Effecten koersen DINSDAG 6 FEBRUARI 1934 D£ LEIDSCHE C0URAM1 EEK^i UIT DE OMGEVING NOORD WIJ JK. „ütil© Dulci". Maandagavond gaf „Utile Dulci" een uitvoering in het Juve naat, waarbij de zaal goed bezet was. Na dat de vice-praeses, Kap. Heemskerk, met een welkomstwoord dezen avond had ge opend, kwam allereerst ten tooneele de Zangclub .Lauda Sion", welke zeer ver dienstelijk eenige zangnummers ten gehoo- re bracht; wij hopen, dat, nu deze club we der uit den assche is herrezen-, goede vor deringen moge maken onder de eminente leiding van den heer W. Braun. De tooneel- club onzer Gezellenvereeniging kwam hier na op de planken met het drama in 4 be drijven „De Anarchist" van Reirüer Ysabie. Wij mogen allereerst de club wel compli menteeren voor de keuze van het stuk, waarvan een zeer goede strekking uitgaat en dat zeker toepasselijk is op den tyd, waarin wij thans verkeeren; een tijd waar in men tracht om bestaande toestanden te hervormen door 'n stelsel zonder God. Dit leer moeilijke stuk, hetwelk op een 4-tal personen geheel draait, werd zeer verdien stelijk gespeeld, terwijl de grimeur een goede uitbeelding aan de verschillende spe lers had gegeven. Wij' kunnen met vertrouwen zeggen, dat geen enkele zijn gang naar het Juvenaat dezen avond zal berouwen en men gaarne „Utile Dulci" in de toekomst nog meer dere malen op de planken hoopt te ontmoe ten. OEGSTGEEST. Ter vergadering. Gaarne voldoen we aan het verzoek van den Bond voor Groote Gezinnen en brengen nog even in herinne ring de zeer belangrijke vergadering, die Woensdagavond te 7 uur wordt gehouden en waarop o.m. een zeer vooraanstaand spreker het woord zal voeren. Leden van den Bond komt Woensdag avond eens hooren wat uw bestuur alzoo in 't afgeioopen jaar, terwijl de spreker van den avond de actie voor de toekomst nader zal belichten. STOMPWDK. .looneeluitvoering St. Joseph-Gezellen- Vereeniging. Dezer dagen heeft de St. Joseph-Gezellen-Vereen iging een tooneel- uitvoering gegeven in de zaal van den heer Esveld. Er werd opgevoerd „De Firma Aron Slootjes", blijspel in 3 bedrijven. De eerste avond werd gegeven hoofdzakelij kvoor ouders en genoodigden, terwijl de 2de avond werd gegeven hoofdzakelijk voor gen betaling van 30 ct. entrée. Beide avonden was de zaal goed bezet; wel een bewijs van meeleven en belang stelling voor het mooie werk der Gezellen vereeniging. Geachte lezer, wellicht hebt gij uw ver wondering over het bovenstaande reeds te kennen gegeven en misschien reeds uw programma opgezocht om u te overtuigen, dat deze uitvoering zou plaats hebben op 7 en 8 Febr. Stel u gerust; wat ik schreef was slechts een droom, die echter werkelijkheid hoopt te worden en mede door uwe daadwerke lijke belangstelling werkelijkheid kan wor de. De entrée is zoo laag mogelijk; houdt dus een avond vrij voor „De Firma Aron Slootjes". Vi c e-P r a e s e s. LEID SCHEND AM. Biljartwedstrijd. Donderdag 3 Febru ari speelt het le viertal van AD.O. der St. Josephsgezellen te Leidsohendam een com petitiewedstrijd tegen Hofwijek 2 in haar clublokalen te Leidschendam. Ofschoon de uitwedstrijd te Den Haag met 31 werd gewonnen door A.D.O., ver trouwen wij, dat de A.D.O.'ers den tegen stander niet zal onderschatten, daar anders Hof wij ok, dat toen wel een beetje uit vorm was, de punten wel eens mee kon nemen. Veel succes en genoeglijken avond. „St. Genesius". Zondag 11 Februari as. zal de R. K. Tooneelvereeniging „St. Genesius" te Leidsohendam haar groote jaarlijksche uitvoering geven in het Patro naat Opgevoerd zal worden „Pastor Bo nus", tooneelspel in 3 bedrijven van Henri 't Sas. De avond zal worden opgeluisterd met muziek. Een en ander belooft een mooie en gezellige avond, zoodat een be zoek aan deze uitvoering zeker kan wor den aanbevolen. Personalia. Voor het examen Steno grafie Nederlandsch 130 lettergrepen, slaagde aan de Mariasohool B. Mej. L. de Keijser, alhier. Collecte. Voor de zending is over Oct./ Dec. in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd een bedrag van 22.75. NOOTDORP. R, K. Sportver. „Na Arbeid Sport. De R. K. Sportvereeniging „N.A.S.", afdee- ling gymnastiek, gaf Zondag een uitvoering in het R. K. Vereenigingsgebouw. De kapelaan opende dezen avond en sprak een opwekkend woord voor alle bui tenstaanders van deze vereeniging en spoorde allen aan, lid of donateur te wor den om op deze wijze de vereeniging te steunen. Nadat ook door den gymmeester,den heer A. J. P. Kroon van Leidsohendam eenige woorden tot het publiek waren ge sproken, begonnen onder diens leiding de oefeningen. Alle oefeningen werden goed uitgevoerd en de gymnasten mochten tel kens een luid applaus in ontvangst nemen. Door de oefeningen lieten de gymnasten duidelijk zien, welke groote vorderingen waren gemaakt, sinds de laatste keer, dat «ij waren opgetreden in een uitvoering, wat zij zeker hebben te danken aan den enthousiasten leermeester, voor wien de leden ook op dezen avond hunne waardee ring hebben laten zien door aanbieding van een zilveren beker, door den kleinste der gymnasten, terwijl deze werd toegespro ken door den kapelaan. De talrijke oefeningen werden eenige malen onderbroken door voordrachten, welke ook door eigen krachten ten tooneele werden gevoerd, en bij de aanwezigen in den smaak vielen, terwijl de avond werd opgeluisterd door versterkte gramofoon- muziek. N.A.S. heeft deze avond weer laten zien, wat er berijkt is door lichaams-oefeningen, en allen mogen hierdoor inzien, dat er een gezond lichaam een goede voorwaarde is voor een gezonden geest. Al mag N.A.S. met vreugde op dezen goedgeslaagden avond terug zien, een op wekkend woord mag toch niet achter blij ven, om de niet- leden aan te sporen zich aan de sluiten bij de R. K. Sportvereeni ging „Na Arbeid Sport". (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). L. J. v. DOUVEREN. f De heer L. J. v. Douveren is ook her dacht op een bestuursvergadering van het Liefdewerk „Oud Papier". Voor deze orga nisatie had de overledene veel geijverd en bij de uitvaart en begrafenis was het bestuur vertegenwoordigd geweest door drie zijner leden. Op de eerste bestuursbijeenkomst na het overlijden van den ook in dezen kring hooggeachten en hooggewaardeerden over ledene herdacht de voorzitter, de weleerw. pater P. Frigge, diens toegewijden arbeid en stipte accuratesse ten bate van het Lief dewerk gedurende een twintigtal jaren, waarvan hij langen tijd als vice-voorzitter heeft gefungeerd. Op deze vergadering werd gebeden, in de parochiekerk te Oegstgeest zullen H. Missen worden opgedragen voor de ziele- rust van den overledene. OVERREDEN EN GEDOOD. Hedennacht omstreeks half een werd ze kere W. uit Reuver, die zwervende was, op den Hornerweg door een taxi uit Roer mond, bestuurd door den chauffeur K. uit Horn, gegrepen en op slag gedood. Men vermoedt, dat W. dronken is ge weest. In een van zijn zakken werd een flesch met spiritus gevonden. DOOR VALLENDE BOOM GEDOOD^ Uit Vriezeveen wordt ons gemeld: De ongehuwde arbeider H. Meulenbelt, die achter zijn huis bezig was een boom om te hakken, is, toen de boom werd om getrokken, gestruikeld. De boom viel op hem; zijn hersenpan werd verbrijzeld, ter wijl hij tevens inwendige kneuzingen op liep. Een dokter kon slechts den dood con- stateeren. LAATSTE BERICHTEN Architect F. Lourijscn. f Op 44-jarigen leeftijd is gisteren te 's-Gravenhage overleden de heer F. Lour ij- sen, in leven architect. De thans ontslapene is directeur geweest van de Algemeene Handel Maatschappij van Onroerende Goederen. De laatste jaren legde hij zich uitslui tend op de architectuur toe. Onder zijn toezicht werden dan ook, zoowel in Den Haag als in andere plaatsen, verschillende flatgebouwen en landhuizen gebouwd. De heer Lour ij sen was Ridder in de Orde van den H. (Jregorius den Groote. De teraardbestelling van het stoffelijk overschot zal geschieden Vrijdag a.s. om 12 uur op de R.-K. begraafplaats aan de Kerkhoflaan na de plechtige requiem in de St. Paschaliskerk. Bronzen borstbeeld van dr. Willem Royaards. Aan de stad Amsterdam is door het voor dat doel opgerichte comité ter plaatsing in den Stadsschouwburg een door den beeld houwer Toon Dupuis vervaardigd bronzen borstbeeld van dr. Willem Royaards aan geboden ter herinnering aan het groote werk, dat Royaards voor de tooneelkunst in Nederland heeft gedaan. WERKELOOSHEIDSVERZEKERING EN KAPPERSBEDIENDEN. De Minister van Sociale Zaken heeft,, krachtens het werkloosheidsbesluit 1917, goedgekeurd het reglement voor de werk- loozenkas van den Ned. R. K. Bond van Kappersbedienden „St. Cosmas" te Utrecht terwijl is bepaald, dat het subsidie van deze kas zal ingaan op 1 Januari 1934. VLIEGENDE POLITIE TE HILVERSUM? Eenigen tijd geleden hebben twee hoofd agenten van Politie te Hilversum het ini tiatief genomen om naast de vele andere takken van sport, die aldaar door het poli tiecorps worden beoefend, de vliegsport te propageeren. Voorloopig zal men het vliegen zuiver als sport beschouwen, echter zal men te zijner tijd onderzoeken of het vliegen voor de politie ook andere mogelijkheden biedt. KIND VAN AUTO GEVALLEN Gisteravond is te Leeuwarden een ern stig ongeluk gebeurd. De 6-jarige Sjouke, zoontje van den heer G. Talman, was op een auto, waarmede zand wordt aange voerd voor de bouwwerken aan de W. Sprengerstraat, geklommen. Een van zyn makkers heeft hem van de auto gestooten met het gevolg dat de achterwielen van de auto het knaapje over beide beenen gin gen. Een dokter liet het kind, dat zijn bee nen op verschillende plaatsen gebroken had, naar het Stadsziekenhuis overbren gen. Zijn toestand was hedenmorgen re delijk. Men heeft de hoop dat het knaapje zijn beénen kan behouden, nog niet opge geven. AUTO MET SMOKKELWAAR AANGEHOUDEN In den nacht van Zondag op Maandag gelukte het den rechercheur B. der Crisis- Zuivelcentrale te Eindhoven met zijn wa gen een groote vrachtauto te achterhalen, die geladen was met 2200 kilogram sui ker, gesmokkeld uit België. De smokkelaar bood tegenstand en trachtte de achtervolgende auto in het nauw te drijven. De smokkelaars spron gen uit de rijdende auto, maar werden in de wedloop door den ambtenaar achter haald en gearesteerd. Het bleken twee be ruchte smokkelaars van R. uit Venlo on van L. uit Siebengewald te zijn. Zij werden bekeurd wegens vervoeren van contra-banden, rijden zonder achter licht en zonder nummerbewijs, terwijl bo vendien vervolging werd ingesteld wegens poging tot doodslag. Tegen van L. bovendien wegens opgeven van valschen naam. BOERDERIJ AFGEBRAND Hedennacht is vermoedelijk tengevolge van kortsluiting brand ontsaan bij den veehouder S. de Vries te Zuidbroek. De behuizing behoort in eigendom toe aan de familie Hekman te Zeist. Eenige paarden en koeien konden gered worden. De behui zing brandde evenwel totaal af. De schade wordt door verzekering gedekt. TELEGRAMMEN DE ONRUST TE PARIJS. BOTSINGEN TUSSCHEN FRONT STRIJDERS EN POLITIE. Aanval op het ministerie van binnenl. zaken. PARIJS, 6 Febr. (V. D.). Gisteravond hebben eenige duizenden leden van de Frontstrijders Organisatie Croix de Feu drie pogingen gedaan om het ministerie van binnenlandsche zaken binnen te drin gen, dat echter door een sterke politiemacht werd beschermd. Het commando was in handen van den nieuwen prefect van po litie zelf. De eerste aanval deden de betoogers op de Place Beauvaux, dicht by den inrit van het Ministerie. Bereden politie veegde het plein schoon, waarop de oudstrijders zich verzamelden in de zijstraten en na een tweede vergeefsche poging om door de politie-afzetting heen te breken naar de Place de l'Etoilp trokken en bij het graf van den Onbekenden Soldaat een betoo ging hielden. Vervolgens trokken zij nog maals naar het Ministerie van Binnenland sche Zaken doch moesten opnieuw onver- richterzake aftrekken aangezien inmiddels politieversterking was gearriveerd. Tien personen werden gearresteerd en een aan tal personen, waaronder eenige politie agenten en het blinde Kamerlid Scarpini, liepen lichte verwondingen op. Tijdens een charge sloeg een politieruiter met zijn sabel een vlaggestok van het vaandel der oud-strijders in tweeën. De agent werd door de woedende menigte van zijn paard gehaald en gedwongen voor het ontwijde vaandel te knielen, terwijl de president der Oud-Frontstrijders Vereeniging in een brief aan den president der Republiek tegen dit incident protesteerde. Troepenversterkingen te Parijs. Het Kabinet komt hedenmorgen voor de hervatting der parlementszitting wel onder buitengewone omstandigheden bijeen. De '„Petit Parisien" bevestigt het door het Ministerie van Binnenlandsche Zaken ge dementeerde bericht, dat niet slechts de geheele Parijsche politie en het geheele garnizoen geconsigneerd zijn, doch dat gis teren in den loop van den dag ook troepen uit andere garnizoenen in de hoofdstad zijn aangekomen. Aan de voor hedenavond aangekondigde demonstraties zullen ook de verschillende samenwerkende studenten-organisaties deelnemen. De Parijsche gemeenteraad heeft giste ren geprotesteerd tegen het ontslag van den prefect van politie, Chiappe en over wogen, een straat naar Chiappe en naar zijn eveneens afgetreden ambtgenoot Re- nard te noemen. Het geval Chiappe zal tijdens de debatten in de Kamer, waar voor reeds thans achttien interpellaties zijn aangevraagd, door de oppositie rijkelijk worden uitgebuit. Zelfs de rechtsche pers ziet echter in dat de regeering waarschijn lijk over een niet geringe meerderheid zal kunnen beschikken, die op ruim 320 stem men wordt geschat. De socialisten hebben nog niet definitief hun standpunt bepaald doch zij zullen bij monde van Léon Blum de verklaring afleggen, dat de door de re- geering-Daladier getroffen maatregelen aanleiding voor de socialisten zijn om hun tot nog toe vijandige houding te laten va ren. Onder deze omstandigheden zal mi nister-president Daladier. die de debatten wil rekken tot het moment van een defini tieve beslissing, bij zijn regeeringsverkla- ring rekening moeten houden met het standpunt der socialisten ten aanzien van verschillende kwesties. De regeeringsverklaring zal zeer kort zyn. Zij zal o.a. handelen over het herstel van het gezag en het vertrouwen als nood zakelijke voorwaarde voor het succes der Fransche buitenlandsche politiek, van wel ker tot nog toe gevolgde richtlijnen de re geering niet wenscht af te wijken. De pers is het er vrijwel eenparig over eens, dat het Kabinet in het komende Kamer-debat een glansrijke overwinning zal behalen, doch omtrent de vraag, of de regeering-Daladier een lang leven zal zijn j beschoren loopen de meeningen uiteen. De linksche bladen zien mogelijkheden voor een sterke linksche regeering, waarin de bladen van de rechtsche oppositie echter niets anders zien dan een dictatuur van links, die men zoo snel mogelijk moet doen verdwijnen. „Le Jour" schrijft, zeer wel te weten, dat de minister van Binnenlandsche Za ken, Frot, openlijk er over spreekt, Pa rijs, wanneer het zich weerspannig toont, in staat van beleg te verklaren en de pers onder censuur te stellen. VIERDUIZEND CH1NEESCHE SOLDATEN IN DE PAN GEHAKT. Zevenhonderd slachtoffers van een mijnramp. SHANGHAI, 6 Febr. (V. D.). Van Chineesche zyde verluidt, dat vierduizend Chineesche soldaten door de opstandige troepen van generaal Soen Tien Ying in de pan zouden zijn gehakt. Men vreest dat de opstandelingen in de stad Pinglo in de de provincie Ninghsïa in Binnen-Mongo- lië zullen bezetten. Bij Pinglo zijn volgens berichten uit de zelfde bron 700 mijnwerkers bij een ont ploffing in een kolenmijn om het leven ge komen. DUITSCH SPORTVLIGTUIG NEERGESTORT. PALERMO, 6 Febr. (V. D.). Een uit Tunis op weg naar Napels zijnd sportvlieg- tuig, bestuurd door den Duitschen piloot Hirschbergen, stortte door onbekende oor zaak nabij Castel dêAccia neer. De piloot bleef ongedeerd doch het toestel werd be schadigd. De Engelsche sportvlieger Coff, die met zijn toestel in de van Hirschbergen vloog en hem zag vallen, vloog door naar Paler mo, waar hij het vliegveld alarmeerde en men Hirschbergen ter assistentie kwam. NOG EEN LAWINE-ONGELUK IN DE APPENIJNEN. Acht personen gedood. ROME, 6 Febr. (V. D.). Uit Ascoli wordt gemeld, dat een lawine neerkwam op het dorpje Canale di Monte Gallo, waar de meeste huizen onder de sneeuw bedol ven werden. Een aantal huizen werd ver nield en acht personen worden gedood. GROOTE BRAND TE BAD OEYNHAUSEN BAD OEYNHAUSEN, 6 Febr. (V. D.). Hedenmorgen tegen 6 uur brak brand uit in de meubelmakerij van Thomas Valk- mann. Het vuur ontwikkelde zich in kor ten tijd tot een groote brand en de vlam men waren kilometers ver in de omtrek zichtbaar. De brand woedt voornamelyk in het eigenlijke fabrieksgebouw en er be staat weinig hoop dit gebouw te redden. Men moet zich voornamelijk beperken po gingen te doen het kantoorgebouw tegen het vuur te beschermen. LEIDEN, 5 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 1.406.90, savoye- kool f 1.605.80, groenekool f 0.702.50, prei f 0.401.80, selderie f 4.005.70, knol- selderie f 1.003.50, per 100 kg.: kroten, gek. f 26, witloof f 631, boerenkool f 2.807.00, spinazie f 2730, uien f 1.00 2.40, wortelen f 1.205.70, spruiten I f 14 21, idem II f 814. andijvie per kist f 0.98 f 1.131. 6 Febr. Vette varkens. Totale aanvoer 347 stuks, w. o. 337 zwaar 3839 cent en 10 licht 34—35 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. ROTTERDAM, 6 Febr. Vee. Ter vee markt weerden heden aangevoeld: 191 paar den, 4 veulens, 1519 magere runderen, 560 vette runderen, 140 vette kalveren, 1364 nuchtere kaleveren, 237 gtaskaiveren, 131 schapen of lammeren, 2 varkens, 21 biggen 24 bokken en geiten. Prijzen per half kg.: koeien 5060, 5054 en 3842 cent, ossen 5456, 4448 en 3840 cent, stieren 5054 '»648 en 4042 cent, kalveren 85- -90, 70 75 en 5055 cent, nuchtere kalveren 20 26 cent, schapen 403633 cent, lammeren 42—3833 cent, per stuk f 171411; prij zen per stuk van mager veee: melkkoeien f 250—200—150, stieren f 260—200—150, graskalveren f 604028, paarden f 160 12580, slachtpaarden f 14010580, hit ten f 907060, nuchtere fokkalveren f 17 1310, nuchtere slachtkalveren f 86 5, kalfkoeien f 260210O160, pinken f 1007550, vaarzen f 14011595, big gen f 86, biggen per week f 1.101.20. ROTTERDAM, 5 Febr. Binnenl. granen en peulvruchten. Gerst Chevalier f 4.50 5.00, winter f 4.004.25. Haver f 6.006.20. Erwten kleine groene f 8.009.25, Schok ker-erwten lager. Bruine boonen f 7.008.75 per 100 kg. Buitenlandsche granen. Stemming goed prijshoudend. Rogge 76 kos. Hongaarsche 'disponibel f 7.45, 76 kos. Hongaarsche ge denatureerd disponibel f 4.10, 73 kos. Duit- sche gedenatureerd disponibel f 4.05, 74-75 kos. Bahia Blanca disponibel f 7.80, 74-75 kos. Laplata disponibel f 7.70. Gerst 60-61 kos. Donau disponibel f 84.50, 67-88 kos. Russische disponibel f 87, 66 kos. Zpid-Russische disponibel f 86, 69-70 kos. La Plata aangekomen f 89,65-66 kos. La Plata disponibel f 88. Haver 54-55 kos. Zuid-Russische disponi bel f 6.10, 52-53 kos. Zuid-Russische ge wacht f 6.05, 56-57 kos. Zuid-Duitsche dis ponibel f 6.40, 47-48 kos. La Plata stoomend f 5.70, 51-52 kos. La Plata Clipped st. f 5.85. Mals per 2000 kilo's Gele La Plata aan gekomen f 92—93, idem stoomend f 93, Do- nau-Galfox disponibel f 91, Russische Mixed aangekomen f 92, Witte Russische disponi bel f 97, La Plata Cinquantine disp. f 105. BODEGRAVEN, 6 Febr. Kaas. Aanvoer: 120 partyen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 5084 stuks, wegende 45.756 kg. prijs met rijksmerk le soort f 24—26, 2de soort f 2123. Handel flauw. Luxor: Volwassenen. Roxy: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. ZOETERWOUDE, 6 Febr. Veiling Ok leer nog". Aanvoer 4333 eieren. Prijzen: kippeneieren f 3.303.60, eendeneieren f 3.60 per 100 stuks, kippen 60 cent, hanen f 1.konijnen f 1.201.55 en duiven 19 cent per stuk. BOSKOOP, 5 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Claudius Per- net f 2.00, Butterfly 40—60 cent, Wilh. Kor- des f 1.301.80, Rosalandia 5090 cent, Aug. Noack 40—50 cent, Briarcliff f 1.20— 1.60, Steward 60 cent, Tulpen 26 cent, Ce- rasus rosea f 1.50—1.90, Seringen 40—70 cent, Prunus triloba 70—110 cent, Narcissen 13—19 cent, Andromedia 17 cent, Mahonia 15 cent, Funkia perstuk 10 cent, Rhod. Preacae id. 30 cent, Azalea idem 30—36 cent. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 6 Febr. 15)34 L.K. 327, 21'/, 259l/a 8 181*/4 1021/8 1051/2 «7/8 52»/4 317/S Heden. I 32 V4 2U/j löH/a/Vé 31V» «Va 97» 43 87, ®V« 132 81/, 133 193*/* 26 1031/- 811/° 191/2 26 103 80 125 149 1303/4 231/» 134 149 131 34 28*/4 HV16 39 "78 SOI/ie 27e 30% 27» 1 f» 1278 51/2/7/3 157, 147, 57)6 78/16 57 13% V/k 77» 83 7, 37,6 77, 377, 77, 77, 837, 37, 71/, 371/, Industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Calvè Delft c. v. A Kuchenm. Acc. Ned. Ford Philips Gem. Bez. Uni Lever Petroleum: Kon. Olie Perlak Rubber: A'dam Rubber Deü Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N. Schee pv. Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mij. Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N.l.S.U. Tabak: Deli My. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Ani. Smeking Anaconda Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Cen. Aviation Int, Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PL North American Nevada Shell Union Unit. St. Leather Union Pacific Wabash Tidew. Ass. Oil Umted St. Steel WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlyn 58.821/2 Londen 7.72 New York 1.561/g Parya 9 79l/s Brussel 34 74 Zwitserland 48.21 Milaan 13 08 Madrid 20 15 Oslo 38 621/., Kopenhagen 34 521/,, Stockholm 39 621/2 Weenen Praag 7.38 Boedapest Prolongatie 1%. BEURSOVERZICHT van gisteren. De wisselmarkt opende hedenmorgen kalm doch in vaste stemming, welke zioh in den loop van den dag accentueerde en cul mineerde in een koersstijging van het pond tot 7.74, nadat 's morgens nog op 7.62 was gehandeld. De dollar steeg tot 1.57 1/8 terwijl de goudvaluta's zdoh boven het goud- uitvoergumt handhaafden. Ook de effec tenbeurs spreidde een vaste houding ten toon, hoewel de omzetten geen grooter om vang aannamen. Suikers traden op den voorgrond door een willige houding, het geen behalve aan de algemeene stemming toe te schrijven was aan de berichten, dat de Cuba-suikeroogst bij de raming zal ach terblijven. H.V.A.'s maakte nogal wat schommelingen mee, doch sloteen per sal do 7% hooger. Van de Industrieelen boek ten Philips een winst van 3%, Aku's van 21/s%, Unilevers van 2%; overigens bij zeer bescheiden handel. Rubbers liepen wat op, doch de berichten, dat de restrictie-bespre kingen betrekkelijk weinig voortgang ma ken, stonden een kraohtiger stijging in de weg. Tabakken waren stil, doch goed van toon; de koersen lagen hier tot 2% bo ven het vorige slotpeil. Söheepv. waren ge vraagd, hetgeen tot een koersverbetering van 2% leidde voor Ned. Scheepv. Unies. Amerikanen waren vast en algemeen boven New-Yorksohe pariteit. Dullsche obligaties prijshoudend, terwi.il Nederl. en Ned. Indi sche obligaties eenigszins aarzelend waren, doch koersverschillen van be teekenis kwa men niet voor.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3