VRIJDAG 23 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. li LEIMUIDEN. Stille Omgang. Gisteravond werd door de Afd. LeimuidenRijnzaterwoude van 't genootschap den Stillen Omgang de jaar- lijksche ledenvergadering gehouden in Café J. de Boer te Rijnzaterwoude. Aanwezig waren 35 leden waaronder ook de Zeereerw. heer Pastoor. De voorzitter opende de ver gadering met den chr. groet. Hij heette alle aanwezigen, in 't bijzonder den Zeereerw. heer Pastoor, hartelijk welkom en gaf 't woord aan den secr. tot 't voorlezen der no tulen der laatste vergadering. Deze wer den zonder op- of aanmerkingen goedge keurd en vastgesteld. Aan de orde was nu 't finantieel verslag van den penningmeester. Hieruit bleek, dat 't saldo van 't vorig jaar was 87.57. Aan contributie over '33 was ontvangen 76, aan rente ƒ1.67. De totale inkomsten dus 165.24. De totale uitgaven 52.37, zoodat er een batig saldo is van 112.87. De heeren J. v. Graas en A. Hoogenboom zagen reke ning en bescheiden na en bevonden alles in orde, zoodat de penningmeester onder denk voor zijn accuraat beheer werd ge dechargeerd. Volgde nu een beknopt doch duidelijk verslag van de algemeene verga dering te Amsterdam op 11 Februari door den voorzitter, waaruit bleek, dat 't vorig jaar aan den Stillen Omgang was deelge nomen door ruim 50000 personen en dat de intentie van dit jaar zou zijn: „het bewaren van de eenheid onder de Katholieken". Hierna had een verkiezing plaats van twee leden van 't bestuur wegens periodie ke aftreding van de heeren C. v. berkel en J. de Prie, die echter terstond herkiesbaar waren. Beide heeren werden herkozen en namen hunne benoeming aan. Volgde nu de verkiezing van een lid van 't bestuur wegens bedanken van den heer Zelden thuis. Deze was van Rijnzaterwoude naar Leimuiden vertrokken, kon alzoo geen bestuurslid voor Rijnzaterwoude zijn. Er moest dus weer een lid uit Rijnzaterwoude gekozen worden. Na stemming en herstem ming bleek te zijn gekozen de heer 1'Ami, die zich deze benoeming liet welgevallen. Door 't bestuur werd nu medegedeeld, dat dit jaar de werkeloozen weer voor half geld konden meegaan, terwijl door schen king van iemand, die zelf niet kon mee gaan, doch veel voor de goede zaak over had, twee leden door loting een vrye reis konden krijgen' welks aantal echter door een gift van den heer G. v. Velzen staande de vergadering op drie werd gebracht. Daar er slechts 3 gegadigden ter vergadering wa ren, behoefde niet te worden geloot. Nog werd ter kennis gebracht, dat 't busgeld voor dit jaar 90 ets. zou bedragen en dat de omgang zou gehouden worden 10 of 11 Maart. Datum van vertrek zou nader wor den bekend gemaakt; 't zelfde Hotel werd weer aangewezen. Na een keurig jaarver slag door den secr., waaruit bleek, dat de afd. 152 leden telde, en waarvoor hij als dank een levendig applaus inoogstte, was nu aan de orde de rondvraag, waarvan ech ter geen druk gebruik werd gemaakt. Een paar vragen van ondergeschikt belang wer den tot ieders tevredenheid beantwoord. Ten slotte nam de Zeereerw. heer Pas toor 't woord. Spreker wees er op om toch gedurende den tocht de grootste stilte in acht te nemen. Leimuiden moet een groep vormen en met vier man naast elkaar loo- pen. 't Is immers een stille omgang, een schoon gebeuren van die duizenden mani festanten, waarbij ook Leimuiden niet ach ter blijft in zijn geloof voor 't H.H. Sacra ment. Hij verzocht alle deelnemers drin gend 's avonds 't lof bij te wonen, waarin Z.eerw. nog een woord van opwekking tot hen zal richten en zich niet laten terughou den door de toebereidselen voor de reis. De Kath. man moet ook op stap toonen, dat hij in zijn eigen parochie de grootste een heid moet betrachten. Dus allen als één man naar 't Lof en allen ter H. Tafel. Spreker merkte nog op, dat de „Stille Omgang" op afzienbaren tijd een vaandel zou aan schaffen, opdat men zich vooral in 't 40- urengebed onder een eigen vaandel kon scharen en alzoo de vaandelgroet zou bren gen aan 't H. Sacrament. Hierna sloot de voorz. onder dank aan den Zeereerw. heer Pastoor voor zijn op wekkend woord en aan de vergadering voor hun trouwe opkomst met den chr. groet. LISSE Volksbond. Gisteravond hield onze af deeling van den R.K. Volksbond haar jaarvergadering met een goede opkomst. De voorz., de heer C. Schrama, opende met den christelijken groet en heette allen wel kom. In zijn openingswoord wees de voorz. erop, dat tijdens het tooneelconcours een spreker optrad van Herw. Levenskracht en met succes. Dezen avond zal de heer Lan sing een propagandistisch woord spreken voor Concordia. Voorts wees de voorzitter erop, dat we op geestelijk gebied in onzen Volksbond in het afgeloopen jaar met suc ces hebben gewerkt. Op economisch gebied is nog niet veel opklaring. Toch is 't ge lukkig dat de Nederlandsche arbeiders de zen donkeren tijd blijmoedig dragen. Bij het begin van dit vereenigingsjaar, zeide spreker, moeten wij zeggen „Sursum Cor- da", de harten omhoog en blijmoedig het vereenigingsjaar ingetreden en elkander moed in spreken. De notulen werden gelezen en vastge steld. Vervolgens bracht de secretaris een mooi gestyleerd en zakelijk jaarverslag uit. Ge memoreerd werd het gehouden triduum, het St. Nicolaasfeest, de werkloozenre- traite, de goedbezochte cursusavonden. De samenwerking met de onderafdeelingsbe- sturen is goed, behalve met de afd. der houtbewerkers, welke nimmer een ge combineerde bestuursvergadering present is. Ook de geestelijke adviseur is meesten tijds afwezig, waaraan de gezondheidstoe stand van zijneerw. niet vreemd is. Laten we hem in onze gebeden gedenken, opdat de adviseur wederom een krachtige ge zondheid moge behouden. In hst ruim uit gewerkte jaarverslag waren mede vervat de voornaamste werkzaamheden van de onderafdeelinen. Een dankbaar applaus had de secretaris in ontvangst te nemen, benevens het dankwoord van den voorzit ter. Aan de orde is voorts rekening en ver antwoording van den penningmeester. Hier uit bleek, dat naast de ontvangsten van 6585.39, een uitgave viel te boeken van ƒ6539.62, alzoo een voordeelig saldo van /45.47. Onder de inkomsten is het saldo van 1932, groot ƒ322.52. Namens de verifi cateurs verklaarde de heer J. de Koning boeken en bescheiden accoord, weshalve hij voorstelde den penningmeester déchar ge te verleenen, waarmede de vergadering accoord ging. De aftredende bestuursleden de heeren C .Schrama, J. de Jong, L. v. d. Reep en J. v. Dijk, werden bij enkele cari- didaatsstelling herkozen, terwijl hierna de heer C. Schrama zonder stemming tot voorzitter werd herkozen. Hierna werd het woord verleend aan den heer Lansing, die deed uitkomen, dat, willen we 18 karaats Volksbonders zijn, wij lid moeten zijn van j de verschillende instellingen van de R.K. Werkliedenvereeniging. Wij moeten, zooals Schaepman z.g. reeds zeide, mannen heb- ben met rotsvast geloof en kennis. Voorts wees spreker op de mooie instel ling Herw. Levenskr. en de vereeniging „Hulp in Nood". Voorts hebben we wel- vaartsinstellingen om onze inkomsten zoo productief mogelijk te besteden, zooals daar zijn onze Coöperatie, Brandstoffen- commissies. Wij hebben onze eigen Volks spaarbank, als een zeer nuttige instelling, welke in een zeer groote behoefte voorziet. Vervolgens besprak spreker de instelling waar hij voor is gekomen, n.l. de verzeke ringsinstelling „Concordia". Spreker schet ste het verschil tusschen deze onze eigen instelling en tusschen de verzekeringsin stellingen als maatschappijen. Wij willen door eigen kracht omhoog en daarom is het zaak onze eigen instellingen te steunen. Onze instellingen als spaarbank en onze verzekering voldoen aan de hoogste eischen en verzekeren ons de zekerste waarbqrg, omdat zij opgetrokken zijn op hechte fun damenten. Wij vragen geen hoogere pre mies dan wetenschappelijk noodig zijn. Duizenden leden hebben zich dan ook ver zekerd bij Concordia en gevoelen er zich wel bij, doordat de week- en maandpremie belangrijk lager is dan bij particuliere maatschappijen. Wij kunnen Concordia noemen de levensboom van de R.K. Arbei dersbeweging, omdat alle verdiensten van deze .instelling voor de volle honderd pro- -dent ten goede komen aan haar verzekerde leden. In tijden van ziekte, staking of uit sluiting kan Concordia vrijstelling van pre miebetaling verleenen. In de laatste twee jaar was het bedrag hiervan ruim ƒ75.000 Dat zegt iets. Wij voorkomen hierdoor roye ment of achterstand. In 1933 was er een bedrag van 63.000 beschikbaar voor hen, die door den slechten economischen tijd hun premie niet of niet ten volle konden betalen. Wij hebben echter maar 36.000 of 40.000 behoeven te gebruiken. Als wij ons allen aansluiten bij onze eigen instel lingen, dan doen wij aan kapitaalvorming, doch een kapitaalvorming, waarvan we zelf de vruchten plukken. Spreker wees er nog op, hoe Concordia hare leden steunt ter verkijging van een eigen woning. Zij steun de het nieuwe sanatorium met een bedrag van 150.000! Zoo zijn er meerdere instel lingen, welke door ons door eendrachtige samenwerking kunnen worden gesteund. Hot is 26 jaar geleden, dat wij begonnen zijn met een bedrag van 320 en thans kan men bogen op een reserve van f 400.000. De resultaten zijn in een woord verbluf fend! Doch bedenken, we wel: no glang niet alle problemen zijn opgelost. Dus blij ven we schouder aan schouder staan, in dachtig de spreuk: „Eendracht maakt macht". Een donderend applaus brak na deze vurige en overtuigende rede los. Hierna werd een verloting gehouden om enkele prijzen. Bij de rondvraag werd er op gewezen, dat het Zondags in de H. Mis van kwart over negen, zeer ontstichtend is en het is hard noodig, dat daartegen maat- regeen worden getroffen. De voorz. zegde toe deze zaak eens met den pagtoor te zul len bespreken. Hierna deelde de voorz. mede, dat de laatste cursusavond zal gehouden worden op Dinsdag 27 Februari, waarna hij de ver gadering met den christelijken groet sloot. Bouwvergunningen. Burg. en Wethou ders dezer gemeente hebbenvergunning verleend: a. aan de Gebr. Moolenaar, al hier, tot het bouwen van een achttal woon huizen met schuurtjes en afscheidingen op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3918, gelegen langs de Lischbloemstraat; b. aan de Gebr. van den Putten, te Heemstede tot het verbou wen van een bestaand woon-winkelhuis in een dubbel woon- en winkelhuis op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie C. no. 1927, plaatselijk gemerkt Heerenweg No. 240 en c. aan A. Verduyn Jr., tot het plaatsen van een hekwerk op het perceel plaatselijk gemerkt Heeren weg No. 341. Geboren: Theodora Louisa d. van J. Wijnands en J. van der Voort Karei Leopold z. van H. Wiersma en M. M. L. Schöninger Pieter z. van P. Helmus en C. J. Schalk. Vergun mfl U te zeggen mevrouw, hoe charmant ik U vind. Is dit dus een huwelijksaanzoek? Neen, dat is eeu weddenschap met m'n vrinden. (Ric Rac). Overleden: Maria Prins 55 j. Ja cobus Johannes Hogervorst 3 mnd. Theo dora Louisa Wijnands 3d. Catharina Dorothea Maria Dernison 65 j., echtg. van M. Buschman Gerbrand van der Eng 56 j. Cornelis van Pijpen 9 mnd. Gevestigd: H. H. Schoone uit Ben- nebroek C. van Voorst uit Amersfoort C. G. Kerkvliet uit Wassenaar M. A. van der Hulst uit Hillegom. Vertrokken: W. Krösschell en ge zin naar Alphen a. d. Rijn W. G. War- naar naar Heemstede L. van Groen naar Amsterdam J. L. van den Aardweg naar Haarlem M. E. Kooijmans naar Haar lemmermeer. NOORD WIJKERHOUT. Volksbond. In café Brama hield de Volksbond, zijn jaarverg. De goed bezochte vergadering werd met den chr. groet door den voorzitter, den heer A. H. van Noort, geopend. Deze heette alle aanwezigen har telijk welkom en wierp een terugblik op het afgeloopen jaar en zeide dat het hier zoo slecht nog niet is als meh een blik werpt op de toestanden die in andere lan den heerschen o.a. in Duitschland, in Oos tenrijk en in Spanje. Hij memoreerde dat er door de organisaties ter plaatse heel wat is verricht voor de leden van den Volksbond. Hierna werden de notulen door den secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens kwam punt 3 aan de agenda aan de orde n.l. installatie van nieuwe leden. Met een toepasselijk woord van den voorzitter werden 3 nieuwe leden en 3 adspirant-leden geinstalleerd. Vooral tot de jongeren werd een afzonderlijk woord door den voorzitter gericht. Hierna las de secretaris, de heer C. v. d. Klauw een mooi uitgebreid jaarverslag voor, waaruit de bloei van de vereeniging blijkt, vooral door het toenemend leden tal. 2 nieuwe onderafdeelingen werden op- gericht, n.l. een damclub en een commissie j tot het organiseeren van huisbroeitentoon- j stellingen. De voorzitter dankte den secre taris voor het keurige verslag en de aan wezigen gaven hun blijk van waardeering te kennen door een luid applaus. Hierna volgde een jaarverslag van den penningmeester, den heer J. v. d. Werf. De inkomsten over 1933 hebben bedragen 1696.55, de uitgaven 1697.32, een na- deelig saldo aldus van 0.77. In kas was 283.46. De controlecommissie voor het nazien van de boeken en kas van den pen ningmeester bracht over zijn bevindingen verslag uit bij monde van den heer H. Wolken. Deze zeide dat de kas en beschei- j den in de beste orde bevonden waren zoo dat de commissie adviseerde den penning- meester over zijn beheer gedurende het jaar '33 te déchargeeren. Hetgeen geschied- i de. Hierna had de benoeming plaats van 1 een nieuw lid van de controlecommissie 1 inplaats van het reglementair aftredend lid de heer W. J. Warmenhoven. Gekozen werd de heer A. Berg. Van het bestuur werd tot lid van de controlecommissie be noemd de heer P. J. Arts. Hierna had uit- brenging plaats van het jaarverslag van het fonds „Hulp in Nood". De inkomsten van dit fonds bedroegen 33.99%, de uit gaven 64.54. Het tekort werd geput uit het batig saldo van 1932 welk 80.73 bedroeg. Op 1 Jan. '34 was in kas van „Hulp in Nood" 50.24. In 1933 werd aan j zieke leden 672 liter melk verstrekt en werd over verschillende weken de contri- j butie voor zieke leden betaald. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Aftredend waren de heeren A. H. van Noort, B. J. Wissels, W. Kaptein, J. v. d. Werf en J. j Schenk (vacature). Alle aftredende leden i werden bij enkele candidaatstelling her kozen. In de vacature J. Schenk werd als lid aanbevolen door het bestuur de heer J. i v. d. Bosch. Deze werd bij enkele candi- j daatstelling herkozen. Door het nu voltal- lige bestuur werd uit hun midden wederom tot voorzitter gekozen de heer A. H. van Noort. De voorzitter feliciteerde de herko zen en nieuwbenoemde leden en dankte hen voor het vertrouwen dat ze in hem ge steld hadden door hem wederom tot voor zitter te kiezen. Hij hoopt zijn beste krach ten aan de vereeniging als voorzitter te blijven wijden, zooals hij reeds 14 jaren heeft gedaan. Door den voorzitter werd hierna mede gedeeld dat de vergadering van den Cen- tralen Raad gehouden zal worden op 7 Mei a.s. in Rotterdam. Op 23 Maart a.s. houdt de districtsbestuurder van den Volksbond de heer J. A. M. Angenent voor de afdee- ling een rede over het onderwerp: „Naar betere tijden". De voorzitter deelde ver volgens mede, dat Maandagavond a.s. in café „de Zwaan" een propaganda-avond wordt gehouden van de R. K. Damclub, onderafd. van den R. K. Volksbond. Iedere damliefhebber, zeide de voorzitter, moet daarheen gaan, de entrée is voor iedereen vrij. Bij de rondvraag nam de geestelijk ad viseur de weleerw. heer kapelaan Minnebo het woord. Deze feliciteerde den voorzit ter met zyn herbenoeming en de nieuw ge kozen bestuursleden met hun benoeming. Hij sprak de hoop uit dat de samenwerking tusschen het bestuur en de leden moge blijven zooals het steeds geweest is, dan zal de Volksbond, vervolgde spreker, in bloei blijven toenemen en veel kunnen doen voor de geestelijke belangen van de leden. Nadat door enkele leden nog eenlge vra gen van huishoudelijken aard waren ge steld en door den voorzitter waren beant woord, werd de vergadering met den chr. groet door den voorzitter gesloten. Kiezerslijst. Van 23 Februari tot en met 16 Maart zal de vastgestelde kiezers lijst dezer gemeente ter secretarie voor een ieder ter inzage zijn neergelegd en tegen betaling in uittreksel verkrijgbaar worden gestold. Missiefilm. Op 1,4 Maart a.s. (Vrijdags) zal de weleerw. Pater Sim. P. Buis een Missiefilm vertoonen in het Patronaat van de St. Victor Parochie en wel des middags om 2.30 voor de kinderen en des avonds om 7 uur voor volwassenen. SASSENHEIM. Geboren: Gregorius Gijsbertus Maria z. van H. L. van der Horst en C. Haver. Getrouwd: H. van Reenen 37 j. en H. J. Kruit 24 j. Gevestigd: F. M. van Oirschot van Zevenaar J. C. C. Nieuwveen van War mond Wed. Moock geb. Heintsberger van Leiden. Vertrokken: Th. Goedemans en ge zin naar Voorhout A. N. Pompe naar Wassenaar A. G. Goedemans naar Was senaar N. S. G. Schreuder naar Haar lem. TER-AAR. „St. Paschalis". De R.-K. Vereeniging van Geitenhouders „St. Paschalis" hield een buitengewone Leidenvergadering in het café van den heer v. Dam. Daar deze bij eenkomst speciaal belegd was om propa ganda te maken, was het aantal bezoekers grooter dan anders, doch lang niet alle geitenhouders waren present. Van het Hoofdbestuur zagen wij den heer van Vel zen en den secr.-penn., den heer C. Bakker. Kwart voor acht opent de voorz., de heer Joh. v. d. Boogaard, de bijeenkomst met den chr. groet, heet allen van harte welkom, wenscht de leden het beste nog in dit nieu we jaar, ook de geiten, dat zij een flinke „plas melk" zullen geven, dan zijn de huis moeders beslist tevreê. De secr., de heer A. Hoogervorst, geeft de notulen weer; deze worden onveranderd vastgesteld. De voorz. deelt mede, dat de Geestelijk Adviseur tot zijn spijt niet aanwezig kan zijn. Verder heeft het bestuur overwogen, gezien de slechte tijden, de contributie in gedeelten te betalen. Zij, die hiervan wenschen ge bruik te maken, kunnen het opgeven bij het bestuur. Mocht er een van de leden een jonge geit krijgen van een goede melkgo- ver, wordt men beleefd verzocht dit te mel den bij een der leden van het bestuur. Het belangrijkste punt van de agenda krijgen we nu, n.l. propaganda-lezing over de Geitenhouderjj, door den heer Bakker van Hillegom. Het was geen lezing, neen een aangename causerie. Eerst stippelde spreker op duidelijke wijze uit het ontstaan en de verdere levensloop van deze orga nisatie. Zeker, haar pad ging niet altijd over rozen, integendeel zelfs. Verder stelde spr. het doel en streven nog eens duidelijk voor oogen, en laakte het verderfelijke systeem van wilde bokken houden, wat een groote kanker is voor de geitenfokkerij. Wij moeten door samenwerking goed fokmate- riaal zien te krijgen, dit is het behoud van ons bedrijf. Met aansporing steeds propaganda te ma ken voor deze organisatie, eindigde spr. zyn causerie, die met de meeste aandacht ge volgd werd, en waarop een hartelijk ap plaus volgde. De 2e voorz. van het Hoofdbestuur sprak nog een waardeerend woord over de zoo groote opkomst op deze vergadering, sprak den wensch uit, dat deze afdeeling moge groeien en bloeien. Door den directeur-administrateur van de verzekering „De Geit", den heer L. de Haan, werd een uitvoerig financieel ver slag weergegeven over den stand van za ken. Er is nog een batig saldo van 16.—, alleen van de afdeeling Ter-Aar. Het aantal verzekerde geiten is 12. Typisch, dat alleen onze afdeeling de helft uit maakt van de geheele verzekering. Ook sprak de heer den Haan nog een propagandistisch woord en wees op het nut van een dergelijke ver zekering. De voorz. brengt dank voor dit uitgebracht verslag. Door den secr., den heer A. Hoogervorst, werd weergegeven, al wat op de algemee ne vergadering is behandeld. Voor de in schrijving van de overtollige bokjes en geit jes, was maar een biljet binnengekomen, n.l. van Jan de Haan. De prijs voor de witte is 12 en voor de bonte 5 cent. Het is weinig; toch werden zij aan hem gegund. De heeren Holscher en Hoogervorst mochten een mooie medaille in ontvangst nemen, als prijs van de laatste tentoon stelling. De voorz. verzocht tevens aan hen, die een medaille hebben, met de tentoon stelling deze aan de geiten te hangen, die bekroond zijn. Dit vergemakkelijkt de werkzaamheden van de keurmeesters. Een klein geschil, ontstaan met één van de leden zal getracht worden tot een be vredigende oplossing te brengen. Eenparig stemden 't bestuur en de leden hiermee in. Hierna ging de voorz. over tot sluiting van deze geanimeerde bijeenkomst. Maar die ladder is véél te klein. MU bekend. Maar met een uurtje is de brand wel zoover, dat die lad der hoog genoeg is. (Dimanche lllustré.) ZOETERMEER—ZEGWAART. Waarschuwing. De burgemeester ver zoekt ons de aandacht der ingezetenen te vestigen op het onwaardig bedrijf van per sonen verbonden aan de z.g. „Werkver schaffing aan blinden en andere Invaliden in Nederland". Door den verkoop van bor stelwerk e.d. onder gelijktijdige aanbie ding van inteekenlijsten en het vertoonen van legitimatie-kaarten trachten zij den indruk te wekken, dat de hun gegeven gel den aan liefdadige doeleinden ten goede komen. Alles wordt echter ten eigen bate aangewend en de artikelen die ze verkoo- pen zijn niet door blinden vervaardigd, doch zijn gewoon fabriekswerk. Men zij dus gewaarschuwd en geve aan deze men- schen niets. ZEGWAART. Aanrijding. Op de grens der gemeen ten Berkel, Pijnacker en deze gemeente had gisteravond een aanrijding plaats tus schen twee vrachtauto's, die gezien de om standigheden, wonder boven wonder goed is afgeloopen. Van uit de richting Berkel kwam over den Berkelscheweg, met een snelheid van ongeveer 50 K.M. de bestuur der P. B. te Zegwaart. Op dien weg was een andere bestuurder, van een zeswieli- ge auto, bezig dit voertuig te keeren en had daarvoor de breedte van den weg noodig, doordat de last, bestaande in plan ken, over de laadbak stak. Hoewel achter bij de keerende auto zich een persoon be vond, had B. geen erg, dat de planken uit staken en zijn bewegingsrichting niet vrij was. Toen hij dan ook passeerde reed hij tegen de planken, waarop .de cabine aan de rechterzijde van de vrachtauto werd gerukt en in de sloot geworpen. De be stuurder, die links zat, bekwam geen let sel. Betreffende de schuldvraag werd een onderzoek ingesteld. STOOMVAARTBERICHTEN stoomv. mij. nederland. TABINTA (tlhuisr.) vertr. 21 Febr. va/n Belawan. kon. ned. stoomb. mij. ACHILLES arr. 22 Fefbr. v. Alexandrië te Haifa. ALKMAAR vertr. 22 Febr. van Hamburg naar Antwerpen. COLOMBIA, TRITON en HEBE arr. 22 Febr. van Amsterdam te LJmuiden (vast gemaakt wegens mist). HERMES vertr. 22 Febr. van Salonica n. Izmir. MARS vertr. 22 Febr. van Amsterdam n. Rotterdam. TRAJANUS, Rott./Faro, pass. 21 Febr. Ouessanrt. kon. holl. lloyd. ORANIA (uitreis) vertr. 22 Febr. van Boulogne. WATERLAND (thuisr.) pass. 21 Febr. Ouessant. ZEELANDIA (uitr.) vertr. 22 Febr. van Santos. bolland—amerika-lijn. LEERDAM arr. 22 Febr. van Rotterdam te New-York. rotterdamsche lloyd. BLIT AR (thuisr.) pass. 20 Febr. Pernim. vereen. nederl. scheepvaart mij. OLDEKERK vert. 22 Febr. van Hamb. n. Rotterdam. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 179. Dat vond de kapitein een pracht idee. Hij zette zijn omroeper aan de mond. I ging op het hoogste dek staan en deelde d<- passagiers het plan van Jan mee, en vroeg of iedereen hieraan wilde meewerken om het schip te verliohten. Nu je begrijpt, dat iedereen de sprong zou doen, waartoe ze dan ook allen de hand opstaken ten teeken van instemming. 180. Nadat een nog grooter zeil gespan nen was, begonnen Jan en de matrooö met nieuwen moed te draaien. Toen het reil zoo bol stond, dat de kapitein meende, er al een klein scheurtje in kwam, gaf hij het sein en daar vloog iedereen de lucht in.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11