DONDERDAG 22 FEBRUARI 1934 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Het revolverdrama te Woensel DE DADER KWAM MET HET MEISJE SPREKEN Zijn lijk in de bosschen gevonden. Omtrent het vreeselijke drama, dat zich Dinsdagavond te Eindhoven heeft afge speeld, lezen we in de „Eindh. en Meier. Crt." nog de volgende bijzonderheden: Reeds als meisje van 18 a 19 jaar had de vermoorde mej. G. kennis met den Duit- scher P. 28 Juli 1907 geboren te Kevelaer, -Toeger werkzaam bij verschillende aanne mers te dezer stede. Ongeveer een jaar geleden zei mej. G. haar betrekkingen met P. op en kreeg ver keering met een anderen jongen. P. wilde hiervan niets weten en ondertusschen naar Kevelaer teruggekeerd, zond hij verschil lende brieven naar zijn vroeger meisje. Deze brieven waren niet altijd van vriendschappelijken aard en zelfs kwam hierin een hand voor, welke een revolver hield. De politie werd van deze bedreigingen op de hoogte gesteld en zeer actief stelde deze zich in verbinding met de politie te Kevelaer. Dit had ten gevolge, dat ten huize van P. een automatische revolver in beslag werd genomen. Hij werd voor het in bezit hebben van een vuurwarpen ge straft. Zaterdag j.l. werd P. te Eindhoven ge zien. Waar hij gedurende al dien tijd ver blijf gehouden heeft, is tot nu toe niet be kend. Dinsdagavond wachtte hij zijn vroeger meisje bij den overweg te Woensel op, trok haar vrij hardhandig van de fiets en vertelde haar o.a. dat hij 's avonds half negen bij haar zou komen om een ring en foto terug te halen. En P. kwam, al was het niet precies of half negen. Tegen 9 uur stonden eenige familieleden van mej. G. voor de huisdeur te praten, toen P. uit een soort gangetje, aan de over zijde der straat gelegen, te voorschijn kwam. Heel gewoon drukte P. de familieleden de hand en informeerde of „Dina" thuis was. Op het bevestigend antwoord ging P. naar binnen. Ofschoon de familieleden gezien de vroe gere bedreigingen er op gewezen hadden, dat deze ontmoeting gevaar kon opleveren, had mej. G. hen gerustgesteld, zeggend, dat Theo niets zou doen. Gedurende meer dan een kwartier onder hielden de beide jongelui zich met elkaar in de gang. Wat er zooal besproken is, is niet bekend. In ieder geval werd er op geen ruzietoon gesproken en scheen alles kalm te zullen afloopen. Dit laatste is helaas geenszins het geval geweest. Want op eens klonken er eenige revolverschoten. Uit de huiskamer kwam de vader op het geluid hiervan toegesneld, gooide de ka merdeur open en zag zijn dochter achter overgeslagen op den grond liggen. De moordenaar stond bij de buitendeur, den revolver naar voren gericht. Uit schrik wierp de vader daarop de huiskamerdeur dicht en liep door een uitgang achter het huis naar buiten om vervolgens na om het huis heengeloopen te zijn, hem alsnog te grijpen. Het was evenwel te laat. De onverlaat verdween juist in hetzelfde gangetje, waar uit hij voor ongeveer een half uur gele den, te voorschijn gekomen was. Men heeft hem niet meer gezien, welke ijverige nasporingen de politie ook ver richtte. Ondertusschen waren andere fami lieleden met mej. G. bezig, welke zich in een zeer betreurenswaardigen toestand be vond. Een kogel van de automatische revolver was in haar rechterslaap gedrongen, zoo dat de hersenen ten deele zichtbaar waren. Een andere kogel was terecht gekomen in haar linkerbeen, even boven den enkel en wel met zulk een kracht, dat dit been ge broken was. Vanuit een naburig café werd de politie opgebeld, welke zeer spoedig ter plaatse was, terwijl ook dr. van Alphen de Veer even na het gebeurde arriveerde. Geneeskundige hulp mocht evenwel niet meer baten. Toen men de ongelukkige naar het ziekenhuis vervoerde, stierf zij onder weg, zonder nog één woord gesproken te hebben. Gistermiddag is een twaalftal agenten van politie onder leiding van inspecteur van Keulen de Woenselsche bosschen in getrokken op vermoeden, dat de moorde naar zich daar op zou houden. Men had een vaag vermoeden, dat hij zelfmoord ge pleegd zou hebben wegens zijn zeggen aan het meisje: „Eerst gij, dan ik." Na eenigen tijd zoeken heeft men hem dan ook in de bosschen gevonden, rugge lings liggend in een drogen greppel; den schedel met twee kogels doorkliefd en ge spleten terwijl hij in de rechterhand nog den revolver omklemd hield. Het lijk was reeds koud en stijf. Het lyk is naar het politiebureau over gebracht. Menschen in de buurt verklaren, dat zij reeds Dinsdagavond om 10 uur een schot in de bosschen hebben gehoord. Het ver moeden ligt voor de hand, dat de man Dinsdagavond direct na den moord de bos schen ingevlucht is en tot zijn wanhoops daad is overgegaan. EEN ROOFOVERVAL TE UDEN Echtpaar door door drie roovers vastgebonden en bestolen. Naar pas thans bekend wordt, heeft Woensdagnacht te Uden een roofoverval plaats gehad bij den heer W. Boumans. Drie roovers zijn door het uitsnijden van een gedeelte van het rieten dak binnen gedrongen. De heer B. die onraad bespeurde, stond op. Hij werd overvallen en na een lange worsteling vastgebonden. Ook zijn vrouw werd vastgebonden. Het geheele huis werd overhoop gehaald en men vermoedt, dat ongeveer 700. alsmede eenige gouden kettingen en een gouden horloge zijn ontvreemd. Aan het „Hbld" wordt hierover nog ge schreven: Opnieuw is oostelijk Noord-Brabant op geschrikt door een nachtelijken overval, waarbij geweld werd gebruikt. In den nacht van Dinsdag op Woensdag, even na twaalf uur, zijn drie gemaskerde bandie ten de woning binnengedrongen van het echtpaar Boumans te Uden. De woning van deze menschen staat on geveer 100 meter van den weg af, doch is omgeven door andere woningen. De ech telieden, van wie de man 65 jaar is en de vrouw 56 jaar, waren reeds lang ter ruste gegaan; plotseling werden zij opgeschrikt door een geweldig lawaai. Toen Bouman een onderzoek ging instellen, kwam hij tot de ontstellende ontdekking dat drie gemaskerde mannen zich in de woning bevonden. De mannen hadden een deel van het rieten dak gesloopt en waren door de daardoor ontstane opening op den zol der gekomen. Hier vonden zij den weg ver sperd door een brandmuur; met zware voorwerpen hebben zij een gat in den muur gebeukt en vervolgens deze voor een groot deel gesloopt, waarbij ze niet de minste voorzichtigheid in acht namen. Zij begaven zich naar beneden, waar zij op Bouman stuitten. Tusschen den ouden man en de drie bandieten ontstond een hevige worsteling, waarbij ook de vrouw des hui zes werd betrokken. Er werd met zulk een verwoedheid gestreden, dat vrijwel alle meubilair in de kamer waar de wor steling gebeurde werd vernield. De oude liep daarbij zware verwondingen op. Te gen de overmacht was het echtpaar echter niet opgewassen en de indringers slaag den er in hen te knevelen. Toen hun slachtoffers onschadelijk war ren gemaakt, gingen de inbrekers het ge heele huis op hun gemak onderzoeken. Geen vertrek werd onbezocht gelaten, en ze gingen als vandalen te keer. Kasten werden niet alleen opengebroken en leeg gehaald, maar bovendien kort en klein geslagen. De bedden werden overhoop ge haald en de matrassen en kussens stukge sneden. Met een bedrag van ongeveer 700 en een aantal gouden sieraden verdwenen de onverlaten, na hun slachtoffers met den dood bedreigd te hebben, indien zij alarm zouden maken. Het gevolg van deze bedreiging was, dat de bejaarde menschen, ofschoon zij zich vrij spoedig van hun boeien konden bevrijden, zich niet buitens huis durfden wagen. Eerst Woensdagmor gen deden zij aangifte bij de marechaussee, die direct een uitgebreid onderzoek instel de, doch uit den aard van de zaak over zeer weinig aanwijzingen beschikte. In den loop van den middag is het parket uit 's-Hertogenbosch ter plaatse gearriveerd en heeft eveneens een uitgebreid onderzoek ingesteld. Tot Woensdagavond was men er niet in geslaagd een verdachte te arrestee- BOERDERIJ AFGEBRAND. Bewoonster met haar kinderen overhaast gevlucht. Door onbekende oorzaak is brand ont staan in de boerderij van den heer J. Maas te Soerendonk. Toen de echtgenoote van den heer Maas, die met vier kleine kinderen alleen thuis was, het vuur ontdekte, moest zij overhaast de vlucht nemen, zonder nog iets te kunnen redden. Een koe en drie var kens kwamen in de vlammen om. De scha de wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. HOUTHANDEL DOOR BRAND VERNIELD. Woonhuis eveneens verloren. Door onbekende oorzaak is in de buurt schap de „Drie Hoeven" te Haaren (N.Br.) een zware brand ontstaan in de houtzagerij en houthandel van den heer Van der Wey- den. Het vuur werd door den krachtig en wind aangewakkerd en het duurde niet lang of het geheele complex stond in lich terlaaie. Nog voor de brandweer ter plaat se was, had ook het woonhuis van den heer Van der Weyden vlam gevat, terwijl ook de belendende perceelen groot gevaar lie pen. De brandweer wist echter verdere uit breiding te voorkomen. De woning van den heer Van der Weyden alsmede de hout handel brandden tot den grond tot af. Een groote partij hout ging verloren. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verze kering gedekt. Daar men brandstichting niet uitgesloten acht word^ een uitgebreid onderzoek ingesteld. „Hbld." EEN ERFENIS-KWESTIE. Een Nederlandsche particulier secretaresse aanklaagster. Vaz Dias meldt uit Londen: De Probate Court (de afdeeling van het gerechtshof, die zich bezig houdt met de rechtsgeldig heid van testamenten) begon gisteren met de behandeling van de zaak betreffende het testament van John C. Sc. De heer Sc. maakte fortuin met zaken in Nederlandsch Oost-Indië. Hij huwde met een Nederlandsche vrouw en werd lid van den Volksraad. Hij overleed in December 1932 en liet een vermogen na van ongeveer een kwart millioen pond sterling. De aan klaagsters was L. I. van de W. uit Den Haag, zijn vroegere particuliere secretares se. Zij verklaarde, dat zij aanspraak heeft op een jaarrente van 3000 gulden volgens een testament van 1927. Zij verklaart dat een later testament gedateerd 1932 niet van kracht is. Als tegenpartij treedt de weduwe en de trustees, genoemd in het testament op. DE FRAUDE TE EMPEL. De gemeente-secretaris van Empel (N.B.) aan wien vorige week ontslag werd ver leend als ontvanger der gemeente, op grond van financieele slordigheden, is thans, na een accountants-onderzoek der administra tie, gearresteerd en in het huis van bewa- riing te 's-Hertogenbosch opgesloten. Ver wacht wordt dat hij thans ook als secreta ris zal worden ontslagen. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 23 Februari. Huizen, 301 M. Alg. Programma verzorgd door den KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.00 Eedsaflegging van den koning van België. 12.15 Lunchconcert door het KRO-sex- tet. 2.00 Orgelconcert. 3.15 Gramofoonplaten. 4.15 „Middeleeuwsche Muziek", voor dracht door Anny Piscaer m.m.v. het En semble „Pro Musica Antiqua". 5.15 Gramofoonplaten. 5.40 J. D. de Kok over Tuinbouw. 6.00 Frank Fox met zijn Weensch Co lumbia Orkest. 7.15 Jan G. Haze winkel over „De geschie denis van het kaartspel". 7.40 Gramofoonplaten. 7.45 Solistenconcert door het KRO-orkest m.m.v. Lily Graus, klavier. Te 8.30 Vaz Dias. 9.00 „Nederl. Werkelijke Schuld" voor dracht door Pierre Balledux. 9.15 De KRO-boys. Te 9.45 en 10.20 Ed win Gubbiers met Nederlandsche en Fran- sche liedjes. Te 10.30 Vaz Dias. 11.00, Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie. 10.30 Orgelspel. 11.00 Vervolg declamatie. 11.15 Gramofoonplaten. 11.50 Eedsaflegging van koning Leopold HI van België. 12.30 Dajos Bela en zijn orkest. 2.30 Voordracht door Willem Hunsche. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 Pauze. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-Kleinorkest. 6.00 Notenkrakers. 6.40 Gevar. concert (orgel-piano-saxofoon viool-zang-celesta-trompet-hawaian-gitaar). 7.30 Causerie. 7.50 Gramofoonplaten. 8.00 Causerie. 8.30 Concert. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.15 Causerie. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.0511.20 Causerie. 12.20 Orgelconcert. 12.50 BBC-Dansorkest. I.35 Northern Studio Orkest. 2.20 Voor de scholen. 4.10 Oh. Manning en zijn orkest. 4.50 Het Hotel Metropole Orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Wolf's liederen. 7.10 Lezingen. 8.20 „The devil take her", opera. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie. 9.55 „Songs from the shows", m.m.v. or kest, koor en solisten. 10.55 Voordracht. II.0012.20 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1796 M. 7.20, 8.20 Gramofoonplaten. 12.50 Krettly-orkest. 9.05 Radiotooneel. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit hotel Angleterre. 2.004.00 Orkest- en solistenconcert. 7.30 Haydnconcert (viool en piano). 7.45 Radiotooneel. 8.25 Zwitsersdhe muziek uit Bern. 9.45 Silbelias-programma. 10.2011.50 Dansmuziek. Lange nberg, 456 M. 5.35, 6.30 en 10.50 Gramofoonplaten. 12.20 Mannenkorenconcert. I.20 Kamerconcert. 3.20 Weragstrijkkwantet en solisten. 4.20 Concert. 7.20 Gramofoonplaten. 9.40 dito. 10.2011.50 Kwartet-, koor en strijkor kestconcert. Rome 421 M. 8.05 Concert mm.v. orkest en piano. 9.05 Radiotooneel. Hierna GramofoonpL Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Niet opgegeven. 9.20 Berichten. 9.45 Sportpraatje. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Noragsymphonie-orkest. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 14.20—16.10 Midland Reg. 16.1017.35 Daventry. 17.3519.35 Midland Reg. 19.3521.55 Warschau. 21.55afloop Daventry. 4e Programma. II.2012.20 Kalundborg. 12.2014.30 Luxemburg. 14.30—16.10 Kalundborg. 16.1017.35 Langenberg. 19.3520.00 Boedapest. 20.0023.00 Locale uitzending, waaraan medewerken de heeren: J. Riethoven, J. de Gunst, N. Landesbargen, Willy Stouten en L. Hermans (amimuse- mentsmuziek). 23.00afloop Langenberg. EEDSAFLEGGING KONING LEOPOLD in. De plechtige eedsaflegging van den nieu wen Koning van België, Leopold III, en de eerste officieele door hem te houden rede zal Vrijdag door de A. V. R. O wor den uitgezonden. Zelfs indien het begin van de plechtigheden door de aan de A. V. R. O. voorafgaande omroepvereeniging wordt uitgezonden, zal zonder onderbre king om 12 uur worden overgeschakeld. De uitzending zal beginnen om 11.50 uur voorm. De K. R. O. zal de uitzending eveneens relayeeren. VOOR DEN K. R. O.-MICROFOON. Frank Fox met zijn Weensch Columbia Orkest, dat zich in korten 'tijd ook te Am sterdam bij het publiek bijzonder populair heeft weten te maken, verzorgt op Zondag 25 Februari van 12.151.45 uur de Lunch- muziek van den K. R. O. Velen luisteraars zal het ongetwijfeld zeer welkom zijn dit voortreffelijke ensemble weer eens via onzen omroep in hun huiska mers te kunnen laten musiceeren. A.s. Dinsdagavond 27 Februari te 9.35 uur zal de bekende Poolsche meesterviolist Si mon Goldberg met het K. R. O. Orkest o. 1. v. Johan Gerritsen het vioolconcert van Beethoven ten gehoore brengen. Goldberg, die na zijn studies bij Carl Flesch op 16-jarigen leeftijd als Concert meester te Dresden fungeerde en later als zoodanig bij de Berlijnsche Philharmonie o. 1. v. Dr. Wilhelm Furtwangler, heeft hier te lande reeds eerder groote bewondering weten te wekken met zijn meesterlijke Beethoven-vertolking. FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 28) John liet een kort. boos lachje hooren. Hij vroeg zich af hoe Nicholas Marr dit wel opgenomen zou hebben. En toen, heel plot seling was hij zich bewust, dat Nicholas de zaak nooit uit dit oogpunt bekeken had. Nicholas Marr kon Anne alleen zien onder zijn eigen gezichtshoek: Anne en de schan de, die ze over haar familie had gebracht, de aanstoot, die ze de dierbare „society" had gegeven. Jenny hoorde tot hem, die Anne onrecht had gedaan dat was Ni cholas' opvatting. „Neen, het is geen se conde tot hem doorgedrongen, dat ze hem voorgelogen heeft." John daarentegen zag Jenny's verhaal over Anne zooals men dingen in een mist ziet. Die mist was niet een mist van leu gens. Waarom zou, in zoo'n warnet van leu gens, iets waar zijn? Waarom, bijvoor beeld, zou er in Jenny's mededeelingen over hetgeen er gebeurde vóór Anne de taxi verliet, meer waarheid schuilen, dan in de verklaring, die ze aan Sir Anthony gaf van Anne's wegblijven? John besloot juffrouw Jones maar met een te gaan opzoeken. Hij zocht het adres, dat Delia hem gegeven had, in zijn zak boekje op en prentte dat nog eens goed in zijn geheugen: juffrouw Jones woonde bij een getrouwde dochter, Edwin Road num mer 21, Chapham. John vond nummer 21. Op zijn kloppen werd de deur geopend door een plompe vrouw met een vale gelaatskleur en in een helderblauwe overall gekleed. John vroeg naar juffrouw Jones en werd in den „sa lon" gelaten, waar witte houtjes in den haard lagen en een sombere pendule van zwart marmer naargeestig tikte. Juffrouw Jones' getrouwde dochter was zichtbaar trotsch op haar „mooie kamer'. Ze wierp een zelfvoldanen blik op de twee bekleede armstoelen met rood pluche, die tien jaar geleden uit een deftigen inboedel op een verkooping verzeild waren ge raakt en zoo in deze nederige woning be land. Haar oogen dwaalden liefkoozend naar een „echt mahonie" tafeltje, waarop een groot, ouderwetsch portretalbum met verguld slot prijkte. Toen keerde ze zich om. „Wie kan ik zeggen. „Sir John Waveney." Ze zweeg, blijkbaar een beetje beduusd, kinkte alleen maar en liep, kennelijk niet op haar gemak, de kamer uit. John hoorde haar zware voeten op de trap en er bleef hem geen andere afleiding dan zijn omge ving te inspecteeren. Hij was bezig zijn blik langs het blin kend-propere, kleinburgerlijke interieur te laten dwalen, toen juffrouw Jones met afgemeten waardigheid binnenkwam. Ze was even blozend als haar dochter bleek was en had een stevig gezet figuur. Ze droeg een ouderwetsche, zwart wollen ja pon met een hoogen boord. De omliggende hoeken van het linnen kraagje dat er op bevestigd was, waren met Zwitsersch bor duursel versierd. Boven aan den hals had ze een groote oudmodische broche met een randje gevlochten gouddraad er om heen en in het midden gevlochten haar. Haar overige tooi bestond uit een dikken gou den horlogeketting en kleine gouden oor knoppen. John keerde zich met een vriendelijk lachje naar haar toe maar schrok van de eerbiedige vijandigheid in haar houding. Ze gaf hem een hand, die koud, plomp en slap aanvoelde. Hij wist niet wat hij zeg gen of hoe hij beginnen moest en nam zijn toevlucht tot een onbenullige opmerking over het weer zooiets als: „Wat een prachtige dag vandaag!" Juffrouw Jones beaamde: „Ja, mijnheer." Ze had kleine, grijze oogen en het grijze haar, dat in een strakke, platte wrong op het achterhoofd was vastgemaakt, was in het midden keurig gescheiden. Geen enkel haartje, dat het waagde uit den band te springen „Ik ben voor de week-eind bij lady Marr geweest." Juffrouw Jones reageerde niet op deze mededeeling en na een pijnlijke pauze ver volgde John: „U zult u wel afvragen wat het doel van mijn komst is (o, lieve deugd, dat was niet tactvol). Ik was erg verlangend om u een bezoek te brengen.ik.ik wilde iets met u bespreken." Juffrouw Jones herhaalde: „Ja, mijn heer." Toen, tot Johnês opluchting, bood ze hem een stoel aan en ging zelf ook zitten. Maar toen ze beide gezeten waren, volgde nog maals een tergende stilte. Juffrouw Jones scheen het niet te hinderen. Ze staarde be leefd en onwillig naar den muur ter lin kerzijde van John en hield de handen ge vouwen in haar schoot. Met een wanho pige poging maakte John een eind aan het zwijgen. „Ik kom bij U, omdat ik graag over mijn familie wilde* spreken u hebt voor al mijn neven en nichten gezorgd, niet waar?" „Voor meneer Courtney, vanaf dat hy een maand was", verklaarde juffrouw Jo nes stuursch. „Ik heb Courtney tot mijn spijt niet ge kendTom wel; ik heb in zijn compag nie gediend." Juffrouw Jones klemde de lippen opeen, opende ze weer en sprak: „Meneer Courtney was de knapste jon geman uit het graafschap en meneer Tom was zoo knap in het leeren, dat niemand hem bij kon houden." Weer werden de lippen stijf op elkaar ge klemd: de blik van de scherpe grijze oog jes rekende definitief af met iedere pre tentie, die deze nieuwe Waveney even tueel op het stuk van uiterlijk of herse nen zou laten gelden. „Hemel-nog-an-toe! Wat een bonk ijs," kreunde het in John. Maar hij vervolgde: „Ik zei zooeven, dat ik U over mijn fami lieleden wilde spreken, maar het is in hoofdzaak mijn bedoeling over mijn nichtje Anne te praten." „Ja, meneer." „Het is dringend noodig, dat ik met haar in contact kom." „Ja, meneer." „En ik dacht, dat u my haar adres wel zou kunnen bezorgen. Kunt u dat?" Juffrouw Jones' stem daalde nog iets meer onder het vriespunt. „Neen, meneer." „Juffrouw Jones", drong John, naar vo ren leunenw. „Er is mij zoo vreeselijk veel aan gelegen om mijn nichtje te vinden. Weet u waar zij is?" „Juffrouw Jenny ik bedoel Lady Marr is de aangewezen persoon om u dat te vertellen." „Is ze dat? En gesteld dat ze het niet weet?" „Lady Marr zal het zeker weten." „Ze weet het niet. Ik bedoel niet, dat ze zegt, dat ze het niet weetze weet het op het oogenblik heusch niet." Juffrouw Jones week geen duimbreed. „Lady Marr zal het positief zeker we ten", hield ze stroef vol. „Ze weet het niet. Ze bewe'erde, dat ze het niet wist, toen ze het inderdaad wel wist, maar nu weet ze het werkelijk niet." „Dat is Lady Marr's zaak." John had een flauwe hoop, dat het op een andere manier misschien zou lukken. „U maakt het mij niet gemakkelijk om met u te praten. Kijk eens, het is beter, dat ik het u ronduit vertel. Ik weet de heele geschiedenis." Juffrouw Jones verviel weer in stugge zwijgzaamheid en tuurde naar den muur. Eindelijk werd het John te machtig, ge prikkeld sprong hij op. „Ik zeg u toch, dat ik de heele geschie denis weet. Lady Marr heeft aan iedereen verteld, dat haar zuster in Spanje was, om na een ziekte weer heelemaal op krach ten te komen. Ik geloofde het verhaal niet en vanmorgen heeft Sir Nicholas mij de waarheid medegedeeld. Hij vertelde mij, dat mijn nichtje een jaar gevangenisstraf heeft ondergaan." Het duurde een oogenblik eer juffrouw Jones antwoord gaf. Toen: „Het is niet aan mij hierop iets te zeg gen." Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9