DONDERDAG 15 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Woensdagmorgen vergaderde de gemeen teraad onder leiding van Burgemeester Wiegman. Afwezig waren Wethouder Boichel en Mr. Kieviet de Jonge wegens verblijf in het buitenland. Na goedkeuring der notulen ging de raad geruim en tijd in besloten zitting. Na heropening werd mededeeling gedaan van een groot aantal ingekomen stukken. Medegedeeld werd, dat door de R. K. fractie als lid van den bezuinigings-commis- sie is aangewezen de heer A. L. Rooyak- kers. Een voorstel van den heer Dr. Idenburg, om de mogelijkheid open te stellen een gymnastieklokaal der gemeente te huren voor een avond of een dag, ging om advies naar B. en W. Hetzelfde geschiedde met een verzoek van P. H. Goemans om het tekort op de exploitatie van het ziekenvervoer over 1933 ad 742.26 van de gemeente te ontvangen. Vorzoeksohriften van J. L. Greverse, om vergunning voor het bouwen van een schuur en J .Jonkman voor uitbreiding van een bootenhuis werden ingewilligd. Het salaris-rapport. Het door B .en W. ingezonden rapport in zake salarisherziening van het gemeente- personeel lokte uitvoerige discussie. B. en W. concludeeren o-> grond van ver schillende omstandigheden, dat van hen geen voorstellen tot herziening zijn te ver wachten. De heer von Weiier was door de moti veering niet bevredigd. Hij is niet iemand die a priori herziening wenscht, maar wel wil hij onderzocht zien of niet op een of andere wijze kan worden bezuinigd. Hij stelt voor te onderzoeken of bezuiniging mogelijk is en of herziening der salarissen uit een oogpunt van billijkheid en zuinig heid wenschelijk is en dit onderzoek op te dragen aan de onlangs ingestelde bezuini- gingscomm issie De heer Mr. Wildt Meijboom had thans geen rapport van B. en W .verwacht, maar pas tegen het verschijnen der volgende be grooting. Als de raad nu een beslissing zou nemen, zou daardoor de bezuinigingscom missie al een band zijn aangelegd. De heer Van der Stoel heeft er zich over verwonderd, dat B. en W. een dergelijke nota hebben durven zenden vanuit een plaats, gelegen zoo dicht bij den zetel der regeering. Zij gaat in tegen hetgeen de re geering predikt n.l. dat men naar een lager niveau moet. Hij ziet niet in, dat bij flinke bezuiniging de levensomstandigheden be hoeven geschaad te worden. B. en W. ver schuilen zich achter het rapport Schouten dat juist een waarschuwing bedoelt te zijn. De heer Dr. Idenburg dient een voorstel van orde in. Hij wil in stemming brengen een voorstel om deze nota in handen te stellen van de bezuinigingscommissie. Dg voorzitter wijst er op, dat in het vorig jaar drang is uitgeoefend op B. en W. voor bezuinigings- en salarisherziening. B. en W. hebben even afgewacht het rapport Schou ten. Bij de begrooting is inmiddels een voorstel tot tijdelijke korting ingediend en hebben B. en W. medegedeeld met een na der voorstel te zullen komen, als rapport Schouten zou verschenen zijn. Die belofte is nu ingelost. Dan wil hij er op wijzen, dat bij de behandeling der begrooting bezui niging en salarisherziening uitdrukkelijk zijn gescheiden, met bedoeling het laatste niet in bezuinigingscommissies te bren brengen. Daarop heeft de heer Wildt Meij boom zijn voorstel tot salarisherziening te ruggenomen. De bedoeling was niet, dat B. en W. een half jaar zouden wachten. De heer Verloop voelt er niet voor te spreken van bezuinigingscommissie. Hij vindt het voorts niet juist de salarissen te beoordeelen. Men moet het werk beoordee- len. De heer Boender is indertijd medegegaan met het voorstel van een bezuinigingscom missie, omdat de salarisherziening er niet aan vastgekoppeld werd. Hij acht ook nu nog salarisherziening overbodig. Het voor stel van orde door Dr. Idenburg wordt met 11 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren van Leeuwen en Kim man. Een voorstel van B. en W. om vier obli gaties van de Nederl. Indische Dollarlee- ning ad 1000 dollars te verwisselen voor obligaties in de nieuwe uit te geven gul- densleening Ned. Indië wordt aangenomen. De lasten van het Raadslid maatschap. Daarna is aan de orde een voorstel tot wijziging van het reglement van orde voor den Raad, waarin beoogd wordt vast te leggen, dat de leden van den Raad gehou den zijn de hun opgedragen commissiën te aanvaarden. De voorzitter van de Commissie, welke bestaat uit de heeren von Weiier, Kimman en Idenburg, zegt, dat zij tot de conclusie is gekomen, dat een dergelijke bepaling overbodig wordt geacht. Het is nimmer voorgekomen, dat een lid zijn benoeming niet heeft aanvaard. Zij acht het voldoen de, dat de leden weten, dat zij een even- tueele benoeming moeten aanvaarden. De voorzitter zegt, dat, alhoewel B. en W. gaarne aanneming van het voorstel zou den zien, zij hun doel hebben bereikt, n.l. de aandacht vestigen op de consequenties van het raadslidmaatschap. Er ontstond een zeer uitgebreide discus- fsie, waarbij de heer Schalekamp er op wijst dat de juristen op wie de leden vaak hun hoop hadden gevestigd, herhaaldelijk als commissieleden bedanken. De heeren Idenburg en Wildt Meijboom vragen dan het woord voor een persoonlijk feit. Eerstgenoemde wijst op het vele, belang rijke werk door den heer Wildt Meijboom verricht, terwijl de heer Wildt Meijboom wijst op een.tweetal gemeentelijke functies welke veel tijd vorderen. Nadat de heer Schalekamp heeft gezegd den heer Wildt Meijboom niet te hebben bedoeld, maar de heeren Dr. Idenburg en Mr. Kiewiet de Jonge, en de heer Iden burg er nog op gewezen heeft, dat hij nog nimmer heeft bedankt voor het lidmaat schap van een commissie, als bedoeld in het reglement van orde, wordt de discus sie beëindigd. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. hun voorstel terugnemen. Een voorstel van B. en W. tot gedeelte lijke intrekking van een besluit tot her ziening van het uitbreidingsplan, wordt goedgekeurd. Op de verzoekschriften van de besturen der bijzondere scholen om een voorschot op de vergoeding krachtens art. 101 der L.O. over 1934 wordt gunstig beschikt. Besloten wordt de couponbelasting op de houders van obligatiën ten laste der ge meente te verhalen. Het voorstel om in de ambtenaren- en werkliedenreglementen bepalingen op te nemen omtrent het dragen van insignes, uitsteken van andere dan nationale of Oranjevlaggen en ontslag op grond van re- volutionnaire gezindheid, wordt aangeno men. Deze bepalingen zijn niet geheel gelijk aan de rijksbepalingen. Het verbod tot het dragen van insignes is niet van toepassing verklaard op Natio nale of Oranje insignes, omdat men meent, dat ieder Nederlander het recht moet heb ben deze te dragen onafhankelijk van een beslissing van de Overheid. Verder is de mogelijkheid geopend, dat B. en W. ontheffing kunnen verleenen van het verbod tot het uitsteken van andere dan nationale of oranjevlaggen, waarbij men het oog heeft op vlaggen, welke niet wijzen in de richting van een bepaald staatkundig streven b.v. de A.V.R.O.-vlag. Tot lid van het scheidsgerecht word- bet noemd Mr. P. A. van der Drift, tot plaats vervangend lid de heer P. Pfundt, beiden alhier. Aangenomen wordt een voorstel tot wij ziging der begrooting voor 1933 en 1934, eveneens tot herziening der verordening op het lager onderwijs. Daarna worden vastgesteld enkele ko hieren van het retributiegeld en de honden belasting. Tot lid van de Commissie tot herziening der algemeene politieverordening wordt benoemd de heer Mr. J. Kieviet de Jonge, nadat aanvankelijk Mr. Wildt Meijboom, die lid was en bedankt had, weder was be noemd. Bij het voorstel tot onderhandsche aanbe steding van het leggen en monteeren der betonhuizen ten behoeve der persriolee- ring van het Dorp naar de Stoeplaan, het welk B. en W. willen opdragen aan de firma Visser Smit te Papendrecht voor 11.650, betoogt de heer Boender, dat naar zijn mee ning een gesplitste aanbesteding voor het leggen en monteeren niet noodig was ge weest en dat ook het advies van de Mabeg achterwege had kunnen blijven, waar de gemeente over voldoende technici be schikt. De Voorzitter meent, dat de vakkundige ambtenaren der gemeente zich niet be kwaam hebben geacht dit werk uit te voe ren. De gesplitste aanbesteding is geschied in het belang der Wassen aarsche aanne mers. Na eenige discussie wordt het voorstel aangenomen. Besloten wordt om een strookje grond langs den Schouwweg voor eventueele weg- verbreeding te aanvaarden. Een gedeelte van den Oostdorperweg wordt als bouwstraat aangewezen. De heer Dr. Verloop vraagt herziening van het raadsbesluit, waarbij de te betalen bedragen zijn vastgesteld. De voorzitter kan niet toezeggen hieraan te voldoen, wel, dat hij het besluit zal her zien. Goedgevonden wordt dat een perceel bouwterrein, verkocht aan nu wijlen den heer Sirre, wordt overgedragen op dezelf de voorwaarden aan den heer P. C. van der Stoel. Subsidie aan bewaarscholen. Hierna komt in behandeling een voor stel van B. en W .tot herziening der subsi- dieering in het bewaarschoolonderwijs. B. en W. willen, in verband met het feit, dat de Montessorischool in Oud-Wassenaar beneden het gemiddeld aantal leerlingen is gekomen, de mogelijkheid openen voor groeiende scholen en de "subsidie nog een jaar te behouden. Op dit voorstel is een amendement van den heer Dr. Idenburg ingekomen, houdende verbetering van het voorstel van B. en W. en bepaling dat aan nieuw op te richten scholen geen subsidie zal worden toegekend. Een uitgebreide discussie ontstaat over deze voorstellen, welke weinig resultaat heeft. Het blijkt, dat de materie zeer moei lijk is te regelen. Tenslotte wordt besloten hieromtrent eerst nog eens van gedachten te wisselen, om te kunnen komen met een voorstel, dat allen kan bevredigen. Daarna wordt behandeld een voorstel van B. en W. tot verbetering van een sub sidie van maximum 20.per leerling aan de Patronaatsschool. De heer Idenburg is over dit voorstel te leurgesteld. Er is over zijn vroegere be zwaren, welke de begrooting golden, waar op verschillende uitgaven voorkomen, met geen woord gerept. De heer Wildt Meijboom bepleit een rege ling waarbij voor de eerste 30 leerlingen 20.per leerling en voor de volgende 15.wordt toegekend. De heer Verloop vindt de verhouding tus- schen schoolgeld en subsidie onjuist. Ver der meent hij, dat er genoeg schilders, tee kenaars en tuinbouwkundigen zijn. De voorzitter wijst er op, dat bij de be oordeeling van het bedrag de begrooting buiten beschouwing moet blijven. Dat is bij subsidieerig van andere takken van on derwijs ook geschied en het bedrag is ge- WA'I ANDERE BLADEN SCHRIJVEN. HAAGSCH ANTI-PAPISME. De Maasbode schrijft: „Eenige jaren geleden moest de Raad te 's-Gravenhage een directeur van den dienst der plantsoenen benoemen. B. en W. plaats ten als no. 1 een man op de voordracht, die weliswaar de beste papieren had, maar daarnaast zoo vrijmoedig was katholiek te zijn. Deze vrijmoedigheid heeft de Raad den man betaald gezet. Hij werd natuur lijk niet gekozen. Verleden jaar was een inspecteursbenoe ming aan de orde. De onderwijsman, die voor de plaats werd voorgedragen, was weer zoo vrijmoedig katholiek te zijn. Hij kwam er wonder boven wonder, doordat in de driehoekstemming een der fracties in de war raakte. Nog zeer kort geleden was er een benoe ming aan de orde in het Haagsche college van B. en W. het vorige college waar bij opnieuw de afkeer van de katholieken tot uiting kwam, maar waarop wij niet na der ingaan. Een kras staaltje is echter Maandagmid dag in den Raad van Den Haag vertoond. Een in meerderheid niet-katholiek college van B. en W. maakt een voordracht op voor gemeentesecretaris, waarbij no. 1 werd ge- plaats mr. dr. J. R. M. van Angeren, refe rendaris op Justitie, chef der politie. Deze heer van Angeren promoveerde op een staatsrechtelijk onderwerp en is uiter aard buitengewoon op de hoogte van poli- tioneele en strafrechtelijke onderwerpen. Hij is trouwens medewerker aan de Ned. Jurisprudentie en heeft zeer onlangs ook te Genève een moeilijke opdracht uitstekend vervuld. Het is ons bekend, dat de heer van An geren niet heeft gesolliciteerd. Hem is in stantelij k gevraagd zich beschikbaar te stel len en toen hij dit deed, plaatste het col lege van B. en W. hem unaniem zonder aarzelen en blijkbaar met de zekerheid den beste te hebben, nummer één op de voor dracht. Helaas, deze mr. dr. van Angeren heeft ook al de vrijmoedigheid „de katholieke richting" te zyn toegedaan om in den stijl van een liberaal blad te blijven. En ofschoon deze man als de bekwaam ste en geschiktste werd voorgedragen; ofschoon in Den Haag geen enkele ka tholieke hoofdambtenaar is; ofschoon bijna 30 pet. der bevolking ka tholiek is dr. van Angeren moest han gen en de Raad koos den Joodschen vrijz. dem. heer mr. Boasson, die igesolliciteerd had, maar, hoe verdienstelijk overigens ook, blijkbaar door het college niet ge schikt werd geacht, zoodat hij zelfs niet op de voordracht was geplaatst. Waarom dit zoo is, weten wij niet. Het kan best zijn, dat de heer Boasson ongeschikt werd geacht om redenen, welke niet het minst afdoen aan zijn persoon, kennis of karakter. De nieuwe secretaris is ons trouwens onbe kend en wij voelen niet de geringste be hoefte hem eenig verwijt te doen. De linksche meerderheid van den Raad onze brave „nationale" liberalen voorop hebben weer duidelijk bewezen, wat zij tege.venover katholieken durven bestaan. Wij dienen de les niet te vergeten. En op te merken, dat de coalitie blijkbaar nog leeft, want de stemming schijnt bijna rechts tegen links te zijn geweest. Alleen wordt vermoed, dat één vrijzinnig-democraat (en dan weten wij wel wie) op den candidaat van B. en W. stemde. Deze candidaat intus- schen is nog jong: hij zal zijn weg wel vin den, ondanks de meerderheid van den Haag- schen Raad, die hem om zijn geloofsover tuiging deed sneuvelen met 20 tegen 23 stemmen". baseerd op hetgeen voor andere scholen werd gegeven. Dat de verhouding tussohen schoolgeld en subsidie onjuist is, ziet hij niet in. Dat is in het algemeen bij de kos ten van het onderwijs het geval, omdat het algemeen belang er bij betrokken is. De heer Idenburg acht het onjuist een dergelijke begrooting als leiddraad te aan vaarden. De voorzifter zegt, dat B. en W. moeilijk kunnen beoordeelen, dat luxe-uitgaven zijn. Daaraan zullen zij niet medewerken. Na discussie wordt het voorstel aange nomen met 11 tegen 2 stemmen. Een voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenwerking, de eischen van benoembaarheid en de bezol diging van het politiepersoneel en van het besluit tot toepassing van korting op de salarissen der politie', wil de heer von Wei- Ier ook zenden om advies naar de Bezui nigingscommissie, waartegen de voorzitter zich verzet. De heer Wildt Meijboom stelt aanhouding voor, omdat hij zich met enkele onderdee- len niet kan vereenigen. Beide voorstellen worden verworpen en dat van B. en W. aangenomen. Hierna sluiting. mide, maar we snapten niets van de hierogly- phen. Ach... hoe is 't moge lijk... kent u dan geen apükerschrift? Ll(Lustige Sachse), UIT DE OMGEVING NOORDWIJKERHOUT. De werkloosheid. Bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling alhier staan als zijnde geheel werkloos ingeschreven 425 personen, waaronder 400 landarbeiders en een 20-tal bouwvakarbeiders. Vergrooting Kerkhof. Naar wij ver neming zal eerstdaags een aanbesteding plaats hebben voor het leveren van grond ter vergrooting van de R. K. begraafplaats alhier. Deze inschrijving zal worden ge houden onder de parochianen alhier. Op deze verandering van het kerkhof komen we later terug. Geboren: Clasina dochter van W. van Hage en C. W. Gardien Theodoor, zoon van H. H. Beerhorst en M. J. Roorda. Overleden: Q. M. de Groot 15 jaar dochter van P. H. de Groot en A. C. Soeter- broek C. van der Heiden 3 jaar zoon van C. van der Heiden en S. C. Benschop. Ondertrouwd: N. Roos 24 jaar en G. Nauta 27 jaar. Gevestigd: G. van Dijk, Huis ter Leede van Lisse J. Steenbrink, Teylin- gerlaan 41, van Haarlem A. A. Klabbers Liefdegesticht „St. Anna", van Nuen N.Br. Vertrokken: T. C. P. Rotteveel, Kerklaan 60, naar Leiden J. M. W. v. d. Burg, Zandslootkade 38, naar Noordwijk M. M. Kortekaas, H. Baderrstraat 8, naar Zoeterwoude A. M. Schraven, Hoofd straat 167, naar Culemborg M. A. Kuij- pers, Hoofdstraaat 167, naar Zevenaar P. A. Tesselaar, Hoofdstraat 238, naar Hil- legom L. Roos, Zuilhoffstraat 13, naar Haarlem J. A. Vosselman, Zuiderstraat 36, naar Amsterdam. WOÜBRUGGE. Uitvoering. Ondanks de moeilijke om standigheden waaronder de plaatselijke muziekvereeniging „Harmonie" financieel gebukt gaat, heeft zij gisterenavond een welgeslaagde uitvoering gegeven. Waar de vereeniging door toetreding van jonge ren uitbreiding ondergaan heeft, werd dit feit eenigszins feestelijk herdacht. De leiding berustte bij den heer J. van der Kaai, directeur. De avond werd verder opgeluisterd door het optreden van den heer Spaanderman uit Leiden. Begrafenisonderneming. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van en kele personen te komen tot oprichting van een begrafenisonderneming, zulks in ver band met het feit, dat de nieuw geopende algemeene begraafplaats op grooten afstand van de kom van het dorp is gelegen. Bij deze te vormen onderneming zal het te gebruiken materiaal van elders worden betrokken, zoodat hiervoor geen kosten ge maakt behoeven te worden. Nadere rege len over het financieel gedeelte zullen na der uitgewerkt worden. WASSENAAR. G e b o r en Hendrikus zoon van J. Me- let en C. Bunning Johannes Wilhelmus, zoon van J. P. W. Snelderwaard en C. M. Rotteveel Dirkje, dochter van J. Oly en J. M. Boere. Overleden Anne Muntinga 62 jaar echtgen. van M. Edle von Szemerey Si mon Heijlink 55 jaar eechtgen. van A. M. H. Tilz Gijsbertus Gardien, 70 jaar, echt genoot van C. Wensveen. Gevestigd: E. H. Claassen, Ev. L., Duitsche kinderjuffrouw uit Den Haag, O. Wassen, weg 7 P. Duikers en vr. N. H., uitvoerder uit Amsterdam, Van Zuylen van N.straat 182 Chr. Hattemer, R.K. Duit sche hulp in de huish., uit Bloemendaal, Wilha.pl. 4 E. Schneider, R.K. Duitsche d.b., uit Bloemendaal, alsvoor A. C. Heemskerk, R.K., uit Noordwijk, Molenweg 5 I. de Vries, uit Harlingen, Louisestr, 25 E. Kuhn, R.K., Duitsche d.bb. uit Oberhausen, Persijnlaan 13 M. J. Moer- kerk-Hoogteyling, N.H., uit Den Haag, van Zuylen van Nijeveltstra 154 F. H. Wes- termann, Ev.L., uit Leiden, Hyacinthstraat 22b J. Th. van den Mosselaar, R.K. on derwijzer uit Den Haag, Windlustweg 19 Chr. Albers en gezin, N.H., chauffeur uit Rotterdam, Konijnenlaan 31 G. J. Boe len en gez., kunstschilder uit Noordwijker- hout, Amazonelaan 3 T. W. van Mierle, N.H., monteur uit Rheden, Rijksstraatweg 177 E. M. Appel, R.K. Duitsche d.bb. uit Rotterdam, Stoeplaan 12 J. J. W. M. de Poorter en gez., R.K., uit Den Haag, Vic- torialaan 4 M. E. Knippenberg, R.K. d.b. uit Den Haag, Victorialaan 4 W. J. A. Hendriks, R.K. vertegenwoordiger uit Den Haag, Ridderlaan 1 J. A. Valewink en vr., uit Benthuizen, Tulpweg 18 B. Wehr- le, R.K. Duitsche d.b., uit Rheden, Bronck- horstlaan 13 J. C. Dros, W.G., Griffier kantongerecht uit Tholen, Schouwweg 81 32 M. Mathey, R.K. Duitsche d.b. uit Duitschland, Wittenb.weg 168 J. C. H. Hosemans, R.K., kamenier uit Den Haag, Ridderlaan 1 F. Melcher en vr., R.K. Oos- tenr. hotelbediende uit Den Haag, Ooster beek 3 P. Walhout, R.K., waker nacht veiligheidsdienst, uit Den Haag, Korenlaan 3 W. van Deursen, R.K., brandstoffen- handelaar, uit Katwijk, Oostd. weg 76 E. Schmitz, R.K., Duitsche d.b., uit Den Haag, van Calcarlaan 14. Vertrokken: C. A. Berding naar Delft, Hypolitusbuurt 28 S. Trier naar Den Haag, Cranenburgweg 29 G. Benne- ke naar Den Haag, Nieuwe Havenstraat 74 E. M. M. Reichert naar Den Haag, Blan kenburgstraat 15 W. A. den Hollander naar Veenendaal, K. Molenstraat 19 J. J. A. Mussert naar Den Haag, van Deventer- straat 4 C. van Doorn naar Utrecht, Nic. Ruyghaverstraat 10 M. J. Hooijmans naar Oirschot, Huize Nazareth H. J. van Houten en gez. naar Amsterdam, Hoofddorp plein 5 H. A. M. P. Ruygrok naar Den Haag, Sondertanckstraat 10 A. B. J. Grage naar Den Haag, Riouwstraat 139 L. S. Himken naar Den Haag, Delistraat 29 I. A. Minnema naar Groningen, Wassen- berghstraat 31 H. E. C. A. M. Hermans naar Zwolle, Oude Vischmarkt 40 H. F. Portman naar Amersfoort, Kazeerne B. W. B. Bousché naar Salitaga, N. O. I. Vertrokken: J. W. Thomee naar Am sterdam Th. v. d. Have naar 's Gravenha- ge D. Fleur naar Alkmaar J. Nieuw- veen naar Sassenheim H. G. Beugelsdijk naar Leiden C. J. Berkhout naar Veisen J. M. Salters naar Delft J. J. van hoi- steyn naar Monster P. C. Diesch naar Grouw J. Th. Hartveld naar Oosterbeek A. J. Hegger naar 's Gravenhage. Gevestigd: M. E. M. van Iterson van Leiden N. van Wingen van Ned. Indië P. C. van Rijt van Hazerswoude J. Ver- brugge van Werkendam A. van Hulst van Amsterdam E. Verlaan van Amster dam J. W. Vroegrijk van Hazerswoude. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Jaarvergadering „Het Mobilisatiekruis". Door den Nat. Bond „Het Mobilisatie- kruis" afd. Alphen a. d. Rijn, werd in de St. Josephzaal de jaarlijksche algemeene ledenvergadering gehouden. De belang stelling voor dezen avond was zeer groot, de zaal bleek tot in alle hoeken bezet. On der de aanwezigen zagen wij o.a. bestuurs leden van de Burgerwacht, den Hoogeerw. heer Deken, Burgemeeste^ P. A. Colijn, Ds. P. Bootsma, leger-predikant, hoofdbe stuurslid van den Bond en afgevaardigden van zuster-afdeelingen. In zijn openingswoord heette de voor zitter de aanwezigen in bijzonder genoem de autoriteiten, hartelijk welkom en deel de voorts mede, dat het afgeloopen jaar weer heel wat door de afdeeling tot heil der leden was gedaan en dit jaar een land dag gehouden zal worden voor den kring Rijnland. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Uit het keurig verzorgd jaarverslag van den secretaris, den heer J. G. van Schik, bleek, dat de afdeeling het afgeloopen jaer op peil was gebleven. In zijn verslag wekte hij tevens leden en donateurs op de afd. te blijven steunen, om de afdeeling in staat te stellen, waar noodig aan de leden hulp te verleenen. Het jaarverslag vond bij de aanwezigen instemming. De voorzitter, de heer C. Ko ren, bedankte de secretaris voor zijn keu rig verslag en hoopte, dat deze nog vele jaren zijn krachten voor de afd. zal mogen geven. Het jaarverslag van den penningmeester gaf een klein batig saldo aan over het af geloopen jaar. Ook de penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat be heer. Door de kascommissie waren boeken en bescheiden in de beste orde bevonden. Als spreker trad hierna op ds. Bootsma, leger-predikant en tevens hoofdbestuurslid van den Bond, die een kernachtige toe spraak hield tot de aanwezigen, het bestuur der afdeeling dankte voor de juiste lei ding der afdeeling en de aanwezigen ten slotte opwekte trouw te blijven aan het Oranjehuis. De voorzitter dankte ds. Bootsma voor zijn opwekkende toespraak en bood deze een keurige tegel waarop de initialen van het Mobilisatiekruis waren aangebracht. Deze tegel was aangehouden door den heer D. ten Cate-Brouwer, voor zitter van het kringbestuur. Een dito tegel hadden hierna ook de Deken en de Bur gemeester in ontvangst te nemen. Mede na mens den Deken bracht de Burgemeester voor deze onderscheiding 't bestuur in wel gekozen bewoordingen dank. Spr., die gaarne gevolg had gegeven aan de uitnoo- diging dezer vergadering bij te wonen, gaf te kennen met het doel der bond van het Mobilisatiekruis niet geheel op de hoogte te zijn. Gelet echter op het verslag van den secretaris, waaruit spr. het devies „Draagt elkanders lasten" had waargenomen, sprak hij den wensch uit, dat het bestuur nog vele jaren gegeven mocht zijn op dezen weg voort te gaan. Bij de hierop volgende be stuursverkiezing werden de aftredende hee ren M. Klink, G. Kwakernaak en W. v. d. Kwaak allen herkozen. Na de hierop vol gende pauze werd het geheel dezer geani meerde avond op zeer verdienstelijke wijze opgeluisterd door het muziekgezelschap Ko ren en v. d. Stoel, terwijl het humoristisch duo v. d. Louw en van Engelen met hun ko misch repertoir de aangename stemming nog belangrijk wisten te verhoogen. Aan het einde van den alleszins geslaagden en geanimeerden avortd bracht de voorzitter aan allen dank die hun medewerking had den verleend voor het welslagen dezer avond. Ook uit de aanwezigen werd weder- keerig het bestuur dank gebracht voor de juiste en aangename wijze, waarop zij dezen avond hadden georganiseerd. NIEUWKOOP. Aantal leerlingen bij het Lager Onder wijs. Het aantal leerlingen, dat blijkens de ingekomen opgaven in deze gemeente over 1933 gemiddeld als leerling stond in geschreven bedroeg 584, waarvan 486 bij het bijzonder en 98, verdeeld als volgt: R. K. school te Noorden 200, R. K. Jon gensschool in het dorp 112, R. K. Meisjes school in het dorp 87, Christelijke school 87, Openbare school in het dorp 87, Open bare school te Noorden 12. SASSENHEIM. WARMOND.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10