MAANDAG 5 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN VAN ONZE ADVERTEERDERS. Geen pijn meer aan de voeten. Pijn aan de voeten verdwijnt alleen, als de oorzaak die aanleiding geeft tot de pijn- toestand verwijderd wordt. Men moet onderscheid maken, tusschen oorzaak en gevolg. Pijn nu, is bij de voet- bezwaren nooit oorzaak doch gevolg. Even als eeltvorming, likdoorns, knokvoet, ha- merteenen, opgezwollen enkels, de gevol gen zijn van een oorzaak. De aller voornaamste oorzaak is de holle leege ruimte die er ligt tusschen de in boogvorming liggende voetholte en de vlakke harde binnenzool van de schoen, daardoor kan de voet en wel iedere voet verzakken of doorzakken. Die leege ruimte moet dus opgevuld worden. Een willekeurig lichaam die holte te laten opvullen, die anatomisch niet in hare vorm en maat verhoudingen, nauw keurig overeenkomt met de anatomische constructie van de voetzool, beter gezegd van het achtervoet gewelf, is geheel ver keerd. De voet toch heeft de eigenschap, in dat geval zich te richten naar de bogen- vorm die dit hulpmiddel heeft. Is die vorm en de maten willekeurig genomen, dan richt de voet zich dus verkeerd en de con trole van iedere voetlijder hierop: hij be houdt pijn. Een vast in de schoen liggende opbouw, zal ook in de meeste gevallen verkeerd zijn, omdat, de afstand balpunt tot hielpunt, bepaald wordt uitsluitend d-or de lengte van de beenen, wij bedoelen bij voeten van gelijke totaal lengte. N.l. een vaste inbouw b.v. van maat 39 schoen, zal bij een voet met lange teenen, zoowel als bij een voet met heel korte tee nen, dusdanig verkeerd en pijnvol liggen, dat de patiënt in kwestie, de verhooging in de balstreek, in het geheel niet verdra gen kan. Er is echter een systeem, dat met de meest mogelijke nauwkeurigheid wordt toegepast door de fa. Bayer, Steenstraat 21, waarbij bovengenoemde bezwaren zich niet voordoen en wat van belang is voor de voetlijder zelf, hij kan, absoluut zelf con- stateeren voordat hij tot koop overgaat, dat de pijn verdwenen is, als zijne voeten op die voetbedding rusten en goed gedra gen worden. Wij bedoelen het metaallooze systeem van voetbedding. Voetbed, dus zonder me taal waardoor beschadigingen van schoep en kous uitgesloten is; deze bedding is licht in gewicht, afwaschbaar hetgeen zeer hy giënisch is en duurzaam. Voetbed heeft twee opstaande kanten, een binnenvoets- boog, een voorvoetdwarsgewelf boog, een plaats voor het naar buitenstekende deel van het vijfde middenvoetsbeen, een hiel- bedding met een zeer laag gelegen hielpunt waardoor de voet naar achteren gehouden wordt. Van onderen ]'"t voetbed aangeslo ten bij het geleng of de binnenzool van de schoen. Men behoeft dus niet langer met pijn te loopen. Voetbed heeft de natuurlijke vorm van de gezonde voet; niet de steunzool moet zich richten naar de voet, doch de verkeerd liggende pijnlijke voet, moet zich richten naar de voetbedding Voetbed, dan betert de voet zich, en verdwijnt de pijn, want de oorzaak tot pijnvorming is wegge nomen. Pijnlijke voeten zijn een ware plaag voor het geheele lichaam, jaar in en jaar uitWaarom?als men voor weinig geld ze weer krachtig en gezond kan ma ken. Laat u voorlichten, gaat Voetbed pro- beeren, ook U kunt pijnloos en zonder oververmoeidheid gaan. HAZERSWOÜDE GROENENDIJK. Aanrijding. Vrijdag was de werklooze arbeider G. W. bezig zijn buurman te hel pen verhuizen. Deze daad van naastenliefde is voor hem noodlottig geworden, want nauwelijks had hij enkele vrachtjes met een melkkros weggebracht, en was hij bijna wederom de plaats van bestemming gena derd of hij werd door een juist passeerende auto aangereden, en met een smak in de langs den weg loopende sloot geworpen, met het gevolg, dat niet enkel het huis raad, hetwelk werd vervoerd was verbrij zeld, maar ook hij zelf zich onder genees kundige hulp moest stellen, uit welk on derzoek bleek dat een sleutelbeen was ge broken, zoodat hij eenigen tijd rust zal moeten houden. In hoeverre er schuld aanwezig is van den automobilist, zal moe ten worden uitgemaakt. KOUDEKERK. Auto-botsing. Vanmorgen te ongeveer 10 uur heeft voor de Christelijke school aan den Hooge Rijn dijk nabij de Koudekerksche brug een aanrijding plaats gehad. De graanhande laarsknecht C. O. kwam met zijn vracht auto vanaf het erf van den veehouder G. den straatweg oprijden, toen hij werd ge grepen c.oor een luxe-auto van den heer L. M. uit Den Haag, die met een flinke vaart naar Leiden reed. De vrachtauto kwam in een droge sloot terecht en werd van voren totaal vernield; ook de luxe-auto was beschadigd, doch kon zijn reis vervol gen. Het geval liep zonder persoonlijke ongelukken af. Door de juist passeerende verkeersinspectie uit Noord-Holland werd proces-verbaal opgemaakt. BOSKOOP. R. K. Ziekenhnisvereen. ,,St. Antonius". Bovenvermelde vereeniging hield op Vrijdag j.l. in het Verenigingsgebouw haar jaarvergadering. De voorz., de heer Redegeld, opende met een woord van welkom, in het bijzonder gericht tot den nieuwen geestelijken advi seur kap. C. M. Broerse. De notulen van de vorige jaarvergadering loor den secretaris voorgelezen, worden onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt o.ra., dat het aantal leden 128 be draagt. (Vorig jaar 135). Voorzitter: de heer E. Vemède, burge meester. Aanwezig alle leden. De voorz. opende de vergadering en daar 't de eerste vergadering was in 1934, hield de voorz. de gebruikelijke nieuwjaarsrede. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een adres van eenige bewo ners aan den Haagweg ,zich beklagende, da; hun woningen niet voorzien zijn van goed drinkwater. Daar dit adres niet geze geld is, kan dit niet in behandeling wor den genomen, doch de voorz. kan den Raad wel mededeelen, dat deze kwestie reeds lang hangende is en na vele moeilijk heden te hebben overwonnen, zal zeer waarschijnlijk de volgende week de akte passeeren, waardoor verschillende percee- len worden overgedragen en tot den aan leg kan worden overgegaan. Ook dit adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Door de afdeeling Voorschoten van het Groene Kruis is verzocht een subsidie, groot ƒ350, als tegemoetkoming in de kosten van de bestrijding der T.B.C. voor 1933. B. en W. adviseeren den Raad deze subsidie te verleenen. Aldus besloten. De Koningin-Wilhelmina-Vereen. heeft aanvankelijk een subsidie gevraagd van 135.97, doch later is gebleken uit de in gezonden rekening, dat het tekort be draagt 173.77. B. en W. hebben de reke ning in orde bevonden en adviseeren den Raad dit bedrag toe te staan. Aldus aan genomen. Door de N.V. Internationale Kunsthoorn- industrie wordt verzocht om ontheffing van het bepaalde bij artikel 22 le lid onder b en g van de bouwverordening ten behoe ve van een nieuwe fabriek op een terrein kadastr. bekend sectie B, nummer 4121. In de vorige raadsvergadering is een verzoek van de N.V. afgewezen, daar de Raad dat terrein niet geschikt achtte voor fabrieks terrein, doch thans gelden niet deze be zwaren in voldoende mate, weshalve B. en W. den raad voorstellen op dit adres gun stig te beschikken. De heer J. J. Dijkman vraagt den voorz. of er geen klachten ingekomen zijn tegen de stichting van deze fabriek aldaar. De voorz. antwoordt, dat wat de heer Dijkman bedoelt, een kwestie is van de hinderwet en een andere zaak is. Thans moet worden uitgemaakt of het terrein waar de nieuwe fabriek op gebouwd zal worden door den Raad als industrie terrein zal worden aan gemerkt, waarna zonder hoofdelijke en met algemeene stemmen gunstig op het adres wordt beschikt. Punt 0 der agendt vermeldt: „Het aan gaan van 'n geldleening groot ƒ65000". B. en W. hebben verschillende instellingen aangeschreven en de meest voordeelige aanbieding is afgekomen van de directie van de Hollandsche Sociëteit van Levens verzekeringen N.V., te Amsterdam, die aan de gemeente het bedrag wil leenen nomi naal tegen den koers van 100 pet, tegen een jaarlijksche rente van 4 K pet. onder de gewone voorwaarden. B. en W. stellen den raad voor op deze aanbieding in te gaan. Aldus besloten. Ingevolge artikel 5 der wet van 29 De cember 1933 betreffende de couponbelas ting, is de gemeente gerechtigd deze belas ting te verhalen op den schuldeischer van de opbrengst der binnenlandsche effecten, voor zoover zij niet bestaat in uitdeeling van de winst van binnen het rijk gevestig de naamlooze vennootschappen en daar de gemeente een leening heeft loopen bjj de Rijkspostspaarbank adviseeren B. en W. den raad deze couponbelasting te verhalen op den eigenaar. Aldus aangeno men. Naar aanleiding van een verzoek door het bestuur der Ambachtsschool om de huur van de lokalen in de voormalige O. L. S. met ingang van 1 Januari 1934 met ƒ20 te verminderen, stellen B. en W. den raad voor dit verzoek in te willigen en dus vast te stellen op 200. Aldus goedgevonden. Vervolgens besluit den raad op voorstel van B. en W. aan het crisiscomité een sub sidie toe te kennen voor extra hulp aan werkloozen in den vorm van eoederen groot ƒ315, dan wordt ook door 't N. Crisis comité eenzelfde bedrag beschikbaar ge steld voor het eerste half jaar 1934. Al dus aangenomen. Bij de wet van 29 December 1933 is be- De inkomsten der vereeniging hebben dit jaar bedragen f 1018.18 terwijl de uitga ven een bedrag van f 9934.29 aangeven. Het totaal kassaldo is f 922.56. De boeken, door de' controlecommissie op ongeregelde tijden nagezien, zijn in orde bevonden. Door het bedanken van den heer G. Belt is in het bestuur een vacature ont staan, welke thans wordt vervuld door den heer K. Koemans. Daar door de leden geen nieuwe candidaten zijn gesteld, worden de aftredende bestuursleden H. Boer en L. van den Nieuwendijk herkozen. Als controleurs werden benoemd de hee- ren J. Kraan en J. de Wit. Het voorstel van het bestuur om bij over lijden van een der leden een bedrag van f 10.uit te keeren, evenals vorig jaar, wordt met algemeene stemmen aangeno men. Na" eenige discussie wordt besloten aan de Ziekenkas en aan Herwonnen Levens kracht een bedrag van resp. 10 en f 5. als subsidie uit te keeren. Bij de rondvraag wordt door een der aanwezigen gevraagd, of het bestuur in overweging zou willen nemen, de contri butie voor werkloozen te verminderen, om deze aldus in de gelegenheid te stellen, aan hun verplichtingen ten opzichte van de vereeniging te blijven voldoen en het be danken dezer leden te voorkomen. De voorzitter antwoordt hierop, dat zal worden getracht het aantal leden te ver meerderen, en wanneer dit gelukt, in de toekomst de contributie iets te verlagen. Spreker spoorde vooral de ouders aan, po- j gingen in het werk te stellen, him kinderen j tot lid der vereeniging te laten toetreden. Hierna sluiting. paald, dat de leerlingenschaal reeds toepas sing vindt met den dag, waarop de op Cl December 1933 loopende schoolcursus ein digt. Dit leerlingental bedroeg op dien da tum 129 leerlingen, zoodat er één onder wijskracht moet worden ontslagen. Volgens ingewonnen bericht van het schoolhoofd komt voor ontslag in aanmerking de heer T. Jager en B. en W. kunnen zich met deze argumenten vereenigen en adviseeren den raad aldus te besluiten. De heer J. Braggaar zegt in principe voor een andere regeling te zijn, doch naar aanleiding van dit rapport kan spreker r;ch vereenigen met het voorstel van B. en W, waarna besloten wordt aan den heer T. Ja ger eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 Mei 1934. De verrekening van de Omzetbelasting. Vervolgens komt aan de orde een voor stel heffing omzetbelasting voor de bedrij ven. B. en W. stellen den raad voor deze belasting te verhalen op de verbruikers ter v,oorkoming van toekomstige belastingver- hooging, daar het bedrag pl.m. ƒ4000 niet voor rekening der gemeente kan worden genomen met het oog op de groote uitga ven van werkloozensteun en armenzorg. De heer J. Braggaar opent de discussies en kan zich met dit praeadvies van B. en W. niet vereenigen, daar de winst der bedrij ven in 1932 heeft bedragen de som van 18030.49, waarvoor zorgen de consumen ten en welke winst ten goede komt aan de geheele gemeente. Spr. meent, dat de winst der bedrijven groot genoeg is om nu de omzetbelasting te doen betalen uit de winst. Wethouder J. A. Mens deelt den raad mede dat hij zich ook met dit voorstel niet heeft kunnen vereenigen, omdat spreker meent dat de winst der bedrijven wel zoo danig is dat de omzetbelasting uit de winst kan worden betaald en daar de prijzen van haast alle artikelen de laatste jaren naar beneden zijn gegaan en de prijs van gas en electriciteit op hetzelfde niveau is gebleven is voor hem een reden temeer om nu deze belasting niet te verhalen op de verbruikers, die aan de gemeente de win sten bezorgen. Wethouder C. Eggink Sr. is het hierme de niet eens. De bedoeling van de wetgever is dat de verbruikers deze belasting beta len en de gemeente, die voor groote kos ten staat kan niets van de winsten missen. De prijzen voor gas en electriciteit noemt spr. dragelijk. De voorzitter neemt thans het woord en vindt de discussies heel interessant, doch meent, dat deze thuis behoorden bij de be handeling der begrooting. Het gaat hier niet om bet vaststellen van prijzen maar eenvoudig of de omzetbelasting zal worden geheven van de verbruikers. De winke liers heffen toch ook deze belasting van de consumenten. De gemeente staat als verkooper van waren. In de wet is zelfs vastgelegd dat de verbruiker deze belas ting moet betalen. De heer A. Verboom ziet in deze heffing toch wel iets onbillijks voor de zaken- menschen. Spr. zou de bedrijven 2 pet. wil len laten betalen en de verbruikers 2 pet. om aldus deze zaak te bemiddelen. Wethouder J. A. Mens meent, dat het voorbeeld genoemd door den voorzitter mank gaat. Immers de fabrikanten en win keliers, die hebben bij de bepaling van winst terdege rekening te houden met de concurrentie, waarin deze ten volle staan. De gemeente echter bepaalt zelf de winst harer bedrijven zonder eenige concurrentie wat toch zeker een groot verschil maakt Wanneer men twee zaken wil vergelijken dan moet men twee gelijkwaardige zaken nemen, en wat er in de toekomst zal moe ten geschieden dat hangt nog af van ver schillende omstandigheden. Daarna wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en verworpen met 6 stemmen tegen 5 stemmen. Vóór het voorstel stemmen: Wethouder C. Eggink Sr., W. A. A. J. Baron Schim- melpenninck van der Oye, W. G. Duynis- veld, D. de Jong en P. J. Koot Vervolgens worden nog eenige besluiten comptabiliteit genomen, waarna de raad in geheime zitting gaat. STADSNIEUWS KATH. JONGENS CENTRALE. Recollectie Jeugdleiders. Volgens de bepalingen over het manne? lijk Jeugdwerk moeten in elk District van de K. J. C. iedere drie maanden worden gehouden Recollectie-oefeningen voor alle leiders van de vier takken van het jongens jeugdwerk. Doel van deze bijeenkomst is te werken aan de godsdienstige vorming der leiders. Vrijdag 9 Febr. a.s. zal de eerste dezer bijeenkomsten plaats vinden in de kapel van de R. K. H.B.S. Mariënpoelstraat. Aan vang 8.15 uur. Na afloop van deze godsdienstige oefe ning kunnen de leiders van de onderschei dene takken van Jongensjeugdwerk uiteen gaan in afzonderlijke bijeenkomsten ter be spreking van eigene technische aangelegen heden. Het Districtsbestuur heeft het echter be ter geacht, dat bij dit eerste samenkomen alle leiders na afloop van het godsdiensti ge deel bij een blij ven tot deelname aan het door den Juvenaatsdistrictsbond te organi- seeren Speldemonstratie-uur onder leiding van den heer Gerritsma uit Den Haag, Speltechnisch adviseur van de Dios. K. J. C. Dit technisch deel zal geëindigd zijn te 10.30 uur. Alle leiders, die een der Jeugdleiders- cursussen hebben gevolgd, zijn persoonlijk tot deelname uitgenoodigd. Andere leiders van welke tak van het jongensjeugdwerk ook, die nog niet in de gelegenheid zijn ge weest zich op een der cursussen verder te bekwamen voor hun taak, zullen op deze bijeenkomst zeer welkom zijn. LAATSTE BERICHTEN HILLEGOM. AUTO IN DE TRAMRAILS GESLIPT. Twee jongens zwaar gewond. Hedenmiddaig is een auto in de tramrails in de Leidsohe straat te Hillegom geslipt. Twee ter plaatse fietsende jongens uit Hil legom werden door de auto aangereden en ernstig gewond. De eene, O. genaamd, kreeg een ernstige sohedelbreuk, de andere, R., brak beide beenen. De jongens zijn naar een ziekenhuis te Haarlem overgebracht. De toestand van O. is zeer ernstig BRAND IN EEN SCHUUR TE LOOSDUINEN. Zondagavond omstreeks tien uur is er brand uitgebroken in een groote schuur, staande op het terrein van den heer H. Vlaardingerbroek aan den Haagweg te Loosduinen, welk'terrein grenst aan de ge bouwen van de stichting „Oud Rosen- burg" en de Ramaerkliniek. Tot ver in den omtrek, ja zelfs in Scheve- ningen, was de vuurgloed waarneembaar, zoodat vele belangstellenden zich naar het terrein van den brand begaven. De politie had echter naar alle zijden het terrein af gezet. Daar de wind niet in de richting van het gesticht woei, was hier geen direct gevaar te vreezen; de onmiddellijk nabijheid van deze inrichting met haar vele patiënten en gebouwen, gaf de brandweer evenwel aanleiding, met groote materieel uit te rukken. Eerst was de motorspuit van de Archimedessctraat ter plaatse, welke kort daarop werd gevolgd door die van de Van der Vennestraat en door den ladderwagen uit de Prinsestraat, zulks met het oog voor al op de mogelijkheid, dat patiënten uit hun slaapvertrekken sedert 8 uur waren alle patiënten in ruste zouden moeten worden gered. Gelukkig echter behoefde deze voor zorgsmaatregel niet te worden uitgevoerd, daar de brandweer er in slaagde, in korten tijd alle gevaar te bezweren. De brandweer zag zich genoodzaakt de slangen over een groote lengte te koppelen wegens den afstand van de schuur van den weg en van de brandkranen van het ge sticht. De schuur stond n.l. in het land achter boomenrijen en boschjes. De blussching leverde een interessant schouwspel, daar telkens uit de rookende massa weder nieuwe vuurgloeden te voor schijn kwamen, die zich tegen den neveli- gen achtergrond, veroorzaakt door de han gende slangen, merkwaardig afteekenden. De schuur waarin zich behalve rietmat ten en tuinbouwgereedschappen ook zaden bevonden, brandde geheel uit. Bij het blusschingswerk was ook commissaris Paré aanwezig, die een onderzoek naar de oor zaak van dezen brand, welke veel publiek trok, instelde. De heer V. was tegen brandschade ver zekerd. (Een photo van dezen brand geven we op blz. 8). BRAND TE UTRECHT Naast de kerk aan de Mariaplaats In een smal steegje naast de Mariakerk te Utrecht, i.ntstond gistermorgen brard op de bovenverdieping van een der huizen, een zeer oud pand, bewoond door twee gezinnen en eenige oude vrouwen. Op de eerste etage van dit perceel, waar een kachelpijp door een houten wand liep, cie een woonvertrek en keuken van elkander scheidt, was het houten schot, vermoede lijk door het te fel stoken van den kachel, in brand geraal.t. In een ommezien stond de boven-voorkamer inlichte laaie. De brandweer rukte met veel materiaal uit, met het oog op de vlak-naast gelegen Do- minicuskerk en mede met het oog op de vele omliggende steegjes en slopjes tus schen Springweg en dezen hoek van de Mariaplaats. Het vuur was hier niet ge makkelijk aan te tasten: men kon in het uiterst nauwe steegje niet anders dan ge wone handladders opzetten tegen den ge vel; de Magirusladder van de brandweer kon niet worden gebruikt. Met drie stralen op de waterleiding werd de brand ge- bluscht. Het vuur kon beperkt worden tot de verdieping, waar het z'n oorsprong ge- vonde nhad. Eenige vertrekken brandden daar uit. Toen de brand uitbrak was juist de dienst in de Dominicus-kerk begonnen; de kerkgangers konden door de vensters van het kerkgebouw vlammen waarnemen, ter wijl dikke rookwolken boven het steegje uitstegen. Vanaf den predikstoel werd me degedeeld, dat weliswaar brand woedde naast de kerk, maar dat de kerk zelve hoe genaamd geen gevaar liep, zoodat de gods dienstoefening ongestoord kon doorgaan, welke mededeeling de talrijke kerkgaigers zeer geruststelde. Van een paniek of iets dergelijks was dan ook geen sprake. De Heilige Mis werd gewoon voortgezet. De broeders uit het nabij gelegen zieken huis St. Joannes De Deo hebben zich direct na het uitbreken van den brand naar de steeg begeven, om hulp te bieden aan de bejaarde bewoners van het geteisterde pand; een oude vrouw, die zich moeilijk bewegen kon, werd door de broeders naar buiten gedragen. Toen de brandweer kwam waren alle bewoners reeds in veiligheid DE LUCHTRACE LONDEN—MELBOURNE. Inschrijving door twee Nederlandsche sportvliegers. Naar wij vernemen zijn twee bekende Nederlandsche sportvliegers in onderhan deling met een Nederlandsche firma over 1 den bouw van een sportvliegtuig, waarme de zij willen deelnemen aan de in October BIOSCOPEN. Luxor: Volw&ssenen. Roxy: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. van dit jaar te houden luchtrace Londen Melbourne. Deze race, welke als een nog ongekend feit in de internationale aviatiek kan worden gekwalicifeerd, zal bestaan uit een snelheidsrace en een handicap race. Het ligt in de bedoeling dat beide Ne derlandsche sportvliegers voor laatstge noemde race zullen inschrijven. De groote moeilijkheid vormt echter de kwestie der financiën, aangezien met deze aangelegen heid zeker een bedrag van 40.000 gemoeid zal zijn. TELEGRAMMEN HET DUITSCH—OOSTENRIJKSCHE CONFLICT WEENEN, 5 Februari (V.D.) Heden morgen kwam het Oostenrijksch kabinet bijeen onder voorzitterschap van bonds kanselier Dollfuss in een buitengewone ministerraad, met als eenig punt op de agenda: het DuitschOostenrijksch con flict en het besluit van de aangekondigde internationale actie tegen Duitschland. Naar verluidt, zouden er in het kabinet vrij groote meeningsverschillen bestaan ov-r de verder te volgen procedure. Ter wijl de leden die het dichtst bij de Heim- wehren staan een onmiddellijk beroep op den Volkenbond verlangen, wenschen de Christeliik-Socialen eerst Engeland, Frank rijk en Italië als onderteekenaars van het Genefsche Protocol van 1929 te raadnlegen Naar van welingelichte zijde verluidt, zou het oorsoronkeliik plan, om een beroeo op den ^dke"bond te doen, op diplomatieke moeilijkheden stuiten. OOSTENRIJKSCHE NATIONA AL-SOCIA LISTEN NAAR CONCENTRATIEKAMP. INNSBRUECK, 5 Febr. (V. D.) Vijftien nationaal-socialisten uit Tirol zijn gisteren naar een concentratiekamp in Neder-Oos- tenrijk overgebracht. Onder hen bevond zich ook de voorzitter van het Duitsche Genootschap voor Geologie, prof. dr. Frie- drich Metz. 4 ROOFMOORD OP EEN KATHOLIEK PRIESTER. CAïRO, 5 Febr. (V.D.). Bandieten hebben een roofmoord gepleegd op den 52-jarigen katholieken geestelijke Carde, die alleen woonde te Helmia op ongeveer 10 K.M. af stand van Cairo. De bandieten sneden hem blijkbaar na hevig verzet de keel door en plunderden vervolgens het huis. Uit de tal rijke vingerafdrukken en voetsporen leidt d/e politie af, dat drie personen bij de mis daad betrokken waren. Later zijn drie ver dachte mannen gearresteerd. Het slachtoffer heeft als aalmoezenier aan den wereldoorlog deelgenomen en ver wierf daarbij verscheidene eervolle vermel dingen. LAWINE-ONGELUK IN DE APPENIJNEN. Eenige dorpen bedolven.Achttien dooden en 55 gewonden. ROME, 5 Febr. (V. D.) Tengevolge van de hevige sneeuwstormen van de laatste dagen zijn in de Appenijnen ter hoogte van Ancona eenige reusachtige lawines naar beneden gekomen, waardoor eenige dorpen zijn bedolven: o.a. Monte Robbiano, Villa Dimezzo en Monte Tinebino. In totaal schijnen achttien personen te zijn gedood en 55 te zijn gewond. Troepen zijn naai* de bedolven plaatsen gezonden om behulp zaam te zijn bij het bergingswerk en het opruimen van de sneeuwmassa's. Slechts acht dooden? MILAAN, 5 Febr. (V. D.) Volgens later alhier ontvangen berichten zou het aantal slachtoffers van het lawine-ongeval slechts acht bedragen, terwijl tien gewonden uit de sneeuw, zouden zijn geborgen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 5 Febr. Vee. Aanvoer 800 varkens, 506 vete runderen, 10/ vette ka'veren, 797 schapen of lamineren. Frij- zen Ossen 5357, 4448, 38 —40, Kalveren }f—95, 70—8—0, 50—60, Schapen 40—36, 34, Lammeren 42, 38, 35, Vai'Kens 5660, •jO54, 3842. Varkens per levend ge wacht 38, 35 Fokvarkens 32, 30 AMSTERDAM, 5 Febr. Vee. Ter vee markt ware nheden aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 456 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kwal. 5761, 2e kwal. 4857 en 3e kwal. 4047 cent per kg. slachtgewicht; 30 melk en kalfkoeien per stuk f 210; 117 vette kal veren le kwal. 5640, 2e kwal. 4654 en 3e kwal. 4045 cent per kg. levend gewiqht 67 uchtere kalveren f 610; 64 schapen f 1418 per stuk. 630 Varkens: Vleesch- varkens wegende van 90110 kg. 4344 cent, zware 4243 cent en vette 4243 cent per kg. slachtgewicht; 49 paarden f 70110 per stuk. Overzicht: Runderen matige aan voer, handel redelijk, flinke aanvoer beste runderen, waarna veel vraag met hoogere prijzen, vette kalveren behoorlijke aanvoer Handel vlug en prijshoudend. Varkens ma tige aanvoer, handel niet vlug, prijzen iets hooger dan verleden week. NOOTDORP, 3 Febr. Eierenveiling. Op de veiling alhier werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kippeneieren f 3.154.20, aanvoer 4979 stuks, en eenden eieren f 2.803.05 per 100 stuks; konijnen f 1.30, hanen 60 cent, duiven 13 cent en kaas 2023 cent per pond. BODEGRAVEN, 3 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 9854 stuks. Prijzen: kippeneieren bruin f 3.503.90, wit f 3.103.60 en een deigieren f 3.603.70 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 5