10% Korting N06 SLECHTS 7 DAGEN, EENE WEEK OOK OP MEUBELEN, KOM, GORDIJNEN WOENSDAG 21 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar Aürr.amingen verrich' tn den morgen van 21 Febr. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 778.1 te Scilly. Laagste barometerst.: 741.1 te Ingö. Verwachting tot den avond van 22 Febr.: Meest matige later wellicht weer toene mende Westelijke tot Zuid-Westelijke wind half tot zwaarbewolkt of betrokken, waar schijnlijk eenige re gen, aanvankelijk wei nig verandering in temperatuur, later iet, kouder. De depressie in het Noord-Oosten, welke gisteren sneeuwstormen en groote koude in de bovenlucht bracht in het Oostzeege bied en in heel Duitschland, is bezig uit het waarnemingsgebied te verdwijnen. Op IJs land begon de barometer gisteravond op nieuw te dalen en is de luchtdruk in den nacht 10 m.m. gevallen en nog snel dalende. De hooge drukking in het Westen nam in den kern iets af, doch blijft overheerschend tot ver op den Oceaan. De naderende de pressie brengt neerslag en verwarming in het Noord-Westen. In het hooge Noorden en in Noord-Scandinavië werd het weer zeer koud. In Finland daalde de tempera tuur tot beneden minus 35 graden Celsius, in Oost-Groenland tot minus 38 graden, op Spitsbergen tot minus 22 graden, op Jan Mayen tot minus 14 graden. De atmospheri- sche koude, welke in Duitschland aanlei ding gaf tot enormen sneeuwval in de Middel-gebergten (Fichtelgebergte 82 c.m.) trok verd"r naar Polen en de Russische randstaten (in Koningsbergen wordt minus 40 graden Celsius gemeld op 5000 m. hoog te) in het Oosten ligt thans weer een vorst- gebied; het vorstgebied in Zuid-Frankrijk blijft nog eiken morgen aanwezig. Op de Britsche Eilanden blijft de temperatuur hoog. Op de Faroer en de Shetlandsche Eilanden viel veel regen, in Duitschland plaatselijk veel sneeuw en regen. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 8.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 5.52 uur tot Donderdagmorgen 6.33 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Donderdag 22 Februari voorm. 8.03 en nam. 8.41 uur. DE BEGRAFENIS VAN KONING ALBERT Met cien Parijschen trein van 11 uur is de missie, welke H.M. de Koningin zal verte genwoordigen bij de begrafenis van Z. M. Koning Albert van België hedenochtend naar Brussel vertrokken. De missie voert een groote krans mede, welke op de baar van den ontslapen Bel gischen koning zal worden nedergelegd. Naar wij vernemen zullen Z. K. H. de Prins en zijn adjudant luitenant-kolonel jhr. Laman Trip gedurende hun verblijf in Brussel de gasten zijn van onzen ge zant, jhr. mr. Tjarda van Starkenborch Stachouwer terwijl vice-admicaal Ram- bonnet en baron van Hardenbroek van Har- denbroek in Hotel Astoria zullen logeeren, dat door de Belgische Regeering ter be schikking is gesteld van venegenwoordi- ger3 van vreemde staatshoofden en regee ringen, die de begrafenis bijwonen. Uitgave „Landbouw-Crisiswet 1933 en hare uitvoeringsmaatregelen". Gezien de groote behoefte, welke aan een overzichtelij ke landbouwcrisiswetgeving bestaat, heeft de Minister van Economische Zaken de Landbouw-Crisiswet 1933 en hare uitvoeringsmaatregelen doen uitge ven door het Landbouw-Crisisbureau van het Departement van Economische Zaken. Het ligt in de bedoeling de verschillende wetgevende bepalingen geleidelijk van een toelichting te voorzien. Met het oog op de zeer gedifferentieerde behoefte geschiedt de beschikbaarstelling in tweeërlei vorm: A. Complete uitgave der Landbouw er: sis wei 1933 en hare uitvoeringsmaatre gelen in één bundel bijgehouden tot den datum van bestelling. De prijs dezer uit gave bijgehouden tot 1 Januari 1934, be draagt 1.90. B. Afzonderlijke verzamelingen van voor crisisproducten getroffen maatregelen bijgehouden tot den datum van bestel ling. Deze verzamelingen bevatten tevens de Landbouw-Crisiswet en hare organieke bepalingen. De prijzen van deze verzame lingen, bijgehouden tot 1 Januari 1934, va- rieerend van 0.75 tot 1. Zoowel de complete als de afzonderlijke uitgave zijn vervat in een losbladig band je, waardoor aanvullingen op gemakkelijke wijze aan de verzamelinge kunnen worden toegevoegd. Abonnementen op deze aan vullingen z:jn verkrijgbaar. Voor verdere indchtingen omtrent deze uitgave en de bestelling daarvan, wende men zich tot N. Samsom N.V. te Alphen aan den Rijn. UIT DE OMGEVING TER AAR TJ5.C. Vereeniging. Genoemde ver- eeniging hield haar ledenvergadering in het café 't Centrum te Aardam onder voor- ziterschap van dr. Quartel. Na opening en na allen verwelkomd te hebben, uit de voorz. zijn vreugde over de steeds grooter opkomst op de vergadering, wat een ver blijdend teeken mag genoemd worden, ge zien het feit, dat nu verschillende subsi dies verminderd zijn, men verhoogde bij dragen van de ingezetenen moet trachten te verkrijgen. Hiervoor is opvoering van het ledental noodig. Uit het jaarverslag van den secr.-penningm., den heer B. Hoo- genboom, bleek, dat het ledental gestegen is tot 128. De inkomsten, waartog in 1933 o.a. een gemeentelijke subsidie van 500 behoorde, zullen in 1934. doordat de sub sidie op 300 is teruggebracht, belangrijk dalen. Ook de secr.-penningm. wekte op tot het werven van nieuwe leden. De heer Kerkhoven werd met algemeene stemmen herkozen als bestuurslid. Bij de rondvraag stelden verschillende leden vragen aangaande de samenwerking met het Wit-Gele-Kruis en ook werd nog voorgesteld om een verkoop te organisee- ren van speldjes. Men dacht dat hiermee de inkomsten nogal verhoogd zouden wor den. Hierna volgde sluiting. VEUR Loop der bevolking. De bevolking be droeg op 31 December 1932 in totaal 3739 zielen, te weten 1850 mannen en 1889 vrou- v/en. Geboren werden in 1933 in totaal 96, n.l. 44 mannen en 52 vrouwen; er vestigden zich 141 m. en 151 vr., totaal 292; in totaal 388. Door overlijden verminderde de be volking met 15 m. en 18 vr., door vertrek met 154 m. en 145 vr., totaal 332. De bevolking nam alzoo in 1933 in totaal toe met 56 zielen, zoodat de bevolking op 31 Dec. 1933 bedroeg in totaal 3795 en wel 1866 mannen en 1929 vrouwen. Aantal huwelijken 15. Grootste geboor tetal Augustus (15), grootste sterftetal Fe bruari (3). Aankoop grond. Door den bouwonder nemer L. M. Habich te Den Haag is ver zocht een viertal woningen met garages te mogen bouwen aan den Veurschen Straat weg 107 I, 107 J, 107 K en 107 L. Adressant is bereid te betalen in de kos ten van rioleering 660 en 480, voor dem ping sloot en aanleg trottoir, waarna gratis aan de gemeente wordt afgestaan een strook grond van 450 M2. B. en W. stellen den Raad voor op dit voorstel in te gaan. OEGSTGEEST. Aanbesteding. Heden heeft de aanbe steding plaats gehad van den aanleg van wegen nabij de Emmalaan. Ingeschreven werd als volgt (in massa): de Later en Meyer f 79.900.—, W. A. Kamsteeg f 75.558; Holl. Maatsch. tot het maken v. wegen f 82.000; A. P. Volker 181.700; Geruislooze- weg f 71.840; H. A. Jaartsveld f 75.900; Mij. Wegenbouw f 88.820; Ft. Pluim f 85.000; N.V. Koudasfalt £83.890; Ned. Basalt Mij. f 73.900; Voormolen f 89.000; Plas en Wiers f 77.500; Dienaar en Zonen f 89.427; Fa. Hey- mans f 99.790; N. v. Leeuwen f 94.570; N. v. Zanen f78.970. Schaakclub. Er blijkt fut te zitten in onze nog jeugdige schaakclub. De belang stelling groeit met den dag. Het ledenaan tal breidt zich voortdurend uit. Gisteren avond organiseerde de club een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de Sassen- heimsche club. Er was veel belangstelling. De uitslag was: Oegstgeest Sassenheim. W. H. SasburgD. Buys 10 J. W. van EekC. v. d. Lip 10 W. PoortmanJ. de Jong 01 Ir. S. J. R. OnnenJ. Buys 10 J. BroekstraA. 't Hart 10 H. Th. JuffermansP. Koning 10 Th. KieftG. v. d. Lip 01 W. PrinsW. Ie Grand 10 J. van RijH. Lam ens 0—1 A. L. v. d. HulstP. Ie Clercq 01 6—4 Oegstgeest speelde met wit aan oneven borden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Volksbond. In de St. Josephzaal werd Maandagavond door den R.-K. Volksbond de jaarvergadering gehouden. De bijeen komst werd door den voorzitter met gebed geopend, waarna spr. den hoogeerw. De ken, kapelaan Korsen en de aanwezigen welkom heette en vervolgens den toe stand memoreerde in het afgeloopen jaar." Nadat gezamenlijk het bondslied was ge zongen en de notulen onveranderd waren goedgekeurd, had de installatie plaats van den nieuwen geest, adv., kap. Korsen. De hoogeerw. Deken memoreert nog even het vertrek van den oud-adviseur, kapelaan en installeert vervolgens met een kern achtige toespraak den nieuwen adviseur. Spr. hoopt, dat zijneerw. nog vele jaren als adviseur te midden der afdeeling mag blij ven tot grooten bloei van den Bond. Nadat de voorz. hem het insigne op de borst had gehecht, bracht de adviseur den Deken dank voor zijn installatie, met de toezeg ging, dat hij zijn beste krachten hoopte te geven voor de afdeeling. Het verslag van den penningmeester, dat door de controlecommissie in orde was be vonden, sloot met een batig saldo van 4.C7. „Hulp in Nood" boekt een voordeelig saldo ad 17.75, de Retraiteclub „Naza reth" had ruim ƒ400.gespaard, „Herw. Levenskracht" toonde een batig saldo van ƒ11.55, terwijl de vrijwillige stuiversactie 98.— opleverde. Het jaarverslag van den secretaris, den heer G. Bruines, zag er als steeds keurig verzorgd uit. Spr. gaf tevens een kcrfc resumé over de onderafdeelingen. Nadat de voorzitter eenige vragen aangaan de de contra-prestatie der werkloozen had beantwoord, deelde spr. mede, dat deze te werkgestelde personen verzekerd zijn te gen ziekte en ongevallen. Volgde daarna nog mededeeling dat in Mei te Rotterdam de Controle Bondsver gadering zal worden gehouden en dat voorstellen voor deze bijeenkomst voor 1 Maart bij den secretaris moeten worden ingediend. Betreffende vrijstelling van contributie van den V. B. werd belang hebbenden gewezen op een schriftelijke aanvrage bij het bestuur. De bestuursver kiezing bracht geen verandering. De aftre dende bestuursleden m.n. de heeren A. Kerkvliet, A. F. Redegeld en A. F. Ruys- senaars, werden allen herkozen, terwijl laatstgenoemde weder als voorzitter werd benoemd. Tot lid der controle-commissie werd be noemd G. Wortman. Hierna kwam aan de orde de rondvraag en sluiting op de ge bruikelijke wijze. Rechtshouden. Meermalen komt het voor, dat op hoeken van straten door het links houden door het publiek groot ge vaar voor ongelukken ontstaat. Ook Zon dag j.l. was dit het geval, toen een motor rijder, komende uit de Julianastraat, de Brugstraat wilde .inrijden. Tegelijk even wel naderden uit de Brugstraat een groot aantal kerkgangers, waarvan velen in plaats van rechts te houden, nabij den hoek der straat jjaar links overstaken. De motorrijder die goed zijn tegenwoordig heid van geest behield, wist door krachtig remmen een ernstig ongeluk te voorko men. Anders was een botsing op de naar links overstekende personen onvermijde lijk geweset. Gelet op bovenstaande lijkt het ons zeker niet overbodig er op te wij zen dat door het rechts houden van het pubkek vooral op hoeken van straten niet alleen de veiligheid van het verkeer, maar die ook van het publiek ten zeerste zal worden bevorderd. AARLANDERVEEN Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Maandagavond hield de Bijz. Vrijw. Land storm alhier haar propaganda-vergadering in de concertzaal van den heer N. Delfos, welke zaal voor deze gelegenheid met de kleuren van Oranje was gesierd. De opening geschiedde door ds. H. Mool- huizen, voorzitter der plaatselijke commis sie. Na een woord van welkom tot de aan wezigen, in 't bijzonder de autoriteiten, herinnerde de voorzitter aan het tragisch overlijden van koning Albert van België. In gevoelvolle woorden schetste spr. den rouw die over het Belgische volk zoo on verwachts gekomen is en hij bad van God dat Hij de diepbedroefde koninklijke fa milie mocht vertroosten in haar zwaar leed Deze woorden werden door alle aanwe zigen staande aangehoord. Hierna klonk eenparig het Wilhelmus door de zaal. Als eerste redenaar trad op majoor J. P. Boots, commandant Landstormcorps Z. Hol land. W. Spr. sloot zich aan bij de treffen de woorden die door den voorz. gesproken waren in verband met het overlijden van den Belgischen koning. Het deed hem goed, dat de B. V. L. bleek mee te leven in het droevig ongeval aan dezen populai- ren vorst overkomen. Hierna werd een film vertoond, welke de aanwezigen animeerde, daar "ele beken den en der hier aanwezigen op het doek kwamen. Ook een komische film werd af gedraaid, tot groote tevredenheid der aan wezigen. De heer J. E. Boddens Hosang, burge meester van Woubrugge, hield een kern achtige toespraak. Het volgende programmapunt: gezamen lijke zang: „Wij leven vrij", kon men op de woorden van den burgemeester toepas sen. Vergast werd men daarna op 'n schit terend weergegeven tableau, voorstellend 't werk van het Groene Kruis voor de hos pitaal-soldaten. Men zag een gewonde sol daat door verpleegster verpleegd. De voorz. van het Gewest Z. H. W., de heer Royaards, sprak een waardeerend woord ter installatie van pastoor A. J. M. Hoogeveen, in de plaatselijke commissie. Pastoor Hoogeveen dankte hierna voor zijn installatie, in 't bijzonder, dat hij de plaats van zijn voorganger wijlen pastoor J. W. A. v. d. Bom kon innemen. Na de pauze werd nog het woord ver leend aan den heer Colijn, burgemeester van Alphen. In de pauze werd aan de dames door de vereeniging een surprise aangeboden. Na de pauze werd wederom door den heer P. Laros uit Alphen a. d. Rijn, een in teressante film afgedraaid. Na een toe spraak van luitenant D. J. Karres, secreta ris der Gewestelijke Landstormcommissie Z. HolL.W. had de prijsuitreiking door ma joor J. P. Boots plaats. Klasse I. H. R. Bartelmeyer 1, G. v. Aken 28, D. de Graaf 3, L. v. Vliet 4, Jac. v. Vliet 5. Klasse n: Jac. Hoogeveen 1, S. v. Kreu ningen 2, W. Niezing 3, Ant. Westerhout 4, J. Bezemer 5. Klasse 3: A. Berger 1, M. Boogaard 2, M. Heijmans 3, J. v. Winkel 4, Joh. Koene koop 5. Klasse IV: H. v. d. Loo 1, D. d. Vries n, H. M. Broekhuizen 3. Als slotzang werd gezongen: ,.Wien Neêr- landsch bloed". De voorz. dr. H. Moolhui- zen, bracht een woord van dank aan allen, voor hun aanwezigheid. NIEUWKOOP. Nationaal Socialisme. De R.-K. Arbeidersbeweging en het Toen wij gisteravond naar het Patro naatsgebouw gingen, stelden wij ons de vraag of het na het vastenmandement van het Episcopaat wel noodig was geweest andermaal een spreker te laten optreden over het Nationaal Socialisme. Het Kerke lijk gezag heeft gesproken en daarmede is de zaak beslist. Wij maakten ons echter diets, dat het bestuur van den R.-K. Volks bond reeds enkele weken geleden deze ver gadering had vastgesteld en nu haar maar liet doorgaan. Nadat wij echter den spreker van den avond, den heer W. van 't Schip, hoofdbe stuurder van den Ned. R.-K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius" te 's-Gravenhage, gedurende bijna 2 uren aan het woord hadden gehoord, waren wij er van overtuigd, dat de rede als aanvulling zeker van belang was en nog veel nut kon stichten en dat het hier een zaak geldt van zulk enorm gewicht, dat het zelfs een plicht is tegenover onze Bisschoppen, dat ons Roomsche volk dag aan dag moet ge wezen blijven worden op het gevaar en dat ook dag aan dag er voor gewerkt moet tiijven worden om het vreeselijk onheil te keeren. Spreker begon met een vergelijking van den toestand in ons land op heden en 80 jaren terug op het gebied van godsdienst vrijheid, onderwijs, organisaties enz. toen rechteloosheid voor den arbeider, thans een gevorderde ordening bij werkloosheid, ziekte, ongevallen, ouderdom, waaraan honderden millioenen worden ten koste ge legd. Bij de momenteele werkloosheid heerscht er ellende, doch het zou geen ver gelijk hebben bij een gelijken toestand 80 jaren geleden. Een bon voor wat brood en voor huishuur uit de armenkassen en voor de rest waren hongersnood. In bevattelijke tal schetst spreker nu de N.S.-beweging in Duitschland, haar oorza ken, opkomst en uitwerking. In November 1919 werd te Munchen een vergadering ge houden voor de oprichting van een nieuwe arbeiderspartij, waar ongeveer 30 men- sclien aanwezig waren met als spreker Godfried Veder. Als spion van de Duitsche Socialistische regeering was daar ook aan wezig Adolf Hitler, die zich in de discussies mengde en na een paar dagen zich opgaf als lid en van toen af zijn actie begon en al spoedig den naam van de partij verwissel de met dien van het Nationaal Socialisme. Beieren met de hoofdstad Munchen was een broeinest van communisme, aan het hoofd van de republiek stond von Kahr, die met de Rijksregeering algeheel over hoop lag. Daar was het vooral, dat Hitier bijval en aanhang vond in zijn strijd tegen het verdrag van Versailles, tegen het Marxisme, tegen het kapitalisme, tegen het jodendom. Door zijn veroordeeling tot 5 jaren vestingstraf, waarvan hij er slechts 9 maanden onderging, werd hij de marte laar, de held en kwam hij te staan in het waas der romantiek. De inflatie bracht de bevolking vervolgens tot een geest van wanhoop, waarvan Hitier mede handig pro fiteerde. Ten slotte speculeerde hij met niet gering succes op het Duitsche eerge voel, dat geweldig was opgevoerd toen in 1914 de gelegenheid kwam den erfvijand, Frankrijk, te verpletteren, doch dat werd stukgeslagen en gemaakt tot de grofste vernedering. Als jong bouwvakarbeider had Hitler in Weenen aan den lijve ondervonden den terreur van de roode vakbeweging, omdat hij geen lid wilde worden werd hij geboy cot en kwam daardoor in diepe ellende, waarom zijn gloeiende haat uitging tegen de vakbeweging en hij heeft het klaarge speeld een leger van 7 millioen georgani seerde arbeiders als organisatie weg te nappen. Spreker toont nu aan wat een jaar van dictatoriaal bewind in Duitschland gebracht heeft, daarbij wijzende op de don kere wolken die zich samenpakken boven de naaste toekomst. Doorvoering hier te lande van dit systeem, heeft voor ons geen enkele reden, integendeel. Het is een mis- AGENDA LEIDEN. Woensdag, Bestuursraadvergadering R. K. Volksbond, Bondsgebouw. 8 uur. Woensdag Genootschap van den Stillen Omgang, Gebouw St. Jos. Gez., te 8.15 uur. Donderdag „Geloof en Wetenschap", „Den Burcht", 8.15 uur. Lezing met licht beelden door B. J. Koldewey over „.Moderne architectuur en de he- dendaagsche woning". Donderdag. Vergadering R. K. Prop. Vereen. „Dr. Schaepman". Spr. ir. Feber, Burchtzaal, 8 uur. Vrijdag, „St. Christoffel" afd. Leiden, half negen in Hotel „de Burcht". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 19 tot en met Zondag 25 Februari a.s. waar genomen door apotheek P. du Croix, Ra penburg 9, Tel. 807. daao iemand die mondig is te behandelen als een onmondige, zoo ook hier. Als de democratie ziekteverschijnselen vertoont, geneest men die niet met haar dén nek om te draaien, doch men haalt er den genees heer bij. Verraad noemt spr. het afbreuk te doen aan de eenheid van onze Katho lieke Staatspartij en aan de leiding onzer R.-K. Arbeidersbeweging. Onze verant woordelijkheid moeten wij uitdragen, over al, m ons gezin, op ons werk en in het ver- eenigingsleven en in de eenheid zullen wij stand houden. (Enthousiast applaus). Het lid J. Eijs stelde een drietal vragen, naar aanleiding waarvan wij nog het vol gende noteerden. Bij de opheffing van de Christelijke or ganisaties vertrouwde men, dat er een rechtsstaat zou blijven. Toen Frederik de Groote een molenaar zijn molen wilde ont nemen, zeide de molenaar, dat zal niet gaan want er zijn nog rechters in Berlijn. Op dat punt komt men thans bedrogen uit. In Nederland gaat 't precies als in Duitschland, men tracht de politieke en so ciale leiders verdacht te maken, hen af te schilderen als nietsnutters, als verachte lijke bonzen. Lukt hen dat; dan zijn we on herroepelijk verloren, lukt hen dat niet, dan heeft Mussert geen schijn van kans. Wat Dolfuss wil in Oostenrijk, willen ook wü in ons land, althans die richting gaat 't uit, een sociale ordening op het voetspoor van Quadragesimo Anno. De so cialisten willen dat niet, hier niet en in Oostenrijk niet en in Oostenrijk hebben zij j getoond nog in totaal niets geleerd te heb ben. Deze willen vóór alles den klassen strijd, dien wij juist verachten. Wij zeggen: het kapitaal is er voor den arbeid en de arbeid voor het kapitaal, deze moeten hand aan hand gaan. De positie van den arbei der in Duitschland is thans allerbedroe vendst. De werklooze, steuntrekkende ar beider hier heeft het in doorsnee beter, dan de werkende in Duitschland. De spieker toonde buitengewoon veel studie gemaakt te hebben van het onder werp, waarvoor hij zich ook meermalen in Duitschland had opgehouden. Het was voor de talrijke aanwezigen weder een uiterst nuttige en leerzame avond. J Naar de Rijkswerkverschaffing. Maan dagmorgen zijn op aanwijzing van het ge meentebestuur voor het eerst drie werk looze arbeiders vertrokken naar de Rijks werkverschaffing van de N.V. Ontginnings maatschappij „Overijsel" te Staphorst( waarvoor zij gehuisvest zijn in het werk verschaffingskamp de Rollecate te Den Hulst nabij Dedemsvaart. Een der aangewezenen uit Noorden wist op het laatste oogenblik werk te vinden, voor wie terstond nog een ander is aan gewezen kunnen worden. Een werk van barmhartigheid. He den (Woensdag) is voor het eerst in toe passing gebracht een besluit van de leden vergadering van den R.-K. Volksbond om bij overlijden van een lid of van een zijner huisgenooten het lijk door Volksbonders ten grave te dragen. De 81-jarige wed. L. de Rooij werd naar de laatste rustplaats gebracht door 10 leden van den R.-K. Volksbond. ZOETERWOUDE Stille Omgang. Gisteravond werd de ledenvergadering van de afd. Zoeterwoude van den Stillen Omgang gehouden. De vergadering werd ook bijgewoond door den weleerw. pater P. C. Frigge, de weleerw. heer H. Brans en de bestuursleden van het bestuur te Leiden. De voorz., de heer Th. Opdam, opende de vergadering met een verwelkoming aan het bestuur van Leiden, waarna de secre taris, de heer Nic. Berg Czn., de notulen las. Vervolgens nam Pater Frigge het woord om te spreken over de eer en liefde tot het H. Sacrament onder de leden van den Stillen Omgang. Spr. zal daarbij niet zoozeer spreken over het Mirakel van Amsterdam, omdat de trouwe pelgrims die op dezen avond bijeen zijn de geschiedenis zeker voldoen de kennen en bepaalt zich in zijn onder werp bij het doel de mensch nader te bren gen tot Jesus in de liefde in de Eucharistie. Na deze mooie en verheven overwegin gen werd pater Frigge door den voorzit ter hartelijk dank gebracht, waarna de re geling voor de bedevaart op 10 en 11 Mrt. a.s. behandeld werd. De voorz. van de afd. Leiden, de heer L. C. Schrijvers, sprak vervolgens over de intentie van dit jaar: „het bewaren van de eenheid onder de Katholieken". Hierbij gaf spr. een waarschuwing voor de gevaren die onze eenheid bedreigen, waardoor de gods vrucht van de Katholieken en het gebed voor het behoud meer dan ooit noodig is. Na enkele wenken en besprekingen over de a.s. bedetocht werd de vergadering ge sloten

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2