DONDERDAG 22 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier, staan ais werkzoekenden 162 personen ingeschreven: 13 timmerlieden, 11 metse laars, 4 opperlieden, 7 grondwerkers, 5 schilders, 80 land- en tuinbouwarbeiders, 11 los-arbeiders, 2 zilverbewerkers, 3 lood gieters, 1 taludwerker, 1 scheepmaker, 2 'bankwerkers, 3 chauffeurs, 1 radiotechni- ker, 1 betonwerker, 1 gereedschapsmid, 1 houtbewerker, 1 monteur, 1 electricien, 1 kantoorbediende, 3 smeden, 1 spoorwegar beider, 1 handelsreiziger, 1 surveillant, 1 meubelstoffeerder, 1 schoenmaker, 1 be drijfsleider, 1 werkster, 1 bakker. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dage lijks ten Raadhuize voor werkgevers en werknemers zitting gehouden van des voor middags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: Jan Johannes, z. van A. van Santen en C. C. Nell. Gevestigd: E. C. van Kleef-van Dijk van Rotterdam J. H. ten Rouwelaar en gezin van Amsterdam. V e r t r o k k e n: K. H. Schmal naar Lei den E. J. Korswagen naar Leiden L. Oskam naar 's-Gravenhage. WASSENAAR. Burgerwacht. In Hotel „Den Ouden Deijl", hield de Wassenaarsche Burger wacht eene algemeene ledenvergadering, welke goed was bezocht. De voorzitter, Jhr. W. K. von Weiier, sprak een kort welkomstwoord en deed hierin uitkomen, dat vooral in deze tijds omstandigheden de handhaving van orde en gezag een eerste vereischte is. Dat deze met overtuiging gesproken woorden insloegen, bewees het applaus door de vergadering. De notulen der vorige ver gadering werden hierop voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Ook het verslag van de werkzaamheden van het Bestuur gaf geen aanleiding tot op- of aanmerkin- gen. Vervolgens werden door den voorzitter 2 leden benoemd, die de rekening en verant woording van den penningmeester zullen nazien en daarvan voor de eerstvolgende vergadering schriftelijk verslag zullen uit brengen. Ook de bestuursverkiezing gaf geen moeilijkheden, de heren L. A. v. d. Berg en J. Koet werden bij acclamatie als zooda nig herkozen en namen die benoeming aan. Onder applaus der vergadering wenschte de Commandant een aantal leden geluk met het door hen bereikte resultaat en reikte de schietdiploma's uit. Hij vertrouw de erop, dat zij op den ingeslagen weg zou den voortgaan en stelde hen anderen ten voorbeeld. Aan het slot van zijn beschou wing wekte hij de leden op de oefeningen zoo geregeld mogelijk te bezoeken. Bij de rondvraag werden door verschillen de leden vragen of voorstellen gedaan, die tot tevredenheid der vragers werden beantwoord of ter nadere overweging in handen van den Commandant of het Be stuur werden gesteld. Met een kort slot woord en een opmerking om de goede geest, zooals deze ook hedenavond weder heerschte, te behouden, sloot de voorzitter de vergadering. Geboren: Wilhelm Frank, zoon van J. de Zwaan en G. E. Lodeizen Gerrit Hendrik, zoon van J. P. Nikkels en J. M. Honig Petrus Hendrikus Cornelis, zoon van B. A. W. Snelderwaard en E. C. G. Rooijakkers Gijsbertus Karei, zoon van A. van Rhijn en P. J. H. van Leeuwen Daniel Gerardus, zoon van C. J. Knijnen- burg en A. G. Lagerberg Margaretha Petronella, dochter van J. A. v. d. Ham en M. P. Parlevliet Reina, dochter van J. E. van Apeldoorn en W. C. Hogenbirk Elisabeth Gornelia, dochter van B. A. Ken- nedie en A. H. W. Knijnenburg. Overleden: Pieter Adolf van Scher- penberg oud 73 jaar echtgen. van H. A. Waller Johanna Bergman, oud 42 jaar echtgenoote van H. van Beelen Johannes van Noorod, oud 82 jaar weduwnaar van J. van der Wal Johannes Ruigrok 74 jaar echtgen. van M. Kortekaas. Ondertrouwd: H." A. de la Bije en A. de Pagter P. W. Pander en A. Todd. Getrouwd: J. R. van der Goot en J. F. J. Gleichman. Gevestigd:A. Ruszinski, R.K. dienstb. duitsche uit Bochum, Ridderlaan 1 M. M. Backx, R.K. uit Haarlem, Ridderlaan 1 Wed. J. J. Jansen geb. de la Rambelje, N.H. uit Den Haag, Narcislaan 4 K. Mann, Ev. L. Duitsche dienstb. uit Den Haag, Nachtegaallaan 6 G. Sleppendel, N.H., boerenkn. uit Bodegraven, Wittelaan 23 M. Trautner, Ev. L. Duitsche keuken meid, uit Versailles, Rijksstraatweg 444 A. M. Jonkers geb. Hogendoorn, N.H. uit Vinkeveen en Waverveen, Schoolstraat 63 Chr. Albers en gez. N.H. chauffeur uit Rotterdam, Konijnenlaan 31 G. J. Dek ker en gez., N.H. Ambten. Dept. van Defen sie, uit Den Haag Hyacinthstraat 2 G. Rusz, R.K. Servische d.b. uit Zeist, Oud Wass. weg 5 H. Oele en vrouw, N.H. uti Den Haag, Beukenhorstlaan 2 M. A. van Rooden, R.K. uit Esch, Katwijksoheweg 16 Vertrokken: C. A. van Barneveld naar Engeland, Seven Oaks H. J. L. Pe tersen naar Borger, Nieuwbuinen L 26. J. M. Suiker naar Den Haag, Haringkade 71 M. Ras naar Den Haag, Bezuidenhout 27 J. Blokland naar Amsterdam, Zogger- straat 541 H. de Gier en gez. naar Voor schoten, Wijngaardelaan 5 E. Coenen naar Velp, Biesdelschelaan 23 L. A. Ho- man en gezin naar Engeland, Peterborough Wed. J. J. van der Waals geb. Storm en gezin naar Den Haag, Sadéestraat 4 Mr. R. A. Benthem Sypkens naar Den Haag Waalsdorperweg 245 H. C. M. P. Seven- sftern en gezin naar Rotterdam Voorburg straat 94c J. A. Buytene naar Delft, Prof. Klaauwstraat 42 C. J. Erents naar Den "raag, Cornelis Speelmanstraat 50. WARMOND. Jonge Wachters. Onder groote belang stelling had in Hotel „De Stad Rome" een bijeenkomst plaats van de Jonge Wachters, waartoe tevens waren uitgenoodigd de ouders der jonge wachters. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van het Pa tronaatslied, waarna Kapelaan van Drunen de aanwezigen een hartelijk welkom toe riep, er zijn voldoening over uitsprekende, dat hem thans de gelegenheid werd gebo den voor de ouders der jonge wachters eens uiteen te zetten hoe de jeugdbeweging eigenlijk werkt. Nadat door den secretaris het keurig verzorgde jaarverslag was voorgelezen en dit onder dankzegging was vastgesteld, nam de kapelaan het woord. In groote trek ken ging hij na de geschiedenis van het Patronaat, welk voorheen een beschermend karakter droeg, voor de schoolvrije jeugd. Uitvoerig zette spr. uiteen de werking van het Patronaat onder het nieuwe systeem, waarbij hij als hoofddoel naar voren schoof de godsdienstige, zedelijke, sociale, doch vooral ook de karaktervorming van de jeugd. De jongens, aldus spr., moeten elkaar vinden bij de sport en op de con gregatie. De geest die gekweekt moet wor den, moet zijn een echte Katholieke geest, waarop de maatschappij later kan bou wen. De Katholieke gedachte willen wij geinspireerd zien in onze woorden doch vooral in onze gedragingen. De jeugd is on evenwichtig en heeft leiding noodig. De ouders zijn in de eerste plaats krachtens de natuurwetten de opvoeders der jeugd en wij geestelijken zijn hen in deze taak be hulpzaam. Leekenleiders moeten ons ech ter hierbij terzijde staan, omdat wij door drukke werkzaamheden ons niet altijd ten volle kunnen geven. Teneinde deze leiders voor hun taak geschikt te doen zijn, moe ten zij eerst een cursus dienaangaande ge volgd hebben. Duidelijk zette spr. uiteen de taak dezer leiders, de verantwoordelijk heid die deze taak voor hen met zich me debrengt, doch ook het groote nut en het verheven doel dezer taak. Een krachtig applaus beloonde spreker voor zijn over zichtelijke en duidelijke uiteenzetting. Vervolgens werd door den heer A. Ver- sluys een demonstratie gegeven van een groep-bij eenkomst, waarbij gesproken werd over karaktervorming, zoodat de aanwezige ouders een duidelijk inzicht kregen van het groote nut van dergelijke bijeenkomsten. Hierna had het afscheid plaats van de Pater Dondersgroep zoomede van den groepsleider J. H. Haverkort, die als zoo danig ontslag heeft genomen. Den schei denden jeugdleider werd op hartelijke wijze dank gebracht voor alles wat hij in het belang der jeugdbeweging heeft gedaan, terwijl hem ook egn stoffelijk geschenk werd aangeboden. De heer Haverkort dank te op zijn beurt voor deze gebrachte hulde, waarbij hij tevens een ieder dankte voor de aangename en prettige samenwerking die hij steeds heeft mogen ondervinden. Nadat de scheidende groep een schilderij heeft aangeboden van de groep met jeugdleider en directeur, werd deze geanimeerde bij eenkomst onder het zingen van Aan U, o Koning der Eeuwen, gesloten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Zondags geen dienst. Met ingang van heden, zal het voor de melkslijters in on ze gemeente verboden zijn Zondags te ven ten. HAZERSWOUDE (GROENEDIJK). Geitenfokkerij. Het bestuur van de R. K. Geitenfokv. te Hazerswoude (Groene- dijk) heeft deze week bij haar leden een stalkeuring georganiseerd. Het doel van zoo'n stalkeuring hebben wij al eens eerder in dit blad uiteengezet, zoodat wij willen volstaan met de uitslag der keuring te vermelden. De geitenstalle tjes te Hazerswoude waren over het alge meen zeer goed in orde. De eerste prijs werd toegekend aan het stalletje van Jan Wortman. Het was een lust om dit stalletje te zien. Helder gewit, voldoende licht, goe de gierafvoer en losloopende geiten. Alles prima in orde. Totaal 95 punten. De tweede prijs was voor het stalletje van Jac. Wortman. Ook dit was goed in orde. Totaal 85 punten. Het bestuur van deze vereeniging heeft voor het houden van deze keuring weer blijk gegeven, dat zij er prijs op stelt de geitenhouderij zooveel mogelijk te bevor deren. NIEUWKOOP. Verkooping. Ten overstaan van nota ris J. F. J. W. van der Heijden te Mij drecht werd in hotel „Het Vliegende Paard" alhier, publiek verkocht het hee renhuis van den heer M. J. van der Wejj- den, die naar elders vertrok. Het pand werd in bod gebracht door den heer H. Mol alhier op 5000 en op 250 afgemijnd door den heer P. Stam alhier, die het aan kocht voor rekening van den heer Muis winkel te Zwammerdam. Thans zal het gedeeltelijk voor graanpakhuis worden ingericht, waarover de heer H. van Hase- len, eerder directeur van de N.V. Baconia, alhier, de leiding of het beheer krijgt. ZEVENHOVEN. Veel succes toegewenscht. Het plaat selijke crisis-comité kwam deze week bij een voor de verdeeling van de goederen, die van het nationaal crisis-comité waren toegezonden bestaande uit erwten, bruine boonen, enkele dekens, benevens een wa gon eierenkolen. Tevens werd besloten voortaan eens per maand met de bus te collecteeren; in plaats van eens per jaar voor het plaatselijk crisis-comité. Het be stuur -rekent op goed succes. NOORDEN. Bouw woonhuizen. De bouwkundige Fr. Pieterse, aannemer voor den bouw van tewe woonhuizen ten behoeve van de kwee- kerij „De Oudendam" heeft het metselwerk daarvan onderaanbesteed aan P. de Jong, het loodgieters-, waterleiding- en electrici- teitswerk aan S. Splinter en het schilder werk aan Winters te Kwakel. Visscherijwet-overtreding. Voor de arrondissements-rechtbank te Utrecht werd gisteren in hooger beroep behandeld de Visscherijwet-overtreding van D. Hooger- werf alhier, wegens het visschen in ander mans water, door het kantongerecht te Breukelen, veroordeeld tot 50 boete. Ge dagvaard was mede de gemeente-veld wachter M. A. Bergonje, die de toedracht weergaf, waarna de Officier van Justitie eveneens veroordeeling eischte tot een boete van 50, subs, hechtenis. KOUDEKERK. Geboren: Wilhelmina Rombarta d. v. Aart van Weelden en Maaike van Does burg. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De chauffeur H. A. de P. te 's-Gravenhage die te Zegwaart tegen de politie ver zet pleegde, toen hij wegens het vervoer van aardappelen zonder vervoervergun- ning werd geverbaliseerd, werd veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf. De eisch was 6 maanden. De Rechtbank bevestigde het vonnis van den Kantonrechter te Alphen, die den land bouwer P. B. uit Leiderdorp, veroor deelde tot een geldboete van 50.subs. 50 d. wegens het onbevoegd uitoefenen van de veeartsenijkunde. Vrijgesproken werd de varkenskoopman J. van der T., uit Z e g w a a r t die door den Kantonrechter te Delft, terzake van over treding van de Crisisvarkenswet was ver oordeeld tot een geldboete van 100.subs. 50 dagen. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. LEIDSCHE AMBACHTSSCHOOL. Lezing over vijlenfabricatie. In een der lokalen van de Ambachts school heette de directeur, de heer G. E. E. Kuijntjes, gisteravond welkom den heer Watson, vijlenfabrikant te Hillegersberg, die voor de leerlingen der school een uit eenzetting zou geven, over de moderne vij lenfabricatie. Spreker, die 42 jaar in de vijlenindustrie werkzaam is, verklaarde, dat hij immer met zeer veel genoegen over zijn vak kwam spreken en zoo was het hem ook heden avond een groote vreugde, de jongelui iets nader met zijn fabriek te doen kennis ma ken. Allereerst wees de heer Watson er op, dat vijlen, naast hamers en beitels, wel de oud ste gereedschappen zijn en dat bij verschil lende opgravingen exemplaren waren ge vonden van min of meer primitieve vijlen, zooals die, welke bestonden uit gedroogde roggehuiden en de steenen vijlen uit het Steenen Tijdperk. De Romeinen maakten voor het eerst metalen vijlen. Vervolgens schetste spreker het ontstaan der fabriek van de firma Watson Zoon en vertelde, dat in 1848 zijn grootvader naar Holland kwam, in dienst trad bij „Feyenoord" te Rotterdam als „vijlenver- kapper" en in 1850 zelf een vijlenfabriek stichtte. Dat „vijlenmaken" beperkte zich toentertijd echter tot het z.g. „verkappen" van oude vijlen. Deze werden geslepen en dan met de hand opnieuw gekapt, een zeer ongezond werk ondertusschen. Jarenlang eocht men dan ook naar de machine, die dit kappen zou kunnen doen. Op humo ristische wijze releveerde de heer Watson een Italiaansche en een Fransche poging orn dit probleem op te lossen. Tenslotte gelukte het den Engelschen een machine te construeeren, die aan de gestelde eischen voldeed. In details ging spreker nu de bewerkin gen van het in de fabriek voornamelijk uit Engeland aangevoerde staal na. Allereerst het smeden van de z.g. „arend", het punt vormig gedeelte, dat later in het handvat steekt, een werk, dat met kleine luchtdruk hamers geschiedt. Ook hier heeft de auto matiseering haar intrede gedaan: één der machines levert de gesmede vijlen zoo vlug af, dat zij „als spoeringen in een mandje vallen". Na het smeden komt het uitgloeien, waarvoor twee batterijen elk van vier ovens wordt gebezigd, die bij voorkeur met bruinkoolbriketten worden gestookt tot een temperatuur van ongeveer 900 gr. C. Nu komt het slijpen en vervolgens het kappen, waarover spreker uitvoerig vertelde. Een belangrijk en vakkundig werk is ten slotte nog het „harden". De vijlen worden in gesmolten lood van ongeveer 850 gr. C. gedompeld en daarna in zout water afge koeld. Om bij halfronde vijlen b.v. het kromtrekken bij he afkoelen te voorkomen, worden deze eerst „voorgebogen", een werk, dat veel routine vereischt. Met een aantal duidelijke lantaarnplaat jes lichtte de heer Watson tenslotte het ge sprokene toe en wees er op, dat zijn fabriek thans slechts werkt op 40 pet. der capaciteit (normaal was die 2000 2500 stuks per dag), terwijl de overige Nederlandsche fa brieken stil liggen. Oorzaak is het ontbre ken van de gelegenheid tot export, die vroe ger over de geheele wereld plaats had. Daar om wekte spreker op de Nederlandsche in dustrie, ook in eigen belang, te steunen. De directeur dankte namens allen den heer Watson met eenige welgekozen woor den voor zijn leerrijke en interessante voordracht. Handelsregister K. v. K. Nieuweinschrijvingen: 6343. C. L. Vis, Sasseniheim Teylingerlaan 19. Kweeken en exporteeren van bloembollen. E.: C. L. Vis, Sassenheim. 6344. Bouw- en Handelmaatschappij „Grant", Oegstgeest, Louise de Colignylaan 16. (Ned. Staatscrt.: 9 Aug. 1928, Bijvoegsel No. 1969). Dir.: J. J. Jonkman, Oegstgeest. Maatsch. kap.: 10.000.-, waarvan ge plaatst en gestort 2000. 6345. Bouw- en Handelmaatschappij „Taft", Oegstgeest, Louise de Colignylaan 16. (Ned. Staatscourant: 9 Augustus 1928, Bijvoegsel Nr. 1968). Dir.: J. J. Jonkman, Oegstgeest. Maatsch. kap.: 10.000.waar van geplaatst en gestort: 2000. W ij z i g i n g e n: 3005. Firma W. van den Wijngaard Zonen, Leiden, Oranjegracht 71. Fabriek van banket, chocolade en sui kerwerken. N. Venn.: J. H. van den Wijn gaard, Leiden en A. C. van den Wijngaard, Leiderdorp. 2765. Café „de Nagtegaal". Noordwijker- hout, Gooweg 48. Slijterij en tapperij. Uit. tr. E.: G. T. Struik, Noordwijkerhout. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij het res.-personeel der landmacht, bij het wapen der inf., tot res.-2e-luit, bij het 4e reg. inf. de vaandrigs J. N. Wurtz en R. Troost, bei den van dat regiment. In de gistermiddag alhier gehouden jaar- lij ksche vergadering van aandeelhouders der N.V. Eerste Leidsche Hulpbank zijn de jaarstukken goedgekeurd en is het divi dend over het afgeloopen boekjaar be paald op 4 pet (vorig jaar 41/2 pet.). De aftredende commissarissen dr. J. P. L. Hulst, notaris M. G. Bon, H. J. P. Wasse naar en J. Oppelaar werden herkozen, even als mr. W. de Clercq als gedelegeerd com missaris. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal-examen Rechtsgeleerdheid mej. A. M. Chr. Darlang, Den Haag. LAATSTE BERICHTEN KONING ALBERT t NEDERLANDSCHE DEELNEMING. Amsterdam leeft met Brussel mee. Het medeleven der Nederlandsche hoofd stad in de zware slag welke het Belgische vorstenhuis heeft getroffen, is vooral van daag op verschillende plaatsen in het stads beeld tot uiting gekomen. Er waren behal ve alle consulaten hier en daar handelshui zen, groote winkelmagazijnen en enkele reisbureaux, die de Belgische of Nederland sche vlag halfstok hadden doen hijschen. Van de hoofdstad uit heeft in den prillen morgen een groot aantal flink bezette tou ringcars de reis naar Brussel aanvaard. De extra trein, welke vanmorgen te 6.31 uur het Centraal Station verliet en uit 12 rijtuigen was samengesteld, toonde bij het vertrek nog vele leege plaatsen. Naar wij echter van de zijde der spoorwegen verna men, waren in Haarlem, Leiden, Den Haag en andere stations vele plaatsen voor dezen trein geboekt. Pontificale rouwdienst te Den Haag. In de R. K. Kerk aan de Princessegracht te 's Gravenhage is hedenochtend 'n plech tige rouwdienst gehouden in verband met de begrafenis van Z. M. koning Albert van België. Onder groote belangstelling werd door den pauselijken internuntius Mgr. Schioppa een pontificale H. Mis van Re quiem opgedragen, bijgewoond door verte genwoordigers der Kon. Familie, onder scheidene Nederlandsche ministers en hoog geplaatste personen uit militaire en burger lijke kringen en het corps diplomatique. De kerk was geheel in rouw gehuld. Voor het presbyterium was een catafalk, gedekt door de Belgische vlag, opgericht, waarbij mgr. Schioppa de absoute verrichtte. De dienst werd besloten met het spelen van de Brabangonne op het kerkorgel. BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd. Roxy: Volwassenen. Triarion: Afgekeurd. Casino: Afgekeurd. TELEGRAMMEN WOLVENPLAAG IN SPANJE. PARIJS, 22 Febr. (V.D.) Uit Greus in Spanje wordt gemeld, dat groote troepen wolven doorgedrongen zijn in de bosschen in de buurt van Camba Laza en tot nu toe niet minder dan 600 schapen hebben ver scheurd. De bevolking is buitengewoon on rustig en eischt van Madrid, dat hulpmaat regelen zullen worden genomen om een einde te maken aan de verschrikkelijke plaag. DOOR EEN STOOTBLOK GEREDEN. Drie wagons van een goederentrein ontspoord. Gisteravond omstreeks half acht is op het stations-emplacement te Oisterwijk een ran- geerende goederentrein door een stootblok gereden. Eén wagon, geladen met kolen, ontspoorde, terwijl de twee daarop vol gende wa^bns op den ontspoorden wagon reden en eveneens uit de rails liepen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch de materieele schade is aanzienlijk. Het spoorwegverkeer ondervond groote stagnatie, daar men eerst hedenmorgen er in is geslaagd de baan weer vrij te maken. INDIANEN IN ACTIE. Drie dooden, negen gewonden. LONDEN, 22 Fébr. (V.D.). Uit Port of Spain Trinddad wordt aan de „Times" ge meld, dat de Commissie tot regeling van de grenzen tussohen Venezuela en Colom bia des nachts is aangevallen door Indianen van de Motilon^stam. De wilden, die met vergiftige pijlen schoten doodden drie amb tenaren en verwondden negen arbeiders. De Colombische commissaris Don Juan Ar- belatz meldt, dat de Motilonen hadden ge zworen zich tot den dood toe te verzetten tegen het binnendringen van blanken in hun gebied. In de laatste jaren hadden zij tal van aanvallen ondernomen op vestingen van blanken, die gekomen waren om de bodemschatten van het land te onderzoe ken. Van vriendschappelijke aanbiedingen der blanken wilden zij niets weten. JAPANSCH MARINE-VLIEGTUIG VERONGELUKT. TOKIO, 22 Febr. (V.D.). Naar uit Seoel (Korea) .wordt gemeld is bij een tocht van een uit 17 toestellen bestaand eskader van de Japansche marine, dat van Omura (Kiuschu) naar Heo (Korea) op weg was een ernstig ongeluk gebeurd. Tijdens de mist is een der toestellen tegen een rots gevlogen en verpletterd. Van de bemanning welke uit 6 marine-officieren bestond wer den vijf gedood en een ernstig gewond. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 2.808.00, savoye- kool f 2.706.80, groenekool f 1.003.10, prei f 1.504.40, selderie f 3.805.00, knol- selderie f 1.003.80, per 100 kg., kroten, gekookt f 46, witloof f 627, boerenkool f 4.807.10, spinazie f 3440, uien f 12, wortelen f 1.506.40, spruiten I f 1118, spruiten II f 312, andijvie f 1.201.45 Melkveiling. Week van 25 Febr. tot en met 3 MaartConsumptiemelk le klas f 6.75, 2e klas f 6.50, 3e klas f 6.25, Industrie melk f 4.60—5.20. BODEGRAVEN, 21 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 12476 stuks. Prijzen: kippeneieren wit f 2.102.60, bruin f 2.502.80, eenden eieren f 2.502.80. VINKEVEEN, 21 Febr. Groentenveiling. Witlof I 15—20 cent, H 10—13 cent, III 5—7 cent, idem blad 3 cent, Boerenkool 20 cent per 10 stronk. GOUDA, 22 Febr. Vee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd in total 1534 stuks, waarvan 89 slachtvarkens. Vette 17.518.5 cent, Londensche 1214 cent per pond levend met 2 pet. korting; Geldersche biggen f 9112, 574 magere varkens f 16 21, 487 biggen f 48, 7 runderen f 150225 365 nuchtere kalveren f 35, 12 bokken en geiten f 26 per stuk, Handel stug. Kaas. Aanvoer 105 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 2426.50, 2e kwal. f 2123, Handel matig. Aanvoer 250 crisisrunderen. Boter. Aanvoer 274 ponden. Goeboter 8595 cent en weiboter 8085 cent. Han del matig. Eieren. Aanvoer 90750 partijen, kip- peneieren f 2.353.00 en eendeneieren f 2.503.00 per 100 stuks. Handel vlug. VEUR, 21 Febr. Vrije Veiling. Op de he den gehouden vrije veiling in Café „Tiet Eiland" werden aangevoerd: 13819 kip- peneiere f 2.453.20 en eendeneieren f 2.95 3.40 per 100 stuks; kippen f 0.801.15, konijnen f 0.501.95, duiven 1021 cent per stuk. LOOSDUINEN, 21 Febr. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 145 aanvoerders verkocht om in de week van 26 Febr. tot 5 Maart dagelijksch ie leveren 23300 liter melk. Prijs af boerderij f 6.75, melk voor industrie f 4.304.70 per 100 liter. BOSKOOP, 21 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Claudius Per- net 60 cent, Briarcliff 4070 cent, Tulpen 1215 cent, Calea 40 cent, Cerasus Hisa- kura f 1.502.90, Seringen 3550 cent, Prunus triloba 4575 cent. Narcissen 610 cent, Andromeda 16 cent, Mahonia 16 cent Rhododendron 3050 cent, Rhod Praecose per stuk 1825 cent, Azalea id. 4060 ct. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 21 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 3780 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.503.60, eendeneieren f 2.502.80 per 100 stuks; kaas 2227 cent en boter 7078 cent per pond, kippen 40 60 cent en konijnen f 0.601.50 per stuk. VOORSCHOTEN, 21 Febr. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 2.703.50, een deneieren f 3.203.80 per 100 stuks; konij nen f 0.401.05 en hanen f 0.851.05 per stuk. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlfjn 58.99 Londen 7.60l/4 New York L497/16 Parfjs 9 781/4 Brussel 34 66/2 Zwitserland 48.01 Milaan 13. Madrid 20.15 Oslo 38.121/2 Kopenhagen 34 Stockholm 39.221/2 Weenen Praag 6.181 /2 Boedapest Prolongatie 1%.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3