DINSDAG 6 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 BINNENLAND ANTWOORD VAN MINISTER VAN SCHAIK OP ANTI PAPISTISCHE VRAGEN VAN DS. LINGBEEK. Door het Tweede Kamerlid dl*. Ling- beek waren aan den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: I. Is de Minister bereid mede te deelen of de jongste bezetting van een plaats in de arrondissmentsrechtsbank te Haarlem (welke plaats was vacant geworden door het heengaan van een Protestant) met een Roomschen rechter uit een ander college een uiting is van een streven om de rech terlijke macht in Nederland stap voor stap te verroomschen? II. Is de Minister er niet van overtuigd dat, aangezien het rechtersambt onafhan kelijkheid onderstelt en vereischt, een Roomsch-Katholiek ongeschikt is om daar toe te worden benoemd, zijnde hij niet on afhankelijk van een kerk, wier belangen en wier rechtsbeginselen hij moet stellen boven die van den Staat? III. Indien de Minister de tweede vraag niet ontkennend kan beantwoorden, is de Minister dan niet verplicht en dus bereid om in de plaats van den te Haarlem be noemden Roomschen rechter alsnog een Protestant te benoemen? Minister van Schaik, heeft den vragen steller als volgt geantwoord: Ad I en II. Het antwoord op deze vra gen luidt ontkennend. Ad III. Deze vraag behoeft bij de ont kennende beantwoording van de tweede vraag geen antwoord. Door dit kort en krachtig antwoord heeft minister v. Schaik duidelijk willen te kennen geven, dat hij de vragen te dwaas vindt, om er op in te gaan. Of de heer Lingbeek dit antwoord zal verstaan? VRAGEN NAAR DE GEDRAGINGEN VAN DE N.S.B. De brand in de telefoon-centrale te Amsterdam. Het Kamerlid van de S. H. A. P., Ir. Al- barda heeft aan den minister van justitie gevraagd, of het hem bekend is, dat de Haarlemsche kringleider van de N.S.B.de heer van der Weyden, op Donderdag 1 Fe bruari in een openbare vergadering te Haarlem heeft gezegd, dat de politie reeds in December door de N. S. B. gewaar schuwd was, dat er een brand zou uitbre ken in de telefooncentrale te Amsterdam en dat er behalve in het gebouw de tele fooncentrale ook in het huis daarnaast en eveneens in de kelders van het oude post kantoor een begin van brand was ontdekt, waaraan echter om politieke redenen geen ruchtbaarheid zou zijn gegeven. Ir. Albarda vraagt ten slotte, of de mi nister wil mededeelen, wat er van die be weringen waar is. De W.A.-gToepen. Het Kamerlid ds. Van der Heide (S. D. A. P.) heeft de volgende vragen aan mi nister Colijn gesteld: Is de regeering bereid een onderzoek in te stellen of de W. A.-organisaties, die een onderdeel schijnen te zijn van de Natio naal Socialistische Beweging, zich uitslui ten met sport bezighouden, dan wel zich op eenigerlei wijze militair oefenen, op mili taire wijze zijn georganiseerd, zoodat zy rangen van wachtmeester, luitenant, com- mandant enz. kennen, en dus veeleer te be schouwen zijn als particuliere corpsen van militair of semi-militair karakter? Is de regeering bereid mede in dit onder zoek te betrekken de vraag of deze orga nisaties over wapenen beschikken, waar het vermoeden wordt gekoesterd, dat het groote aantal revolvers, wat zeer onlangs ons land werd binnengesmokkeld, bestemd zou zijn voor deze W. A. organisaties? Is de regeering van zins met de meeste gestrengheid op te treden tegen elke for matie, die buiten haar zeggingschap valt, als deze hoe onschuldig haar optreden Ook moge schijnen in wezen van mili tairen of semi-militairen aard is? DRANG OP WACHTGELDERS BIJ HET ONDERWIJS. Om dienst te doen op een openbare school. Het Wassenaarsche geval van den wacht gelder onderwijzer aan een Roomsch Katholieke school dien men van over heidswege naar het openbaar onderwijs wilde zenden, staat niet alleen. In het orgaan van de Vereeniging van Christelijke onderwijzers en onderwijze ressen in Nederland wordt meegedeeld, dat een wachtgeldster van het bijzonder Chris telijk onderwijs een schrijven kreeg van dezen inhoud: Rotterdam, 24 Jan. 1934. In verband met de omstandigheden, dat uw naam voorkomt op de lijst van op wachtgeld gestelde onderwijzers, verzoek ik U beleefd, mij zoo spoedig mogelijk te willen meedeelen, of U een eventueele be noeming tot tijdel. onderwijzeres aan een openbare lagere school alhier kunt aan vaarden. Indien zulks niet het geval Is, zal ik het op prijs stellen bij uw antwoord „ook de redenen" der verhindering van u te mogen vernemen. De adm. a.d. Afd. Onderwijs en V olksont wikkeling. Ook aan een onderwijzeres in Den Haag is eenzelfde schrijven gezonden. VERHOOGING VAN PENSIOENPREMIE Regeering wil haar voor alle ambtenaren verplicht stellen. Ingediend is het reeds eenigen tijd aan gekondigde wetsontwerp tot wijziging van de pensioenwet. Door deze wijziging wordt het verhaal van de pensioenpremie op den ambtenaar, dat thans voor de lagere organen ge meenten, provincies enz. niet dwingend is voorgeschreven, voortaan algemeen ver plicht gesteld. Bovendien wordt het maximum van het verhaal voor eigen pensioen van drie op 4 procent gebracht. Deze 1V2 procent worden thans reeds als extra-korting van de salarissen der Rijksambtenaren afge houden. NIEUW LEVEN IN DE AMSTERDAM- SCHE DIAMANTNIJVERHEID. Zes millioen-plan. Na verschillende besprekingen en ver gaderingen is heden een groote combinatie tot stand gekomen, die het herstel der Am- sterdamsche diamantnijverheid beoogt. Men heeft daarbij de krachtige medewer king van Rijk en Gemeente gehad en de Amsterdamsche Bank zal de financiering van de nieuwe regeling op zich nemen. Deze nieuwe regeling vervangt het be kende plan-Douwes. Nagenoeg alle firma's, die onder het plan-Douwes werkten, heb ben zich thans aaneengesloten tot het ten uitvoer leggen van de nieuwe regeling, die het diamantbedrijf op veel breeder basis omvat. Naast bewerking zullen ook in- en verkoop behandeld worden. Het ligt in de bedoeling geleidelijk ongeveer 2500 dia mantbewerkers aan het werk te laten gaan. Een bedrag van 6.000.000 is voor deze onderneming voorloopig beschikbaar ge steld. De leiding van deze nieuwe regeling tus- schen werkgevers en werknemers berust bij een Commissie van Toezicht, bestaande uit de heeren A. Asscher, lid der firma I. J. Asscher, voorzitter, dr. ir. A. H. W. Hacke, directeur-generaal van den Arbeid, Den Haag, G. Baas Kzn., wethouder van Amsterdam en dr. H. Polak, voorzitter van den A. N. D. B. Sub-commissies worden ingesteld, o.a. voor loonregeling, prijsbepaling en ver koop-politiek. Het ruw wordt centraal ingekocht en daarna ter bewerking verdeeld over de verschillende deelnemende fabrieken hier ter stede, op de volgende basis: De over- heidstoeslag per arbeider per week in de kleinere goederen, die tot nu toe gemid deld 13.50 was, is teruggebracht tot ge middeld 10.gedurende de eerstkomen de 6 maanden, in het daarop volgende kwartaal 8.en daarna elk kwartaal 1.minder. Zooals voorheen, worden grovere goederen zonder overheidssteun bewerkt. Het geslepen product wordt weder ge centraliseerd voor sorteering, prijsbepa ling en verkoop: de centrale daarvoor wordt in het gebouw der firma Asscher, in de Tolstraat gevestigd. Van groote beteekenis is de door deze regeling verkregen beperking der onder linge concurrentie in het geslepen product. Het ligt in de bedoeling te streven naar samenwerking met België. Bij het vele werk, dat voorafging aan het tot stand komen dezer onderneming, ondervonden de leiders, zoowel van werk gevers- als van werknemerszijde in de dia mantindustrie den krachtigen en hoog ge- waardeerden steun van de ministers Slo- temaker de Bruine en Oud en van den burgemeester van Amsterdam, terwijl zij de zaakkundige en doortastende medewer king van den heer dr. ir. Hacke, directeur- generaal van den Arbeid, eveneens ten zeerste op prijs hebben leeren stellen. INSTELLING VAN EEN VERKEERS- FONDS. Verzet tegen het wetsontwerp. In een gistermiddag door den A. N. W. B., den B. B. N. en de K. N. A. C. belegde openbare vergadering is een motie aange nomen, waarin de meening wordt uitge sproken, dat aanneming van het wetsont werp tot instelling van een verkeersfonds niet zal zijn in 's Lands welbegrepen be lang. BURGEMEESTER K. TER LAAN GEHULDIGD. Te Zaandam hebben gistermiddag zeer vele vereenigingen en corporaties gebruik gemaakt van de gelegenheid, om burge meester Ter Laan geluk te wenschen met zijn 20-jarig ambtsvervulling, waarvan verschillende hun felicitaties vergezeld de den gaan van bloemstukken of geschen ken. Onder degenene die hun opwachtig kwa men maken behoorden de burgemeesters der Zaansche gemeenten, die den heer D. J. J. Hellema, burgemeester van Zaandijk, tot woordvoerder hadden. Verder werden opgemerkt het bureau van de Kamer van Koophandel en een groot aantal besturen van charitatieve ver eenigingen en andere die op de een of an dere wijze maatschappelijke belangen die nen. Ook de Groninger vereeniging kwam haar gewestgenoot complimenteeren waar bij een lid van het hoofdbestuur een toe spraak in Groningsch dialect hield, welke op dezelfde wijze door burgemeester Ter Laan werd beantwoord. Aan het slot kwamen de leden van den Raad hun voorzitter geluk wenschen, waarbij de heer G. Emmer namens de so cialistische en de heer P. F. Ranshuijsen uit naam van de z.g. burgerlijke leden eenige woorden van waardeering hebben gespro ken. TE WEINIG BETAALD? Voor hen, die te weinig belasting naar inkomen en vermogen hebben betaald. De minister van Financiën heeft aan de Belasting-Inspecteurs een schrijven ge richt, waarin hij zegt, dat diegenen, die voorheen te weinig belasting betaald heb ben en uit eigen beweging voor 1 Maart 1934 daarvan aangifte doen, zeer tegemoet komend zullen worden behandeld. Na 1 Maart 1934 zal er geen pardon meer zijn, en zullen strenge maatregelen tegen hen, die belasting ontduiken, worden toegepast. Ik raad dan ook ieder, die met den fis cus nog een appeltje te schillen heeft aan, om vóór 1 Maart 1934 vrijwillig aangifte te doen van de te kort betaalde belasting, daar hij na 1 Maart ongetwijfeld bij ont dekking in handen van den strafrechter zal vallen, en vermoedelijk dan wel moet kennis maken met de een of andere ge vangenis. Wat zijn nu de wettelijke bepalingen om trent dit punt. Hij die een aangifte-biljet ontvangt moet dit naar waarheid invullen. Vult hij het biljet onjuist in, dan kan hij voor d:t vergrijp gestraft worden met ten hoogste 6 maanden gevangenisstraf. Maar daar komt meest dit bij, dat, wanneer iemand in zijn aangifte begint te liegen, hij ook bij den Inspecteur of den Rijks accountantsdienst gaat liegen om zijn positie te redden, en dan kan hij gestraft worden met ten hoog ste 2 jaar gevangenisstraf. Nu de geldelijke kant van de zaak: Nagevorderd kan worden over 3 jaar, dus op heden over de belastingjaren 1931/32, 1932/33 en 1933/34, terwijl de groocste ontduiking met het 4 voud kan worden verhoogd. Een voorbeeld: Iemand had een aangifte gedaan voor 1931/32, 1932/33 en 1933/34, en had volgens die aangifte een belasting betaald van resp. 500.550.en 700.Nu komt cte Inspecteur op het spoor, en blijkt, dat, als hij juist had aangegev, de aanslagen had den moeten zijn resp. 700,900.en 1200.—. Hij moet nu le. bijbetalen 200. 350,en 500.— is 1050.maar het grootste verschil, dat is de ƒ500.over 1933/34 wordt met viervoud verhoogd, of 2000.Zoodat hij in totaal zal moeten betalen 3050.ongeacht de straf die ei voor hem opzit. Nu heeft de Minister gezegd, dat, indien iemand nu vrijwillig aangifte doet vóór 1 Maart 1934, hij slechts het verschil over de drie laatste jaren, dat is dus de 1050. behoeft te betalen, en de viervoudige ver hooging en de strafvervolging achterwege zal blijven. Ik kan dus iedereen, die te weinig be taald heeft niet genoeg op het hart druk ken, breng het vóór 1 Maart 1934 met den fiscus in het reine, dan zijn de zorgen uit de wereld, want hoevelen hebben om een luttel bedrag te weinig betaalde belasting niet doorloopend een onrustig leven. Nu spreekt het vanzelf, dat onder die genen die vrijwillig aangifte doen, niet verstaan worden diegene die de Belasting administratie reeds op het spoor is, maar voor die categorie heeft de Minister nog gezegd, dat ook zij eveneens mild zullen worden behandeld. Een ieder zij dus gewaarschuwd, en weet wat hij te doen heeft. Tenslotte zij vermeld, dat het boven staande geen betrekking heeft op personen, die geen aangiftebiljet voor de inkomsten belasting ontvangen hebben, en derhalve niet verplicht waren aangifte te doen. Met de Vermogensbelasting is het anders ge steld. Ieder die meer dan 16.000.ver mogen heeft, is verplicht, uit eigen be weging, hiervan aangifte te doen, OU voor diegenen geldt het bovenstaande dus wel, ook al zouden zij nimmer een aan giftebiljet ontvangen hebben. J. P. G. SENTEL, Belastingconsulent, Koninginnelaan 19, Oegstgeest. DE LOONSVERLAGING IN HET BAKKERSBEDRIJF. Conferentie met den Rijksbemiddelaar. Zooals wij Zaterdag reeds meldden is bij den Rijksbemiddelaar in Den Haag een con ferentie gehouden tusschen werkgevers- en werknemersorganisaties in het bakkersbe drijf te Haarlem in verband met de loons verlaging van 6 pCt., die in de Haarlem sche broodbakkerijen ingevoerd zal wor den. Op de conferentie is besloten, naar wij van werkgeverszijde vernemen, dat de loonsverlaging een week zal worden opge schort. Woensdagmiddag zal n.l. weer een con ferentie tusschen de werkgevers en werk nemers gehouden worden, thans ten ge meentehuize te Amsterdam, onder voorzit terschap van mr. Bijleveld als onpartijdig arbiter. Komt men op deze conferentie tot overeenstemming, dan zal de loonsverla ging daarna definitief ingevoerd worden. Komt men niet tot overeenstemming, dan is een staking te wachten, want de groot werkgevers in het Bakkersbedrijf staan er op, dat in ieder geval de 6 pCt. loonsver laging ingevoerd zal worden, terwijl de werknemers deze verlaging op de perso neelsvergaderingen met algemeene stem men hebben verworpen. Een bestuurslid van de R. K. Werkne mersorganisatie in het Bakkersbedrijf deel de ons nog mede, dat hij den indruk ge kregen heeft, dat op de conferentie beslo ten is, niet één week, maar tot 1 Maart de loonsverlaging op te schorten. AANNEMERS IN STAKING! Zij weigeren in te schrijven op een aanbesteding van de gemeente. Men heeft gisteren het zeldzame feit be leefd, dat een groot aantal patroons in het aannemersbedrijf in staking is gegaan. Op het raadhuis werd aanbesteed het ophoogen van terreinen ten zuiden en ten noorden van de Zomervaart. Talrijke aan nemerspatroons waren aanwezig, doch er kwamen slechts twee biljetten uit de bus. De opstandigen gnuifden: de staking was bijna algemeen. Een vertegenwoordiger van den aanne- mersbond heeft uiteengezet, waarom er geen animo was om voor dit werk in te schrijven, n.l. omdat niettegenstaande de collectieve loonen in het bestek zijn voor geschreven, er voor groepen van werklie den gelegenheid was in te schrijven zonder dat de collectieve loonen behoefden te wor den betaald. De loonen door de aannemers uit te betalen bedragen met inbegrip der sociale bepalingen 36, terwijl gebleken is dat bij een vorig werk een combinatie van werklieden het werk uitvoerde tegen loonen, die niet meer dan 22 per week hebben bedragen, aldus de aannemers. De twee „onderkruipers" waren de fir ma Y. de Vries te Haarlem voor perceel 1 32.900 en voor perceel 2 47.900, in mas sa voor 74.000, en de vletterschippers- vereeniging „Door Eendracht Verbetering" voor perceel 1 33.100, voor perceel 2 63.100 (niet in massa). Wij teekenen hierbij aan, dat de aanne mers met de combinatie van werklieden bedoelen de tweede inschrijfster, de vlet- terschippersvereeniging. Wij vernemen echter, dat is komen vast te staan, dat bij een vorig werk niet, zooals de aannemers beweren, loonen van 22.zijn betaald, maar dat werklieden door deze vereeniging in dienst genomen wel de geldende collec tieve loonen hebben ontvangen. Echter bestaat de kans, dat men in de war is met het werk dat de schippers zelf hebben ver richt en waarbij zij natuurlijk gerechtigd zijn met minder genoegen te nemen, om dat zij dan zelf als patroon werken. Ook is de kans niet uitgesloten, dat zij bij zulk een gelegenheid meer verdienen dan de geldende loonen en juist daartegen zal het bezwaar van de aannemers wel gaan. Vandaar de aannemersopstandigheid te gen het wettig gezag en hun staking, die bijna algemeen was. B. en W. zullen deze zaak Dinsdagmid dag in de vergadering van het college be handelen. „Volk". UITVOER VAN VLEESCH NAAR BELGIë Een Regeeringsonderzoek naar de fraude. In verband met de mededeelingen van de „Bredasche Courant" en het „Dagblad van N.-Brabant" over knoeierij met consen ten bij den uitvoer van varkensvleesch naar België heeft ir. S. J. E. Rooda in op dracht van den regeeringscommissaris ir. Louwes een onderzoek ingesteld, aldus be richt de „N. Rott. Crt." Over den uitslag daarvan kon nog geen mededeeling gedaan worden, maar naar alle waarschijnlijkheid zal spoedig een communiqué verschijnen. HET VARKENSCONTRACT. De verhouding tusschen Centrale en slachterijen. „Volk en Vaderland" publiceert den in houd van het contract, dat de Nederland- sche Varkenscentrale met de slachterijen afsluit. Het bestaat uit veertien artikelen, waarvan het eerste op de slachterijen de verplichting legt, in opdracht van de Cen trale een aantal werkzaamheden te ver richten tegen een in het contract vastge- stelden prijs. Deze bedraagt voor het slach ten der varkens en voor het verrichten der nevenwerkzaamheden: voor ongekoeld vleesch 1.50 tot 1.70 per 100 K.G. ge slacht gewicht en voor gekoeld vleesch 1.75 tot 1.95 per 100 K.G. geslacht ge wicht, al naar gelang nevenwerkzaamhe den als bovenbedoeld worden verricht. Uitgegaan wordt van het warmgewicht met 2 pet. korting. Daartegen verplicht de Centrale zich er naar te streven de slachterijen opdracht te geven tot het slachten van een zoodanig aantal varkens, dat hun aantal in den to talen uitvoer van varkens en varkens vleesch, ongeveer gelijk zal 2ijn aan het aandeel, dat zij hadden in de gemiddelden uitvoer van versch varkensvleesch in de periode loopende van 1 Juli 1928 tot en met 30 Juni 1932. Voor zoover den uitvoer naar België en Frankrijk betreft, zal worden uitgegaan van het aandeel, dat de slachterijen op het betreffende oogenblik hebben krachtens de door het Vleesch-Exportbureau te Nijme gen vastgestelde regeling. Hierbij zullen de relaties, bestaande tus schen de slachterijen en derden inzake verkoop van versch varkensvleesch naar het buitenland zooveel mogelijk geëerbie digd worden. Art. 6 bepaalt, hetgeen overigens reeds ü'it de algemeene regelen van het con- tractrecht zou volgen, dat de slachterijen aansprakelijk zijn voor alle schade, welke de Centrale zal lijden tengevolge van het ondoelmatig of op verkeerde wijze ver werken, bewaren, verpakken of verzenden der goederen. En volgens art. 10 zal de Centrale „o.a. in verband met de bovenbedoelde aan sprakelijkheid" boven de vastgestelde ver goeding nog een premie betalen van 2 ct. per K.G. over het aandeel in den totalen uitvoer. „Volk en Vaderland" merkt hierbij op: „Met andere woorden: de slachterijen ont vangen een vergoeding voor hun aanspra kelijkheid uit eigen wanprestatie!" CRISIS-RUNDVEECENTRALE. Door de Crisis-Rundveecentrale zal ge legenheid worden geboden aan haar te le veren: le kennelijk drachtige runderen in alle soorten en kwaliteiten en versch af gekalfde vaarzen en koeien te Rotterdam Dinsdag 20 Februari, Gouda Donderdag 22 Februari, Leiden Vrijdag 23 Februari, Utrecht Vrijdag 23 Februari. (Waar niet vermeld, is de tijd van inle vering 's morgens van 8 tot 10 uur). De kaarten voor aangifte tot levering moeten uiterlijk Maandagmiddag 12 Fe bruari 1934 ten kantore van de Crisis- Rundveecentrale te 's-Gravenhage zijn ont vangen. Prijzen en verdere voorwaarden als de voorafgaande week. Aangezien de Crisis-Rundveecentrale de dieren, alvorens ze verder te verzenden, laat uitmelken, wordt niet meer als eisch gesteld, dat zij uitgemolken moeten wor den aangeboden. Met deze kennisgeving zal thans reeds rekening worden gehouden. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Geen zuivere koffie. Alhier werd voor enkele dagen een tasc'n gevonden met me dische instrumenten. Die moest verloren zijn door een dokter en al spoedig meldde zich de rechtmatige eigenaar aan. Bij on derzoek is gebleken, dat de tasch niet ver loren, doch gestolen was en wel te Haar lem. De dief heeft bij de opening bepaald gedacht: daar heb ik niets aan en 't ge- stolene weggegooid. Toch hopen we, dat de dader ontdekt wordt. Betaal toch uw melk! De melkslijters van Hillegom en Omstreken hebben beslo ten, een krachtige actie te voeren tegen de wanbetalers. Een zwarte lijst is aangelegd en ieder der aangeslotenen heeft er een. Het is een harde maatregel, maar de melk handelaren moeten. Dat door den nood dei- tijden minder van deze kostelijke waar genomen wordt dan anders is begrijpelijk, maar het is toch onverantwoordelijk, de melkboer naar z'n centen te laten fluiten. Hopen we, dat de maatregel vooral pre ventief nuttig mag werken, Gern. Arbeidsbeurs. De laatste opgave van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs geeft op 704 werkzoekenden tegen 783 de vorige week. Er komt dus een kleine arbeidsver ruiming. Speelterrein „Goed Wonen". Met goed gevolg zijn besprekingen gehouden inzake een terrein, dat ingericht zial worden tot speelterrein voor de Buurt- en Speel/tuin- vereeniging „Goed Wonen". Het bedoeld terrein is gelegen in het verlengde van de Pr. Hendrikstraat. Spoedig zal dus „Goed Wonen" een speelterrein bezitten. Geboren: Elisabeth Jacoba, d. v. J. Imanse en M. C. Denagere. Carolus Wil helmus Leonardus, z. v. J. A. de Groot en C. W. van Maris. Theodoras Martinus, z. v. W. C. van der Geest en Ch. M. Coe- nen. Ondertrouwd: D. Hengst en A. W. Janja. C. J. Boll en N. Vink. Getrouwd: M. J. Weijers en A. Hoog kamer. J. C. Berbee en M. A. Schoonder- woerd. C. M. van Beijman en M. A. B. Schutz. Gevestigd: J. Goudsbloem, Meerstr. 60; Joh.a Kous, Ambachtstr. 44; C. M. Middelkoop met gezin, Parallelweg 123; M. M. Schoo, Mariastr. 188; H. S. Weijers met vi"., Parallelweg 115. Vertrokken: L. van der Niet, naar Loosduinen. E. Wolla, naar Altenkessel (Saargebied); G. C. M. van Dijk, naar Dor drecht; J. H. Uitendaal, naar Voorburg. KATWIJK. Geboren: Wilhelmina, d. v. J. Barn- hoorn en A. de Jong. Kees, z. v. A. B. Hermsen en C. Taat. Leendert, z. v. Jan Schaap en J. Schaap. Anna Pieternella, d. v. A. Keur en A. A. Glasbergen. Cor- stiaan, z. v. J. Paap en M. van der Plas. Leendert, z. v. D. van Duijn en A. Guijt. Dirk, z. v. A. Schonenberg en C. C. de Liefde. Ondertrouwd: J. de Mol en C. van Duijn. J. Ravepsbergien en H. Hoek. H. Hoowaard en C. Ros. Getrouwd: S. Sip en E. van der Plas. M. Maat en G. van der Plas. J. Kuij- per en J. van Duijn. J. van der Plas en A. van den Oever. J. de Jong en M. Barn- hoorn. B. van Duijn en J. Harteveld. Overleden: Cornells Pronk, oud 68 jaren, echtgenoot van A. G. Lemmerzaal. Pietje va nder Schalk, oud 60 jaren, on gehuwd. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmorgen te 10 uur ten Raadhuize. Punten ter behande ling: 1. Ingekomen stukken. 2. Praeadvies met betrekking tot het verzoek van de af- deeling Warmond van den R. K. Volksbond om huurtoeslag voor de werkloozen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders met betrekking tot verstrekking van tuin grond aan steuntrekkende werkloozen. 4. Voorstel met betrekking tot het verleenen van crediet aan kleine bloembollenkwee kers in deze gemeente. 5. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders met betrek king tot de opheffing der Openbare Lagere School. 6. Verzoek van de bijzondere scho len om een voorschot conform artikel 101 der L. O. wet 1920, voor het jaar 1934. 7. Benoeming diverse commis.*iën. 8. Compt: biliteit. 9. Wat verder ter "--fel zal word gebracht. 10. Rondvraag.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11