HAANDAG 26 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. II BUITENLAND VAN HET VATIC A AN. TOESPRAAK VAN Z.H. DEN PAUS. Over de heidensche stroomingen van den modernen tijd. Zaterdag heeft in de consistorie-zaal van het Vaticaan, in tegenwoordigheid van den H. Vader, de te Rome vertoefende kardina len, talrijke prelaten en ongeveer vijfhon derd pelgrims uit Spanje, Duitschland en Zuid-Amerika, de voorlezing plaats gehad van de canonisatie-decreten van den zali gen Cottolengo en den zaligen Antonio Claret, benevens de voorlezing van het de creet, waarbij de twee wonderen, gewrocht op voorbede van den zaligen broeder Kon rad von Parzham, bevestigd worden. Na de voorlezing der decreten hield de H. Vader een toespraak, waarin hij het leven en het werken van de drie zaligen herdacht. In aansluiting hierop sprak de H. Vader over de drie naties, waartoe zij behoorden. „Wat ons bemind Italië betreft", aldus zeide Zijne Heiligheid o.a. „kan men zeg gen dat God door de verheffing van zoo- velen van zijn onderdanen tot de eer der altaren gedurende het Heilig Jaar, door zoovele genaden en wonderen in het bij zonder tot dit land heeft willen spreken. Eenerzij ds schijnt het, als wilde God daar mede het Italiaansche volk opwekken tot een levendige hernieuwing van het chris telijk leven, opdat steeds meer zielen zich tot Hem wenden; anderzijds is het, alsof God ons Zijn wensch wil kenbaar maken, dat de waakzaamheid en de strijd tegen de stroomingen, die de hoogste goederen der menschen bedreigen, in dit land steeds mo gen toenemen. De zalige Cottolengo leert ons door zijn verheven voorbeeld de weldadige liefde jegens de kleinen, de armen en de zwak ken. Dit is een vermaning tegen die stroomin gen, die alles tot een heidensch leven zou den willen terugvoeren, zooals in landen, waar het licht van het christendom nog niet door de katholieke missionarissen is ont stoken. De Allerheiligste Verlosser heeft het hei densche leven verdreven, om er het chris telijke voor in de plaats te stellen. En ziet, thans plaatst de Goddelijke Voorzienigheid de figuur van broeder Konrad von Parzham in het volle licht. Hij doet-dat in deze zoo tragische oogenblikken der wereldgeschie denis, nu steeds grooter en schrikkel ijker gevaren dreigen, vooral voor de zielen der jeugd, die ons zoo bijzonder na aan het har te ligt, en op het oogenblik waarop de ver heerlijking van daden, die noch christelijk, nog menschlievend zijn, haar culminatie punt vindt in de verheerlijking van den rassencultus". „TE DEUM" IN DE ST. GUDULE PLECHTIGHEID IN BRUSSELS HOOFDKERK. Tegenwoordigheid van talrijke hoog- waardigheidbeltleeders. Begunstigd door mooi weer heeft zich Zaterdag de laatste plechtigheid rond de troonsbestijging van koning Leopold afge speeld. Zij bestond in de plechtig „Te Deum", dat in de St. Gudule-hoofdkerk werd gezongen. 's Morgens begaven zich de koning, de koningin, prins Karei en de leden van de hofhouding der souvereinen zich in gala- carcssen langs de Koninklijke straat naar de hoofdkerk. Het was maar een zeer korte stoet. In het hoofdportaal van de kerk werden de souvereinen opgewacht door den kardi naalaartsbisschop en andere kerkelijke hoogwaardigheidsbekleeders. TOESPRAAK VAN KARDINAAL VAN ROEY. In het voor-portaal sprak kardinaal van Roey het koningspaar toe. Ik ben gelukkig de tolk te mogen zijn van het Belgische episcopaat, van onze geestelijkheid en van onze millioenen ge- loovigen, om aan Uwe Majesteit ons getui genis te geven van ons onwrikbaar loya lisme en toewijding zonder voorbehoud en de vurigste wenschen uit te spreken, welke wij koesteren voor uw geluk. De vorige dagen hebben de treurende Belgen met eenparigheid van hunne har ten het stoffelijk overschot ten grave ge dragen van dengene, die in hun oogen het hoogste zinnebeeld was van de grootheid en van de glorie van het vaderland. Als iets het groot verdriet van dit ver lies kan verlichten, dan is het het absoluut unieke feit, dat geheel een volk zonder uit zondering zijn genegenheid jegens de dy nastie op zulk een indrukwekkende wijze deed uiten. Onder de talrijke weldaden, welke ons land aan het glorievol Regnum van uw roemrijken vader te danken heeft, zal de geschiedenis verhalen, dat één der grootste daarvan de on ver breekbare eendracht is tusschen de natie en tien souverein, welke door hem werden aaneengesmeed. De algemeene liefde, de oprechte aan hankelijkheid van de onderdanen vormen het buitengewoon kostbaar erfdeel, dat koning Albert aan zijn waardige opvolger heeft nagelaten. Uwe Majesteit bezit alle hoedanigheden om uit dit erfdeel 't groot ste voordeel te halen in het hoogste belang van het land. Vanaf den eersten dag van Uwe troons bestijging heeft U aan allen een gevoel van veiligheid gegeven, dat ons toelaat, de toekomst zonder vrees tegemoet te zien. Wij hopen, dat onze jonge koning het land zal kunnen leiden in de eensgezind heid der geesten binnen en in den vrede buiten het land. Wij hopen dat Uw Regnum lang bloeiend en gezegend zal zijn. De Goddelijke Voorzienigheid heeft zichtbaar België in deze wreede uren be schermd. Zij zal het niet verlaten in de moeilijke tijden, welke wij beleven. Zij zal onzen koning helpen, zooals hij het zelf gevraagd heeft, om zijn hooge zending te vervullen. Deze wensch en deze hoop vertrouwen wij in een plechtig „Te Deum" toe aan de almachtige genadigheid van den Opper sten Meester. Wij zullen onder Zijn god delijke bescherming stellen de belangen van de dynastie, alsmede van de natie, de zoo kostbare gezondheid van Hare Maje steit koningin Elisabeth en ook het geluk van den koning, van de koningin en van de koninklijke kinderen. Moge God de koninklijke familie zege nen! Antwoord van Koning Leopold. Koning Leopold beantwoordde deze toe spraak met de volgende woorden: „De koning en de koningin danken Uwe Eminentie oprecht voor de gevoelens van loyalisme en vaderlandsche toewijding, welke Zij ons namens het episcopaat, de geestelijkheid en de geloovigen, waarvan Zij het geëerbiedigde hoofd is, heeft wil len uitspreken. De groote kardinaal Mercier, voor wien mijn vader zoo'n groote genegenheid had, zeide eenmaal vanaf den preekstoel van deze hooge kerk: ,De godsdienst van Chris tus maakt de vaderlandsliefde tot wet. Er bestaat geen volmaakt Christen, die niet een volmaakt vaderlander is". Deze waar heid verleent aan de edele woorden, welke Uw Eminentie heeft uitgesproken, een buitengewone waarde. Ik stel dat ten zeer ste op prijs. Wreede beproevingen, zooals deze welke wij doormaken vinden een troost in de ge dachte aan het hiernamaals. Met Uwe Eminentie vragen wij den Almachtigen God, dat Hij ons zal helpen bij de vervul ling van de taak, welke op zoo plotselinge en tragische wijze de onze is geworden. Wij zijn besloten, de koningin en ik, aan deze taak al onze inspanning en geheel ons hart te wijden". In de kerk. Daarna werd het koningspaar de kerk binnengeleid. De kerk was geheel ontdaan van haar somber rouwgewaad en zij bood eerder een zonnigen aanblik door het heldere licht van buiten, dat door de eeuwenoude ge brandschilderde ramen viel. In de kerk be vonden zich, naast het door den pauselij ken nuntius geleide corps diplomatique, de civiele en militaire overheden, welke regelmatig dergelijke plechtigheden bij wonen. De dienst werd geleid door Z. Em. den kardinaal. Het koor van de St. Rombouts-kathe- draal van Mechelen, bestaande uit hon derd kinder- en honderd vijftig mannen stemmen, zong het groot „Te Deum" voor acht stemmen en groot orgel van kanun nik Jules van Nuffel, leider van dit koor. Hierna vingen de souvereinen den terug rit naar het paleis van Brussel aan. WAAR DE KONING VIEL. Zondag was de toeloop te Marche les Dames buitengewoon. Onwillekeurig dacht men een oogenblik aan de eerste drukke dagen van Beauraingdezelfde me nigte, hetzelfde leger venters, bedelaars en ongelukkigen langs heel den weg. Eén aaneengesloten stoet auto's, waaronder tal van wagens uit Nederland, bewoog zich van Namen naar Marche les Dames, dus over een afstand van 7 y, K.M. Het ver keer van voetgangers was al even druk. De duizenden verdringen zich tegenover de plaats van het ongeval, die met prik keldraad is afgezet. Steeds meer en meer bloemen en kransen stapelen zich op, aan gedragen uit alle deelen des lands Volgens de verklaringen van den burge meester van Namen zal op de plaats zelve slechts een eenvoudige gedenksteen wor den opgericht, teneinde het landschap zoo min mogelijk te schaden. hun plicht hun leven hebben gelaten. Deze idee hebben wij wel als verkeerd geken merkt, maar hun dood was niet minder heldhaftig dan van de soldaten die als sol daten uit plichtsbesef streden en stierven. Zich speciaal tot de Hi tier-jongens rich tend, zeide Hess: Voor jullie beteekent de plicht: doen. Het bevel van den leider blindelings opvolgen, discipline is jullie eerste gebod. Tot de jeugdleiders sprak hij: Vraagt bij alles wat ge doe.:: Hoe zou Hitier het doen. Een leider heeft niet aleen rechten; hij moet trouw zijn in den geest van Hitier. Als verkondigers en beschermers van net Nationaal-Socialisme zijn de S.A.-mannen en de politieke leiders de armen van de be- weging. Beiden zijn onontbeerlijk en van gelijke waarde. Ik ben er trotsch op zelf eens behoord te hebben tot het eerste dozijn S.A.-man nen. Ge zult den eed afleggen aan Adolf Hitler, die de opperste politieke leider is. Nooit in de geschiedenis heeft een volk zijn vertrouwen zoo in zijn leider uitge sproken, als het Duitsche volk in Adolf Hitler. Hitler is Duitschland en Duitschland I is Hitler. Wie op Hitler zweert, zweert op Duitschland. Zegt daarom thans allen met i mij: I „Ik zweer aan Adolf Hitler onverbreek- J bare trouw en stipte gehoorzaamheid aan i hem en de door hem aangewezen leiders". De helden-herdenking in Berlijn. In Berlijn waren ter gelegenheid van de herdenking der helden de vlaggen van alle gebouwen halfstok uitgestoken en m de kerken werden de helden tijdens den dienst speciaal herdacht. Des middags om 12 uur had een plechtig heid, plaats in de Staatsopera in aanwezig heid van Rijkspresident von Hindenburg en Rijkspresident Hitler, die inmiddels uit München was teruggekeerd. Ook vice-kan- selier von Papen en de andere ministers waren aanwezig. Op het podium waren drie groote zilve ren kransen geplaatst op zwart fluweel, door Hakenkruisvlaggen geflankeerd. De Rijksweerminister, generaal von Blomberg, hield de herdenkingsrede. Daarna bracht Hitier een driewerf hoe ra uit op den Rijkspresident. De heeren be gaven zich vervolgens naar het gedenktee- ken, waar Von Hindenburg 'n krans neer legde en een parade volgde De beësdigihg van de 75.000 Berlijnsche politieke leiders vond plaats in den „Lust- garten", waar tienduizenden bijeen waren gekomen. De eedsaflegggging geschiedde hier in handen van minister Goebbels. DUITSCHLAND. HELDEN-DAG IN DUITSCHLAND. GROOT BEEEDEGINGSFEEST TE MUNCHEN Ruim een millioen eedgenooten bijeen. Op feestelijke wijze is gisteren te Mün chen het feit herdacht, dat veertien jaar geleden de Nationaal-Socialistische bewe ging in Duitschuand ontstond en den oor log verklaarde aan het bestaande regiem. Vele plechtige bijeenkomsten werden ge houden, in aanwezigheid van alle politieke leiders en den partijleider, Adolf Hitler. Tienduizenden Hitlerianen gaven de stad München Zondagmorgen vroeg reeds een i ngekend druk beeld. Een groote betoo- igng had reeds in den loop van den och tend plaats, waar de Rijks jeugdleider, Bal- dur von Schirach en Dr. Robert Ley den eed van trouw aan den leider, Hitier, af legden, hetgeen geschiedde door den plaats vervanger van den leider, Rudolf Hess. Deze hield daarbij een redevoering waar in hij o.a. zeide: Duitsche mannen, vrouwen, jongens en meisjes, die hier ten getale van ruim een millioen bijeengekomen zijt, gij zult ter ge legenheid van den verjaardag der propa- ganda-verkondiging van de Nat. Socialis tische partij, den eed van trouw en ge hoorzaamheid afleggen aan Adolf Hitler, en daarmede voor de geheele wereld bevesti gen, wat vo'or u reeds lang vanzelf sprak. Wij gedenken hen, die als helden leefden en stierven. Wee het volk dat geen helden- vereering meer kent. Een volk zonder hel den is een volk zonder leiders. Derhalve kunnen wij ook de achting niet ontzeggen, van hen, die in Oostenrijk voor de idee van BUITENL. BERICHTEN. ERNSTIGE AUTO-ONGELUKKEN IN DE VER. STATEN Zestien personen om het leven gekomen Te Wickenburg (V.S.) is een autobus ge slipt en over den kop geslagen. Zes per sonen werden hierbij gedood en dertig ge wond. Een ander auto-ongeluk had plaats 'n de nabijheid van Bethel in den staat Kan sas, toen een autobus tengevolge van een verblindenden sneeuwstorm in botsing kwam met een vrachtauto. Drie personen kwamen bij de botsing om het leven, ter wijl verscheidenen verwondingen opliepen In Arizona zijn bij een auto-ongeluk vijf personen gedood en tien gewond. BANKROOVERS RICHTEN EEN BLOEDBAD AAN Vrijdagavond hebben twee inboorlingen getracht te Sidi-Bel-Abbes, een stad in 't Algerijnsche departement Oran, een bank binnen te dringen. Zij werden door een suppoost verrast, waarop de indringers eenige revolverschoten op den man losten, ten gevolge waarvan deze doodelijk werd gewond. Op het tumult, dat hierdoor ont stond, kwam de directeur van de bank toe gesneld, die eveneens door een kogel in het hoofd werd gedood. De eerste boekhou der, die den bankroovers wilde beletten de vlucht te nemen, onderging hetzelfde lot. Een voorbijganger, die door de schoten op merkzaam was geworden, wilde den die ven den weg versperren, maar hij werd door verscheidene kogels zwaar gewond. De daders konden tenslotte ontkomen. VOETBAL min. moet bezwijken voor een goed schot van den midvoor. V.V.L. is nu een geslagen elftal. Er ontstaat nog een doelworsteling en de bal verdwijnt voor de vijfde maal over de doellijn. De scheidsrechter P. v. Loon, die zeer correct leidde, blaast hierna spoedig het einde. HOCKEV R.W. STICK I—H.S.C. 11—4 Gisterenmiddag had deze ontmoeting plaats en door de nederlaag, die eruit voortvloeide is „Stick I" definitief „hek kensluiter' 'geworden. Jammer was het, onze jongens hadden meer verdiend. Het werk, wat ze leverden, vertoonde hier en daar wel wat leemten, maar toch, vooral naar het spel in de tweede helft te oordee- len, hadden we minstens 2 punten meer verdiend. Velen dan ook onder de toe schouwers, die na de rust waren komen kijken, wisten niet hoe H.S.C. aan 4 doel punten was gekomen. Wij weten het mis schien echter wel. Voor de rust was ons elftal niet enthousiast genoeg. WANDELSPORT STEEDS HOOGER Steeds Hooger herstelde zich prachtig, na de verleden week geleden nederlaag. V. V.L. II werd met een 50 nederlaag naar huis gezonden. Het tweede speelde in een onfortuinlijken wedstrijd tegen St. Ber- nardus II en verloor met 01. De spelers van het derde beantwoordden aan onze verwachtingen; zij brachten Ma- jella een 42-nederlaag toe in eigen huis. St. Hooger I—V.V.L. H 5—0 V.V.L. trapt af met een matigen, wind mede, die recht van doel tot doel staat. De eerste 10 min., zijn de gasten steeds in den aanval, maar onze verdediging keert alles, totdat St. Hooger haar. eersten aan val opzet. Door een der backs wordt de bal keihard tegen den midvoor aangeschopt, met het gevolg, dat het leder buiten het bereik van den keeper in het net springt. De gasten komen steeds terug, maar zij schieten steeds op te grooten afstand om succes te hebben. De onzen komen spora disch bij het doel der gasten. Na plm. 30 min. ontstaat een schermutseling voor het doel van V.V.L. waaraan de rechtsbinnen een einde maakt, om tusschen velen door den bal in het net te schieten. Na rust pakken de onzen direct goed aan. Binnen' 5 min. scoort de linksbuiten het derde doelpunt. St. Hooger blijft thans steeds in den aanval maar de keeper der gasten blijkt uit het goede hout gesneden te zijn. De onmogelijkste ballen worden door hem gehouden totdat hij na plm. 20 Wandelsportvereeniging „De Boom" De wandelsportvereeniging „De Boom" organiseert op 2en Paaschdag (2 April) een 30 K.M. wandeling door de mooie omgeving van Amsterdam. De deelname is openge steld voor alle dames en heeren wande laars. Startsplaats Adm. de Ruyterweg 410 (zaal). De inschrijving bedraagt 0.7V an sluit 26 Maart. Zij die omtrent bovenstaand nog nader« inlichtingen wenschen te ontvangen kun nen die bekomen bij den heer C. Buddel- meijer Jr., Adm. de Ruyterweg 369 huis, Amsterdam-West. SCHAKEN door De Blécourt verloren. De stand was gelijk 4,54,5 en de eindstand is dus 5,5 4,5. Dit is de tweede nederlaag der Lei- denaars, -waarmede tevens de kansen op het kampioenschap zijn vervlogen. In deze groep zijn nog de volgende uitslagen te vermelden: Disc. Disc. IIDelftsche Arb. I 7,52,5 en H. Westerkwartier IH. Arb. Sch.cl. I 5,54,5, zoodat de stand de vol gende is: 4 25 -15 8 p. 3 1 23 -17 6 2 2 25 -15 4 2—2 19,5-21,5 4 1 3 18 -22 2 4 9,5-30,5 0 1. Disc. Disc. II 4 2. Res. Sch.cl. I 4 3. L. Sch.gen. I 4 4. H. West.kw. I 4 5. H. Arb.s.cl. I 4 6. D. Arb.sch.cl. I 4 SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Het bestuur van bovengenoemden bond heeft besloten de propaganda voor het schaakspel op nog krachtiger wijze te voe ren dan tot dusver. Bleef deze propaganda tot nu toe beperkt tot het vormen eener competitie voor het spelen van tientallen wedstrijden, het houden éénmaal per jaar van een massakamp en het spelen om het 00 Uc« kampioenschap van Leiden en Omstreken, j 'T. "^4"*'OTaL 1 speler promoveert naar de eerste klasse), thans zal geprobeerd worden schaakclubs op te richten in plaatsen, waar thans nog geen club gevestigd is en sommige clubs PAARDENSPORT JAARVERGADERING „DE DRAVERS SPORT". Gisteren hield de yereeniging van Eige naren van Harddravers „De Dravers- sport" in hotel Terminus te Den Haag haar jaarlijksche algemeene vergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris- penningmeester bleek, dat het jaar 1933 een nieuw laagterecord bereikt had. Gedu rende dit jaar was slechts 59975.aan prijzen betaald. De 300 meter baan ver toonde een opleving. Het aantal dravers was van 208 in 1932 gedaald tot 186. Bij de bestuursverkiezing werd de heer V. Schoenmakers herkozen, terwijl in- inplaats van den heer J. Span, die niet her kiesbaar was, gekozen werd de heer G. J. v. d. Elshout. De contributie werd op 10 gehandhaafd. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 2e klasse klein biljart. In het clubgebouw (der Friesche Biljart club zijn Zaterdag en Zondag de wedstrij den gehouden om het kampioenschap van Nederland, 2e klasse klein büjart, in par tijen van 250 punten cadre. Het resultaat was, dat kampioen werd C. A, van t)ijke (Büjartvereeniging „Caland" te Rotterdam) die promoveert naar de eer ste klasse. Zijn resultaten waren 5 gew. par tijen, 1250 pnt., 91 brt., hs. 88 gem. 13.73 2. L. Hop (Holl. Noorderkw. 4 gew. p., 1119 p., 108 brt., h.s. 60, gem. 10.36. 3. I. de Wied „Caland": 3 gew. p., 1161 pnt., 102 brt., hs. 62, gem. 11.38. (Ook deze tot grooteren bloei te brengen. Dit doel wil men bereiken door het geven van si- multaan-séances of het houden van lezin gen. Hoewel het doel is zooveel mogelijk clubs in den bond onder te brengen, zal deze medewerking zich ook uitstrekken tot niet-aangesloten vereenigingen. Moch ten er derhalve clubs, al of niet aangeslo ten in de omgeving zijn, die dergelijke medewerking op prijs stellen, dan kunnen zij zich wenden tot den secretaris van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken, den heer G. Bosscha, Hooge Rijndijk 264, Leiden. Voor plaatsen, waar nog geen club is opgericht, kunnen schaakliefhebbers, die aldaar wonen en gaarne een club wen schen te vormen, zich eveneens tot boven genoemd adres wenden. De competitie van den Leidschen Schaakbond De twee afgebroken partijen uit den wedstrijd Bodegraven IPhilidor, n.l. die van het 4e en 8e bord, zijn als volgt be- i slist: 4e bord: P. J. v. Dobben de Bruijn (B.) verliest aan G. Pels (Ph.; 8e bord: J. j Sterkenburg (B) remise met A. Hooyer j (.Ph). De uitslag is derhalve voorloopig een gelijk spel 4,54.5. De partij tusschen T. j Scheer en W. H. v. d. Nat (het eerste bord), die a.s. Zaterdag 3 Maart te Bode graven gespeeld wordt, zal dan de beslis sing brengen. Om het kampioenschap van Leiden en O. De beide laatste partijen in dezen wed strijd zijn thans ook gespeeld. In de tweede groep speelde De Blécourt een d4 opening tegen Schreinemachers. De laatste gaf reeds in de opening een pion cadeau en bleef deze achter tot het eind spel. Bij het afbreken had wit met den besten zet opgegeven, want zwart kon nu het binnendringen van den witten ko ning verhinderen. Wit offerde later een paard op voor twee pionnen en kreeg nu drie vrije pionnen, zwart bezat enkel nog een paard. Zeer waarschijnlijk kon wit in dezen stand d§ partij winnen, maar hij zette minder g eovdtorolbP.hs. .nu-eeonda zette minder goed voort en remise was het slot. In de derde groep won Van der Nat van Ouwerkerk. Van der Nat behandelde de opening (Siciliaansche verdediging) niet juist. Hij speelde te vroeg f4 en daar na e5. In plaats hiervan te profiteeren, deed Ouwerkerk minder goede zetten en kon reeds bij den 20sten zet opgeven. De stand is nu de volgende: le groep: Demmendal 4x, Brun 2x, Van der Valk lxx, Pels x, Segaar 2x en Goud smit 2. 2e groep: Bosscha 3,5x, Westra l,5xx, v. Goor half x, De Blécourt l,5xxx, Staats l,5xxx en Schreinemachers lx. 3e groep: Koert half x, Ouwerkerk half xx, Modderman xxx, Van der Nat 2xx en Rutten 2xx. In verband met den stand der nog niet uitgespeelde partijen hebben de volgende spelers de beste kansen in den eindstrijd te komen. Groep I Demmendal en Segaar. Groep II: Bosscha en De Blécourt. Ook Westra of Staats hebben nog eenige kans. Groep III: Van der Nat en Rutten. De competitie van den Haagschen Schaakbond De wedstrijd Residentieschaakclub I Leidsch Schaakgenootschap I is door de Leidsche club met 5,54,5 verloren. De partij van het 10e bord mr. A G. de Blé court (L.S.G.)K. J. Been (R.S.C.) werd j.l. Donderdag in den Haag uitgespeeld en H. J. M. van Rooy „Caland", 2 gew. part., 1044 pnt., 116 brt., h.s. 46, gem. 9. 5. F. de Kleyn „Die Haghe", 1 gew. part., 811 pnt., 101 brt., h.s. 37, gem. 8.02. 6. J. Sterk „Die Haghe", 0 gew. part., 851 pnt., 104 brt., h.s. 70, gem. 8.18. LEIDSCHE BILJARTBOND. DE COMPETITIE. De uitslag van den wedstrijd 't Vierk. 4 F.O.P. 2 voor de 4e kl. comp. L.B.B. luidt: C. v. d. Burg (F.O.P.) 75 36 12 2.08 D. Zirkzeer (Vierk) 59 35 9 1.68 N. Keizer 75 43 10 1.70 W. Fakkel 27 42 9 0.64 A Flippo 75 65 8 1.15 I. Binnendijk 70 64 6 1.09 De 4e partij door 't Vierk. gew. gegeven. F.O.P. 2 punten, 't Vierk. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd de Caram bole 2DOS 4 voor de 4e kl. comp. L.B.B. luidt: v. Nimwegen (D.O.S.) 41 36 5 1.13 N. N. (de Car.) 75 36 12 2.08 D. R. 75 68 8 1.10 J. Hillebrand 65 67 4 0.97 B. de Laaf 65 62 7 1.04 J. v. d. B. 75 62 9 1.20 J. A. Otten 54 56 9 0.96 D. v. d. Veer 75 56 6 1.33 De Caramb. 2 punten. DOS 0 punten. De uitslag van den wedstrijd de Caram bole 't Vierk. 3 voor de 4e kL comp. L.B.B. luidt: I. Zirkzee (Vierk.) 75 48 10 1.56 N. N. (de Caramb.) 63 47 6 1.34 N. v. d. Hoogt 73 41 9 1.78 J. Hülebrand 75 41 8 1.82 D. v. d. Burg 75 55 10 1.36 N. N. 68 54 7 1.25 H. Stol 75 32 14 2.34 D. v. d. Veer 38 31 5 1.22 't Vierk. 2 punten; de Caramb. 0 punten. 6e Afd. D. Zirkzee 64 54 9 1.18 P. Lagas 100 54 11 1.85 7e A f d. W. Fakkel 58 67 6 0.86 I. Binnendijk 75 67 6 1.11 A M. 50 54 8 0.92 D. v. d. Veer 75 54 5 1.38 I. Binnendijk 75 49 12 1.53 A. M. 47 48 8 0.97 Persoonlijke competitie. De uitslagen van deze week luiden: le afd. B. de Roo 122 22 21 5.34 J. Bruinnincks 250 22 59 11.36 G. M. Tegelaar 160 36 23 4.44 W. F. Karstens 124 35 18 3.54 2e afd. M. Sierat 124 54 13 2.29 Joh. Bouman 150 54 22 2.77 A. L. Iterson 125 48 10 2.60 Joh. Bouman 147 47 16 3.12 3e afd. L. v. d. Heijden 125 61 16 2.04 F. W. Veltman 115 60 8 1.91 P. Meijers 125 47 13 2.51 I. Neuteboom 72 46 10 1.56 F. W. Veltman 125 40 11 3.12 H. Ouwerkerk 94 39 14 2.41 4e afd. I. v. d. Wijngaard 120 57 14 2.10 F. v. d.Wijngaardll4 57 9 2.00 5e afd. B. v. Rooyen 100 60 11 166 I. Zirkzee 90 59 8 1.52 J. Kerkvliet 100 39 13 2.56 D. Verplanken 39 38 12 1.02 N. v. d. Hoogt 85 44 11 1.93 B. v. Rooyen 100 44 13 9.9.7

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11