MAANDAG 5 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 TWEE NEDER. HOCKEY-OVERWINNINGEN Het A. en B. team verslaan de Anglo Indians. NEDER. B-TEAM-ANGLO INDIANS 3—1. Sedert 1931 toeren de Engelsche hockey- spelers, genaamd de Colonial Hockey Union, of beter bekend als de Anglo In dians ieder jaar in Holland. Ze spelen dan twee wedstrijden resp. tegen een B.-team en een A.-team en tot dusverre had noch de eene noch de andere samenstelling een over winning weten te behalen, totdat Zondag middag een sterke B.-combinatie den En- gelschen een eerste nederlaag berokkende. Een gelijk spel, was gezien de verhou ding in het veld misschien beter geweest, maar daar de verdediging nu ook eenmaal een deel van het elftal is, en deze een En gelsche zege of zelfs ook maar een gelijkspel wist te voorkomen, heeft het B.-team de overwinning dus volkomen verdiend. Reeds spoedig na den aanvang blijkt, dat de Engelschen in snelheid voor de jongere Hollanders moeten onderdoen en het en thousiast aanpakken der laatsten is oor zaak dat na 4 minuten J. Wagener met een goeden voorzet gevaar voor doel brengt. Keeper Taylor mist en Heybroek profiteert van de kans (1—0). De partijen gaan dan gelijk op met dit verschil dat de Neder landers het open spel prefereeren. Wage ner krijgt dan ok weldra de gelegenheid zijn snelheid uit te buiten en n: een goe den voorzet is het invaller Havinga, die den stand op 20 brengt. Houtzager moet dan kort hierna uitvallen, waardoor Havin ga zich terugtrekt naar de spilplaats en met tien man wordt voortgegaan. De in blauw shirt spelende Hollanders bepalen zich dan voornamelijk tot verdedigen en blijven boven veler verwachting tot de rust hun voorsprong handhaven. Ook in de tweede helft als de gasten hun offensief met verdubbelde kracht hervat ten houdt de verdediging stand. De Hol landers komen nu maar weinig op de En gelsche helft en na tien minuten scoort Penn na fraai solospel een pracht doelpunt, waarbij hij keeper de Jong tactisch uit het hok lokt en dan kalm inzet. Even later komt Houtzager terug en hoewel het spel nu weer meer verdeeld is, komt de Hollandsche ploeg toch weinig voor doel. Onze verdediging werkt uitstekend en hoewel de Jong een paar maal gevaarlijk mist wat gelukkig niet tot doelpunten leidt herstelt hij zich en houdt zijn doel. verder op keurige wijze schoon. Bepaald slecht waren de gasten in het nemen van corners, want uit geen daarvan ontstond ook maar eenig gevaar. NEDERL. A-ELFTAL—ANGLO INDIANS 5—2. Na de 21 zege van het B-team op de Anglo Indians, heeft het A-team gisteren in het Stadion te Amsterdam een nog grootere overwinning behaald, doch even als Zaterdag, was de overwinning geflat teerd en de cijfers 52 ten gunste van de onzen, geven de verhouding in geen enkel opzicht goed weer. Het is een eenigszins eigenaardige wedstrijd geworden, wat voor een niet gering deel te wijten is aan de slechte terreinsomstandigheden. Het veld zag er voor den aanvang oogenschijnlijk goed uit, doch dit was dan ook niet meer dan een schijn. Want vorst en dooi hadden het veld in een dermate slechten toestand gebracht, dat goed en snel hockeyspel spoe dig genoeg ondoenlijk zou blijken. De on dergrond was nog bevroren, terwijl de bp- venste laag week en nattig was. Hierdoor werd het veld al heel gauw één stuk mod der. De spelers konden zich vaak met de grootste moeite staaande houden, de sticks wroetten in den grond en sloegen meestal modder in plaats van den bal. Gleuven en gaten kwamen er in het groene grastapijt dat in een oogwenk pikzwart was. Het witte balletje veranderde al spoedig van kleur en verloor alle vaart op dit terrein. Dat onder dergelijke omstandigheden snel, goed technisch uitgevoerd spel onmo gelijk was, sprak eigenlijk van zelf. In de eerste helft ging het nog wel, doch daarna streden de beide teams, behalve tegen elkaar, tegen de zware terreinsomstandig heden, waartegen techniek en physiek het wel moesten afleggen. Dit nu was zeer te betreuren, want wij durven er rond voor uit te komen, dat on der normale omstanstigheden de wedstrijd tusschen ons A-team en de Anglo Indians één was geworden van snelheid, techniek en enthousiasme, waarin aan weerszijden fraai hockey zou zijn laten zien. Niet alleen is het spel van beide ploe gen hedenmiddag niet tot zijn recht geko men, wü zijn van meening, dat in andere omstandigheden het verloop een heel andere zou zijn geweest en zeker mag in dit geval de 52 zege van heden een geflatteerde worden genoemd. Laat men vooral beide overwinningen niet te hoog aanslaan, men schatte hen naar waarde, doch heffe geen juichtkretén aan. Wij schreven reeds, de eerste helft was nóg de beste. Toen werd er vaak aardig ge combineerd, in beide ploegen herkende men den logischen opbouw der aanvallen, waarbij de AngJo Indians nog beter hun positie kozen dan de Hollanders. De snel heid was zeer groot en het spel golfde van doel tot doel. De overigens goede techniek en stokvoering in beide teams kwam niet tot zijn recht, door het zware veld werd er veel gemist, de bal werd wel vaak goed geplaatst, doch door kuilen en modder bleef het zwarte ding onderweg steken. Hierdoor werd menige aanval in de kiem gesmoord of ook wel gebeurde het, dat juist als een speler wilde schieten, hij uitgleed en niet meer bij machte was te slaan. Dat door een en ander de meest onverwachte situaties ontstonden spreekt van zelf. Het aantal strafcorners was legio en het is ty peerend voor het spel en de terreinsom standigheden, dat de meeste doelpunten voortgekomen zijn uit straf- en gewone corners. Tresling kwam steeds bij het ne men van zoo'n strafcorner naar voren en tweemaal had hij succes. De tweede straf corner voor Holland zette Tresling in een doelpunt om. Nadat Collingrodge uit een scrimmage, ontstaan na een corner, had gelijk gemaakt, was het weer Tresling, die uit een strafcorner het tweede Hollandsche doelpunt scooorde (21. Doch ook nu laat de gelijkmaker niet lang op zich wachten en toen na een cor ner op het doel Van der Does. Sneddon hard inschoot werd de bal wel gestopt, doch Collingredge was er snel bij en de stand was weer 22. Het spel was tot nu toe vrijwel gelijk opgegaan, om beurten waren de teams in den aanval, waarbij vooral het steunen van de Colonial middenlinie opviel met links half Waddilove als uitblinker. Vlak voor rust scoorde Maas na een vrij schot van Gunning hard het derde punt. Met rust leidde Holland dus met 32. Tweede helft. Direct na de hervatting liep van der Berg door alles heen en wist op fraaie wijze het vierde Hollandsche doelpunt te maken (4—2). Deze veilige voorsprong bleek na derhand hard noodig te zijn, want van nu af aan zetten de gasten een offensief in, dat het geheele Hollandsche team tot verdedi gen bracht. Het werd een strijd tusschen de voorhoede der gasten en de verdediging der onzen. Dat de Waal, Tresling en vooral ook van Lierop zoo" goed stand hielden, dient speciaal vermeld te worden. Doch zij hadden het in zooverre gemakkelijk, dat de Anglo Indians het spel te kort hielden, steeds kon onze achterhoede daardoor in grijpen. Niettemin werd onze verdediging dermate in het nauw gedreven, dat vele strafcorners moesten worden toegewezen. Opmerkelijk echter was wel het feit, dat vrijwel geen enkele corner of strafcorner goed door de Indians werd ingeschoten. Ook dat mag wel een oorzaak heeten van hun nederlaag. Het was een bepaald zwak punt in hun spel. En zooals het vaak gebeurt in dergelijke situaties, bij een plotselingen uitval der Hollanders was doelman Taylor nog al een einde uit zijn doel gekomen, de onzen zagen hun kans schoon en onder groot enthousiasme scooorde van den Berg het vijfde Hollandsche doelpunt. Met de zen stand kwam het einde, een groo'te ne derlaag der Anglo Indians, waarmede zij zeker niet erg tevreden zullen zijn ge weest. De scheidsrechters, de heeren Liscaljet en van Beugen Bik leidden goed, maar streng. In de eerste helft werd het spel 84 maal in de tweede helft 81 maal door den scheidsrechter onderbroken. In totaal heeft dus het fluitje 165 maal geklonken en dat op een speeltijd van totaal 70 minuten. D. w. z. om de 25 seconden, gedurende den ge- heelen wedstrijd, wérd het spel onderbro ken! Misschien ook een record. Spel en spelers. De Hollandsche ploeg heeft goed vol daan, al viel hun spel in tweede helft te gen. Wij hadden gedacht, dat zij meer uit houdingsvermogen hadden gehad, al zal het zware veld ongetwijfeld zijn invloed hebben doen gelden. En ook het tempo, waarmede gespeeld werd, of althans ge tracht werd te spelen, was meermalen hoog opgevoerd. Toen toonde zich echter de ver dediging op zijn sterkst en vooral Tresling' weerde zich schitterend. Hem vonden we de beste uit de geheele ploeg. Na hem moe ten wij van Lierop noemen, nog altijd eèn van onze beste spelers. Ook de Waal was goed, terwijl Ter Haar bergen werk verzet heeft. Op het zware middenveld was zijn taak wellicht wel de moeilijkste. Lob viel iets tegen. In de voorhoede viel Gunning op, terwijl we over het spel van van der Berg en Maas zeker tevreden kunnen zijn. Kwast en Schook hopen wij weer eens in dit milieu aan te treffen, doch dan onder gunstiger omstandigheden. Het Nederlandsch A-team was overigens als volgt samengesteld: Doel: Van der Does (HOG). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres ling (HOC). Midden: Lob (HDM), Tér Haar (Amster dam) en Van Lierop (Hilversum). Vóór: Gunning (Bloemendaal), Schook (Hilversum), Van den Berg (Amsterdam), Maas (HHYC) en Kwast (Amsterdam). Het volhouden in de ploeg vi&l zeer toe te juichen, terwijl de geestdrift, waarmede gespeeld werd, onuitbluschbaar was. VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. EEN BIJNA VERLOREN ZONDAG. Gevoelige nederlaag voor S. J. C. Zooals wel te verwachten was, is er van het voetbalprogramma gisteren bitter wei nig terecht gekomen. Slechts vijf eerste klas-wedstrijden van den I. V. C. B. vonden doorgang. Toch was daaronder een zeer belangrij ke, nl. Graaf Willem en S. J. C., welke club op het oogenblik een harden strijd voeren om de laatste plaats te ontgaan. De Noord wij kers bleven met 5—1 de minderen van dé Grafelijken, zoodat beide clubs thans in puntenaantal gelijk staan. Santpoort herstelde zich gisteren weer eenigszins door een 53 zege op T. Y. B. B. De stand is nu: i. gew. gel. verl. v.t. pnt. Santpoort 14 10 2 2 54—19 22 Spartaan 12 8 3 1 41—23 19 D. H. L. 11 8 2 1 43—30 18 G. D. A. 12 7 2 3 26—20 16 Leonidas 12 7 5 35—29 14 H. B. C. 12 3 2 8 32—39 8 T. Y. B. B. 13 2 2 9 23—38 8 D. O. N. K. 12 3 1 8 18—42 7 S. J. C. 12 1 4 7 26—38 6 Gr. Willem 13 3 5 31—48 6 In West I wist V. E. P. voor de 2e klass A een goede 42 zege te behalen op Olym- pia. E. M. M. II verspeelde opnieuw een punt, thans aan de hekkesluiter Semper Avanti, terwijl de V. V. Y.-reserven hun grootste overwinning van het seizoen boek ten door een 143 overwinning op H. M. S. II. De stand is: E. M. M. II 15 7 5 3 37—33 19 L. V. V. 13 8 2 3 45—19 18 S. D. O. 13 8 1 4 46—26 17 V. E. P. 14 7 2 5 27—35 16 Amersfoort 15 6 4 5 37—34 16 Zw. Vooruit 11 .6 3 2 1710 15 M. S. V. 13 6 2 5 31—22 14 V. V. Y. II 12 4 4 4 36—22 12 Olympia 14 4 2 8 40—52 10 H. M. S. II 17 3 2 12 29—68 8 S. Avanti 15 3 1 11 28—50 7 In de 2ë klasse-afdeelingen van het Wes ten noteerden we alleen VitesseA. D. O. 2—1. De uitslagen. ZUID: AFDEELING I. Ie klasse: Sitt. BoysValkenburg 2—3; Kerkraden-Volharding 3-0. OOST: AFDEELING I. Ie klasse: GrolBlauw Wit 60. WEST: AFDEELING I. leklasse: VVZVolendam 14; For- titudo—EMM 2—0. 2e klasse A: EMM II—Semper Avan ti 2—2; Olympia—'VEP 2—4; VVY II—HMS II 14—3. leklasse: Graaf WillemS. J. C. 51 SantpoortTYBB 53. 2 e k 1 a s s e A.: VitesseADO 21. GRAAF WILLEM I—S. J. C. I 5—1. Het begint er zoo zoetjes aan hachelijk uit te zien voor de Jeroensclub, want al zorgen zij nog wel eens voor een kleine verrassing, zij komen toch reeds in ernstige aanmerking voor de onderste plaats van het ranglijstje. Vooral nu zij gisteren ver loren" van de hekkensluiters. Hebben zij wel eens wat pech gehad in de laatste wed strijden wij mogen toch niet veronderstel len, dat dit alleen de oorzaak is van do geleden nederlagen, want met wat meer enthousiasme en flinker doorzetten tijdens den wedstrijd, hadden wij zeker betere resultaten kunnen verwachten. Nu het nog niet te laat is, moeten zij zulks maar eens goed onder de oogen zien, het wachten is nu op hun daden. Als in dezen wedstrijd, wordt begonnen blijkt dat het anders zoo goede Gr. Willem-, veld nu zeer slecht is. Na eenig heen en weer getrap zet Gr. W. een goeden aanval op welke echter corner werd gewerkt. Deze wordt goed genomen en Slee kopt keurig in. (10). Onze jongena schijnen zich niet I aan de omstandigheden te kunnen aanpas sen, waardoor de thuisclub steeds iets ïn de meerderheid is. Toch hadden wij spoe dig den gelijkmaker verwacht, doch het har de schot van Rietmeijer bij een tegenaanval van S. J. C. gaat rakelings naast, terwijl als Ruigrok het probeert deze hoog weet over te schieten. De Gr. W. blijven zich flink roeren en voor rust weët Slee nog twee maal te scoren (30). Na de thee zagen we eerst een opleving bij de S. J. C.'ers, waarbij zij echter steeds een te kort spel hielden, zoodat ingrijpen door de tegenpartij vrij gemakkelijk was, zij spoedig het beste van het spel weer in handen nam en dit uitdrukte met een twee tal doelpunten door van Drost (5—0). De Noordwijksche club zet alle zeilen bij om althans de eer nog te redden, hetwelk Ruig rok gelukt, doch het doelpunt werd niet toegekend wegens buitenspel Het bleek slechts uitstel te zijn, want spoedig scoor de hij het eerste en eenigste doelpunt voor S. J. C. (51). Met deze gevoelige neder laag kon S. J. C. huiswaarts keeren. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. AFDEELING CENTRUM. 2e klasse D: WSB—Van Nispen 1—0. Res. 2e klasse D: SJC IILdsse H 1—4. 3e klasse D: NVC II— KRV 1—2. St. BernardusMeerburg 90. Res. 3e klasse I: Foreholte IIGeel Wit III 3—1. 4e klasse C: Kolping BoysRWD II 28 (vriendschap.); SMC IIvan Nispen II 4—0. Res. 4e klasse L: Teylinigan III Santpoort V 21. Geel Wit IVDEK II 2—3. Res. 4e klasse U: NVC III—DEK III 40; Adolf Kolping IIForeholte III 23. Res. 4eklasse V: Majella IISMC III 2—5. AFDEELING ZUID. 2e klasse E: AVV—RIA 0—1. 2e klasse G: RVCAlph. Boys 17. R.-K. Sportver. „Teylingen". De wedstrijd voor ons le elftal vond geen doorgang, daar het Lisse-terrein werd afgekeurd. Volgende week naar Haarlem tegen Onze Gezellen. Zij, die wenschen mede te rei zen geven zichop tot-Donderdagavond aan Lindenlaan 7. Teylingen inSantpoort V 21. Teylingen 3 heeft haar 12den wedstrijd weder in een overwinning omgezet, zoodat zij steeds nog ongeslagen aan den kop staat. Het is deze maal niet zonder moeite gegaan om de puntjes te veroveren. Niet alleen dat het veld nu slecht was, maar van de 4 penalty's wisten de spelers niet meer dan een te genutten, hetwelk de overwinning bracht. Ons 4e elftal speelde een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen onze, junioren a waarbij de uitslag werd 20 voor de ju nioren. R. K. S. V. „S. M. C." Het tweede elftal ontving gisteren van Nispen II op een moeilijk te bespelen ter rein. In de eerste helft toonde S.M.C. II het goede voorbeeld van het eerste te wil len volgen en wisten vóór de rust de stand op 40 te brengen. In de tweede helft waren zij echter de kluts kwijt en konden het v. Nispen doel niet meer vinden. De gasten zwoegden om althans de eer nog te redden maar èn door het goede verde digen van S.M.C. vooral in de middenlinie èn doordat Fortuna geen schijn van kans gaf moesten zij met 40 de vlag strijken. Het derde keerde met een 52 zege uit Oude-wetering terug. R. K. V. V. „N. V. C." Buiten verwachting kon gisteren nog een aardig deel van het program verwerkt worden. Het eerste, dat voor de nacompetitie naar B. S. M. moest, kon niet vertrekken, daar meer dan de helft der spelers lijden de was aan griep of iets dergelijks. Het tweede kon ook al niet volledig uit komen wegens ziekte en verloor daardoor met 21 van K.R.V. I uit Katwijk. Voor de rust nam N.V.C. II de leiding welke zij tot de rust behield, doch na rust kwamen de Katwijkers geweldig opzetten en wis ten nog twee goals te maken, waardoor zij de twee puntjes mee naar huis namen. Het derde vond een onvolledig D.E.K. III tegenover zich en wist daarvan met 40 te winnen. Nog even volhouden en het kampioenschap ligt voor het grijpen. De junioren maakten een vergeefsche reis naar Warmond, daar alle wedstrijden van het Leidsche District waren'afgelast. R.K. S. V. „St. Bernardus" Het is gisteren het eerste elftal mogen gelukken een groote overwinning te beha len op het bezoekende elftal „Meerburg I" en wel met 9—0. Als te 2.30 uur scheids rechter van Veelen beginnen blaast, blij ken de bezoekers er niet veel zin in te heb ben. Het wordt ongeveer 3 uur voordat de beide elftallen zich hebben opgesteld. St. Bernardus volledig, Meerburg met drie in vallers., De eerste aanval is voor de bezoe kers, maai- deze levert niets op. Nadat de bal was weggewerkt, was het de thuisclub, welke het offensief opende. Na een aanval op het Meerburgdoel, verdwijnt de bal MISSIEWEDSTRIJD BREDA—HAARLEM. Op 4 Maart a.s. te Dongen. De Missie-wedstrijd, tusschen die verte genwoordigende elftallen der bisdommen Breda en Haarlem, ten bate van de Neder- landsohe Missie-comi/té's, zal te Dongen worden gespeeld op 4 Maart a.s. Dank zij de warme aanbeveling van het Doorluohtig Episcopaat verheugt zich de R. K. Sportbewegdng in steeds grootere be langstelling. Thans kan deze belangstel ling zioh met de daad toohen. Van den Mis sie-wedstrijd hoopt het bestuur der voetbai- vereemging Dongen, aan wie de organisatie van dezen wedstrijd is opgedragen, te ma ken een propaganda voor de Katholieke Sportbeweging, waarin de belangen van heft lichaam positief dienstbaar gemaakt wor den aan de behartiging van de belangen der ziel. Er wordt alles op gezet om dezen sport dag der bisdommen Breda en Haarlem te maken tot een grootsche demonstratie der R. K. Missieaotie en R .K. Sportbeweging. Het voorloopig programma vermeld o.m. officieele ontvangst ten raadhuiize, demon stratie der R. K. Jeugdvereenigingen enz. Het bestuur der voetbalvereenigiing Don gen, roept dan ook ieders medewerking in, om dezen dag voor geheel Katholiek Ne derland tot een onvergetelijke te maken, zoowel wat de demonstratie, als wat de fi- nancieele resultaten betreft. door een misverstand van een der backs, welke deze overgaf aan den kooper, in eigen doel (10). Nauwelijks is de bal uit getrapt, of het is Verkley, die met een zeer ver schot opnieuw weet te scoren (20). Nu werden de Meerburgmenschen geheel op eigen helft teruggedreven, maar zij weten voorloopig van geen wijken, totdat even voor de rust hun keeper nogmaals tot tweemaal toe moest visschen. Na de rust is het spel der bezoekers nauwelijks het aankijken waard en de onzen wisten de stand nog op te voeren tot 90. Zoodat het einde kwam met een verdiende overwin ning. Het tweede elftal, dat te 12.30 bezoek had van „Adolf-Kolping" II wist na felleii strijd het niet verder te brengen dan 23. Voor dezen wedstrijd was een gelijk spel zeer zeker verdiend geweest, daar St. Ber nardus veel sterker was. R. K. S. V. „Foreholte". Twee wedstrijden vonden gisteren door gang. Foreholte III bracht zoowaar de beide puntjes mee naar Voorhout. Met 23 werd Ad. Kolping III op eigen ter rein geklopt. De belangrijke wedstrijd thuis tusschen Foreholte II en Geel Wit III verliep even eens in een overwinning voor Foreholte. Daarmee zijn ze thans definitief van de onderste plaats afgekomen. Hier volgt nog het verloop van den wedstrijd. Even half drie stellen beide partijen zich op. De toss wordt gewonnen door Foreholte, zoodat G. W. aftrapt. Verzekerd van hetgeen er van deze kamp op het spel staat, strijden beide hardnekkig en is er voorloopig van eenig overwicht geen sprake. Wel is Fore holte voor het doel gevaarlijker; eens had de rechtsbuiten haast succes, als deze al leen voor de G. W. keeper komt, maar ho peloos naast schiet. Steeds komen de onzen er beter in. Telkens vinden ze echter in de G. W. verdediging een groot struikelblok. Succes komt dan even later juist aan den anderen kant, als bij een der felle G. W.- doorbraken de Foreholte-keeper corner werkt; deze wordt goed genomen en de bal verdwijnt in 't net (01). Geprikkeld door dit doelpunt komen de Voorhouters geweldig opzetten en belegeren als 't ware geruim en tijd de G. W. veste. De mid-half plaatst mooi in den doelmond, de mid-voor zorgt voor de rest (11). Met dezen stand wordt aan de tweede helft begonnen. Ge heel deze periode zijn de Foreholters sterk in de meerderheid. Door onvoldoende sa menspel der onzen kunnen de G. W.-ver- dediging voorloopig alle gevaar bezweren. Nog vijf minuten zijn te spelen en nog steeds is de stand 11. Even wisselen rechtsbuiten en xnidvoor van plaats. Deze laatste zet voor en onhoudbaar geeft de rechtsbuiten de G. W.-keeper het nakijken (21). Kort daarop gevolgd door een keu rig schot der linksbuiten (31). Wat dus in 40 min. niet kon geschieden werd door enkele momenten goedgemaakt. Spoedig klinkt nu het eindsignaal. Scheidsrechter Swart leidde verdienstelijk. Volgens het publiek scheen er dikwijls wat te haperen aan de beslissingen van den scheidsrechter, hetgeen door enkelen geuit werd door geschreeuw, zooals off-side enz. Het Foreholte-bestuur neemt beslist stren ge maatregelen tegen dezen. De zulken zijn oorzaak van een verkeerden geest en zullen voortaan van onze sportvelden ver wijderd moeten worden. Men zij dus ge waarschuwd! R. K. S. V. „Majella". Het le elftal ging tevergeefs naar Meer burg om daar het tweede elftal te ont moeten. Er waren niet meer dan 7 spelers opgekomen. Meerburg zal van de Bond wel meer vernemen. Het tweede elftal, waarin 5 junioren meespelen, heeft eervol verloren met 52 van S.M.C. III uit Warmond.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7