HULP IN NOOD W.F.DOESWIJK Geijtenbeek's Fotohandel J. GUSSENHOVEN KOOPT PEK flUTOIflilAT! Max Auto Garage ZATERDAG 24 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. t IMTERPAROCHIEELE TTAT EEN GEZEL TOCH WETEN MOET. (47) Wat nu de eigenlijke taak is der katho lieken zullen we ontdekken bij een nadere beschouwing over 't herstel der maatschap pelijke orde. Niets beters kunnen wij doen, dan daartoe te gebruiken de Encycliek „Quadragesimo Anno" van onzen regee renden Paus Pius XL Na een inleidend woord verdeelt de II. Vader deze Encycliek in drie deelen, te weten: de zegeningen van de Encycliek Re- rum Novarum, he gezag van de Kerk in sociale en economtscne vraagstukken, de groote veranderingen sedert Leo XIII. Het is wel eens goed, dat ons geneugen over bepaalde zaken wordt opgefrischt, en de Paus nerinnert ons dan ook aan de ver maning van den H. Ambrosius: „geen plicht is grooter dan de plicht van dankbaar heid". dankbaarheid over hetgeen in de 40 ja ren van het bestaan van R. N. is bereikt, blijkt immers bij veie menschen niet te be staan. Of men al wijst op hetgeen met voorlichting van de Kerk werd gepresteerd, of dat men de geschiedenis van vóór 1900 naar voren brengt, 't helpt vaak weinig. Wat nu zegt de Paus, Die toch wel tot een oordeel bevoegd is, ervan? „Wilden wij deze weioaaen ook maar vluchtig vermel den, Wij zouden nagenoeg de volledige ge schiedenis der laatste 40 jaren op sociaal geoied in de herinnering moeten terugroe pen". Welnu, deze ryk gevarieerde geschiede nis van de 40 jaren van Rerum Novarum mag er zijn. Het is een volledige vernieti ging van de meening, dat R. N. niets heeft uitgewerkt en het vormt tevens onze kijk op de hedendaagsche toestanden in verband met verleden en toekomst. Wat b.v. deed de Kerk? Wij hooren op fabriek of kantoor zoo vaak dien dommen uitspraak: de Kerk deed niets. Is 't waai? Maar wie verklaart ons dan, dat bij het verschijnen van R. N. aller aandacht zich spitste op uit pauselijke scnrjjven? Waarom bestudeerden zelfs de socialisten dit paus woord? Die hadden toen de stellingen van Karl Marx op sociaal terrein. De Kerk deed wèl wat endeed het goed. En de Katholieke Kerk kon dat goed doen, omdat, zooals Leo XIII opmerkte: „de Kerk put uit het Evangelie, de leer stellingen, die de kracht bezitten, om óf den strijd geheel bij te leggen, óf minstens in scherpte en heftigheid te doen verliezen". De leer van Christus, ons speciaal in de Evangeliën voorgehouden, vormt immers een levens-gronawe»., die in de praktijk van het leven zal moeten blijken. En het is juist op den leer van Christus' Evangelie, dat de H. Kerk talrijke middelen tot maat schappelijke verbetering kan aangeven. „Daarom, zoo zegt dan Pius XI. greep de Kerk in op leerstellig gebied, door die kostbare schatten niet renteloos te laten liggen". En de Paus herinnert ons dan aan het werk van Leo XIII en Diens Opvolgers. Die niet hebben opgehouden de leer van R. N. telkens en telkens te verkondigen; ook de Bisschoppen hebben met onverdroten ijver en kennis van zaken dezer leer uitge legd en zich beijverd, ze aan te passen aan de behoeften der verschillende landen, vol gens bedoeling en uitspraak van den H. Stoel". Vooral armen en hulpbehoevenden zijn altijd door de Kerk verdedigd. O ja, er worden wel allerlei beweringen geuit, klei ne fouten worden nogal eens uitgesponnen tot geweldige „misslagen", maar dan ver gelen dezulken al te veel, wat er in onzen kring met taaie energie aan charitatief werk wordt gedaan. En als we ons mogen verheugen in het bezit van gezonde instel lingen ten dienste van hulpbehovenden en armen, verrezen onder den invloed van de leer der Kerk, dan rest ons slechts deze vraag: „Wie doet het ons na?" S. M. DE NIEUWE LIEBAARD. „De Prinses Marie-laan, mijnheer, is die daar?", „rechtuit loopt u maar". En de Baarnsche „wegwijzer" wees ons een bree- de laan. Daar dus zou ergens onze nieuwe Liebaard liggen, dat bedoeld wordt als va- cantie- en week-end-huis, en tevens als werkkamp voor onze jonge werkloozen. Tusschen hooge boomen staat daar een kloek gebouw, de Liebaard, Weer is de be kende pater Biesta O.P. er de Praeses van zoodat de Kolpingsgeest ook vaardig zal blijven in het nieuwe huis te Baarn. Hoe 't is ingedeeld? Beneden bevat het huis een ruime eetzaal, cursuszaal, ontspan ningszaal en kapel. Op de eerste verdieping bevinden zich de vertrekken van Praeses en Senior en slaapgelegenheid voor circa 30 personen, terwijl op de tweede verdie ping gevestigd zijn de kamers voor het per soneel en ook daar nog 40 personen voor een goede nachtrust een veilige plaats kun nen vinden. Als men nu weet, dat in Apeldoorn 40 gasten geherbergd konden worden tegen nu 70, dan is dat alleen al een flinke verbe tering. Maar daar komt nog bij, dat dit vacan- tiehuis dichter by Holland ligt, in het mooi ste gedeelte van het Gooi en rustig aan een laan, met aan alle zijden prachtige bos- schen. Het is werkelijk een ideaal oord! Wie in den komenden zomer wil genie ten, bezoeke de Liebaard. Onze leiders ko men er by een om door cursussen zich fe bekwamen, onze werklooze jongeren zul len er verpoozing vinden voor geest en lichaam in de straks te openen werkkam pen en zoo zal de nieuwe Liebaard te Baarn, financieel gesteund door het offertje van 25 ct in den maand Maart, een centrum zijn van actie, van waaruit idealisme en dadenkracht voortkomen. Moge het dien kant uitgaan! SEVERUS. STUDIECLUB. Donderdag 1 Maart worden de leden der club in de bovenzaal verwacht, waar een der bestuursleden een interessante lezing zal houden. DISTRICT-SENIORAAT. Maandag a.s. worden alle Senioren van ons District verwacht. De zeer bijzondere agenda wettigt een evenredige opkomst. Aanvang te kwart na acht uur. KOLPINGS WANDELCLUB LEIDEN. K.W.CJL. Voor a.s. Zondag staat er niets op het program. We hebben rust. Wat rust? Geen sprake van hoor, dat is niets voor Kolpings- zonen. Degene, die a.s. Zondag een wan deltocht wil maken, die zegt het maar te gen den marschleider, en we gaan. Tot ziens. COMMISSARISSEN-VERKIEZING. In de maandvergadering van Maart zal de gewone verkiezing voor het commissa riaat plaats hebben, voor de afd. Gezellen alzoo Dinsdag 13 Maart. Aftredend zijn dit jaar de commissarissen uit de parochies Mon Père en Hartebrug. Tot ën met Donderdag 8 Maart kunnen candidaten gesteld worden op lijsten, voor zien van minstens 20 handteekeningen, wel ke lijsten ingeleverd moeten worden bij den Senior. Adspiranten hebben geen stemrecht Candidaten moeten uit bovenvermelde pa rochies zijn. INSTALL ATIEFEEST. Zondag 4 Maart zullen de adspiranten op feestelijke wijze geïnstalleerd worden. Vóór alles dragen zij zorg de cursus-lessen nog eens goed door te lezen. UIT DE OMGEVING ROELOFARENDSVEEN. TENTOONSTELLING TUNAHYCRO TEZAVAS. Bloemenweelde rond een fontein. Het is een bekend feit, dat als men te R.A.Veen wat op touw zet, de medewerking buitengewoon groot is. Nu staan wij aan den vooravond van de derde groote- bloe men-, vak- en huisvlijttentoonstelling. De vorige jaren hebben wij verbaasd gestaan van de geweldige inzendingen en daarom hebben wij verzocht vóór de officieele ope ning eens een rondgang te mogen en al vast eenige indrukken te kunnen weer geven. De inzending bloemen telt 40 deelnemers. De inzenders zijn Patronaatsjongens en St. Jozefgezeillen. Bij den ingang komen wij in een gang van 14 M. lang waarin aan den wand een tafel theatersgewijs opgebouwd zoodat van onder naar boven 6 potten met bloemen staan. Hier zijn de verplichte groepen opgesteld. Iedere inzender van deze tentoonstelling heeft de verplichting om de soorten in bloei in te leveren waarvan hij in het verleden najaar bollen heeft gehad. De soorten voor gezellen en voor patro naatsjongens zijn verschillend doch ieder heeft 2 potten vroege, 2 potten darwin, 2 potten mendeltulpen en van elk soort 2 stuks. Bijzonder is deze afdeeling. Wij kunnen gerust zeggen, dat iedere deelnemer aan deze tentoonstelling van de verplichte soor ten wel het meeste zal leeren, omdat ook al een paar moeilijk te trekken soorten zijn uitgereikt. Daarna komen wij in de eigenlijke bloe- menzaal. Deze zaal 14 bij 9 Meter biedt een sohoonen indrukwekkenden aanblik. Aan de wanden zijn ook tafels opgesteld even als in de gang, bekleed met wit papier. Hier zijn de z.g. vrije inzendingen, d.w.z. iedere inzender was toch gehouden in iedere stand één variëteit op te stellen b.v. alleen Nare. of alleen tulpen enz. In het midden van deze zaal is een mooi perk aangelegd met in het midden een fontein. Wat een pracht, wat een pracht. De nieuwe soorten zijn rijk vertegen woordigd; wij gaan hier werkelijk te gast. Het is avond, maar een zee van licht, schijnt het effect nog te verhoogen. En dat wordt door jongens gepresteerd. Het is buitengewoon. Op onze vraag waarom men hier geen groen zooals varentjes tus schen de potten inwerkt of ander groen en waarom er geen heesters staan om de wanden, kregen wij ten antwoord, dat men anders de bloemen onmogelijk zou kunnen plaatsen. Keurig is alles opgesteld. Om een denkbeeld te vormen van de massa bloe men alleen aan de wanden van deze zaal, vernamen wij dat deze. in totaal een leng te van 40 Meter besloegen. In het midden perk staan schitterende pot ten met bloemen de z.g.n. collectieve inzen ding. Om de fontein staan welriekende se ringen en prachtige prunussen en daartus- schen, dank zij de waterleiding, spuit deze omhoog en tusschen al deze bloemen en in het licht komen deze parelende waterdrup pels fijn uit en verhoogen het aanzien. 1 AUTOMAAT: AUTOMAAT: Zondagsadres Zondagsadres BANKETBAKKEnIJ D. VAN TONSEREN Hoogewoerd 53 - Tel. 125 Bedient U ze-t in onze automaat, warm en en koud buffet •■F' Zondags gesloten ROLFILMS Breestraat 79 hoek Dietsteeg Ontwikkelen en afdrukken voor Amateurs Oude Rijn 2 Telf. 411 Versche slagroomgebakjes Speciaal wateis Geopend van G'/r V2 uur verder per Cnocoiade- Automaat LELIESTRAAT 10 Melk, Boter, Kaas en Fijne Vleeschwaren. Zondag open van 8—12 uur UW ADRES voor Vleesch, Garnalen Croquetten, Salades en Gebak is Banketbakkerij Noordeinde 23 A. G. EÏPSKAMP Pelikaansir. 13 Tel, 2688 Max-tax en Luxe Auto's Ook Zondag den geheelen dag geopend Wij vroegen ook hoe het toch mogelijk was dat voor dit vak zóó'n ambitie is, want het gaat met de bolletjes slecht en ook met de bloemen gaat het niet. Wij kregen ten antwoord, dat men dit dan maar moest be schouwen als een uiting van heimwee naar vervlogen tijden. Het trekkersbedirijf was voor deze plaats in den winter van groot belang. Van 1919 tot 1930 was dit bedrijf zelfs zeer rendabel, gaf veel arbeid en wij hadden een levendige handel op het buiten land. De hooge tolmuren hebben dit vak lamgeslagen met als gevolg de verschrik kelijke werkloosheid enz. enz. Dat ook de jongens dit vak mooi vinden bewijst wel het feit, dat ze hier laten zien, dat ze het ook machtig zijn en dat ze het voorbije nog eens ophalen is wel heel goed, want nu zijn er weer zooveel nieuwere soorten bijgekomen zoodat ze deze nu ook meteen leeren kennen, hoe deze zich gedra gen wanneer deze geforceerd worden. Dat men ook in Engeland met onze bloe men zeer ingenomen is, blijkt wel, omdat verschillende firma's prijzen hebben ge zonden o.a. een groote zilveren wisselbeker uit Londen, verder prijzen uit Nottingham, Leeds e.a. Dat de jongens met zulke schen kingen in hun sohik zijn is te begrijpen. Ook van de plaatsgenooten zijn verschil lende prijzen binnengekomen, waaronder ook eenige medailles. Dit voorzoover de afd. Bloemen. Hier zullen wij voorloopig even afscheid nemen en wij gaan nu de afd. Vak en Huisvlijt bezichtigen. Deze afdeeling is iets bijzonders. Om daar zoo'n indruk van mee te geven valt ook niet mee. In het kort zagen wij o.a. een zaal welke bekleed is met zwart doek, omdat aan de wanden de teekeningen dan beter uitkomen. Ook hingen verschillende uit- zaagwerken aan den wand, als een prach tige nis voor een beeld. Dit moet wel een ontzaggelijk werk geweest zijn, om dit zoo netjes en ragfijn uit te zagen. Ook mooie lampen, staande en hanglampen, uitgesne den doozen en theebladen, ook een thee- kast, zeilscheepje enz., te veel om op te noemen. Van vakwerk was nog niet veel binnen gekomen omdat de inzenders het nog eens moeten oppoetsen enz. Toch zagen wij een stuk prachtwerk n.l. een Kapconstructie welke een oppervlakte beslaat van eenige M2 en gemaakt is op schaal en wel 1 op 7. Er komt in vakwerk nog veel o.a. schuitjes. Leerwerk, schilderwerk en ook een stand je drukwerk, zeer artistiek. Kortom, een bezoek is deze tentoonstelling ten volle waard en wij hopen, dat velen een bezoek mogen brengen wat hun zeer zeker zal vol doen. UIT DE RIJNSTREEX ZOETERWOUDE (H.R.). Wit-Gele Kruis. Gisteravond werd in het Patronaatsgebouw de jaarvergadering gehouden van de vereeniging „Het Wit- Gele Kruis" afd. Hooge Rijndijk. De voorzitter, de heer J. P. Bruyn, open de de vergadering. Hij betreurde het, dat wederom zoo weinig leden op deze verga dering aanwezig waren. Wanneer alle aan wezige leden eenige propaganda willen maken dan kan dat in de toekomst toch wel beter worden. De voorzitter kon mededeelen dat de er kenning of de Koninklijke goedkeuring op de statuten was verkregen, alsmede dat door vertrek van Mevr. Zuurdeeg tot pre sidente van de poppen-tentoonstelling door het damescomité was benoemd Mevr. Tijs- sen. De notulen werden gelezen en onveran derd vastgesteld. In het hierna volgende jaarverslag van den secretaris werd gememoreerd, de onder leiding van zuster Hoskam, enquêtrice van den Provincialen Bond, zoo goed geslaag de moedercursus. Over het te stichten wyk- gebouwtje kon nog geen resultaat worden medegedeeld. De hoogste verwachtingen werden gekoesterd van de in voorbereiding zijnde tentoonstelling. Tot het organiseeren van een cursus Eerste Hulp bij Ongelukken werd ook het vorig jaar besloten, welke nu reeds onder leiding van dr. Persant- Snoep in vollen gang is. De aangekochte hoogtezon is thans ge plaatst en terwijl wij niemand de verplich te felle stralen van het apparaat gunnen, toch zal het een voldoening zijn, wanneer het noodig is, dat men tegen geringe kos ten daarvan gebruik kan maken. Het ledental is in vooruitgaande lijn, waarbij de verwachting werd uitgesproken j dat ook die gezinnen, welke overigens vrij goed medewerken, ja zelfs meenen ij ver aars KALENDER DER WEEK TWEEDE ZONDAG VAN DE VASTEN. ZONDAG 25 Febr. Tweede Zondag v. d. Vasten. Mis: Reminiscere. 2e gebed A Cun- ctis (om de voorbede der Heiligen); 3e Om- nipotens (voor levenden en dooden). Credo. Tot heiligheid heeft God ons geroepen. Om ons zeiven te heiligen moeten wij ons levensgedrag ondergeschikt maken aan Gods heilige geboden. Wij kennen die (Epistel) maar onze woorden, gedachten en werken zijn er zoo dikwijls mee in strijd. Wij erkennen onze zonden in nederigheid en bidden den goeden en barmhartigen God om vergiffenis (Introitus; Graduale; Tractus)om bescherming van onze inner lijke vermogens, bijzonder echter om zui vering van onze verbeelding en van ons verstand (Gebed) Hij zal ons verhooren (Gebed). Getroosten willen wij ons ook de moeite, ons verstand beschouwend te rich ten op Gods H. Wet (Offertorium), om met Gods genade door de beschouwing te komen tot de daadwerkelijke beleving van de H. Wet Gods. (Postcommunio). Dan zullen wij bezitten het ware geluk, dat de Vader van ons zal kunnen getuigen, dat wij Zijne wel beminde kinderen zijn. (Evangelie). MAANDAG 26 Febr. Mis v. d. Maandag in de 2e week v. d. Vasten: Redime. Gebe den als gisteren. DINSDAG 27 Febr. Mis v. d. H. Gabriël van de Moeder van Smarten: Oculus Dei. Gloria. 2e gebed en laaitste Evangelie v. d. Dinsdag in de 2e week v. d. Vasten Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Dinsdag in de 2e week v. d. Vasten: Tibi. 2e gebed v. d. H. Gabriël. Den len Maart 1838 werd de H. Gabriël te Assisië geboren. Bij zijn H. Doopsel ont ving hy den naam Francisous. Toen hij vier jaren oud was verloor hy zijn moeder, maar vond in zijn vader een goede, doch strenge opvoeder. Dat had Franciscus ook wel noodig, want bij zijne goede hoedanig heden had hij ook zijne gebreken. Hij was nogal wereldsch. Hij voelde wel, dat hij tot het kloosterleven geroepen was, maar zóó krachtig trok hem de wereld, dat hij niet den moed had die te verlaten, ondanks de vele beproevingen, welke Gcd hem over zond en ondanks zijne dikwijls in die be proevingen herhaalde beloften van naar het klooster te zullen gaan. Totdat Maria, die hij als Moeder van smarten bijzonder vereerde, tusschen beide kwam. Bij een plechtige processie zou een oud genadebeeld van O. L. Vrouw, waar naar hij met kinderlijke liefde opzag, hem hebben aangezien met weemoed en Fran ciscus een stem hebben gehoord: „Francis cus weersta niet langer. De wereld is niet voor u, gij behoort in een klooster". Hoe het ook zij, Franciscus voelde zich van toen af geheel veranderd en hij, die vroeger zoo geaarzeld had, zette nu door met al de kracht van zijn edel karakter. En na eerst met moeite de toestemming van zijn vader te hebben verkregen, trad hij, ongeveer twee weken na zijn geheele om mekeer, in het Noviciaat der Passionisten. Op het feest van O. L. Vrouw van smarten 1856 werd hij gekleed en ontving toen den naam van Gabriël van de Moeder van smar ten. In September 1857 legde hij zijne gelof te af. In het najaar 1861 overviel hem een kwijnende ziekte en 27 Februari 1862 stierf hij, als jonge man van 24 jaren, met een lach op het gelaat, na een kloosterleven van slechts vijf en een half jaar. In zijn kort kloosterleven heeft Gabriël enkel door de trouwe naleving zijner da- gel ij ksche plichten en vurige godsvrucht tot de Moeder van smarten zich opgewerkt tot de hoogste volmaaktheid. Zijn leven is een heel duidelijk bewijs, dat heiligheid niet bestaat in het verkrijgen van wonder bare gunsten en het doen van buitenge wone dingen, maar in daden van zelfver loochening en in een onvermoeid streven om volmaakt te worden, voorzoover dat voor ons menschen, bereikbaar is. In 1908 is Gabriël zalig, in 1920 heilig verklaard. WOENSDAG 29 Febr. Mis v. d. Woensdag in de 2e week v. d. Vasten: Ne derelinques. 2e en 3e gebed als op Zondag. DONDERDAG 1 Maart. Mis v. d. H. Suit- bertus, Bisschop en Belijder: Statuit. Zie in het Feesteigen van het Bisdom. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Donderdag in de 2e week v. d. Vasten. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Donderdag in de 2e week v. d. Vasten: Deus. 2e gebed v. d. H. Suit- bertus. Suitbertus was een der elf, die met den H. Willibrordus in 690 landde aan „de lage landen aan de zee", met het verheven doel het H. Evangelie te prediken aan onze hei- densche voorouders. Na Willibrordus' eerste reis naar Rome werd Suitbert door zijne medebroeders uitgekozen om de bisschop pelijke wijding te ontvangen. Als bisschop arbeidde de Heilige met zeer grooten ijver, zijn arbeidsveld uitstrekkend tot het land van Tiel, Bommel en Heusden, zelfs tot aan de Roer. Na een inval der heidensche Sak sen moest Suitbertus vluchten en hij ves tigde zioh in het huidige Kaiserswerth. Daar bouwde hij een kerk en een klooster, waar nu nog zijne voornaamste relikwiën bewaard worden. Suitbertus overleed den len Maart 713. VRIJDAG 2 Maart. Mis v. d. Vrijdag in de 2e week v. d. Vasten: Ego. 2e en 3e ge bed als op Zondag. Wegens den eersten Vrijdag is geoorloofd een gezongen Votiefmis van het H. Hart van Jesus: Cogitationes. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Vrijdag in de 2e week v. d. Vasten. Credo. Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. ZATERDAG 2 Maart. Mis v. d. Zaterdag in de 2e week v. d. Vasten: Lex. 2e en 3e gebed als op Zondag; 4e voor den Paus. In deze week, indien niet anders aange geven geen Glorie, geen Credo. De Prefa tie v. d. Vasten. Kleur: Paars. IN DE KERKEN DER E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender van het Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z. Sebastianus van Apparizione. Geen 3e gebed. MAANDAG. Mis v. d. Z. Isabella, Maagd: Dilexisti. Gloria. 2e gebed v. d. Maandag; 3e A Cunctis. Laatste Evangelie v. d. Maan dag. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Maandag met 2e gebed v. d. Z. Isabella; 3e A Cunctis. WOENSDAG, Mis van de Z. Antonia van Florence, Weduwe: Cognovi. Gloria. 2e ge bed en laatste Evangelie v. d. Woensdag. 3e gebed A Cunctis. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Woensdag met 2e gebed v. d. Z. Antonia; 3e A Cunctus. DONDERDAG. Mis v. d. Donderdag: Deus. Geen Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e Omnipotens. VRIJDAG. Feest van de Geheimen v. d. H. Kruisweg. Mis: Curramus. Gloria. 2e ge bed v. d. Z. Agnes van Praag; 3e v. d. Vrij dag. Sequens. Credo. Prefatie v. h. H. Kruis Laatste Evangelie v. d. Vrijdag. Kleur: Rood. Amsterdam. ALB. M. KOK. te zijn voor het W.G.K., binnen korten tijd zich zullen laten inschrijven. Het verslag was vol lof over het werk van de Eerw. Zusters. Niet minder dan 135 patiënten werden aan huis geholpen, ter wijl 117 personen over 1180 keeren behol pen werd in het gebouw. Van de verschil lende hulpmiddeilen werd door vele leden een dankbaar gebruik gemaakt. Een woord van dank voor het vele werk der Eerw. Zuster was dan ook wel op zijn pliats. Met een aansporing tot allen om mede te werken, werd dit zakelijk gestelde verslag besloten. Het finantieele verslag gaf aan inkom sten 881.2u>/a en aan uitgaven 915.90 1/2 alzoo een nadeelig saldo van 34.62. Boe ken en bescheiden waren door een commis sie, bestaande uit de heer en W. de Boer en Th. Hendriks nagezieD en in orde bevon den. De voorzitter dankte den secretaris-pen ningmeester voor zijn uitgebrachte versla gen. Tot leden der controle-commissie voor 1934 werden benoemd de heeren v. Thiel en Verwoerd. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren M. Albers, H. v. d. Poel en H. J. van Mil bij acclamatie herkozen. Van de rondvraag maakten verschillende leden gebruik, welke allen door den voor zitter naar genoegen werden beantwoord. Met een woord van dank en een aanspo ring tot allen om zooveel mogelijk mede te werken aan het schoone doel, werd deze vergadering door den voorzatter op de ge bruikelijke wijze gesloten. Tentoonstelling. Op de gehouden be- bestuursvergadering van het Wit-Gele Kruis werd besloten de poppententoonstel- ling te houden op 15 tot en met 18 April as. Ook werd besloten aan Burgemeester en Wethouders vergunning te vragen tot het houden van een verloting, met als hoofd prijs een dames of heeren rij wiel, waarvan de trekking zal plaats hebben op 18 April

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10