MAANDAG 19 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURAN. TWEEDE BLAD - PAG. 7 QOSDS \/SGSH HÜSriGSTI WIELRENNEN LEIDSCHE REN- EN TOERVER. „SWIFT" Gistermorgen was het 't eerst in dit sei zoen, dat de „Swift"-renners den weg op gingen, waarom de sportcommissie had ge meend den afstand niet te groot te maken en liet rijden LeidenAlphen v.v. Voor deze gelegenheid versohenen er 21 renners aan de start. Tijdens dezen wedstrijd werd er op een gegeven moment een teeken gegeven, dat alle renners moesten afstappen, om binnen den korst mogelijken tijd een anderen band om het achterwiel te leggen. De heeren J. v. Meizen en N. v. d. Pluijm, die hierbij de controle uitoefende, konden als de beste en snelste reparateurs aanwij zen: A. v. Egmond, A. Strijk, Th. de Roode en Chr. de Roode. Na ongeveer 'n 500 Me ter werden alle renners weer opgevangen om nu verder weer gezamenlijk opnieuw te starten. Waar de motorcontroleur niet tijdig aan wezig kon zijn is de heer L. Bakker zoo be reidwillig geweest de keerpunt controle waar te nemen, zoodat wij móeten volstaan met het eindresultaat. No. 1, die over de eindstreep vloog, was v. Taijn, die dezen afstand heeft gereden in 43 m. 2/5 sec.. De verdere uitslagen van de onderlinge groepen zijn geworden: A-klassers: Th. de Roode tijd 43cn. 3 sec.; 2e R. v. Aart; 3e Chr. Hillebrand, deze heeft getoond na een rustperiode van bijna 4 ja ren, dat hij het nog niet verleerd is; 4e A. v. Egmond; 5e J. v. Wezel, die ook na een afwezigheid van goed l1/, jaar weer in de „Swift"-club was teruggekeerd. B-klassers: le D. J. Tuin, tijd 43 m. 2 sec.; 2e met banddikte verschil A. v. Amsterdam; 3e J. Poel; 4e J. Dubbelaar; 5e C. Goes; 6e Chr. de Roode; 7e J. Dijksman; 8e A. Vlie land. Deze twee laatsten reden voor het eerst in een wedstrijd mede. A. Strijk heeft door pech moeten opgeven. C-klassers. le J. Riethoven Adrsz.; 2e J. Schuller; 3e P. Keune; 4e C. Lodewijk. C. v. Amsterdam was zoodanig komen te vallen, dat hij niet meer verder kon rijden. Na afloop der wedstrijden verzamelden alle renners en heel veel supporters zich weer in het clublokaal. Allereerst begon de voorzitter, de heer A. J. Graafmans, dank te brengen aan de renners voor hun goede opkomst en maak te boven gememoreerden stand van den wedstrijd bekend, alsook dat door de^Jury bij het omleggen van den nieuwen achter band de le prijs, 'n stel pedalen, was toe gekend aan A. v. Egmond; 2e pr. fietspomp A. Strijk; 3e pr. stel toeclips Th. de Roode; 4e pr. stel toeclips Chr. de Roode. Hierop volgde de prijsuitreiking der prij zen, behaald in de hometrain-competitie. In de groep van baanfietsen was de le prijs ten deel gevallen aan J. Rietbroek, 'n beker, geschonken door den heer W. Kaapaan; 2e pr. sigaretten garnituur P. Pluijm ;3e pr. med. A. v. Amsterdam. Afdeeling wegfietsen, le pr. kelkbeker geschonken door den heer W. Kaapaan, viel ten deel aan R. v. Aart; 2e pr. Th. de Roode 'n schemerlampje, geschonken door den heer J. Rietbroek; 3e Chr. Vink, sigaretten doos. Van de Junioren was het C.-v. Amsterdam die den eersten prijs, 'n lauwertak, had ge wonnen; 2e prijs sigarettendoos J. Schul ler; 3e prijs med. C. Lodewijks. Een schitterend med.-kruis, beschikbaar gesteld door den heer P. T. de Jong, voor de hometrain-competitie, viel, nadat een dochtertje van den heer Groenewegen het lot had getrokken, ten deel aan J. Schul ler, terwijl nog twee extra prijzen voor kostelooze deelname aan een Nationalen wegwedstrijd en een Nieuwelingen licentie rijbewijs resp. waren gewonnen door J. Rietbroek en R. v. Aart. Tenslotte had er nog een kleine huldi ging plaats van de leden R. v. Aart, A. v. Amsterdam en J. Verschoor. Deze waren de drie renners die „Swift" het clubkam pioenschap van Zuid-Holland op de home trainers hadden bezorgd. „Swift" heeft hen daarvoor als zeer bijzondere verdienste het clubinsigne aan horlogeketting aangeboden, waarbij de voorzitter den wensen uitsprak, dat door eendrachtig samenwerken en goede training zij „Swift" dit jaar het club- weg-kampioenschap zouden bezorgen, hét- welk met applaus werd begroet. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De uitslag van de 2de ronde is: lste klasse: BergmanWijngaard afgebr. LavenTeling 02; BeuBosch 02; De Waterv. d. Stel 11; MarckDekker 20; LigtvoetTer Haar afgebr.; MastriLt Teunisse 20; Bekkerv. d. Reek 20; SladekGeerlimgs 20. 2de klasse: EsHuisman niet gespeeld; LangezaalLepelaar niet gespeeld; Zaal bergJansen 02; DilleKlinkenberg 02 Heeringen vrij. DAMCLUB „T. en P." De uitslagen der partijen, gespeeld voor den borden wedstrijd, zijn als volgt: E. v. TongerenL. de Jong 20; W. F. v. TongerenC. Jansen 02; N. Wassenaar A. G. de Jeu 0—2; K. Tol—I. Ju 2—0; F. ZeilstraC. v. Tongeren 20; M. J. Moer- kensW. T. v. Tongeren 20; N. Verver P. Ligtvoet afgeb.; J. J. BekkerF. Bere- fenger afgebr.; C. JansenN. v. Wijk 20; C. v. TongerenW. F. v. Tongeren 20; L. de JongI. Ju 02; Th. BartenW. F. Flamon afgeb.; N. v. Wijk Jr.E. v. Ton geren 02; F. ZeilstraC. Jansen 20; A. SaunierC. v. Tongeren 11. A.S. Vrijdag wordt begonnen met den Bode va-wedstrijd, waaraan evenals vorig jaar mooie prijzen zijn verbonden. Het Bestuur heeft maatregelen genomen, dat ook in de onderste regionen prijzen vallen, dus met uitsluitend de sterken de prijzen winnen. Ieder die zich voor of op Vrijdag a.s. opgeeft, kan aan dezen wed strijd deelnemen. KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. In de le groep is nog de partij Brunt Goudsmit gespeeld. Goutsmit verdeuigde zich na e4e5 Pf3 met Pf6 (Russisch). Het werd nu een 4 paardenspel, waarin Brunt een officier verloor voor 3 verbonden pion nen. Goudsmit besloot met zijn paard voor minstens twee dezer pionnen te geven, maar liet zich verrassen en werd in 1 zet mat gezet. In de tweede groep speelden De Blécourt en Schreinemachers een party, die nu reeds 6 uren duurde. Schreinemachers verloor in de opening een pion en bleef dezen pion achter tot het eindspel, waarin De Blécourt veel beter staat. In de derde groep moet nog de partij OuwerkerkVan der Nat gespeeld worden, overigens zijn er nog een aantal afgebroken partyen. Het bestuur van den Schaakbond heeft daarom besloten nog een paar Vrydag avond te laten spelen. A.s. Vrydag wordt derhalve wederom gespeeld. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. J.l. Dinsdag moest te Bodegraven de wedstryd Bodegraven IIS.c.a.e.c. gespeeld worden. Aan den trein verschenen echter slechts 5, in plaats van 10 studenten, zoo dat het bestuur van S.c.a.e.c. gedwongen was telegrafisch uitstel van den wedstryd te verzoeken. De wedstryd Leiderdorp— Philidor is nu vastgesteld op Donderdag 15 Maart a.s. te Leiderdorp. De uitslag van den wedstryd LeiderdorpHazerswoude is nog niet bekend. De 4 afgebroken partyen zijn ter beslissing opgezonden aan den heer mr. G. S. Fontein te 's-Gravenhage. De be slissing is echter nog niet afgexomen. De stand is momenteel de volgende: gesp.gw.gel.vrl. v.—t. tot. Hazerswoude 4 4 29 11 8 p. Leiderdorp 3 3 231/»— 6^6,, "Philidor 3 2 1 18 —12 4 Bodegraven I 4 2 22 18 4 L.Arb.sch.cL 5 2 3 20 30 4 S.c.a.e.c. 33 9 —21 0 Bodegraven II 44 81/»21^ 0 HAAGSCHE SCHAAKBOND. De twee afgebroken partyen van Rutten en Ouwerkerx van den wedstrijd LSG I— Resid.sch.cL I zijn thans beslist. De uitslag is: beide partijen remise. Dit is een kleine teleurstelling voor de Leidenaars. Men had gehoopt op een overwinning voor Rutten, die twee pionnen voor was. Zyn koning stond echter, zeer ongunstig. Nu is de stand nog gelyk 4%4'/3. De party De Blécourt (LSG)Been (RSC), die a.s. Donderdag in Den Haag uit gespeeld wordt, zal dus de beslissing bren gen. BILJARTEN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE GRONINGEN Van Belle wint den titel Het verloop der laatste partyen van Za terdag en Zondag in den strijd om het wereldkampioenschap 45/2 cadre te Gro ningen was als volgt: PAARDENSPORT Sweering 314 20 15.70 77 Cöte 400 20 20.— 124 Sorge 65 13 5.— 27 Moons 400 13 30.76 142 Van Belle 400 21 19.05 90 Joachim 177 21 8.43 81 Albert 400 17 23.52 145 Wiemers 399 17 23.47 96 Cöte 179 13 13.76 61 Moons 400 13 30.76 123 Sorge 201 17 11.82 42 Wiemers 400 .17 23.52 116 Sweering 400 19 21.05 103 Van Belle 400 19 21.05 113 Joachim 400 23 17.39 74 Albert 291 23 12.15 89 Sweering 400 32 12.50 78 Sorge 211 32 6.59 49 Moons 400 18 22.22 136 Wiemers 334 18 18.55 106 Van Belle 400 13 30.76 79 Albert 149 13 11.46 86 Cóte 400 33 12.12 49 Joachim 387 33 11.66 15 Het eindresultaat was dat Van Belle (België) wereldkampioen werd met 11 p. Albert (Frankrijk) tweede met 10 pun ten; Joachim (Duitschland) derde met 9 punten; en Cöte vierde met 8 p. Moons, Wiemers en Sweering behaalden allen 6 p. en Sorge (Duitschland) eindigde op la laatste plaats met 0 p. De gedetailleerde einduitslag was: 1. Van Belle (België) 5 1 1 11 155 19.96 2. Albert (Frankr.) 5 2 10 145 18.07 3 Joachim (Duitschl.) 4 1 2 9 92 13.63 4. Cóte (Frankr.) 4 3 8 124 16.79 5. Moons (België) 3 1 3 6 142 20.41 6. Wiemer (Ned.) 3 4 6 116 15.62 7. Sweering (Ned.) 3 4 6 103 14.03 8. Sorge (Duitschl.)7 80 9.33 sjy.o. De totaaluitslag van den vriendschappe- lijken werdstrijd O.N.A. (VoorburgS.D. O. luidt: O.N.A. I 875 car., S.D.O. 858 car. O.N.A. II 338 car., S.D.O. II 382 car. Wedstrijdprogramma voor deze week: Dinsdag 20 Febr. S.D.O II—D.O.S. II Voor schoten; Woensdag 21 Febr. D.N.V. IS. D.O. I; Donderdag 22 Febr. S.D.O. Ill—L. S.V. III; Vrijdag 23 Febr. D.O.S. I (Voor schoten)S.D.O. I. ZUID-HOLL. JACHTVEREENIGING. Jubileum A. van Hoboken. Zaterdagmiddag hield de Zuid-Holland- sche Jachtvereeniging ter gelegenheid van den verjaardag van den heer A. van Hobo ken van Hoedenskerke, secretaris-penning meester dier vereeniging, een onderlingen wedstryd, waarvoor zeer groote belangstel ling bestond. Ook H. K. H. Prinses Juliana gaf door haar aanwezigheid blijk van haar belang stelling. Eenige leden hadden een commis sie ge\ ormd ten einde den heer Van Hobo ken by deze gelegenheid een geschenk aan te bieden. Het programma van den wedstryd ving aan te twee uur. Voor het eerste nummer schoonste rijpaard, verschenen talryke heerryders en amazones in den ring (7 lichtgewicht, 7 zwaargewicht), waarby de kleurige rijkleeding van onze Nederlandsche heeren en dames opviel. De uitslag van dit schoonheidsconcours luidde als volgt: Ry paarden licht gewicht: 1. R. J. J. Hiemstra (Irish Gentleman); 2. mevr. E. Nahn (Espoir); 3. H. Treffers (Charlotte Corday). Rypaarden zwaar ge wicht. 1. H. Treffers (Oiseau); 2. Mej. Hiemstra (Bastille); 3. dr. Cchürmann (Dicky). De interesse voor het barrièrespringen was zoo mogelijk nog grooter. Vlot en met animo werden de hindernissen genomen. De uitslag luidde als volgt: Barrièresprin gen A.: 1. D. H. Pasman (Ancona); 2. mej. Jongeneel (Witvoet); 3. C. J. Speelman (Fama); 4. D. H. Pasman (Meddy Widow) 5. mej. E. Pauptit (Gitane). Gesprongen hoogte 1.50 m. Barrièrespringen B.: 7. Gra vin van Limburg Stirum (Olga); 2. E. Kahn (Brieftrager); 3. J. A. Ruys (Mary Gold); 4. Fr. Pander (Figaro); 5. Freule Just de la Paissière (Lotte); 6. R. J. Went- gens (Aelos). Gesprongen hoogte 1.40 m. WARMOND. Kicsvereeniging. Onder groote belang stelling had in hotel de Zon de algemeene jaarvergadering plaats van de R. K. Kies- vereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht", wel ke vergadering onder leiding stond van den heer Burcksen. Nadat deze de byeen- komst op de gebruikeiyke wijze had ge opend, sprak hy een woord van welkom tot de aanwezigen, inzonder tot de heeren Pastoor, Kapelaan, Wethouder Zwetsloot en de aanwezige raadsleden. Spr. deed een krachtig beroep op de leden om in dezen strijd van ongekende stroomingen de zoo gewenschte eenheid te bewaren, hij wees op het zoo juist verschenen vasten-mande- ment, waarin de noodzakelijkheid van deze eenheid op zoo'n voortreffelyke wyze was uiteengezet. Teneinde een duidelijk beeld te krijgen, wat in dezen tijd broeit en gist heeft het bestuur een spreker van naam uitgenoodigd om voor de leden der ver eeniging eens uiteen te zetten het gevaar, dat schuilt in het bevorderen of steunen van de extreme richtingen als fascisme, nationaal-socialisme enz. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen welke zonder op- of aanmerkingen onder dankzegging wer den vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van Mej. van Rijn waar in deze als bestuurslid der vereeniging ontslag nam. Het scheidende bestuurslid had van den voorzitter een woord van hartelijken dank in ontvangst te nemen voor alles wat zij in het belang der ver eeniging had gedaan. Nadat nog eenige stukken van huishoudelyken aard waren voorgelezen bracht de secretaris een keu rig verzorgd jaarverslag uit, terwyl de penningmeesteresse een overzicht gaf van den financieelen toestand der vereeniging. Vervolgens werd bij monde van de heeren Burcksen en van Delft verslag uitgebracht van de gehouden vergaderingen van de R. K. Kamer-Centrale te Leiden. Aan de orde kwam de verkiezing van het bestuur, wel ke verkiezing zeer veel tijd in beslag nam. Het eindresultaat was, dat het aftredende bestuur in zijn geheel werd herkozen, ter wyl als nieuwe bestuursleden werden aan gewezen de heeren van Delft den Dunne en Derriks. Vooraf was door de leden een besluit genomen om het aantal bestuurs leden uit te breiden tot 11 en tevens een bepaling in het reglement op te nemen, dat ook leden van den Gemeenteraad zit ting in het bestuur mogen hebben, doch nooit meer dan een, hetgeen tot heden niet geoorloofd was. Inderdaad werd een raadslid als zooda nig gekozen doch deze, de heer Weyers, zeide deze functie niet te kunnen aanvaar den wyl hij reeds overbelast was met be- stuursbaantjes. Op dezelfde gronden meen de ook de heer Zwetsloot zijn benoeming niet te kunnen aanvaarden. Hierna kwamen aan de orde verschillen de voorgestelde wijzigingen van het regle ment. Met hier en daar een kleine restric tie werden deze wyzigingen aangenomen. Waar de voorzitter mededeelde, dat bin nenkort een nieuwe reglement zal worden gedrukt, waarin al deze wyzigingen ver werkt zullen zijn en wellicht aan ieder lid een dergelijk reglement zal worden uitge reikt, meenen wy geen opsomming behoe ven te geven van de aangebrachte verande ringen. Wegens het zeer late uur werd besloten de verkiezing van 11 plaatsver vangende bestuursleden uit te stellen tot een volgende vergadering, waarin dan te vens zullen gekozen worden twee afge vaardigden'en twee plaatsvervangers voor de R. K. Kamer en Staten-Centrale te Lei den. Tot zoo lang zullen de huidige func tionarissen in dienst blijven. Bij de gebruikelijke rondvraag was het woord aan den heer Zwetsloot. De toestanden tijdens het sportseizoen. Ik moet, aldus spreker, er myn groote teleurstelling over uitspreken dat de mo tie, die in de vorige vergadering is aange nomen met betrekking tot de onzedige kleeding tydens het sportseizoen, en welke motie is doorgezonden naar de R. K. Staatsparty, zoo goed als geen enkel effect heeft gesorteerd. Uit de verslagen van de Eerste en de Tweede Kamer waarin deze materie ter sprake kwam is my gebleken, dat de hoogere instanties deze aangelegen heid, welke toch een groot landsbelang is, steeds afwimpelen op de gemeentebesturen. De voorzitter zegt dat deze materie uiterst moeilyk is en niet met een vloek en een zucht is op te lossen. De heer Zwet sloot zegt het met den voorzitter hierom trent volkomen eens te zyn, doch had gaarne gezien dat men zich dit dan ook in gedacht had op de vergadering, waarin de desbetreffende motie werd aangenomen. Op die vergadering was men blijkbaar van oordeel, dat de R. K. raadsfractie met een handomdraai deze zaak uit de wereld kon helpen en nu blijkt dat men zelfs in hoog ste instantie er geen weg mee weet. De zeereerw. heer Pastoor zegt, dat hy ge meend heeft in deze aangelegenheid ook iets te moeten doen om, na zijn persoon- lyk initiatief, de resultaten hiervan in handen van het bestuur der kiesvereeni- ging te leggen. Nadat deze, wel eenigszins te fel aangepakte campagne iets was ge luwd heb ik my betreffende deze aangele genheid in verbinding gesteld met Prof. Bemelmans, Directeur van „Eer en Deugd". Ik heb hem een verordening dezer ge meente toegezonden en hem verzocht my te willen berichten of hy soms een ge meente in Nederland kende waar een scherper verordening bestond en zoo niet of hy kans zag een verordening te maken scherper dan die ik hem toezond. Hierop heeft de heer Bemelmans my in een uit voerig schrijven medegedeeld, dat een scherper verordening hem niet bekend was en dat hij ook geen kans zag er een te maken. U moet niet vergeten, schreef hy my, dat deze materie uiterst moeilyk te regelen is, en ik bang ben dat, wanneer ik een scherpere verordening opstel, deze haar doel voorby zal streven. Bovendien houdt een dergelyke verordening nauw verband met de mode en deze wisselt eiken dag. Ik acht, aldus schrijver, de verordening van Warmond nog de meest doeltreffende. Toch geloof ik, j aldus de zeereerw. heer Pastoor, dat ook van hooger hand in deze aangele genheid gewerkt wordt, want persoonlyk heb ik bezoek gehad van iemand die na mens den Minister van Justitie by mij omtrent de excessen tijdens het sportsei zoen om nadere inlichtingen kwam en ik heb den indruk gekregen dat van regee- ringswege niets onbeproefd zal worden ge laten om verbetering te krijgen. Zoowel de heer den Dunne als de heer van Delft voerden over deze aangelegenheid nog het woord, waarby de eerste er op wees dat wy toch al op eenig resultaat van de ge voerde actie mogen terugzien, terwijl de laatste er op wees, dat deze materie slechts by een rykswet is te regelen en niet by plaatselyke verordening. Hierna werd de zeer geanimeerde bijeen komst door den voorzitter gesloten. ZILK. Huisbroei-tentoonstelling. Zooals reeds werd gemeld is Zaterdag en Zondag j.L in het parochiehuis een tentoonstelling ge houden van bloemen gekweekt door leden der St. Joseph-Gezellen en Jonge Wacht. Tentoongesteld werden uitsluitend die bloemen, welke in een kas of huiskamer door de leden zelf zijn gekweekt. Zaterdag middag werd de tentoonstelling eenigs zins officieel geopend en bleek dat de bo venzaal van het parochiehuis geheel bezet was met bloemen van allerlei soort en kwaliteit. Het was met recht een bloemenveld in het klein en er was zoowel voor een vak man als leek veel moois te zien en te be wonderen. Zoowel hyacinthen als tulpen van allerlei kleur en grootte vormden een harmonisch geheel en een en ander was een kijkje ten volle waard. Er is hiervan ook ruimschoots gebruik gemaakt, hoewel had kunnen en mogen zyn. Niettemin kan deze tentoonstelling, ge zien de diverse inzendingen, reeds ten volle als geslaagd worden beschouwd en hopen wy ook een volgend jaar wederom een dergelyke tentoonstelling te mogen aanschouwen. de belangstelling, gezien de prestaties voor al van de jongere inzenders, wel grooter Gisteravond te 7 ure had de sluiting plaats betgeen geschiedde door den wel eerwaarden Kapelaan der parochie. Tegen dien tyd waren zoo goed als alle deelne mers en vele belangstellenden in de zaal aanwezig. Z.E., het woord verkrygende schetste in het kort het doel dezer tentoonstelling. Niet alleen het feit, dat zoowel de Gezel len als de Jonge Wachters iets moois laten zien is het streven der Commissie, maar vooral ook dat hierdoor de lust en animo voor het bloembollenvak wordt gekweekt en opgevoerd. Vooral by de jongere in zenders zal deze tentoonstelling een aan sporing zyn een en ander op lateren leef- tyd in de practyk ten uitvoer te kunnen brengen. Spr. eindigde met alle deelnemers geluk te wenschen met het door hen be haalde succes en sprak den wensch uit, dat ook het volgende jaar wederom allen hun bepte krachten zullen toonen. Vervolgens werden door den Kapelaan de pry zen aan de winnaars uitgereikt en werden deze door de volgende deelne mers gewonnen: Kasbroei: le prys Fr. v. d. Ploeg, 2e pr. H. Rusman, 3e pr. Gezel len W. de Groot, 4e pr. A. v. Berkel. Kasbroei grootste inzending: le pr. Fr. v. d. Ploeg, 2e pr. Th. de Groot (Gezellen), 3e pr. Joh. de Haas (J. W.). Meeste soorten: le pr. Fr. v. d. Ploeg, 2e pr. Th. de Groot (Gezellen), 3e pr. Joh. de Haas (J. W.). Verplichte inzending (Gezellen): le pr. Th. de Groot, 2e pr. L. Nederstigt, 3e pr. A. v. Berkel. Verplichte inzending (J. W.): le pr. C. v. Berkel, 2e pr. Th. Mooyekind, 3e pr. Jac. de Groot. Mooiste inzending (Gezellen): le pr. Th. de Groot, 2e pr. J. v. d. Drift, 3e pr. Jac. Nederstigt. Mooiste inzending (J. W.): le pr. Jac. de Groot, 2e pr. Joh. de Haas, 3e pr. J. Ne derstigt. Gezien het groote verschil van leeftijd tusschen leden der St. Joseph Gezellen en Jonge Wacht, waren de deelnemers in twee groepen verdeeld, welke maatregel zeer is toe te juichen. Een woord van hulde en dank voor de leden der Commissie belast met 'het vast stellen der beste en mooiste inzendingen, alsmede met de door haar gedane controle op de richtige naleving der bepalingen be treffende de huis- en kasbroei, enz. enz. komt hun zeer zeker toe, gezien de vele moeite en opofferingen welke zy zich voor de organisatie van deze tentoonstelling en het goede verloop daarvan moeten getroos ten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoote Mej. E. J. v. Varik slaagde voor het diploma afgenomen door de E. N. Modevakschool te 's-Gravenhage. Aanbesteding. Door B. en W. werd Zaterdagmorgen in het secretariegebouw in het openbaar aanbesteed het maken van een betonbeschoeiing aan de Aarkade, ter lengte van 120 Meter. De inschryvingen waren als volgt: J. Vonk f 3689.de Jong 3440.Gebr. v. Vliet 3408. M. Tolk 3360.Aannemersbedrijf v.h. Fa. Westmaas en Keizer 3320.A. van Dam 3055.Houtman 3044.Barre- veld 3031.Gesman en Zoetemeijer 2980.Kramer 2935.J. Gesman 2840.Gebrs. v. Wyk f 2759.J. van Wieringen 2754.W. v. d. Helm 2744. Waar geen woonplaats is vermeld, wo nen aannemers te Alphen aan den Ryn. De gunning is aangehouden. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 171. Vanmiddag wilde je ook zoo graag helpen. Welzeker, zei Jan welgemoed, want hy wist al tyd overal raad op, anders zou hij Jan Rommelzak niet zyn. Geef mij maar eens zoo'n groote zwabber en neem er zelf ook een. De matroos dacht, dat hij voor den gek werd gehouden. 172. Spoedig kwam hij met het gevraagde aandragen! Ziezoo zei Jan. Nu moeten jul lie hier een groot zeil sprannen, dan zullen we trachten wind in dat zeil te blazen, met onze zwabbers. Het was onbegrijpelijk, hoe Jan direct door de matrozen werd gehoor zaamd.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7