MAANDAG 26 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 R.K. VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIDEN Plaatsing-Bureau Boerhaavastraat 30 Terleent hulp door gediplomeerde krachten. Geopend elke Donderdagmiddag van 2—5 uur tot het verstrekken van de gewenschte in lichtingen en ter aanmelding van contribu- eerende leden. Schriftelijke aanvrage adres: B.Kr. Vr. v. Kr., Stille Rijn 7, Telef. OPLICHTING DOOR EEN ECHTPAAR. Voor bedrag van 1100 gulden. De politie van het bureau Overtoom te Amsterdam is Zaterdag in den laten avond overgegaan tot de arrestatie van een jong echtpaar, waarvan de vrouw, een pension exploiteerde aan de Batticellistraat. De aanleiding hiertoe is geweest dat aangifte werd gedaan van oplichting voor een be drag van 1100 gulden, waaraan dit tweetal zich ten nadeele van een Duitscher had schuldig gemaakt. Laatst genoemde had dit bedrag n.l. aan het echtpaar uitgekeerd als een gedeelte van de som, waarvoor hij den geheelen inventaris van het huis had gekocht. Vóór hij echter meer betaalde werd er een stokje voor de zaak gestoken, aangezien vast kwam te staan, dat het echt paar aan den kooper dingen had overge daan, die het eigendom waren van in het pension wonende huurders. Deze stand van zaken heeft ertoe geleid, dat ten slotte de politie ingreep en he tweetal aan het bureau Overtoom in bewaring stelde. RECHTZAKEN DE NIJENRODE-ZAAK. Wederom is Zaterdag een zittings dag in het Nijenrode-monsterproces voor bij. Nog steeds staat Onnes in de verdach- tenbank en treedt Koning op als getuige. Zaterdagmorgen werd zijn verhoor voortgezet, maar eerst werden een paar politie-mannen voor het hekje geroepen om naders over lange Willem te vertellen. Lange Willem is een bekende Amster- damsche onderwereldfiguur, we hebben hem vroeger voor rechtbank en Hof in 't bankje gezien. Hij blijkt gezegend te zijn met een tamelijk rijke fantasie, zoo had hij hier in dit Nijenrodeproces de rol van „rechercheur" gespeeld. Willem heeft 17 jaar tusschen celmuren doorgebracht, en hij mag geacht worden wèl op de hoogte te zijn met de gedragingen van deze speurder. De verzekering, die gehoord had, dat Willem dank zij zijn onderwe reldconnecties meer wist van dit „kraakje met een luchtje" had hem op Onnes afgestuurd. Op Nijenrode heeft deze pseudo-rechercheur onder leiding van den Kasteelheer rondgeneusd, terwijl hij door liet schemeren, dat hij den burcht heer niet vertrouwde. „Ziet u wel", roept Onnes uit, „er. was wantrouwen tegen me, geen wonder, dat ik me door de chantage pogingen van Koning liet intimideeren". Willem's gedragingen zijn zoowel voor het systeem Onnes als voor het systeem Koning pasklaar te maken Langdradig wordt er dan weer gepraat over de geschiedenis van en de aanleiding tot de briefwisseling tusschen Onnes en Koning. Koning heeft zijn plaats voor het hekje weer ingenomen om deze niet meer te verlaten voor vandaag. De vraag of er expertises na de inbraak zijn gevraagd, wordt weer van alle kanten bekeken. De atmosfeer is met op uitbarsting staande conflicten geladen. Het verleden van On nes, zijn betrekking tot groote banken en hun directie hier ter stede komt ter spra ke, en de vraag of Onnes Koning dan wel Koning Onnes steeds hielp, lokt tusschen het tweetal felle debatten, verwijten en schimpscheuten uit. De bewoordingen blij ken echter meestal in het kader van sa- lontaal, maar de verborgen angels zijn daarom niet minder scherp. Kleine bijzon derheden krijgen we toe te hooren, waar door de groote lijnen ietwat verdoezelen. Heeft Onnes aan Koning de slaapkamer laten zien, gelegen boven de zaal, waar 't werkterrein was van de verhuizers? Neen zei Onnes in het voor-onderzoek, particu liere vertrekken liet ik niet zien. Ja, zegt Onnes op de zitting, het is wel mogelijk, die slaapkamer liet ik steeds zien, er waren prachtige schilderijen, een mooie schouw en kostbare gobelins; bo vendien was het vroeger de rechtzaal van Breukelen. De president gaat er uitvoerig op in en vindt, dat Onnes dus afwijkt van zijn ver klaringen voor den rechter-commissaris. Zoo gaat de middag voorbij met het duel Koning-Onnes. Aan weerskanten worden „touché's" gesteld. De verrassing wordt weer, evenals ver leden Zaterdag, bewaard voor het slot. De verdediger, mr. Muller Massis, vraagt On nes' invrijheidstelling. Hij weet, dat mr. Levenbach het zoo direct voor Koning zal doen en hij zou het niet aardig vinden als Onnes zoo ongeveer alleen in het Huis op den Weteringschans achterbleef. De recht bank denkt er anders over: Onnes' voorar rest wordt gehandhaafd. Dan wordt de zaak Koning uitgeroepen, alleen om mr. Levenbach in de gelegen heid te stellen Koning's invrijheidstelling te bepleiten. Het lukt inderdaad, Koning's voorloopige hechtenis wordt geschorst, op verschillende voorwaarden is hij een vrij man. Hij heeft zijn bekentenis afgelegd, hij heeft zijn verklaringen in de zaak Onnes onder eede gedaan en nu mag hij naar huis Dinsdag wordt het verhoor in de zaak Onnes voortgezet. Nog ruim zestig getui gen.... UIT DE OMGEVING OOK HIER EEN BLOEMEN TENTOONSTELLING Zaterdagmiddag had de officieele opening plaats van de bloemententoonstelling, ge organiseerd door het Patronaat en St. Jo zefgezellen van de parochie van de H.H. Engelbewaarders. Kapelaan v. d. Togt opende met gebed en sprak woorden van welkom allereerst aan den gem. secretaris, den heer J. C. de Haan, die de officieele opening zal verrichten, voorts aan de jury leden, commissie, bestuur en heeren bloe misten, die geheel bleangloos de bloembol len voor dit doel afstonden. Spr. verheug de zich, toen hij van den heer Kortekaas vernam, dat de heer J. C. de Haan deze tentoonstelling zou openen, omdat dit weer eens te meer een blik is, dat het gemeente bestuur van Lisse een warm hart toedraagt aan de belangen der jeugd. Hierna was het woord aan den heer J. C de Haan, die sprak als volgt: Weleerw. heer, geachte aanwezigen. Nu vandaag, Patronaat en St. Jozefgezel len in beide parochies der gemeente, hun huisbroei-tentoonsteling houden, komen de leden van het gemeentebestuur gelegenheid tekort, om gevolg te geven aan de eervolle uitnoodigen, om deze te openen. Daar om gewerd mij de aangename opdracht het gemeentebestuur hier te vertegenwoordigen Aangenaam vind ik deze opdracht, omdat hier werk van cultureele beteekenis wordt verricht. Hebben onze katholieke jeugd- en gezellenvereenigingen allereerst de vorming ten doel van goede Katholieken, daarnaast worden allerminst verwaarloosd de alge- meene ontwikkeling en het kweeken van vakkennis. Voor onze gemeente is het kweeken van die vakkennis van het groot ste belang, omdat de bloembollenteelt voor haar de eenigste bron van bestaan is. Doch vooral in den huidigen tijd van eco nomische wereld-depressie, waardoor die bestaansbron eveneens zwaar getroffen wordt, is het kweeken van vakkennis voor het toekomtsige geslacht een levensbelang voor het scheppen van een betere toekomst. Meer dan vroeger, zal in de toekomst het kunnen van den mensch beslissend zijn voor het verkrijgen van een behoorlijke positie. Meer dan vroeger zal de positie van het vak afhankelijk zijn van de kennis zij ner beoefenaars. Meer dan vroeger hangt de bloei van onze gemeente van deze beide factoren af. Nu hier de beteekenis van die vakkennis zoo grondig wordt aangekweekt, zooals uit de resultaten van deze tentoonstelling blijkt, kunt u begrijpen, dat ik aan de op dracht van ons gemeentebestuur gaarne gevolg heb gegeven. Met de beste wen- schen voor het welslagen, verklaar ik deze tentoonstelling derhalve voor geopend. De aanwezigen gaven door applaus het bewijs, dat zij sympathiseerden met de gedachten door den spreker geuit. Hierna werd een rondgang gemaakt langs de bekroonde inzendingen. Aller meening was, dat er veel werk aan besteed was. De jury welke bestond uit de heeren: Ant. v. d. Vlugt Mz., P. van Reisen en H. Verdegaal, was daarom voor een zeer moei lijke taak gesteld, welke tot aller genoegen vervuld is. Zij, die daarom minder bedeeld zijn geworden, doen een volgend jaar hun best, om de beste beoordeeling in de wacht te sleepen. Het arrangement was in goede handen, en toevertrouwd aan den heer H. Mens. De vrije inzendingen van de heeren P. Romijn en M. v. d. Vlugt Mz., waren bekoorlijk, en hierna trok vooral de Enk. BI. Hyacinth Duke of Westminster aller aandacht. Het aantal deelnemers bedroeg 24. De uitslag (voornaamste) is als volgt: Patronaat: mooiste geheel: le pr. Ant. Hoogervorst, 2e W. en G. v. Ruiten en 3e H. v. d. Peet. le pr. Hyacinthen W. en G. v. Ruiten, le pr. Tulpen: Ant. Hooger vorst, le pr. Narcissen: M. Bijlemeer en le pr. Crocussen :H. v. Rooijen. St Jozephsgezellen: Mooiste ge heel: le pr. Alb. Koomen, 2e pr. E. Meeu- wissen en 3e pr. C. v. d. Poll, le p. Hya- cithen A. Koomen, 2e pr. J. v. d. Berg en 3e E. Meeuwissen. H u i s v 1 ij t: le pr. P. Kortekaas, 2e Ant. v. d. Art, 3e J. v. d. Voort Jr., 4e. Jac. v. d. Poll, 5e pr. W. Beijk en 6e pr. J. v. d. Vlugt. Alles bijeengenomen is het een interes sante show, waarvan het kijklustig pubiek kan genieten. Kleuterschool. Naar wij vernemen be sloot de Ned. Herv. Schoolvereeniging, al hier, tot het bouwen van een aparte kleu terschool. Tot op heden werd voor dit doel nog gebruik gemaakt van een lokaal van de Ned. Herv. School voor lager en uitge breid lager onderwijs. Door de gestadige bloei is er evenwel ruimte te kort gekomen, weshalve tot bouw werd besloten. STOMP WIJK Raadsvacature. De heer W. P. v. d. Meer, opvolger van den heer L. de Groot, heeft zijn benoeming tot lid van den Raad van deze gemeente niet aanvaard. Geboren: Alida Johanna d. van H. B. van Leeuwen en A. J. Rutten Wilhel- mina d. van G. Vreeken en T. Haster Hendrika Wilhelmina Helena d. van W. A. J. Bol en B. van Lieshout Antonius Ar- noldus Maria z. van P. G. M. Groenewegen en A. A. Haagen. Overleden: Theodorus Borst 70 j. Overleden: Maria Zijderveld 71 j. Alberta Josephina Vonk 59 j. LEIDSCHENDAM. INBREKERS AAN HET WERK GEWEEST IN HET STATION VOORBURG. Brandkast met ƒ160.weggesleept In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben inbrekers hun slag «geslagen in het station VoorburgLeidschendam van de Z.H.E.S.M. Een brandkast is uit het kan toor van den stationschef weggesleept, opengebroken en leeggehaald. Er worut een bedrag van 160 vermist. Onbekend gebleven inbrekers hebben met dit karwei een vrij brutaal stukje gele verd. Uit de nasporingen van de Voorburg- sche politie is gebleken, dat de nachtelijke bezoekers met een voor dat doel weggeno men roeiboot de Vliet zijn overgestoken. Vermoedelijk heeft dit bootje moeten die nen, om in geval van ontdekking de vlucht te vergemakkelijken. Immers is het aan dc Voorburgsche zijde afgesloten station des nachts altijd nog toegankelijk via de spoor brug over de Vliet. Door verbreking van het slot in de buitendeur, die tot het kaart jesbureau toegang geeft, hebben de inbre kers zich toegang verschaft tot het station. Een zware brandkast van ongeveer een me ter hoogte is uit het kantoor weggehaald en over het station getransporteerd naar het stukje land, dat, grenzend aan het wa ter, in gebruik is bij de groenteveiling. Aan den waterkant hebben de inbrekers de brandkast geforceerd en er het aanwe zige geld een bedrag van ruim honderd I gulden uit weggenomen. De buit is mis schien heel erg tegengevallen. Min of meer teleurgesteld hebben de heeren althans de brandkast met spoorkaartjes en niec-ver handelbare paperassen nog een laatsten zet gegeven en in de Vliet gegooid. De inbraak is Zondagochtend pas ont dekt toen de stationschef zijn bureaudeur geforceerd vond. De. onmiddellijk gewaarschuwde politie stelde een onderzoek in dat tot het terug vinden van de geplunderde brandkast heeft geleid. Het onderzoek met een speurhond had tot resultaat dat aan de overijde van de Vliet op de plaats waar de roeiboot had ge legen een oud rijwiel is gevonden dat door de politie in beslag is genomen. „Vooruit". Volksbond. Een dezer dagen hield de R.K. Volksbond alhier zijn maandelijksche vergadering in het Patronaat. De voorz., de heer de Langen, opent de vergadering met gebed en heet allen harte lijk welkom, in het bijzonder den heer Gos- linga, voorz. van den Raad van Arbeid, te Leiden. Hierna wordt door allen staande het Strijdlied gézongen. De notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat zij, die aan de retraite te Noordwijkerhout deelnemen, Maandag 26 Februari in het Patronaat aan wezig moeten zijn. De geachte spr. verkrijgt dan het woord en zet op zeer duidelijke wijze de Onge vallenverzekering, Invaliditeits- en Ziekte wet uiteen, er op wijzende, dat er zoo wei nigen zijn, die de diverse verplichtingen van den verzekerde kennen. Op het einde van zijn uiteenzetting had spr. een dank baar en verdiend applaus te accepteeren, terwijl de voorz. hem hartelijk dank bracht Van de gelegenheid tot vragen stellen wordt door verschillende leden gebruik gemaakt; allen werden op duidelijke wijze en naar genoegen door den spreker beant woord. Door de kasverificateurs van den Bond, Moederfonds en Hulp in Nood werd ver slag uitgebracht, allen verklaarden de boe ken en bescheiden in de beste orde te heb ben bevonden, terwijl door hen dank werd gebracht aan de penningmeesters voor hun vele werk en hun accuraat beheer. De voorz. bracht de heeren dank voor hun verrichte werkzaamheden. Vragen voor de vragenbus waren niet in gekomen. Van de rondvraag werd door en kele leden gebruik gemaakt; allen werden naar genoegen beantwoord. Onder dank voor de opkomst en met een opwekkend woord sloot de voorz. hierna de vergadering met het voorgeschreven ge bed. WARMOND Stille Omgang. Onder groote belang stelling hield de af deeling Warmond van den Stillen Omgang een vergadering in hotel de Zon. De heer Burcksen opende, wegens het bedanken door den heer Schöl- vinck als voorzitter, deze bijeenkomst. Hij riep allen een hartelijk welkom toe, in- zonder pater Frigge, en de leden van het hoofdbestuur der afdeeling Leiden. Voorts memoreerde spreker het overlijden van een der trouwste leden der vereeniging, "den heer W. Burks. Op verzoek werd door pater Frigge een gebed gestort voor den overledene. Hierna werden door den waar nemend secretaris de notulen der vorige vergadering gelezen, welke onder dank zegging zonder op- of aanmerkingen wer den vastgesteld. Vervolgens werd door het parochiaal zangkoor onder leiding van den heer J. van Egmond op voortreffelijke wijze het Veni Creator van Jos. Beiltjes gezongen, waarvoor het koor een hartelijk applaus in ontvangst had te nemen. De voorzitter deelde mede, dat door den heer Th. Beugelsdijk en Schölvinck eervol ont slag was verzocht respectievelijk als be stuurslid en voorzitter der vereeniging. In welgekozen woorden zette de voorzitter uiteen wat beide bestuursleden voor de vereeniging hadden gedaan en bracht hun beiden hiervoor een woord van hartelijken dank. In bespreking kwam de regeling van de aanstaande bedevaart. Met nadruk ver zocht de voorzitter bij het afhalen der spoorkaartjes de contributiekaart mede te brengen, teneinde deze af te laten stem pelen. Wanneer zulks vergeten wordt, kan dit aanleiding tot groote moeilijkheden ge ven. Het lof begint om kwart voor tien waarna gezamenlijk wordt opgetrokken naar den trein. De gelegenheid wordt open gesteld om bij het afhalen van het spoor kaartje een extra offertje te storten voor de werkloozen, teneinde ook enkele van hen in staat te stellen aan de bedevaart deel te nemen. De voorz. twijfelde niet, of zij die hiertoe in staat zijn zullen dit of fertje voor dit verheven doel gaarne bren gen. Aan de beurt was vervolgens de ver kiezing van eenige bestuursleden. Het af tredende lid, de heer Joh. Sikking, werd bij acclamatie herkozen, terwijl in de be staande vacatures werd voorzien door de verkiezing van den heer J. Weyers en B. Moerkerk. Teneinde aan veler verlangen tegemoet te komen, aldus de voorz., zal 'n den vervolge het geheele jaar de gelegen heid openstaan, tot betaling der contribu tie, waardoor voor velen het bezwaar wordt opgeheven om de verschuldigde kos ten in eens te voldoen. Het woord was ver volgens aan pater Frigge uit Leiden tot het uitspreken van zijn rede. getiteld: „Jezus' liefde in het H. Sacrament". Deze met gloed uitgesproken rede oogstte een hartelijk applaus en spreker had dan ook van den voorz. een woord van grooten dank in ontvangst te nemen. De gebruike lijke rondvraag bracht nog eenige zaken van huishoudelijken aard naar voren, waarna de bijeenkomst onder dankzegging voor de opkomst werd gesloten, nadat de voorzitter eerst nog een woord van bij- zónderen dank had gebracht aan het R.K Parochiaal Zangkoor voor haar medewer king en aan de aanwezige leden van het hoofdbestuur voor hun belangstelling. ZOETERMEER. L. T. B. Maandagavond werd in hotel „De gouden Leeuw" de jaarvergadering ge houden. Aanwezig waren 20 leden en de Zeereerw. heer Pastoor, geestel. adviseur. De voorzitter opende de vergadering met den chriscel. groet, waarna hij de leden een hartelijk welkom toeriep. Hierna werden de notulen voorgelezen en met een kleine wijziging vastgesteld. De rekening en ver antwoording van den penningmeester wer den door de heeren J. d. Winter en J. Knep- pers Jzn. nagezien en in goede orde be vonden, waarop de voorzitter den penning meester een woord van dank bracht voor zijn accuraat beheer. Daarna bracht de voorzitter te berde, dat 't bestuur de vorige week een samenspre- king had gehad met de drie arbeidersorga nisaties, om te komen tot 't sluiten van een collect, arbeiderscontract. Hierover kwamen verschillende bezwaren naar vo ren. Na langdurige bespreking werd beslo ten de samensprekingen voort te zetten wanneer blijkt, dat de meeste vaste arbei ders lid zijn van hun organisatie en dan met medewerking van den C. B. T. B. en de Holl. Maatsch. van Landbouw. Met 't oog op de pas opgerichte Kring „Berkel en Omstreken" en vele vergaderin gen en werkzaamheden van het bestuur met al die crisisaangelegenheden werd voorgesteld de contributie met 50 ets. te verhoogen, hetgeen werd aangenomen. Bij acclamatie werd de voorzitter geko zen tot afgevaardigde voor de boerenvak- bond vergadering in Haarlem, die zijn be noeming aannam, waarna de voorstellen met prae-adviezen voor die vergadering be handeld werden. Voorts werd nog bèsloten om in de week na Paschen een feestavond te organiseeren voor de leden van den L. T. B. en hunne gezinsleden boven de 16 jaar. Op 't punt van de verkiezing gekomen zijnde, werd de voorzitter met algemeene stemmen herkozen. Deze nam zijn benoe ming aan en dankte de vergadering voor 't vertrouwen, dat in hem gesteld wordt. Nadat er nog door enkele leden gebruik gemaakt was van de rondvraag sloot de voorzitter,. de leden dankend voor hun op komst, de vergadering met den Christel, groet. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. Onze plaatsgenoot E. D. "Burger hoopt 1 Maart a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum te herdenken in dienstbe trekking bij de fa. Lemkes N.V. alhier. Alphensche Bank. In de gehouden aan deelhoudersvergadering van de Alphensche Bank N.V. werd de balans en verlies en winstrekening goedgekeurd. Het dividend werd bepaald op 7 pet. Dr. Lovink, die af tredend was, werd als commissaris herko zen. Pluiveevereeniging „Eendracht". De pluimveevereen. „Eendracht" hield in „Het Oude Rechthuis" een algemeene ledenver gadering. Uit de verslagen bleek, dat de vereeniging die dit jaar haar eerste lustrum herdacht, zich over een blijvende en toe nemende belangstelling mag verheugen. Het aantal leden nam steeds toe, terwijl ook het afgeloopen jaar weer met een batig saldo kon worden gesloten. De aftredende bestuursleden v. d. Lijn en Notenboom wer den beiden herkozen. Kostelooze inënting. Woensdag a.s. zal in onze gemeente de gelegenheid zijn open gesteld voor kostelooze inenting en her inenting en wel: le. voor de ingezetenen van Aarlanderveen ten huize van den heer W. v. d. Wind, arts v.m. 9 uur; id. van de Lage Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de grens van Zwammer- dam in het Raadhuis des n.m. 2 uur; id. van de L. Zijde en wel van de Westzijde van de Aarbrug met inbegrip van de Ridder- buurt tot aan de grensscheiding met Kou dekerk en Woubrugge ,ten huize van den heer W. v. Wermeskerken, arts, des n.m. 2 uur; id. van de H. Zijde vanaf de grens scheiding met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug ;n het Huis der gemeente in de Julianastr. des n.m. 2 uur; id. van de H. Zijde vanaf de Hofbrug tot de grens van Hazerswoude in het Huis der gemeente in de Julianastr. des v.m. 9 uur. Verloren en weer teruggevonden. Za terdagavond kwam de graanhandelaar B. uit Bodegraven, toen hij op bezoek was ge weest bij den landbouwer V. aan den Gouw- sluische weg, bij zijn terugkomst tot de minder aangename ontdekking, dat zijn auto verdwenen was. Goede raad was duur, het vehikel was nergens te vinden. B. wendde zich tot de politie, die dadelijk op onderzoek uitging. Later werd de auto on beheerd aan den Schoordijk te Bodegraven teruggevonden. Welke gauwdieven of grap penmakers aan het werk waren geweest is tot dus ver nog onbekend. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MIJ. NEDERLAND. POELAU BRAS (thuisr.) vertr. 23 Febr. v. Singapore. POULAU LAUT vertr. 24 Febr. van Am sterdam naar Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND arr. 24 Febr. te Amster dam. ZEELANDIA (uitr.) vertr. 24 Febr. van Rio Grande. KON. PAKETV. MIJ. BARENTZ vetr. 16 Febr. v. Mahe naar Singapore. LE MAIRE arr. 23 Febr. te Port Louis (Maur). N. HOLLAND vertr. 23 Febr. v. Brisba ne naar Singapore. HOLLAND-AMERIKA-LÏJN. DINTELDIJK, Rott. n. d. Pacifickust arr. 22 Febr. te San Francisco. LOCHMONAR arr. 23 Febr. te Southamp ton. ROTT. LLOYD. BLITAR (thuisr.) arr. 24 Febr. te Suez.. KOTA AGOENG vertrok 24 Febr. van Rotterdam. KOTA BOROE (thuisr.) vertr. 24 Febr. van Genua. KOTA NOPAN vertr. 24 Febr. van Rot terdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE arr. 24 Febr. te Rotterdam. ALWAKI (thuisr.) arr. 23 Febr. te San tos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS vertr. 23 Febr. v. Portland. CLYTONEUS vertr. 22 Feb. van Liver pool. EURYMEDON vertr. 23 Febr. v. Gra- vesend. POLYPHEMUS arr. 22 Febr. te Mar seille. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH vertr. 22 Febr. v. Rotterdam. JONGE JACOBUS vertr. 23 Febr. van Valencia. VER. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (HollandBr.-lndië Lijn). TARAKAN vertr. 24 Febr. van Antwer pen. (Holland-Oost-Azië Lijn). OUDERKERK (uitr.) vertr. 23 Febr. van Shanghai. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 183. Gelukkig kwam iedereen goed te recht, al moesten ze elkaar weer opzoeken. Het grappigste was, dat de dikke chef-kok achterste-voren op Hobbeltje terecht was gekomen, iets wat Hobbeltje heelemaal niet prettig vond, want die kok was hem wat al te zwaar. 184. De mensehen zochten nu allemaal hun hutten weer op. Ze waren allen vol lof over hun medepassagier en onderling werd gauw afgesproken, om hem eens flink te huldigen. De kapitein ging, toen het schip weer vlot liep, het eerst naar Jan toe.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10