DONDERDAG 15 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN CHAUFFEUR VAN VRACHTAUTO GESLINGERD. Overreden en gedood. Gistermiddag is op den Rijksstraatweg in de gemeente Steenwijkerwold, de 22-ja- rige chauffeur W. Hoek uit Leeuwarden, die achter op den wagen zat, van een vrachtauto geslingerd en onder de wielen terecht gekomen. De ongelukkige was bijna op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader. JONGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond omstreeks zes uur werd op den Aaldenkerkerweg te Venlo de 13-ja- rige jongen J. Schutte bij het oversteken van den weg door een vrachtauto van de firma Jacobs uit Venlo overreden. De jongen was op slag dood. KIND IN KOKEND WATER GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Dinsdagavond is een tweejarig kind van den heer W. Keizer te Steenwijk in een onbewaakt oogenblik in een tobbe met ko kend water gevallen. Gisteren is de kleine aan de gevolgen van de opgeloopen ver wondingen overleden. ARM TUSSCHEN LIERDRAAD. Bij het lossen van zakken met zaad is, naar de „Geld." meldt, te Doesburg aan boord van een schip, aan de haven een ernstig ongeluk gebeurd. De 22-jarige schipperszoon Chr. Ruisaard uit Rotterdam was aan boord van het schip van zijn va der, „De Dankbaarheid", bezig de motor lier te bedienen, waarmede de zakken gelost werden. Een draad van de lier liep daarbij vast en de jongeman wilde dezen met zijn hand weder op de plaats bren gen. Zijn vingers raakten daarbij bekneld en toen werd eerst de hand en vervolgens de linkerarm tusschen den draad en de rol van de lier getrokken. De man kon met moeite uit zijn benarde positie verlost worden. Hij was vreeselijk Verminkt en leed hevige pijn. Dr. Rensing en dr. Kui per waren spoedig ter plaatse en verleen den de eerste hulp. De arm bleek op ver schillende plaatsen gebroken. Ook aan zijn rechterhand was de man gewond. Per politie-barncard is het slachtoffer naar het St. Elisabeths-gesticht te Doesburg over gebracht. Later is de hulp ingeroepen van den chirurg dr. Stuit uit Arnhem. De toe stand van den gekwetste is ernstig. ZWARE BINNENBRAND TE DEN HAAG. Gisteravond omstreeks half acht heeft een zware binnenbrand gewoed in de werk plaats van de electrische loonzagerij van D. Zegers aan de Dunne Bierkade te Den Haag. De brand werd ontdekt door een klein dochter van den heer Z., door wiens tus- schenkomst onmiddellijk de brandweer werd gewaarschuwd. Dank zij dit snelle optreden was het de brand mogelijk in korten tijd het vuur te blusschen, hetgeen geschiedde met de motorspuit van de Prin sestraat. In verband met het feit, dat veel hout en andere brandbare stoffen aanwe zig waren, rukte ook de spuit van den. Rijswijksche weg uit, doch deze behoefde gen dienst te doen. De schade bleef beperkt tot een klein gedeelte van de werkplaats. De oorzaak is vermoedelijk het vallen van een vonk in houtafval, dat daardoor aan het smeulen was geraakt. Toen de brand uitbrak, was in de werkplaats geen personeel aanwezig. De hoofdcommissaris van politie woonde de blussching bij. FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 22) John liet allen schijn varen. Hij keek haar aan met een strakke booze blik in de oogen en leek volmaakt onbewust van welk 'n lieflijk schilderij ze vormde, met de middagzon op de blonde haren en witte japon en met den roomig-blanken serin- gentak in de hand. „Ik kan het je beter onomwonden ver tellen, Jenny. Ik heb Anne vanmiddag ge zien." „Je hebt Anne gezien." Ze herhaalde zijn woorden .alsof ze ze ternauwernood be greep. „Ja, nog eens, ik heb haar gezien. Dus het heeft geen zin om langer te trachten me met een kluitje in 't riet te sturen." „Hoe zag je haar? Hoe kon je haar zien?" Jenny's stem klonk laag en angstig. „Ik zag haar. De rest doet niet ter zake." „Maar je kent haar niet." „Ik kende haar direct. Ik wil haar adres hebben." „Waarom vraag je het haar zelf niet?" viel Jenny met een geprikkelde hoofdbe weging uit. Daar hadden we geen tijd voor. Zij de Austins kwamen juist de oprijlaan in ze wilde niet dat die haar zagen. Ik ging met hen verder. Ze maakten gekheid je hebt ze zelf gezien. Toen ik terugging, was Anne verdwenen haar taxi was weg Ik kwam net een halve minuut te laat aan ERNSTIGE BRAND TE VLIJMEN. Gisteravond omstreeks acht uur brak er in Vlijmen een zware uitslaande brand uit in de fabriek van de N.V. Ovito, waarin onderdeelen van schoenen gefabriceerd worden. De „Tel." verneemt hierover uit Den Bosch: Na een uur was er van het geheele fabriekscomplex niets meer over. Alles was tot den grond toe afgebrand. De fa briek was 38 meter lang en 16 meter breed. Er werkten meer dan dertig arbei ders. Verzekering dekt de schade, die meer dan een halve ton bedraagt, De heer v. d. Ven was ook tegen bedrijfsschade voor zijn arbeiders verzekerd. De brand is ontstaan in het achterste gedeelte der fabriek, men vermoedt door kortsluiting of door het warm loopen van den motor. POSTBEAMBTE GEARRESTEERD. Valschheid in geschrifte gepleegd. Aan het hoofdpostkantoor te Amster dam kwamen den laatsten tijd klachten, dat verzonden postwissels niet aan hun bestemming kwamen, maar dat zij toch waren uitbetaald. De politie van het bu reau Warmoesstraat werd gewaarschuwd. Deze stelde een onderzoek in. Het bleek haar, dat de uitbetaalde wissels waren ge ëndosseerd. Er had dus valschheid in ge schrifte plaats gehad. De politie kreeg ver moeden, dat een der beambten van de sor- teerkamer de wissels wegnam. De aanwij zingen werden van dien aard, dat thans een 43-jarige beambte is gearresteerd. De man blijft tot nu toe ontkennen, maar com missaris Hoogeboom meent voldoende ter men tegen hem te hebben zoodat hij ter beschikking van de politie zal worden ge steld. "Nader wordt nog gemeld: Gisteren is dooh de recherche van het bureau War moesstraat een besteller-sorteerder bij de Posterijen te Amsterdam gearresteerd, ver dacht van diefstal van poststukken. Reeds sedert eenigen tijd werden brieven ver mist; een scherp onderzoek werd ingesteld, met als gevolg de arrestatie van den be steller. Het gebeurt herhaaldelijk, dat personen, die een postwissel gestuurd krijgen, den wissel endosseeren ter overschrijving op de giro. Gesloten in een enveloppe wordt deze postwissel dan weer per post naar het giro kantoor gestuurd. Speciaal op dergelijke soort brieven die gemakkelijk te herken nen zijn door de aanduiding op de envelop pe had de man het voorzien. Op ingenieuse wijze wist hij het endossement weg te wer ken. Hij plakte n.l. tegen de achterzijde van den postwissel een blanco postwissel met de achterzijde naar buiten. Op deze achterzijde vulde hij dan een ander endos sement in. De naam dien hij gebruikte was natuurlijk valsch. Hij inde de post wissels meestal in het postkantoor St. An- tonius Breestraat. Verschillende malen zijn op deze wijze personen benadeeld. Het is nog niet bekend hoe groot het bedrag is, dat de man in to taal heeft geind. 1200 POND GESMOKKELDE MARGARINE. In den loop van Dinsdagnacht werd te Bergeyck door den rechercheur B. van de crisiszuivelcentrale en het lid der vliegen de brigade N., beiden uit Eindhoven, bij den caféhouder K. te Bergeyck wederom 1200 pond gesmokkelde Belgische marga rine in beslag genomen, welke door z.g. „dragers" juist over de grens te Lommen was gebracht. Het af en aanrijden van een auto in dien nacht, deed een slag vermoe den, waarop de rechercheur achter het café de opslagplaats der smokkelwaar ont dekte. Proces-verbaal werd opgemaakt en de gesmokkelde margarine werd onder groote belangstelling van het publiek van Bergeyck naar Eindhoven overgebracht. het station om haar op te vangen. Haar adres, Jenny". Jenny schudde het hoofd. „Is ze bij Miss Fairlie? Of was dat een leugen?" „O!" riep Jenny uit. Haar bruine oogen fonkelden van woede. „Ik wensch de waarheid en zal die te weten komen ook. Ik wil Anne's adres heb ben ook." Jenny veranderde van tactiek. „Ik dacht dat we vrienden waren. Maar nu wordt je. „Onbeschoft, bedoel je? Ja, dat weet ik. Maar ik m o e t dat adres hebben, Jenny." Jenny brak opnieuw een tak seringen af voor ze antwoord gaf. Als ze hem het adres gaf, zou hij gaan en ze zou tijd heb ben om Anne op te bellen en te waar schuwen dat hij kwam. Anne zou geen lust hebben om hem te woord te staan. Ze kon gemakkelijk naar een ander hotel trekken. Of, nog beter, ze kon naar de kamers gaan, die Nanna had aangeraden. Kamers waren verkieslijker dan een hotel; daar liep ze altijd kans om bekenden te ontmoeten. Ze brak nóg twee taken af en hernam toen: „Ze is in Hotel Haydon, Bayswater." „Met Miss Fairlie?" „Ja, Aurora is daar ook." „Waarom kwamen ze niet samen hier?" „Anne wilde me spreken." Anne wilde Jenny spreken. En Jenny had haar op die manier laten weggaan! „Wat heb je tegen haar gezegd? Wat heb je haar gedaan?" barstte John uit. „Ze keek Een lichte kreet, die haast een snik leek, kwam over Jenny's lippen. „Ik kan het niet uitleggen Anne zou niet willen dat ik het uitlegde. Het., o.. het breekt mijn hart!" John toonde zich uitermate onverschil- VARKENS„ZWENDEL". Onthullingen van een N. S. B.'er. Op een vergadering van de Nationaal- Socialistische „Slagerscorporatie", in Rot terdam, heeft de heer Roelofsen eenig op zien gebaard met de beweringen over malversaties van de Varkenscentrale. Met name beweerde spr. dat voor den ex port bestemde varkens, die als zoodanig van verschillende fiscale lasten zijn vrijge steld, met medeweten van de leiding der Centrale voor binnenlandsch gebruik be stemd worden en om dit te demonstreeren vertoonde hij aan de verbaasde slagers. een half varken, voorzien van het roode driehoekstempel, dat de Centrale alleen bezigt voor export-varkens. Hij beweerde, dat hij dit varken gekocht had van een partij van vijftig stuks, die op slinksche wijze te Rotterdam aan den man wordt gebracht. De recheche, die in de zaal aanwezig was, heeft het „bewijsstuk" in beslag ge nomen en naar het hoofdbureau van poli tie overgebracht. Na de vergadering werd de heer R. aan een verhoor onderworpen. De heer Roelofsen vertelde er nog bij, dat hij in het pand Gahab te Rotterdam nog meer dergelijke varkens had liggen. Naar aanleiding van deze uitlating heeft de politie dat pand bewaakt en er giste ren een onderzoek ingesteld. Er zijn toen 46 halve voor uitvoer gestempelde varkens gevonden en in beslag genomen. De politie zal nu onderzoeken in hoe verre deze voor uitvoer gestempelde var kens fraduleus voor binnenlandsche con sumptie bestemd zijn geweest, of dat moge lijk de stempels valsch zijn, of dat hier van een fout sprake is. De omstandigheid, dat men, vermoedende, dat men in het bezit was van corpora delicti, dit aan de groote klok heeft gehangen en er niet da delijk mee naar de politie is gegaan, maakt het onderzoek niet gemakkelijker. Naar de heer Zwanenberg aan de „Avondpost" mededeelde, achtte hij het ten tooneel voeren van een geslacht var ken een prachtige comedie, doch wat de heer Roelofsen hierover heeft beweerd, is volkomen bezijden de waarheid. Het kan zeer goed voorkomen, aldus de heer Zwa nenberg, dat er geslachte varkens zijn, voor zien van een uitvoerstempel, en die toch niet naar het buitenland worden geëxpor teerd. Dit zijn varkens, die goedgekeurd zijn, doch waarvan de kwaliteit zoodanig is, dat de Crisis Varkenscentrale het beter oordeelt, ze voor de binnenlandsche con sumptie te bestemmen. Ook op deze var kens wordt heffing betaald. KERKNIEUWS PATER JOS. KRAANEN M.S.C. t In den nacht van 13 op 14 Februari over leed in het Missiehuis te Tilburg de zeer- eerwaarde pater Jos. Kraanen M.S.C. Pater Kraanen was geboren te Tilburg den Hen November 1880. Hij maakte zijn studiën op het Seminarie van het Bisdom Den Bosch; na zijn philosophie trad hij in de Congregatie der Missionarissen van het H. Hart, 4 October 1901 en werd op 5 Augustus 1906 priester gewijd. In hetzelfde jaar vertrok hij naar de Mis sie van Nederl. Nieuw-Guinea. Daar heeft hij zeven en twintig jaar gearbeid; buiten gewoon veel heeft hij er gearbeid, eerst op de Kei-eilanden en daarna op Tanimbar, voor de vorming der inlandsche onderwij zers, voor de scholen, voor de stichting van nieuwe staties, enz. Eenige jaren was hij Provicaris van Z. H. Exc. Mgr. Aerts. In November van het vorige jaar keerde hij naar het vaderland terug. Het bleek, dat hij zijn krachten geheel en al verteerd had in den dienst der zware tropenmissie. En toen een longontsteking hem overviel, sloopte deze in enkele dagen de weinige krachten, die hem nog restten. „Tijd". lig voor het feit, dat Jenny Marr's hart dreigde te breken.... Later, toen hij met Miss Aurora Fairlie in de auto zat op weg naar Londen, kreeg hij een openhartig advies. „Beste jongen, het heeft absoluut geen zin mij vragen over Anne Waveney te stellen, omdat ik ze toch niet beantwoor den kan. Ik ben niet van plan leugens te vertellen om Jenny of een ander pleizier te doen. Ten eerste gaat liegen mij niet goed af en in de tweede plaats heb ik er gewetensbezwaren tegen. Maar ik kan mijn mond houden over Anne en haar aan gelegenheden en ik geef je ernstig in over weging hetzelfde te doen. Hoe minder er over gesproken wordt, hoe beter." John bleef zwijgen en Miss Fairlie zette haar raadgevingen voort: „Bemoei je niet met Anne. Ze zal je niet dankbaar zijn als je je ongevraagd in haar zaken mengt, heusch." „Ik zal ophouden me er in te mengen", was het rustige bescheid, „als ik uit An ne's eigen mond hoor, dat ze dit wenscht." Aurora Fairlie bezat een buitengewoon inquisitieven geest, haar weetgierigheid kende geen grenzen. Haai- onweerstaanbaar verlangen om de situatie tot in alle bij zonderheden te leeren kennen, won het van haar discretie. „Ik dacht, dat je Anne niet kende. Je hebt haar toch nooit gezien." „Eenmaal." Zijn toon klonk droog. „Ze was toen nog geen familiegeheim,, maar 'n schat van»'n kind." „Lieve deugd!" riep Aurora. „Ben je verliefd op haar?" John kookte. „Wat 'n misselijke vraag, neem me niet kwalijk! Ik zeg je immers, dat ze nog een kind was. Er is geen sterve ling in je familie, die het ook maar een zier kan scheen waar ze is, wat ze doet, UIT DE RADIOWERELD Programma's voor 16 Februari. Huizen, 301 M. Algemeen Programma verzorgd door de N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ensemble v. d. Horst. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Vervolg concert. 1.15 Gramofoonplaten. I.30 Concert door G. v. Vladeracken (zang) en J. Poortenaar (piano). 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Het Hendriks Trio. 5.00 Gramofoonplaten. 5.30 Orgelconcert. 6.30 Causerie. 7.15 Ned.Chr.Persbureau. 7.30 Literaire causerie. 8.00 Haarl. Orkestvereeeniging o. 1. v. F. Schuurman m. m. v. H. Leydensdorff (viool). 9.00 Voordracht door Arie Post. 9.30 Vervolg concert. 10.05 Vaz Dias. 10.1511.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA 8,00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie. 10.30 Concert. 10.50 Vervolg declamatie. II.00 Vervolg concert. 11.20 Vervolg declamatie. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 De Octophonikers en Gramofoon muziek. 2.30 Voordracht door Leo Straus. 3.00 Pianorecital Betsy van Praag. 3.30 Gramofoonplaten. 4.00 Pauze. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 A. de Booy zingt. 5.15 Gramofoonplaten. 5.45 Vervolg zang. 6.00 Gramofoonplaten. 6.40 Causerie. 7.00 VARA-orkest en de Flierefluiters. 8.00 Causerie H. D. Louwes. 8.30 Concert. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Causerie. 10.45 Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert. 12.50 BBC-Dansorkest. I.35 Northern Studio-orkest. 2.25 Voor de scholen. 4.10 Ch. Manning en zijn orkest. 4.50 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Chopinrecital. 7.10, 7.30 en7.50 Lezingen. 8.20 BBC-orkest. 9.20 Berichteen en lezing. 9.55 Radio-Militair-orkest. 10.55 Voordracht. II.0012.20 Harry Roy en zijn band. „Radio-Paris", 1796 M. 8.20 Literaire voordracht. 8.50 Berichten. 9.05 RadiotooneeL Kalundborg, 1261 M. 11.2011.20 Concert u. h. Bellevue-Strand hotel. 2.00 Fransche Opera-aria's met pianobe geleiding. 2.204.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.30 Concert door strijktrio en cembalo. 7.55 Radio-dioloog. 9.20 Berichten en lezing. 9.00 Pianorecital. 9.3511.50 Feestuitzending uit „Lorry". of ze een shilling bezit om van te leven. Het eenige wat ze interesseert is wormste kige conventiewat de menschen zul len zeggeu!" „Juist!" Aurora knikte; ze nam haar lin kerhand van het stuurrad en klopte hem op de schouder. „Mooi, ga door. Voor mijzelf geef ik er geen sikkepit om, maar ik vind het niet meer dan billijk om je te waar schuwen, dat je je hand in een wespennest steekt. De familie zal je verwenschen; Jenny en Nicholas zullen je haten als ver gif. En Anne zelf zal waarschijnlijk heele- maal niet ingenomen zijn met je blijken van belangstelling. Maar zooals ik je ge zegd heb, mij kan het niet schelen." De uitdrukking van onderdrukte woede in John's gezicht ontspande zich in een grijns. „Mij evenmin," grauwde hij. In het diepst van haar hart had Aurora sympathie voor zijn houding. Vasthou dendheid was een eigenschap die ze waar deerde en het was koppige vasthoudend heid, wat ze las in eiken trek van John Maurice Waveney. Ze vroeg zich af in wel ke mate zijn zoeken naar Anna ingegeven werd door een obstinate natuur, die door tegenstand slechts tot volhouden aange vuurd wordt. Ze kwamen aan Hotel Haydon, om te hooren dat Miss Waveney direct na de lunch was weggegaan. Op Aurora's scher pe ondervraging, wist het meisje in het ho telbureau Anne's aankomst te herinneren. „Ja, Miss Fairlie, dat was vanmorgen. Neen, ze zei dat ze alleen voor den dag een kamer wenschte. Ik begreep direct dat het niet haar bedoeling was te blijven". Aurora wilde zich juist omkeeren, toen het meisje zich naar haar toeboog. „Er is daar net voor haar opgebeld; interlocaal." Onm'ddellijk flitste de gedachte aan Lange nberg, 456 M. 5.25, 6.30 en 11.00 Gramofoonplaten. 11.20 Populair concert. 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Weragkleinorkest. 3.20 Weragkleinorkest. 7.30 Süragorkest. 9.55 Gramofoonplaten. 10.20111.50 Weragkleinorkest. Rome, 421 M. 8.05 Concert door het Romeinsch Kwar tet en E. Livi (tenor). 8.50 Radio-tooneel 9.20 Concert door orkest en zangsolisten. B r u s s e 1 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest. 5.20 Symphonieconcert. 6.20 Jazzmuziek. 7.20 Gramofoonplaten. 8.25 Radiotoöneel. 8.50 Concert uit Londen door het Pro Arte-kwartet. 10.4011.20 Dansmuziek. 484 meter: 12.20 Omroepkleinorkest. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 en 6.35 dito. 6.50 Omroepkleinorkest. 7.20 Gevar. programma. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 „Umtausch gestattet", gevar. verzoek programma. 9.00 Causerie over de Reichskammer voor Beeldende Kunsten. 9.20 Berichten. 9.45 Causerie over de Duïtsche Zeilsport. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Vervolg van 7.30 Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.20—15.05 Brussel (VI.). 15.0517.20 Langenberg. 17.20—18.50 Brussel (VI.) 18.5020.20 Boedapest. 20.20—21.55 Weenen. 21.55afloop Langenberg. (4e Programma). 12.2014.30 Luxemburg. 14.3016.10 Kalundborg. 16.1017.35 Daventry. 17.3520.00 Londen Reg. 20.0023.00 Locale uitz. waaraan mede werken: I. Leidsch Harmonie Gez. „De Post"; II. Mannen Zangvereeniging „Kunst na Arbeid"; III. Monaccordeonvereeniging „Bravo"; 23.00afloop: Daventry. RADIO-LIJDENSMEDITATIES. De K.R.O. vestigt de aandacht van luis terend Nederland er op dat dit jaar de Lij densmeditaties verzorgd zullen worden door Pastoor Th. J. van Noord, iederen Dindsdagavond van 8.009.30 uur. CHARLES PANZéRA. Zondagavond 18 Februarfi om 9.00 uur Zondagavond 13 Februari om 9.00 uur bariton Charles Panzéra, een Mozart- en een Berlioz-programma. Deze bariton is een ster te noemen te midden der beroemde solisten, welke dit seizoen voor den K.R.O. concerteeren. K. R. O. EN WAGNERVEREENIGING. Als bijzondere daad op muzikaal-cultu- reel gebied wordt de aandacht gevestigd op de opera „Die Entführung aus dem Se rail" van W. A. Mozart, welke door de Wagnervereeniging op 24 Februari des avonds van 8.001.00 uur wordt gegeven en door den K. R. O. uitgezonden. De bezetting bij deze uitvoering is zoo danig, dat er werkelijk van een muzikaal evenement sprake is, immers Lotte Schone, Margherita Perras, Julius Patzak kunnen tot de allergrootsten van dezen tijd gere kend worden, en werken hier samen met het Residentie-Orkest, terwijl het geheel staat onder leiding van Bruno Walter. Jenny door John's geestJenny die uit Waterdane getelefoneerd had; Jenny, die Anne wilde meedeelen, dat hij in aan tocht was Anne waarschuwen om hem uit de buurt te blijven. „Dank u, laat u me even weten, als ze terugkomt." Aurora wendde zich naar John. ,,'t Moet Jenny geweest zijn, die getelefo neerd heeft. Ik denk niet dat iemand an ders wist, dat Anne hier was. Ze zal straks wel komen." „Neen, ze komt niet." „Waarom veronderstel je dat?" John schudde het hoofd. „Ze komt hier niet terug", hield hij voL XIV. Zoodra Aurora Fairlie Waterdane had verlaten, haastte Jenny zich naar de tele foon in de biblotheek en vroeg verbinding met Hotel Haydon in Londen. In den tijd, dat ze op de aansluiting moest wachten, liep ze rusteloos het vertrek op cn neer. Het was buiten nog licht, maar de bilio- theekvensters zagen op het Oosten uit cn de hoeken van de kamer waren vol scha duwen; de wanden met boekenkasten de den het er nog donkerder schijnen, dan het in werkelijkheid was. Jenny draaide de groen-omkapte lamp aan, die op Nicholas's schrijftafel naast de telefoon stond. Ze speelde zenuwachtig met het inktstel, de penhouders, de stapels pa pieren. Nicholas was een heel punctueel man en bij het opnemen der staafjes rood en blauw zegellak, bedacht Jenny vaag hoe geërgerd Nico zou zijn als hij ze niet op hun vaste plaats terugvond. 'Wordt vervo!'

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9