10% Korting DE TIJD GAAT SNEL, NOG SLECHTS 14 DAGEN KOOPT DUS NU, EN KOOPT BIJ DONDERDAG 15 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Febr. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 785.4 te Blacksod. Laagste barometerst.: 744.8 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 16 Febr.: Zwakke tot matige Noord-Oostelijke, la ter veranderlijke wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, tem peratuur om het vriespunt des nachts, overdag weinig ver andering in tempera tuur. Met groote snelheid voltrekken zich tel kens veranderingen in de luchtdrukverdee- ling maar de hooge drukking blijft in onze omgeving overheerschen. Inplaats van de kern van hooge drukking over Duitschland, die sterk afnam, heeft zich een hooge druk boven 785 m.m. over Ierland ontwikkeld en in Zuid-Scandinavië stijgt de barometer nog sterk, terwijl de Noorsche kust onder invloed komt van een deel van de depres sie, die gisteravond IJsland passeerde in Noord-Westel. richting. De drukdaling uti Duitschland verplaatst zich naar Frankrijk zoodat tijdelijk de wind naar Noord-Oost zal ruimen en aanvankelijk weer kans op lichte vorst in den nacht ontstaat, later is wellicht aanvoer van vochtige en warmere lucht uit het Noord-Westen te wachten. In de omgeving van IJsland en in Noord- Scandinavië waaien nog stormachtige Zui delijke tot Westelijke winden. Zuid-Frank rijk heeft windstil weer met lichten och tendnevel en lichte vorst; in Duitschland nam de vorst in het Zuiden af terwijl zij in het Noorden geheel verdween, in Noord- Scandinavië is de vorst toegenomen. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 6.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 5.41 uur tot Vrijdagmorgen 6.45 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 16 Febr. voorm. 3.56 uur en nam. 4.13 pur. worden? zoo riep de heer de Visser uit. Daar knikt er een van ja! Die weet niet eens wat de orde verstoren is! Laat hij er eerst een paar lessen in nemen! Door haar amendement, dat wijst op haar voor nemen om vóór te stemmen, pleegde de sociaal-democratie verraad tegenover de klasse van het proletariaat. De rede van den heer Sn e v 1 i e t (Rev. Soc.) bevatte ongeveer dezelfde jeremiades. Spr. achtte het onverantwoordelijk in dezen tijd van „inflatie der democratie" zoozeer inbreuk te maken op de democratische rechten en vrijheden. Terecht zouden de tegenstan ders van het parlement nu kunnen zeggen dat de voornaamste productie van het par lement in den laatsten tijd de productie van muilkorven is. De heer A 1 b a r d a (S.D.A.P.) verklaarde dat zijn partij vroe ger veel bezwaren had, maar dat zij tot tegemoetkoming was bereid. Het is goed dat er maatregelen genomen worden tegen fascisme en communisme. Bovendien zou het voorstel preventief tegen excessen in het belang der arbeidersklasse werken. De heer Aalberse zei de bij zijn verdedi ging dat er van vrijheidsbeperking geen sprake was. Het is geen fascistische, maar een anti-fascistische maatregel, omdat het voorstel beoogde het aanzien en de waar digheid van het Nederlandsche parlement hoog te houden. Spr. dankte den heer Sneevliet, die een stuk uit de rede van Jhr. de Stuers had aangehaald om aan te toonen, dat zooiets nu niet meer mogelijk zou zijn, omdat hij daarmee had bewezen dat de vrijheid van meeningsuiting heelemaal niet was beperkt, daar deze rede ook na aan neming van zijn voorstel straffeloos zou kunnen worden gehouden. De replieken van de heeren Sneevliet en de Visser waren te onbeduidend dan dat ei nog op zou worden geantwoord. Interessanter debat werd gehouden door den heer Albarda (S.D.A.P.) en den woordvoerder van het senioren-convent prof. Aalberse (R.K.). De sociaal-demo cratische fractie-leider, die met den geest der voorgestelde bepalingen hartelijke in stemming betuigde, opperde een tweetal bezwaren. De schrapping van bepaalde woorden uit het stenografisch verslag en uit de handelingen der Tweede Kamer zou volgens dezen spreker een nadeel zijn. Hiertegen heeft de heer Aalberse betoogd, dat de schrapping den voorzitter niet im peratief wordt opgelegd. Ook in de toe komst zal het niet ter publicatie toegela ten stenogram worden bewaard en aan het LAND- EN TUINBOUW verslag van de zitting worden toegevoegd. Uitvoerig is ook gesproken over een an der amendement-Albarda. Het wilde de mogelijkheid openen, dat de Kamer tus- schentijds dus binnen de termijn van de uitsluiting door een nieuwe uitspraak op haar aanvankelijke beslissing zou kun nen terugkomen. Zoowel de „stenografische" als de „her- zienings"-bspaling zijn in stemming geko men. Wat het eerste betreft werd de schrappingsmogelijkheid in het stenogram door de Kamer met 51 tegen 22 stemmen aanvaard. Tegen stemden de S.D.A.P., de Communisten, de Rev. Socialist Sneevliet, de heer Ketelaar (V.D.) en de heer Boon (Vrijh. Bond). Het vermelde amendement van den heer Albarda werd verworpen met 54 tegen de 17 stemmen v?n de S.D.A.P., den Roomsch-Katholiek Arts en ds. Ling- beek (Herv. Geref. Staatpartij). Op ver heugende wijze werd het geheele voorstel aanvaard door de compacte meerderheid van de burgerlijke partijen en de S.D.A.P. Slechts de Communisten en de heer Snee vliet handhaafden hun verzet. Op het eind van den middag zijn de be schouwingen over de Surinaamsohe be grooting voortgezet, maar nog niet geëin digd. DE HOUDING DER N. S. B.-LEIDING TEGENOVER DE AMBTENAREN- LEDEN. De Regeerings-persdienst schrijft ons o.m.: De karakteristiek, door den minister-pre sident, dr. Colijn, in de Eerste Kamer ge geven van de houding der N.S.B.-leiding tegenover de ambtenaren-N.S.B.-leden, heeft tegenspraak gevonden van de zijde der N.S.B. De karakteristiek was niet, zoo als ten onrechte in verschillende Kamer verslagen was meegedeeld, vervat in den vorm van een citaat uit een circulaire of pamflet der N.S.B., zoodat de ontkenning van het bestaan van zulk een circulaire of pamflet door de N.S.B.-leiding niet ter za ke dienende kon zijn. De karakteristiek was, gelijk in de dagbladpers ter wegne ming van het misverstand dienaangaande is meegedeeld, een samenvatting van ver schillende uitingen van de zijde der N.S.B. Een tegenspraak van de ministerieele sa menvatting, welke zich bepaalt tot ontken ning van het bestaan van een uitspraak, naar de letter overeenkomende met de door dr. Colijn gegeven karakteristiek, kan dus al evenmin ter zake dienende zijn als de tegenspraak van de niet geuite bewering, dat de gebezigde zinsneden aan een circu laire of pamflet ontleend zouden zijn. De zinsnede in de samenvatting, waarop zich de tegenspraak betrok, luiden: „Thans zijt gij de slaaf van een Regeering, die haar macht ontleent aan een corrupt bonzensteJ- sel. Gij hebt aan mij een belofte gedaan. Deze belofte praevaleert boven de trouw aan een corrupte Regeering". Aan te toonen valt dus, dat er uitingen bestaan, welke ten rechte in de gewraak te zinsneden konden worden saamgevat. Hiertoe is het voldoende, uit de num mers van „Volk en Vaderland" van 6 en 13 Januari j.l., het orgaan der N.S.B., waarop de heer ir. A. A. Mussert als algemeen lei der s'.iat vermeld, een aantal zinsneden te I citeeren, die, in onderling verband be- schouwd, het vormen van een duidelijic j beeld mogelijk maken. Na verschillende uitspraken uit „Volk ien Vaderland"-te hebben geciteerd vervolgt de Regeerings-persdienst: Deze uitlatingen van het N.S.B.-orgaan kunnen in de volgende conclusies saamge vat worden: De ambtenaren zijn dienaren van hun volk niet van de Regeer ing. De Regeering is slaaf van de knoeiende, dus corrupte partijbonzen. De Regeer ing vordert, dat de ambtenaar de partijbonzen dient, niet den Staat. De Regeering dient niet alleen en uit sluitend Vaderland en Volk. De handeling van de Regeering is het zelfde als de boycot en broodroof, door de sociaal-democraten geoefend tegen de win keliers. Het fatsoenlijk deel van het volk doorziet de bedoeling van de Regeering. De ambtenaar moet door Mussert van zijn lidmaatschap worden ontheven, zoodat hij lid zou blijven, als deze ontheffing niet plaaü} vond. Daarin praevaleert het woord van Mussert boven dat der Regeering. Ook blijkt, dat de N.S.B. het afvoeren van de ledenlijst, waartoe ambtenaren wor den gedwongen, niet anders beschouwt dan als een formeele handeling. In wezen blij ven de afgevoerden aan de N.S.B. verbon- den. De militairen blijven werjcen in het geestelijk leger der N.S.B. De Regeering mist den grondslag voor haar gezag volgens de bovenstaande ci taten in het volk, zij vindt dien grond slag in de macht der bonzen. De verhouding tusschen den heer Mus sert en de zijnen is dit van een Leider, aan wien de gelofte van trouw is afgelegd, met wien men gaat „door dik en dun" („Volk en Vaderland" van 13 Januari 1934), van wien men „de bevelen" gehoorzaamt. Legt men hiernaast de voorstelling van het gezag der Regeering en zijh grondslag, dan blijkt ook daaruit, dat, ingeval van strijd tusschen het bevel der Regeering en het bevel van Mussert, dit laatste praevaleert. En hiermede is dan de samenvatting naar recht en strekking zoowel in haar geheel als onderdeel na onderdeel rechtstreeks uit het orgaan der N.S.B. in controleerbaren vorm afgeleid. SNELLE STOOMTREINEN. In geval de Diesel-electrïsche wagens niet tijdig gereed zouden zijn. De Nederlandsche Spoorwegen hebben Dinsdag en ook de vorige week reeds, proefcreinen laten loopen op het traject AmsterdamArnhem en terug, om, wan neer de Diesel-electrische treinen niet alle tijdig gereed zijn, zich toch aan de nieuwe dienstregeling te kunnen houden door deze dan tijdelijk te doen vervangen door stoom treinen. Wanneer het nieuwe spoorboekje klaar is, zoo zeide men aan „De Telegraaf", moe ten de spoorwegen ook voor alles klaar staan en moeten wij ons aan de daarin ver melde dienstregeling kunrten houden. Om nu zekerheid hiervoor te hebben, heeft men deze proeftreinen laten loopen. Het zijn ge wone stoomtreinen met een zware machine. Thans is reeds tweemaal het traject Am sterdam via Utrecht naar Arnhem en te rug gereden en met gunstig resultaat. De treinen hadden een gewone samenstelling, doch waren als extra treinen ingelegd en niet voor het vervoeren van reizigers toe gelaten. Deze stoomtreinen hebben den afstand in denzelfden tijd afgelegd als aan de Die sel-electrische treinen is voorgeschreven, zoodat men zich aan de nieuwe dienstrege ling, ook eventueel met stoomtreinen zal kunnen houden. Hei is n.l. zeer waarschijn lijk, dat in Mei nog wel enkele stoomtrei nen zullen moeten rijden, daar men vreest, dat niet alle Diesel-treinen tijdig gereed zullen zijn. Ook op andere trajecten zijn reeds proef ritten met stoomtreinen afgelegd. Verle den jaar heeft men o.a. reeds op het tra ject Den HaagEindhoven met een proef- trein gereden ter vervanging van een Die sel-trein en ook tóen is gebleken, dat de proefrit goed heeft voldaan. Het is begrij pelijk, dat het kolenverbruik bij de opge voerde snelheid van de stoomtreinen ter vervanging van Diesel-treinen natuurlijk veel grooter is. KERKNIEUWS WERD PATER ESTABAN VERMOORD? In verschillende deelen van China bevin den zich, zooals dezer dagen werd gemeld) nog vijf katholieke priesters in gevangen schap. Geruimen tijd geleden zijn zij door de zoogenaamde roode troepen gevangen genomen en hun lot is onbekend. Van een dezer gevangenen, den Spaan- schen Jesuiet, Pater Estaban, die in De cember 1931 gevangen genomen werd, is thans te Peking een brief ontvangen, welke acht maanden geleden is geschreven. Pater Estaban schrijft als volgt: „De rooden vragen een losprijs van 20.000 dollar. Ik schrijf dit, omdat zij er op aandringen. Ik voor mij hecht meer waarde aan uw gebeden dan aan een los prijs. Ik ben tevreden, een gevangene te zijn en te kunnen lijden voor Jesus Christus. Ik ben bereid gevangenschap te dragen, welke zal duren zoolang God het wil, bereid in vrijheid opnieuw in Zijn dienst te wer ken, bereid ook, den dood in te gaan. Mijn gezondheidstoestand is goed. Ik dank u voor uw laatste zending melk. Ik heb deze aan het ziekenhuis der rooden ge geven en hoop, dat gij dit offer aan dit ar me volk, dat zijn vijanden niet kan lief hebben, zult vergeven. Toen ik dit onlangs aan hun verstand trachtte te brengen dachten zij, dat ik niet wel bij het hoofd was, maar dat is minder, als zij slechts weten, dat ik hen en alle Chi- neezen lief heb". Na dezen indrukwekkenden brief is geen levensteeken van Pater Estaban meer ont vangen en men vreest, dat hij gestorven is. De Antoon-Coolen tulp. Het Weekblad voor Bloembollencultuur meldt dat men enkele vroege tulpen ge noemd heeft naar dén tot voor kort in Hil versum woonachtigen romanschrijver An- toon Coolen. De commissie voor de no menclatuur, sub-commissie voor de tulpen, heeft daaraan haar goedkeuring geheent. „Antoon Coolen" is vermiljoenrood met lichtgele bass. STADSNIEUWS VACATURES IN DEN GEMEENTERAAD. In de Raadsfractie der R. K. Staatspartij zijn twee vacatures gekomen. Om even tuele veixeerüe conclusies te voorkomen (twee vacatures tegelijkertijd!) zij er op gewezen, dat de twee leden, die heengaan de heeren mr. Donders en Simonis beiden heengaan om redenen van persoon lijken aard. Mr. Donders heeft zich genoopt ge zien, dit besluit te nemen, door drukke be roepsbezigheden (zooals men weet is diens compagnon mr. Bolsius lid van Ged. Sta ten geworden). Het heengaan van dezen jurist is een verlies voor de R. K. Raads fractie en voor den geheelen Raad. De heer Donders had als Raadslid zitting in ver- sohillende commissies, was o.m. Commis saris van de Lei'dsche Duinwatermaat schappij, welke functie hij echter zal kun nen blijven vervullen. Wij vermoeden, dat dc Gemeenteraad, den heer Donders nog wel 'ns zal terug- De heer Simonis, die reeds lang het voornemen had, als Raadslid te bedanken, heeft nu ook dat besluit genomen. Door zijn particuliere zaken en door vele andere functies op maatschappelijk terrein, achtte de heer Simonis zich niet in staat, zijn taak als Raadslid te verrichten, zooals hij dat graag zou willen en zooals hij meende ver plicht te zijn. De heer Simonis was o.m. een actief en verdienstelijk lid van de Com missie voor de Lichtfabrieken. De opvolger van mr. H. F. A. Donders is op de candidatenlijst de heer H. L. J. Tobé, de opvolger van den heer H. M. Si monis de heer H. Lombert. CRIMINOLOGISCH INSTITUUT. Voordracht van prof. dr. L. van Itallie over vergiftiging met blauwzuur. Als laatste van zijn reeks voordrachten behandelde de Leidsche hoogleeraar prof. dr. L. van Itallie in zijn gisteravond voor het Criminologisch Instituut gehouden voordracht de vergiftiging met cyaan-wa- terscof, ook blauwzuur of Pruisisch zuur genoemd. Niet steeds werkt het zuur in vrijen toe stand ais vergift, aldus spr., veelal treeJt het op in den vorm van een zout n.l. het kalium-cyanide (cyaan-kalium). In gebon den vorm komt blauwzuur zeer verspreid in de natuur voor en wel in het planten rijk. Het kan dan door ontleding dezer ver bindingen (glucosiden) in vrijheid worden gesteld en zoo 'vergiftigend werken. Van daar vergiftigingen waargenomen door het eten van te veel bittere amandelen en vooral na het gebruik van kratok-boonen. De laatstgenoemde vergiftigingen zijn bij mensch en bij vee ook hier te lande voor gekomen. Een scerk blauwzuurhoudende boom is de in Ned. Indië zeer verspreide Pangium edule. Volgens een zeer matige raming van Greshoff zou een enkele boom 350 gram cyaanwaterstof kunnen opleve- De toepassingen, die men gemaakt heeft van het blauwzuur ter vernietiging van schadelijk gedierte hebben hier te lande en in het buitenland slachtoffers gemaakt. Bij het ontratteii van schepen, de ontsmet ting van kleeren (kleerenluis, de overbren ger van de vlektyphus), het bevrijden van gebouwen van wandluizen, het dooden van motten in meelfabrieken, zijn doodelijke vergiftigingen voorgekomen. Het gas is lichter dan lucht, stijgt op en heeft een groot doordringend vermogen. Het zal dus in barsten en spleten dringen en kan zelfs, zooals o.a. door een noodlot tig ongeval in 1931 in Rotterdam voorge komen, door poreus gesteente in een beien- derde woning vergiftiging veroorzaken. Vergiftigingen zijn ook voorgekomen door het gebruik van poetsmiddelen, die tot 20 pet. cyaannatrium bevatten. Prof. van Itallie besprak voorts de toe passing van cyaanverbindingen als midde len voor zelfmoord en voor crimineele doel einden, de daarbij optredende verschijnse- len en de mogelijke middelen om een ver- j giftiging te bestrijden. In sommige geval- I len treden de gewone vergiftigingsver- schijnselen niet op doordat een mede toe gediende stof bepaalde verschijnselen (o.a. krampen) tegengaat of wel de stof heeft I een gil't-opheffend vermogen doordat die j stof ontledend op de cyaanverbinding in- I werkt. Het laatste was bijv. het geval toen men den befaamden monnik Rasputin cyaankalium in een honingkoek en in pon- j wijn toediende. De in beide aanwezige sui kersoorten hebben een omzetting der 1 cyaanverbinding in een onschadelijke stof j ten gevolge. Het sprookje van de onkwets baarheid van Rasputin voor vergift, kan door kennis van de scheikundige verschijn- I selen voldoende weerlegd worden, j Ten slotte behandelde spr. de opsporing van het blauwzuur in de lucht en in lijk- I deelen en de omzettingen, die deze verbin- ding in het lichaam kan ondergaan. AGENDA LEIDEN. Donderdag, Uitvoering „Con Amore", Stads gehoorzaal, 8 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging. Zitting Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Februari a.s. waarge nomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18, Tel. 523. HOE HET NIET MOET! K. J. M. V.-avond. Er zijn krantenlezers, die slechts „kop pen" en „headlines" lezen en die eerst die per in hun lectuur voortgrazen, wanneer deze koppen hun het toppunt van sensa tie beloven. Voor zulke lezers is het bo venstaande kopje bedoeld. Want iedereen, die de K. J. M. V. niet kent, denkt aan een schandaaltje of rumoer, begint te lezen tuk op een heibeltje en komt n u tot de conclusie, dat deze K. J. M. V.-avond „Hoe het niet moet", juist een avond was, zooals het wèl moet: een volle zaal met Katholieke jonge middenstanders, gespan nen luisterend naar een politieke uiteen zetting. Eenige jaren geleden zou iets dergelijks tot de meest ondenkbare ondenkbaarheden behoord hebben: een jonge middenstander, die zich voor politiek interesseert! Terecht noemde de inleider op dezen K. J. M. V.- avond, het Kamerlid Engels, het een ge lukkig verschijnsel, dat, als uitvloeisel van de Mussert-actie, een hernieuwde belang stelling openbloeit voor de eigen, voor de Katholieke beginselen, en, door die groote belangstelling, aan ieder Katholiek duidelijk kan worden gemaakt, welk een factor van de allergrootste beteskenis de Kath. Staatspartij is voor den opbouw van een nieuwe maatschappij, waarheen ieder zoo verlangend uitziet. Er is een drang naar het nieuwe, een drang welke zich uit in een herleving van het saamhoorigheids- gevoel, zoowel nationaal als geestelijk, een drang naar geestelijke gezondheid en na tionale fierheid. De heer Engels wees op de verwording der hedendaagsche maatschappij, welke verwording, zoowel geestelijk als econo misch, haar wortel heeft in het ongeloof en materialisme van een wereld, waar het heilige en reine belachelijk is gemaakt. Nu komt de roep om vernieuwing. Gees telijke vernieuwing van den mensch wordt gevraagd en een betere economische op bouw der maatschappij. Anders gaat de menschheid ten gronde. Dit verlangen is volkomen gerechtvaar digd, maar de groote vraag is: hoe zal men het in practijk brengen. Dit kan ons, Ka tholieken, niet onverschillig zijn. Vier rich tingen onderscheidde spr. in de modex-ne stroomingen tot ordening: het Communis me, het Fascisme, het Nationaal Socialis me en de weg, om „Quadragesimo Anno" in forsche banen getrokken, welken weg ook Dollfuss wilde bewandelen. (Maar of hem dit gelukken zal?). Het Russisch Communisme zoekt het doel in een zuiver stoffel ij ke wel vaart der menschen. Het Italiaansche Fas cisme preekt eveneens het Staatsabsolu- tisme, maar erkent de godsdienst als fac tor tot zedelijke verheffing van het volk en tracht de economische verheffing na te streven door alle macht te leggen in han den van den dictator. Het Duitsche Nationaal Socialisme streeft evenals het Fascisme, naar een groote, heerlijke, alles beheerschende staat. Een dictatuur is ingevoerd, met uitschakeling van alle geestelijke en politieke medezeg genschap van het Duitsche volk. De richting, door Bundeskanzler Doll fuss, ingeslagen volgens de aanwijzingen van den Paus, wilde spr. op den tweeden en derden avond van dezen cursus bespre ken. Spr. ging dieper in op de bezwaren, welke de drie eerstgenoemde stelsels aan kleven. Het Fascisme is in Italië mogelijk, omdat er slechts één godsdienst is, de Ka tholieke. Gevreesd wordt voor een sterke uitbreiding der bureaucratie. Het econo misch bestel is er in handen van den Staat d. w. z. in handen van een stel bu reaucraten. Het Nationaal Socialisme heeft in een gesplitst land als Duitschland tot groote onderdrukking geleid. Er heerscht één par tij, onder dictatuur van één man. Men mag alleen ja knikken en op alle wetten ja en amen zeggen, anders verzeilt men in een concentratie-kamp. Men mag alleen Nat. Socialist zijn en ook dat moet men zwij gend zijn. Als men spreekt, mag men slechts Hitier en de zijnen prijzen. In ons vrije Nederland bestaat goddank nog een onafhankelijke volksvertegen- wordiging, wier vrijheid door de Grond wet gewaarborgd is. Spr. geeft het, aan vreemde instellingen ontleende, Nationaal Socialisme in ons land geen kans. De lei der is geen persoon van leiders-formaat. Bovendien is de vrije aard van ons volk door alle eeuwen heen wars geweest van onderdrukking. De heer Engels besloot zijn belangwek kende en met gespannen aandacht gevolg de lezing met de Jonge Middenstanders op te wekken tot nieuwe strijdlust en nieuwe actie, welke leiden zal tot een op leving van het geheele Katholieke leven. Het Katholieke volksdeel zal opbou wend aan de toekomst van ons vaderland een voorbeeld zijn voor de geheele natie. Er werden enkele vragen gesteld en be antwoord, waarna de voorzitter, de heer Jo Coster, de bijeenkomst met een even pittig woord besloot als waarmede hij dezen cursusavond had geopend. De vergadering werd bijgewoond door Kapelaan Gudde en Kapelaan Dorbeck.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2