A MAANDAG 19 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 RECHTZAKEN KERKNIEUWS DE NIJENRODE-ZAAK. Vier verdachten in vrijheid gesteld. Zaterdag was de dag der verrassingen in het Onnes-proces. Witbraad, de schakel tusschen Onnes' vriend Koning en de fir ma Biesing, Mees Gerritsen c.s. stond Za terdag terecht. Het getuigenverhoor was een getrouwe herhaling van feiten en feitjes die we al kennen en die we weinig belangrijk meer kunnen vinden. We hoo- ren, hoe Koning in connectie is gekomen met Witbraad en hoe er over alles is ge sproken behalve over verzekeringen. Het woord „verzekering" is taboe in de mon den van verdachten en „getuigen-verdath- ten". Witbraad laat de zaken de zaken; als verdachte hield hij zich in hetzelfde ge waad,' dat hij heeft gedragen als getuige. Wel is hij even belangstellend naar de vraag, waarom de recherche hem indertijd arresteerd. Hij wil weten, wie hier ten op zichte van hem voor „loenenaar" heeft ge speeld. Maar inspecteur Posthuma laat zich niet uithooren, dit recht reserveert hij voor zich zelf! Een paar algemeenheden over het „resultaat van de huiszoeking" bij Johanknegt „den detective" is alles wat hij loslaat en daarmee moet Witbraad het j doen. Hij legt er zich bij neer, want het is immers een feit, dat hij inderdaad een rol in de geschiedenis heeft gespeeld al wist hij dan ook van een verzekering en haar premies niets af! De belangstelling in de zaal is maar matig, maar we spitsen onze ooren, als Koning zijn rol als getuige gaat spelen. Hij maakt er een handig gebruik van, want hij doet hier niet anders dan voor zichzelf een pleidooi houden. Twee punten snijdt hij aan: ten eerste waarom hij Onnes verraden heeft en ten tweede, dat hij zelf geen cent voordeel bij de affai re had. Onnes heeft hem een chanteur genoemd. Dat heeft de lichtgeraakte en Onnes zeer vriendschappelijk gezinde Koning zich bijs ter aangetrokken. Hij wordt dramatisch en fel schildert hij zijn gevoelens in de kamer van den rechter-commissaris: „Ik heb hem nog gevraagd die beschuldiging terug te nemen: tot dat oogenblik had ik me aan de afspraak gehouden om door dik en dun te ontkennen, maar toen Onnes handhaafde zijn beschuldiging en in des rechter-commissaris' kabinet speelt zich bij Koning de strijd af tusschen vriend schap en trouw eenerzijds en beleedigde trots anderzijds Als we mogen aannemen, dat Koning waarheid spreekt, heeft hij zelfs nog ge wacht op een knipoogje van verstandhou ding van de zijde van Onnes en nog zou deze brave vriend zijn mond hebben ge sloten gehouden, dan nog zou hij van zijn hart een moordkuil hebben gemaakt. Het heeft niet zoo mogen zijn, het knipoogje bleef uit en Koning sprak zijn schuldigin- gen tegen Onnes uit Koning verliest zich dan in een breed voerig verhaal over zijn vroegere hulp aan Onnes verleend op financieel gebied; hij noemt bedragen, waarbij de verzekerings premie in het niet valt. En hij concludeert dan, met de opmerking, dat hij Onnes heeft opgezocht, omdat hij „grootsche plannen" had en niet om een voddige duizend of wat te verdienen aan de oplichting van een verzekeringsmaatschappij De verdediger van Witbraad mr. Loeb, verzoekt ook in deze zaak Johanknegt en Mees Gerritsen te hooren. De rechtbank vindt het goed, maar mr. Kokosky, Johan- knegt's verdediger, die juridisch niet in de zaal is, blijkt er wel degelijk te zijn. Met klem en succes, zooals we dat van hem gewend zijn, verzet hij zich. Hij spreekt zelfs van „dat is geen recht meer, Johan knegt is als verdachte nog niet gehoord". De rechtbank is het er mee eens en zijn verhoor, evenals dat van Mees Gerritsen, worden uitgesteld. De middagzitting dreigt zonder eenige sensatie voorbij te zullen drijven. Het zal anders gaan. De sensatie van den .dag vormt de invrijheidstelling van niet minder dan vier verdachten in dit proces. Mr. Loeb cpent het geschutvuur. Energiek betoogt hij, dat er geen enkele reden is om Wit braad, die al tien maanden in het Huis van Bewaring zit, nog langer vast te hou den. Samenspanning met getuigen zou indièn het mogelijk was slechts kunnen gebeuren in het Huis van Bewaring, waar de voornaamste getuigen zitten. Zijn zaak is thans achter den rug Na een langdurige raadkamer komt de rechtbank terug, om aan mr. Loeb mee te deelen, dat zij wel bereid is mee te wer ken aan een schorsting van de voorloo- pige hechtenis. Mr. Loeb verandert zijn verzoek in dien vorm en onder verschil lende voorwaarden wordt de voorloopige hechtenis geschorst.. Ontroering en dank baarheid bij Witbraad, gesmoorde uitroe pen op de tribune. Tien minuten later verhaalt deze verras sing zich. De zaak tegen de drie verhui zers wordt uitgeroepen. Het plan is, na uitroeping, de zitting te schorsen tot Dins dag; het is al laat Onmiddellijk komen de drie verdedigers mbrs. Stokvis, Schreuder en Frankenhuis, aangemoedigd door het succes van hun confrère, met hetzelfde verzoek: invrijheid stelling, subs., schorsing der voorloopige hechtenis. In de zaal geven we het drietal Maag, Van Binsbergen en Grootjohan niet veel kans. Hun eigen zaak moet nog be ginnen. Bij het toelichten van de verzoeken ont staat een scherp debat tusschen mr. Stok vis en den president. Mr. Stokvis zou vol gens den president insineeren, dat in het Huis van Bewaring gelegenheid voor de verdachten bestond, om met elkaar te over leggen. Een vinnige reprimande van den president besloot het incidentje. Enkele minuten later komt de rechtbank terug: de verzoeken worden toegewezen, de drie verdachten Maag, v. Binsbergen en Grot- BENOEMINGEN IN HET BISDOM VAN HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Rector van het St. Franc. Gasthuis te Rotterdam den wel eer w. heer A. Roozen; tot Rector van de St. Gerardus-Stichting te Voorhout den weleerw. heer L. van de Griend; tot Rector van de St. Jacobstichting te Dordrecht: den weleerw. heer C. Hesp, thans Rector te Rotterdam (St. Franc. Gasthuis); alsmede tot Kapelaan te Amsterdam (O. L. Vr. O. O.) den weleerw. heer J. J. Kooy, thans kapelaan te Wormerveer. PATER HONORATIUS CAMINADA. Weer terug van zijn visitatiereis. De hoogeerw. Pater Honoratius Camina- da, Provinciaal der Minderbroeders in Ne derland, is Vrijdag na een afwezigheid van ruim zeven maanden in het klooster te te Weert teruggekeerd en is er te midden van zijn medeoroeders ontvangen onder het zingen van een hartelijk Te Deum tot dank zegging voor de buitengewoon voorspoedig vo'iorachte visitatie-reis. In het begin van de maand Juli 1.1. vertrokken, bezocht de Provinciaal achtereenvolgens de verschil lende Missies van de Nederlandsche Min derbroeders m het Verre Oosten: het Apos tolisch Vicariaat van Luanfu in de binnen landen van Shansi (China), de Missie van Java en het nieuwe Missiegebied van Sind en Balutchistan in het Noorden van Voor- Indië met hoofdplaats Karachi. Pater Honoratius zal deze week het be stuur van de Provincie weer op zich nemen. GEMENGDE BERICHTEN SMOKKELAUTO BOTST TEGEN BARRICADE. De inzittenden gewond. Men meldt uit Goirle aan de „Msb.": Vrijdagavond circa half negen kwam een auto met twee inzittenden, afkomstig uit Tilburg van de Belgische grens. Bij het grenskantoor werd de vaart niet vermin derd, ofschoon zich 'op korten -afstand de ijzeren brricade bevindt. Het gevolg was, dat de auto met groote vaart tegen de bar ricade reed en geheel in elkaar werd ge drukt. De bestuurder M. vloog door de voorruit heen en kwam op den betonweg terecht. Hij was vreeselijk aan het hoofd verwond en klaagde over pijnen in borst en buik. De andere, M., had veel pijn in den schou der. Direct was er hulp aanwezig van kom miezen die verder op den weg dienst had den en van het grenskantoor. Dezen con stateerden echter tevens, dat zich in de auto 500 K.G. gesmokkelde suiker bevond. Korten tijd daarna waren op telefonisch bericht op het terrein aanwezig dr. Da niels, geneesheer te Goirle, de Inspecteur der Directe bélastingen, de heer Reintjes, en de Rijkspolitie Aarts. Nadat dr. Daniels de gewonden voorloo- pig verbonden had, liet hij hen per zie kenauto naar het gasthuis te Tilburg ver voeren. Op auto en suiker werd beslag gelegd. Geruimen tijd was het verkeer op den weg geheel gestremd. BOSCHBRAND TE ALTWEERT. Voor ƒ4000 aan dennen verbrand. Ten nadeele van de stichting „Eigen Erf" te Altweert (Limburg), ongeveer 20 H.A. bosch verbrand. Het verbrande per ceel was verzekerd. De door het vuur aan gerichte schade wordt op 4000 geschat. FELLE BRAND TE OSS. Gisteravond omstreeks tien uur be merkten voorbijgangers te Oss, dat brand was uitgebroken in het winkelpand van den heer v. d. Zanden, waarin gevestigd is een handel in ongeregelde manufacturen en een opslagplaats voor kramen der Os- sche weekmarkt. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd die spoedig ter plaatse was en met kracht de blussching aanving en bepaalde zich er in hoofdzaak toe de belendde machinale timmerfabriek en houtopslagplaats van de firma Kamp huis van Loosbroek, die een oogenblik j groot gevaar liep, te behouden, hetgeen dan ook gelukte. Met vier stralen tastte men het vuur aan. Het winkelpand brand de geheel uit, terwijl van den inventaris niets gered kon worden. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade, die in de duizenden guldens moet loopen, wordt slechts gedeeltelijk door verzekering ge dekt. johan worden onmiddellijk uit het voorar rest ontslagen, ofschoon de officiei mr. van Dullemen er zich tegen verzet had. Zonder voorwaarden in vrijheid gesteld; de puoie- ke tribune, die nog slechts enkele familie leden van de verdachten een plaats biedt, komt in opschudding. Er waren Zaterdagmiddag wel vele ge lukkige gezichten in de rechtzaal. Dinsdag zullen de „verhuizers" dus als vrije menschen terecht staan. HISTORISCH KERKJE AFGEBRAND. Gistermiddag kwart voor 3 ontstond brand in de Hervormde Kerk te Muider- berg, welke dateert uit het jaar 1316. On danks krachtige pogingen van de brand weer van Muiderberg en Muiden om dit historisch gebouw te behouden kon niet verhinderd worden, dat het vrijwel geheel uitbrandde. Gisteravond zes uur stonden alleen de muren nog overeind. Gistermorgen was er nog dienst geweest in de kerk. Hierdoor was de ruimte ver warmd door middel van een kachel. Deze kachel is waarschijnlijk na den dienst blij ven branden in verband met het feit, dat gisteravond wederom een dienst zou plaats vinden. Vermoedelijk zijn er vonken uit de kachel gesprongen, in ieder geval is hel houten schot bij de kachel in brand ge raakt met het gevolg, dat weldra het kerk je vol rook stond en de vlammen zich steeds meer verspreidden. Toen men den brand ontdekte werd onmiddellijk de brandweer van Muiderberg gewaarschuwd die met een motorspuit zeer spoedig op het terrein verscheen. De brandweer van Mui den werd eveneens gewaarschuwd, doch deze kon pas om kwart over 4 water ge ven. Met drie stralen werd het vuur aan getast, doch men kon niet verhinderen, dat het kerkje geheel verloren ging. Het dak stortte in en gisteravond zes uur stonden alleen de muren nog overeind. Het orgel, dat betrekkelijk weinig waarde had twee jaar geleden was het daarin ge plaatst ging mede m de vlammen op. Aan de kerk zit de bekende steenen toren vast, doch de vlammen hadden op deze steenklomp geen vat. Deze toren, die tevens als uitzichttoren dienst doet, kon dus behouden blij ven- In den toren oevinden zich eenige schil derijen, voorstellende den moord op Fio- ris V. Deze zijn geheel onbeschadigd. Trouwens, zooals wij reeds mededeelden, is de toren nog geheel intact. KAPITALE BOERDERIJ TE UDEN AFGEBRAND. Zaterdagavond is omstreeks acht uur door onbekende oorzaak brand uitgebro ken in een schuur, behoorende bij de ka pitale boerderij van den heer Arts, Op de Hoeve onder Uden. De brand breidde zich zeer snel uit en weldra stond ook een tweede schuur en de boerderij zelve in lichterlaaie. Een knecht die reeds te bed lag kon gewekt worden en met groote moeite het brandende perceel verlaten. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, stond deze machteloos en kon zij niets uitrichten. De geheele boerderij benevens twee schuren en alle daarin aanwezige voorraden en landbouwwerktuigen wer den een prooi der vlammen. Het vee kon met uitzondering van 1 varken, gered wor den. De schade wordt door verzekering ge dekt. DE BRANDSTICHTING IN DE A'DAMSCHE TELEFOONCENTRALE. Celluloidfilm gebruikt? Zooals reeds gemeld heeft de justitie ten aanzien van den brand in de centrale Noord der gemeente-telefoon te A'dam een belooning van 2500 uitgeloofd voor den- gene, die aanwijzmgen kan verstrekken omtrent de daders. Op verzoek van de justitie hebben des kundigen verscheidene proeven genomen met chemicaliën, die voor het stichten van brand in aanmerking komen. Er schijnen redenen te zijn om aancte nemen, dat de brand met behulp van een stuk celluloid film is gesticht. Het rapport van den deskundige ir. J. H. Werning, hoofdingenieur le klasse bij de P.T.T. verwerpt kortsluiting in de zwak stroomgeleidingen der splitsingkamer en de meening wordt er in uitgesproken, dat men hier met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid met brandstichting te doen heeft. De ver gevorderde staat van verkoling van het houten laadvak van een in de zaal staande lorrie zou daar tevens op wijzen. Aanwijzingen tegen verdere leden van het personeel bestaan nog niet, hier tast men volkomen in het duister. In verband daarmede is dan ook de belooning uitge loofd, meldt de „Tel". INBRAAK IN EEN KAPEL. In de sacristie alles overhoop gehaald. Vrijdagmorgen kwam men tot de ontdek king, dat er ingebroken was in het „Kapel- ke van Genooi", een bij de inwoners van Venlo zeer geliefd genadeoord van de H. Maagd. De door de bewoners der bij de kapel lig gende boerderijen gewaarschuwde Venlo- sche politie stelde een onderzoek in en con stateerde, dat onbevoegden zich, door de deur te forceeren, toegang tot de kapel had den verschaft. De inbrekers hadden blijk baar trachten te weten te komen of de of ferblokken van ijzer of van hout waren, door deze met een hard voorwerp te bekras sen. Zij hadden de offerblokken, die eiken avond worden gelicht, echter verder met rust gelaten. Verder hadden de daders getracht de sa cristiedeur te forceeren. Toen dit niet lukte, verschaften ^ij zich, door een der deurrui ten stuk te slaan, toch toegang, waarna zij alle kasten en laden, waarin misgewaden e.d., overhoop haalden. Zonder iets van hun gading te hebben gevonden, hebben de heeren de kapel weer verlaten. „Tyd". DE MALVERSATIES TE HORST. Omstreeks 10.000 verduisterd. In verband met de arrestatie van den 51-jarigen P. W. S., ontvanger der directe belastingen te Horst, verdacht van het ple gen van fraude op vrij belangrijke schaal, verneemt de „N. Venlosche Crt." nader, dat de fraude reeds geruimen tijd geleden is ontdekt. Deze ik reeds aan het licht gekomen in het laatst van het vorig jaar, toen de ont vanger in verband met aan hem verleend verlof zijn kantoor tijdelijk overgaf aan een plaatsvervanger. Gedurende zijn achttiendaagsche vacan- tie kwam er een surnumerair in zijn plaats, om de werkzaamheden op het ontvangers kantoor te leiden. Onmiddellijk bij de over gave van de noodige bescheiden e.d. ontdek te deze, dat de dagstaat, die gebruikt wordt voor het boeken van de dagelijksche ont vangsten, niet klopte. Hij meldde de geble ken onregelmatigheid aan zijn onmiddel- lijken chef. Een uitgebreid onderzoek volg de, waarbij spoedig zooveel aan 't licht kwam, dat S. per 6 Januari werd geschorst. 'Uit het verdere onderzoek is nog gebleken, dat met de belastingbiljetten zelve geen on- I regelmatigheden zijn gepleegd. De ontvan ger schreef de betaalde bedragen op nor- I male wijze op de biljetten zelf af. Hij schijnt echter de bedragen niet overge bracht te hebben in zijn journaal, doch ae gelden ten eigen bate hebben aangewend. Doordat de biljetten der belastingoetalers 1 op de gewone wijze werden gequiteerd, konden van dezen kant geen klachten rij zen, zoodat de fraude geruimen tijd kon plaats vinden, alvorens deze werd achter haald. Het verduisterde bedrag moet omstreeks i 10.000 bedragen. De gewezen ontvanger genoot de alge- i meene achting der ingezetenen, zoodat zijn j arrestatie, welke op last van den Officier van Justitie uit Roermond geschiedde, met j verbazing werd vernomen. De gepleegde fraude moet over het laat ste viertal jaren loopen. Het onderzoek duurt nog voort .De gearresteerde is in de strafgevangenis te Roermond ingesloten. De aangehoudene die van Amsterdam af komstig is, was voor zijn benoeming te Horst werkzaam als assistent der belastin gen te Leiden. Op 1 Januari 1927 werd hij bevorderd tot rijksontvanger en kreeg hij Horst als standplaats. Men heeft S. steeds als een actief en plichtsgetrouw ambtenaar leeren kennen. Gedurende de oorlogsjaren ontving hij zelfs een belangrijke geldelijke belooning van de hoogste instanties, toen hij een groot smokkeltransport wist te ontdekken en aan te houden. Het is daarom ook zoo onbegrij pelijk dat S., die nooit door buitensporige verteringen of royale uitgaven argwaan verwekte, tot zulk een daad is gekomen. Hij genoot als ontvanger een salaris van 3000, was getrouwd, maar had geen kinderen. Oplichting met hoogtezon. Aan het „Hbld." wordt uit Heerlen ge meld: Te Herzogenrath is een oplichtingszaak aan het licht gekomen. Hierin waren be trokken een ijzerhandelaar uit Kerkrade en een uit Aken, die bij een Duitsche fabriek voor 10.000 hoogtezon-apparaten hadden besteld. Deze waren reeds in Herzogenrath aangekomen en zouden door een expedi teur aldaar naar Kerkrade worden ver voerd. Deze vertrouwde de zaak niet en lichtte de politie in waardoor het bedrog aan het licht kwam. Het bleek, dat een on- derteekende chèque valsch was. Beide last gevers hadden in het geheel geen geld en zijn dan ook gearresteerd. UIT DE OMGEVING Sommigen zeggen:, dit is even goed als Aspirin.; Zij profiteeren van den naam Aspirin -I op uw kosten. Ga daar niet op in Ij Eisch de echte Aspirin met Bayer-kruis en met den oranje^ band om de verpakking! S3/MER) band-buisjes van 20 tabl. 70 ets. en| PENSIOEN- EN TOESLAGFONDS BLOEMBOLLENBEDRIJF. Hieronder volgt een overzicht van de te houden 2e uitbetaling der Ttoeslaguitkee- ringen over het contractjaar 19331934 uit het Pensioen- en Toeslagfonds voor het Bloembollenbedrijf. Donderdag 22 Februarin a.s.: Hillegom in den R. K. Volksbond van 57 uur. Lisse in den R. K. Volksbond van 57 uur. Vrijdag 23 Februari a.s.: Sassenheim in de K. S. A. van 5 6.30 uur. Noordwijk in het Juvenaat van 5.306 uur. Zatei'dag 24 Februari a.s.: Noordwijkerhout bij J. v. d. Voet, Na Duinstraat F 24 's middags 3 ya uur. Voorhout in het Patronaat om 2.30 uur. Bennebroek in den R. K. Volksbond om 2.30 uur. Heemstede in den R. K. Volksbond om 3.30 uur. Overveen St. Aloysiusschool om 4.30 uur. De betrokken arbeiders kunnen ten be hoeve dezer uitbetalingen een verklaring bij hun patroon bekomen. Ter uitbetaling gelieve men trouwboekje mede te brengen. NOORDWIJK. .^onalia. Als Geneeskundige in de Dr. Mr. Willem v. d. Bergh-Stichting te Noordwijk-Binnen (inrichting voor zwak zinnige en achterlijke kinderen) werd be noemd Mej. dr. J. C. Verhoeven, thans werkzaam in Maasoord te Poortugaal. HILLEGOM. Aansluiting waterleiding. Tegen een 5-tal ingezetenen, die na herhaalde aan schrijvingen zich nog niet aansloten bij de waterleiding, is proces-verbaal opgemaakt. Zooals wij reeds vroeger meedeelden, kan vrijstelling worden verleend, als. aange toond kan worden, dat men goed drinkwa ter heeft. Men moet zich daartoe wenden tot een scheikundig Bureau te Utrecht. De kosten daarvan komen voor rekening van dengene, die meent niet te hoeven aan sluiten. Wij vinden dit niet billijk: de ge meente .beschuldigt", zij moet dus bewij zen. Maar nog eigenaardiger is, dat het scheikundig Laboratorium te Wageningen weigert een onderzoek in te stellen (het water te keuren). Daardoor kan een schijn gewekt worden, dat men uitsluitend zich moet wenden tot een door" de gemeente aangewezen instituut. Wij betreuren dit proces in hooge mate, gezien de toestand (de loonen) in de plaats. Al willen de eigenaren der huizen den aanleg betalen, het water en de meterhuur komt voor re kening van den (gebruiker) huurder. We zijn zeer benieuwd, hoe deze zaak zich zal ontwikkelen, doch vertrouwen op de cle mentie van het Kantongerecht. Afsluiting Stationsweg. In verband met herstellingen aan de Ophaalbrug a. d. Stationsweg wordt deze weg afgesloten voor alle doorgaand verkeer behalve voet gangers en wel vanaf 19 dezer tot nadere aankondiging. Gem. Arbeidsbeurs. Het aantal werk- loozen, ingeschreven aan de Gem. Arbeids beurs bedraagt volgens de laatste opgave 714. Het is een treurig beeld van het be drijf. Onder deze vonden we 46 bouwvak arbeiders, 35 losse arbeiders, 12 kantoor bedienden en 562 bloemist- en landarbei ders. Gehuwd: W. W. Beugelsdijk en M. A. van der Hulst D. Hengst en A. W. Tanja C. J. Boll en N. Vink. Overleden: W. Duivenvoorden 75 j., m. H. Keur 63 j. m. Gevestigd: W. B. Kortekaas en gezin J. H. Paase en gezin G. J. Smink en gezin P. A. Tesselaar M. J. Treur P. P. Zonneveld en gezin. Vertrokken: P. W. van Rijn naar Raamsdonkveer A. van Oosten naar Den Haag S. C. de Knijff naar Heemstede •Th. C. van der Linden naar Amersfoort G. P. Th. Lukassen naar Leiden M. A. van der Hulst naar Lisse E. B. J. Kroon naar Bennebroek. LISSE. Ondersteuningsfonds bij ziekte. Op de groote bovenachterzaal van het hotel „De Witte Zwaan" hield het „Ondersteunings fonds bij ziekte" Zaterdagavond zijn 37e jaarvergadering onder presidium van den heer L. Onderwater. Deze opende met een woord van welkom de vergadering en daar dit de eerste was in 1934 wenschte hij den leden met hun gezinnen alle goeds. Voorts hoopte hij, dat het economische leven een beter stadium moge ingaan, waar enkele teekenen wel op wijzen. Door den secre taris, de heer L. Kapteijn, werden de no tulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens deed deze rekening en ver antwoording van zijn finantieel beleid. Hieruit bleek, dat naast een ontvangst van 4150.30 een uitgave viel te boeken I van 3569.35, alzoo een voordeelig saldo j van 590.95. Hierdoor is het kasbezit ge- stegen tot 5461.69. De commisise van ve rificateurs verklaarde bij monde van den I heer G. Weijers de bescheiden van den penningmeester in de beste orde te heb ben bevonden weshalve de penningmees ter van alle verantwoording werd onthe- I ven. Uit het finantieele verslag bleek dui- I delijk, dat het besluit, genomen op de bui tengewone vergadering, om de leden welke I telken jare de maximum jaaruitkeering 1 trekken en feitelijk meer invalide dan zie ken kunnen genoemd worden, geleidelijk te doen afvloeien, een gunstige wending aan de uitgaven heeft gegeven, zooals de pen ningmeester opmerkte. De jaren 1931 en 1932 gaven samen toch immers niet min der dan een nadeelig saldo van ruim 2700.Aan zieke leden werd in het af- geloopen jaar uitgekeerd 2621.35 en aan leden bij gezinsvermeerdering 480.Het ledental liep met 49 terug en bedraagt thans 489 en dat der donateurs 32. In het bestuur waren aftredend de hee ren Abr. Boot, L. Kapteijn en L. van Grie ken. Allen werden met bijna algemeene stemmen herkozen. De voorzitter deelde namens het bestuur mede, dat de uitkeering bij ziekten we derom voor een jaar is vastgesteld op ƒ1. per dag of f 6.per week en bij gezins vermeerdering 10.Daar niemand va- de rondvraag wenschte gebruik te maken sloot de voorzitter met een woord var dank de vergadering welke te half 8 was begonnen en te 8 uur was geëindigd. Ter navoleip"'

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9