ZATERDAG 24 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 KORFBAL NEDERL. KORFBALBOND Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag le klas N.H.: D.T.V.—Swift; D.V.D.— Olympia. le klas Z.H.: D.K.C.Deetos; Ons EibernestRozenburg. 2 e klas A: Roöd-WitA.L.O. le klas Oost A: Z.K.C.—E.K.C.A.; Hellas't Overschotje; Wit BlauwH.K.C; D.O.S.Rigtersbleek. le klas Oost B: AchillesA.K.C. Sportvereeniging „Klimop". Alle dames en heerenleden worden ver zocht Zondagmiddag om 2 uur op het Sportpark „Zuidwijck" aanwezig te willen zijn voor het spelen van een onderlingen wedstrijd. HOCKEY Rood Wit hockey-afd. „Stick". De stand van de in R .K. verband ge speelde wedstrijden is tot nog toe: Afd. A: gesp.gew.gel. verl. pnt. v.t. N.V.A. .5 3 1 1 7 24—12 H.A.C. 5 2 2 1 6 11— 8 H.S.C. 3 1113 8—10 „Stick" 5 1 4 2 7—20 'Afd. B: H.A.C. n 3 3 6 15— 1 H.S.C. II 2 2 4 7— 1 „Stick" II 5 2 3 4 10—12 H.S.C. III 4 4 0 2—20 Zondag 25 Februari zal „Stick" I z'n laat ste wedstrijd tegen HSC I spelen, op het terrein aan den Haagweg. „Stick" I heeft hierdoor nog een kans om de laagste plaats te ontloopen. De wedstrijd begint om 14. uur. WANDELSPORT DE ANTILOPEN. Nu alle drukte van de Serie-Wandeltoch ten is afgeloopen en ook buiten de stad geen marschen zijn aangekondigd, heeft de afd. voor Wandelsport a.s. Zonaag rust. Wat natuurlijk niet wil zeggen, dat er niet behoeft te worden getraind. Er zijn nog marschen genoeg in 't zicht om in elk geval fit te blijven. Laten we alleen maai' noe men de 2 laatste Serie-Wandeltochten van „Graaf Floris II" te den Haag op 18 Maart en 8 April a.s. en een marsch van R.K.W. V. „De Boom" te Amsterdam op den Twee den Paaschdag. Ook de „Bataven" te Lei den en andere wandelclubs hebben plan nen voor wandeltochten in Katholiek ver band in bewerking. Dus training.blijft altijd noodig. Zaterdag 3 Maart a.s. houden de Junio ren hun 2e Training-Belooning-Marsch over 18 K.M. Verzamelplaats om 14 uren op het Noordeindsplein. Voor de Senioren wordt deze 2e T.B.M. gehouden op Zondag 4 Maart a.s. over 20 K.M. Vertrek eveneens om 14 uren vanaf het Noordeindsplein. De route zal zoo mogelijk nog vooraf worden bekend gemaakt. Maandag 26 Februari a.s. vergadert de Technische Commissie voor de Afdeeling Wandelsport. Plannen, vragen enz. voor des avonds 20 uren indienen bij den secre taris, Cobetstraat 85. MOTORSPORT BRABANT-GRENSRIT 2. Het is de Vereeniging Motor Verkeer (V. M.V.) te Tilburg, die als een der eersten dit jaar de aandacht vraagt van het mo tor- en autorijdend publiek voor een groot- sche Betrouwbaarheidsrit, n.l. de „Brabant Grensrit 2". V.M.V., die begin vorig jaar haar entree maakte, verwierf direct naam, door het or- ganiseeren van dé Brabant Grensrit, waar van de opzet was, een ieder jaar terugkee- rend grootsch sport-evenment. Vorig jaar verliep deze rit schitterend, dank zij de medewerking van den Minister van Waterstaat, alsmede van Rijks-, Pro vinciale- en Gemeente-Instellingen, alsook de erkende sportvereenigingen hier te lan de. Er waren ruim 50 deelnemers, waaron der bekende wedstrijdrijders, en allen wa ren buitengewoon enthousiast over de vlug ge bekendmaking der uitslag en uitreiking van de prijzen. Hieronder volgt een kleine uiteenzetting van de rit. De Brabant Grensrit, totaal pl.m. 725 K.M., is verdeeld in twee trajecten en loopt vrijwel uitsluitend langs de grenzen van Brabant. De start heeft plaats te Tilburg in den nacht van 6 op 7 April e.k., waarna het Oostelijk gedeelte van Brabant wordt gereden. Het tweede traject vangt weder om aan te Tilburg en volgt dan het Weste lijk gedeelte van Brabant. Tusschen tra ject 1 en 2 is een rust van 1 uur voor deel name aan een echte Brabantsche Koffieta fel. Ook zijn eenige rusttijden nog in beide trajecten gelast voor lunch, enz. De ge middelde snelheid, waarmede gereden wordt is 40 K.M. per uur. Het inschrijfgeld is zoo laag mogelijk gehouden. De regle menten waarin nadere bijzonderheden zijn vermeld, worden begin Maart e.k. gaarne aan belangstellenden toegezonden door het Secretariaat van V.M.V., Gasthuisstraat 3 te Tilburg. Door de vereeniging zijn ter propaganda voor dezen tocht transfers en sluitzegels vervaardigd, welke 'n goede reclame zullen zijn. Op aanvraag worden gaarne exempla ren hiervan, door het secretariaat toegezon den. WIELRENNEN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DEN WEG. In het z.g. Scheibenholz nabij Leipzig is een parcours uitgelegd van 9 K.M., welk zal dienen voor de a.s. wereldkampioen schappen wielrennen op den weg, die in Augustus a.s. te Leipzig worden gehouden. Voor deze wereldkampioenschappen zal het in de eerste plaats aankomen op snel heid en uithoudingsvermogen, immers heuvels en bergen zijn er niet en ook heeft men geen last van slechte wegen. L. R. en T. V. „Swift". Morgen zal de eerste wedstrijd gereden worden van de Competitie die door de sportcommissie is vastgesteld. De A, B en C klasse zullen gezamenlijk starten voor een afvalrace over ten hoogste 25 K.M. 4 Maart a.s. zal er door A en B klassers 40 K.M., de C klassers 20 K.M. tijdrace ge reden worden. 11 Maart a.s. 50 K.M. tijdrace door A en B klassers, met het verplicht omleggen van een nieuwen achterband, de C klassers rijden dan 25 K.M. op tijd. 18 Maart a.s. Teamrace rondom de Haar lemmermeer door A en B klassers. 500 M. sprint wedstrijd der C klassers. 25 Maart a.s. 40 K.M. wedstrijd voor de A klassers; 50 K.M. om de „Swift" wissel beker door de B klassers, de C klassers 15 K.M. handicap. Aan No. 1 van elke wedstrijd zal er 10 punten gegeven worden, No. 2, 8, No. 3, 6, No. 4, 4 en alle overige geplaatste 2 pun ten. De Samenkomst voor alle wedstrijden is 8.45 u. aan het clublokaal van den heer v. Meizen, Nieuwe Beestenmarkt, de start is precies 9.15 uur, nabij paal N. K. Morgen zal na afloop de prijsuitreiking gehouden worden van de prijzen die in de vorige wedstrijd zijn gewonnen. BILJARTEN. Excelsior IFlora I. Bovengenoemde wedstrijd zal Dinsdag avond te half acht in café „De Duif" te Lisse plaats vinden. Excelsior I komt met het volgende viertal uit: 1. P. Duivenvoor den Jr., 2. J. Waasdorp, 3. Ant. v. d. Berg, 4. B. Duivenvoorden. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De uitslag van de afgebroken partijen voor de le klas zijn als volgt verloopen: de JeuTeleng 11 WijngaardBergman 2— U Ligtvoetter Haag 11 ter Haarde Water 11 Voor de 2e klas: v. EsHuisman 20 LangezaalLepelaar 20 regt. De stand voor de le klas is nu momen teel: Groep I: gesp. gew. rem. verl. pnt. Jeu 3 1113 Bergman 3 12 1 Bosch 3 2 1 5 Laven 3 3 0 Teleng 3 1113 Wijngaard 3 3 6 Groep II: Ligtvoet 3 12—4 de Water 3—3—3 ter Haar 3 12—4 Marck 3 2 14 den Dekker 3 12 1 v. d. Stel 3—212 Groep III: Geerling 3 1 2 2 Mastrigt 3 2 1 5 Sladek 3 2 1—5 Bekker 3 1113 Baak 3 1 2 2 Teunissen 3 12 1 Nog slechts 2 partijen zijn er te spelen en dan moet M. Optendrees zijn titel van kampioen van Leiden tegen de 2 hoogst aankomenden van elke groep gaan verde digen, Er valt nog weinig te zeggen wie dat zullen zijn. In groep 1 staan Wijngaard en v. d. Bosch er mooi voor, maar ze moe ten oppassen voor de twee laatste wedstrij den. In groep 2 valt er nog niets van te zeg gen. Den Dekker ligt er uit en ook v. d. Stel zal het waarschijnlijk niet meer ha len. In groep 3 maken Mastrigt en Sladek een mooie kans. Volgens onderstaanden stand van de 2e klas valt er nog niets van te zeggen, door dat er nog zoo veel wedstrijden zijn te spe len. Huisman 2 2 4 Langenzaal 2 2 4 Klinkenberg 3 2—14 Zaalberg 3 2 14 v. Heeringen 2 1 12 Jansen 2 1 12 Dille 1 1 0 v. Es 2 2 0 Lepelaar 3 3 0 De spelers worden er aan herinnerd, dat de 4e ronde inplaats van Donderdag 1 Maart verzet is op Woensdag 28 Februari bij Bernsen, Breestraat. Jullie meid schynt van fjjne familie te zyn. Zegouwe jongeze heeft toch al geen chance? (II Travaso). DE OLYMPISCHE AMATEUR BEPALINGEN. Het ontwerp van de Studiecommissie. Naar de resultaten van de Commissie die het Internationaal Olympisch Comité in zijn zitting van Juni 1933 heeft ingesteld tot bestudeering en uitwerking van de amateurbepalingen, ziet men in de inter nationale sportwereld en niet minder in de nationale sportorganisaties met groote belangstelling uit. Van belang is uit den aard der zaak 't grondprincipe. De studiecommissie heeft dit als volgt geformuleerd: „Amateur is hij die de sport uitsluitend beoefent uit liefde voor de sport en voor zijn genoegen: In geen enkelen tak van sport kan degenen als amateur beschouwd worden die, hetzij tijdelijk, hetzij blijvend, in de beoefening een direct of indirect mid del vindt om zijn middelen van bestaan te verbeteren of z'n inkomsten, hoe weinig ook, te vergrooten. Een beroepsspeler in den eenen tak van sport, kan geen amateur zijn in de an dere". In aansluiting op dit grondbeginsel vol gen dan enkele bepalingen over datgene, wat te verstaan is onder directe of indi recte verbetering van de middelen van be staan. Wij citeeren daaruit: 1. Geld ontvangen of geldelijk voordeel behalen uit wedstrijden, uit prijzen, uit wedden op eigen prestaties. 2. Geldelijk voordeel behalen uit het gebruiken van zijn naam hetzij voor re clame of voor publiciteit. Wat betreft de vergoeding van kosten wordt duidelijk het verbod naar voren ge bracht om meer in rekening te brengen hoe gering ook, dan in werkelijkheid als officieel toegestane reis- en verblijfkosten is uitgegeven. Ter controle hiervan zullen alle onder handelingen en alle verrekeningen moeten loopen over de betreffende bonden, waar toe de beoefenaren van een tak van sport behooren. Wanneer een speler of athleet moet deelnemen aan een wedstrijd buiten zijn land, mag hem geen voorschot gege ven worden, dat de werkelijk te maken kosten voor reis en verblijf te boven gaat. De duur van deelneming aan buitenland- sche wedstrijden wordt beperkt tot een en twintig dagen per jaar, de dagen van het reizen niet meegeteld. Echter worden tot deze 21 dagen niet gerekend de tijd, noodig voor deelneming aan de Olympische Spelen, aan erkende internationale kam pioenschappen, aan officieele interland wedstrijden, enz. Wat de kwestie der loonderving betreft, vermeldt het ontwerp, dat degene, die tij dens de training of de wedstrijden een ver goeding ontvangt voor datgene, wat hij aan inkomen derft, beschouwd wordt als te zijn géén amateur.'Echter wordt niet als loonderving beschouwd (zoo vermeldt een verklarende toelichting), een „congé payé"oftewel betaald verlof, wanneer dit in het ambt of beroep als normaal geldt. Aan het slot van de bepalingen komt een merkwaardige clausule voor, n.l. een be roep op de Internationale Federaties en wel in dezen geest: de voorgestelde ama teur-bepalingen zijn op te vatten als mi nima; de Federaties kunnen wijzigingen aanbrengen, overeenkomstig de karakte ristiek van eiken tak van sport! Dat wil zeggen, zoo besluit „l'Auto" iro nisch, dat al de arbeid vergeefsch is ge weest UIT DF. OMGEVING TER.AAR. Graalnieuws. Heden van 78 uur declamatie "oor afdeeling 1, geen club voor de grooten. A.s. Zondag uit de Hoog mis club voor de leden van 1315 jaar, van half drie tot half vier voor de meisjes van 1517 jaar. Uit de Congregatie club voor de grooten. Contri'butiebetalen van 11.30 12 en van 3.304 uur. Excelsior! Het Groene Kruis. De afd. Ter-Aar van de Z.H. Ver. „Het Groene KruisV vergader de 'in café v. Acker. De voorzitter, dr. A. Quartel, sprak zijn 'blijdschap uit over de flinke opkomst der leden. Anderzijds be treurde spr., dat het ledental door de slech te tijden terugliep en wekte op tot krach tige actie ter verkrijging van meer leden. Wegens ziekte van den secretaris las de waarn. secretaris de notulen en het jaar verslag. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten, met inbegrip van een batig saldo van het vorige dienstjaar, hadden bedragen 1191.87 en de uitgaven 302.37. Het batig saldo bedroeg per 1 Jan. 1934 alzoo 889.50. Vis leden der controle commissie werden benoemd de heeren J. v. d. Koo èn H. Slingerland, terwijl als Be stuursleden met vrijwel algemeene stem men de perodiek aftredenden uit de bus kwamen. Na de behandeling van de Begrooting voor 1934 kwam ter sprake de al of niet wenschelijkheid van wijkverpleging van wege het Groene Kruis. Tenslotte benoem de de vergaderinig op voorstel van C. v. Vliet een propaganda-commissie. Hierna sloot de voorzitter deze prettig verloopen bijeenkomst. De le controle. Alvorens tot verdere steunuitkeering zal worden overgegaan, vraagt de Regeeringscommissaris hoeverre de tuinders zich hebben gehouden aan de op 15 November 1933 gepubliceerde beper king van de cultuur van sla en spinazie. Volgende week zal er controle uitoefend worden via de Centrale Veiling. Alleen aan hen, die zich aan de gegeven voorschriften hebben gehouden, zal verderen steun wor den verleend. Tevens zal de uitgeplante sla worden opgenomen, in verband met te treffen maatregelen van onzen sla-export. NOORDWIJKERHOUT DE EERSTE HUISBROEI-TENTOON- STELLING IN NOORDWIJKERHOUT Geopend door den burgemeester Vrijdagavond is de eerste huisbroei-ten- toontselling in Noordwijkerhout (dorp) ge opend door den edelachtb. heer burge meester van Iersel. Om half 8 had zich in de groote zaal van het café „De Zwaan" verzameld de com missie uit den R.K. Volksbond, die de huisbroeitentoonstelling heeft georgani seerd, de genoodigden en de deelnemers aan de tentoonstelling. De voorzitter van de commissie, de heer Joh. van der Voet, nam het woord, heette op de eerste platas hartelijk welkom de burgemeester, de gemeente-secretaris, de weleerw. heeren kapelaans Minnebo en Dekker, de besturen van Bloembollencul tuur, H. B. G. en Bond van Klein-kweekers. Hij begroette ook de aanwezige jury-leden. De voorz. zeide ,dat het idee om een huisbroei-tentoonstelling te organiseeren, vrij laat in den zomer is opgekomen. „Ik stelde mij in verbinding, zoo vervolgde hij, met den voorzitter van den Volksbond en deelde hem het idee van het houden van een tentoonstelling van huisbroei mede. De winter is toch al zoo lang en de werk loosheid zoo groot, dat het wel eens goed is dat onze werklooze leden wat te doen hebben, een èoort ontspanning. Wat is het niet mooi om zelf in huis bloemen op te kweeken, ze als een kind te koesteren achter de kachel. De resultaten, vervolgde spr., kan men hedenavond en de volgende dagen hier bewonderen. Alle moeite heb ben de deelnemers er voor over gehad om zoo mooi mogelijk met de blopmen voor den dag te komen. Hierna gaf de voorz. het woord aan den burgemeester voor de opening van de ttenoonstelling. De burgemeester begon op geestige wijze te zeggen, dat v. d. Voet Donderdagavond was wezen vragen of de burgemeester he denavond de tentoonstelling met een be zoek zou willen vereeren, Ik wist echter niet, aldus spreker, dat het in de bedoeling lag de tentoonstelling te openen. Doch gaarne zal ik hieraan gevolg geven. Ik dacht: het zal er wel aardig uitzien en daarom zal ik maar eens 'n blijk van be langstelling geven, doch toen ik de zaal binnentrad'dacht ik op een tentoonstelling in Haarlem te zijn in plaats van te Noord wijkerhout. Met voldoening, ging de bur gemeester voort, open ik deze keurig en prachtig gearrangeerde Noordwijkerhout- sche huisbroei-tentoonstelling. De deelne mers hebben werkelijk eer van hun werk. Een extra woord van waardeering komt toe aan den heer v. d. Berg-Smit, die tér opluistering van de tentoonstelling een prachtige collectie planten en bloemen in de zaal heeft tentoongesteld en aan mej. v. d. Berg-Smit, onder wier leiding vooral de geheele tentoonstelling is gearrangeerd. Het stemt tot voldoening, dat in deze bittere tijden de deelnemers den moed heb ben gevonden om dit werk tot stand te brengen. Voor enkele jaren waren de bloembollen onze trots en welvaart. De trots is alleen gebleven, doch de welvaart is armoede geworden. Als er één streek in ons land is, die door aller1 ei contigen- teeringen en valuta's achteruitgegaan ;s gegaan, dan is het wel de bloembollen streek. Ondanks het feit, dat menig kwee- ker aan den rand van den afgrond geko men is, ondanks de groote werkloosheid van de arbeiders en de slechte omstandig heden waarin de middenstand gekomen is, ondanks dit alles zijn de bloemenliefheb bers gebleven en doet men nog veel moei te voor het bollen vak; dit stemt hoopvol op de toekomst. Het is een bewijs, dat on danks alles het zelfvertrouwen niet verlo ren is gegaan. Ik open deze tentoonstelling gaarne, aldus spreker, ten le. omdat deze tot stand gekomen is in zoo'n slechten tijd, want in den goeden tijd dacht men er niet eens over, en op de 2e plaats omdat gij deelnemers, ondanks alles het zelfvertrou wen niet hebt verloren. Onder een luid applaus beëindigde de burgemeester zijn openingsrede. Vervolgens nam de voorz. van de afdee ling Noordwijkerhout van de vereeniging Bloembollencultuur, de heer E. Oostdam Jac.zn., het woord. Deze zeide er verwon derd over te hebben geweest toen hij de zaal binnéntrad, dat deze tentoonstelling zóó grootsch is opgezet. Hij onderstreepte de woorden van den burgemeester en zeide dat de arbeiders de patroons eigenlijk ge zegd beschaamd maken, omdat zij zich zooveel moeite en zorg hebben gegeven om de tentoonstelling te doen slagen. Uit blijk van waardeering, vervolgde de heer Oost- dam, heeft het bestuur gemeend 10 be schikbaar te moeten stellen tot dekking van de onkosten. Hij sprak de hoop uit, dat velen de tentoonstelling zullen bezoe ken en dat de goddelijke Voorzienigheid het daarheen moge leiden dat de knellende banden van de werkloosheid spoedig moge weggenomen worden tot heil van onze ge meente. Applaus! Daarna nam de voorz. van het Kweekers genootschap, de heer H. Langeveld, het woord en zeide, dat de tentoonstelling zijn verwachtingen overtroffen had. De deel nemers hebben mooie resultaten bereikt en het bestuur van H. B. G. heeft gemeend een stoffelijk blijk van belangstelling te geven tot dekking van de onkosten der tentoonstelling. Een bedrag van 10 is hiervoor beschikbaar gesteld. Applaus. Hierna nam de voorz. van den R.K. Volksbond het woord. Deze zeide het niet na te kunnen laten een enkel woord te spreken. Reeds enkele jaren was er al sprake in den Volksbond en Landarbei- dersbond: wat moeten we in den komen den winter weer beginnen met onze werk looze leden. De heer J. v. d. Voet kwam mij op 't einde van den zomer vragen: „wat zou je denken van een huisbroei-ten toonstelling?" Direct was ik hiervoor en later werd een commissie benoemd om al les te organiseeren en vanavond zien we de schitterende resultaten. Spr. feliciteer de de commissie en hoopte dat het suc ces van heden een spoorslag moge zijn om nog vele jaren een dergelijke tentoon stelling te houden. Applaus! De voorz. van de tentoonstellingscom missie zeide, dat er nogal wat kosten aan de tentoonstelling verbonden zijn. Reeds is er een voorschot uit de kas van de ver eeniging genomen van ƒ75. Reeds hebben we nu ontvangen 10 van Bloembollencul tuur, ƒ10 van H.B.G., 7.50 van den R.K. Volksbond en ƒ5 van den R.K. Landarbei- dersbond. In tegenstelling met andere ten toonstellingen op het gebied van huis- broei heffen wij hier te Noordwijkerhout geen entrée, zei de voorzitter. Voor de ontvangen gelden worden prijzen gekocht. De geestel. adviseur van den Volksbond, de weleerw. heer kapelaan Minnebo, nam vervolgens het woord en sprak ook na mens kapelaan Dekker een woord van waardeering. Deze zeide, dat men steeds het oog op God gericht moet houden, want al arbeiden we nog zoo hard, God moet de wasdom geven. De kapelaan deelde mede, dat hij tes amen met kapelaan Dekker 5 beschikbaar stelde voor prijzen. Hierna deelde de jury de prijzen mede: De mooiste geheele inzending bloemen en planten ter opluistering van de ten toonstelling was die van den heer J. v. d. Berg-Smit. Deze kreeg den lof van de jury. Mooiste geheel, verplichte huisbroei: le pi\ G. Weijers, 2e H. P. van Amsterdam, 3e C. Jansen Rz., 4e Th. Verlaan. De wisselbeker verwierf de heer G. Weijers. De beker werd door den burge meester onder toepasselijke woorden uit gereikt. Verplichte huisbroei, mooiste potten: Hyacinthen: le pr. P. A. Bader, 2. G. Weijers, 3. Jac. Nulkes; eerv. vermelding: J. v. d. Bosch en N. Kromhout. Tulpen: le pr. G. Weijers, 2e. H. P. v. Amsterdam, 3. C. J. Nulkes; eervolle ver melding: C. van Noort, A. Duivenvoorde. Narcissen: le pr. C. Jansen Rzn., 2e Th. Verlaan, 3e H. P. v. Amsterdam; eervolle vermelding H. Kromhout, P. C. de Haas. Mooiste geheel, vrije huisbroei: le pr. C. Vj d. Berg Jzn., 2. J. v .d. Bosch, 3. C. v. d. Berg Czn.; eervolle verm. Jac. Nulkes en G. Weijers. Vrije huisbroei, mooiste potten: Tulpen: 1. Gen. de Wet: C. Nulkes; 2. Brillant Star, C. S. v. Noort; 3. Peach, Blossom: G. Weijers. Hyacinthen: 1. l'Innocense: J. v. d. Bosch; 2 .la Victoire: C. Buschman; 3. Grand Maitre: W. Kaptein. Narcissen: 1. Earley Surprise: J. Looye- stein; 2. Bic Victoria: Th. Verlaan; 3. Tre- serve: Th. Verlaan. Kasbroei: le pr. J. van Noort, 2e. Gebr. Kapteijn, 3e J. v. d. Berg Fz. Nadat dé jury dt prijzen had medege deeld dankte de heer v. d. Voet de heeren voor al hun moeite, die ze hadden gehad met de beoordeeling; 42 verschillende col lecties moesten beoordeeld worden. De jury, bestaande uit de heeren P. A. van Reisen, C. J. Zonneveld en W. P. War- menhoven, komt alle eer toe. De tentoonstelling is Zaterdag (heden) geopend tot 11 uur 's avonds en Zondag na de Hoogmis tot 9 uur 's avonds. De voorz. dankte de aanwezigen voor hun opkomst, in het bijzonder de burge meester, de gem. secretaris, de geestelijk heid en de besturen van de organisaties. Ook dankte hij den plaatselijken arts, dr. B. Wösten, voor zijn aanwezigheid. In het bijzonder bracht hij een woord van waardeering en dank aan het adres van mej. v. d. Berg-Smit, onder wier on waardeerbare hulp de zaal zoo mooi ge- arrangerd is. Wij sluiten dit verslag met onze meening te kennen te geven dat deze huisbroeiten toonstelling een van de grootste en mooi ste is die den laatsten tijd in de omgeving is gehouden. De zaal is herschapen in een weelderig bloemenpark en het is de moeite waard er een kijkje te gaan nemen, Reeds gisteravond was de toeloop van het publiek buitengewoon groot. K. J. M. V. Bij het toch al drukke win- terprogramma van de K. J. M. V. is op ver langen van het Hoofdbestuur dezer ver eeniging nog ingelascht een serie van drie lezingen met als onderwerp „De Herop bouw van de nieuwe Maatschappij"; hier mee heeft de K. J. M. V. voorzien in een dringende behoefte bij haar leden, om hen voor te lichten aangaande de nieuwe stroo mingen van Tascisme en Nationaal-Socia- lisme. In onze afdeeling worden deze le zingen op duidelijke wijze gehouden door den weled. gestr. heer Engels. Het wordt druk voor de leden: want Maandag wordt er een „Kernavond" gehouden door den weleerw. moderator, terwijl Dinsdag de laatste van de drie genoemde lezingen zal worden voorgedragen door den weled. gestr. heer Engels. Dien avond zal spr. het vraagstuk beantwoorden hoe wij, jonge Middenstanders, hebben te staan tegen over de bekende nieuwe stroomingen. Deze avond is toegankelijk ook voor de jonge middenstanders, die nog geen lid van onze vereeniging zijn. Maar zeker worden alle leden, zoowel Maandag als Dinsdagavond verwacht; beide avonden zijn nuttig; bei de avonden van groot belang! FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. C. J. Blom, expediteur te Hoogma- d e. Cur. mr. A. J. Sormani te Leiden. J. van der Velde, koopman en winkelier te Boskoop. Cur. mr. C. M. Loef. N. Nanninga, lijstenmaker te Sassen- h e i m. Cur. mr. E. J. Gelderman, te Lei den. A. den Uyl, grondwerker en handelaar in tuinaarde te Boskoop. Cur. mr. J. P. Chardon, Den Haag. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14