarin kunnen lezen met welk opti misme de minister van Economische Zaken het naderend seizoen tegemoet zkSpreker hoopt dat dat het optimisme van onzen Minister in het loopende jaar zal blijken van deze tentoonstelling zoodanig zal zijn, dat allen in de komende wintermaanden weer met vernieuwden lust en ijver zullen gaan werken voor de volgende tentoon stelling; die van zoo mogelijk weer groot- scher en weer mooier zal worden dan deze reeds is. Hulde brengt de Burgemeester aan de initiatiefnemers en denkt hierbij voorna melijk aan de besturen der beide vereeni- gingen, en niet minder aan de stille wer kers, die door hun inzendingen deze ten toonstelling hebben mogelijk gemaakt. Met den wensch, dat deze tentoonstelling zeer veel bezoekers zal mogen trekken, ver klaart de Burgemeester de tentoonstelling voor geopend. Hierna werd een rondgang door de zalen gemaakt. Het eerst werd de afdeeling bloemen in oogenschouw genomen. Het is een lust voor het oog wat men hier te ge nieten krijgt: tulpen, in alle soorten en kleuren, narcissen in alle grootten, serin gen, crocussen, hyacinthen, teveel om op te noemen. Men zou kenner moeten zijn, om alles eenigszins naar waarde te kunnen be schrijven. Ook heA decoratieve gedeelte in het midden van de zaal trekt zeer veel be langstelling. Vanuit deze zaal komt men in de afdee ling huisvlijt. In het midden op de tafel ziet men een miniatuurdak tot in de klein ste details verzorgd. Het aantal uren hier aan besteed is niet te schatten. Veel hang lampen, de een nog mooier dan de ander keurig uitgezaagd trekken onze aandacht. Een viool, vervaardigd door den gezel P. Heemskerk en die ook werkelijk bespeel baar is, is ook het bezichtigen waard. Ook zien we een natuurgetrrouw verkleinde Veensche baggerpraam, zelfs baggerbeugel en schop ontbreken niet. Bijzondere ver melding* verdient een in lijst gevatte hout gravure van den gezel J. Verhaar, die kans heeft gezien uit hout vai nog geen halve milimeter dikte een madonna te zagen en deze met de noodige versieringen op een houten achterwand te plakken. De jury beloonde zijn werk met een eersten prijs en een eervolle vermelding. Op gebied van snijwerk zijn de gezellen en patronaatsle den geen onbekenden. Mooie werkstukken ziet men hier vervaardigd en we raden een ieder aan een kijkj te ?aan nemen. Ook tal van teekeningen zijn ditmaal w-esr binnen gekomen; hoewel we veel respect hebben voor hst nateekenen van portretten en landschappen zouden wy bij een volgende tentoonstelling toch ook gaarne iets geheel oorspronkelijks te zien krijgen. Late ieder der kunstige teekenaars hieraran eens zijn beste krachten beproeven. Na de rondga"" namen de genoodigden hun plaats weer in om getuigen te zijn van de uitreiking van den wisselbeker door den Burgemeester. Alvorens hiermede echter een aanvang werd gemaakt, verkreeg Dastoor Onel het woord, die naast harte1ijke woorden van gelukwensch dank bracht aan kap. Buijs voor zijn moeite en zorgen aan het jeugd werk besteed. Spr. is trotsch op zijn paro chianen en wenscht zich zelf daarmede ge luk. Hierna reikt de Burgemeester na een zeer geestig speechje, waarin hij de waarde van zoo'n bekroning sterk liet uitkomen, den beker aan den oudsten der Gebrs. Straathof, over. Het woord werd nog ge voerd door praeses van Galen uit Amster dam, die met den distiicts-praeses, den wel- eerw. heer Th. v. c(. Lugt, tevens oud-kape laan van de Veen naar hier was gekomen, om getuige te zijn van dit plechtig gebeu ren. Spr. wees op de diepe beteekenis, die in den arbeid is gelegen. De mensch dient den arbeid te zien als een gave uit Gods hand, welke gave hier zoo treffend wordt gebruikt, omdat het religieuse bij deze tentoonstelling telkens weer naar voren komt. Spr. hoopte, dat de zuivere opvatting van den arbeid in de Veen steeds bewaard zal mogen blijven, zoo, dat hij steeds waar ook begonnen eindigt in de Kerk. Nadat nog de pastoor van Oude-Wetering een kort woord had gesproken werd op de viool, vervaardigd door P. Heemskerk een muzieknummer ten beste gegeven, waar uit inderdaad bleek, dat het instrument zeer goed bespeelbaar is. Na een dankwoord van Kap. Buijs die bij de aanwezigen een warme belangstelling inriep voor de ten toonstelling, werd deze voor het publiek opengesteld: De belangstelling wa? den eersten avond zeer groot. Maandagavond om 10 uur sluit de tentoonstelling waarna de prijsuitreiking zal plaats hebben. HILLEGOM. Onze St. Elisabeth-vereeniging. Deze charitatieve vereeniging heeft een belang rijke bestuurs ver wisseling ondergaan. Afge treden zijn Mevr. A. C. van der Schoot- Blom, Mevr. Jonkheer-van Loon en Mevr. Hanrath-Roozen. Een woord van grooten dank is aan deze dames' verplicht: de ar beid en geldelijke offers die zij zich gedu rende vele jaren voor het schoone doel ge troost hebben, is bij benadering niet op te geven en zeker wacht haar daarvoor 'n bi- zondere belooning. In de plaats der aftredenden zijn geko zen: Mevr. Th. Jonkheer-Oostdam, presi dente; Mevr. Freriks-van der Veld, secre taresse; Mevr. Gerritsen-Litjens, penninig- meesteresse. Hopen we dat deze evenals haar voor gangsters onnoemelijk veel voor St. Elisa beth mogen doen. Brokkenhuis St. Vincentius. Nu voor iederé parochie een afzonderlijke conferen tie is, heeft ook de St. Joseph een Brokken huis. Jammer genoeg moeten er de „brok ken" nog inkomen. Voor oningewijden wil len we die „brokken" nog even nader pre ciseeren. Met het Brokkenhuis wordt be doeld de totale verzameling van alles wat de armen kunnen gebruiken en welke collec te door de goede zorgen der Vincentianen zoo doelmatig mogelijk wordt gedistribu eerd. Eenvoudig gezegd, kan men in het brokkenhuis alles gebruiken wat in een of ander gezin niet bruikbaar meer is of heet: kleeren, ondergoed, schoenen, kortom alles. Nu het voorjaar nadert met den onvermij- delyken schoonmaak, kan er bij goeden wil door de parochianen van St. Joseph heel wat opzij gelegd worden, dat door de mannen van St. Vincentius graag wordt ge haald. We zijn in dezen vol goeden moed. Kostelooze inenting. Woensdag bestaat weder tusschen 3.304 uur gelegenheid zijn kinderen kosteloos te doen inenten aan de Gemeenteschool. Gem. Arbeidsbeurs. Het aantal inge schreven werkzoekenden bedraagt volgens de laatste opgave van het Arbeidsbureau 657 tegen 14 vorige week, een verminde ring dus van 57. Moge het zoo doorgaan! Geboren: Everdina, d. v. W. F. van Ewyck en G. W. Bruijn. Dirk Eduardus, z. v. T. Wiersma en M. P. H. van der Werf. Arnoldsu Petrus, z. v. J. van Houten en M. M. de Klerk. Johanna Maria, d. v. Th. G. C. van der Putten en Th. E. van Brug gen. Geertruida Engelina Johanna, d. v. J. H. Huiskes en G. C. H. Rustman. Vertrokken: L. Schouten naar Am sterdam; P. G. Geitenbeek naar Zeist. C. J. Geitenbeek naar Amsterdam; A. M. Klin kenberg naar 's-Gravenhage; Chr. Ver- munnicht-van Rijn naar Amsterdam. RIJNZATERWOUDE. BENZINELAMP UITEEN GESPRONGEN. Twee plaatsgenooten zwaar gewond. Naar wij vernemen heeft het gezin van D. van Schagen alhier wederom een zware slag getroffen. Is in het afgeloopen najaar een dochter van Van Schagen door ver drinking in de ringvaart van de Haarlem mermeer om het leven gekomen, thans be treft 't twee zoons van Van Schagen, Wil lem en Piet. Schippers van beroep zijnde, lagen zij met een motorschuit in de Soest- dijkkade te 's-Gravenhage. Vrijdagmiddag wilden zij gaan varen. Daar zich in de schuit een Kromhout motor bevindt en deze slecht op gang te krijgen was, wilden zij deze verwarmen met een benzinelamp, welke onder druk opgepompt wordt. Door tot nog toe onbekende oorzaak is deze lamp uit elkaar gesprongen. Tengevolge hiervan stond in een minimum van tijd het gedeel te, waarin de motor zich bevindt, in lichter laaie. Door benzine overdrenkt stonden beide personen eveneens onmiddellijk in brand. Met vreeselijke brandwonden over dekt werden beide slachtoffers naar het R. K. Ziekenhuis te Den Haag overgebracht. Hun toestand is bedenkelijk. ZILK. Zeldzaam. Verleden jaar, in het vroege voorjaar, liet een jachtopziener alhier een kip fazanten eieren uitbroeden in een bosch, gelegen in de duinen alhier. Toen de eieren waren uitgekomen en de fazanten groot zijnde, him eigen weg ko zen, bleef moeder kloek alleen eenzaam en verlaten in het bosch. Alle pogingen om de kloek te vangen faalden, daar zij zonder moeite over bosch en duinen heenvliegt. Zijn de kuikens de kloek ontrouw ge worden, de kloek bleef haar boscih wel ge trouw en heeft in den afgeloopen winter sneeuw, vorst enz. getrotseerd ver in de duinen van de hofstede, verlaten en de een zame wandelaar treft het, wanneer hij wan delend in de duinen, plotseling het vreed zame gekakel yan moeder kloek verneemt. KATWIJK. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Dinsdag 27 Febr. des avonds te half acht. Punten van behande ling zijn: Vaststelling der notulen van de vergade ring van 23 Oct. Mededeeling van ingeko men stukken. Benoeming van leden van de commissie van toezicht op de Bewaarschool te Katwijk aan Zee. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 20 December 1933 inzake verhuring van het hulppostkantoor te Katwijk aan Zee. Voorstel tot wijziging van de verordeningen op de heffing en in vordering van schoolgeld. Voorstellen tot verkoop Van grond. Voorstel tot verhuur van grond. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 20 December 1933 inzake verhuring van het hulppostkantoor te Kat wijk a. d. Rijn. Voorstel tot het verhalen van de couponbelasting op belanghebben den. Prae-advies op het verzoek van J. C. Ippel om verlaging van landhuur. Prae-ad vies op het verzoek van A. Pronk om ver laging van landhuur. Voorstel tot het toe kennen van subsidie aan V. V. V. in de kosten der reclamecampagne voor de bad plaatsen. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. Wet 1920 aan de Bijzonderee scholen. Voorstel tot het aanvaarden van eenige boomen aan de Voorstraat te Kat wijk a. d. Rijn. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage in de verplegingskosten van een armlastig meisje. Voorstel tot aan schaffing van twee vuilnisauto's. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen Aaltje Vink-Schaap. Voorstel tot het gevn van machtiging aan B. en Wè in zake het instellen van rechtsvorderingen. Voorstel tot het verleenen van dispensatie van het bepaalde bij art. 22 der bouwver ordening. Voorstel tot het gesloten verkla ren van de Voorstraat, den Zeeweg en de Duinoordstraat voor het berijden met rij wielen. Voorstel tot herziening van de sa larissen van het gemeentepersoneel. Rond vraag. Rijwielpad. Het is een algemeen be kend feit, dat byna geen wielrijders gebruik maken van het betegelde fietspad tusschen Katwijk a. d. Rijn en ZZ, doch dat men er verre de voorkeur aan geeft de groote weg te nemen. Dit omreden de groote weg in prachtigen staat verkeert en het een lief hebberij is deze met de fiets te berijden doch mede omdat de voor het fietspad ge bruikte tegels met de schuine kanten door wielrijders lang niet begeerd worden. Deze tegels rijden veel zwaarder dan de straat- steenen in den rijweg. Nu men in het alge meen van het rijwielpad geen en van den rijweg wel gebruik maakt voor het fietsen zal, in het belang der veiligheid het verkeer met fietsen op 't grootste gedeelte van de zen weg verboden worden, waarna men dus genoodzaakt zal zijn van het betegelde fietspad gebruik te maken. Autoverkeer. Het drukke autover keer vanaf Molentuinweg-Voorstraat eisoht dat een drietal boomen bij den heer van Riessen worden gerooid om meer gelegen heid voor het uitwijken te geven, Deze boomen zijn eigendom van den heer v. R. die de boomen echter aan de gemeente heeft afgestaan om deze te rooien en dan gelegenheid te maken, dat de weg aldaar voor het groote verkeer zooveel mogel k wordt verbreed. AGENDA LEIDEN. Maandag, R. K. Bond van Spoor- en Tram wegpers. „St. Raphaël", Bondsge- bouw, 8 uur. Dinsdag, Bijeenkomst Kern Leiden Zita- vereeniging, Pieterskerkkoorsteeg 8.30 uur. Woensdag. Spoedeischende ledenvergader- ring R. K. Bond van Houtbewer ker en Meubelm. Behangers en aanverw. vakgen., Bondsgebouw, Steenschuur 15, 8 uur. Donderdag. R. K. Kiesvereen. „Den Burcht" 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Fe bruari tot en met Zondag 4 Maart a.s. waargenomen door apotheek M. Boek wijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. ..Werkloosheid. Steeds minderend is het getal werkloozen. Geen ongunstig tee- ken. Aan het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan op heden ingeschre ven als werkzoekenden 675 personen. Hier van zijn 10 binnenschippers, 6 varensge zellen, 4 loodgieters, 9 scheepmakers, 3 bloemisten, 2 monteurs, 28 venters, 17 op perlieden, 52 grondwerkers, 10 timmerlie den, 115 schilders, 5 metselaars, 3 fabrieks arbeiders, 49 kuipers, 166 losse arbeiders, 160 landarbeiders, 3 tuinlieden, 171 vis- schers, 12 stokers. Geplaatst 26 personen en bij de werkverschaffing geplaatst 76 per sonen. NOORDWIJK. BLOEMENTENTOONSTELLING. Wat kwaliteit betreft in stijgende lijn! Zaterdag en Zondag had in de groote zaal van het Juvenaat de tentoonstelling plaats van de in Huis- en Kasbroei in bloei getrokken bollen door onze Patro naatsjongens. Wat kwaliteit aangaat mo gen wij zeggen, dat onze aspirant bloemisten zich nog steeds in stijgende lijn bevinden, want heel mooie inzendingen trokken onze aandacht, waarbij vooral de huisbroei uitstak. De kwantiteit neemt echter iets af, hetgeen wel is te bejamme ren, eerstens om het naarstig streven der commissie, doch hoofdzakelijk omdat alle vakontwikkeling welke onze jongens ook door dezen broei-wedstrijd opdoen, in hun latere leven zeker van pas zal komen. Daarom kunnen wij er bij de ouders niet genoeg op aandringen hun jongens aan te sporen, aan dezen vak wedstrijd deel te ne men Zaterdag te 3 uur werd deze tentoon stelling geopend door den heer burgemees ter, die zijn voldoening uitsprak over het door de jongens gepresteerde, waarom het hem een groot genoegen was deze tentoon stelling te mogen openen. Bij deze opening waren o.m. tegenwoordig mevr. v. d. Mor tel, de directeur van het Patronaat, kap. Watervis, rector v. d. Ven en pater Borre- mans, afgevaardigden van Bloembollen cultuur en H. B. G. en meerdere plaatse lijke bloemisten. De jury, welke Vrijdagavond bij inleve ring reeds de inzendingen had beoordeeld, kende de navolgende prijzen toe: Huisbroei: le. W. Hoogervorst, wis selbeker met prijs mevr. v. d. Mortel ge dreven zilveren rookstel, 2e G. v. Dam, zilv. med., 3e Fr. v. d. Berg, groote bron zen med., 4e G. v. Eeden Janz., kleine bron zen med., 5e Fr. Boogaards, 6e Ant. Beu- gelsdijk, 7e. M. Wijnands, 8e P. v. Schie, 9e J. Zonneveld, 10e. Jos. Beugelsdijk, 11e. Fr. v. d. Berg, 12e. J. Maurits. Kasbroei: le. Jac. v. Eeden Jaczn., zilv. med., 2e Bertus Mulder, groote bron zen med., 3e Jac. Alkemade Jzn., 4e H. Janson, 5e Alb. Steenvoorden Lzn., 6e Jan Mulders, Bas Steenvoorden, L. Jansonn. Schuurbroei: le G. Slats, zilv. med., 2e J. Slats, bronzen med., 3e A. J. Slats. Vrije inze ndingen: le pr. Gebrs. Slats met lof (schuurbroei). le pr. W. Hoogervorst (kasbroei). Buiten mededinging: G. Vink Jaczn., had enkele mooie zaailing tulpen en de narcissen Gulden Surprice en mr. Har ding, een tweetal zeer goede aanwinsten, welke in vakkringen reeds goed staan aan geschreven. Op het tooneel waren opgesteld een pracht collectie sporten, verloopen, uit Mu- rillo, bestaande uit 17 variëteiten, waarin vooral Maréchal Niel wel de bijzondere aandacht vroeg. Verder een groote verza meling potten met Hyacinthen, allen gang bare handelssoorten, waarnaast de nieu were, nog steeds ook de ouderen, een goe de plaats innamen. Deze keurcollectie, in gezonden door den heer v. Dijk, baas knecht bij de fa. C. Alkemade Azn„ welke hiermede wel een woord van lof heeft ver diend, werd gecompleteerd met een achter grond van Narcissen, eveneens handels soorten. Het geheel was keurig opgesteld en niet op naam, omdat iedere bezoeker mee kon doen aan het op naam stellen dezer collectie. Bij een geneesmiddel is een ongeschonden verpakking een waar borg voor de echtheid. Let dus op de onge schonden verpakking van Aspirin! Dan is U zeker, de echte Aspirin te ontvangen, pijnstil lend en onschadelijk*

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2