DINSDAG 6 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AUTO IN BRAND GEVLOGEN. De inzittende om het leven gekomen. Gistermiddag is een luxe auto, welke te St. Oedenrode verhuurd was, tegen een gebotst. De auto vloog in brand en de eeni- ge inzittende, kon niet meer uit den wagen komen en verbrandde levend. Het lijk is geheel verkoold. De identiteit van het slachtoffer staat nóg niet vast. Nader vernemen wij, dat het slachtoffer de ongeveer dertigjarige v. d. Vorsten- bosoh ia, chauffeur van de Melerijfiche Tramweg Maatschappij, die gisteren eên vrije dag had. De auto kwam te eiröa Vijf uur gistermiddag, vermoedelijk met groote snelheid uit de richting Schijndel, raakte tussohen de tramrails en slipte, waardoor v. d. het stuur niet meêr meester bleef en tegen een boóm reed. De auto werd geheel vernield en kwam omgekeerd in een sloot tereoht, waarna de wagen in brand vloog. Door den henigen schok moet de bestuurder reeds buiten bewustzijn zijn geweest en verbrandde dan ook levend. Het slachtoffer was gehuwd en laat een vrouw en drie kinderen achter. ERNSTIGE VERKEERSONGELUK. Dame en heer aangereden. Gistermiddag omstreeks drie uur had op de brug van het Bosch van Bredius te Naarden een ernstig verkeersongeluk plaats. Uit de richting Huizen kwam een zandauto, bestuurd door den heer Kipper- sluis Jr. uit Bussum. Voor de auto fietsten twee dames. Ook van den anderen kant naderde een met zand geladen auto, be stuurd door den heer Nieuwenhuizen uit Huizen. Voor dezen wagen reed op de fiets de heer De Haan, wonende aan den Driest- weg te Bussum. Kippersluis kon niet tijdig stoppen en reed een der dames, me vrouw Kreek, wonende aan de Bilderdijk laan te Bussum, aan. Ook de heer De Haan die evenals de dames rechts van den weg reed, werd aangereden en viel tegen een boom. Hij kreeg een hoofdwonde en een ernstige armfractuur en is bewusteloos naar de Majellastichting vervoerd. Mevr." K. kreeg een armbreuk en is eveneens naar genoemd ziekenhuis overgebracht. BEWUSTELOOS LANGS DEN WEG GEVONDEN. Vermoedelijk (loor een auto aangereden. Gistermorgen vroeg vonden voorbijgan gers aan het Hoendiep onder Poffert, ge meente Hoogkerk een Jongeman bewuste loos langs den weg liggen. Even verder lag een beschadigd rijwiel. De jongeman die later bleek de 20-jarige H. V. uit Leek te zijn, werd naar het aca demisch ziekenhuis te Groningen overge bracht. Toen het bewustzijn teruggekeerd was, wist hij zich niets te herinneren omtrent hetgeen gebeurd was. Vermoedelijk is hij door een auto aan gereden. De politie stelt een onderzoek in. RANGEERDER VERONGELUKT. Gisternamiddag wilde de 47-jarige ran geerder P. van V. te Weesp achter een wa gon omloopen om aan den anderen kant te laden. Juist op dat oogenblik kreeg de rangeerende trein een stoot, zoodat V. tus- schen wagon en stootblok werd doodge drukt. Hij laat een weduwe en vijf kinde ren achter. DOOR KOLENDAMP BEDWELMD VAN EEN TRAP GEVALLEN. Slachtoffer aan de gevolgen overleden. Ten gevolge van bedwelming door kolen damp is mevr. W. F. Somsen-geb. De Liefde, echtgenoote van het hoofd der openbare school te Klarenbeek, gemeente Voorst, in den nacht van Zaterdag op Zondag met haar kindje van twee jaar op den arm ach terover van de trap van haar woning ge vallen. Zij kreeg daardoor een schedelbreuk aan de govolgen waarvan zij gistermiddag in het R. K. ziekenhuis te Zutphen is over leden. Het kind bleef bij den val ongedeerd. Omtrent de juiste toedracht van dit tra gisch ongeval verneemt de „Tel." van een der familieleden, een broer van den heer Som6en het volgêhde: Zondagochtend omstreeks zes uur Wer den de heer en mevr. Somsen gewekt door het schreien van hun jongste kindje, een meisje van twee jaar, dat in do nabijgele gen kamer sliep. De heer S. constateerde onmiddellijk, dat er een zware kolendamp in de kamer hing. Ijlings gooide HIJ de bal- oondouren der slaapkamer open en wekte de drie andere kinderen. De gcheele familie begaf zloh daarop naar de benedenverdie ping om verdere kolendampvergiftiging te ontgaan. De 17-jarige dochter droeg daarbij het Jongste kindje, doch toen zij boven aan de trap stond, riep zij haar moeder toe, dat zij zich onwel voelde en het kind niet meer kon vasthouden. Mevr. S. snelde naar boven en nam bet kindje van haar doohter over. Vermoedelijk is zij daarop eveneens onwel geworden en door een duizeling overvallen. Zij sloeg, met het kindje in haar armen, achterwaarts van de trap, in haar val ook de 17-iarige doohter meesleurend. Inmiddels had de heer Somsen zich naar de woning vön zijn buurman begeven en dezen gewekt door op de ruiten van diens woning te kloppen onder den roep van: ko lendamp! Deze buurman, de heer Nieuwen- huls, kleedde zich ijlings aan en spoedde zich naar buiten, waar hij den heer Som sen bulten kennis aantrof. De heer Nieu- wenhuis bracht den bewustelooze naar diens woning en tijdens dat transport trof hij eveneens buiten de woning de 17-jarige doohter bewusteloos aan den kant van den weg liggen. Ook zij werd naar binnen ge bracht. Inmiddels ontdekte men onder aan de trap mevr. Somsen, naast haar tweejarig kindje. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Dr. J. C. Vos uit Zutfen en dr. O. J. van Heuven uit Voorst waren spoedig ter plaatse. Het bleek, dat mevr. Somsen een schedelbreuk had bekomen en in zeer ernstig en toestand verkeerde. Plet tweejarig kindje mankeerde vrijwel niets, hetgeen wel een wonder is. De heer Som sen en de andere kinderen konden vrij spoedig tot bewustzijn worden gebracht en maken het vrij goed. Levensgevaar is bij hen niet aanwezig, 's Avonds achtte men het gewenseht mevr. Somsen naar het zie kenhuis te Zutfen te vervoeren, waar zij gistermiddag is Overleden. Op de slaapkamer, waar zich de kolen damp bevond, was wel een kachel, doch deze wend niet gestookt. In de daaronder gelegen kamer brandde de haard en de daarin ontwikkelde kolendamp baarde zich een weg door de pijp, welke in verbinding stond met het kacheltje op de slaapkamer en op deze wijze heeft de kolendamp hier kunnen binnendringen. In de buurtschap Klarenbeek is de deel neming met de familie Somsen, die aldaar zeer gezien is, bijzonder groot. TWEE BOERDERIJEN EN EEN LAND- BOUWSCHUUR DOOR BRAND VERWOEST. In het gehucht Ussen onder de gemeente Oss zijn gistermiddag omstreeks 3 uur twee boerderijen en een landbouwsohuur geheel door braind verwoest. De brandweer, die spoedig aanwezig was, kon door gebrek aan water niets uitrichten. De brand is door tot nu toe onopgehel derde oorzaak ontstaan in de lamdbouw- woning van den heer van de Helm. Spoedig sloeg het vuur over naar de in de nabij heid gelegen boerderij van den landbouwer van den Burcht, terwijl ook de daar achter gelegen landbouwsohuur vlam vatte. Beide boerderijen en de schuur zijn geheel afge brand. De geheele inboedel van de boerderij van den heer Van der Helm werd een prooi der vlammen; een groot gedeelte van den inboedel van de andere boerderij, alsmede landbouwgereedschappen, een groote voor raad hooi, haver en rogge verbrandden Het vee kon nog tijdig uit de stallen wor den gehaald. De schade, welke aanzienlijk is, wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. SMOKKELAUTO ONDER VUUR GENOMEN. Tenslotte tot staan gebracht. Zondagmorgen waren de belastingamb tenaren van Dun en de Huiter uit Alphen aan de BelgiBche grene op wacht bij de kruising van den weg AlphenRiel en den spoorweg naar Turnhout. Zij zagen in de verte een luxe auto na deren, die kwam uit de richting Belgische grens. De ambtenaar de Ruyter ging snel de auto tegemoet en hief ter waarschuwing de douanevlag omhoog. De chauffeur wei gerde echter te stoppen. De kommies van Dun richtte de karabijn op den radiator 'en schoot. De chauffeur stopte aanvanke lijk nog niet, doch toen van Dun de kara bijn hooger richtte zette hij den wagen stil. Bij visitatie van den wagen vonden de beambten boter in doozen verpakt, in to taal 640 K.G. Procesverbaal werd opge maakt tegen den bestuurder G. en de me depassagier J. v. H., beiden uit Tilburg. De wagen, een zespersoons 8-cylinder en de boter werd in beslag genomen. Terwijl de kommiezen met de visitatie bezig waren kwam een tweede zwaar be laden auto aangereden. Toen de chauffeur echter de ambtenaren aan het werk zag, keerde hij den wagen om en reed in de richting Alphen terug. Een waarschuwings schot bracht hem niet tot stoppen. DUITSCHE DOUANE SMOKKELT ZELF TABAK. Sedert geruimen tijd werden de Duitsche Zollbeambten in hun grensdienst ter be strijding van de smokkelarij bijgestaan door S.S.-mannen, die met hen gezamenlijk dienst verrichten. In verband met de uitbreiding der smok kelarij en met name vooral van de bloeien de deviezensmokkelarij werd deze maat regel ongeveer een jaar geleden genomen. Naar de „Tel." van welingelichte zijde verneemt, zijn de autoriteiten te Dussel- dorp thans op het spoor gekomen van een smokkelaffalre iin het naburige grens- plaatsje Brüggon, alwaar S.S.-lieden aan een groep beruchte smokkelaars de helpen de hand moeten hebben geboden. Reeds is vastgesteld, dat groote hoeveel heden frauduleus ingevoerde tabak onder dekking van S.S.-mannen, daarin bijge staan door de Zollbeambten naar Viersen werden overgebracht. In Brliggen zou de smokkelwaar zelfs in de woning van een S.S.-man zijn onderge bracht om van hier uit per motor door de S.S.-mannen verder het land in te worden vervoerd. In verband met deze smokkelarij zijn twee Zollbeambten en twee S.S.-mannen aangehouden en in arrest gesteld. WEER EEN INBRAAK TE OSS. De dader nu gearresteerd. In den nacht van Zondag op Maandag heeft een zeer brutale inbraak te Oss plaats gehad bij den slager Janssen in de Kromstraat, waarbij 300 K.G. ham en spek en een bedrag van 1000 is gestolen. Een uitgebreid onderzoek, ingesteld door de gemeentepolitie met medewerking van de marechaussees, dat den geheelen dag heeft geduurd en waarbij verschillende huiszoekingen werden verricht had tot re sultaat, dat in een woning aan het Vier hoekstraatje het vleesch en het geld werd gevonden en in beslag genomen. De bewoner W. is door de politie gear resteerd. UIT DE RADIOWERELD Programmft's van Woensdag 7 Februari. Huizen, 301 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Cellorecital. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Ensemble v. d. Horst. 2.00 Orgelspel L. Blaauw. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gramofoonplaten. 4.00 Zang. 5.00 Klnderurutje. 6.00 Landbouwhalfuurtje. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Perebureau. 7.30 Frlesch halfuurtje. 8.00 NCRV-kleinorkest. 9.00 Causerie. 9.30—10.30 Vervolg concert. In de pauze om 10.00 Vaz Dias. 10.30—11.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. V ARA-uitzendmg. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 „Onze keuken", causerie. 10.00 Morgenwijding VPP.O. 10.15 Voor Arbeiders in de Continubedr. 12.00 De Notenkrakers. 2.00 Orgelspel. 2.15 VARA-Knipcursus. 3.00 Voor de kinderen. 3.45 Pauze. 5.30 VAR A-orkest. 6.00 Declamatie. 6.15 Vervolg orkestconcert. 7.00. Causerie: „De a.s. Wereldkampioen schappen biljarten te Groningen". 7.20 Vervolg orkestconcert. 8.00 Herhaling SOS-berichten. Vaz Dias. VARA-Varia. 8.20 Zie Brussel 484 M. 9.05 Vaz Dias. 9.15 Zie Brussel 484 M. 10.00 Zang en orgel. 10.30 Sportbespreking. 10.50 De Flierefluiters. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.00 Voor de scholen. 12.20 Orgelspel. I.05 Western Studio-orkest. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth. 5.05 Gramofoonplaten. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Hadn's Strijkkwartet op. 1 no. 3. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Concert-inleiding. 8.35 BBC-Symphonieorkest. In de pauze om 9.25 Berichten. 10.55 Causerie. II.10 Voordracht. 11.1512.20 Roy Fox en zijn band. DIEVENBENDE OP HET SPOOR. Aardappelkuilen geplunderd. De politie te Rotterdam en IJsselmonde is gezamenlijk een dievenbende op het spoor gekomen, die er werk van maakte aardappelkuilen bij de boerenhoeven te plunderen en de gestolen aardappelen naar de stad te vervoeren. Eeoige dagen geleden zagen twee surveil- leerende veldwachters op den Groene Laagjesdijk, die de grens vormt tusschen deze beide gemeenten, eenige mannen be zig bij een aardappelkuil zakken te vullen. Dit gebeurde op 100 m afstand van den dijk. Daar de mannen de agenten op zich zagen af komen, vluchtten zij en kwamen op Rotterdamsch grondgebied. Wegens de duisternis raakte de politie het spoor kwijt. Zij kon echter bij den aardappelkuil in be slag nemen drie zakken met aardappelen, „R a d i o-P a r i s'\ 1796 M. 8.05 Orkeatconcert. In de pauze: Berich ten. Kalundborg, 1261 M. 11.20—11.35 en 12.05—1.20 Concert uit reet. „Wivex". 2.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 M. Hansen's orkest. 7.20 Omroeporkest. 7.45 „Correggio", tragedie van A. Oehlen- sehlüger. 9.4510.20 Omroeporkest. Langenberg, 450 M. 5.25, 6.30 en 11.00 Gramofoonplaten. 11.20 Populair concert. 12.20 Werag-kamerorkest. 1.20 Kamermuziek. 3.20 Gramofoonplaten. 4.20 Mandoline-orkest, zangvereen. en so listen. 7.33 Weragorkeet. 9.40 Gramofoonplaten. 10.2011.50 Dansmuziek. Rome, 421 M. 8.00 Gramofoonplaten. 8.10 Operauitzending. Brussel, 322 en 484 M. 332 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 1.30 Omroeporkest. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Omroeporkest en so1 is4en. I.30 Max Alexys' orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Viola-recital. 6.50 Koorconcert. 8.20 Symphonieconcert m.m.v. solisten, 10.30 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Wagner-anecdotes. 7.50 Wagnerconcert door het Omroepor kest. In de pauze om 8.30: „Unsterblich- keit", van P. Ernst. 9.20 en 10.05 Berlohten. 10.2011.20 „Nachtschwarmer", vroolijke muzikale potpourri. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.20—14.20 Brussel (VI.). 14.2015,20 Midland Reg. 15.2017.35 Daventry. 17.35—20.20 Midland Reg. 20.20—22.20 Brussel (Fr.). 22.20afloop Toulouse. 4e Programma. II.2012.20 Kalundborg. 12.2014.30 Luxemburg. 14.30—16.20 Kalundborg. 16.2017.20 Langenberg. 17.20—19.35 Brussel (Fr.). 19.35—20.20 Praag. 20.20—afloop Londen Reg. of Daventry. drie fietsen en eenig smeedgerei. Het politiebureau aan de Nassaukade te Rotterdam werd van een en ander op de hoogte gebracht. De inbeslag genomen goe deren werden daarheen vervoerd. Aan de hand van de fietsen kwam de politie twee mannen op het spoor, wonende op den lin keroever. Zij werden in hechtenis geno men, daar er aanwijzingen waren, dat zij aan den diefstal hadden deelgenomen. Bij het onderzoek is gebleken, dat er nog meer deelnemers aan den diefstal zijn. Bij een der arrestanten heeft men boven dien een groot aantal konijnenvellen in be slag genomen, die afkomstig bleken te zijn van konijnen, die met Kerstmis bij inwo ners van IJsselmonde zijn gestolen. Een der landbouwers te IJsselmonde ver klaarde 10 a 12 mud aardappelen te zijn kwijt geraakt, die bij gedeelten uit zijn kui len zijn ontvreemd. FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 14) Toen John op straat kwam, had hij een prettig gevoel van niet-eenzaam meer zijn, van tot een familie, een milieu te behoo- ren. In Mevrouw Courtney's salon wendde Jenny Marr zich tot de oudere dame. „Hij is aardig, hè? Ik houd van die rus tige, open manier waarop hij je aankijkt. Gelukkig dat hij een „gentlemen" is! Dat had nog heel anders kunnen uitvallen, zoo'n verre neef, die jaren in de koloniën heeft geleefd en de halve wereld heeft rond gezworven. U moest zien, dat u een ge schikte vrouw voor hem vindt, tante Jen." „Ik heb hem al gezegd, dat hij moest trouwen en op het landgoed gaan wonen. Zeg Jenny, hij heeft een kolossale belang stelling voor Anne. Wanneer komt ze thuis?" „Voor Anne?" Alle kleur Jrok uit Lady Marr's gezicht weg. „Hoe kan hij belang stellen in Anne?" „Dat weet ik niet. Maar het is zoo." Jenny's oogen vulden zich met tranen. „Toe, tante Jen, houdt u alstublief op. Ik kan't niet verdragen...." „Is ze nog altijd niet beter? Och lieve schat, huil nu niet. Wat dom van me om er over te beginnen." Jenny droogde haar oogen af. ..Ik weet dat het vreeselijk kinderachtig is om me te laten gaan, maar ik mis haar zoo, tante Jen. En toen u daarnet zei dat John Waveney belang in haar stelt, moest ik opeens denken hoe schitterend het zou zijn als. Haar stem brak in een snik. „Je weet niet wat de toekomst nog brengt." Mevrouw Courtney wilde niets liever dan haar nichtje weer in haar ge wone opgewekte stemming zien. Jenny drukte haar zakdoekje weer tegen haar oogen. Mevrouw Courtney, die zacht haar arm om haar heen had gelegd, voelde haar lichaam schokken. „Neen, neenklonk het gesmoord. Plotseling stond Jenny op, liep naar het venster met haar rug naar haar tante gekeerd, vocht ze om haar zelfleheersching terug te krijgen. Toen ze zich eindelijk omwendde zag ze nog wel bleek, maar haar glimlach was er weer. „Kijkt u eens wat Nico me gisteren heeft gegeven", zei ze om een mdere rich ting aan het gesprek te geven. Ze ging weer zitten en hield een lange ketting omhoog met kunstig graveerwerk versierde, vierkant-gesneden stukken kris tal, aan elkaar verbonden door platina schakels, die bezet waren met smaragden. „Wat prachtig! Maar Jen, dat moet een vermogen hebben gekost. Waarom heeft Nico je niet liever een paarlencollier ge geven? Paarlen staan je zoo buitengewoon, vind ik." Een seconde was er een eigenaai-dige flikkering in Jenny Marr's oogen. Het wa ren bruine oogenwaarin meestal vonkjes zonnegoud glansden, maar die eene seconde waren ze donker als een peil- looze afgrond en koudkoud. „Ik houd niet zoo bijzonder veel van paarlen". En toen, met een volmaakt ver anderde stem: „Zeg, tante Jen, baby heeft gisteren tegen me gelachen, echt gelachen! Hij hoorde me de deur van de kinderkamer inkomen en toen draaide hij zijn kopje om en lachte. De verpleegster zegt, dat hij er vreeselijk vroeg riee is, want dat de meeste babies van drie maanden nog niet eens echt kunnen lachen en Tony is juist twee geworden gisteren. Zuster zegt En een uur lang praatte ze in vervoering over de aanvalligheden van haar kleinen zoon. Mevrouw Coutrney vermeed angst vallig den naam van Anne nogmaals te noemen. IX. John genoot volop van zijn week-end op Waterdanevan het kleine uitgelezen gezelschap, den opgewekten gezelligen toon, de vlotte vriendelijkheid die niets stijfs of gedwongens had. Jenny was een volmaakte gastvrouw, en Nicholas Marr een even prettig gastheer. Ook de andere gasten waren alle jongelui; Nicholas was de oudste van het gezelschap, hoewel slechts enkele jaren ouder dan de anderen. John vond hem sympathiek en toch vroeg hij zich herhaaldelijk af of er geen grim mige, onhandelbare trots achter zijn char mante manieren verscholen lag. Hij kon zich voorstellen dat Nicholas Marr een onverstoorbare wellevendheid zou blijven toonen tegenover iemand, dien hij uit den grond van zyn hart haatte, onverzoen lijk en wraakgierig achter het masker van zijn glimlach. Jenny van haar kant was buitengewoon in haar schik met den pas ontdekten neef. Hij stal haar hart door op te merken, dat de baby een kuiljte in zijn wang had, een feit dat zij zelf sinds weken tegenover Ni cholas* twijfelzucht had volgehouden en bejegende haar met een bewonderende hoffelijkheid niet uitbundiger overigens dan voor een neef gepast was. Jenny had aan niets grooter behoefte dan aan een warme atmosfeer van toegewijde bewonde ring; haar heele leven had ze daarin ge ademd haar vader, haar broers, tante Jen, hadden die atmosfeer om haar heen geschapen en Nicholas' aan verafgoding grenzende liefde deed er haar met dieper teugen van genieten, dan zij voor haar huwelijk ooit had gedaan. En hoe meer zij ontving, hoe meer zij teruggaf. Na de eerste vier-en-twintig uur vond John, dat hij geen gelijkenis met Anne meer zag; er was een zekere overeen- -komst van gelaatstrekken, meer niet. Jen ny was Jenny, en daarmee was alles ge zegd- Ze was een schitterend, stralend wezen in den vollen zonneschijn van jeugd, schoonheid en geluk. In welke vallei van schaduw, onder wat voor sombere wolk, leefde Anne? Een eigenaardige weerzin kwam in hem op bij deze gedachte; hij voelde jalouzie voor Anne. Jenny had al les: vrienden en een heerlijk tehuis, aan zien en fortuin, man en kind. Wat was Anne's deel? Waar was zij? Dit was het punt waarin al zijn overwegin gen uitliepen. Hij had zich voorgenomen geduldig te zijn, maar zijn verlangen om te weten werd hem te machtig. Hij wend de zich tot Jenny met de vraag, die hem op het hart en op de lippen brandde: „Jenny, waar is je zuster Anne?" Ze hadden samen gedanst en zaten nu in een der zachte kussens bedekte ven sterbanken van de groote, in mahonie be timmerde kamer. Aan het andere einde draaide op de gramofoon een luidruchtige jazz-plaat. De andere paren waren nog aan het dansen. Nicholas gleed voorbij met Pamela Austin. Haar kortgeknipt, donker hoofd stak boven het zijne uit. Het had een jongenskop kunnen zijn, ook wat de trekken betrof, en contrasteerde daardoor allerwonderlijkst met de opvallende schar- laken-roode avondjapon, die ze droeg. Ni cholas lachte tegen zijn vrouw onder het voorbijgaan en Pamela wuifde luchtig. Jenny legde haar hoofd tegen het don ker-vlammende hout en met ingehouden adem keek ze John aan. „Wat zei je eigenlijk? Zullen we weer gaan dansen?" „Neen; ik wou graag met je praten.... over je zuster Anne. Heb je daar bezwaar tegen?" Jenny knikte. „Ik doe het heusch liever niet. Ik.... ik kan het niet.... werkelijk." „Dat is juist de kwestie. Waarom kun je het niet?" Jenny's hart bonsde in haar keel. Als ze zich in 's hemelsnaam maar beter kon be- heerschen, dacht ze wanhopig, als haar handen maar niet zoo zenuwachtig trilden en ze iets zou kunnen zeggen, iets, 't kwam er niet op aan, wat.iets heel gewoons, onverschilligs „Waarom kun je niet?" herhaalde John. Zijn stem klonk zacht, vol sympathie, maar tegelijk overredend, 'n tikje dringend zelfs: „Om je de waarheid te zeggen, Jen ny, ik kan het gevoel niet van me afzet ten, dat er iets niet in den haak is. Je weet waarschijnlijk niet dat ik Anne eens ontmoet heb en. „Wanneer?" viel ze hem verschrikt in de rede. „Verscheidene jaren geleden.... negen jaren; ze was nog een kind. Zij wist niet wie ik was en ik wist niet wat zij was. Tot ik op Waveney dat geschilderd portret v jullie beiden zag."

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9