DONDERDAG 22 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 DE DIEFSTAL VAN EEN POSTZAK. Er bevond zich slechts één aangeteekend stuk in. Omtrent de verdwijning en het terugvin den van een postzak, bestemd voor Enk huizen, meldt de „Tel." nog het volgende: lederen nacht rijdt er een postauto van Amsterdam naar Enkhuizen en Medem- blik, met zakken voor tussohenliggende plaatsen. Gisternacht waren er acht zak ken voor Enikhuizen. Deze zijn daar aan het postkantoor afgeleverd en de besteller, die ze in ontvangst nam, heeft daarvoor de z.g. pas, het geleid eb il jet, dam ook afgetee- kend. Het staat vrijwel vast, dat hij ze ook gekregen heeft en nu wordt als zeer waar schijnlijk aangenomen, dat de besteller in het donker een zak, zonder het te bemer ken, heeft laten valilen. Deze zak, van Amsterdam C.S. voor Hoog- karspel, is later geopend en leeggehaald teruggevonden in een naburigen tuin. Een nachtelijke voorbijganger zal die waar schijnlijk daar hebben nagezocht. Het kantoor Enkhuizen, waar men wel dra bemerkte, dat slechts zeven zakken Ibinmen waren gebracht, informeerde ter stond telegrafisch te Medamhlik, of de zak wellicht in den auto was achtergebleven, doch uiteraard kwam hierop een ontken nend antwoord terug. Het voorloopig politie-onderzoek heeft •uitgewezen, dat één aangeteekende brief ontbrak. De postauto staat ongeveer een kwartier bij het postkantoor te Enkhuizen. Nader wordt gemeld, dat de betreffende ambtenaren de voor Hoogkarspel bestemde depêohe achter de openstaande deur van het kantoor hebben neergelegd, waar zij zeer gemakkelijk kon worden weggenomen. Gedurende de laatste drie maanden is ter plaatse, waar het des nachts zeer donker ds, tweemaal iemand waargenomen, die zich ijlings uit de voeten maakte, toen hij zich ontdekt zag. Een groot toeval mag het genoemd wor den, dat zich slechts één aangeteekend stuk in de zending bevond. Op het bijkantoor Kerkstraat te Amsterdam, waarvan het stuk afkomstig is, kon noch de afzender, noch de waarde van het stuk worden op gegeven; daarover tast de politie dus ook thans nog in het duister. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Juior en-C ompetitie. De uitslagen van Zondag jl. luiden; Afd. A.: Teylingen aSJC a (SJC niet opgekomen); Foreholte aWL a 01. Afd B.: Lisse aForeholte b 80. Afd. C: NVC bKRV b 6—1. Het wedstrijdprogramma voor a.s. Zon dag luidt: Afd. A: WL aRWD a, 2 uur, A. Brou wer; Teylingen aForeholte- a, 2 uur, G. E. Bakker. Afd. B.: Lisse aKolping Boys a, 12.30 uur, H. B. v. Veelen; SMCa a—-SNA a, 2 uur, P. J. v. d. Werf; Meerburg aWL b 12.30 uur, J. Hoogduin. Afd. C.: Teylingen bASC a, 12.30 uur, G. E. Bakker; RWD b—NVC b, 12.30 uur, J. W. Hoqogervorst. De Competitieleider. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE KOPENHAGEN. De belangstelling voor de Zesdaagscshe te Kopenhagen was ook den vijfden middag zeer groot. Ongeveer 6500 toeschouwers waren aanwezig. Na een kalm begin hadden na het eerste klassement weer verschillende uitlooppogingen plaats. FundaPützfeld kwamen alleen aan den kop te liggen. D. HansenKlaas van Nek slaagden erin 2 verliesronden in te halen, EhmerKnudsen liepen drie ronden in. Om 3 uur waren na 115 uur rijden 2581.5 km. afgelegd. De stand was toen als volgt: Aan den kop: 1. FundaPützfeld 158 punten. Op 1 ronden: 2. ResigerIgnat 110 pnt., Op 2 ronden: 3. BillietMartien 191 punten; 4. BrescianiPrieto 149 punten. Op 3 ronden: 5. DornMaczynski 139 pun ten 6. ChouryFabre 83 punten. Op 5 ron den: 7. Rie gerFalck Hansen 292 punten. Op 6 ronden: 8. Damh'lt HansenKlaas v. Nek 210 punten. Op 7 ronden: 9. Ehmer— Knudsen 147 punten. Op 18 ronden 10. SCHAKEN LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. De Jaarvergadering. Gisterenavond hield het Leidsch Schaak genootschap in één der bovenzalen van „In den Vergulden Turk" zijn jaarvergadering. Te ruim 8 uur opende de voorzitter Ir. van Hoek de bijeenkomst, die bijzonder goed bezocht was. De notulen der vorige verga dering werden onveranderd goedgekeurd. Vervolgens bracht de secretaris, Dr. Sirks een uitvoerig jaarverslag uit. In dit verslag werd gewezen op het groote verlies, dat de vereeniging door het bedan ken en vertrek van eenige trouwe leden had geleden. Sterke spelers als Rassers, Van Eijbergen en W. H. Bosscha zal de Leidsche club in het vervolg moeten missen. Geluk kig, dat in de laatste maanden wederom eenige nieuwe leden tot de club zijn toe getreden. Een dankbaar applaus viel ten deel aan den secretaris voor zijn nauwkeurig ver slag. Ook kon hulde worden gebracht aan den penningmeester, den heer Segaar. Deze toch was het gelukt, ondanks de ver minderde inkomsten, de kas te laten sluiten met een batig saldo, al was het gering. De heeren Dieben en Ouwerkerk zagen de rekening na en vonden alles uitstekend in orde. Over de contributieverhooging werd nu niet veel meer gezegd, in principe was daarvoor reeds in een vorige vergadering beslist. Bovendien was de verhooging ge ring f 0.90 per jaar en de leden ontvangen daarvoor nu allen maandelijks het tijd schrift van den Nederl. Schaakbond. De afgevaardigde naar de vergadering van den Haagschen Schaakbond, de heer G. Bosscha, gaf nog enkele toelichtingen bij de besluiten op die vergaderring genomen. Het voorstel werd daarop zonder stemming aangenomen. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende leden met na genoeg algemeene stemmen werden her kozen. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: voorz. Ir. J. J. G. van Hoek, vice-voorz. D. de Jong, seer. Dr. J. F. Sirks, penningm. M. M. Segaar en wedstrijdleider: G. Bosscha. Bij de rondvraag kon laatstgenoemde de verheugende mededeeling doen. dat hij op dracht had gekregen aan het Bestuur een fraaien zilveren beker aan te bieden als wisselprijs in een uit te schrijven wedstrijd voor leden van het Leidsch Schaakgenoot schap, welke beker 2 x achtereen of 3 x in het geheel moet worden gewonnen om definitief in het bezit van den winnar over te gaan. Voorts een fraaie medaille voor den tweeden prijswinnaar. Beker en medaille zijn aangeboden door den heer S. P. Ouwerkerk Sr. Van der Valk Bouwmanweg te Leiderdorp. Dat alle leden deze mededeeling met groo te belangstelling aanhoorden, valt te be grijpen. Het bestuur besloot den heer Ou werkerk bij zonderen dank te betuigen voor zijn royaal aanbod. Na de sluiting der vergadering hield men een bliksemwedstrijd in 4 groepen, waar aan 22 leden deelnamen. RECHTZAKEN HEINZ LIEPMANN VEROORDEELD. President Hindenburg beleedigd. Voor den Politierechter mr. L. Muller te Amsterdam werd onder groote belangstel ling de strafzaak tegen den schrijver Heinz Liepmann behandeld, die in zijn boek „Va- terland" den president van de Duitsche re publiek Hindenburg, zou hebben belee digd. Liepmann werd eenige dagen geleden gearresteerd en in het Huis van Bewaring ingesloten. Met het oog op zijn gezond heidstoestand werd besloten hem ,op kor ten termijn te dagvaarden. De beleediging van het bevriende staats hoofd meent de justitie te zien in den zin: „Doch Kindenburg is de man, die, toen de nalicnaal-socialisten reeds twee millioen stemmen hadden verloren, Hitier op den 30sten Januari 1933 tot Kanselier maakte, omdat de onderzoekingscommissie uit den Rijksdag vastgesteld had, dat het goed van Hindenburg „Neudeck" in het kader van de Osthilfe gelden gekregen had. Toen werd Hitier Rijkskanselier en verdween de on derzoekingscommissie". De Officier van Justitie, mr. de Blé- court, is na getuigenverhoor van meening, dat de ten laste gelegde beleediging van een bevriend staatshoofd is bewezen. Het ten laste gelegde gesprek uit het boek is naar spr.'s meening zeer grievend voor den Rijkspresident. Verd. voert aan, dat het slechts een weergave is van een ge sprek tusschen twee personen, waarvan hij de consequenties niet op zich neemt. Maar, aldus de Officier, verd. heeft dit gesprek gepubliceerd. Waar zou het heengaan wanneer men een gesprek maar publiceerde en zich er dan achter verschool, dat men er niet ver antwoordelijk voor is. Liepmann wist, dat deze woorden voor Hindenburg beleedi- gend waren. Spr. herinnert voorts aan de onlangs rondgezonden circulaire door den Minister, o.a. oved beleediging van over heidspersonen en staatshoofden. Een belee diging van een vreemd staatshoofd dienen wij niet minder streng te straffen dan be leediging van ons eigen staatshoofd. De Minister heeft er zelfs bijgeschreven, dat het parket zich bij dergelijke vervol gingen niet moet laten afschrikken door juridische moeilijkheden. Spr. vond dat verd. een uiterst onbe- trouwbaren indruk had gemaakt. Hij heeft hevig geklaagd over de door hem onder vonden behandeling op bureau Singel. Ik zelf heb hier een onderzoek naar inge steld, de cel was zeer voldoende, al is het ook het Cartjon-hotel niet. Zelf heb ik er op het bed gelegen en ik lag er als een vorst. Verd. is als een dolle op het bureau te keer gegaan. Hij commandeerde er maar op los, dat schijnt hij in het concentratie kamp goed te hebben geleera. "Uitvoerig ging spr. op de houding van verd. in, waarna hij concludeert tot de on betrouwbaarheid van verd., ook wat be treft zijn beschrijving van de concentra tiekampen en de toestanden in Duitsch- land. Hindenburg is een man van onbespro ken gedrag, algemeen geëerd en gezien. In den oorlog heeft hij zijn jongens in de voorste linies toegesproken. Hij dwong eerbied ai bij vriend en vijand voor zijn onvergelijkelijke vaderlandsliefde. Spr. requireerde een gevangenisstraf van twee maanden, met bevel tot onmid dellijke gevangenneming er- vernietiging van de boeken. Voorts zeide spr., dat indien vrij spraak mocht volgen hij verd. toch niet zou vrij laten, daar de regeering ongetwij feld zou besluiten Liepmann over de grens te zetten. Het woord is hierop aan den verdediger mr. Francois Fauwels. PI. bestrijdt, dat Hindenburg hier door verd. is beleedigd. Het gaat er maar om op welke wijze men de passage interpreteert. Verd. geeft in zijn boek slechts weer zonder commentaar wat door honder den menschen in Duitschland is gezegd. Men moet het boek in zijn geheel lezen en GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN Spoedvergadering van den gemeenteraad op Maandagavond te acht uur. Voorzitter burgemeester Geesink. Alle leden present. Gebruikelijke opening. Le zing en goedkeuring der notulen. Chr. School wint het van de ge meente; deze in beroep. Aan de orde stelt de voorz. de bekende kwestie met het Chr. Schoolbestuur. Bij de laatste driejaarlijksche verrekening meende de gemeente verschillende posten gevonden te hebben, die naar haar meening niet door de gemeente betaald moesten worden, doch zuiver ten laste van ge noemd schoolbestuur komen. De bestreden posten minderden op den langen duurr in aantal. Ten laatste bleef er nog slechts 71.77 over, die de Raad niet wilde ver goeden, waarvan de Chr. S. 30.wilde schrappen, echter geen cent meer. Alzoo bleef men vechten om 41.77, betaald aan de Rijksverzekeringsbank, zijnde invalidi- teitspremie verhoogd met 9 jaar rente, voor een oud-onderwijzeres mej. E. Groot- jans, B. en W., schreven het schoolbestuur dat zij alvorens te betalen de uitspraak van den Raad van State in een soortgelijke kwestie bij een andere gemeente wilden afwachten. Eischeres was echter zóó van haar goed recht overtuigd, dat zij direct in beroep ging by Ged. Staten. Deze stelde het schoolbestuur volkomen in 't gelijk en zond de gemeente een veelbladig epistel, dat aan duidelijkheid niets te wenschen overliet. Aldus het verdere verloop. De voorz. zegt, dat B. en W. zich echter niet gewonnen geven en den Raad advisee- ren van de uitspraak van Ged. Staten in beroep te gaan bij de Kroon. Unaniem wordt het voorstel aangenomen. Het gaat n.l. niet zoo zeer meer om die veertig gul den, als wel om een som van 850.door hetzelfde schoolbestuur in 1931 betaald aan de R. V. B. voor een onderwijzeres, die pl.m. 15 jaar geleden voor slechts 8 maan den in Nieuwveen werkzaam wes. Deze wissel zal bij de volgende driejaarlijksche verrekening bij de gemeeente gepresen teerd worden. We kunnen ons indenken, dat de gemeente alles doet om dit belang rijke bedrag buiten haar boeken te hou den. Met belangstelling zien we de beslis sing van de Kroon tegemoet. Onder de hamer brengt de voorz. de ge ruchtmakende vergissing van den aanne mer A. J. de Beus van Uithoorn, die bij de gehouden inschrijving voor de bestrating van de Dorpsstraat 4.820.tekort gere kend had. Bij schrijven dd. 8 dezer is het werk aan hem gegund voor 10.430.-, met in uitzicht een gratificatie. Dit schrij ven werd door nog eenige gevolgd, o.a. een inhoudende, een verzoek om de noodige bescheiden te komen teekenen. De aanne mer gaf echter taal noch teeken, zoodat B. en W. hem ten slotte in gebreke hebben moeten stellen. Het werk is thans opgedra gen aan de fa. Langhout te Oude Wetering voor 15.190.in massa (perceel A 10.250 en perceel B 5240.De schade, welke de gemeente hierdoor lijdt, bedraagt 4760.die zij graag op de Beus wil ver halen. B. en W. verzoeken dienaangaande machtiging rechtskundig advies in te win nen, om de kans op winnen te berekenen. De kosten voor rechtskundig advies bedra gen pl.m. 2.aldus de voorz. De heer De Geus blijkt erg „bunzig" voor rechten. De kwade trouw van den aanne mer moet aangetoond worden, zegt de voorz,. maar zal de gemeente dat kunnen bij eventueel procedeeren? vraagt deze af gevaardigde zich af. Advies kan echter altijd gevraagd worden. Elke volgende stap zal eerst in den raad overwogen wor den, alvorens ze te zetten. B. en W. willen zelf de volle verantwoording voor een mo gelijke procedure niet alleen dragen. Be sloten wordt rechtsk. advies in te winnen. De hoogere aanbestedingssom noodzaakt B. en W. dispensatie te vragen voor het aangaan van een nieuwe leening van 4000. tegen 4.5 pet. bij Gemeente Cre- diet, aflosbaar in 30 jaren. Goedgekeurd. De heer Plomp geeft zijn spijt te kennen, dat deze spoedvergadering nog niet eerder uitgeschreven is. De inschrijvingssommen hadden dan eens nader bekeken kunnen worden. De voorz. zegt, dat het onmogelijk eerder kon. De datum van gunning was haast verstreken. De fa. Langhout staat evenwel zeer gunstig bekend. In geheime zitting zal de voorz. alle gewenschte inlich tingen geven. Vóór de rondvraag doet de voorz. mede deeling hoe het met de boezemkwestie staat. Verder juicht spr. de plannen toe in zake de aanstelling van een wijkzuster. Ten slotte hooren we dat de steun aan de tuin ders voor straf voor een week is stop gezet, daar een der tuinders door valsche aangifte steun trok van het burg. armbestuur ter wijl hij nog 117.in dezelfde week ver diend had. Een hoera'tje voor Weth. Rijlaarsdam! Weth. Rijlaarsdam steelt bij de rondvraag het hart der verslaggevers door voor hen een lans te breken. De laatste maanden werd de pers nl. erg stiefmoederlijk behan deld. Ze werd totaal genegeerd. En waar om? Dat vraagt ook de wethouder: Waar om krijgt de pers geen bericht meer van te houden raadsvergaderingen? De voorz.: Waarom schenkt ze geen aan dacht aan het aanplakbord? De Weth. laat deze vraag links liggen en wijst op de traditie. Vroeger kregen de verslaggevers altijd trouw bericht. Waar de pers de burgerij vertegenwoordigt, al dus de weth., rust op de gemeente een ze delijke plicht haar van de raadszittingen tijdig in kennis te stellen. Als u er een voorstel van maakt, aldus de voorz., kunnen we de verslaggevers een raads-agenda toesturen. Z. h. st. wordt het voorstel-Rijlaarsdam aangenomen. We brengen den heeren hierbij openlijk dank voor deze vriendelijkheid. De heer Groeneweg pleit voor het hervat ten der turfstekerij. Financieel voordeel is er de eerste keer niet mee behaald, aldus de voorz. Ook hier geldt: alle begin is moeilijk. Tot een definitieve beslissing in deze komt het nog niet. De mogelijkheid tot hervatting is echter niet gering. Niets meer voor openbare behandeling in aanmerking komende sluit de voorz. hier na het publieke gedeelte en kout de vroedschap in 't geheim verder. niet alleen de geincrimeerde passage. Met klem dringt pl. aan op vrijspraak en op verd.'s onmiddellijke invrijreidstelling. Zeer subsidiair dringt hij aan op een lage geldboete. De politierichter mr. Muller wees on middellijk vonnis. Plij zegt dat deze tijden een strengeren maatstaf vorderen dan in rustige dagen. Orde en vrijheid dienen gelijktijdig ge handhaafd te worden. Het beleedigende van het boek ligt niet in de passage-Neudeck, doch wel in den zin, dat de aanwijzing van een rijkskanse lier niet uit zuivere staatkundige redenen gebeurde. Dit is de trnstigste beschuldiging die men een staatshoofd kan aandoen. Art. 117 W. v. Str. acht spr. bewezen. Dit is een eerste geval van een scherpere toepassing van het artikel. Een waarschu wende straf is daarom op haar plaats. Van een geldboete of voorwaardelijke straf kan echter met het oog op de algemeene 'pre ventie geen sprake zijn. De politierechter veroordeelde Liepmann tot een gevangenisstraf van één maand met aftrek van voorarrest; benevens gaf spr. last tot onmiddellijke gevangenneming van verd. Verdachte en officier hadden zich het recht tot appèl voor. EEN MEESTER OPLICHTER. Onlangs heeft de Amsterdamsche Recht bank een 48-jarige journalist terecht ge staan wegens oplichting. De man had, voor gevende dat hij doctor in de letteren en wijsbegeerte was, een hoofdonderwijzer zijn teleurstellingen des levens verhaald; die waren oorzaak, dat hij zijn theologi sche studiën niet kon voltooien. De hoofd onderwijzer ontfermde zich over den man en gaf hem geld om af te studeeren. Een onderwijzeres die den doctor ten huize van de weldoende familie had ontmoet en wie hij een huwelijk voorspiegelde, droeg het hare bij. Zoo wist de man ongeveer f 6000 binnen te krijgen, totdat bleek dat al zijn verhalen fantasie waren en het geld althans niet was besteed, zooals was afgesproken, om zich aan de universiteit te Leiden te laten inschrijven. De officier van justitie mr. Kist heeft dezen man een meester-oplichter genoemd, die onder verschillende namen naar schat ting het menschdom voor 100.000 heeft opgelicht en die reeds enkele veroordee lingen op zijn naam heeft. Er werd drie jaar gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank heeft thans uitspraak ge daan en den man tot 2 y2 jaar gevangenis straf veroordeeld. WILT IETS WETEN? Vraag: Welke is de naam van de per soneelsgids in Manufaoturen- en Heeren modebranche? Antwoord: Wend U tot de redactie van „De Manufacturenhandel", tevens of ficieel orgaan van den Ned. R. K. Bond van Handelaren in Manufacturen en aanver wante vakken „St. Willibrordus", Heeren gracht 32, Amsterdam. Vraag: Welke is de beste weg per fiets van Oudewetering naar Andijk? Hoeveel K.M.? Van Oudewetering naar Apeldoorn? Hoeveel K.M.? Antwoord: Oude wetering, Amstel veen, Amsterdam, Buiksloot, Waterging, Ilpendam, Purmerend, Oosthuizen, langs Hoorn naar Zwaagdijik, Wervershoef, An dijk. Afstand 75 K.M. Oudewetering, Nieuwveen, Zevenhoven, Koekingen, Vleuten, Utrecht, de Bildt, Soesterberg, Amersfoort, Hoevelaken, Voorthuizen, Oud- en Nieuw-Milligen, Apeldoorn. Afstand 117 K.M. Vraag: Welke is de beste weg van Lei den naar Nijmegen? Liggen er op dezen route nog ponten of tollen? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Driebergen, Doorn, Leersum, Amerongen, Riheenen, Opheus- den, Hemmen, Zetten en Andiëst, Slijk Ewijk, Oosterhout, Lent, Nijmegen. Afstand 123 K.M. Vraag: Welke is de beste weg van Naaldwijk naar Nijmegen? Antwoord: Naaldwijk, Den Hoorn, Delft, Zoetermeer, Zegwaard, Moorkapelle, Waddinxveen, Bodegraven, Woerden, enz. als boven. Vraag: Waar is het adres van de Ne- derlandsche Pontsdhool. Antwoord: PontschooQ. Breestraat 58A Leiden. Vraag: Kunt U mij ook opgeven hoeveel K.M. het is per spoor van Oudewetering naar Leiden en van Leiden naar den Haag. Antwoord: OudeweteringLeiden 13 K.M., LeidenDen Haag 15 K.M. Vraag: Hiermede wilde ik U vragen of het U soms bekend is, dat er hier in Neder land ook een school bestaat om opgeleid te worden voor tooneelspeler. Indien dit het geval is, kunt U mij dan ook zeggen hoe lang zoo'n cursus duurt en wat de kosten daarvan zijn. Antwoord: In Amsterdam is een Too- neelschool. Hoe lang de cursus duurt en hoe duur deze is, kunnen wij U niet zeg gen. Wendt U tot den directeur, den heer V. Verhagen, Marnixstraat 150, Amster dam. Vraag: Wanneer een meerderjarige zoon bij zijn vader iix het bedrijf werkt en daarvoor kost en inwoning geniet, mag zijn vader daarvoor dan een bedrag van zijn eigen zuiver belastbaar inkomen aftrek ken en zoo ja hoeveel? Antwoord: De vader kan daarvoor een zeker bedrag aftrekken, overeenko mend met de werkelijke kosten. Een vast gesteld bedrag bestaat daarvoor niet. Vraag: Wordt het inkomen van een minderjarigen zoon, die bij een andere pa troon werkt en minder dan 800.per jaar verdient bij het inkomen van zijn va der gerekend? Antwoord: Neen, de jongen wordt daarvoor afzonderlijk aangeslagen. Vraag: Is de Gemeente gerechtigd daar ik samen een huis in huur heb en mijn schoonvader ook steun trekkend is, mij uit te schakelen van steun. Wij wonen apart. Antwoord: Wie bij z'n schoonouders inwoont, wordt als gezinslid beschouwd en ontvangt geen steun. Er zijn wel omstan digheden, dat men desondanks toch als apart wonend kan worden beschouwd, doch dat staat ter beoordeeling van het gemeen tebestuur. Vraag: Hoe lang moet men gehuwd zijn om voor werkloozensteun in aanmer king te komen. Antwoord: Wie gehuwd is en werk loos wordt, krijgt steun als een gehuwde. Wie werkloos is en tijdens de steun huwt, krijgt niets meer dan hij als ongehuwde ontving. Wanneer hij later weer drie maan den gewerkt heeft, kan hij voor gehuwden- steun in aanmerking komen. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. van Steyn, kruidenier, Hillegom, Stationsstraat 130. Cur. mr. L. Ali Cohen, Haarlem. H. J. Pijpers, caféhouder, Hillegom, Hoofdstraat 143. Cur. mr. J. Deenik te Haarlem. Opgeheven: S. Heemskerk Jacz., R ij n s b u r g. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 177. Eindelijk konden de mannen niet meer en lieten de zwabbers zakken. Het schip is te zwaar, zei Jan een beetje mis moedig. Daar kwam plotseling, alsof hij Jan wilde troosten, Hobbeltje aanhollen, of liever gezegd, sprong hij naar Jan toe, telkens in de lucht zwevend met zijn vier pooten. Dat bracht Jan op een idee. 178. Hoera, ri~p hij toen, Kapitein, ik weet het. Wat weet je, vroeg de kapitein met een sip gezicht. Wel zei Jan, als wij op zijn hardst draaien, moet u aan alle menschen een teeken geven, en op dat tee ken springen alle menschen zoo hoog moge lijk in de lucht. Kijk, nert zooals ik dat nu doe, en hij maakte een geweldige sprong, Wij blijven in elk geval nog doordraaien en kan het bevel herhaald worden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10