DINSDAG 6 FEBRUARI 1934 UE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BUITENLAND FRANKRIJK EROP OF ERONDER DALADIER VERSCHIJNT VANDAAG VOOR DE KAMER. Groote demonstraties verwacht De nationale oud-strijdersvereeniging die te Parijs alleen 28000 leden telt waarvan de regeering de vorige week onder belofte, dat zij licht zou brengen in de Stavinsky- affaire, verkregen had dat zij niet zou ma nifesteeren, heeft zich thans opgemaakt voor een geweldige demonstratie tijdens de Kamerzitting. Ook de andere nationalisti sche organisaties willen vandaag manifes teeren. Daar de socialisten dag en nacht vergaderen, om de vijf en twintig duizend arbeiders een tegenmanifestatie te doen houden behoeft men niet te vragen hoe de toestand is. De geheele enorme politiemacht, door den heer Chiappe georganiseerd, wordt in al armtoestand gehouden Omtrent het con- centreeren van troepen rondom Parijs gaan de wildste geruchten. Verschillende bladen melden, dat de komst van troepen en tanks bevestigd wordt. Niet alleen de politie en het garnizoen van Parijs hebben opdracht ontvangen zich gereed te houden, doch ook garnizoenen uit plaatsen in de omgeving van Parijs, terwijl de „Journal" bericht, dat zulks uit Compiègne op weg zijn naar Parijs. Daladier vindt steun in Senaat. In de wandelgangen van het Palais Luxembourg hebben de senatoren de jong ste gebeurtenissen druk besproken. Alge meen waren zij het er over eens, dat Dala dier door een meerderheid te vormen, wel ke in over eenstemming is met de wen- schen van zijn politieke vrienden, gezwicht is voor de noodzakelijkheden van het oogenblik en daardoor getoond heeft, dat hij met onverschillig welke partij wil sa menwerken voor het nationale herstel, zoo als de Senaat dit verlangt. De administratieve maatregelen, welke de premier heeft genomen, worden uiteraard verschillend beoordeeld. De meerderheid der senatoren prijst Daladier echter voor de vastberaden energie, waar van hij blijk heeft gegeven bij" de eerbiedi ging van het gezag van den staat en de verdediging van de republikeinschè instel lingen. Ten slotte zijn alle senatoren van oordeel, dat de Kamer vandaag met een groote meerderheid het optreden van de re geering zal goedkeuren. Op de zitting van heden zal de minister van Justitie een wetsvoorstel indienen tot regeling van de voorwaarden, waaronder advocaten, die als afgevaardigde in het een of andere bestuurslichaam zitting hebben, hun beroep mogen uitoefenen. Dit geldt in het bijzonder voor zaken, waarbij spaar geld of crediet betrokken is; voor derge lijke ondernemingen mogen de advocaten niet pleiten zoolang zij een mandaat ver vullen. De nieuwe ministers. Gistermiddag heeft Paul Boncour het ministerie van oorlog overgenomen. De af tredende minister, kolonel Fabry, stelde hem officieel aan generaal Weygand en generaal Gamelin voor. Marchandeau heeft gisteren van Pietri de portefeuille van financiën overgenomen. Hij verklaarde het eens te zijn met zijn voor ganger, dat continuïteit van inzichten voor een goed beheer der openbare finan ciën noodzakelijker is dan ooit. Ponset kan blijven. De regeering besloot Ponset te handha ven als resident-generaal van Marokko. Chiappe heeft, zoo als men weet, zijn be noeming op dien post- van de hand gewezen. Het ontslag: van Fabre ingetrokken. De regeering heeft in verband met de algemeene verontwaardiging het ontslag van den intendant der Comédie Frangaise Fabre ingetrokken. Thomé krijgt een diplomatieken post. OOSTENRIJK. GEVAARLIJKE SPANNINGEN EISCHEN EN DREIGEMENTEN VAN STARHEMBERG. Als Dollfuss nog langer aarzelt.,.. Vorst Starhemberg, de leider der Heim- wehr, is Zondagmorgen te Innsbruck aan gekomen. 's Middags heeft een troepen- schouw van Heimwehr-afdeelingen plaats gehad, bij welke gelegenheid dr. Steidle en Starhemberg redevoeringen hielden. Starhemberg liet zich scherp uit tegen de leiders der christelijk-sociale partij. Als Dollfuss nog langer aarzelt, doortas tende maatregelen te nemen, dan zullen de Oostenryksche Heimwehrmannen spoedig niet meer achter hem staan. Ten slotte eischte Starhemberg de ver wijdering van alle democratische partylei ders uit de huidige regeering. De redevoering van Starhemberg heeft reeds tot resultaat gehad, dat het Tirool- sche kabinet omgezet is in een provinciaal comité, dat weliswaar onder leiding blijft staan van Stumpf, doch verder is samenge steld uit twee leidende figuren der Heim- wehren, twee leden der provinciale bon den, een lid van de katholieke organisaties en een arbeidersvertègenwoordiger. Op grond van de onderhandelingen tus- sohen landsregeering en Heimwehr heeft de Landesh auptm ann van Tirol in 'n decreet aan de leiders der „Bezirkshauptmann- schaften" medegedeeld, dat dezen in Tirol vertrouwenslieden naast zich zullen krij gen. De leiding van de Heimwehr in Tirol heeft deze vertrouwenslieden reeds be noemd. Zij zullen direct in functie treden. Of de nieuw benoemde provinciale com missie naast de bestaande, door den land dag gekozen landsregeering het bewind zal voeren, dan wel deze vervangen zal, staat nog niet vast. Op het oogenibldlk worden in het landdaggebouw nog besprekingen ge voerd, om den toestand tot klaarheid te brengen. HET DUITSCH-OOSTENRIJKSCHE CONFLICT. Dollfuss krijgt machtiging voor beroep op den Volkenbond. De Oostenxijksche regeering heeft giste ren na een zitting, welke meer dan vijf uur heeft geduurd, besloten kanselier Dollfuss te machtigen de noodige voorbereidende stappen te doen voor een beroep op den Volkenbond inzake het Oostenrijksch-Duit- sohe conflict. Volgens geruchten, die te Weenen de ronde doen, zou de lamge duur der bespre kingen een gevolg zijn geweest van het ver schil van meening tusschen de ministers over de te nemen besluiten. De ministers, die in nauwe relatie staan met de Heim- wehren, zouden hebben aangedrongen op een onmiddellijk beroep op den Volken bond. De öhristelijk-socialen gaven er ech ter de voorkeur aan, dat de kwestie zou worden voorgelegd aan Engeland, Frank rijk en Italië, de mogenheden, die het pro tocol van Genève van 1932 hebben onder teek end. Ten slotte is men, zooals gezegd, tot de conclusie gekomen, dat het de voor keur verdient zioh tot den Volkenbond te wenden. Het besluit van den buitengewonen mi nisterraad is langs diplomatieken weg ter kennis van de groote mogendheden ge bracht. De Oostenrijksche gezant te Ber lijn, Tausohitz, die, zooals gemeld, aan de besprekingen heeft deelgenomen, is van plan dezer dagen naar zijn post terug te keeren. JAPAN DE COMMUNISTEN IN JAPAN. Doodstraf op propaganda in het leger. De Japansche politie deelt mede, dat van de 476 communisten waaronder 45 vrou wen die Juli te Kobe en Hakodate zijn gearresteerd, er 48 in staat van beschuldi- ding zijn gesteld. Het was tot nu toe niet geoorloofd iets over de aangelegenheid te publiceeren. Den lsten April treedt een nieuwe be paling in werking, welke de sedert 1929 bestaande wet tot bestrijding van commu nist isohe propaganda in dier voege aanvult, dat voortaan voor communistische propa ganda in het leger de doodstraf wordt in gevoerd. AMERIKA. NOG ONRUST OP CUBA. De generale staf van het Cubaansohe leger heeft last gegeven tot arrestatie van Feliciano Barreto, den gouverneur van Ca- maguey, die verdacht wordt van mede plichtigheid by de stakingsagitatie onder de spoorwegarbeiders. Ook een der leiders van de oppositie Guiteras is in hechtenis genomen. De employé's der Cubaansohe te lefoonmaatschappij hebben den directeur gistermorgen dertien eischen voorgelegd. Indien deze niet binnen twee dagen wor den ingewilligd, zullen zij den arbeid neer leggen. De arbeiders van de Cubaansohe electri- citeitsmaatschappij hebben zich uitgespro ken voor een voortzetting van de staking. Ten slotte is uit sympathie met de sta king der tabaksbewerkers en die van het personeel van Havana's autobussen heden nacht te Santiago de Cuba een algemeene staking uitgebroken, welke 48 uur zal du ren. Verder wordt gemeld, dat in de woning van den onderstaatssecretaris aan het mi nisterie van Binnenlandsche Zaken een bom is ontploft, waardoor de broer van den on dierstaatssecretaris is gewond. Mendieta, de president van Cuba, heeft een decreet geteekend, waarin de doodstraf althans voorloopig wordt afgeschaft. BUITENL. BERICHTEN ZES PERSONEN VERDRONKEN IN BESSARABIë. Twee sleden zijn bij het oversteken van den toegevroren Ceaga in Bressarabië door het ijs gezakt, waarbij de inzittenden, drie mannen, twee vrouwen en een kind, dat men juist in een naburige dorp ten doop had gehouden, allen om het leven zijn ge komen. GEZIN IN DE SPREE VERDRONKEN. Te Nimschütz is Zaterdagavond een ge heel gezin om het leven gekomen. Het vier jarige dochtertje van het echtpaar Maloher zakte met haar slee door het ijs van de Spree. De moeder sprong het kind na, doch ook voor haar leven ontstond gevaar. Toen haar man het gevaar bemerkte, kwam hij vrouw en kind te hulp. Ook hij zakte ech ter door het ijs en voor men hulp had kun nen bieden, waren allen drie verdronken. LAWINE-RAMP OP CORSICA. Veertig personen zouden gedood zijn. Door een lawine zijn talrijke huizen in Ortiporio (arrondissement Bastia) vernield. Er zouden ongeveer veertig personen ge dood zijn. Negentien slachtoffers te Bologna. Het aantal personen, dat bij de lawine te Bologna om het leven is gekomen, is tot 19 gestegen. Nadere bijzonderheden zijm nog niet beschikbaar. Te Montegallo in de provincie Ascoli zijn door een lawine zeven huizen bedolven. Aoht personen zijn hierbij om het leven ge komen. Daar overal de verbindingen zijn ver broken, kunnen de schade en het aantal slaohtoffers, dat de lawines en aardver schuivingen langs den geheelen Oostkant der Apenijnen hebben geëischt, nog niet worden vastgesteld. LETTEREN EN KUNST ACTA AUGUSTINIANA II. Het was een uitstekende gedachte van het bestuur der R.-K. Stud. Vereen. „St. Augustinus" om de lezingen, in den loop van een vereenigingsjaar voor de vereeni- ging gehouden, in druk te laten verschij nen. De meestal zeer waardevolle voor drachten krijgen zoo een grootere ver spreiding en meer intense werking. Het loffelijk initiatief van 1930 stokte al spoe dig, doch thans is de draad weer opgevat en is het tweede bundeltje onder den ti tel „Acta Augustiniana" verschenen met als inhoud een vijftal lezingen. De eerste le zing, gehouden door prof. dr. Dietrich von Hildebrand by gelegenheid van het 8ste lustrum in het Groot Auditorium der Leidsche Universiteit over het onderwerp: Erkenntnis und Gesamte einstellung des Menschen. Idee der Katholischen Hoch- schule", is het herlezen ten volle waard. Wij zijn waarschijnlijk niet ver van de waarheid af, wanneer wij beweren, dat de toehoorders van toen bij herlezing nu pas goed den inhoud begrijpen zullen. Eveneens ter gelegenheid van hetzelfde lustrum heeft ook prof. dr. Gerlachus Royen O.F.M. het woord gevoerd over Ka tholieke Wetenschap en Kuituur. Wie den geleerden Franciscaan kent, weet, dat hij iets te zeggen heeft, dat de moeite van het overwegen waard is. Op staatkundig gebied bewegen zich de overi ge 3 gepubliceerde voordrachten n.l. De Katholieke leer omtrent doel en inrich ting der maatschappij, door prof. J. H. Niekel, Fascisme en Democratie, door prof» dr. J. A. Veraart, en Standenmaatschap pij en Korporatieve Staat, door ir. Hans de Goey. Men zal niet kunnen ontkennen, dat het hier hoogst actueele onderwerpen betreft, die bestudeerd dienen te worden aan de hand van een meer blyvend geschrift dan het vluchtige woord- J?mmer, dat de stu die van ir. de Goey, die een prijzenswaar dige poging doet om tot scherp omlijnde begrippen op dit gebied te komen, slechts voor de helft gepubliceerd is. Exemplaren van de „Acta" zijn tegen een prijs van 0.90 verkrijgbaar, door stor ting van genoemd bedrag op de giroreke ning der R.-K. Stud. Vereen. St. Augusti nus, Rapenburg 24, Leiden (No. 121043). Het Schild. Apologetisch Maandschrift Uitg. der A. V. Pe trus Canisius. Wanneer wij de Februari-aflevering van het Schild doorbladeren, komen wij na en kele andere artikelen gelezen te hebben, aan een beschouwing over het „heilig wor den", die ons treft om z'n oorspronkelijke denkbeelden. Deze beschouwing is van Domna M. Ursula O.S.B., die zichzelve wel geen geestelijke leidsman (vrouw) vindt,, maar zich toch heel aardig ge ïnspireerd heeft op den geest van St. Fran- ciscus en van de kleine H. Theresia en zich heeft ingedacht in den kleinen weg, die beide beminnelijke heiligen hebben aangewezen als den weg van den hemel. Men moet deze regels niet lezen met een zwaar theologisch gerimpeld hoofd en zich aan 't einde niet afvragen, wat men er nu eigenlijk wijzer van geworden is; voldoen de is als men den geest, die er uit ademt, in zich opneemt. Het is de geest van lief de tot en vertrouwen in den algoeden Vader, een geest, die in deze zorgelijke tij den wonderen kan verrichten. Verder zet H, Reijnen zijn bekeerings- geschiedenis van den Engelschman Arnold Lunn voort, terwijl prof. dr. L. Bender zijn artikel besluit over Geestelijke Gezond heid. M. Br una uit Katwijk heeft het over „Natuur en Bovennatuur", een verhande ling om aan te toonen, dat er boven het stoffelijk-waarneembare nog andere din gen zijn, die daarboven uitgaan. In de rubriek „Op den Uitkijk" is een stukje van P. K. in de „Msb." overgeno men, dat eenige aardige bijzonderheden mededeelt over den grooten Katholieken bijbelgeleerde pater Lagrange O.P., naar aanleiding van diens 50-jarig priester feest. In de Vragenbus troffen wij zoowaar ds. v. Hoogenhuyze aan, wel niet als vragen steller, maai- als oorzaak van een vraag. Hij heeft eenigen tijd geleden een lezing gehouden over de Maria-vereering en het verslag daarvan is naar het Schild opge stuurd ter weerlegging. De Schildredactie gaat er evenwel wijselijk niet op in; want het is inderdaad hopeloos een bril en kaars neer te zetten, wanneer „de uil niet zien en wil." Rector A. Roozen van Voorhout bespreekt een interessant boek van dr. J. H. Gun ning over den grooten kardinaal Newman; een merkwaardig boek, omdat het met veel piëteit geschreven is door een Pro testen tschen predikant. Natuurlijk is New man's leven bekeken door Proiestant- sche oogen, zoodat het geen boek is voor Katholieken, die de gave des onderscheids in niet voldoende mate bezitten. KERKNIEUWS H.H. Wijdingen. Zijn. Hoogw. Excellentie Mgr. Matthias Brans, O.M.Cap., tit. Bisschop van Corna en Apostolisch Vicarius van Padang, heeft op 4 Februari in de Capijnenkerk te 's-Her- togenbosch het Diaconaat toegediend aan de Eerw. Fraters Felix van Doorn, Richar- dus van Engelen, Hermanus Joseph us Hendriks, Reguliere Kannininken van de Orde van Premonstredt, van de Abdij Ber ne en aan den Eerw. Frater Matteheus Sui ker, van de Orde der Eremieten van den H. Augustinus; en het H. Priesterschap aan de Eerw. Fraters Xystus van Hoorn, Renatus van Riel, Ezechiël van Beers, Ma- jella van Velddriel, Jeroen van Heesch, Eucherius van Goes, Milo van Halfweg, Ti- motheus van Haaren, Diëgo van Liempde, Nathanaël van Raamsdonkveer, Eliseus van Amsterdam, Burohardus van Leiden, van de Orde der Minderbroeders Capucijnen. RECHTZAKEN DE MOORD TE HAELEN Hedenmorgen deed de rechtbank te Roermond uitspraak in de zaak tegen P. G. v. R. die H. Puts te Haelen van het leven beroofde. Op Dinsdag 23 Januari eischte het O.M. tegen den verdachte vijftigen jaar gevan- genistraf wegens doodslag en drie jaar ge- van genistraf wegens rijwieldiefstal. Hedenmorgen veroordeelde de recht bank v. R. tot 12 jaar gevangenisstraf we gens doodslag en twee jaar gevangenis straf wegens rijwieldiefstal. HAAGSCHE RECHTBANK. De expeditieknecht F. W. V. te Ter- Aar, is op 16 Juni van het vorig jaar met een door hem bestuurd motorrijwiel op gebotst tegen een auto, waardoor een duo rijdster die, hï.i met zich voerde, lichame lijk letsel heeft bekomen. De Rechtbank veroordeelde V., tegen wien ter zake 3 weken gevangenissstraf is geëischt tot een geldboete van 40 subs. 10 dagen. De kantonrechter te A1 p h e n heeft mej. S., houdster van den consumptie-tent. we gens overtreding van de Winkelsluitings wet veroordeeld tot twee geldboeten van f 1.subs. 1 dag. In hooger beroep werd dit vonnis door de Rechtbank bevestigd. De kantom-echter te '-sGravenhage heeft den chauffeur J. P. G. uitWarmo n d, die te Wassenaar met een door hem bestuur den auto een militaire colonne passeerde, veroordeeld tot 2.sübs. 2 dagen. In hooger beroep sprak de rechtbank G. vrij. De bakker N. M. J. K. uit Wassenaar is in hooger beroep gekomen van een von nis van den kantonrechter te Den Haag, die hem wegens het in staat van dronkenschap besturen van een auto, veroordeelde tot 1 week hechtenis met intrekking van het rijbewijs gedurende den tijd van 1 jaar.. De rechtbank heeft dit vonnis bevestigd. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Geboren: Janna d. van J. A. de Rui ter en C. J. Edelman Cornelia d. van L. Hardus en J. Blom Walburgerd Jo hannes Gerardus z. van A. J. Klijn en P. J. de Jong Debora Gijsberta Maria d. van L. W. Bank en A. M. Houtman Her- mina Hendrika d. van A. Pos en J. M. de Groot. Overleden: Gerard Ploeger 59 j. Henriëtte Plak, echtg. van P. C. Beken- kamp 40 j. WOERDEN. De vrije woning van den gasdirecteur. Het in de vorige week gehouden Raads vergadering genomen besluit om de direc teur der gemeentebedrijven vrije woning toe te staan, daar genoemde ambtenaar had gesolliciteerd naar Meppel, heeft in breede kringen der burgerij verontwaardi ging gewekt. En terecht, Na een salariskorting van 10 pct„ aangenomen in December, gelden de voor alle ambtenaren, zelfs voor per sonen als werksters, die wel een zeer klein bedrag verdienen, kan' een dergelijke ver kapte verhooging niet op de sympathie der burgerij rekenen. We moeten hierbij ook nog rekening er mee houden, dat de voorgestelde salaris verlaging slechts 6 pet. bedroeg. Dit was door verschillende raadsleden nog niet voldoende geacht en men bracht het op 10 pet. Door de afdeeling Woerden van de Vrijz. Democratische Bond is het initiatief genomen tot protest. Er zal een verzoek worden gericht aan de Kroon, ter vernieti ging van dit Raadsbeluit. Een ieder kan zijn kaartje inzenden bij den secretaris der Vryz. Dem. Partij. Het zal de katholieke kiezers een ware voldoening zijn te weten, dat de katho lieke fractie en bloc tegenstemde in de bedoelde raadsvergadering en zich met hand en tand tegen het voorstel hebben verzet. Feestavond Volksbond. Deze feest avond, door de Woerdensche afd. van den R.-K. Volksbond aangeboden aan haar le den en donateurs, is Zondagavond een waar succes geweest. De groote patronaats zaal was flink bezet, toen de nieuw geko zen voorzitter, de heer Teunissen alle aan wezigen van harte welkom heette. Nadat 't „Strijdlied" gezongen was, bracht de voorz. een vijftal punten dringend naar vo ren. In dë eerste plaats verwachtte hij al ler medewerking tot orde in de zaaL Ver volgens beval hy de te houden loterij ten bate van „Herwonnen Levenskracht", en de „Vrijwillige Stuiveractie" dringend aan en vestigde de aandacht op het matige be zoek der maandvergaderingen, waarin vooral de vrouwelijke leden zich hadden te herzien. Na aankondiging gedaan te heb ben van het billardconcours a.s. Zaterdag acht uur, sloot hy met de aanwezigen een genoeglijken avond toe te wenschen. Hier na sprak de geest, adv., pater v. d. Boezem, een vurig woord voor het hechte organisa tiewezen. En toen kwam de tooneelvereeni- ging „Utile Dulci" aan het woord om het publiek te doen genieten van: „De ziekte van Oom Chris", blijspel in drie bedrijven door Herman Burger. Als we de uitwer king van dit stuk op de zaal nagaan, mee- nen wij te mogen vaststellen dat „Utile Dulci" met dit stuk haar genre heeft ge vonden. Zij heeft een juiste keuze gedaan, 't publiek kon lachen, en móest lachen en dit is juist wat het vraagt. Maar wat het succes zoo volkomen deed zijn, was, dat de komische verwikkelingen zoo uitstekend naar voren werden gebracht. O.i. werd er geen enkele rol onvoldoende vervuld en werden de hoofdrollen op sublieme wijze vertolkt. Alle eer dan ook aan den regisseur, den heer v. d. Vlist. De inhoud was in 't kort als volgt: Christiaan Dapper is na vyf jaar rentenieren van nijver zakenman ge- metamorphoseerd in een oude brompot, die zich suggereert met 101 kwalen te zijn be hept en in werkelijkheid zoo gezond is als een visch. De terugslag van zijn „prettig" humeur ondervinden vooral zijn huis knecht en beide neefs, die ten slotte plan nen gaan beramen om hem te genezen. De heer Dapper wijst zijn dokter, als zijnde 'n „groote prul", de deur en haalt 'n kwak zalver in zijn plaats. Deze constateert „Sto- rico Harmonica", maar 's avonds wordt hy met zijn geneesmiddelen de deur uitgebon jourd door twee magnetiseurs, in wezen 'n paar stoere stratenmakers, die door de knecht zijn binnengeloodst om de heer Dapper te genezen. Het massage-proces, waaraan deze doctoren de heer Dapper on derwerpen, mist door zijn hardhandigheid het juiste effect niet. Hij is plotseling ra dicaal genezen en neemt de goede raad om weer te gaan werken dankbaar aan. Vooral tijdens de massage-oefeningen, barstten de lach-salvo's uit de zaal los. De inspannende hoofdrol van Christiaan Dap per werd door A. v. Angeren uitstekend vertolkt. Bastiaan Krekel, de huisknecht,, werd magnifiek uitgebeeld door de heer Theunissen. Heel goed waren ook de hee- ren v. d. Vlist en Sluis in hun rollen als dokter en stratenmaker. Muzikale medewerking werd op de be kende, pittige wijze verleend door de mu- ziekver. „St. Caecilia". Om elf uur ging 't publiek hoogst voldaan huiswaarts. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. JOHAN DE WITT (uitr.) pass. 3 Febr. Perim. POEL AU TELLO (uitr.) pass. 3 Febr. Be- vezier. SEMBILAN (thuisr.) vertr. 3 Febr. van Sabang. TAJANDOEN (uitr.) pass. 3 Febr. Gi braltar. TANIMBAR uitr.) vertr. 5 Febr. van Colombo. KON. NED. STOOMB. MIJ. IRENE vertr. 5 Febr. van Gibraltar naar Rotterdam. IRIS vertr. 5 Febr. van Odense naar Go thenburg. MARS, Lissabon naai- Amsterdam, pass. 5 Febr. voorm. 8.45 uur Ouessant. TIBERIUS vertr. 5 Febr. van Haifa naar Beyrout. VENUS Rotterdam-Oran, pass. 4 Febr. Dungeness. KON. HOLL. LLOFD. AMSTELLAND arr. 2 Febr. van Van couver te Seattle. KON PAKETV. MIJ. N. HOLLAND arr. 3 Febr. van Singapore te Brisbane. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. DELFTDIJK, Vancouver L v. Liverpool naar Londen-Rotterdam, pass. 4 Februari Lizard. STATENDAM vertr. 2 Febr. van Kingston (Ja) naar New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DJAMBI (uitr.) pass. 4 Febr. Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. HECTOR arr. 4 Febr. van Rotterdam te Glasgow. PHRONTIS vertr. 3 Febr. van Liverpool naar Batavia. EMZETCO LIJN. JONGE JACOBUS, Rotterdam-Cannes, pass. 4 Febr. Dungeness. JONGE JOHANNA Castellon-Hamb. pas seerde 2 Febr. Dungeness. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. Holland-Afrlka-LUn). NIJKERK (uitr.) pass. 3 Febr. Ouessant. (Holland-Australië Lijn.) ZUIDERKERK arr. 4 Febr. van Gdynia te Londen. (HollandOost-Azië-Lijn). GAASTERLAND (uitr.) pass. 3 Febr. te Dun genes.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7