H. M. PIERROT Een rijke sorteering MODERNE KLOKKEN VRIJDAG 23 FEBRUARI 1934 I DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOOR EIGEN WAGEN OVERREDEN. Voerman gedood. Te Meijel heeft gistermiddag een doode- lijk ongeluk plaats gehad. Op onverklaar bare wijze is de 23-jarige H. Jansen door zijn eigen paard en kar overreden. Met een juist passeerende personenauto is hij over gebracht naar het ziekenhuis te Roermond, waar hij na aankomst aan de bekomen verwondingen is overleden. ARBEIDER ONDER EEN BOOM VERBRIJZELD. Boom door aanrijdende tram voortgerold. Gisterenmiddag had nabij het „Wapen van Hekeren" bij Hummelo een ernstig ongeval plaats, dat den 26-jarigen, onge- huwden voerman D. Hoksbergen uit Wehl het leven heeft gekost. H. was met een tweeden voerman aan het opladen van ge velde boomen. Bij het laden was een der boomen op de tramrails terecht gekomen, kort voor het moment, dat een goederen trein, uit de richting Zutfen arriveerde. Toen men de tram hoorde naderen liep de kameraad van H. de tram ter waarschu wing tegemoet. Ondanks krachtig remmen slaagde de machinist er niet in de tram tijdig tot stilstaan te brengen, zoodat de machine tegen den boom opreed. Het andere einde van den boom ging door de botsing aan het rollen, met het ge volg, dat H. er onder raakte en vele meters werd meegesleurd. Zijn lichaam werd daarbij totaal verbrijzeld. Den machinist treft blijkens het ingesteld onderzoek geen schuld. KIND IN DE WIEG VERBRAND. Door een noodlottig toeval is het wiegje, waarin het drie maanden oude kindje van den heer H. te Oisterwijk was gelegen, in brand geraakt. De kleine, die ernstige brandwonden had gekregen, is gisteravond in het ziekenhuis aldaar overleden. Arme kleine. De 2 -jarige jongen J. Groenhof is gis teren in de Floris Vosstraat te Hilversum onder een zandauto gekomen. Het knaapje werd ernstig gewond opgenomen en naar de R. K. Ziekenverpleging overgebracht, waar het slachtoffer na eenige uren is overleden. BOERDERIJBRAND. Uit Heerlen wordt gemeld: In het nabu rige Wijnandsrade is de boerderij van den heer Wimmers afgebrand. Tien runderen kwamen in de vlammen om. Het woonhuis kon door het energiek optreden van de Heerlensche brandweer behouden blijven. De schade wordt door verzekering gedekt. DE TYPHUSGEVALLEN OP DE „WILLEMSPLEIN". Eerste stuurman te Dakar overleden. Thans is ook, naar „Het Volk" verneemt, de eerste stuurman van de „Willemsplein" G. Klap uit IJmuiden, die tot de tien ty- phuspatiënten behoorde, die in het zieken huis te Dakar werden opgenomen, aldaar overleden. Dit is het derde slachtoffer van de gevreesde ziekte. Thans worden nog twee patiënten te Dakar verpleegd. Aan vankelijk zou dit tweetal met de „Kerk plein" naar Nederland komen, doch aange zien dit schip Dakar niet aandoet, zal ge tracht worden voor beide mannen passage op een andere boot te krijgen. Ontvangen en geëtaleerd: welke partij wij zeer billijk kochten. PROFITEERT HIERVAN EN U SPAART GULDEN UIT HORLOGEMAKER MAARSMANSST. 14 Tel. No. 1293 Tevens vestigen wij Uw aandacht op onze Collectie GERO-ARTIKELEN. Hierin hebben wij nog enkele zeer voordeelige aanbiedingen ONGEDEKTE ALCOHOL. Auto-bestuurder geknipt. In de Lange Groenendaal te Gouda werd Woensdagmorgen in de vroegte een luxe auto aangehouden, waarin bij 'onderzoek een vaatje met 57 liter alcohol listig bleek te zijn verstopt, dat ongedekt werd ver voerd. Toen de bestuurder, een Amster dammer, die reeds verscheidene malen voor hetzelfde feit geverbaliseerd werd, de amb tenaren zag naderen, sprong hij van zijn wagen en wandelde haastig de straat in. Toen hij werd aangehouden, deelde hij vriendelijk mede niet de eigenaar van den auto te zijn. Hij weigerde dan ook het voer tuig naar het belastingkantoor te rijden. De welwillende Amsterdammer werd in ar rest gesteld, de auto en de alcohol, die een zeer hoog gehalte had, werden in beslag genomen. SMOKKELAFFAIRE AAN DE KUST. Belangrijke vangst te Zandvoort. Uit Zandvoort wordt gemeld: Sedert ge- ruimen tijd was ons bekend, dat de geheele kust van ons land werd bewaakt, daar men het vermoeden had, dat Belgische spiritus ingevoerd werd. Tot nu toe gelukte het niet op het een, of ander beslag te leggen. Verleden week werd te Zandvoort aan de kust een tweetal kleine motorschepen alsmede een kotter gesignaleerd. De amb tenaren waren zoodoende op hun hoede. Dinsdag j.L werd boven aan de duinreep bij strandpaal 70 tusschen Zandvoort en Noordwijk een achttal blikken spiritus ge vonden, inhoudende elk ongeveer 20 Liter. Men bleef den geheelen Dinsdag en den Woensdag de plaats bespieden, doch de smokkelaars lieten zich niet zien. Gister middag zou men deze acht blikken ver voeren, maar eerst werden steekproeven in de duinreep gedaan, wat tot resultaat had, dat nog te voorschijn kwamen 44 blik ken van 40 liter en 11 blikken van 20 liter, tesamen 1980 liter spiritus. Er waren drie met paarden bespannen wagens noodig om deze blikken naar het politiebureau te vervoeren. Dat de belastingambtenaren een goeden slag hebben geslagen moge ook hieruit blijken, dat voor deze spiritus, wel ke van een zeer hoog gehalte n.l. 96,1 pro cent was, 8000.belasting had moeten worden betaald. Men vermoedt, dat de blikken aan een eind touw over boord zijn gegooid, omdat tevens een zeer dik touw van een lengte van 50 Meter werd gevonden. WINKELIER OPGELICHT. Advertentiezwendelaar te Rotterdam. De recherche te Rotterdam heeft een ad vertentiereiziger aangehouden, die ver scheidene winkeliers voor bedragen van sa men meer dan 3000 heeft opgelicht. De man dischte bij deze winkeliers een ver haal op, dat hij onderwijzer was en dat hij kwam namens den Bond van Nederland- sche Onderwijzers, die besloten had dat zijn leden zouden koopen bij winkeliers die kor ting gaven. Om daaraan bekendheid te ge ven, moest de winkelier een advertentie plaatsen in het orgaan van den bond. Hij sloot daarvoor posten af van 150 voor de advertenties, waarvan de plaatsing over geruimen tijd zou worden verdeeld en die te voren moesten worden voldaan. De ad vertenties werden nooit geplaatst, aldus „Het Handelsblad". De man had geen en kele relatie met het orgaan van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers en be steedde het geld ten eigen bate. KERKNIEUWS P. H. RITSELAAR S J. t In het R. K. Ziekenhuis, Westeinde te 's-Gravenhage is, zooals gemeld, godvruch tig in den Heer overleden de hoogeerw. P. Herman Jozef Kitselaar S.J., oud-Provin ciaal der Nederlandsohe Jezuietenprovin- e. P. Herman Kitselaar werd geboren te Amsterdam den 19en September 1880, deed zijn klassieke studiën aan het Seminarie Culemborg, en trad den 26en September te Mariëndaal in het Noviciaat. Na zijn phi- losophische studiën te Oudenbosch, een ze venjarig leer aarambt in de Wiskunde aan het Canisiuscollege te Nijmegen en drie jaar theologische studiën, ontving hij de H. Priesterwijding den 24en Augustus 1915. Na zyn vierde theologiejaar te hebben vol tooid zond zijn Overheid hem naar Exaten bij Roermond om daar in het Ignatiaansche derde proefjaar onder de beproefde leiding van den Duitschen Pater Ernest Thill de laatste hand aan zijn geestelijke vorming te leggen. Daarop in 1917 volgde de benoeming tot Theologieprofessor aan het theologaat zijner orde te Maastricht, welk ambt hij slechts tot 1919 heeft kunnen waarnemen. De stille intensiteit van het professoren leven was voor de zwakke lichaamskrach ten van dezen begaafden en glashelderen docent te zwaar. Overgeplaatst naar het St. Ignaitiuscollege te Amsterdam, nam hij daar weer het werk van wiskundeleeraar op zich, en zag zich in 1921 benoemd tot Rector van datzelfde college, een taak, waarvoor hij, om zijn rustige en mannelijke bestuursta len ten de aandacht zijner Oversten op zich had getrokken. Vijf jaren later echter wei gerden ook toen de zwakke lichaamskrach ten hun dienst en moest hij het bestuur aan andere handen overlaten. Na eenigen tijd ongeveer hersteld, werd hem de taak van Socius of Secretaris van R. P. Provinciaal opgedragen, waarna hij, bij het aftreden van zijn Provinciaal, zelf weer de bestuurslast, nu van heel de provincie, opgedragen kreeg, 27 December 1927. Blijkt uit deze benoe ming de hooge waardeering die men voor zijn bestuurstalenten had, toch was jam mer genoeg ook spoedig duidelijk dat zijn herstelde lichaamskrachten had over schat; na nog geen twee ambtsjaren vol van de hem zoo eigen energieke toewijding werd hij doodelijk ziek en toen eerst kwam dui delijk aan het licht aan welke zware kwaal hij leed, en eigenlijk steeds geleden had. De sterke ziel van den bovendien ook nog jongeman was echter ook nu weer levens krachtig genoeg om een genezing als 't ware te forceeren; en in vol vertrouwen op den bijstand van den eerbiedwaardigen P. Roothaan, zijn heiligen stadgenoot en eer tijds Generaal der Orde, aanvaardde hij met zijn geknakte lichaam het leven weer uit Gods hand. Onder herhaalde aanvallen zijner ziekte heeft hij het hem zoo lieve ambt van geestelijk leidsman der jonge Scholastici toen nog enkele jaren vervuld in het Bercbmaniamuim te Nijmegen, het philosophaat der Nederlandsche Jesuieten- provincie. Zijn medebroeders hebben in hem jongs af mogen bewonderen een enthou siast en tevens beginselvast religieus vol diepe godsvrucht en tevens steeds wakkere en levendige belangstelling voor weten schap. In een uiterst tenger en zwak lichaam huisde een klare, sterke, geestdrif tige ziel met rijke begaafdheden, die hij principieel geheel in den dienst Gods, let terlijk heeft opgebruikt in een langdurig uitterend, vol berusting doorstaan lijden. De Heer geve hem de eeuwige rust! „Tyd" UIT DE RADIOWERELD Huizen, 301 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door ka pelaan Hendriks. 12.15 Lunchconcert door de KRO.-boys. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Het KRO.orkest, afgewisseld te 4.30 door cursus schriftverbetering; te 5.30 door Esperanto-nieuws, te 6.20 door Journalis tiek Weekoverzicht. 7.15 Drs. A. J. M. v. Dal over „Keerpun ten in de staatsopvatting". 7.45 R.K. kwartiertje. 8.00 „Die Entführung aus dem Serail", opera in 3 bedrijven van W. A. Mozart, door het Residentie-orkest en het Koor der Wagnervereeniging. Te plm. 8.45 en 10.15 Vaz Dias. 11.00 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. V AR A-uitzend ing 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor arb. i. d. continubedr. 12.00 De Notenkrakers. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Prof. J. v. Gelderen: Het ontwaken de Oosten. 2.50 De Flierefluiters. 3.30 Filmpraatje. 3.45 Pauze. 400 Muzik. causerie met gr.pl. 4.30 VARA-Kinderkoor. 4.45 Orgelspel. 5.00 Vervolg koorconcert. 5.15 Vervolg orgelspel. 5.30 Gramofoonpl. 6.00 Literaire causerie. 6.20 Zang door „De Wielewaal". 7.00 Causerie. 7.15 Gevar. concert, (orgel, saxofoon, piano, trompet, hawaian, gitaar, accordeon en zang). 8.00 Herh. S.O.S.-Ber., Vaz Dias en VA RA Varia. 8.15 VARA-orkest. 9.00 Prijsvraag. 9.20 Vervolg orkestconcert. 9.50 Toespraak. 10.00 „Der fidele Bauer", opera van Fall M. m. v. het Residentie-Operette-Gezel schap. 11.30 Gramofoonpl. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.0511.20 Causerie. 12.20 Western Studio Orkest. 1.05 Gramofoonpl. 1.35 Commodore Grand Orkest. 2.35 Gramofoonpl. 3.10 Rep. van rugbywedstrijd. 4.50 Schotsch Studio Orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.25 Lezingen. 8.2ó Music-Hafl-programma, m.m.v. or kest en solisten. 9.20 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 BBC-orkest. 10.50 Voordracht. 10.5512.20 Dansmuziek. ,.R a d i o-P a r i s", 1798 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 9.5011.50 Orkestconcert. 12.20 Goldy-orkest. 8.00 Zie Huizen. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 1.50 Gramofoonpl. 2.204.20 C. Rydahl's orkest. 7.20 Radio-Symphonie-orkest. 8.2011.20 Dansmuziek voor de oudere generatie door het Omroeporkest. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.30 en 10.50 Gramofoonpl. 12.20 Orkestconcert. 1.20 Gramofoonpl. 3.20 en 4.20 Concert. 6.20 Wagnerconcert. 7.25 Symphonieconcert. 9.40 Gramofoonpl. Rome. 421 M. 8.20 Opera-uitzending. Brussel, 322 en 484 M. 3.22 M.: 12.20 Omroepkleinorkest. 1.30 Omroeporkest. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Omroepkleinorkest. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Omroepkleinorkest. 8.20 Gramofoonpl. 8.50 Orkestconcert. 84.84 M. 12.20 Omroeporkest. I.30 Omroepkleinorkest. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Zang. 6.50 Gramofoonpl. 7.05 Beiaardconcert. 8.20 Omroeporkest. 10.35 Orkestconcert. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Niet opgegeven. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.50 Dansmuziek Gemeentel .k R- "io Distributiebedrijf Derde programma: 8.0012.20 Langenberg. 12.2015.10 Daventry. 15.10afl. Londen Reg. Vierde programma: II.2012.20 Kalundborg 12.2014.30 Luxemburg. 14.3016.00 Kalundborg. 16.1517.20 Warschau. 17.2019.25 Brussel Fr. 19.2522.20 Warschau. 22.20afl. Straatsburg. SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE KOPENHAGEN Funda-Pützfeld winnaars Klaas van Nek op de achtste plaats. De laatste uren van de Zesdaagsche te Kopenhagen verliepen onder groote spannen, doch de andere koppels vermoch ten de leiders FundaPützfeld niet meer van den kop te dringen. Deze wisten hun positie te behouden, ja op sommige mo menten hadden zij zelfs 3 ronden voor sprong op de volgende koppels. Eenige uren voor het einde werden de koppels NygaardChristensen en HarboeChris- tensen in verband met hun grooten achter stand uit de baan genomen. Ondanks krachtige pogingen van de favorieten Falck Hansen en Rieger, die de sprints en de premieritten beheerschten, kwam het eindsignaal met een overwinning voor de Duitschers Fund an Pützfeld. De eind uitslag werd: 1. Funda—Pützfeld 209 punten. Totaal afgelegd 3290.600 K.M. p., 4. ChouryFabre 124 p. Met 4 ronden achterstand: 5. Resiger Ignat 201 p., 6. DornMaczynsky 169 p. Met 5 ronden achterstand: 7. Bresciani Pietro 189 p. Met 7 ronden achterstand: 8. Klaas van NekDanholt Hansen 249 p. Met 8 ronden achterstand: 9. Ehmer Knudsen 169 p. „DE RIJNSTREEK" Hieronder laten wij volgen den uitslag van de maandelijksche tijdrit over 35 K.M. van AlphenWoerden en terug. Er werd door 8 deelnemers om de twee minuten gestart. De snelste tijd werd gemaakt door H. Krumpelman n.l. 1 uur 6 min. 51 sec., 2 Paling 1 uur 7 min. 38 sec.; 3. Bakker; 4. Bouthoorn, 5. Nagtegaal. A.s. Zondag zal er voor verandering een z.g. voorgiftrit worden gehouden, waarin de renners naar gelang van hun kracht een of meer minuten voorgift krijgen. De start is om 10 uur vanaf café „Sportrust". FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 29) Haar stem klonk vast, maar de plompe, gevouwen handen trilden. „Ja, zeker wel", pleitte John. „Laat u die lijdelijke houding toch alstublief varen. Ik ben bij u gekomen, omdat ik uw hulp noo dig heb. Ik kan niets beginnen als u niet een beetje ontdooit. Ten slotte hebt u voor Anne gezorgd van dat ze een aardige, klei ne baby was en het is eenvoudig ondenk baar, dat u geen greintje medegevoel voor haar zoudt hebben. Ik moet tot mijn spijt zeggen, dat de familie dat niet schijnt te bezitten. Het lijkt of het hun geen steek kan schelen, waar ze is, of ze een rooden duit rijk is, wat ze uitvoert „Niemand", verklaarde juffrouw Jones, met een stem die beefde, maar die toch iets te kort kwam aan waardigheid, „nie mand kan mij verwijten, dat ik mijn plicht niet gedaan heb." Een scherp wederwoord brandde op John's lippen, maar hij slaagde er in het binnen te houden. Het was beter juffrouw Jones' opmerkingen te negeeren het ijs was nu toch in ieder geval gebroken. En hij vervolgde: „Ik geloof namelijk, dat ze geen penny heeft ongeveer, waar zou ze geld vandaan moeten halen? Giste ren is ze vrij gelaten, heeft een hotelkamer genomen en is 's middags naar Jenny ge- aan. Dus het beetje geld, dat ze kan heb- m gehad, heeft ze uitgegeven. En Jenny is beestachtig tegen haar geweest en heeft haar weggestuurd, kapot van hartzeer. Ik heb haar gezien.... ze maakte een indruk of Jenny haar vermoord had! Ik ging haar achterop, maar kwam net te laat aan het station. Ze is naar Londen vertrokken en niemand weet waar ze sindsdien geble ven is. In het hotel is ze niet meer terug geweest. Jenny weet ook niet waar ze is en ditmaal liegt ze nietze weet het in derdaad niet. Ik had gedacht, dat er mis schien kans bestond, dat ze bij u was ge weest. Is dat zoo?" Juffrouw Jones staarde nu niet meer naar den muur. Ze keek John aan en schud de langzaam het hoofd. „Weet u waar ze is?" ging hij op over- redenden, aandringenden toon door. „Weet u er iets van?" „Is het waar wat u vertelt?" hijgde de oude vrouw. En toen, met een drogen snik: „Dan mag de Heere haar genadig zijn, me neer." „Natuurlijk vertel ik u de waarheid. Waarom zou ik er om jokken? Ik wilde maar dat ik de waarheid uit een van jullie kon trekken! Ik ben al die leugens, al die draaierij zoo verschrikkelijk beu.... dat verzeker ik u. Eerst dat ze ziek is, dan dat ze op reis is; dan komt het sprookje, dat er wat aan haar verstand mankeert en ten slottehet laatste nieuwsdat ze verdwenen is." Hij lachte kwaadaardig. „Verdwenen! Zonder een cent op zak. Of ze honger lijdt, of ze een dak boven haar hoofd heeft.niemand van jullie die zich er wat van aantrekt...." Juffrouw Jones was diep onder den in druk van zijn toorn. John was opeens geen vreemde eend in de bijt meer. „Een echte Waveney, als hij zoo boos is", was haar oordeel. „Ik vraag u of u weet waar Anne is", vex-volgde John ongeduldig. „Weet u waar ze is?" „Lady Marr...." Juffrouw Jones voltooide haar zin niet, toen ze de uitdrukking van John's gezicht zag. „Weet u waar ze is?" „Neen, meneer, ik weet het niet." „Bent u daar absoluut zeker van?" „Op mijn eerewoord.... ik weet niet waar het kind is." „Dan weet niemand het". John's stem trilde van woeste teleurstelling. Met een paar groote stappen was hij bij het venster, duwde ruw de keurig geste ven gordijntjes opzij en bleef staren naar de sombere, morsige straat. Er waren kilo meters straten als deze; armzaliger nog,, smeriger, troosteloozer dicht bevolkt door leelijke, gore, door gebrek en ellende verworden menschen, vol weerzinwekken de en afstootelijke geluiden. Waar dreef in een monsterachtige wereldstad als Lon den een vrouw zonder geld op zak heen? Waar in deze woestenij van trieste straten en krottige huizen was Anne Belinda? John keerde zich om; zijn drift ebde weg een namelooze melancholie had zich over hem gelegd. Juffrouw Jones was opgestaan en leunde tegen de tafel. Iets van het rozige in haar welgedaan gezicht had plaats gemaakt voor bleekheid. John legde een hand op haar schouder. „Is er niemand, naar wie ze kan zijn ge gaan?" „Neen, meneer. Lady Marr „Ik heb u immers gezegd, dat die haar zonder troost heeft laten weggaan! Anne is bij haar geweest en ze heeft haar weg gestuurd! Er trok een diepe rimpel tus schen zijn wenkbrauwen en een roode gloed verspreidde zich over zijn gezicht. „Ze stuurde haar weg ze bood haar geld aan als ze voor goed uit de buurt wilde blijven." Zijn hand vield zwaar omlaag en juffrouw Jones barstte uit: „D a t kan ze niet gedaan hebben.zoo iets zou Miss Jenny nooit doen." „Ik verklaar u, dat ze het wel deed. Ze bood haar geld, als ze wegging en wilde beloven nooit weer terug te komen. Anne is zonder geld weggegaan.... En Jenny heeft zich niet ongerust te maken dat ze haar nog eens zal lastig vallen. Ik ben overtuigd, dat ze liever van gebrek om komt." „Neen, neen, meneer, dat zou nooit ge beuren." „Waarom niet? Jullie zijn allemaal pre cies eender jullie bekommeren je er geen sikkepit om in wat voor omstandighe den ze verkeert. Maar het is een onpleizie- rige dachte, dat iemand van honger ^:ou kunnen sterven", voegde hij er met grim- migen spot bij, „dus denken we er liever maar niet aan, hè? Dat is wel het gemak kelijkste. „Dat zal nooit gebeuren", zegt u en' daarmee sust u uzelf in slaap. i Juffrouw Jones was in tranen nu. „Niemand kan me verwijten, dat ik mp plicht niet gedaan heb." verdedigde ze zich nog eens weer, snikkend. „Ik was nog maar een jaar getrouwd toen Jones van mij werd weggenomen en ik met Mary Ann dat is mijn dochter, moet u weten. die nog maar zes weken was, achterbleef. Meneer Courtney en meneer Tom en juf frouw Jenny en juffrouw Anne ik heb voor ze allemaal van baby af gezorgd. Mijn eigen kind was bij vreemden uitbe steed en ik heb er nooit over gemopperd.. ik heb het er met liefde voor over ge had. Niemand kan van mij zeggen, dat ik niet van ze gehouden heb, alsof ze mijn eigen vleesch en bloed waren en méér dan datMary Ann maakt me er nu nog wel een verwijt van, dat ik meer moeder voor de kinderen Waveney was, dan voor haar. Met een geprikkelde armbeweging leg de John haar het zwijgen op. „Zoo is het meer dan genoeg. Gaat u zit ten alstublieft." Juffrouw Jones liet een langen, ver baasden zucht hooren. En voldeed aan het verzoek, dat veel van een commando had. XIX. Als iemand juffrouw Jones voorspeld had, dat zij een half uur, nadat zij haar dochter's „mooie kamer" was binnengeko men, gedwee orders van „dien Sir John" zou aannemen, en naar hem opzien met een onderworpenheid, die ze tot nu toe alleen aan Sir Anthony had betoond, zou ze om het dwaze denkbeeld gelachen hebben. En toch, toen John tegen haar zei: „Ga zitten" haastte ze zich te gehoorzamen, waarna ze hem met nederig ontzag aanstaarde. John zweeg een oogenblik; hij keek haar boos aan. Toen vervolgde hij: „Ik zou graag willen, dat u met uw gedachten teruggaat naar den tijd vóór Lady Marr trouwde. Ze is toen naar de stad gegaan om bij mevrouw Courtney te logeeren en u en juffrouw Anne kwamen later. Is dat zoo?" Juffrouw Jones knikte. Toen snoof ze even en knikte nogmaals. „Alles was zoo heerlijk en iedereen zoo gelukkig", zuchtte ze. Wie had dat ooit kunnen denken?" (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9