ZATERDAG 3 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 ALPBEN AAN DEN BUN. Op zoek naar vet. Door ambtenaren van de Crisis-Zuivelwet, geassisteerd door de politie, werd gisteren bij de slagers al hier op groote schaal controle gehouden. Bü verschillenden hunner werd vet in be slag genomen, dat niet voorzien was van de vereischt wordende zegels ingevolge de crisis-zuivel wet. Scherven. Door den wind ging gisteren op den Steekterweg de bakfiets beladen met aardewerk van den winkelier S. aan 't tippelen. Het voertuig kwam met zijn kostbare inhoud in een langs den weg ge legen sloot terecht. Aan den inhoud werd belangrijke schade toegebracht. Filmavond St. Josephzaal. Woensdag 7 Febr. zal de eerste filmavond van de Kath. Filmvereeniging worden gegeven met een programma van sprekende, musi- ceerende en stomme films. Het hoofdnum mer is een sociaal filmwerk van anti-com munistische strekking „La Croisade" (de Kruistocht). AARLANDERVEEN Ziekenhuisverpleging. Deze week hield de ziekenhuisverpleging „Aarlanderveen" haar jaarvergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg, onder presidium van den heer M. A. Hogeveen. Nadat door den heer Jac. Boogaard met gebed is geopend, wordt door hen voorz. het welkomstwoord gesproken. Door den secretaris werd een keurig ver zorgd jaarverslag uitgebracht. Hieruit bleek, dat 22 patiënten in het afgeloopen jaar waren verpleegd, te samen met een aantal verpleegdagen van 298. Hiervan wa ren patiënten opgenomen in het Acade misch Ziekenhuis, St. Elisabethstichting en Diaconessenhuis te Leiden. Het autobloempje had opgebracht ƒ26. Het aantal patiënten vervoerd per auto was 20. Van de verpleegden was niemand overleden. Het aantal leden der vereeni- ging bevindt zich steeds in stijgende lijn en is thans 1245. Door den penningmeester werd eveneens een goed gespecificeerd jaarverslag over zijn geldelijk beheer uitgebracht. Deze boekhouding sloot voor 1933 met een ba tig saldo van 517. Plus rente en reserve was per 1 Januari het kassaldo groot 2002. Beide functionarissen hadden het applaus der vergadering te accepteeren als bewijs van waardeering voor '^un arbeid.- Door de heeren der kascontrole werd v x- slag uitgebracht; boeken, gelden, enz. wa ren in goede orde. aangetroffen. Bij de bestuursverkiezing werden de :f- tredënde heeren M. A. Hogeveen, I. Zwa- neveld en Th. Verhage bij acclamatie her kozen. Een voorstel: een brancard aan te schaffen werd aangenomen. Bij de rondvraag werd gevraagd de c n- tributie te verlagen. De vergadering was van meening hier niet op in te gaan, diar mogelijk nadeeliger jaren voor de vereeni- ging zouden kunnen komen. De vergadering achtte beter meer voor de ziekenveroleging te doen en de contributie te handhaven. Het gelegenheid geven van klachten over de vereeniging bracht geen stof spreken waarna de voorz. overging tot sluiting. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmorgen ten 9.45 uur, ten Gemeentehuize. Agenda: 1. Onderzoek geloofsbrief L. On derwater: 2. Notulen; 3. Ingekomen stuk ken; 4. Verzoek van P. Z. Dubbelaar om een subsidie voor instandhouding autobus- dienst, met voorstel van Burgemeester en Wethouders; 5. Als voren van een Com missie, voor de ontwikkeling en ontspan ning van werkloozen, om subsidie, met voorstel van Burgemeester en Wethouders; 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om over te gaan tot converteering van geldleeningen; 7. Als voren tot wijziging der begroeting 1934; 8. Alsvoren tot wijzi ging der begrooting van het Waterleiding bedrijf 1934; 9. Als voren tot wijziging der gemeente-begrootLng 1933; 10. Rondvraag. INGEZONDEN STUKKEN R.K. Leiden, draag uit uw beginsel! Zoo ooit, dan zeker ook nu, is her een tijd, dat wü ons beginsel moeten uitdra- ge- en verdedigen Wie dat moedig en fier doen, zekrr de jongelui, die zich scharen onder de R.K. Sportcentrale. Of er dat velen zijn? Ja, onze mooie ver- eeniorm<»en als de Bataven, Leiden en Rood Wit mogen er zijn er verdienen uw bewondering en belangstelling, hebben zel^s recht op uw vrlendschau. Draagt dan uit uw h®"i"sel en steunt hen door met hen mee te leven. Wordt donateur van de R.K. Soortcen trale. we°st bert"r«stiaer van de Bataven. Leiden of Rood Wit. ja toont u nog spon taner dan deze kranige lui en feeft u aan a,1or» on ais vriend en begunstiger. Het 5s toeh wel bekend aan u, boe Z H. Exc. M«r. Aenoenent znu svmnatMe heeft getoond pan d^p jonoelui. het zal u ook V-el T>«r-*nd znn. hoe Monseigneur wi*. dat pilo p k. snorters zleb aa«sl"'ten h!J de R K. Centrale en hoe innjg Monseigneur wensrht dat alle Katholieken hun steun en sTnnathie geven, zoowel aan de snort- vereenï«ringen als aan de R.K. Sport centrale. Fen kloek besluit dus voor u. R.K Lei den. en geeft u als donateur voor de R.K. Soortc°u+r"r1p en begunstiger van onze mooie P K. Sportvereenigingen, daarbij aar gesloten. IJ wacht niet. doet het heden en woont het verve*'» sl'e w^Mjden op het R.K. "norf^ark „Hea«weg" bij. Daarvoor zeggen u allen hartelijk dank: de R.K. Sportcentrale. STADSNIEUWS HET VEERTIG JARIG JUBILEUM VAN DR. TIMMERMANS Een treffende hulde Wanneer de Sleutelstad-bewoners giste ren hadden kunnen zien hoe treffend dr. C. J. M. Timmermans is gehuldigd ter ge legenheid van het feit, dat hij voor 40 jaar tot arts werd bevorderd, zouden ze ook begrijpen, waarom dr. Timmermans aan- kelijk het voornemen had zich aan elke huldiging te onttrekken. Zonder opzienbarende redevoeringen is het gistermiddag op de receptie geworden een komen en gaan van talloos velen en van den eerste tot den laatste uitten zij zich in hartelijke gelukwenschen tot den jubileerenden dokter, wiens huis aan de Breestraat in een bloemenhof was herscha pen. Niet minder dan 88 bloemstukken wa ren in den loop van den dag binnengeko men, de receptie-zaal, waar er zeer vele keurig gerangschikt stonden, was te klein om alles te bevatten. Vandaar dat ook an dere kamers en de gang in feestkleed wa ren gestoken. Tusschen al die bloemen ston den nog acht fraai opgemaakte manden met fruit, zoodat het geheel 'n prachtigen aanblik bood. 'n Berg van telegrammen, brieven, kaartjes enz. liet op andere wijze zien hoe dr. Timmerman's arbeid gewaar deerd wordt en het receptieboék, dat de namen bevatte van niet minder dan 130 bezoekers en bezoeksters, wijst er wel op, dat het den jubilaris niet aan belangstel ling heeft ontbroken. Namen noemen bij 'n dergel'jk jubileum is heel moeilijk. Naast afgevaardigden van de verschillende vereenigingen, waarin dr. Timmermans zitting heeft, kwamen nage noeg al zijn collega's hem geluk wenschen. Verder de rector-magnificus prof. mr. D. van Blom en zijn echtgenoote, /erscheidene professoren, de directeur van het Acad. Ziekenhuis, dr. H. H. Maas. enz. enz. 't Was 'n treffende en verdiende hulde, gebracht aan 'n eenvoudig, werkzaam dokter! EEN TENTOONSTELLING VAN DRUKWERK. In de Lakenhal. In de Lakenhal wordt hedenmiddag een interassante tentoonstelling geopend be doeld voor kinderen en hun opvoeders, maar even belangwekkend voor de bui tenstaanders over de ontwikkeling van de Drukkunst. De afd. Leiden van de Ned. Vereeniging „Schoonheid in opvoeding en onderwijs", van wie deze tentoonstelling uitgaat, zal geen moeite gehad hebben om overvloed van gegevens voor deze show bijeen te garen. De moeilijkheid bestond niet uit een te weinig maar uit een teveel aan stof. In deze „embarras du choix" heb ben de organisatoren en de organisatrices 'n greep gedaan en deze greep is zeer geluk kig geweest. Van de alleroudste wiegedrukken klimt de expositie op tot reclame-drukwerk. Ook de meer kunstzinnige druk-procédé's, de houtsnede, de ets, de steendruk etc. wor den in verschillende stands duidelijk ge maakt en enkele prachtige resultaten too- nen aan wat op dit kunstgebied kan wor den bereikt. Natuurlijk is ook een groote plaats inge ruimd aan het drukwerk voor kinderen. Vermakelijk is de afdeeling oude kinder prentenboeken. Wat in den tegenwoordigen tijd voor de kinderen wordt gedaan, hoe kunstzinnig al het drukwerk is dat hun onder de oogen komt, daarop geeft deze tentoonstelling een goede kijk. Oude schoolboeken en nieuwe completeeren deze merkwaardige verzameling. Niet onvermeld mogen blijven eenige cu riosa, zooals de collectie bid- en communie prentjes en de inzending vreemde letters schriften van de firma Brill. De zeer vol ledige collecties van Van Aelst uit Maas- trecht en de firma Mouton verdienen een aparte vermelding. De tentoonstelling werd hedenmiddag geopend met een rede, uitgesproken door den directeur van de Lakenhal, den heer A. Coret, Ongetwijfeld zullen velen in den loop van de week aan deze bezienswaardi- gen collecties een bezoek brengen. Feestavond R. K. Vrouwenbond. Men verzoekt ons, te vermelden, dat de plaatsbespreking voor den feestavond van 8 Februari a-s., Zondag 4 Februari a.s. plaats heeft, 's morgens van 112 uur in de stemkamer van de Stadsgehoorzaal, in gang Aalmarkt; dus niet zooals op de programma's staat in de vestibule. Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde. Gisteravond hield de heer h. van Erp voor de leden van de Maatschappij der Ned. Letterkunde een voordracht over Tjandi Mendoet en de daarop en relief uit gebeelde dierenverhalen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1321. A. E. van der Voet en Zoon, Leiden, Morschweg 21, sme derij en constructiewekplaats. Bijv. uit- geoef. bedr.: centrale verwarming en han del in haarden, kachels, tuin- en landbouw gereedschappen. 544. Wed. M. van der Bent, Leiden, Scha- pensteeg, aardappelhandel. Overl. E.: C. van der Bent, d.d. 29 Jan. 1934. Gisteravond is tijdens 'n feestavond van de Oranje-garde proces-verbaal opgemaakt tegen een der aanwezigen wegens overtre ding van het uniform-verbod. Voor het Ingenieursexamen voor schei kundig ingenieur is aan de Technische Hoogeschool te Delft geslaagd de heer W. H. Zaayer, alhier. VEREENIGING VOOR „VEILIG VERKEER". De tentoonstelling in het Leidsche Volkshuis. Hoewel bovengenoemde Vereeniging reeds eenigen tijd geleden werd opgericht, zal men eerst thans een goede gelegenheid krijgen om in breederen kring met het doel en streven dezer nuttige enhelaas noodzakelijke Vereeniging kennis te ma ken. Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, burge meester van Leiden en Eere-Voorzitter der Vereeniging zal a.s. Dinsdag om half acht 's avonds persoonlijk voor tal van genoo- digden en verdere belangstellenden een plechtig openingswoord spreken, waarna gelegenheid zal worden gegeven om de eigenlijke tentoonstelling te bezichtigen. In de groote zaal van het Leidsche Volks huis, daartoe welwillend door de directie beschikbaar gesteld, is in de eerste plaats een keur-collectie bijeengebracht van al lerlei boek- en plaatwerk, het verkeers- cn veiligheidsvraagstuk betreffende, terwijl op meerdere maquetten ook de practijk van het verkeerswezen zal worden gedemon streerd. Vriendelijke jongedames en daarmede wedijverende heeren zullen zich alle moei te geven, om een ieder, wien zulks interes seert, alle gewenschte inlichtingen te ge ven. In de eenvoudige, op smaakvolle wijze versierde zaal zal men voorts enkele toe passelijke teekeningen zien van den kunst schilder Jan van Anrooy, die op suggestie ve wijze enkele verkeersproblemen zeer typisch weergeven. Ook aan het feit: „het kind is de vader van den man" zal op doeltreffende wijze worden gedacht, door een speciaal hoekje te reserveeren, waar door de bezoekende kinderen gezamenlijk öi met hun geleiders, het bekende verkeersspel van den A. N. W. B. kan worden beoefend. Natuurlijk zullen ook de grooteren hierbij welkom zijn. De winnaar zal ter herinnering en ver dere leering het spel in triomf naar huis mogen medenemen. Nu we eenmaal in dit hoekje zijn aan geland, vermelden we tegelijk nog even een aardig zitje als een oase tusschen al deze veiligheid waar men, onder de pal men, daartoe welwillend door de Univer siteit beschikbaar gesteld, een heerlijk kop je thee van de bekende fa. Van Nelle za! kunnen savoureeren, waarvoor men slechts een luttel bedrag als liefdegave voor de Vereeniging behoeft te offeren. Ook elders za' men palmen en groen vin den, dat eenige kleur geeft en waartegen de mooie Perzische kleeden, door de fa Vroom en Dreesman eveneens belangeloos afgestaan, en boven de galerij opgehangen, fraai zullen afsteken. Voor klank zorgt weer een ander, die zachte gramofoon- en radiomuziek zal uitzenden. Woensdag-, Donderdag- "en Vrii dagavond zullen van 99.30 uur inplaats van de verkeersfilm. die dan in twee der bioscopen draait, een aantal lantaarnplaatjes, daartoe door de politie "welwillend verstrekt, vertoond wor den. De heer van der Zanden is zoo vrien delijk om hiervoor zijn projectielantaarn beschikbaar te stellen. .Doch het is 9 uur.De lichten gaan uit. Op de galerij heeft men inmiddels plaats genomen en gedurende een half uur zal op deze openingsavond in het daartoj door de Electriciteitsfabrieken beschik baar gestelde film-apparaat, de groote ver keersfilm gedraaid worden, opdat we ook aan de hand van het bewegend beeld de noodige leering kuniien trekken. Als een verheugend bewijs van de pret tige samenwerking met 'de directies van Luxor en Trianon dient hier vermeld te worden, dat deze filrp ook van 29 Febr. bijna geregeld deel zal uitmaken van de programma's dezer bioscoop-theaters, opdat zoodoende op de ruimst mogelijke wijze ge durende deze dagen de noodzakelijkheid van meerdere belangstelling voor het ver- keersvraagstuk bij het groote publiek zal doordringen. Op gevaar af de beschikbare ruimte in de courant en het geduld der lezers te heb ben overschat dienen we te eindigen. We zullen het hierbij dus laten, doch u kome allen vol vertrouwen naar het gezellige zaaltje, waar een ieder welkom is en sta enkele oogenblikken met ons stil, bij een van de voornaamste problemen uit deze eeuwHet verkeersvraagstukt Laat daar u leeren het veilig verkeeren... een ieders plicht! Leidsche Reddingsbrigade Als nog is geslaagd voor 't medisch ge deelte, ter verkrijging van het diploma A, van de Leidsche Reddingsbrigade mej. M. Fucks, alhier. Door B. en W. van de gemeente Voor burg is aan de firma L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand opgedragen het aanleggen en rioleeren van de Bilderdijklaan met bijkomende werken in den Veen- en Bink horstpolder, aldaar. De firma v. d. Géer en Stuifzand had ingeschreven voor 109.580, zonder leve ring van zand. TOONEEL Armor in de Pastorie Maandag 12 Februari a.s. geeft het Ver. Rotterdamsch Hofstad-Tooneel, Dir. Cor v. d. Lugt Melsert in den Schouwburg alhier een populaire vertooning (de 150ste) van Amor in de Pastorie, het leutige blijspel van Jac. Ballings, met Anton Roemer als „Heeroom", Johan Elsensohn als de oubol lige herbergier Baas Blom, en voorts Dora Haus, Enny Meunier, Jan van der Linden e.a. Regie: Hermann Schwab. Voor dezen avond zijn de toegangsprijzen zeer laag gesteld, ni. van 1.20 tot 0.30, plus rechten. Onder dankzegging ontvangen aan St. Vincentiusgebouw Hoogl. Kerkgracht 32 een briefje van N. N. waarin 20.de helft voor de St. Elisab. en de helft voor de St. Vincentiusvereeniging. Den gever hartelijk dank en Gods rijk sten zegen toegewenscht JAC. CREYGHTON, Pres. bijz. raad der St. V. V. Rijnsburgeiiweg 149, Giro 71164. BIOSCOPEN. Laxor. Een reprise te geven van een of ander stuk is meermalen 'n hachelijk onderne men, doch de reprise die de directie van het Luxor Theater deze week geeft van de bekende films „Ich bei Tag und du bei Nacht" en „Das Lied einer Nacht" is de moeite wel waard en niet te riskant. Dat bewees het beozek op gisteravond wel. Wij hebben beide films, die voor volwas senen goed zijn, reeds vroeger besproken en behoeven niet nogeens naders in te gaan op het spel van Kathe von Nagy en Willy lYitsch in de eerste en Jan Kiepura met Magda Schneider in de tweede film. Ook de thans overleden filmartist Julius Falkenstein, die in beide films optreedt, is hier op zijn best. Wij kunnen derhalve ook deze week 'n bezoek aan het Luxor Theater aanbevelen. Trianon. Twee films van het eerste plan in één programma is iets wat maar zelden en in de meeste theaters nooit voorkomt. De di rectie van het Trianontheater geeft deze week echter zulk een programma en wel met „Don Quichotte" en „Onder valsche vlag". „Don Quichotte" is de verfilming van Cervantes' beroemde werk, dat inderdaad tot de wereldliteratuur moet worden gere kend. Dat in de deze film Feodor Chaljapin de hoofdrol vervult, moet niet alleen wor den toegeschreven aan de prachtige stem van dezen beroemden Russischen zanger, ook zijn spel trekt groote bewondering. Natuurlijk ziet men in deze film de meesterhand van Pabst, die de sfeer van Cervantes' werk heel zuiver heeft aange voeld. Wel kan hij niet de geheele historie van Don Quichotte, zooals Cervantes die verhaalt, uitbeelden, maar hij heeft de meest bekende episodes genomen, wat het voordeel heeft, dat bijna iedereen deze film zal kunnen apprecieeren. Prachtig is de ensceneering van deze film, waarmee Pabst zeer veel eer inlegt. Span nend en sensationeel is de na de pauze ver toonde spionnage-film „Onder valsche vlag". Hierin toont Gustav Fröhlich ook op ander gebied een all-round kunstenaar te zijn. Hier is hij niet alleen de lieveling der darnes, maar vooral een kranig vliegenier- officier, die, gevangen in het net van een Russische spionne, zich wreekt door tegen- spionnage in Rusland. Gustav Fröhlich en Charlotte Sura vertoonen in deze film prachtig spel. De film zelf heeft een gewel dige climax in de ontdekking der spionna- ge-affaires, die in stijgende lijn voeren naar het hoogtepunt, dat eerst aan het einde der film wordt bereikt. Het is voor liefheb bers een film om van te smullen. Met een mooi vóór-programma most een bezoek aan Trianon deze week een bijzondere at tractie zijn. Lseuwen eten geen appels, in'n jongen. Nou. goed, als h\j 'm niet lost, kan ik 'm toch altüd nog opeten. (Ric. Rac.) TELEGRAMMEN DE GELE RIVIER IN BEIEREN. Belangrijke proeven. MUNCHEN, 3 Febr. (V.D.). De jongste overstroomiingen van de Gele Rivier, waar bij eeniige tienduizenden Chineezen om het leven zijn gekomen, veroorzaken een spe ciale belangstelling voor proefnemingen, welke voor de Chineesohe regeering door het O nderzoekings instituut voor water wegen en waterkracht, in de Beiersche Al pen worden uitgevoerd. Het instituut, dat in de vallei van de Boven Is ar beschikt over een oppervlakte van 25 Acres land, heeft een model gecon strueerd, van de Gele Rivier en deed in het model dezelfde omstandigheden ontstaan als in de Gele Rivier zelf, door in den mo- delstroom koolihoudende modder te bren gen. Het volume van het water werd zoodanig geregeld, dat alle verschillende stadia van de rivier ontstonden en na eiken „hoog waterstand" werd de bedding van de ri vier onderzocht, om na te gaan, waar de modder zich had neergezet en waar de vroegere opeen hoopingen waren verdwe nen. Het doel van de proefnemingen Is, vast te stellen in hoeverre het mogelijke is, dat de Gele Rivier door versmalling of verhoo ging van haar banken, zichzelf kan uitdie pen. LAWLNE-ONGEVAL IN ZWITSERLAND. LENZERHEIDE, 3 Febr. (V.D.). Bij een lawine-ongeval is de eohtgenoote van den bekenden Duitschen renner Carraoiola ge dood. Het ongeval had plaats tusschen Arosa en Lenzehheide, Een groep van vijf BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Henri, z. van J. Blansjaar en J. v. Rossen Neeltje, d. van W. Twigt en J. Smit Hendrika Jacoba Antonia. d. van J. C. v. Rysbergen en H. Koene Salomon, z. van D. Tegelaar en D. v. d. Mee Adriana Johanna, d. van W. J. Ot- ten en A. J. F. Godthelp. Ondertrouwd: J. A. v. d. Voort jm. 29 j. en C. v. Itersop jd. 28 j. Overleden: N. Knoppert-Eigenbrood vr. 62 j. BIOSCOPEN. Luxor: Volwassenen. Roxy: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. personen maakte een ski-tocht en werd on derweg door een lawine overvallen. Terwijl de amdere personen er in slaagden zich te bergen, werd mevrouw Carraciola meege sleurd waardoor zij werd gewond. Haar lijk werd later gevonden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 3 Febr. Turfmarkt. Aanvoer lange turf 80.000 stuks. Hoogste prijs 10 per 1000 stuks. Botermarkt. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren: prima fabrieksboter .controle) f 1.601.80; prima boerenboter 1.451.60 per K.G. Handel matig. Groentenveiling. Roode kool 1.40 8.40 Savoye kool f 1.505.90; Groene kool 0.703.00; Pieterselie f 4.0010.60; Prei 1.002.90; Selderie 4.807.20; Knolseil- derie f 1.003.90 per 100 stuks; Kroten 36; Witloof f 735; Boeren kool 4.80 —7.20; Spinazie 1 38—41; Uien 1.00—2.80 Wortelen 1.20—5.80; Spruiten I 12—21; Spruiten II 1015 per 100 kg. Andijvie per kist 0.951.32. Eierenveiling. Totale aanvoer 9544 st. Prijzen: kipeieren 3.253.60; kuiken eieren 3.003.20 per 100 st. Handel ma tig- NIEUWKOOP, 2 Febr. Eeierenveiling. Aanvoer 3861 kippeneieren, Prijs f2.05 3.40 per 100 stuks. BOSKOOP, 2 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 5080, Cladius Perner 2.2.70, Gutterfly 801.20, Rosalandia 1.101.50, Briarcliff 1.202.30, Tlpen 1530, Seringen 4080, Prunus tri loba 601.Mahonia 1016, Andromeda 1016, Azalea indica 4065, Funkia 1014. ALPHEN a. d. RIJN, 2 Febr. Groenten- veiling. Spruitkool I f 1521.Spruit- kool II f7—11.—Kroten f42.—, Uien f3—3.70 per 100 K.G. Eieren. Aanvoer 4800 stuks. Kip peneieren f 33.50, Eendeneieren f 3.50 per 100 stuks. VINKEVEEN, 2 Febr. Groentenveiling. Witlof I 20—23, idem II 10—29, idem III 8, idem blad 3 per K.G., Boerenkool 2 ct per stronk. NIEUWVEEN, 2 Febr. Eeirenvciling. Aanvoer 897 kippeneieren f 3.153.50 en 31 eendeneieren f 2.052.50 per 100 stuks, kaas 27 ct p. pond. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Febr. Groenten veiling. Roode kool f 6.108.Gele kool f 6.506.80, Groene kool f 2.102.90 per 100 stuks; Uien f 1.802.40, Peen f3.255.50, Spruiten f 1720.Kroten f2—3.— per 100 K.G. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.06 Londen 7.60 New Vork 1.54t/4 Parus 9 791/2 Brussel 34 77l/2 Zwitserland 48.16 Milaan 13 08 Madrid 20 15 Oslo 38 25 Kopenhagen 34 Stockholm 39 30 Weenen Praag 7.37 Boedapest Prolongatie BEURSOVERZICHT De Amsterdamsche effectenbeurs was he den vast gestemd, terwijl de handel over het algemeen een lichte uitbreiding had ondergaan. De vaste houding der wissel koersen en zeer speciaal van het pond gaf aanleiding tot een gunstige beursstemming, welke bovendien nog in de hand werd ge werkt door het verloop der Ned. Yorksche beurs. Weliswaar trad daar gisteren een reactie in ,doch het aangeboden materiaal werd toch vrij vlot opgenomen. Ameri kanen lagen op onze beurs dan ook over 't algemeen niet veel lager en gedeeltelijk zelfs boven de koersen van gisteren. Od de locale aandeelenmarkt stegen Kon. Olies met ruim 2 pet, terwijl van de Industriee- len Philips na onveranderden inzet onge veer 2 pet. verbeterden. Aku's en Unile vers waren een kleinigheid hooger. Cul tuurwaarden konden een hoogere koers- peil bereiken, alleen Tabakken waren wei nig veranderd. H.V.A.'s avanceerden onge veer 4 pet., terwvl Amsterdam Rubbers 1 pet. verbeterden. Scheepv. gaven eveneens hooger koersen te zien. Van de Obligatie- markt valt weinig te berichten. Ned. Staats fondsen bleven op peil, terwijl Indische leeningen iets hooger golden in verband met de gunstige berichten en conversies. Duitsche obligaties waren goed prijshou dend.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3