IONDERDAG 8 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN TEGEN AUTO GEREDEN. De voerman gedood. Dinsdagavond omstreeks half zeven is op den Putschenweg bij Bergen op Zoom een aanrijding met doodelijken afloop gebeurd. Op genoemden weg reed een paard en wa gen, welke uit Putte kwam in de richting van Bergen op Zoom, met er naast de voer man Oosterbosch uit Ossendrecht. Achter den wagen reed een personenauto, bestuurd door een wielrenner uit Eindhoven. Tengevolge van den dichten mist heeft deze waarschijnlijk den wagen niet opgemerkt, met het gevolg dat hij er van achteren te- ger aan reed, en vervolgens den voerman Oosterbosch greep, waardoor deze tegen den grond geslingerd werd. In bewusteloozen toestand heeft de wielrenner den man in 'n café binnengedragen, waar het slachtoffer spoedig overleed. De auto werd aan de voorzijde gedeeltelijk vernield, terwijl de wagen van achteren licht beschadigd werd. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE AMSTERDEM. Dame ernstig gewond. Op den N.Z. Voorburgwal had gister avond omstreeks half negen een verkeers ongeval plaats, waarbij een dame ernstig gewond werd. Zij wilde ter hoogte van den St. Luciensteeg den Voorburgwal overste ken, toen uit de richting van het Spui een auto met vrij groote snelheid naderde. De vrouw aarzelde en hierdoor werd de chauf feur in de meening gebracht, dat zij naar 't trottoir terugging. Toen hij zag, dat een on geluk onvermijdelijk was, remde hij krach tig, doch de vrouw werd gegrepen en tegen de straat geslingerd. Met een hersenschud ding en ernstige hoofd- en armwonden werd zij door den G.G.D. naar een der zie kenhuizen vervoerd. s De chauffeur, een snorder, was zoo in den war door het gebeurde, dat hij er met ach terlating van zijn auto vandoor ging. Later meldde hij zich op het politiebureau SingeL De auto is in beslag genomen voor een on derzoek. De remmen bleken vrijwel in orde. Het remspoor was ongeveer 20 M. lang, de weg zoowel als de banden waren glad. De auto was pas tot stilstand gekomen .toen zij tegen een lichtmast op een vluchtheuvel botste. Deze lichtmast werd uit den grond gerukt en totaal vernield. Doordat de auto na het ongeval gedeeltelijk op de tramrails stond ondervond daar de wagen voor het onderzoek niet direct verplaatst mocht wor den het tramverkeer eenige vertraging. ERNSTIGE AANRIJDINGEN. Dinsdagmiddag toen de landarbeider C. Bakker te Ursem van het land kwam is hij nabij het café van den heer J. Kuyper ge grepen door den auto van den steenkolen handelaar S. B., bestuurd door diens zoon Th. Vermoedelijk door te snel rijden was de auto eerst tegen een telefoonpaal gevlogen, vervolgens met een vaart over de daar aan wezig zijnde brug, waarnaast Bakker ge heel van den weg af een veilig plaatsje meende gevonden te hebben. De wagen slingerde hevig en greep den man, die zoo danig gewond werd, dat hij een gecompli ceerde beenbreuk bekwam en zijn linker schouder op twee plaatsen brak. Onmiddelijk werd naar alle kanten om doktershulp getelefoneerd maar het duurde nog drie kwartier eer de doktoren Lohman van Obdam en Berman van Avenhorn aan wezig konden zijn om den man te verbin den. Rijks- en gemeentepolitie waren spoe dig ter plaatse, ook de burgemeester, die de zaak verder zullen onderzoeken. De ernstig gewonde man is per ziekenauto naar het St. Elisabethsgesticht te Alkmaar overgebracht. Gisteravond is in de Schildersteeg te Rotterdam een motorrijwiel in aanrijding gekomen met een auto. Het motorrijwiel werd ernstig beschadigd en de bestuurder, de 23-jarige P. v. d. W. uit de Neijendaal, die kwam te vallen, liep een hersenschud ding op. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelseh van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 16) Anne Waveney zuchtte van geluk.. Het vooruitzicht Jenny te zullen zien, bracht een blos op haar wangen en dansende lichtjes in haar donker-blauwe oogen. Haar gedachten, dansten ook. Toen dwong ze zich om rustig haar verdere plannen te overwegen. Dansende gedachten waren heel mooi en aardig, maar ze moest prac- tisch zijner was nog ontzettend veel te doen voor ze naar Jenny kon gaan. Ze had als adres het hotel opgegeven, waar zij en juffrouw Jones ruim een jaar geleden hadden gelogeerd. Maar toen de taxi de welbekende straat indraaide, kwam een ondefinieerbare gewaarwording van afschuw over haar. Ze had er geen idee van gehad, dat ze op die manier zou rea- geeren! Het was onredelijk,, ongerijmd, mal, maar het geval was er.... onmisken baar en onontkoombaar. De naam van een ander hotel flitste haar haar door den geest. Handelend in een op welling gaf ze door de spreekbuis het adres aan den chauffeur. En terwijl ze weer ach terover leunde, gleed het afgrijzen, de verschrikkingen van haar af.... ze tril de van opluchting. Het hotel waarheen ze nu reed, zou precies zijn wat ze hebben moest: ijselijk netjes, met 'n vleugje van stille deftigheid en niet te duur. Aurora Fairlie logeerde er altijd als ze DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Jongeman het slachtoffer. Op den onbewaakten overweg van den spoorweg OldenzaalEnschede is gisteren avond de 16-jarige M., woonachtig te Ol denzaal, door den trein, die om 18.19 uur te Oldenzaal moest ariveeren, overreden. Zijn rijwiel werd later onbeschadigd langs de spoorlijn gevonden. Zeer ernstig gewond werd het slachtofer met den zelfden trein naar Oldenzaal overgebracht, vanwaar hij per brancard naar het R.K. Ziekenhuis ?s overgebracht. M. is gisteravond in het zie kenhuis aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. SLACHTOFFERS VAN DE BOOMEN, Toen Maandagmiddag een 7-tal arbeiders bij de werkverschaffing aan de Pagne- Vaart, onder Bosschenhoofd, gemeente Hoeven bij het versjouwen van een mast boom, bestemd voor den bouw van een brug, den boom van de schouders wierpen, had zekere G. v. Gastel, uit Oudenbosch, het ongeluk met den boom te worden mee gesleurd, met het gevolg dat hij hem op het hoofd kreeg. In zorgwekkenden toestand werd de man naar het ziekenhuis te Oudenbosch overge bracht, waar hij tengevolge van een sche delbasis-fractuur gisteren is overleden. Dinsdagmiddag was de landbouwer H. H. te Brunssum op een helling van een weg bezig met het doorzagen van een boom. Toen hij daarmede gereed was is een ge deelte van den stam aan het rollen gegaan. H. snelde den weg af doch kon het rollend gevaarte niet ontkomen. Hij werd door den zwaren stam getroffen en was op slag dood. De ongelukkige laat een vrouw met vier dochters na. IN EEN KELDER GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Dinsdagavond heeft de 78-jarige heer J. L. Pantus te Oeffeit, toen hij een bezoek aan oud-burgemeester Van Haren had ge bracht, bij het verlaten van diens woning een verkeerde deur geopend. Hij stapte daardoor in den kelder en viel van groote hoogte op den steenen vloer. Het gebeurde werd eerst geruimen tijd later bemerkt. Men vond den grijsaard bewusteloos met 'n gebroken schouder en zware hersenschud ding. Woensdag is hij aan de gevolgen over leden. BOERDERIJ BRANDEN. Gistermorgen omstreeks zes ur brak door onbekende oorzaak brand uit in de boerde rij van den heer G. Roosendaal in de Kerke- buurt te Wognum. In een minimum van tijd brandde het geheele perceel tot den grond toe af; slechts het vee kon worden gered. Verzekering dekt de schade. Dinsdag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer Teunissen te Overasselt. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat van den inboedel slechts een klein gedeelte kon worden gered. Het vee kon in veiligheid worden gebracht. Boerderij, stalling en schuur zijn geheel afgebrand. De landbouw werktuigen en een groote hoeveelheid hooi en stroo gingen verloren. De oorzaak is on bekend, verzekering dekt de schade. POGING TOT BEROOVING. De dader ontkomen. Maandagmiddag is te IJmuiden-Oost ge poogd den 47-jarigen wissellooper v. W., welke een actetasch met ongeveer 2000 aan bankpapier bij zich droeg, te berooven. Toen hij bij het aanbieden van een kwitan tie even met een der paters Capucijnen aan de pastorie aldaar stond te praten, werd hem plotseling door een hem onbekend manspersoon de actetasch ontrukt, v. V. 7at- te dien man achterna en slaagde er in hem de tasch met geld te ontnemen, doch de da der wist te ontvluchten. De politie stelt een onderzoek in. in Londen was. Even glimlachend vroeg Anne Waveney zich af waar Aurora nu zou zijn en wat ze wel uitvoeren mocht. Enkele minuten later deelde ze aan een lustelooze hotelbediende mee, dat ze voor eenige uren de beschikking over een ka mer wenschte. Een sleutel werd haar in de hand geduwd, een register haar toege schoven om te teekenen, zonder dat het nurksche meisje achter de lessenaar zelfs de oogen opsloeg. Anne had 'n beetje het gevoel van een koude doucheze ver langde naar een medemensch tegen wie ze kon zeggen: „O, ik ben toch zoo ver schrikkelijk gelukkig!" Ze zette haar naam in het register en juist toen ze het boek weer wilde terug schuiven, viel haar oog op Aurora Fair- lie's fantastische handteekening boven aan de linksche bladzijde: groot, dik, eigenge reid. Anne zocht haar heil op de kamer die haar was aangewezen. Van alle men- schen, die ze kende, was Aurora Fairlie wel de laatste die ze begeerde te ontmoe ten. Haar ademhaling ging 'n beetje ge jaagd toen ze de deur sloot en de suitcase op het bed zette. Aurora! Wat 'n onpleizierig toeval dat die nu net hier moest zijnDe kwestie was, wat wist Aurora precies? En alleen Jen ny kon die vraag beantwoorden. Ten slot te kwam ze met haar gedachte altijd weer bij Jenny uit Anne liep van het bed de kamer door naar de toilettafel. Lang en ernstig bestu deerde ze haar spiegelbeeld. Toen zette ze haar hoed af. Neen, zóó kon ze niet naar Jenny gaanhaar haar was niet om aan te zien! Dat moest eerst behoorlijk bijgeknipt en geonduleerd worden. Overi genser v/as iets dat haar vreemd aan- INBRAAK TE OSS. Kostbare voorwerpen gestolen. Dinsdagavond is tijdens afwezigheid der bewoners ingebroken bij den heer de N. aan den Berghemscheweg te Oss. Toen de be woners thuiskwamen bemerkten zij, dat on- gewenschte gasten het geheele huis over hoop hadden gehaald. De inhoud van kasten en laden lag over den vloer verspreid. Een aantal gouden en zilveren sieraden bene vens enkele kostbare voorwerpen zijn ge stolen. De dieven wist blijkbaar, dat de heer de N. dezer dagen een aanzienlijk bedrag aan geld in huis zou hebben. Het geld was ech ter reeds bij den notaris gedeponeerd. In verband met deze inbraak is bij ver schillende personen huiszoeking gedaan, tot nog toe zonder resultaat. DIEFSTAL VAN MEEL. 81 balen ongemerkt verdwenen. Van een motorboot, liggende aan den Aalsmeerderdijk, heben onbevoegden 31 balen bakkersmeel, benevens het dekzeil, waaronder de balen lagen, ontvreemd. Het is bijna onbegrijpelijk, hoe de dieven deze groote hoeveelheid meel, die een waarde van bijna 1000.vertegenwoor digt, ongemerkt van de boot hebben kun nen lossen, daar de Aalsmeerderdijk ook 's nachts een vrij druk bereden weg is. Niemand heeft echter iets opgemerkt en men staat voor een raadsel. Het is niet uit gesloten, dat de dieven met een vlet langs zij gevaren zijn en het meel zoo in de vlet gegooid hebben. Voor de beurtschipper, de B. uit Hoofd dorp, is deze diefstal een groote schadepost. Bij de politie is aangifte gedaan. HUISZOEKING NAAR SMOKKELWAAR. Den slimmen te slim. Een wachtmeester der marechaussees te Roosendaal, die zich Dinsdagmorgen in le vroegte aldaar bij zekeren de B., wonende aan de Waterstraat aandiende om een huis zoeking te doen naar smokkelwaar, werd, na eerst in de woning te zijn toegelaten, door een vijftal mannen aangegrepen en op hardhandige wijze weer naar buiten ge werkt, omdat hij zoo heette het geen recht had om daar huiszoeking te doen. Toen de wachtmeester van zijn wederva ren melding had gemaakt aan zijn comman dant, werden, in overleg met den commis saris van politie, eenige manschappen der marechaussee naar het bewuste perceel ge zonden, daarbij nu vergezeld van een in specteur van politie met de opdracht van vertegenwoordiging van den commissaris van politie, om zich toegang tot de woning te verschaffen voor het doen van de voor genomen huiszoeking. Deze leverde toen echter geen resultaat op, waarom, met toepassing van dezelfde formaliteiten in het huis ernaast, bewoond door zekeren v. B., ook een huiszoeking werd gehouden -met tot gevolg, dat 12 K.G. margarine en 30 K.G. suiker, welke van smokkelarij afkomstig waren, in beslag ge nomen konden worden, in verband waar mede tegen dezen v. B. tevens proces-ver- baal werd opgemaakt. ,„Msb." DE „OAKFORD" BRENGT 25 OP. Naar wij vernemen is het wrak van het in den nacht van 17 op 18 Januari op de Eierlandsche gronden gestrande Engelsrhe stoomschip „Oakford" door Lloyd's sub agent bij inschrijving te koop aangeboden en was het hoogste bod 25, afkomstig van den heer Van der Kooij te de Cocksdorp, die waarschijnlijk wel eigenaar zal worden.. deed in wat zij zag. Haar huid had die bleeke, bijna volle tint, die het gevolg is van lang binnenshuis zijn. Ze wreef haar wangen en toen het bloed krachtig er heen stroomde, en ze wat meer kleur kreeg, vond ze dat ze beetje meer op zichzelf leek. Er waren donkere kringen onder haar oogen en haar gezicht was mager, veel magerder dan een jaar geleden. En in dat smalle ovaal leken haar oogen eigen aardig groot. Van de gelijkenis met Jenny was niet veel te bespeuren. Met een ontevreden beweging liep ze van den spiegel weg en ging naar het bed terug. Ze zette zich op den rand, opende de suitcase, rommelde er in en haalde drie oude brieven te voorschijn. Ze waren ge adresseerd aan Miss Annie Jones. Anne haalde ze uit de enveloppen, scheurde die in heel kleine stukjes en gooide de snip pers uit het raam. Vervolgens nam ze de brieven op en begon die door de lezen. Ze waren alle drie van mr. Carruthers, niet getypt door een of anderen bediende, maar in zijn eigen handschrift. De eerste, juist een jaar geleden geda teerd, begon: Geachte Miss Jones, Tot mijn diep leedwezen moet ik u op de hoogte stellen van het plotseling overlijd den van uw vader. Anne las den brief ten einde en ver scheurde hem toen. De tweede brief begon eveneens met 'n betuiging van leedwezen. Ditmaal betreurde mr. Carruthers het, haar te moeten mededeelen dat haar naam niet voorkwam in haar vaders testament en dat alles aan haar zuster was nagelaten. Een diepe schaduw lag op Anne's gezicht, UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 9 Februari. Huizen, 301 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door John Brown's Ladies en Gents. 2.15 Gramofoon. 2.40 „Der Freischütz" bewerkt als ver korte opera (gramofoon). 3.20 Pret en nonsens (gramofoon). 4.00 Madrigaal Muziek, voordracht door Anny Piscaer m. m.v. Het Utrechtsch Vo caal Kwartet. 5.00 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 5.30 Het K.R.O. orkest. Te 6.00 L. Ver- spronck over Oberammergau. Te 7.15 „De oorsprong van den kalender" door Jan G. Hazewinkel. 7.45 P.T.T.-kwartiertje, waarna gramo foon. 8.15 Vaz Dias. 8.20 Groot Gala-concert. Relais vap den Kath. Vlaamschen Radio Omroep, verzorgd door het versterkt Symphonie-orkest. Te 10.30 Vaz Dias. 10.35 Frank Fox en zijn Weensch Colum bia Orkest (aansluiting met Heek te Am sterdam). Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Gramofoonpl. 10.45 Orgelspel. 11.15 Gramofoonpl. 12.00 Otto Hendriks en zijn ensemble. 2.30 Causerie door K. J. Budde. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Pauze. 4.05 Orgelspel. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-Kleinorkest. 6.00 De Notenkrakers. 6.40 Causerie. 7.00 De Flierefluiters. 8.00 Causerie. 8.30 Concert door de HolL Kamermu- ziekvereen. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.15 Causerie. 10.45 Gramofoonpl. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert. 12.50 BBC-Dansorkest. I.35 Northern Studio Orkest. 2.25 Voor de scholen. 4.10 Ch. Manning en zijn orkest. 4.50 B. Colombo's orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Hadn's strijkkwartet op. 1, nr. 5. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 „Songs from the shows", revue-pro gramma. 9.20 Berichten, lezing. 9.55 „Emil and the Detectives", hoorspel. II.10 Voordracht. 11.1512.20 Harry Roy en zijn Band. STRIJD TUSSCHEN TREIN EN AUTO. Op die manier is concurrentie ook onmogelijk Dezer dagen vernam „Het Rechte Spoor" een staaltje van uitbuiting van personeel van een auto-vrachtdienst, dat aan het on gelooflijke grenst. Op den wagen zitten twee man, waarvan slechts één chauffeeren kan. Regeling van diensttijd is onbekend, evenmin van rust tijd. Hoe de „rusttijd" geregeld is, moge blijken hieruit, dat de menschen na een diensttijd van bijna 18 uren 's morgens om 5 uur op hun standplaats aankwamen en om 6 uur, zonder zelfs gelegenheid te krij gen zich eerst thuis even te kunnen „op- toen ze de snippers naast die van den an deren brief legde. Aan den derden brief besteedde ze meer tijd. Geachte Miss Jones, Uw zuster stelt er prijs op u te doen we ten, dat zij een zoon heeft; thans een maand, oud. Tegelijk laat ze u mededeelen, dat zij en de jonggeborene wel zijn. Uw andere zuster is het geheele jaar op reis geweest met juffrouw Dageraad. Uw zus ter wenscht dat dit u bekend is. Wilt u zoo goed zijn mij te telefoneeren, voor u zich in verbinding stelt met uw zuster? Met de meeste hoogachting, Uw dw. L. AUSTIN CARRUTHERS." Anne klemde het hoekje van haar mond tusschen haar lippen, terwijl ze het ouder- wetsch-vormelijke epistel las. Ze zou niet alleen Jenny zien, maar ook Jenny's baby! Wat leuk, wat onuitsprekelijk leuk! Leuk.... vreemdJenny met een baby.Ze sloot de oogen en trachtte zich hét tafereeltje voor te stellen. Maar alleen Jenny's gezicht wilde voor haar geestes oog opdoemen. En niet Jenny's gezicht, zoo als ze het 't' liefst wilde zien, maar zooals ze het de laatste maal gezien had: bleek tot de lippen, de oogen wijd en verwil derd van verschrikking. Met een onderdrukten kreet sprong ze op. Waarom zag ze in haar gedachten altijd Jenny zóó? Het deed zoo'n gruwelijke pijnze begeerde niets heviger, dan dat ellendige visioen uit te wisschen met het beeld van de echte, gelukkig Jenny.... een en al stralende, liefdevolle glimlach., met haar kleinen jongen in de armen. En dat was het heerlijke, dat haar vandaag wachtte. ,'R a d i o-P a pi s'\ 1796 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.50 Krettly-orkest. 8.05 Opera-uitzending. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Populair concert. I.204.20 Omroeporkest. 7.20 Reportage. 8.20 Gramofoonpl. 8.40 Hoorspel. 9.30 Omroeporkest. 10.1011.50 Dansmuziek u. h. Palace- Hotel. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.25 en 10.50 Gramofoonpl. II.20 Concert. 12.20 Kamerconcert. 1.20 Gramofoonpl. 3.20 Weragorkest. 4.20 Düsseldorfer Symphonie-orkest. 6.20 Omroeporkest, -koor en solisten. 8.20 Süragorkest. 9.40 Gramofoonpl. 10.2011.50 Muziek op oude instrumen ten. Rome, 421 M. 8.00 Symphonieconcert, m. m. v. orkest en solisten. 9.05 Populair concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert. M. m. v. zangso liste. 10.30 Reportage v. d. start der Zesdaag- sche te Antwerpen. 484 M.: 12.20 Omroepkleinorkest. I.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonpl. 7.20 dito. 8.20 Voor oud-strijders. M. m. v. .militaire kapel. 10.30 Gramofoonpl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Kwartiertje Radio-techniek. 7.50 „Ostland ruft", avond "van de Oost- duitsche Hitlerjeugd. 8.20 Concert. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Populair concert uit Bres- lau. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. 3 e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.20—13.35 Brussel VI. 13.3514.25 Daventry. 14.25—19.35 Midland Reg. 19.3520.00 Katowice of Warschau. 20.00—22.20 Rome. 22.20afloop Londen Reg. 4e Programma. II.20—12.20 Kalundborg. 12.2014.30 Luxemburg. 14.3016.20 Kalundborg. 16.2017.20 Langenberg. 17.20—18.20 Brussel VL 18.2019.20 Langenberg. 19.2020.00 Radio Suisse Romande. 20.0023.00 Locale uitzending, waaraan medewerken: 1. Het jongens „Kernkoor", o. L van den heer M. L. Opdam. 2. De heer M. L. Opdam (piano-soli). 3. The Rhith- mics, o. L van den heer Henry Franke (amusementsmuziek). Daarna Langenberg. frisschen", weer maar opnieuw „op stap" moesten. Het is vaak zoo erg, dat een uur op den weg gestopt wordt om den chauffeur even een dutje te laten doen, omdat hij achter 't stuur in slaap valt. Als de chauffeur dan even een dutje doet, moet de ander zorgen om wakker te blijven orr het gevaar te ontloopen, dat ze beiden uren achtereen in den stilstaanden wagen blijven slapen! En dat alles voor een loontje van 13 gul den per week, terwijl ze in iedere week een arbeidstijd van twee weken moeten maken. Zóó kunnen de vrachtauto's wel concur- reeren, concludeert het blad. Ze keek weer in den brief. Jenny wilde haar aan het verstand brengen, dat Anne Waveney verondersteld werd dit heele jaar„Uw andere zuster is op reis ge weest met juffrouw DageraadHet had haar een oogenblik moeite gekost om „Dageraad" als een vertaling van „Auro ra" te herkennen! Dus ze had gereisd met Aurora Fairlie. Even krulden Anne's lippen zich in een glimlach weg en een rimpel trok tusschen haar oogen. De brief was handig opge steld. dat was niet het werk van mr. Carruthers,.... die had hem alleen maar geschrevenmaar van Jenny.... ze proefde Jenny uit ieder woord. O, Jenny was handig, pienterAnne haatte die pienterheid even vurig als ze Jenny lief had. Er was iets opstandigs in dien haat. Ook den derden brief verscheurde ze. Ze wierp al de snippers in de papiermand en ging daarop naar beneden om mr. Carru thers op te bellen. Toen ze in de enge ruimte van de tele fooncel op aansluiting wachtte, werd het haar toch 'n beetje bang om 't hart. Ze was heelemaal niet zoo bijster gesteld op een conversatie met mr. Carruthershet was niet moeilijk te gissen wat de advo caat van haar vader waarschijnlijk als zijn plicht zou beschouwen om tegen haar te zeggen. „Hallo!" klonk een stem aan de andere kant van de lijn. „Met het kantoor van Garden, Longhope en Mortimer". Anne, die zich herinnerde, dat dit de langademige naam van de advocatenfirma was, vroeg naar mr. Carruthers. „Mra Carruthers is afwezig; hij is ziek geweest. Kan ik u misschien met mr. Smith verbinden?" (Wordt vervol"-*

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11