Effecienkoersen MAANDAG 19 FEBRUARI 1*34 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 NOORDWIJK. Volksbond. In het Juvenaat werd een ontwikkelingsavond gehouden waar de heer A. G. Delen, secretaris onzer gemeen te, zou spreken over Gemeentebestuur en Gemeentelijke Autónomie. De heer P. Smit, voorzitter, opent met welkomstwoor den tot de talrijke aanwezigen en geeft dan direct het woord aan den heer Delen. In een zeer duidelijk betoog zet spreker uit een de taak van het besturen eener ge meente, waaromtrent zeer veel misvat tingen en dwalingen bestaan. Het tfbsturen van een gemeente wordt gedaan door den gemeenteraad, die het hoofd der gemeente is niet zooals algemeen gedacht wordt door den burgemeester. Het gemeentebe stuur berust op vier grondpeilers n.l.: Open baarheid, periodiciteit, autonomie en zelf- I bestuur. De openbaarheid dient om de kie zers gelegenheid te geven haar afgevaar digden te controleeren, de periodiciteit om de leden die niet aan de verwachtingen be antwoorden na een termijn van 4 jaar te vervangen. De autonomie van de gemeen te daaraan besteedde spreker meer tijd. Dit is de vrijheid en de macht om d eigen huis houdelijke zaken te regelen en verordenin gen te maken. Het maken van verordenin gen is echter gebonden tot eigen terrein, wat door de Grondwet wordt geregeld. Al les wat terrein is van Rijk of Provincie moet de gemeente niet betreden. Evenwel is de vrijheid en de macht om de eigen huis vullen naar plaatselijke omstandigheden, die niet in strijd mogen zijn met de wet. Tot het dagelijksch bestuur, dus tot de taak van B. en W. behoort het uitvoeren van besluiten van den Raad, het afkondi gen daarvan, het beheeren van de finan ciën het toezicht op alles wat de gemeente aangaat. Ze doen voorstellen aan den Raad en bereiden verordeningen voor. Ze heb ben echter niet het recht uit zichzelf ook maar één cent uit te geven buiten den ge meenteraad om. Voor alles wat B. en W. doen in gemeente-autonomie, zijn ze ver antwoording schuldig aan den Raad. Mocht een der wethouders hieromtrent verant woording weigeren, dan kan de Raad zoo'n wethouder van zijn functie vervallen ver klaren. Het dagelijksch bestuur heeft nog een taak en wel in het zelfbestuur, dat is n.l. bij de medewerking aan de uitvoering der Rijkswetten en daarvoor zijn ze aan den gemeenteraad geen verantwoording schuldig maar alleen aan het Rijk. Die ver antwoording is niet verschuldigd aan eén Raadslid maar aan den Raad in zijn geheel. De functie van burgemeester is practisch niet zoo voornaam als men wel zou denken, cmdat de burgemeester in dén Raad niet eens een stem heeft en in het zelfbestuur is hij slechts 'n minderheid. Er is dan ook geen land te vinden waar aan het volk een zoo groote zeggenschap is gegeven en waar door het volk een zoo groote macht kan worden uitgeoefend als in Holland. Spre ker wijst er op dat den laatsten tijd de autonomie der gemeente wel wat in 't ge drang komt, maar dat is niet te verwon deren. De regelingen zijn immers gemaakt voor normale tijden. Wanneer een ge meente. financieel zelf de eindjes nog aan elkaar kan knoopen heeft men niet zooveel last, maar wanneer het Rijk een groot ge deelte of een belangrijk bedrag van de onkosten eener gemeente gaat betalen is het ook niet onlogisch, dat ze daarvoor haar voorwaarden gaat stellen. Deze be langrijke uiteenzetting die zeer duidelijk en begrijpelijk was voor iedereen werd met aandacht gevolgd. De voorzitter dankte de heer Delen en hoopte, dat de leden een betere kijk hebben gekregen op het werk van gemeenteraad en het dagelijksch be stuur. Naar aanleiding van het gesprokene over de macht van den Raad, ziet spreker voor de arbeiders een groote taak, om n.l. voor 31 Dec. a.s. lid te worden van de R.-K. kies- vereeniging waardoor men kan meewer ken aan het stelen van candidaten. Ook' deelde de voorzitter mede, dat de retraite club „St. Clemens Maria Hofbauer" weer in actie is gekomen waarbij men met ze geltjes plakken sparen kan voor een re traite. Dit is in dezen tijd van moreele en zedelijke verwildering een zeer noodzake lijk iets om zichzelf op peil te houden en te strijden tegen bovengenoemd euvel. Na rondvraag volgde sluiting. STOMPWIJK Geboren: Gertruida Cornelia Maria d. van J. van Leeuwen en B. Chr. v. d. Krogt Gerardus z. van Q. J. Bleijs en A. C. Janzen Jacoba Adriana d. van J. C. xan J. C. van Hensbergen en G. J. Heijerman. Overleden: Wilhelmus Rotteveel 78 jaar. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Volksbond. In het Parochiehuis hield de heer Steinmetz, lid van de Tweede Ka mer, een lezing over „Fascisme en Natio- naal-Socialisme". Deze avond was georga niseerd door den R. K. Volksbond en was toegankelijk voor Katholieken. Te acht uur sprak de heer S. Steenbergen 'n woord van welkom tot de aanwezigen, in 't bijzonder tot den spreker en den Geestelijk Adviseur. De heer Steinmetz, het woord nemende, beoogde niet alleen een inleiding over de N.S.B., doch tevens 'n enkel woord te spre ken over onze eigen R. K. Staatspartij. Spr. zeide, dat dergelijke strevingen, als het program der N.S.B., reeds ten tijde van Philips de Schoone werden nagejaagd n.L eerst de Staat en dan het christelijke ge zin. De R. K. Staatspartij zegt echter: pri mair het gezin en de christelijke gods dienst, welke als middel kiest de Staat, dus geen doel. Op de allereerste vraag in den Katechismus, waartoe zijn wij op aarde" luidt het antwoord: Om God te dienen en daardoor in den hemel te komen. Dus de mensch heeft als doel op aarde: God te dienen, en als middel daartoe gebruikt de mensch de Staat, om te komen tot het einddoel: den hemel. De N.S.B., met haar op Duitsche leest geschoeid program draait de zaak precies andersom. Voor enkele weken diende de minister Göring op den Rijksdag een wetsvoorstel in, las het voor, vroeg of er iemand was, die op- of aanmerkingen wist te maken. Er was niemand, die iets durfde tegenspre ken, dusaangenomen. Men moest ook maar eens het „lef" hebben, dan gaat men automatisch naar een concentratiekamp. Als leider der Duitsche jeugd is aangesteld een persoon, welke modern heiden is. Voor de geestelijke belangen der Duitsche jeugd is aangesteld een anti-christelijk persoon. Op de vraag: wat zal er van de Duitsche Katholieke jeugd terecht komen, zal men zelf wel het antwoord kunnen geven. Nu zal men zeggen: Duitschland is Holland niet, maar men moet niet vergeten, dat, wanneer de N.S.B. in Holland zegeviert, men geen Katholiek leider zal krijgen. Wan neer men het program der N.S.B. vergelijkt met het Duitsche program, blijkt ten sterk ste, dat het op Duitsche leest is geschoeid. Spr. begrijpt trouwens niet, waarom er Ka tholieken zijn, die de N.S.B. vóórspreken. Het is al precies hetzelfde, als ten tijde van het Socialisme. Er worden series mooie beloften gedaan in fascistische vergaderin gen en tijdschriften, en men zegt dan: „dat is je ware"; terwijl men absoluut onbekend is met de eigenlijke programmapunten, waar het op aan komt. Want een oprecht Katholiek, die goed het streven kent van de N.S.B., kan onmogelijk hiermee mede gaan. In de pracht vastenbrief is er trou wens al vojdoende over gesproken. En dat moet voor een Katholieke kerel, die het goed meent, voldende aanleiding zijn om onze éénheid, waarvan zelfs onze Paus ge tuigt, dat zij vóór alles, boven alles en ten koste van alles moet bewaard blijven, te helpen bewaren. Spr. eindigt zijn inlei ding met een krachtig propagandistisch woord over de R. K. Staatspartij. De Gees telijk Adviseur, Kapelaan Suyker, het woord nemende, ging op enkele punten wat dieper in, en zeide tenslotte dat vooral de oorzaak, dat Katholieken wat meevoelen voor de N.S.B., hierin moet gezocht worden, dat men te weinig afweet van de R. K. Staatspartij. Pastoor Lühn, inmiddels ter vergadering gekomen, bedankt den heer Steinmetz voor zijn welgemeend woord over den Vastenbrief. De voorzitter sluit hierna te 10 uur deze bijeenkomst. Been gebroken. Zondagmiddag had tijdens den voetbalwedstrijd de heer Joop Veelenturf Wzn., het ongeluk, zijn been te breken. Na door dr. Weeder te zijn verbon den, is hij naar he St. Elisabethgesticht vervoerd. Brand. Zondagavond werd ons dorp opgeschrikt, doordat men hoorde dat er brand was in de Nieuwstraat. Inderdaad bleek, dat ook het geval te zijn. Door on bekende oorzaak was brand uitgebroken in de woning van den heer V. Op het oogen- blik, dat de brand uitsloeg, was niemand thuis. Door verschillende omstandigheden was men pas na 1 uur in staat op behoorlij ke wijze water te geven. Wegens het stille weer, was geen gevaar voor uitbreiding. Te ongeveer half acht was men de brand meester. Geboren: Agatha, d. van J. J. Schou ten en A. van Leeuwen Gijsbertus, z. van G. J. Spijker en I. M. A. van den Berg. Overleden: Hendrik van Dijk 2 mnd. Gevestigd: I. J. -Pouw en gezin van Amsterdam A. W. Roest van Leiden G. Maaskant van Nijmegen N. den Hou- deijker van Noordwijk. Vertrokken: G. W. Kromwijk naar Schoonhoven J. van Wijngaarden naar Alphen aan den Rijn C. de Jong naar de Burg (Texel). NIEUWVEEN. Wonderlijke afloop. Het driejarig dochtertje van den expediteur N. L. alhier wilde achter een parkeerende auto om de straat oversteken, toen de wagen van den fourage-handelaar P. W. met een matige snelheid naderde. Vóór de oogen van den vader werd het meisje door de auto gegre pen en viel languit onder het vehikel. De kleine krabbelde met een zwarte neusje het eenige „letsel" overeind. Over de rug der kleine liep een streep vet, een afdruk van de auto-as. De schrik, maar ook de opluchting bij den vader en de .an dere ooggetuigen was intens. Nieuwe gunning Dorpsstraat. Uit de eerste bron vernemen we, dat de laagste inschrijver voor de Dorpsstraat, de aan nemer A. J. 'de Beus te Uithoorn, de gun ning niet aanvaard heeft voor 10.430 met uitzicht op een extra vergoeding. B. en W. hebben het werk thans opgedragen aan de fa. Langhout te Oude Wetering, die als volgt had ingeschreven: perceel A ƒ10.250; perceel B. 5.240; massa 15.190. Voorloo- pig is slechts perceel A gegund, daar de Raad heden in spoedvergadering nog sanc tie moet verleenen voor het aangaan van een tweede leening, daar men met ƒ12.000 niet toe komt. In dw gemeente wordt thans ontstemming geuit, dat de opdracht niet aan Nieuwveensche aannemers is verleend. De fa. v. d. Breggen en Boeree alhier schreef in voor 15.681 en J. Kwakenbos voor 15.800. SPORT VOETBAL L V. C. B. P. F. C.Blauw Zwart. Als scheidsrechter Holsterhuis beginnen fluit, blijkt dat P. F. C. 1 en BI. Zwart 2 invallers tellen. BI. Zwart wint den toss, zoodat P. F. C. aftrapt. En 't zijn de rood zwarten, die het eerst in den aanval zijn, waarna ook BI. Zwart een bezoek aan den overkant brengt, waar de keeper het ge vaar bezweert. Snel gaat 't spel op en neer met de P. F. C.'ers iets gevaarlijker. Als de Poeldijksche rechtsbuiten goed voorzet, maakt een der backs corner. Deze, goed genomen, belandt in veilige handen van den keeper. Na een schermutseling voor het BI. Zw. doel wordt de bal naast ge schoten. Het is P. F. C., dat steeds vurig op de bal zit en stevig speelt, waardoor de BI. Zwarten weinig kans krijgen. Een 2de corner noteeren we, welke op niets uit loopt. BI. Zwart trekt ten aanval, waarbij de linksbuiten hard in schiet, maar wederom wordt het schot gekeerd. BI. Zw. komt er beter in en wel noteeren 'n paar keurige schoten van den midvoor. Door uit te loo- pen vorkomt Westgeest 'n zeker doelpunt. Na de uittrap krijgt de midvoor de bal te pakken, passeert 3 spelers en met heel P. F. C. achter zich schiet hij keurig in 01, waarna spoedig rusten. Na de rust neemt BI. Zwart 't spel ge heel in handen. Daarna een serie aanval len van P. F. C., doch Konst heeft er nu goed het oog in en staat als een rots in de branding. Daarna nog een paar BI. Zwart- aanvallen, waarbij de bal eenmaal ver dwijnt maar niet in 't doel. Hij belandt vei lig in 'n duivenkas. P. F. C. wijzigt haar opstelling, doch niets helpt en BI. Zwart met de overwinning in 't zicht verdedigt met man en macht. Met P. F. C. sterk in den aanval fluit scheidsrechter Holsterhuis welke uitstekend leidde, einde. Een gelijk spel had o.i. de verhouding beter weerge geven. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Steeds Hooger. Leiden 3 verraste Steeds Hooger 1 ge heel en al, om haar met een 32 nederlaag naar huis te zenden. Hiermede heeft Steeds Hooger haar eerste nederlaag te pakken en Leiden 3 haar eerste overwinning. Adolf Kolping 2 verpletterde Steeds Hooger 2 met niet minder dan 61. Steeds Hooger 3 kon het ook al niet win nen van Foreholte 3 en kreeg een 32 ne derlaag te slikken. Zoodoende is het al een heel ongelukkige dag voor Steeds Hooger geweest, niet één winst puntje van de zes. Zondagmiddag is een taxi op de Hooi gracht tegen een boom en daarna tegen perceel 73 gereden. Taxi, huis en boom werden beschadigd. De inzittenden kwa men er zonder ongelukken af. STADSNIEUWS SCHADEVARING. Een waarschuwing aan belanghebbenden. Onlangs bracht een schipper met zijn vaartuig schade toe aan een ander vaar tuig, eigendom der gemeente Leiden, het welk in deze stad aan een wal gemeerd lag. De van den schipper gevorderde betaling voor het herstellen der schade werd door hem geweigerd, waarop een rechtsvervol ging werd ingesteld, die, tengevolge van door den schipper opgeworpen moeilijk heden, eindigde in een betaling van vier-en een-half maal het oorspronkelijke bedrag. Hieruit is ook voor anderen leerling te trekken, te weten: lo. Betaal de niet door assurantie gedek te schaden, welke ge veroorzaakt hebt en paai u zelf niet met de gedachte, dat voor een betrekkelijk gering bedrag geen pro ces zal worden gevoerd; 2o. vraag, alvorens het tot een proces te laten komen, deskundig advies in die ge vallen, waarin de schuldvraag u twijfel achtig voorkomt; 3o. betaal, indien ge het proces hebt verloren en laat het niet komen tot beslag of executie, hetgeen de schuld slechts ver hoogt; 4o. voorkom schade en vaar omzichtig. Een ruilende zwijntjesjager. Zaterdag meldde zich zekere van der R., alhier woonachtig, met een eerste klas heerenrijwiel aan de Bank van Leening te Nijmegen, met de bedoeling de fiets te be- leenen. De man stelde zich zoo vreemd aan, dat de ambtenaren argwaan kregen en de politie waarschuwden. Toen eenige rechercheurs hem ondervroegen, kon de man de herkomst van het rijwiel niet aan geven. Op het politiebureau viel hij door ae mand en verklaarde hij afkomstig te zijn uit Leiden en aldaar een oude fiets gestolen te hebben en daarmede naar Voorschoten gereden te zijn. Daar heeft hij de oude kar langs den weg ingeruild tegen een nieuwe en is daarop naar Nij megen gepeddeld om „zaken te doen" in de Bank van Leening, waar hij door Je po litie werd verrast. De rijwieldief is aan den commisaris van politie alhier uitgele verd. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 4500 M. Kloos, Noord- wijk aan Zee, Hoofdstraat 7a. Café Uittr. E.: M. Kloos, Noordwijk aan Zee, d.d. 31 Dec. 1933. Wijz. handelsn. in: L. Steen voorde. 2084. J. Markus, Alphen aan den Rijn, Hoofttsraat 19. Vleeschhouwerij. Uittr. E.: J. Markus, Alphen aan den Rijn, d.d. 1 Febr. 1934. Men deelt ons mede, dat het program ma van het ballet Jooss, dat morgenavond in den Schouwburg optreedt, aldus gewij zigd is, dat in plaats van de „Zeven Hel den" gegeven zal worden „Pavane op den dood van een Infante." In het Concertgebouw „Concordia" is in den nacht van Zaterdag op Zondag „om 3 uur" de 21-jarige L. H. uit Rijswijk bij het dansen onwel geworden, met het hoofd tegen een tafel geslagen en door den E. H. D. met 'n lichte hersenschudding naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De jonge man had 5 uur eerder in bed moeten lig gen.... LAATSTE BERICHTEN CRISIS-ARBITRAGE-COMMISSEE. De „Staatscourant" van hedenavond be vat de benoeming en indeeling van de Cri sis-Arbitrage-Commissie. Gevormd zullen worden twee Kamers, Kamer I en Kamer II. Tot voorzitter der Commissie is benoemd: mr. W. Nolen, ad vocaat en procureur te Rotterdam. tot ondervoorzitter: mr. F. M. Wes- terouen van Meeteren, advocaat en procu reur te 's-Gravenhage, tot leden: mr. A. C. E. M. de Groot, advocaat en procureur te- 's-Gravenhage, jhr. mr. H. de Ranitz, ad vocaat en procureur te 's-Gravenhage, mr. W. G. Borgerhoff Mulder, rechter-plaats- vervanger te 's-Gravenhage en mr. F. C. Bakhuizen v. d. Brink, advocaat en procu reur te Heemstede. Kamer I zal bestaan uit den voorzitter en de leden mrs. de Groot en jhr. de Ra- nitsz; Kamer II uit den ondervoorzitter en de leden mrs. Borgehoff Mulder en Bak huizen v. d. Brink. Als secretaris is aan de commissie toe- naar bij het Landbouw-Crisis-Bureau van gevoegd: mr. H. M. Zwart, tijdelijk ambte- het Departement van Economische' Zaken te 's-Gravenhage. Steun aan de suikerbietenteelt. De commissie inzake steun aan de sui kerbietenteelt maakt bekend, gezien het bepaalde in art. 7 der regeling 1933, dat overdracht van garantie 1933 slechts tot 1 Maart a.s. zal kunnen geschieden. TELEGRAMMEN DE TOESTAND IN OOSTENRIJK 85 Kinderen gedood, te Sandleiten? PARIJS, 19 Febr. (V.D.) De socialis tische „Populaire" publiceert op opvallen de wijze een bericht uit Weenen, waarin beweerd wordt, dat in de woningcom- pleexn Sandleiten de lijken van 85 kinde ren onder de 14 jaar zijn gevonden, die bij de bloedige gevechten van de laatste dagen zijn gedood. In een artikel keert de „Populaire" zich tegen de tendentieuze strekking van de beschouwing en de berichten in de Parij- sche pers over de gebeurtenissen in Oos tenrijk. Niet alleen ontbreekt ieder woord van achting of deernis voor de slachtoffers der straatgevechten, doch men overlaadt Dollfuss met lofuitingen en stelt hem voor als de ware kanselier van Oostenrijks on afhankelijkheid. Tenslotte veroordeelt het blad de Italiaansche politiek tegenover Oostenrijk. De gemeenschappelijke verklaring LONDEN ,1 9Febr. (V.D.) De corres pondent van de „Times" te Rome meldt, dat men aldaar groote beteekenis hecht aan de gemeenschappelijke verklaring der drie mogendheden inzake de Oostenrijksche onafhankelijkheid. Dit is de eerste maal se dert den oorlog, dat de drie mogendheden gemeenschappelijk hun overeenstemmend oordeel bekend maken. Weliswaar heeft het bijna twee weken geduurd alvorens de drie mogendheden erin geslaagd waren een formule te vinden, waarop zij het met el kaar eens konden worden. Te Rome hoopt men, cfet Dollfuss thans niet langer de noodzakelijkheid van stappen bij den Vol kenbond zal volhouden. Zou deze hoop te leurgesteld worden, dan zou Italië echter geen bezwaar tegen een Oostenrijksche dé marche bij den Volkenbond maken en on getwijfeld Oostenrijk te Genève ook steu nen. Beoordeeling te Boedapest. BOEDAPEST, 19 Febr. (V.D.) In een interview met een Hongaarsch persverte genwoordiger verklaarde Bondskanselier Dollfuss, dat hij nog niet kon mededeelen of hij zal deelnemen aan de door de bla den aangekondigde conferenties te Rome. Van een Tolunie kon momenteel geen sprake zijn, wat echter niet uitsloot dat tusschen Oostenrijk en Hongarije een nog nauwere samenwerking tot stand kwam. De ochtendbladen te Boedapest beoor- deelen de vooruitzichten voor de komende bespreking over een nauwere samenwer king tusschen Oostenrijk en Italië met vrij groote reserve. Sommige bladen achten 't voorbarig thans reeds van een Oosten- rijkschHongaarsche Tolunie met inscha keling van Italië te willen spreken. De eco nomische samenwerking tusschen Oosten rijk en Hongarije overschrijdt thans reeds het kader van een normaal handelsver drag. Voorloopig kan slechts van een ver dieping der tegenwoordige samenwerking sprake zijn. Of deze tot een Tolunie zal kunnen leiden kan niet van tevoren ge zegd worden, aangezien daarvoor groote technische, economische en politieke moei lijkheden bestaan. BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd. Roxy: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. Casino: Afgekeurd. Vi l COEDC VECCM 'GBEMGGN VELV4A6T Ontslagen bij het onderwijs. WEENEN, 19 Febr. (V.D.) De Bonds- commissaris voor Weenen heeft 8 directeu ren van hoogere onderwijsinstellingen in verband met hun politieke gedragslijn uit hun functies ontslagen. Zij hebben mede- deeling gekregen hedenmorgen niet meer op hun post te verschijnen. DYNAMIET-AANSLAG OP |J HOOGSPANNINGSKABEL Nog geen rust te Weenen? WEENEN, 19 Febr. (V.D.) Het hoofd bureau van politie te Weenen heeft heden tegen den middag telegrafisch bericht ont vangen, dat op den hoogspanningskabel Weenen-West een dynamiet-aanslag is ge pleegd. De dader is onbekend. Nadere bij zonderheden ontbreken nog. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 19 Febr. Vee. Aanvoer: 514 vette runderen, 243 vette kalveren, 272 schapen en lammeren, 965 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 5660, 5054 en 38 42 cent, vette ossen 5357, 4448 en 38 40 cent, vette kalveren 90100, 8085 en 5868 cent, varkens (lev. gew.) 6468, 3134 en 2830 cent, schapen 40, 36 en 34 cent, lammeren 42, 38 en 35 cent. Prij zen per stuk: schapen f 201510, lamme ren f 171310. Overzicht: Vette koeien en ossen iets ruimer aanvoer, handel lui, prijzen als Dinsdag, een prima beest 2 cent boven noteering; vette kalveren iets min der aanvoer, handel kalm, prijzen minder kwal. iets hooger; schapen en lammeren aanvoer minder, handel lui, prijzen als vo rige week; varkens ruimer aanvoer, han del traag, prijzen iets lager. AMSTERDAM, 19 Febr. Vee. Aange voerd 3 wagons geslachte runderen uit De nemarken. 540 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 56—60, 2de kwal. 4851 cent, 3e kwal. 4046 cent per kg. slachtgewicht; 87 melk- en kalfkoeien f 160 210 pe rstuk; 112 vette kalveren: le kw. 6060, 2e kw. 5258, 3e kw. 4650 cent per kg. levend gewicht; 82 nuchtere kalve ren f 59 per stuk; 94 schapen 1519 per stuk; 678 varkens: vleeschvarkens 89110 kg. 4344 cent, zware 4243 cent en vette 4243 cent per kg. slachtgewicht; 32 paar den f 60110 per stuk. Overzicht: Runde ren flinke aanvoer, stille handel, prijzen iets lager, vette kalveren behoorlijken aan voer, handel vlug en prijshoudend, varkens matige aanvoer, handel kalm, prijshoudend. STOMPWIJK, 17 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd 4483 stuks. Prijzen: kippen eieren kleine f 2.602.75 en kippeneieren f 2.803.35 per 100 stuks. NIEUWVEEN, 17 Febr. Eierenveiling. Aanvoer: 1927 kippeneieren f 2.853.15 en 32 eendeneieren f 2.402.60 per 100 stuks, kaas 26 cent per pond. "Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 19 Febr. 193* L.K. Heden. I Industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Calvé Delft c. v. A Küchenm. Acc. Ned. Ford Philips Gem. Bez. Uni Lever Petroleum: Kon. Olie Per lak Rubber: A'dam Rubber Deli Bat Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mij. Suiker: H.V Adam Vorstenlanden Java Cultuur N.l.S.U. Tabak: Deli My. Senembah Deli Bat Tabak Oostkust Am. Fondsen: Ani. SmeUing Anaconda Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oii Sen. Aviation Int Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit. St Leather Union Pacific Wabash Tidew. Ass. Oil United St Steel 34Vs 201,4 571/2 >%a "2l/a 2511,, 1777/a 1037a 35V,/1 90V, «Va "44a 1725,, 24 a 801 k 441/, 633/, 317A 44'/, 633/, 317a 407a 81/, 46'/, 8l/. 1% 133 7% 133 1893/, 241/, 104 793/, 1891/, 241/, 104 80 1181/, 1431/, 1271/, 241/4 llSS/8 146 1271/, 241/, 303/, iif/a lö/l8 297, 2 Va 301/s 103/18 l°/'l6 297a 2Vl "7ie 4°/8 «Va 13',, 47B I»/b 661 t IV/u "7a 47a 141/. 131/3 43/, 73/, 56", 14V, 63/, IV, I9Va 3V< if-Tia 363/, 63/, T'/a 79'Va 37,8 l'/ia 363/,

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3