HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. MAANDAG 19 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 KATWIJK. V. V. V. De Vereeniging voor Vreem delingenverkeer hield haar jaarvergadering in „Casa Cara". In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer Eikelenboom, waardeering uit voor de groote opkomst. Verder besprak de voorzitter de gemaakte reclame, die volgens de meening van het bestuur onvoldoende was geweest en het contract met het desbetreffend bureau was dan ook opgezegd. In het ledental was geen wijziging gekomen. De heer Mooyekini, penningm., deed rekening en verantwoor ding. Inkomsten over 1933 ƒ2372.66, uitga ven 2367.74, batig saldo 4.92. De heeren Boekhoven en Lammens brachten rapport uit. Alles was in orde. De penningm. werd dank gezegd voor zijn geleverd werk. Uit het jaarverslag van den secretaris verna men we, dat het aantal ingeschreven bezoe kers 125000 was geweest, een record. Een verzoek om publieke telefoons aan net strand had succes. Idem die aan de Bou levard. Van een onbekende was Vvor de kas ƒ50.ontvangen. Met de beb:ssching der Zuidduinen wil het niet vlotten. Melding werd gemaakt van de verlenging der Bou levard in Zuidelijke richting, hetgeen een voordeel voor Katwijk werd genoemd. Ook over de nieuwe weg Katwijk-RijnK.-Zee werd met lof gesproken. Het gemeentebe stuur heeft de toezegging gedaan te trach ten tot een andere regeling te komen ten opzichte van het kampeerterrein. Door het informatiebureau werden 508 schriftelijke inlichtingen verstrekt over pensions en 410 over kamers, terwijl ruim 600 mondelingen inlichtingen werden gegeven. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den gekozen de heeren C. de Best en H. G. Lammens. Tot controle-commissie J. A. Colleete en P. C. Heemskerk. Na eenige huishoudelijke aangelegenheden besproken te hebben sloot de voorzitter onder dank de vergadering. VOORHOUT. Bloemen- en Huisvlijttentoonstelling. Zaterdagmiddag heeft in het Parochiehuis de officieele opening plaats gehad van de Bloemen- en Huisvlijttentoonstelling, uit gaande van het Patronaat en de St. Jo- sepr-Gezellen-vereeniging. De opening werd verricht door den Bur gemeester dezer gemeente, den Edelachtb. heer G. Bulten, die alle aanwezigen har telijk welkom heette. Hij wees er in zijn openingswoord op, dat de resultaten van het werk, hier door de jongens van het Patronaat getoond, in de eerste plaats te danken is aan de leiders, die zich hiervoor ook veel moeite getroost hebben. Op deze zeer interessante tentoonstelling kan men tevens zien, van hoeveel belang en hoe nuttig het Patronaat is. Met toewijding is er gewerkt en de resultaten kan men hier thans zien, en naar sprekers meening kun nen zij alleszins tevreden zijn, temeer daar het goed broeien van bloembollen zeer moeilijk is. De inzending van den heer van Wierin- gen laat zien, dat men bolbloemen heel goed met andere gewassen combineeren kan ,om tot een mooi geheel te komen. Spreker hoopte, dat na deze tentoonstel ling nog meerdere zullen volgen, en dat er dan meer speciale huisbroei-inzendingen zullen zijn. Ook de huisvlijt-tentoonstelling geeft zeer veel moois te zien, en is alleszins be zienswaardig. Spreker feliciteert het Pa- tronaatsbestuur en de inzenders met deze tentoonstelling, en hij twijfelt niet aan het slagen dezer tentoonstelling. Tevens brengt hij zijn dank aan de jury voor het toeken nen der prijzen. Kapelaan Bakker dankte den Burgemees ter voor zijn woorden, en tevens allen die hun medewerking hebben verleend, spe ciaal den heer H. C. v. Wieringen voor zijn inzending groene en bloeiende planten. FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 25) C Ze steunde met den elleboog op haar kussen en keek naar de openstaande ven sters, waarvoor geen gordijnen hingen. De maan scheen, matzilveren schijnsel vloeide door de stille lucht. Het was zoo stil, dat Jenny het zwakke gekabbel van de rivier kon hooren. In de kamer was een heldere schemering, die vorm en lijn liet zien, licht en schaduw, maar geen kleur. Het delphi- nium-blauwe karpet, de glimmend-metalen rand aan het voeteneinde van het ledikant, het patroon van blauw, rose en lila in de gebloemde gordijnen, alles had dezelfde egaal-grijze tint. Jenny staarde de schemering in en vond afleiding door bij zichzelf al de onzichtba re kleuren op te noemen. Het was zoo'n al leraardigste kamer, met de breede ven stens, die een uitzicht hadden over de vrij heid der groene vlakten, waardoor de ri vier zich slingerde. Jenny had de meubels zelf uitgezocht, sommige er van had ze sa men met Anne gekocht. Ze herinnerde zich den dag, dat ze die beeldige cretonne ge vonden had cretonne om van te droo- 'men gewoon, met bloemen bekoorlijker van vorm dan echte, met kleuren, te mooi om werkelijk te zijn. Een schok voer plotseling door Jenny. Ze had dat tegen Anne gezegd: O, Anne, het is te mooi om werkelijk te zijn!" En Anne had geantwoord: „Wat 'n onzin! Hiermede was de tentoonstelling officieel geopend. Rondgaande in de zaal kan men niet an ders zeggen, dan dat hier zeer veel moois te zien is, inzendingen als b.v. van C. Ves ter, Gebr. v. d. Nouland en Th. v. d. Hulst zijn af. Als eenige inzender op het gebied van huisbroei was aanwezig de heer A. J. Vlasveld met een zeer mooie collectie, waarvoor hij dan ook terecht een eersten prijs verwierf. Van de St. Jozefgezellen verwierven de volgende inzenders een prijs: 1ste prijs J. v. d. Nouland, 2e N. v. Steyn, 3e M. Venne en 4e A. v. d. Lans. Van de Patronaatsjon gens verwierven een prijs: le pr. Gebr. v. d. Nouland, 2e C. Vester, 3e J. Bierman, 4e P. v. Kampen en 5e J. v. d. Hulst. Het middenvak werd ingenomen door een door den heer H. C. van Wieringen ter op luistering ingezonden collectie cactussen en bloeiende planten. Deze verwierf een eer volle vermelding. Eervolle vermeldingen vielen verder ten deel aan: J. v. d. Nouland, Gebr. v. d. Nou land, C. Vester, J. Bierman, A. J. Vlasveld, Th. v. d. Hulst, M. Venne, J. v. d. Hulst Pz. Ook de afdeeling huisvlijt geeft zeer mooi werk te zien, en alle inzenders heb ben ongetwijfeld hun uiterste best gedaan. Speciaal vermelden wij eenige zeer mooie penteekeningen op glas, van een werkloo- zen jongeman uit Rotterdam. Voor huis vlijt verwierven A. en H. van Kampen den eersten prijs en J. Maurits een tweeden prijs. Voor teekeningen verwierf J. v. Kes- teren den eersten en A. v. Kampen den tweeden prijs, van de St. Josephgezellen- vereeniging. De patronatsleden H. v. d. Plas en A. Heuzen verwierven resp. een eerste en tweede prijs, eveneens voor tee keningen. Eervolle vermeldingen kregen: G. Heemskerk, J. v. Kesteren, J. Zoet, L. v. d. Meer, J. Angevaare, J. v. Berkel, B. v. Kampen, A. Heuzen, J. Vlasveld, M. Ven ne, Th. v. d. Hulst. Alles bij elkaar genomen is dit een zeer mooie tentoonstelling die een bezoek over waard is. Volksbond. Te circa 8 uur opende de waarnemende voorzitter, de heer Andr. de Groot, de algemeene ledenvergadering, waarbij spr. alle aanwezigen hartelijk wel kom heette en het woord gaf aan den se cretaris tot het voorlezen der notulen. De waarnemende secretaris, de heer J. van Gent, las hierop de notulen, die onder dank werden goedgekeurd. Ingekomen was o.a. schrijven van den heer J. Zwartjes, waarin hij ontslag neemt als voorzitter alsook als bestuurslid van den R. K. Volksbond, hetwelk voor kennis geving werd aangenomen. Het naar aanleiding van de te houden Centrale Raadsvergadering door den heer C. van Werkhoven ingediende voorstel om te komen tot contributieverlaging, werd na verweer van den heer Van der Voet, die o.m. wees op de wantoestanden welke thans te Weenen heerschten door den heer Van Werkhoven ingetrokken. De heer Van der Voet zei o.m., dat de leiders der arbeiders organisatie steeds naar beste vermogen de arbeiders zullen steunen, als de arbeiders ook maar blijven zorgen voor de noodige middelen. Voorts was nog -ingekomen schrijven van den Bondsraad, waarin stond vermeld,-dat zij ten gerieve van de Voorhoutsche inge zetenen bij de Nederlandsche Spoorwegen er op hebben aangedrongen, om 'n stoptrein te lasschen tusschen 8 uur en half 12. Nade re berichten hieromtrent zullen te zijner tijd nog worden bekend gemaakt. Hierna werd de heer Van der Voet, als oud-voorzitter en ex-raadslid op passende wijze gehuldigd. Met een woord van hulde van den voorzitter, die sprak namens de geheele arbeidersbeweging van Voorhout, werd dezen arbeidzamen man een geschenk aangeboden, in den vorm van een boek, getiteld: „Uit het Rijk van den Arbeid". De Waarom zou iets ter wereld te mooi zijn om werkelijk te wezen?" Jenny trok het fijne linnen laken hooger op; haar crepe-de-chine nachthemd was dun; het maanlicht scheen een stroom van kilheid de kamer in te dragen. Ze kroop warm onder de dekens. Haar gedachten glipten weer naar Anne. Waarom was ze in vredesnaam niet naar Hotel Haydon te ruggegaan? Misschien was ze tóch terugge gaan. Het was eigenlijk akelig dat ze niet wist waar Anne was akelig en verve lend; omdat er iemand naar haar toe moest om over het geld te spreken. Ze moesten weten, waar ze was Nico had gezegd, dat ze wel schrijven zou „Je zult ge rust wel wat van haar hooren." Natuurlijk zou ze schrijven. Maar gesteld, dat ze het niet deed gesteld dat ze nooit meer schreef! Een ellendig gevoel van eenzaamheid kwam over Jenny. Iedereen sliep, alles was zoo griezelig stil, alleen in de verte het zwakke gekabbel van stroomend water. Jenny was eenzaam, zooals men soms een zaam kan zijn in een droom. Ze was een zaam en ze was bang afschuwelijk, hui verig bang. Ze zei: „Anne, waar ben je? Anne! O, Anne!" En Anne leunde tegen de donkere borst wering van de Embankement. Ze was koud, hongerig en heel vermoeid; maar ze keek naar het dansende maanlicht-op het water, met rustige, serene oogen. XVI. Den volgenden morgen haalde John zijn auto uit de garage, waar hij die geduren de de week-end gelaten had om een lek aan den radiator te repareeren en reed in een razenden vaart naar Waterdane. Hij verkeerde in den gemoedstoestand, waarin een dergelijke veiligheidsklep de voorzitter voegde bij de overhandiging er aan toe, dat dit een blijk was van sympathie en erkentelijkheid voor het vele in het be lang van de arbeiders gedaan, voor al het geen hij heeft bijgedragen speciaal in hun belang. De heer W. van der Ploeg, namens „St. Deus Dedit", en de heer Lukassen namens de R. K. Bouwvakarbeiders, en de heer C. van Werkhoven namens degenen die buiten de vakvereeniging stonden, huldigden den oud-voorzitter op waardige wijze. Uit al deze toespraken bleek wel duidelijk, hoe de arbeid van den heer Van der Voet werd gewaardeerd. De heer Van der Voet dankte op de al lereerste plaats voor het stoffelijk blijk van waardeering hem door den vice-voorzitter overhandigd. Voorts dankt spr. de spre kers en zegt toe, steeds klaar te zullen staan met zijn adviezen, voor zoover men die nog van hem vraagt. Ten slotte spoort spr. de leden aan vooral de saamhoorig- heid zooveel mogelijk te betrachten, tot grooteren groei der vereeniging. (Applaus). Met overgroote meerderheid werd tot be stuurslid gekozen de heer Chr. van der Ploeg, terwijl ten slotte de heer Fl. Olijkan werd gekozen tot voorzitter van de afd. Voorhout van den Ned. R. K. Volksbond. De voorzitter feliciteert beide heeren met hun benoeming, en hoopt en vertrouwt, dat het belang der vereeniging steeds hun hoog ste goed zij. De heer M. de Haas bracht hierna verslag uit van de onder af deeling Hulp in Nood, terwijl de heer J. van Gent verslag van het Ziekenhuisfonds gaf en de Controle Commissie mededeeling deed, dat kas en boeken van den penningmeester in goede orde waren bevonden. Bij de rondvraag vroeg de heer Zuidhoek, of het misschien mogelijk zou zijn, dat 1 cent per week meer wordt betaald aan contributie, opdat men dan automatisch lid wordt van de R. K. Kiesvereeniging ter plaatse, hetgeen door het bestuur zal wor den onderzocht. Nadat nog eenige leden bij de rondvraag de revue passeeren, sluit de voorzitter de vergadering met een woord van dank voor opkomst en aangename gedachtenwisse- ling, op de gebruikelijke wijze. SASSENHEEM. De Oude Postbrug. Aangezien de Oude Postbrug voor het rij wegverkeer, ko mende uit het zuiden, een ongunstige ver keerssituatie oplevert, omdat er onvoldoen de rijruimte is tusschen de tramrails en het oostelijk voetpad, hebben de A.N.W.B. en de K.N.A.C. bij' het betrokken wegbe- stuur op een spoedige verbetering aange drongen. Naar aanleiding hiervan hebben betrokken autoriteiten van de Rijkswater staat bericht, dat op 5 Febr. j.l. het verbree- den van de brug is aanbesteed, en dit werk is gegund zoodat binnenkort uitvoering zal geschieden. Dit werk omvat het ver- breeden van de bestaande brug en het ma ken van een nieuwe voetbrug ten Zuid- Oosten van de tramrails, waardoor gelegen heid wordt verkregen om een rij of voer tuig vanuit de richting Oegstgeest gelijk tijdig op de brug te laten passeeren met de tram. Telefooncel. Op den hoek van de Teij- lingerlaan naast de Klapbrug is men van de telefooncentrale bezig met het plaatsen van een publieke telefooncel. Dit beteekent een groote verbetering. TER AAR. Geboren: Laurentius Cornelis z. van J. SassenFransen. Jansje Hendrika d. van W. Heijns en Pijper. Theodorus z. van H. Bader en°v. d. Hoorn. Hendrik z. van P. de Kleer en v. d. Laan. Adria- eenige uitweg is. Hij voelde een wilde be geerte om een of andere overtreding te ple gen, politie-agenten te trotseeren en ruzie te maken met Nicholas Marr! Nu Anne hem ontglipt was, lag het voor de hand, dat hij met iemand ruzie moest zoeken en Nicho las was de persoon, die daarvoor het eer ste in aanraking kwam. Hij vond zijn aangetrouwden neef in de bi bliotheek en trok direct van leer. „Hoor eens, Marr, ik heb er nu genoeg van! Weet je waar Anne Waveney is, of weet je het niet?" „Waarom vraag je me dat?" „Dat gaat je geen steek aan. Ik wil het weten; en wat meer is, ik zal hetweten!" Nicholas verstrakte 'n beetje. Hij bleef vriendelijk, maar het was vriendelijkheid op armslengte. „Zoo", zei hij droogjes. „Nu, ik weet niet waar zij is." „Weet je het niet?" „Je vraagt het op een toon alsof je denkt dat ik het wel weet. Maar ik weet het wer kelijk niet. Heb je nog iets?"' John's drift sloeg als een woest golf in hem omhoog, maar hij dwong zich tot kalmte. „Weet niemand waar zij is?" „Zoover mij bekend is neen. Zijen fin, ik wil het je wel zeggen, ze was giste ren hier." „Dat is geen nieuws voor me." „Ze kwam hier en wist het zoo aan te leggen dat ze een onderhoud met Jenny had. Jenny was er heelemaal door van streek. Om volkomen eerlijk te zjjn, ik heb haar den toegang tot ons huis ontzegd. Ik wil haar hier niet hebben. En ik wil ook niet dat Jenny zich overstuur maakt." „Zoo, nu komen we ten minste verder," meende John met iets van grimmige vol doening. „Maar je kunt niet volstaan met UIT DE RADIOWERELD Programma's van Dinsdag 20 Februari. Huizen, 301 M. KRO-uitz. 4.00—5.10 HIRO. 8.00 Morgenconoert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door kape laan Hendriks. 12.15 Lunchconcert door de KRO-Bos. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modeoursus. 4.00 Afgestaan aan de HIRO. 5.10 Concert door het KRO-orkest. 6.40 Cursus Esperanto. 7.15 Ir. C. J. de Vries over de Adriati- sche Zee. 7.35 Joego-Slavische muziek (Gramo foonplaten). 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Lijdensmeditatie door pastoor Th. J. v. Noord uit de St. Josephkerk te Rotter dam. 9.35 Concert door het Stedelijk Orkest van Maastricht. Te 9.30 en 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitz. 5.30—6.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Kookpraatje Mevr. R. Lotgering- Hillebrand. 11.00 Orgelconcert P. v. Egmond Jr. m.m.v. A. Hermes, alt. 12.00 Ensemble Otto Hendriks en Gramo foonplaten. 4.30 Radio-Kinderkoorzang oJ.v. J. Ha mel. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugd halfuurtje v. d. VPRO o.l.v. Ds. B. J. Aris. 6.00 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte. 7.30 Engelsche les Fred Frey. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Dajos Bela en zijn orkest. 8.45 Gramofoonplaten. 9.00 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte m. m.v. J. v. d. Woude, viool. 9.30 1ste en 2de bedrijf van „De Trein- duivel" van A. Ridle en B. Merivale: Re gie: K. Kleyn. 10.15 Dajos Bela en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonplaten. 11.1512.00 Dajos Bela. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 en 11.20—11.40 Lezingen. 12.20 Orgelspel. 12.50 Commodore Grand orkest. 1.50 Midi. Studio-orkest. 2.20 Voor de scholen. 4.50 Het Grinke Trio. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Wolf's liederen. 7.10 Duitsohe causerie. 7.40 Het Bridgewater kwintet mm.v. so praan. 8.50 Causerie. 9.20 Berichten. 9.40 „Scrapbook for 1909", oud program ma m.m.v. orkest, solisten en Gramofoon platen. 10.40 Voordracht. 10.45 Dansmuziek Graimofoonpl. nus z. van C. v. d. Haven en Kalshoven. Antje d. van G. Rijnsburger en Broer. Jacobus Cornelis z. van J. Touw en Spring in 't veld. Overleden: C. Vis 76 j. wed. van C. Hofstede. Gevestigd: H. van Klaceren van Koudekerk, J. C. M. Speet van Drieber gen. J. Bosman van Alkemade. Vertrokken: J. R. Bermsma naar Leiden" Th. Wijfje naar Alphen aan den Rijn. p. post naar Amsterdam. iets dergelijks te zeggen zonder nadere verklaring." „Het is heusch beter dat ik die achter wege laat." Nicholas wachtte even. „Ik heb al meer gezegd dan ik wilde. Iedere fami lie heeft haar onaangenaamheden en haar zwarte schapen. Je doet verstandiger je er buiten te houden." „Je wilt zeggen, dat ik mij als buiten staander met mijn eigen zaken moet be moeien, nietwaar? Nu, ik voel me heele maal geen buitenstaander in dit geval ik beschouw het als mijn eigen zaak. Als Anne's vader of een van haar broers nog leefde, zou het anders zijn. Die heeft ze nu niet, maar ze heeft mij. Ik mag een armzalige plaatsvervanger zijn, toch be schouw ik mezelf als zoodanig. Ik ver zoek je dat goed in 't oog te houden, ik ben haar naaste mannelijke bloedverwant ik neem Tom Waveney's plaats in. Ik heb Courtney, den oudsten zoon niet ge kend, maar Tom wel ik diende in zijn regiment. Hij was «en reuzen kerel. Als hij er geweest was, zou ik me er natuur lijk niet mee bemoeien." „Je bent het hoofd der familie, daar is niets tegen in te brengen", erkende Nicho las met nauw verholen sarcasme. „Ja, dat ben ik inderdaad, de feiten zijn nu eenmaal niet anders. En ik wil je nu een verklaring geven?" „Je kunt de kwestie heusch beter op zijn beloop laten, John. Neem gerust van mij aan dat je niets bereikt." „Dat neem ik van niemand aan. Ik wacht op de gevraagde verklaring." Nicholas liet een uitvorschenden blik op hem rusten. Was het niets anders dan kop pigheid, dat hij zoo op zijn stuk bleef staan?" „Vooruit dan maar", hernam hij. „Laat ik het je uitleggen. Maar het zal je niet 10.5012.20 Dansmuziek door Lew Stone en zijn Band. „Radio-Paris", 1796 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Pascal-orkest. 9.05 Zang- en cembalo-recital. 10.20 Zang en gui/taar. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Hotel Angleter- re. 2.10 Viool- en pianorecital. 2.30 Gramofoonplaten. 2.50 Omroepstrijkorkest 3.304.20 Concert uit het Palace-HotefL 7.50 Omroeporkest. 8.40 Radio-tooneel. 9.35 Solistenooncert. 10.2511.50 Dansmuziek. Lange nberg, 456 M. 5.25, 6.30 en 10.35 Gramofoonplaten. 11.20 Populair concert. 12.20 Werag-Kamer-orkest. 3.50 Kamerconcert. 4.20 Gramofoonplaten. 7.40 „Don Carlos" opera van Verdi. Mm v. het Omroeporkest, -koor en solisten. 9.40 Gramofoonplaten. 10.2011.50 Werag-Kamer-orkest. Rome, 421 M. 8.05 Literair-muzikaal programma. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Omroepkleinorkest. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20, 6.50 en 7.20 dito. 8.20 Orkestconcert. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Omroepkleinorkest. 5.20 Omroepsymphonie-orkest. 6.20 Gramofoonplaten. 6.35 Omroepkleinorkest. 7.20 Zang. 8.20 dito. 8.50 Gramofoonplaten. 9.35 Symphonieoanoert. 10.30 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.40 Lortzing-concert. 9.20 Berichten. 9.45 Sportpraatje. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Omroeporkest. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.20—14.20 Brussel (VI.). 14.2016.50 Midland Reg. 16.5017.20 Daventry. 17.20—19.20 Brussel (VI.). 19.20—22.45 Warschau. 22.45afloop Daventry. 4e Programma, II.20—12.20 Kalundiborg. 12.2014.30 Luxemburg. 14.3016.00 Kalundborg. 16.0017.20 Langenberg. 17.20—19.00 North Reg. 19.0019.30 Locale uitzending. Tuin- praatje door den heer J. Jon ker, chef afd. Gem. plant soenen. 19.3022.50 Straatsburg. 22.50afloop Langenberg. Wijzigingen voorbehouden. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. Dompeling, koopman te Nieuw- v e e n, Kerkstraat 129. Cur. mr. H. P. van Heyst te Alphen. N. Timmer Jr., aannemer te Leiden, Medusastraat 21. Cur. mr. H. Burgersdijk te Leiden. A. Dortwegt, Sassenheim, Hoofd straat 350. Cur. mr. H. W. Averbeck te Leiden. meevallen wat je te hooren krijgt! Zooals ik al zei, heeft iedere familie haar zwarte schapen, en het is niet bepaald pleizierig om over ze te praten. Anne deugt niet absoluut niet. Misschien heb je dat al wel geraden." John kookte inwendig. „Ga voort", ver zocht hij stug. Zijn lippen trokken strak. „Het is geweldig beroerd om zooiets te moeten zeggen", ging Nicholas wenkbrauw fronsend voort. „Maar er zit niets anders op. Anne is door en door slecht een dievegge, als je 't weten wilt." Het woord trof John als een harden klap. Het was niet waarop hij gerekend had. Hij wist wel niet goed wat hij anders verwacht had maar d i t niet, d i t in geen geval. Een dievegge! Het woord gaf hem een hui verig gevoel. „Onbegrijpelijk hé?" vroeg Nicholas. „Je zult het evenmin kunnen gelooven als wij eerst. Maar nu ik al zooveel heb losgela ten, kan ik je beter alles vertellen. Dit is geen onderwerp waar je graag dikwijls over praat." „Neen." „Het gebeurde kort voor Jenny en ik zouden trouwen. Het heeft Jenny haast vermoord. En het is Sir Anthony's dood geweest." „Wat is er dan gebeurd?" „Jenny logeerde in Londen bij haar peettante, mrs. Courtney. Tegen het eind van haar verblijf kwam Anne voor een paar dagen. Mrs. Coutrney kon haar niet te logeeren hebben ze was eigenlijk nooit bijzonder op Anne gesteld. Zij is een verbazend verstandige vrouw, een vrouw met doorzicht en menschenkennis even een nadenkenden pauze, „neen, ze mocht Anne nooit." „En?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10