ZWANENBERG'S VRIJDAG 23 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De competitie. De competitiestanden der afdeelingen. waarin clubs uit Gouda, Bodegraven, Al phen. Woerden, Boskoop en enkele andere plaatsen uitkomen zijn thans als volgt: 2de klasse G. gesp i.gew.gel.verl.pnt. v.t. Esto 12 12 24 70—10 Donk 2 9 7 2 16 39— 9 Alph. Boys 10 6 2 2 14 39—17 Unio 12 4 2 6 10 32—41 R.V.C. 11 3 2 6 8 22—32 W.S.E. 13 3 2 8 8 13—35 Vep 2 9 2 1 6 5 16—öZ Trekvogels 12 1 1 10 3 16—66 3de klasse G. Donk 3 12 10 2 20 56—16 Alph. Boys 2 12 10 2 20 48—21 Unio 2 10 7 1 2 15 27—14 Eesto 2 10 6 4 12 40—15 Vep 3 11 5 1 5 11 36—20 Trekvogels 2 12 2 10 4 17—54 Unio 3 5 1 4 2 7—23 W.S.E. 2 9 1 8 2 10—40 Trekvogels 3 5 5 4—42 Juniorencompetitie. Donk a 8 8 16 398 Esto a 9 5 1 3 11 19—19 Vep a 10 5 1 4 11 15—16 R.V.C. a 10 3 4 3 10 15—13 Alpn. Boys a 8 4 1 3 9 1616 Unio a 9 4 1 4 9 23—17 Donk b 8 2 6 2 12—28 Trekvogels a 8 1 7 2 5—27 De wedstrijd Unio 2Esto 2 (11) is ongeldig verklaard en uit den stand wegge laten. Majella. Het programma voor Zaterdag middag is als volgt: 1.30 uur speelt een junioren-elftal tegen de N.-W.-boys. Het le elftal gaat Zondag bij S.M.C. III op be zoek. Vertrek om 11 uur van hotel Klein. Het 2e elftal eindelijk ontmoet thuis Steeds Hooger Hl. Jongens, misschien is hier een kans voor jullie! LEIDSCHE VOETBALBOND Wedstrijdprogramma voor Zaterdag a.s. Zaterdagmiddag-beker le ronde: L.F.C. HI—Noordwijk I; T.O.N.A. I—Katwijk I; S.L.F. IINoordwijk II; F. Pacta IITer- leede I; L.R.C. IRoodenburg I; Terleede II—L.F.C. IV; Quick B. II—Koudekerk I; Quick B I—Alphia III; R.C.L. II—S.C.O. II; Katwijk IIF. Pacta I; Rijnsb. B. ID.V.S II; U.V.S. Hl—S.C.O. I; A.R.C. I—Rijnsb. B. II; L.D.W.S. II—S.L.F. I u Quick B IIKoudekerk I (bijterrein). 2 e k 1. A: Woubrugge IL.R.C. II. 3 e k 1. A: O. Clubje II—A.R.C. II. 3 e k 1. B: Koudekerk IIQuick B V; Ka- giaRijnsb. B. III. 4 e k 1.: Noordwijk IVQuick B VI Adspiranten: F. PactaOns Clubje (bij terrein); S.C.O.Quick B (a.); Terleede Katwijk (bijterrein); RouwkoopRijnsb. B. Alle wedstrijden vangen aan te 3.30 u. LJF.C.-Com.Leidsche Bakkersgez. 12. Gisteren vond onder groote belangstel ling'de eerste wedstrijd plaats der Leidsche Bakkersgezellen waarmede een begin is ge maakt voor het a-s. bedrijfs zomer-voetbaL Na eenige verkenning gaan de Bakkers gezellen ten aanval, maar LFC zet ook op en weet spoedig de leiding te nemen met een hard schot dat den keeper der Bak kersgezellen te machtig is. Nu nemen de Bakkersgezellen het spel geheel in handen. Een der LFC-backs haakt den linksbinnen der Bakkersgezellen in het beruchte gebied en de Bakkersgezellen krijgen een straf schop te nemen die in een doelpunt wordt omgezet. Daarna is het rusten. Met het oog op het vroeg donker worden wordt dadelijk gedraaid; dan golft het spel op en neer tot dat de Bakkersgezellen er 21 van maken. Hierna komt de zeer sterke LFC-Comb. op zetten maar de Bakkersgezellen weten van geen wijken zoodat onveranderd het einde komt van dezen in de beste verstandhou ding gespeelden wedstrijd. De heer J. Hil- lebrandt" leidde zeer correct en tot ieders genoegen. BILJARTEiN KAMPIOENSCHAP VAN SASSENHEIM Van den wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Sassenheim zijn thans gespeeld 40 partijen van 100 caramboles. De stand is als volgt: J. Diederiks 6 6 600 12 J. van Reisen 6 4 567 8 Gr. van Zandbergen 5 1 444 2 C. Guldemond 6 3 571 6 H. Schoo 6 4 491 8 A. J. v. d. Wiel 6 2 497 4 G. v. Diest 6 4 573 8 P. Koning 5 2 425 4 Chr. Zandbergen 6 2 494 4 G. Haver 6 4 584 8 R. Haver 5 2 403 4 B. Schreuder 6 2 519 4 Th. v. Velzen 6 3 555 6 J. Hoogervorst 5 1 378 2 Voor deze en volgende wedstrijden heeft de Billard Club Oude Post de volgende schitterende prijzen ontvangen: een wis selbeker, Van Vollenhovens Bierbrouwerij, Amsterdam; een wisselbeker, Daniël Vis ser Zn., Distilleerderij De Grauwe Hengst Schiedam; een zilveren lauwertak, Distil leerderij Harteveld, Langegracht, Leiden; Sierflesch met inhoud, De Erven Lucas Bols, Amsterdam; Klokje, Visser Co., Distilleerderij de Vink, Schiedam; 2 vouw stoeltjes in étui, fa. W. M. van Appel, ta baksfabrikanten Leiden; van de Biljart Ver. S. V. Dommering, Sassenheim, een zilveren medaille. A.s. Maandag, Dinsdag en Woensdag avond precies 7 uur in café de Oude Post, voortzetting van dezen wedstrijd. SCHAKEN L. Arb. Schaakclub—T.A.V.E.N.O. (4M-5V,). De pas opgerichte schaakclub T.A.V.E.N. 0., die eiken Vrijdagavond speelt in het Vereenigingsgebouw „Nathanaël", speelde gisteravond een vriendschappelijken wed strijd in het Volksgebouw aan de Heeren gracht tegen de L. Arbeidersschaakclub. Het gelukte eerstgenoemde club met klei- j ne meerderheid den wedstrijd te winnen. De volledige uitslag was: L. Arb.sch.club T.A.V.E.N.O. A. BlonkK. Kanbier 01 J. KoetJ. Neuteboom VaJ4 1. ZitmanJ. Martijn 10 J. F. LuytenW. v. d. Broek 01 G. BrugmanJ. Snel 01 J. SmitA. Sjardijn 10 W. BodryA. Schouten 14) J. Jansen—M. Beekman 01 C. LigtvoetJ. Scharloo 01 J. LipsR. v. d. Broek 10 Totaal 4)45»/a De competitie van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Leiderdorp wint van Hazerswoude met 51/*4)4. De beslissing van den arbiter mr. G. S. Fontein te 's Gravenhage, betreffende de 4 afgebroken partijen van den wedstrijd Ha zerswoudeLeiderdorp, op 5 Februari j.l. te Hazerswoude gespeeld, luidt: le bord: Johs. v. Veen (H.) wint van S. P. Ouwerkerk (Ld.) 4e bord N. Cok (H.) remise met G. de Koning J.M.zn. (Ld.) 6e bord J. P. v. d. Bosch (H.) remise met M. Splinter (Ld.) 7e bord D. Hoxland (H.) verliest aan G. de Koning Azn. (Ld.) De voonoopige uitslag was 3'/j2)4 voor Leiderdorp, de einduitslag wordt dus 51/?4)4De stand is nu de volgende: gesp.gw.gel.vrl. v.t. tol. Leiderdorp 4 4 29 11 8 p. Hazerswoude 5 4 1 33L/,16)4 8 Phüidor 3 2 1 18 —12 4 Boaegraven I 4 2 2 22 18 4 L.Arb.Sch.cl. 5 2 3 20 —30 4 S.c.a.e.c. 33 9 —21 0 Bodegraven II 44 8Va31)4 0 Leiderdorp heeft de beste kansen op het behalen van het kampioenschap. PAARDENSPORT GROENTEN IN BUK Speciaal geconserveerd voor 't behoud van den verschen smaak. Veertien soorten. KON. NED. JACHTVEREENIGING. Morgen wordt de 2e Slipjacht te 's-Gra- venhage gehouden. De meet is te 2 uur op het voorplein van het Huis ten Bosch. Eind punt om pl.m. 4.15 uur op het terrein Bin nen Klingen, aan het einde Laan van Koot (Houtboer). Middelsoort hindernissen. Eenige natte slooten, die desnoods kunnen worden om gereden. In hoofdzaak weilandenparcours, over nagenoeg geheel onbekend zand terrein onder Voorburg, Veur, Voorschoten en Wassenaar. Het parcours is uitgezocht door de verte genwoordigers van de K.N.J.V. te 's-Gra- venhage en Leiden, de heeren A. C. Coster en kapt. J. M. Mante. In deze slipjacht en ook in die op 24 Maart a.s. (vermoedelijk te Wassenaar) zal worden gehouden, mag alleen worden mede gereden door de leden en die zich hiertoe alsnog aanmelden bij het bestuur of de ver tegenwoordigers. LUCHTVAART 6PORTVLIEGTUIG VERONGELUKT. Bij een oefeningsvlucht is een sportvlieg- tuig bij Muelheim aan de Ruhr veronge lukt. De bestuurder werd gewond, terwijl een tweede inzittende werd gedood. DE MUITERIJ OP DE „ZEVEN PROVINCIËN" DE COMMANDANT VOOR HET HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. Het requisitoir. Het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gra- venhage heeft gisteren behandeld de zaak tegen den kapitein-luitenant ter zee P. Eikenboom, vroeger commandant van „De Zeven Provinciën", wien ten laste is gelegd dat hij als bevelvoerend militair, als com mandant van H.M.'s pantserschip „De Ze ven Provinciën" en als zoodanig verant woordelijk voor de veiligheid van dat schip, in het tijdvak van 2 Januari 1933 tot 5 Februari 1933, varende van Soerabaja naaf Oleh-leh, verzuimd heeft doeltreffen de maatregelen te nemen ter voorkoming van eenigen overval van het schip door opstandelingen, ten gevolge van welke grove nalatigheid, roekeloosheid en grove onnadenkendheid het schip in den avond varf-4 Februari 1933 ter reede van Oleh-leh op Sumatra door opstandelingen, alzoo door den vijand, is overvallen en over meesterd. De zitting werd bijgewoond door talrijke rechterlijke en militaire autoriteiten. De advocaat-fiscaal, mr. A. Brants, eischte, zooals gisteren reeds gemeld, 1 jaar gevangenisstraf. Hij wees er op, dat de maximum straf voor het door beklaagde begane feit 5 ja ren gevangenisstraf is, indien het feit al thans aan zijn schuld te wyten is. Onder schuld wordt ook vei staan gebrek aan zorg en nadenken. Spr. meent, dat een derge lijke strafrechterlijke schuld hier aanwezig is. Hij gaat daarvuoi na de concrete om standigheden van óigemeenen en bijzon deren aard. Spr wijst er op, dat er sinds jaar en dag een geest bestond, die een voe dingsbodem vormde voor dergelijke ge beurtenissen. De bijzondere omstandighe den vormde de ontevredenheid die bestond over de voorgenomen salarisherziening en die voor niemand eer. geheim was. Spr. I gaat in dit verband de gebeurtenissen in Soerabaja na en het ongelukkig telegram, waarin stond dat de salarisherziening niet doorging. De marine-mannen dachten na tuurlijk, <ist dit het resultaat was van hun onbehoorlijk optreden. In die omstandighe den ging de Zeven Provinciën in zee. Het was op dat schip niet pluis. Er was gisting onder het personeel, hoewel alles aanvan kelijk goed gaat. Later echter wordt de stemming bepaald rumoerig als de salaris korting bekend worde. De commandant der marine vaai'schuwt overste Eiken boom, dat het radiostation speciaal be waakt moest worden. Toen heeft de over ste Eikenboon. den !u tenant de Vos van Steenwijk opgec ragen een oog in het zeil te houden. Desalniettemin ontving de be manning telegrammen en zond zij tele grammen uit. D3n komt dc oproerige vergadering te Sabang. die door de politie uiteen is ge jaagd. Overste Eikenboom stelt niet eens een serieus onderzoek in naar het gebeur de. De. pistolen lagen ongeladen in de kast jes van de officieren en de patronen lagen in dichtger.oldeerde bussen, die bijna niet open te maken waren. De commandant deed geen enkele moeite eens iets te weten te komen omtrent hetgeen ei leefde onder het personeel. Op 31 Januari deed zich al weer een ernstig reit voor. Aankomende jongens, inlanders, klagen over de rijst en weigeren demonstratief te eten. Daarna bleef de bc-manring in een opstandige stemming. De commandant gaf geen en kelen maatregel van bijzonderen aard. De commandant te Soerabaja seinde: Wees op uw hoede. Maar de officieien van de Ze ven Provinciën, met den commandant aan het hoofd, zagen m dit telegram een geruststelling" Dit zegt wel iets omtrent de mentaliteit van die heeren. Er werd let terlijk niets gedaan om he* ergste te voor komen. Te Oleh-leh weigelden verschil lende schepelingen dee' te nemen aan fees telijkheden, omdat hun kameraden in de gevangenis zaten. De commandant ging van boord en dacht er niet over, de achterge bleven officieren voldoende instructies te geven. Des avonds kwam de waarschu wing, dat het schip overmeesterd zou wor den, 'ater hel bericht, dal het schip al overmeesterd was. De commandant proest te van 't lachen en riciWie is de gek, die zcoiets vertelt? Ten slolte. toen één en ander een feit was, spoedde overste Eiken boom zich naar den wal. Toen was het te laat. Spr. meent aangetoond te hebben, dat het den commandant niet ontbroken heeft aan ernstige waarschuwingen. Ern stige aanwijzingen waren er, dat er iets broeide op het schip. De onachtzaamheid van den commandant was de oorzaak van de stoutmoedigheid der muiters. Wanneer er een paar vastberaden officieren waren geweest, was er van de muiterij niets ge komen. Luit. de Vos van Steenwijk, de jongste officier, is nu als een zondebok voorgesteld. Spr. meent ten onrechte. Hij was de eenige, die van zijn pistool gebruik heeft durven maken. Hij heeft althans ruggegraat getoond en spr. neemt het voor dezen officier op. De beklaagde heeft zelf trouwens een duidelijke erkenning gege ven. Hij kon geacht worden in ernstig verzuim te zijn geweest. De strafwet be hoort dus op hem van toepassing te zijn. Deze muiterij is een zwarte vlek op onze vlag en een ernstige straf is dus noodig. Spr. eischt 1 jaar gevangenisstraf. OVERVAL BIJ OVERSCHIE. De Rotterdamsche rechtbank heeft Don derdagochtend de beide daders van den overval op den loterij -kantoor boekhouder te Overschie veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf voor ieder. De eisch luidde drie jaar gevangenisstraf. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door het kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen ge- Wegens overtreding van de motor- en rij wiel wet: C. T. te Amsterdam 30. subs. 6 d. K. de B. te Woubrugge 4. subs. 2 dg.; K. D. 3.50 subs. 1 dg.; Ch. de G. 3.50 subs. 1 dg.; A. v. V. te Nieuw koop 5.subs. 1 dg.; J. J. l'A. 3. subs. 1 dg.; A. N. N. te Zegveld 5.subs. 1 dg.; G. A. V. te Amsterdam 5.subs. 1 dg.; A. de V. te Winschoten 5.subs. 1 dg.; P. J. v. V. te Bodegraven 3.subs. 1 dg.; G. K. te Nieuwkoop 3.subs. 1 dg.; N. L. 3.50 subs. 1 dg.; P. de B. te Boskoop 4.subs. 1 dg.; A. J. v. E. te Ter Aar 3.50 subs. 1 dg.; J. J. te Ter Aar 3.50 subs. 1 dg.; P. B. 3.— subs. 1 dg.; H. B. te Gouda 2 maal 2.subs. 2 maal 1 dg.; T. O. te Bodegraven 5.— subs. 1 dg.; J. v. V. te Benthuizen 3.— subs. 1 dg.; Overtreding van art. 453 Wetb. v. Strafrecht A. de V. 8.— subs. 2 dg.; C. J. H. te Hilversum 8.subs. 4 dg.; H. A. N. zonder bekende woon- of verblijf plaats 5.subs. 1 dg.; H. J. S. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f 5.subs. 2 dg.; Overtrding der Jachtwet: H. B. te Ter Aar 20.subs. 4 dg. met verbeurdverklaring van inbe- slag genomen haas; Leerplichtwetovertre ding: N. den H. te Ter Aar 3.subs. 2 dg.; G. v. d. H. te Ter Aar 3.50 subs. 1 dg.; G. v. d. H. te Ter Aar 2.50 subs. 1 dg.; A. J. de V. te Woubrugge f 4.subs. 1 dg.; G. K. te Nieuwkoop 2.50 subs. 1 dg.; Th. den H. te Leimuiden f 3.50 subs. 1 dg.; Visscherijwetovertreding: M. G. B. te den Haag 3.subs. 1 dg.; J. A. V. id. 4.50 subs. 1 dg.; Crisiszuivelwetovertre- ding: C. F. M. te Boskoop f 20.subs. 4 dg.; Algemeene politieverordening der ge meente Alphen: D. v. d. B.; J. R.; P. S.; G. V.; G. v. d. Y. allen 2.50 subs. 1 dg.; J. C. V. te Hazerswoude 2.50 subs. 1 dg.; M. P. v. d. W. te Zevenhoven f 4.— subs. 1 dg.; Overtreding van art. 461 wetboek van strafrecht: D. v. d. B. en N. v. L. bei den 2.subs. 1 dg.; Politieverordening der gemeente Koudekerk J. S. te Rijnsburg 2.50 subs. 1 dg.; C. K. en H. M. K. ieder 3.subs. 1 dg.; Art. 455 wetb. v. straf recht: B. P. te Rijnsaterwoude 8.subs. 2 dg.; Art. 435 wetb. v. strafrecht: J. v. V. te Benthuizen 8.subs. 2 dg.; Politie verordening der gemeente Bodegraven: Ch. J. W. te Bodegraven ƒ1.subs. 1 dg.; Overtreding van de wet op de woonsche pen: L. de V. te Bodegraven 5.subs. 1 dg.; Veiligheidswet: S. D. v. H. 15.— subs. 3 dg.; overtreding van de algemeene politieverordening der gemeente Woerden J. J. l'A. 4.subs. 1 dg. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeel den te Alphen a. d. Rijn. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gids voor Alkemade. Dezer dagen is van de pars gekomen de Gids voor Alke made, uitgegeven door het Nationaal Uit gevers en Reclame bureau te Vlaardingen. Dit werkje beoogt, zooals in het door den burgemeester mr. J. W. Peek, geschreven voorwoord wordt gezegd, voor deze ge meente de belangstelling te weken, die zij met haar schoon waterland-natuurschoon verdient. Voorts bevat de gids een be schrijving van de ligging en de geschiede nis van elk der dorpen, welke tezamen de gemeente uitmaken. Voorts een aantal we tenswaardigheden inzake de bronnen van bestaan, de nijverheid, de verbindingen, vereenigingen enz. alles tezamen vormen de hetgeen men in een gids pleegt te vin den. Het werkje ziet er keurig verzorgd uit en is van meerdere foto's tusschen de tekst voorzien. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling deze gids op ruime schaal gratis te verspreiden. Moge zy aan het ge stelde doel, de bevordering van de wel vaart van Alkemade, beantwoorden. HILLEGOM. DE WEDSTRIJD IN HET ZIEKZOEKEN. Wij hebben ons dezer dagen eens op de hoogte gesteld, hoe het verloop van den wedstrijd in het ziekzoeken in hyacinthen in het gebouw der Veiling aan de van Tets- straat verliep of het bezoek bevredigend genoemd kon worden en of het geheel de sympathie had der vakgenooten. Wij kun nen niet anders zeggen, dan dat het ge heel aller verwachtingen dus ook de onze verre heeft overtroffen. Wij namen een kijkje in het presentie boek, dat door iederen bezoekers bij het binnenkomen geteekend moet worden en bemerkten, dat in de 8 dagen, dat deze wedstrijd aan den gang is, ruim 700 perso nen hem hadden bezocht. Natuurlijk vele Hillegommers, Lissers en Sassenheimers, maar ook uit Bloemendaal, Overveen, Heemstede, Bennebroek, Voorschoten, Wassenaar, Katwijk en Noordwijk. Boven dien bemerkten wij, dat Maandag de wed strijd werd bezocht door een gezamenlijke excursie van West-Friesche Hyacinthen- kweekers, die met het gebodene ten zeer ste weren ingenomen en die groote be langstelling voor den wedstrijd toonden. Ook konden wij uit de gesprekken van verschillende patroons beluisteren, dat zij dezen wedstrijd als buitengewoon nuttig voor het vak bestempelden. Als curiositeit kunnen wij nog vermel den, dat Woensdag de wedstrijd bezocht werd door 40 Texelsche Bloembollenkwee kers, die per autobus een bezoek aan de Bloembollenstreek brachten en die ook van deze bijzonderheid kennis wilde nemen. Deze kweekers sympathiseerden met den opzet, die zoo ordelijk door het bestuur der Hillegomsche Veiling en haar secretaris, de heer B. v. Egmond Jr. is georganiseerd. Reeds thans kunnen wij vaststellen, dat de wedst'ijd volkomen geslaagd mag hee- ten. Hij eindigt Zaterdag 24 dezer des na middags te 5 uur. Verkoopingen. Gisteravond had in ho tel Sistermans de verkoop bij afslag ten overstaan van notaris D. Lodder plaats van: 1. Het winkel-woonhuis, Weerestein- straat 120, groot 2.09 A. In hoogste bod ge bracht op ƒ2725. Het werd gemijnd door den heer P. J. van Keulen qq op 300. 2. Een woonhuis, Brouwerlaan 13, in hoogste bod gebracht op 2626 door den heer W. v. Zanten, niet gemijnd. 3. Een woonhuis Brouwerlaan 15, In hoogste bod gebracht op ƒ2500 door den heer J. v. Jagt alhier op 2500, niet ge mijnd; gegund. 4. Een woonhuis aan de Brouwerlaan No. 17. In hoogste bod gebracht op 2750 door den heer C. G. Suykerland, niet ge mijnd, gegund. De combinatie der 3 huizen werd niet gemijnd. Jaarvergadering Beurscommlssle. De Hillegomsche Beurscommissie hield giste ren in Flora haar 2e jaarvergadering. De heer Bijl had bericht van verhindering ge zonden; overigens waren allen tegenwoor dig. De voorzitter, de heer K. Velthuys, opent met een kort woord van welkom. De secre taris leest de notulen, die onveranderd worden vastgesteld. Het jaarverslag was een uitgebreid en goed gestyleerd werk. Wij ontleenen daaraan: De bloei der Beurs neemt steeds toe; het gemiddeld aantal bezoekers over schrijdt de 100. De comm. vergaderde 5 maal, ongeacht di verse conferenties tusschen voorzitter en secretaris. Bloembollencultuur en H. B. G. subsidieerden. Het aantal verhuurde beurs- tafeltjes breidde zich in één jaar uit van 8 tot 35. In dit jaar zal de verhuur van Beurskamertjes ad 10.— per jaar het rustig zaken doen perfectionneeren. Gere geld surveilleerden 2 commissieleden ge durende den Beurstijd. Zeer nauwkeurig werd toegezien, dat niemand de Beurszaal betrad, die daar niet mocht komen. Meer dere niet- bona fide handelaren werden geweigerd, ook al waren zij nog lid van Bloembollencultuur. Het bestuur der afd. Hillegom alsmede het hoofdbestuur van den Kleinkw. bond heeft getracht, toegang voor zijn leden (niet aangeslotenen bij Bl.c. of H. B. G.) tot de beurs te verkrij gen. De commissie heeft dat verzoek als strijdig met het reglement hoffelijk maar beslist afgewezen. Met 1 April treden de heeren Bijl en Nieuwenhuis als commis sieleden periodiek af en zijn niet terstond herkiesbaar. Hun wordt hartelijk dank ge zegd voor het vele dat zij vanaf de op richting van het Instituut voor ons deden. Dank wordt gebracht aan allen die bij droegen tot den verhoogden bloei der Beurs, dank ook aan den eigenaar der Beurszaal. Het verslag eindigt met de bede, dat Gods Zegen ruste op het zoo zwaar beproefde hoofdbedrijf. De penningmeester deed rekening en verantwoording van zijn beheer, hij sloot met een saldo van 64.54. Alles bleek vol maakt in orde, zoodat de functionaris met dank werd gedechargeerd. Voor de vacatures Bijl en Nieuwenhuis zullen dubbeltallen aan BI. en H. B. G. worden toegezonden; de organisaties zijn echter volkomen vrij van de voordracht af te wijken. De rondvraag was zeer belangrijk, doch van streng huishoudelijken aard. De voorzitter sloot hierna met een pas send dankwoord deze geanimeerde verga dering. KATWIJK AAN DEN RUN. Een gecompliceerde botsing. In „de Pan" kwamen uit richting Katwijk aan den Rijn een luxe wagen en een vracht auto geladen met steenen. Door roekeloos rijden van de bestuurder v. d. vrachtwa gen. No. 1334 H.Z. vloog deze tegen een boom die geheel ontveld werd ora daar na tegen een luxe wagen 85103 H. op te botsen. De luxe wagen werd licht bescha digd, de vrachtwagen in hevige mate. Door de botsing vlogen de steenen enkele meters de lucht in. Door passeerende ma rechaussees werd tegen de bestuurder der vrachtwagen proces-verbaal opgemaakt. NOORDWUK. Het uitbreidingsplan. Naar wij verne men ligt het uitbreidingsplan voor deze gemeente nog ter inzage tot 5 Maart aan staande. Na dien datum kunnen geen be zwaren meer worden ingebracht. Van de gelegenheid om het uitbreidingsplan in te zien wordt een zeer druk gebruik gemaakt. Naar wij vernemen wordt op verzoek aan belangstellende vereenigingen ook in de avonduren gelegenheid gegeven het uit breidingsplan in te zien en daarbij eenige toelichting te ontvangen, mits dit te vo ren aan B. en W. wordt gevraagd. Bouwen. Door Burgemeester en Wet houders is vergunning verleend aan den heer G. Vogelaar voor het bouwen van 5 middenstandswoningen aan de Vinkelaan en aan den heer Brands Buys voor het bou wen van een villa aan den Atjehweg. RIJNSBURG. Tuinbouw. Alhoewel het geen winter weer is en men zou mogen verwachten dat men voor een vluggen verkoop van winter- producten toch winterweer noodig heeft, blijkt dit niet altijd op te gaan want de meeste producten gaan in weerwil van het mooie weer tamelijk vlug weg en tegen re delijke prijzen. Alleen uien maken hierop een uitzondering. Deze worden verkocht in de beste kwaliteit voor 1.50 tot f 1.70 per 100 K.G. Waschpeen brengt goede prijzen op varieerend van f 4.10 tot 5.50 per 100 K.G. Grove peen ƒ2.10 tot ƒ3.20 per 100 K.G. Spruiten van 14 tot 16 per 100 K.G. Selderieknollen ƒ.3 40 tot 4.50 per 100 stuks. Roode kool van 7.10 tot 8.80, Gele kool van 6.70 tot f 8.10 per 100 st., Groene kool van 0.80 tot 1.30 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. Bloemen- en Huisvlijttentoonstelling. Zaterdagmiddag zal in de St. Pancratius- zaal alhier de opening plaats hebben van de bloemen- en huisvlijttentoonstelling uitgaande van het Patronaat en de St. Jo- sepn-Gezellenver. Deze opening zal ge schieden door den edelachtb. heer burge meester mr. J. W. Peek. Naar wij van ver schillende zijden vernemen is er door de deelnemers weer veel zorg aan de inzen dingen besteed, zoodat mede gelet op de reeds in vorige jaren bereikte resultaten een bezoek aan de tentoonstelling de moei te ruimschoots zal beloonen. De entree prijzen zijn wederom zeer laag gesteld.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10