Sen fremize Uaudc T/hijnUacdi's Doedevs MAANDAG 5 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 BRAND IN EEN BANKETBAKKERIJ. Gisterochtend omstreeks half negen heeft een felle brand gewoed in de banketbak kerij van den heer H. M. v. d. Mooten aan de kleine Overstraat te Deventer. De winkel en een opkamer zijn uitgebrand. De bakke rij zelf kon behouden blijven. De oorzaak van den brand wordt toegeschreven aan het te fel stoken van een kachel. De schade wordt door verzekering gedekt. DE FRAUDE TE WYCHEN. Gemeente-Secretaris bekent. Betreffende de onregelmatigheden, ge pleegd door den thans ontslagen gemeente secretaris van Wychen, wordt nader ge meld, dat reeds vroeger door de Arnhem- sche justitie een onderzoek is ingesteld naar de handelingen van K. Hij werd toen verdacht van het in ontvangst nemen van steekpenningen. Het onderzoek leidde ech ter niet tot eenig resultaat. Voor de verdenking, dat hij te hooge legesgelden hief, waren moeilijk bewijzen bijeen te krijgen, tot zich dezer dagen een der slachtoffers uitliet op een wijze, welke bezwarend was voor den gemeente-secre taris. Hij werd onmiddellijk naar Arnhem ont boden, waar hij voor den Officier van Justitie een gedeeltelijke bekentenis van zijn frauduleuze handelingen ten nadeele der Wychenaren aflegde. Of er nog meer onthullingen zullen komen zal een nader justitieel onderzoek moeten uitmaken. HEVIGE TWIST. Gisterochtend omstreeks elf uur werd uit een raam van een perceel in de Aastraat te Groningen, op de tweede verdieping „Moord" geroepen. Een voorbijganger, die dezen angstkreet opving, spoedde zich naar een politiepost aan den Aaweg, waarop een aantal agenten het perceel binnen gingen. Bij hun komst bleek, dat er niet van een moord, doch van een twist sprake was. De bewoonster van de eerste etage, mevr. H. met haar zoon en dochter bleken slaags te zijn geraakt, met den bewoner van de tweede etage v. D. en diens huishoudster. De oorzaak was gelegen in een geschil, ontstaan door een huurkwestie. De politie- dokter N., die eveneens ter plaatse ver scheen, moest de vechtenden, die eenige lichte verwondingen hadden opgeloopen behandelen. De recherche, die de zaak verder onder zoekt, zal van deze onverkwikkelijke zaak proces-verbaal opmaken. EEN VERKEERSAGENT GEEFT STRAFREGELS OP. Een jongetje van tien jaar vertelde een dezer dagen aan zijn onderwijzer, dat hij voor een verkeersagent honderd strafregels moest schrijven: „Ik mag de booht naar links niet" te klein nemen". „Maar hoe komt dat dan, ventje?" vroeg de onderwijzer. „Mijnheer, ik was op mijn fie^s en toen nam ik een bocht naar links te klein en dat zag een verkeersagent. Ik moest bij hem komen en toen zag hij aan mijn verkeers- insigne op mijn jas, dat ik van Veilig Ver keer ben en toen zei hij: „Maar, wat zie ik, jij van Veilig Verkeer en je neemt je bocht naar links te klein". „Ja, mijnheer, maar ik dacht er niet aan". „Ja, dat is net juist, je moet er wel aan denken en om je dat te leeren, moet jij voor mij honderd strafregels schrijven: „ik mag de bocht naar links niet te klein ne men" en je levert Zondagmiddag om twee uur de regels bij mij in op het posthuis, daar en daar, want dant ben ik daar. Goed begrepen?". „Ja, mijnheer". En het jongetje vertelde het aan zijn ouders en aan zijn onderwijzer en deze groote menschen dachten alle goeds van dezen paedagogischen verkeersagent en zij zullen er voor zorgen, dat de strafregels prompt op tijd afgeleverd zullen worden. „Tel." EEN BARBIERSTER JUBILEERT. Griet Leuske heeft vijftig jaar de Enkhuizers bij den neus genomen. Men schrijft ons uit Enkhuizen: Hier is het! In dit oude koopmanshuis, met twee grimmige leeuwen en een zei lend schip op rijkbewerkte gevelsteenen en daarboven het jaartal 1643. Het huis is on- geschonken. De ramen zijn nog met kleine ruitjes bezet, de stoephekken zijn niet ge sloopt en als we de klink lichten want een bel heeft het huis niet stappen we in een holle gang, waarvan de wanden geteerd en gewit zijn en de hooge zolde ring door zware balken wordt gedragen. Uit de voorkamer komt een oud vrouwtje vief en proper. „Is hier een jubilé op handen?" vragen we. „Neen, nee meneer, o, nee.... U bent abuis Maar nog eer ze uitgesproken is, zyn er twee vrouwen uit het achterhuis gekomen, en deze vertellen ons, dat we niet abuis zijn, en dat het kleine vrouwtje, dat ons zoo haastig de deur wijzen wou, de jubi- laresse in eigen persoon is. Alleen omdat ze niet van drukte houdt, en het op handen zijnde jubileum niets bijzonder vindt, wou ze den man van het persbureau er buiten houden. Het is echter wèl iets bijzonders. Op 7 Februari, dat is a.s. Woensdag, viert Griet Leuske haar gouden jubileum als bar bierster te Enkhuizen. Dat laatste moet er bij, want haar vak beoefent ze al langer. Op 15-jarigen leeftijd deed ze het by vader NOGMAALS DE GEHEIMZINNIGE DUISTERNIS. Onze weerkundige medewerker schrijft ons: Vele vragen en opmerkingen hebben mij bereikt naar de oorzaak van de geheimzin nige duisternis op Dinsdag 30 Januari en slechts weinige berichten heb ik er over ontvangen. Uit deze berichten blijkt ech ter, dat het verschijnsel wel over het groot ste gedeelte van ons land is waargenomen. Zoo bereikte mij een bericht uit Belling- wolde aan de Oostgrens van Groningen, een uit Vught en een uit Utrecht. Daar de wolken in hoofdzaak een beweging Noord- Zuid hadden is het verschijnsel dus over een breed front waargenomen en dus niet van plaatselijken aard geweest. De aerolo- gische waarnemingen te Soesterberg van dien morgen wijzen op een wolkenlaag van ten minste anderhalven kilometer dikte maar zonder een buitengewone dicht heid van de wolken aan te nemen ver klaart dit de sterke lichtdemping niet vol doende. De vraag blijft echter waarom de wolken zoo dicht waren en het eenige ant woord daarop lijkt mij te zijn, dat er bui tengewoon veel condensatiekernen waren in den vorm van een bijzondere atmosfe rische stof. Men kan daarbij denken aan de invasie van een luchtstroom, die be zwangerd was met vulkaanasch maar ze verband moet er op gewezen worden, dat verband moett er op gewezen worden, dat kort geleden te Londen een mist van zoo groote dichtheid is waargenomen als in geen jaren, die misschien de zelfde oor zaak heeft gehad. Met zekerheid kan het verschijnsel evenwel niet verklaard wor den. Dergelijke verschijnselen komen altijd bij verrassing en achteraf is het moeielijk of onmogelijk de gegevens bij elkaar te brengen, die misschien tot een verklaring kunnen leiden. Er is veel in den damp kring wat niet verklaard is en dit maakt, dat de meteoroloog steeds op zijn hoede moet zijn om bij alle geheimzinnige ver schijnselen de omstandigheden zoo scherp mogelijk te observeeren want men wil nu eenmaal graag weten wat de oorzaken zijn. (Over een natuurverschijnsel vorigen Maandag rondom de maan is mij niets be richt. Uit mij door een lezer verstrekte ge gevens kan ik geen vaste conclusie trek ken). thuis, te Purmerend, maar in 1884 heeft ze zich met haar zuster te Enkhuizen ge vestigd en vijftig jaar heeft barbierster Lueske haar klanten geschoren in het oude koopmanshuis aan de Breedstraat, in het hart van de visschershoek te Enkhuizen. En al dien tijd is er aan haar „salon" niet veranderd. Een halve eeuw geleden zag deze voorkamer met zijn schoonge schrobde houten vloer, zyn kale wanden, en zijn groene houtwerk er net zoo uit. Al leen de scheerstoel is oud geworden en een beetje wrak, en de houten hoofdsteun is uitgesleten onder het gewicht van al de koppen, die er op hebben gerust, onder wijl Griet zeepte en schoor. Op een kastje het gereedschap der barbierster: alles hoogst eenvoudig, maar onberispelijk pro per. En Griet verstaat haar vak. Ze heeft klanten, die volle vijftig jaar door haar bediend zijn, en de visschers, die heel een week op zee zwalken en Zaterdags hun stoppelige baarden aan haar handen over geven, komen glad en glanzend uit den stoel vandaan. Het jonge volkje loopt niet zoo hard meer naar Griet, maar de oudere visschers verkiezen haar kale kamer met de gebar sten spiegel boven de spiegel-zalen van den nieuwen tijd. Eiken Woensdag en eiken Zaterdag ziet het bij Leuske vol met man volk, en ondanks dat de last der jaren haar zachtjes aan begint te drukken, scheert Griet de baarden nog met vaste hand en vlugge streek. Een vrouw, die vijftig jaar de mannen bij den neus genomen heeft, en altijd goede maatjes met hen is gebleven: het is een unicum in Nederland! RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALHPEN AAN DEN RIJN. Door het kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verst ekvonnissen gewe zen: Wegens overtreding van de Visscherij- wet: G. M. M. te Bodegraven, berisping; B. B. domicilie Amsterdam 6.subs. 2 dg; J. J. H. te Amsterdam 2 x 2.50 subs. 2 x 1 dg; H. J. v. d. K. te 's-Gravenhage 4.50 subs. 1 dg; A. P. den Haag id; E. M. te Rotterdam id; J. v. M. te Rotterdam id; W. S. S. O. den Haag vrijspraak; Overtre ding der Wapenwet: W. V. den Haag 5. subs. 1 wk. tuchtschool met verbeurdver klaring van het inbeslag genomen wapen. Overtreding van de wet op de openbare middelen van vervoer: F. D. te Heerjans- dam 40.subs. 8 dg; N. L. de G. den Haag 8.subs. 2 dg; Arbeidswetovertre ding: L. J. B. te Noordwijk aan Zee 8. subs. 2 dg; J. M. C. S. te Rotterdam id; Motor- en rij wielwetover treding: L. A. B. te Rotterdam 2.50 subs. 1 dg, J. V. den Haag 5.subs. 1 dg: A. W. V. te Gouda 3. subs. 1 dg; M. J. K. te Hilversum 8. subs. 2 dg; H. F. te Nieuwkoop 3 X 2.50 subs. 3 X 1 dg; Leerplichtwetovertreding: G. K. te Nieuwkoop 5.subs. 1 dg; Over treding art. 435 wetb. v. strafrecht: H. W. v. d. M. te Nieuwkoop 10.subs. 2 dg. Overtreding der algemeene politieverorde- ning der gemeente Bodegraven G. W. te Voorburg 5.subs 1 dg. met verbeurd verklaring van inbeslag genomen hengel. Terzake wegens overtreding van het cri- sissuikerbesluit 1933: J. A. BI. te Bodegra ven 40.subs. 8 dg; Art. 453 wetb. v. strafrecht: H. M. zonder bekende woon- of verblijfplaats 1 week hechtenis. DE FRAUDULEUZE INVOER VAN BACON IN BELGIE Valsche stempels of valsche bestempeling? Het „Dagblad van Noord-Brabant" schrijft: In de laatste maanden hebben wij her haaldelijk berichten gepubliceerd omtrent onregelmatigheden die voorkomen bij de uitvoering van de crisiswetten als de crisis- zuivelwét, de crisisvarkenswet en de crisis- rundveewet. Vooral in de grensstreken is daaromtrent veel aan het licht gekomen, omdat bij al deze wetten de export naar België een groote rol speelt. Ter gelegenheid van een persconferentie over de uitvoering van de crisisrundveewet die door den betrokken regeeringscommis- saris in Den Haag gehouden werd, zijn wij in de gelegenheid geweest, over deze be richten met autoriteiten te spreken. En om hun duidelijk te maken, dat het ons niet om sensatie te doen is, hebben wij hun me- dedeeling gedaan van eenige feiten, die wij niet gepubliceerd hadden en waarbij spra ke was niet van handelingen van smokke laars of kleine kooplui uit het grensgebied, maar van eenige groote heeren elders in het land. De toestand niet verbeterd. Sindsdien is de toestand niet verbeterd. Herhaaldelijk bleven ons berichten ber i- ken omtrent onregelmatigheid bij de uit voering der crisiswetten. De toenemende smokkelaars die door het benutten van gepantserde vrachtwagens werd „geratio naliseerd" is daarvan wel een sprekend bewijs. En daarbij werd het ons weer dui delijk dat de smokkelaars uit onze streken, waaronder veel avontuurlijk aangelegde elementen of kleine veehandelaren, die door de crisiswetten in den vrijen handel geen boterham meer verdienen, daarbij slechts een zeer ondergeschikte rol spelen, en dat de organisatoren, de groote bazen, elders in het land zitten. De smokkelhan del blijkt zoo gecentraliseerd te zijn, dat er heel wat bedrijfskapitaal noodig is, >m mee te kunnen doen. Sinds eenige weken was het ons bekend, dat er o.a. iets niet klopte met den uit voer van varkensvleesch, de z.g. bacon. Waarom, zoo dachten wij, moet bacon ge smokkeld worden naar België, terwijl de normale, wettelijke geregelde uitvoer naar België toch vrij lucratief is. Het is ons met stukken en beetjes gelukt, op die vraag een antwoord te vinden. Zooals men weet, is de invoer van bacon in België vanuit ons land gecontingenteerd, terwijl de uitvoer van bacon in ons land is gemonopoliseerd en berust bij de Neder- landsche Varkenscentrale te Den Haag. Te behalen voordeelen. Officieel is het nu zoo geregeld, dat al leen de Varkenscentrale den uitvoer naar België regelt op consenten, die importeurs in België van het betrokken Begische mi nisterie ontvangen hebben. Op het varkensvleesch, dat uitgevoerd wordt, behoeft niet de crisisheffing van 9 cent per kilo betaald te worden, terwijl het keurloon beduidend lager is dan het keur loon voor het vleesch, dat voor gebruik in Nederland bestemd is. Dit laatste is onge veer 4 cent per kilo minder. In totaal ont vangt'dus de Nederlandsche staat 13 cent per kilo minder voor het uit te voeren vleesch. Het invoerrecht in België bedraagt aan gewoon invoerrecht 1 fr. 20 per kilo en voor het consent bovendien nog 2 fr. per kilo. Dat is dus ongeveer 25 cent. Waar is het nu bij frauduleuzen uitvoer naar België om te doen? Ten eerste om 13 cent per kilo minder Nederlandsche lasten te betalen, vervol- gensgens om de 25 cent invoerrechten in België niet te moeten betalen, terwijl men de Nederlandsche uitvoerpanieren aan het laatste Nederlandsche grenskantoor moet afgestempeld krijgen, wat voorgeschreven is, opdat vast kome te staan, dat het vleesch niet in Nederland verbruikt wordt, doch inderdaad uitgevoerd is. In deze ingewikkelde puzzle heeft de vindingrijke smokkelhandel weer een op lossing gevonden. Geknoei met consenten. Er zijn nu importeurs in België (ons is de naam van een hunner bekend, die in- voerconsenten verzamelen). Onder deze in- voerconsenten zijn allereerst de gewone gefingeerde consenten (ten name van fir ma's in België, die vroeger importeerden en dus een consent zouden kunnen krijgen, doch daarvan geen gebruik meer maken. Het is een taak voor de Belgische justitie om eens uit te zoeken, hoe het mogelijk is, dat dergelijke consenten kunnen worden uitgegeven). Tenslotte wordt er nog ge werkt met regelmatig uitgegeven consen ten, die men op frauduleuze wijze nog eens gebruikt. Hoe dit mogelijk is, zullen we nader aantoonen. Bij overlegging van de Belgische invoer- consenten verstrekt de Varkenscentrale nu de noodige uitvoerbewijzen. Die uitvoerbe- wijzen moeten op 't moment van uitvoer van het vleesch aan de grens, door de Ne derlandsche douane-beambten worden afge stempeld en voorzien van dagteekening, uur, enz. om de hiervoor aangegeven reden. Zou nu de vervoerder, die consenten heeft, welke niet in den haak zijn, aldus bij een Nederlandsch grenskantoor zijn papieren laten afstempelen, dan komt hij even ver- der noodwendig bij de Belgische grensbe- ambten terecht. Dan zou hij het invoer- I recht ad 25 cent moeten betalen, doch te vens zou dit aanleiding worden, dat het bedrog met de consenten uitkomt. Want er wordt natuurlijk nauwkeurig opgeteekend, I hoeveel vleesch er in België inkomt en op wiens naam. Die notities moeten naar het ministerie van Financiën in Brussel wor den opgezonden en daar kan een ander spoedig uitkomen. En is dus voor de be trokkenen alle aanleiding om niet langs een Belgisch grenskantoor te komen. Goed, is spoedig verdreven met Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist maar het is onmogelijk om wel by het Ne derlandsche grenskantoor het uitvoerpa- pier te laten afstempelen en dan weer om te draaien. Dus komen betrokkenen ook niet langs een Nederlandsch grenskantoor. Maar, zal men vragen, hoe komen die pa pieren dan afgestempeld? Een merkwaardige zaak. Ook dat echter komt in orde en wel ->p de volgende zeer merkvvaardige wijze: Degenen, die het vleesch frauduleus naar België gaan vervoeren, gaan dit op een hun aangegeven adres opladen. Zij ontvangen alle noodige papieren in gesloten couvert. In pantserwagens e.d. wordt het vleesch in België gebracht. De afnemers in België ont vangen daarop bij aflevering iit couvert, inhoudend alle papieren, dus ook, het niet afgestempelde Nederlandsche papier. Dit laatste wordt daarop op een bepaald adres hier of in België afgestempeld met een stempel van een Nederlandsch grenskan toor; althans, nadat die papieren dat adres gepasseerd zijn, blijken ze voorzien te zijn van de voorgeschreven afstempeling. Ook op andere wijze heeft frauduleuze invoer in België plaats, n.l. in het geval, dat invoer plaats heeft op regelmatige Bel gische consenten. Ook dan vermijdt men de grenskantoren, om afstempeling van die consenten in België te voorkomen. Lukt het nu het vleesch frauduleus in België af te le veren, dan worden die consenten weer op nieuw gebruikt. De afwerking der Neder landsche Dapieren heeft ook in dit geval op dezelfde wijze plaats. Naar wij uit terzake «med ingelichte bron vernemen, heeft deze frauduleuze invoer gedurende een aantal weken in de tiendui zenden kilo's beloopen. De kruik gaat zoo lang te water Ons is voorts ook meegedeeld, dat het voorkomt, dat Belgische importeurs cp Belgische consenten in Nederland vlees~h komen afnemen, dus tegen veel goedkoo peren prijs per K.G., omdat het voor uit voer zou zijn, terwijl in werkelijkheid dit vleesch in Nederland aan den man ge bracht wordt. De frauduleuze invoer in België zou mis schien nog eenigen tijd hebben kunnen voortduren, wanneer niet op 18 Januari de Belgische gendarmen erin geslaagd waren een gepantserden wagen aan te houden te Zandhoven bij Hoogstraten, zooals wij reeds eerder in ons blad hebben gemeld. De wagen was door Belgische kommiezen gesignaleerd, de grensposten werden ge waarschuwd, men kon nog op het nippertje blokken hout van een wagenmakerserf op den weg sleepen, en toen de bestuurder van den pantserwagen en een medehelper, die naast hem zat, op een afstand de versper ring zagen, lieten zij den wagen in den steek en vluchtten weg. In den wagen be vond zich ruim 3500 K.G. bacon, afgestem peld met het driehoekige officieele Neder landsche roode stempel. De helper, die niet zoo spoedig kon ont vluchten als de bestuurder, werd nog door een gendarm bij den kraag van zijn jas ge grepen. Door deze snel uit te schieten kon hij een goed heenkomen zoeken, waarbij hij evenwel nog een schot in een vinger kreeg. De gendarmen hebben aan de hand van het stempel een onderzoek geopend, om te kunnen achterhalen van wie dit frauduleu ze vleesch afkomstig is. En zoo is deze aan houding oorzaak geworden, dat ook in Ne derland thans een diepgaand onderzoek naar een en ander is ingesteld. Daarbij wordt verteld, dat dit vleesch op 18 Ja nuari geladen is voor rekening van een firma te Boxel, doch opgeladen is bij een firma te Oss. Tevens 'verluidt, dat ook her haaldelijk vleesch voor frauduleuzen in voer in Bélgië is opgeladen op adressen in Boxtel, Weert en Rotterdam. Verder zijn namen genoemd van lastgevers elders in het land en van verschillende smokkelaars in Westbrabant en Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit echter zijn omstandigheden, die dien stig zijn voor het inmiddels met kracht in gestelde justitioneele onderzoek, waarom wij dus hierop niet verder ingaan. UIT DE OMGEVING LISSE. Gemeenteraad. In verband met een plechtigen kerkdienst in de R. K. parochie „St. Agatha", alhier, in den avond van Maandag, den 5 Februari, zal de op dden dag 's avonds om 7.30 uitgeschreven raads vergadering worden gehouden op Dinsdag den 6en Februari, des namiddags om 2 urn-. NOOTDORP. ..Jaarvergadering „Voorzorg". De ver- eeniging voor ziekenhuisverpleging „Voor zorg" hield in de zaal van den heer Sluijs haar jaarlijkscbe vergadering. De vergade ring, welke door den voorzitter, den heer J. J. van Leeuwen werd geopend, werd door velen bijgewoond. Spr. dankt den Bur gemeester dat hij gevolg heeft willen geven aan de uitnoodiging tot bijwoning der gadering en lioht met eenige voorbeelden de werkwijze van „Voorzorg" toe. Daarna worden door den Secretaris, den heer G. Sweere de notulen der vorige vergadering voorgelezen en na vaststelling brengt de heer Sweere jaarverslag uit. Hierna verkrijgt de Burgemeester het woord, die zeer waardeerend spreekt over de werkwijze van de vereenigimg en zich tevens als lid opgeeft. De verkiezing tot leden van het bestuur, noodzakelijk geworden door periodieke af treding van de heeren J. J. van Leeuwen en N. Struijk, heeft tot resultaat dat in de eerste vacature wordt gekozen de heer J. A. -Post, die verklaart de benoeming niet aan te nemen. Bij de volgende stemming wordt de heer J. J. van Leeuwen gekozen met 31 stemmen (de heer J. Post vereenig- de 30 stemmen op zioh), terwijl op den heer Stuijk bij eer-ste stemming 61 van de 65 stemmen werden uitgerbacht. Hierna had sluiting der vergadering plaats. Eierveiling. Dezer dagen hield de Noot- dorpsohe Eierenveiling in de zaal van den heer Sluijs haar jaarvergadering. De voorzitter opent met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en goed gekeurd. De penningmeester doet dan rekening en verantwoording van het beheer over het afgeloopen jaar en brengt tevens jaarver slag uit. Aangevoerd werden in 1933 297.273 eieren voor een gezamenlijke waar de van 9685.44. De premie voor den groot sten aanvoer verkreeg de heer C. J. Nau- marm met 36.738 stuiks en voor de grootste waarde aan geveild pluimvee 52.55) de heer C. Oudshoorn. Opnieuw werden eenige premies voor 1934 uitgeloofd. De bestaande commissie werd met algemeene stemmen herkozen, de voorzitter dankt voor de prettige samen werking en spreekt de hoop uit dat deze steeds zoo zal blijven. Na rondvraag werd de vergal er mg ge sloten en bleven de aanwezigen in gezellig samenzijn bij elkaar. Er had nog een gratis verloting plaats, terwijl het trio Visser uit Delft eenige muziekstukjes ten beste gaf en de humorist, de heer van den Bogaard uit Vlaardingen de bezoekers op aangename wijze bezig hield. Geboren: Martinus Adriaan, z. v. L. J. A. Sliedregt en J. A. M. Holitkamp. Antonius Johannes, z. v. J. P. van der Meer en F. van der Pas. Johannes Cornells, z. v. M. van Logchem en W. P. Meijster Levi, aangegeven kind van A. M. van Til- borg en M. H. Lamens. Ingekomen: W. Wenz, Veen weg 25, van Lochem. Vertrokken: A. van Donk naar Lek- kerkerk; Wed. C. M. van Winden en gezin, naar Delft; Wed. J. Naaijen naar Delft. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: C. N. v. d. Pijl, slager, Ter Aar. Cur. Mr. H. P. van Heijst, Alphen. Jac. de Boer Jr., tuinder, Leiden. Cur. Mr. Tj. D. Schaper, Leiden. A. Klijn, Zoeterwoude, Weipoort Cur. Mr. A. J. Romijn, Leiden. J. A. Sijsener, bakker, Noordwijker- hout Cur. Mr. D. C. H. Verdam, Den VAN ROMMPI 7AK EN FOBBFI/TJE. 147. Toen stapte Jan even af en ging naar haar toe. Hij maakte een gezellig praatje met haar en gelukkig kwam het in orde. Ze werden zelfs de beste vrienden. Toen de kapitein zag, dat de dame vrede had gesloten met Jan, gaf hij het sein tot vertrek. 148. Statig zette de boot zich nu in be weging. Jan zwaaide met zijn zakdoek nog een laatst vaarwel toe, terwijl Hobbeltje zijn kop op de leuning van de boot legde en ieder nog een knipoogje gaf. Dat vond die dame toch zoo leuk, dat ze hem eens goe dig op zijn rug klopte.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 4