10% Korting L S ERT NOG SLECHTS 7 DACEN, EEK WEEK OOK OP LOOFERS, LIKOLEOMS, KARPETTEN DONDERDAG 22 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Haar waarnemingen verricht in den morgenvan 22 Febr. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 775.5 te Dyon. Laagste barometerst.: 737.6 te Nordöyan. Verwachting tot den avond van 23 Febr.: Meest matige wind uit Westelijke rich tingen, half tot zwaar bewolkt, of betrokken weinig of geen neer slag, weinig verande ring in temperatuur, later wellicht iets kouder. In den Algem. toestond kwam weinig ver andering. De barometerdalingen, welke gis termorgen bij IJsland gemeld werden, gin gen in den middag over in zwakke stijgin gen; daarentegen hielden de stijgingen van den luchtdruk in Scandinavië op en gingen over in dalingen. Bij de Zuidpunt van Groenland daalt de barometer weer. Het minimum der depressie in het Noorden ligt tusschen Noorwegen en Jan May en. Ten Zuid-Westen van Ierland nam de hooge druk af. Ondiepe depressies liggen over de Golf van Genua en voor de kust van Por tugal en onderhouden een circulatie van Noord-Oostelijke winden over het Zuiden van Frankrijk en over de Golf van Bis- caje. In het Oosten werd het in de boven lucht belangrijk warmer. Ook in de Alpen steeg de temperatuur, tot minus 8 graden Celsius op den Santis en minus 9 graden op het Jungfraujoch, bij zwakker winden Zoolang er geen ingrijpende veranderingen in de luchtdrukverdeeling plaats vinden, is er weinig verandering in den weerstoe- stand te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 7.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 5.54 uur tot Vrijdagmorgen 6.31 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Vrijdag 23 Februari v.m. 9.30 uur en nam 10.13 uur. en met hem hebben gearbeid, zullen allen van hem de herinnering bewaren van een man met moreelen moed en gezond ver stand, van verdraagzaamheid en van inge boren goedheid. Ik heb hem meer dan eens den lof hooren maken van menschen, die ver stonden van zijn eigen opvattingen, doch in wiaj actie hy elementen van solie- de kennis had gevonden. Zoo was hij als privaat man. En daar om ook was het moeilijk te ontkomen aan de bekoring die van hem uitging. Die koning was ook een mensch. De socialistische schrijver geeft in zijn oordeel over Koning Albert in enkele woor den typeerend aan diens voornaamheid als mensch: eerlijk, moedig, eenvoudig. TWEEDE KAMER EEN SOCIALISTISCHE HULDE AAN KONING ALBERT. In het „Volk", wijdt de bekende Belgi sche socialist Kamiel Huysmans, burge meester van Antwerpen, het volgende in memoriam aan koning Albert: Koning Albert is overleden ten gevolge van een tragisch ongeval. In ons land wordt deze dood aanzien als een ramp in alle kringen van de samenleving, zoowel in de rijen van de arbeiders als in de rijen van de burgerij. En waarom? Omdat allen vertrouwen hadden in hem, het vertrouwen in iemand, die het eerlijk meent en moedig aandurft, zonder praal vertoon, heel eenvoudig, zoo eenvoudig, dat alles bij hem natuurlijk voorkwam. In mijn officieele mededeeling van heden aan de Antwerpsche bevolking heb ik dit oordeel kunnen samenvatten in twee vol zinnen: „als hoofd van den Belgischen Staat, in tijden van vrede, is hij steeds zijn grondwettelijken eed op voorbeeldige wijze getrouw gebleven en in dagen van gevaar stond hij op de eerste lijn om land en volk te verdedigen tegen den vijant". Hij, die honderdmaal den dood heeft ge trotseerd, aan den IJzer met kalmen moed, hij is nu gevallen als slachtoffer van een fataal ongeval op de hooge rotsen van Mar- che les Dames. Hij had vernomen, dat een nieuwe Alpi nisten-club van jongelui zich heden, Zon dag, op steile steenbergen wilde wagen en waarschijnlijk wilde hij eens gaan zien, hoe het daar uitzag om aan de onervaren sport beoefenaars zijn raad van ervaren Zwit- sersch Alpinist mee te deelen. Hij waagde zich eerst. En het noodlot wilde, wat ge beurde. Hoe dikwijls heeft men hem na den oor log niet aangeraden tot voorzichtigheid, doch hij glimlachte dan en ging zijn gang. De koning was ook wat anders. De man van het sportrisico hield niet veel van het oorlogsveld. Bij het uitbreken van den oor log weigerde hij beslist in te gaan op het verraad, dat Duitschland hem aanbood, om dat hij zijn woord getrouw bleef. In den oorlog stond hij zijn man, omdat het moest. Na den oorlog bleef hy steeds aan de zijde van diegenen, die met gezond verstand alle overdrijving verwierpen om niet te vervallen in de fouten van het oude Europa. Met socialisten sprak hij graag over ko ningschap of republiek en van hem durf ik zeggen, dat hij in dit opzicht geen voor oordeel had. Een van zijn geliefkoosde woorden was: „indien men het mij moeilijk maakt in de uitoefening van mijn plicht, wel, dan word ik mechanieker in een auto- fabriek". De socialisten, die minister zyn geweest De toestand in Indië. Misschien is er geen land op de wereld, dat door economische neergang der laatste jaren zwaarder is getroffen dan Indo nesië. Ook de politieke gevolgen, die aan zulk een neergang zijn verbonden, zijn onze koloniën niet bespaard gebleven. En het is te voorzien dat het in de toekomst hard tegen hard zal moeten gaan in den levensstrijd van deze landen. Kan het dan ook verwondering baren, dat de algemeene beschouwingen over de Indische begrooting in een neerslachtige en gedrukte stemming verloopen? Niemand ziet uitzicht, niemand ziet hoe uit deze chaos nog ooit een maatschappij moet te voorschijn komen, waarin het goed is te leven. De eenigste oplossing ziet de meer derheid nog steeds in een nieuwe periode van „hoogconjunctuur"en als die niet komt. Het is voor een staatsman een ongewone en zeer moeilijke taak in tijden als deze, waarin de levensstandaard over de geheele linie omlaag moet, dit te laten geschieden in een voor alle onderdanen gelijkmatig en evenredig tempo. De middelen, die door de verschillende sprekers gistermiddag werden aangegeven, om den toestand te verbete ren, waren dan ook meerendeels van dien aard, dat zij mogelijk onevenredige bezui nigingen en uitgaven corrigeerden. Van verschillende zijden werd er op aangedron gen, dat Nederland zich achter Indië zou stellen, om eventueel al te groote lasten zoo mogelijk over te nemen. In dezen zin sug gereerde de heer Van Kempen V.B.), dat Nederland een deel van de schuld van Indië welke een milliard 700 millioen bedraagt zou overnemen. De heer Rut gers meende, dat Nederland de lasten voor de Marine moest overnemen, waar mee ook eerstgenoemde spreker zich ver- eenigde. Dit werd gemotiveerd met het ar gument, dat Nederland er nog niet zoo slecht voorstond als Indië, terwijl Neder land tooh altijd veel aan Indië had ver diend. Vrij algemeen, o.a. door de heeren Kra mer (S.D.A.P.), Rutgers (A.R.) en Van Kempen (V.B.), werd aangedron gen op bezuiniging bij de salarissen der hoogste functionarissen o.a. van den G.G. Door de twee laatstgenoemde heeren werd tevens voorgesteld om den leeftijd, waarop pensioen wordt uitgekeerd, hooger te stel len. De eerstgenoemde meende dat men niet moest bezuinigen op alles wat in ver band staat met de volksgezondheid en ook niet op het onderwijs, daar dit later de goedkoopere, Indonesische krachten zou op leveren. Dezelfde spreker was van meening, dat de salarissen en pensioenen der offi cieren te hoog zijn. Ook kwam naar het oordeel van deze spreker de landsrente wel voor verlaging in aanmerking. Tenslotte kwam de heer Effendi (C.P.H.) met de vroeger reeds door den heer van Poll ver dedigde verlaging van de rente aan. Men ziet dat er een heele reeks richtin gen zijn aangegeven, om een sluitende be grooting naderbij te komen, maar tevens ziet men dat geen van deze richtingen naar de uiteindelijke oplossing leidt. De beschouwingen over den politieken toestand was al niet opwekkender dan die over de economische. Het verband tusschen beiden en de gevolgen van een en ander werden in een schril licht geplaatst door den heer Effendi C.P.H.Met enkele slagzinnen begrijpt men den geheelen vree- selijken toestand waarin de bevolking van Indonesië leeft, als: Java leeft op crediet, en: meer welvaart, meer schuld. Een be zittende boer verdient per jaar en per hoofd 376. Voor 90% is de bevolking ondervoed. Gevolgen: demoralisatie; terugkeer van kin- derverkoop, vrouwen- en meisjeshandel verkapte slavernij, moord en zelfmoord, verkapte prostitutie enz. En wat doet de Regeering? Verdere afbraakpolitiek! De economische oorlog zal tot gewapende oor log leiden! Dit is in 'het kort de rede van den heer Effendi, die ongetwijfeld in Indië zijn ongunstige weerklank zal vinden. Juist deze mentaliteit werd door andere sprekers zeer scherp gewraakt. De heer Rutgers (A.R.) en Van Kempen (V.B.) keurden het in het beleid der Regeering goed, dat Zij op trad tegen opruiing en gezagsondermijning. Van den anderen kant drong de heer Kra mer (S.D.A.P.) er op aan dat de Regee ring hier voorzichtig zou zijn, zoodat zij niet belemmerde dat er een gezonde, loyale volksbeweging zou op komen. Ook meende deze spreker dat het tijd was maatregelen te nemen in Indonesië tegen het ook daar opkomende fascisme en nationaal-social is me. Een geheel andere gedaohtengang aan gaande de kwestie der gezagshandhaving ontwikkelde de heer Westerman (N.H.) die van meening was, dat de Regeering niet juist was opgetreden'in den loop der jaren, door nu en dan, als het noodig bleek, op te treden. Spr. vond het beter en rechtvaar diger als men in ieder afzonderlijk geval zou optreden tegen de „beroepsjacobijnen". I Zoo achtte spr. het verkeerd dat de ver- I schijning van het rose-boek over de mui- 1 terij op de Zeven Provinciën heeft kunnen plaats hebben. Evenals toen wordt er nu naar exorbitante middelen gegrepen, ter wijl men reeds lang wist, dat de stemming zoo werd gemaakt, dat dergelijke dingen ieder oogenblik konden gebeuren. Heden zyn de algemeene beschouwingen voortgezet. GROOTE WERKVERRUIMING IN ZICHT GELDERSCHE VALLEI-KANAAL EN AMSTERDAM-RIJNKANAAL SPOEDIG AAN DE BEURT. In de Eerste Kamer heeft minister Co- lijn kort geleden de beteekenis van werk verruiming andermaal in het licht gesteld en aangekondigd, dat zoo spoedig mogelijk met de uitvoering van verschillende wer ken een begin zal worden gemaakt. Zooals men weet, ligt het in de bedoe ling der regeering om voorloopig zestig millioen gulden hiervoor te besteden. Het plan omvat de vervroegde en versnelde uit voering van werken, welke in de toekomst noodig zullen zijn als den aanleg van ka nalen en havens de normalisatie van ri vieren, wegen en bruggenbouw, aanleg van vliegvelden enz. Tot de werken, waarmede nu spoedig een begin zal worden gemaakt, behooren een afwateringskanaal in de Geldersche Vallei en het AmsterdamRijnkanaal. Hiermede wordt niet alleen bereikt, dat ter bestrij ding van de nog altijd voortdurende, om vangrijke werkloosheid belangrijke werk gelegenheden worden geschapen, maar te vens, dat het graven van het eerstgenoem de afwateringskanaal de oplossing brengt van een eeuwenoud probleem. Aan de ge lukkige samenwerking van het rijk en de provincies Gelderland en Utrecht, op de ba sis van het rapport der bekende commissie- Rutgers van Rozenburg, is het te danken, dat thans een afwateringskanaal zal wor den aangelegd, hetwelk vele en voorname belangen dient. Het andere groote werk, dat spoedig staat aangevat te worden, is het allerwege beken de AmsterdamRijnkanaal. Van den aan vang af heeft vastgestaan, dat dit werk niet geheel door het rijk zou bekostigd kunnen worden; belanghebbenden (dat zijn: Am sterdam en de provincies Noord-Holland, Utrecht en Gelderland) moeten voor een derde der kosten in het werk bijdragen. Amsterdam, Noord-Holland en Gelder land deden reeds toezegging om hun deel mede te dragen in de lasten. Het wachten is nog alleen op de centrum-provincie. Maar ook hier zijn de uitzichten gunstig: Gede puteerden zijn bereid gebleken ook voor het Amsterdam—rRijnkanaal een subsidievoor- stel in te dienen, dat in de vergadering der Provinciale Staten van 27 dezer aan de orde wordt gesteld. Werkverruiming en werkverschaffing is het doel der bespoediging. Vermoedelijk zullen groote gedeelten van den aanleg van het Amsterdam-Rijnkanaal in de omgeving van Utrecht technisch ge schikt blijken voor werkverschaffing, wan neer machinale arbeid door handenarbeid wordt vervangen. Een voordeel zal dit, we gens den geringen afstand, vooral voor Utrechtsche werklieden opleveren. Uiter aard geldt hetzelfde voor Amsterdamsche werklieden en voor Geldersche werklieden voor de overige deelen van het kanaal. Ten aanzien van de provincie Utrecht koestert men de verwachting, dat van de in werkverschaffing te werk te stellen ar beiders alleen reeds voor de stad Utrecht te rekenen valt op 50 pet. De aanwijzing van de werkloozen zal dan over de dis trictsarbeidsbeurs van Utrecht loopen. Heeft alles voortgang zooals de departe menten van sociale zaken en waterstaat het zich voorstellen, dan zal nog in den loop van den zomer een aanvang met de werken wordén gemaakt. En zullen vele honderden werkloozen aan loonend werk kunnen worden geholpen. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Volksbond. Deze vereeniging hield gisteravond haar gewone maandvergade ring in de zaal van café Witteman. De voorzitter opende de vergadering met ge bed, heette de leden van harte welkom en hoopte, dat de besprekingen van dezen avond zullen leiden tot grooteren bloei van onze organisatie, maar als wij een te rugblik werpen op onzen feestavond, dan is de belangstelling van onze parochianen wel zoo, dat er nog velen zijn, die niet in .den Volksbond zijn. Laten wij, en vooral in dezen tijd, toch niet tegenover elkaar staan maar wel naast elkander. De secretaris las de notulen van de laatst gehouden vergadering, welke onder dank worden goedgekeurd. Na het zingen van het Bondslied werden de circulaires behandeld, eene van Pastoor Hoek uit Groesbeek om een kleine bijdrage voor een te bouwen kerk, en eene van het Cen traal Bestuur, waarin bekend gemaakt werd, dat de Centr. Raadsvergadering ge houden zal worden 14 Mei a.s. te Rotter dam. Besloten werd om een voorstel in te dienen om de contributie, die wij moe ten afdragen aan het Centr. Bestuur, met 20 pet. te verlagen. De penningm. van het comité van „Herwonnen Levenskracht" bracht een keurig verslag uit van de fi nanciën. Opgezonden naar „Herwonnen Levenskracht" is de som van 100.68. De voorzitter zegt den penningmeester dank voor zijn mooi verslag en bracht vooral dank aan degenen, die door hun groote offervaardigheid medewerken om dit zoo schoone doel. Daarna deelde de secretaris van het comité mede, het verzoek van het bestuur van „Herwonnen Levenskracht" om het sanatorium te Bilthoven te gaan be zichtigen. Het plan van het comité is om HAARLEMMERSTRAAT 130-136 -i- LEIDEN met een groote reiswagen te gaan. Daar voor komen het eerst in aanmerking de leden van den Volksbond en de niet-leden, die toch door hun groote offervaardigheid helpen bijdragen door hun vrijwillige stui vers-actie. De kosten der reis zijn 1.50 per persoon. Men kan zich opgeven bij den secretaris, den heer Baak. Daar de datum van de reis nog niet is vastgesteld (waar schijnlijk Juni) wordt er ook nog gelegen heid gegeven tot sparen. De controlecom missie bracht rapport uit van de boeken en bescheiden van den penningmeester en alles was tot in de puntjes in orde bevon den. De voorzitter bracht dank aan de con trole-commissie voor haar moeite en aan den penningmeester voor zijn accuraat be heer. De G. Adviseur, binnenkomende, verkreeg nu het woord. In zeer schoone woorden gaf spreker een uitleg van het Evangelie op Quatertemper-Woensdag van de Vasten, welke uiteenzetting door alle leden met aandacht werd gevolgd. De voorzitter dankte den G. Adviseur voor zijn leerzame woorden. Daar er geen vra gen gesteld werden voor de rondvraag, sloot de voorzitter de vergadering met den Chr. groet. „Hulp in Nood" bracht op 99 y, cent. HILLEGOM. Waarschuwing. De Burgemeester van Hillegom geeft belanghebbenden in over weging, alvorens bestellingen te doen of geld te zenden aan „Aurora's Bloemkwee- kerij en -Handel, te Hillegom" bij hem in lichtingen in te winnen. Genoemde onderneming, waarvan eige naar is L. Straathof, wonende Beekkade No. 7 te Hillegom, zendt circulaires rond, waar in bloembollen worden aangeboden, terwijl tevens de gelegenheid wordt gegeven om deel te nemen aan een z.g. puzzle-wedstrijd, diverse prijzen zijn verbonden. LISSE. Bond voor Groote Gezinnen. In het Pa tronaatsgebouw had de jaarvergadering plaats van bovengenoemden R. K. Bond onder presidium van den heer H. J. v. d. Berk. De voorz. opende met den chr. groet en betreurde het zoo weinige medeleven, gezien de slechte opkomst. Spr. hoopt, dat in de toekomst aan de vergaderingen betere aandacht geschonken zal worden. Wij zijn niet slechts lid door contributie-betaling, doch behooren ook de vergaderingen te bezoeken, waarin steeds voeling wordt gehouden met de leden. Uit het jaarverslag van den secr. noteeren wij, dat het aantal leden en donateurs sta biel blijft. Uit het jaarverslag van den penningmees ter blijkt, dat na een inkomst van 423.13 een uitgave viel te boeken van ƒ347.84, al- zoo een voordeelig saldo van 75.29. De af tredende bestuursleden werden na enkele candidaatstelling herkozen. De voorz. dank te de vergadering voor het vertrouwen in hem gesteld, en zegde toe steeds de belan gen van de leden te zullen behartigen. De heer L. B. Jonkman bracht een uitge breid verslag uit van den gehouden Centr. Raad te Zwolle, waarvoor hij applaus ver wierf. De heer Augustinus bracht verslag uit van de gehouden kas-controle. De boe ken werden in orde bevonden. Den pen ningmeester werd décharge verleend. Aan de orde is oprichting propaganda- club, omdat er nog zoo velen zijn, die lid kunnen en moeten worden. De heer Jonk man licht deze oprichting nader toe. De bedoeling is, leden te werven voor dezen Bond en ook leden te werven voor de R. K. Kraamwijkverpleging. Als propagandis ten werden benoemd de heeren L. B. Jonk man, A. Bon uit het bestuur. Uit de leden gaven zich op de heeren Augustinus en Wassenaar. De voorz. bracht dank aan de propagandisten voor hun toezegging en hoopte, dat zij hun uiterste best zouden doen. Gekomen aan de rondvraag vroeg de heer Augustinus of het mogelijk zou wezen, dat door den Bond voor Groote Gezinnen een uitvoering na Paschen gegeven zou kunnen worden, waarbij de R. K. Tooneel- ver. „Nut en Genoegen" hare medewerking zou kunnen verleenen. De voorz. zegt, dat, als dit de kas een voordeel zou bezorgen, hij zeker dit punt op de eerstvolgende be stuursvergadering zal bespreken. De heer Bon onderstreept de vraag, geuit door den heer Augustinus. De Geest. Adv. sprak nog een kort propagandistisch woord en beval ten sterkste deze zeer sympathieke vereen, aan. Aan het einde dankte de voorz. allen voor de aangename besprekingen, en den Geest. Adv. voor zijne tegenwoordigheid. VEUR. Gemeentebegrooting. Ged. Staten heb ben ten opzichte van de Gemeen tebegroo- ting 1934 der Gemeente Veur verschillende bemerkingen gemaakt. Zij kunnen zich o.a. niet vereenigen met Gemeentelijke Aankondigingen. BENOEMING LEDEN VAN DEN GEMEENTERAAD. De Voorzitter van het oentraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Leiden maakt be kend, dat ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd zijne besluiten tot benoeming van twee leden van den Gemeenteraad, noodzakelijk ge worden door het ontslagnemen als zooda nig van de heeren Mr. H. F. A. Donders en H. M. Simonis. KIEZERSLIJST 1934/1935. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis: lo. dat de door hen op heden vastge stelde kiezerslijst 1934-1935 van 23 Fe bruari a.s. tot en met 16 Maart d.a.v. voor een ieder ter secretarie dezer gemeente (Stille Rijn No. 3) ter inzage is nederge legd en, tegen betaling der kosten, stem- districtsgewijze, in uittreksel verkrijgbaar 2o. dat tot en met 9 Maart as. een ieder bevoegd is bij het Gemeentebestuur schrif telijk verbetering van die lijst te vragen, op grond dat hijzelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voor komt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen; 3 o. dat eventueele verzoeken om ver betering van de kiezerslijst met de bijge voegde bewijsstukken tot en met den 16en Maart a.s. voor een ieder ter Gemeente- Secretarie (Rapenburg 12) ter inzage zullen worden nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten verkrijgbaar zullen worden gesteld; 4o. dat een ieder uiterlijk tot en met 18 Maart 1934 bevoegd is tot tegenspraak van de sub. 3o. bedoelde verzoeken, welke tegenspraak schriftelijk bij het gemeente bestuur moet worden ingediend. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 22 Februari 1934. NU goedkooperl m mm 50 35 20 AGENDA Donderdag „Geloof en Wetenschap", „Den Burcht", 8.15 uur. Lezing met licht beelden door B. J. Koldewey over „.Moderne architectuur en de he- dendaagsche woning". Donderdag. Vergadering R. K. Prop. Vereen. „Dr. Schaepman". Spr. ir. Feber, Burchtzaal, 8 uur. Vrijdag, „St. Christoffel" afd. Leiden, half negen in Hotel „de Burcht". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Februari a.s. waar genomen door apotheek P. du Croix, Ra penburg 9, Tel. 807. het beschikken over 4000.uit de reserve van liet Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf. Verder wordt de eisch gesteld de Gemeen te over te brengen van de le naar de 3e klasse voor de Gemeente-fondsbelasting, doch daarbij het aantal opcenten te bren gen van 80 op 100. De overbrenging van de le naar de 3e klasse beteekent, dat een groote categorie van inwoners, die minder inkomen genieten dan 800.thans belas tingplichtig worden, daar het belastbaar In komen dan wordt 600. In een breedvoerig prae-advies stellen B. en W. den Raad voor aan de verschillende bezwaren van Ged. Staten tegemoet te treden, echter wenschen zij het aantal op centen op de Gemeente-fondsbelasting niet te verhoogen. De 4000.van de reserve Electriciteitsbedrijf wenschen zij in elk ge val op te nemen, daar ook Stompwijk dit bedrag opneemt ten gunste van haar be grooting. Op hol. In de Veenestraat sloeg een paard van W. B., gespannen voor een brik op hol. Eerst aan den Kostverlorenweg mocht het gelukken het paard tot staan te brengen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2