VRIJDAG 2 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 tjes van Overschie" .waarbij de lachlust der aanwezigen het gezang der speelsters verre overtroefde. Voorzeker is deze avond voor „Klimop" wederom een succes ge weest. De dames M. Vermeulen en A. Nieuwe- steeg, zorgden tusschen de bedrijven van het spel en in de pauze voor vroolijke pianomuziek. Aan alle aanwezigen werd een gratis kop koffie met koek gepresenteerd, terwijl een gratis verloting aan de gelukkigen nog een extra verrasisng bezorgde. De voorz. sprak tenslotte een hartelijk dankwoord aan allen en werd door haar dezen feestavond met den christelijken groet gesloten. Hierna sprak de weleerw. heer kapelaan Hofstede, mede namens den ook aanwezi ge weleerw. heer kanelaan Broers, een hartelijk woord van dank voor hetgeen dezen avond werd geboden. Voorzeker mag de afd. van den D. R. K. V. vfn Boskoop met voldoening terugzien cp dezen zoo mooi en prettig geslaagden feestavond. BODEGRAVEN R.K. Am. Ver. „Tot on£ pleizier". Het moet werkelijk gezegd worden, dat is een echte avond geweest tot pleizier van alle aanwezigen. Het leeuwenaandeel voor dit genoegen bracht ons: Pierre Balledux, met zijn Lachende Contanten. Een spel we noemen gaarne Pierre B., doch ook Herr Simson en het kamerkatje én décors, 't was alles prima in orde. Elke R.K. Ver., die het streven der Vereenigde Haagsche spelers wil steunen late de „Contanten" komen en de zaal lacht. Pastoor: Lühn ver eerde deze bijeenkomst met zijn tegen woordigheid. Een gezellig bal besloot den avond. Volksbond. Op Maandag 5 Februari a.s., des avonds half acht, zal de R.K. Too- neelvereeniging „Utile Dulci", afd. Woerden voor de afdeeling Bodegraven .opvoeren: „De ziekte van oom Cris", blijspel in 3 te- drijven. De R.K. muziekclub „Musik muss sein" zal haar medewerking verleenen. Busjes Wit-Gele Kruis. In het loopen met de busjes voor het Wit-Gele Kruis is eenige verandering gekomen. Voor de Zuid zij en Prinsestraat loopen Bets Vernooij en Corri Roeling. Voor Nieuwerbrug en ge deelte Noordzij Marie Kromwijk en Annie Zwanenburg. Voor gedeelte Noordzij en Noordstraat Truus Stolwijk. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der Arbeidsbemiddelen alhier staan als werkloos ingeschreven: 45 fa brieksarbeiders (waaronder gedeeltelijk werkloos): 22 landarbeiders, 10 metselaars, 4 schilders, 71 losse werklieden, 1 electricien 7 opperlieden, 2 heiers, 1 wagenmaker, 7 schippers, 10 pakhuisknechts, 14 timmer lieden, 1 bottelaarsknecht, 1 grondwerker, 1 huisknecht, 2 tuinders, 1 visscher, 1 smid, 7 chauffeur. Bouwen. Door B. en W. is aan F. van Dam vergunning verleend tot den bouw van drie woonhuizen aan de Noordstraat. Geboren: Henricus Anthonius z. v. G. Roos en A. de Lange. Dirkje d. v. T. Zaal en G. van Raaij. Gerrit z. v. J. Koops en M. Koole. Pieter z. v. C. Ver heul en R. Arends. Gerrit z. v. J. A. van Leeuwen en W. Pels. Vertrokken: Wed. P. Zevenbergen z.b. naar Zuidland. T. Stapper geb. van Luinen en gezin, z.b. naar Alphen aan den Rijn. J. Pouw en gezin, schilder naar Kamerik. W. van Beek en gezin, fa brieksarbeider naar Zwammerdam. M. Fokker, dienstbode naar Nieuwkoop. NOORDEN Ziekenfonds „St. Martinus". Woens dagavond heeft het Ziekenfonds „St. Mar tinus", zijn 11e jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. Pieterse Sr., opende de bijeenkomst met een woord van welkom .De opkomst had beter kunnen zijn, doch het weer werkte ook niet mede. De notulen werden gelezen en onveran derd vastgesteld. Ook werd een keurig jaarverslag voorgelezen, waarvoor den secretaris een woord van dank werd ge bracht Nu volgde het jaarverslag van den peningmeester. Deze memoreerde, dat wij niet zoo'n voordeelig jaar hadden meege maakt als 1933 was geweest. De inkomsten bedroegen 520.31 en de uitgaven f 357.08, zoodat een batig saldo over 1933 aanwezig is van 163.23. Het totaal bezit was 31 De cember 2058.69. Den penningmeester werd een woord van dank gebracht voor zijn accuraat beheer, hetwelk ook werd bekrachtigd door de financieele commis sie, die alles in de beste orde had bevon den. De contributie zal dit jaar weer op denzelfden voet worden geïnd. Bij de bestuursverkiezing kwam geen verandering. De 3 aftredende leden werden allen met meerderheid van stemmen her kozen. Nu volgde de rondvraag, waarvan niet veel gebruik werd gemaakt, doch het ge- gevraagde werd naar wensch beantwoord. Tot slot de gratis-verloting, welke nog al wat leven in de brouwerij bracht. Dé hoofdprijs, een groot krentenbrood, viel ten deel aan den penningmeester, den heer Vroonhof. Verder nog een koek of worst of soms wel een sigaar of tabak, doch een ieder had wat. Zoo is de 11e jaarvergadering van „St. Martinus" weer tot een goed einde geko men. De voorz. dankte het opgekomen pu bliek voor het gezellig samenzijn en hoop te dan Gods onmisbare zegen over de ver- eeniging zou blijven. Spr. sloot met den christelijken groet. NIEUWKOOP Bij een zilveren jubileum. Het zieken fonds „Helpt Elkander" alhier bestaat he den 25 jaar en herdacht gisteravond dit feit door het geven van een feestavond in het patronaatsgebouw, dat voor dezen avond door slingers en eenige bloemstuk ken op de bestuurstafel een feestelijk aan zien had. De voorzitter, de heer J. G. Zwart, open de dezen feestavond met een woord van welkom, inzonderheid aan den edelachtb. heer burgemeester, eenige leden van hst hoofdbestuur van het Ned. Verbond van Ziekenkassen, zoomede eenige leden die van den aanvang deel hebben uitgemaakt van de vereeniging. Spreker zegt, dat' hoewel de tijden slecht zijn, het bestuur van het ziekenfonds toch niet kon nalaten van het 25-jarig bestaan een feestavond te maken, temeer als men de kas van het ziekenfonds bekijkt dan is er wel reden om feest te vieren. Aan contributie werd in de 25 jaar dat de vereeniging bestaat ontvangen ruim 32.000; aan ziekengeld werd in totaal pitbetaald ongeveer 26.000 zoodat thans nog in kas is de som van on geveer /6000, voorwaar een mooi bedrag om feestelijk gestemd te zijn. De bestuurs- leen A .Verlooij en G. van Koert, medeop richters der vereeniging, worden nu ge complimenteerd, daar zij gedurende al die 25 jaren lid van het bestuur zijn geweest en onder luid applaus wordt deze jubi larissen een zilveren papieren kroon op 't hoofd gezet en ieder een lederen porte feuille overhandigd. Tot slot sprak spreker den wensch uit, dat door samenwerking „Helpt Elkander" nog immer in groei en bloei zou mogen toenemen en dat alle aan wezigen zich dezen avond kostelijk zouden amuseeren. Vervolgens werd het woord gevoerd door burgemeester van der Weijden, den heer Kuijer, afgevaardigde van 't Nederland-ch Verbond van Ziekenkassen, den heer Mol, oud-voorzitter van het Fonds, thans eere voorzitter, de heeren Hendriks en Wening, beide afgevaardigden van het Sanatorium- fonds, die allen hun beste wenschen uit spraken Vervolgens bestegen de leden van de fanfare „Eensgezindheid" het podium en klonk weldra de bekende feestmarsch van J. R. van der Glas door de zaal, gevolgd door een ouverture van Rossini, een auba de van J .Heijkens, een marsch -an K. J. Alford, de marsch Groot Amsterdam van H. Lureman, een fantasie van F. Lehar en de Nieuwkooper Feestmarsch van F. J. Gregoire. Tusschen deze muzieknummers voerde de R.K. Tooneelvereeniging „Per Aspera ad Astra" de kluchten op in één be drijf: Johan als Rentenier en Levi Paar- debek als huwelijksmakelaar. Muziek en tooneel muntten uit door een werkelijk fijn spel en vonden grooten bij- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 3 Februari. Huizen 301 m. 8.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Lunchconcert door het KRO-sextet. 2.UU Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Afgestaan aan de H.I.R.O. 5.00 Cursus Schriftverbetering. 5.30 Het KRO-orkest. Te 6,20 Journalis tiek Weekoverzicht. Te 7.15 Mr. Louis de Bourbon over „de persoonlijkheidsidee van het Recht". Te 7.35 Dr. Weiszmann over China en Japan van muzikaal stand punt bezien. Te 7.45 R.K.F.-kwartiertje. Te 8.30 Vaz Dias. 8.45 De KRO-boys. Te 9.15 „Benjamin", dramatische scnets. Te 10.„Neef Hein uit Houywooa", een lilmkluchL Te 10.30 Vaz Dias. Te 10.35 gramofoon. 11.15 Gramoxoon. Hilversum, 1875 m. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgen wij aing VPRO. 10.15 Voor Aro. i. d. Concinubedr. 12.uü VARA-ivleinorKest. 12.45 „De NotenKrakers". 2.o0 Gramoxoonpl. 2.i5 Causerie. 3.u0 Orge_speL 3.45 Pauze. 4.U0 Causerie. 4.20 Arnuierosch Salonorkest. 5.U0 Gramofoonpl. 5.15 VervoigorKesiConcert. 6.00 Luerau'e causerie. 6.20 Vervoigorkestconcert. 7.00 VRO. 8.00 Hein. SOS-ber. 8.02 Uit het N.V.V.-Huis te Utrecht: VARA-Orkest en solisten. 9.40 Vaz Dias en VARA-Varia. 9.30 Toespraak. 10.00 Vervolg uitz. uit Utrecht 11.0012.00 GramofoonpL D a v en try, 1500 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 lijasein en berichten. 11.U5 Lezing. 12.20 Vvescern Studio Orkest 1.05 Dansmuz.eK (gr.pl.). 1.35 Commodore Grand Orkest 2.35 GramofoonpL 255 Versiag riigjy wedstrijd „Schotland— Wales". 4.t;u Schotsch StudioOrkest 5.35 Kinderuur. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Vvelsn Intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Reportage. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Fred Hartley en zijn Novelty Kwin tet. 10.50 Lezing. 10.55—12.20 Ambrose en zijn Embassy Club Orkest „R a d i o - P a r i s", 1796 m. 7.20, 8.20 GramofoonpL 9.50 Orkestconcert 12.20 Orkestconcert o. L v. Goldy. 7.05 GramofoonpL 9.05 dito. 9.20 Conservatoriumconcert val. In de pauze werden een taart een krentebrood en een flesch limonade ver loot, waarvan de bate werd afgestaan voor het Sanatoriumfonds. De gelukkige win naars warei: mej. A. de Haan, de taart, Jac. Bon, het krentebrood en M. van Dam, de flesch limonade. Bij navraag bleek ons nog, dat de ver eeniging in 1908 is opgericht door wijlen den heer W. J. Dingemans, toen Rijks ontvanger alhier en wel gezamenlijk voor Nieuwkoop en Noorden met aanvankelijk 51 en 43 leden, het waren afzonderlijk beheerde kassen met elk een eigen be stuur, waarboven stond een centraal be stuur, dat gevormd werd door de heeren W. J. Dingemans als voorzitter, J. Slootjes UIT DE RUNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Everhardina d. van Allert Kikkert en Marrigje van Triest. Adria- nus Augustinus, z. van Cornelis Josephus Marsé en Elisabeth Maria Brand. Jo hannes Petrus z. van Simon Samuel Eijs en Petronella Martina Starreveld. Pie ter z. van Jan Oushoorn en Janna van der Laar. Pieter Hendrik z. van Pieter Hen- driK Spek en Maria Elisabeth Knoester. Wilhelmina Helena d. van Laurens Tuinen- burg en Masje van Wilgen. Jacobus z. van Jacobus Schoneveld en Margaretha Catharina Corts. Karle z. van Ary de Jong en Maartje van Vliet. Johannes z. van Jan Cornelis Hoogendoorn en Maria Margaretha van Gent. Overleden: Margaretha Alida Jenné 58 j. wed. van Jan Willem van Muiswinkel. Jan Uitenbroek 91 j. Wil lem Koenekoop 7 j. Gehuwd: Jacob Eikelenboom 27 j. en Clazina Margaretha Vonk 21 j. Ingekomen: Hedwig Nabsdyjak, dienstbode, v. Genderenstr. 7, van Wanne- Eickel (Duitschland). Anna E. den Uijl, dienstbode, J. Nieuwenhuyzenstraat 25, van 's-Gravenhage. Catharina M. Goudriaan dienstbode, Emmalaan 4, van Uithoorn. Wilhelmina P. Luijben, Noordeinde 13, van 's-Hertogenbosch. Heiltje M. Visser, dienstbode, Verlengde Aarkade 16, van Val kenburg (Z.-H.). Gerarda J. van Vliet, dienstbode, Lindenhovenstraat 8, van Reeuwijk. Vertrokken: Clasina J. van den Bink, dienstbode, Goeman Borgesiusstraat 6, naar Rietveld No. 110. Adrians P. Zoetemeijer, zonder beroep, Stationsstraat 27, naar Groningen, Kraneweg 76. Za- charias B. M. van der Putte, zonder beroep Paradijslaan 1, naar Nijmegen, Dennestr. 135. Albertina van de Wetering, zonder beroep, Oranjestraat 33, naar 'sGraven- hage, Roggeveenstraat 174. Martijntje v. de Wetering, dienstbode, v. Mandersloostr. 80, naar Koudekerk (Z.-H.), Hondsdyk. Alma Smidt, dienstbode, Julianastraat 24r. naar Leiden, Plantsoen 43. Johanna C. Kool, dienstbode, Noordeinde 50 naar Zui len, Amster. Straatweg 589. Maria Claas- sen, dienstbode, Noordeinde 2, naar Uit hoorn bij J. de Jong. Willem Bastmeljer, broodbakkersknecht, Dorpsstraat 64, naar Bern. Waerd O.Z. zij wed. Heimen. Kor- stiaan J. Bontekoe, Otweg 11, naar Reeu wijk, Randenburg bij M. Spruit. BOSKOOP Vrouwenbond. Woensdag j.l. werd door de afd. D. R. K. Vr. alhier haar jaar- ljjksche feestavond gehouden. Des morgens was een H. Mis tot inten tie der leden opgedragen, met algemeene H .Communie, des avonds om 7 uur feeste lijke bijeenkomst in het R.K. Verenigings gebouw. De voorz., mevr. ^amrebakkerde Jong, heette alle aanwezigen, plm. 215, hartelijk welkom en opende op de gebruikelijke wijze. Hierna werd allen, onder piano-begelei ding, „Roomsche Blijdschap" gezongen. Vervolgens werd door den zeereerw. geestel. adv., pastoor G. Taaimans, een hartelijk woord tot bestuur en leden ge sproken. Zijneerw. wenschte -ülen een ge- zelligen feestavond en was van meening. dat het in deze moeilijke tijden voorzeker op zijn plaats is, dat juist de vrouwen eens een echt gezellige feestavond hebben. Voorts spoorde spr. allen aan toch vooral troost te zoeken, waar deze is te vinden, n.l. in onzen godsdienst Ook werden de mooie onderafd. .Hulp in de Huishouding" en „St. Elisabethvereeniging" warm door zijneerw. in de gunst der leden aanbevo len. Hierna was de beurt am de tooneelclub „Klimop", om den verdeden avond op te luisteren, waarin zij bijzonder slaafde. Beiden stukken: .Overwonnen" én „Polka haar", werden vlot en goed gespeeld n vielen zeer in den smaak der aanwezigen, die dezen avond dan ook eens recht harte lijk konden lachen. In de pauze werd als verrassing nogmaals opgevoerd, het reeds eerder gespeeld, zangstukje „De vrijster- FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Enjelsrii van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 11) „Het is eenigszins moeilijk om een deli cate aangelegenheid als deze door de tele foon te behandelen. Malr mag ik u er mis schien aan herinneren, dat de bedoelde dame nadere bloedverwanten heeft dan u?" „Zeker. De vraag is alken maar of zij wat voor haar doen. Geven zjj haar bijvoorbeeld een toelage? Kunt u mj uit eigen weten schap de verzekering geven, dat zy een toe lage van hen ontvangt?" „Dat is heel lastig, SirJJohn." John begreep, dat hij Van tactiek moest veranderen; hij was knapjes op weg den ouden heer tegen zich in het harnas te ja gen en dat was wel het fyatste, wat hij be geerde. Toen hij weer sprak, was het dan ook op heel anderen toon. „Het is volstrekt mijn bedoeling niet om mij op te dringen, of onl±scheiden te zijn, mijnheer Carruthers. Maar ik had gedacht, dat, als er geen maatregelen waren getrof fen, deze misschien uit dj oude familiebe zittingen zouden kunnen' bestreden wor den." „Dat is heel edelmeodig van u, Sir Jhon en ik weet niet zoo direct wat ik daarop zeggen moet. Ik zou namehs u het aanbod kunnen doen, maar het lijkt mij niet waar schijnlijk, dat het zou wirden geaccep teerd. Misschien wilt u zoo goed zijn my op kantoor te komen opzoeken als ik terug ben." John klemde zijn kaken op elkaar. Een maand uitstel?" „Waarom kan ik mijn nichtje niet te spreken krijgen?" protesteerde hij. „Waar is zij?" Hij hoorde dat mr. Carruthers kuchte. „Ik ben bang weer een kuch. „ik ben bang, dat dat onmogelijk is. Maar ik hoor van mijn neef, dat er een andere da me is, die erg graag kennis met u wil ma ken mevrouw Courtney. Ze heeft een flat in Queen's Gate.het nummer weet ik niet uit mijn hoofd. Lewis heeft haar vanmiddag gesproken en ze zei buitenge woon verlangend te zijn om u te ontmoe ten. Ze heeft hem zelfs gezegd u te vragen haar een bezoek te komen brengen. Ze is nogal heerschzuchtig, maar overigens een bijzonder charmante vrouw en een relatie van de familie." „Goed, ik zal haar opzoeken. Neen juf frouw, breekt u het gesprek niet af. Bent u daar nog, mijnheer Carruthers? Ja? Kunt u mij misschien zeggen of mijn nichtje ziek is?" „Niet dat ik weet." „Is zij buitenslands?" „Ik kan het u werkelijk niet zeggen."z „Weet u waar zij is?" Een lange pauze. Toen ze mr. Carruthers langzaam: „Ja, ik -weet het." „U wéét het. „Ja." En opeens was de verbinding verbro ken. John bleef een oogenblik verbijsterd met den hoorn aan het oor staan. Maar weldra kwam hij tot het besef van de werkelijk heid terug, hing hem op en verliet de cel. In zijn zitkamer te Horsham draaide mr. Carruthers zich in zijn gemakkelijken stoel om en wendde zich met een lichtelijk ver stoord gezicht tot zijn neef. „Een tamelijk lastig jongmensch, die Sir John Waveney", merkte hij op. Lewis keek op van zijn courant. „In welk opzicht was hij lastig?" „Hij wil het adres van Anne Waveney hebben." „Ja, dat heb ik u gezegd. Is er een on overkomelijk bezwaar om het hem te ge ven?" „Ja, Lewis." Lewis Smith tuitte de lippen en liet een langgerekt gefluit hooren. „Hij is zoo vasthoudend als een terrier, m'n vriend John! Als hij zyn zinnen op iets heefi gezet, is hij, met al zijn beminnelijke wellevendheid, de koppigste kerel, dien ik ooit ontmoet heb. Zoo ver ik hem ken, zal hij, als hij dat adres per se wil gewaar worden, niet rusten, voor hij het weet." Mr. Carruthers kuchte ontstemd. „Ik heb er met de meeste klem op aan gedrongen, dat hij de heele zaak zou laten rusten. Dat heb je gehoord. Hij schtfnt met een of ander idee rond te loopen om haar een toelage uit de middelen van het landgoed toe te kennen en er zal voor mij niets anders opzitten dan dat aanbod over te brengen. Dat is alles goed en wel, maar wat persoonlijke toenad ring betreft, heb ik de sterkst mogelijke redenen om hem van plannen in die richting af te brengen. En ik reken er op, 'dat jij hetzelfde zult doen." „Kunt u mij niet vertellen waarom?" „Tot myn spijt niet. Je zult genoegen moeten nemen met mijn uitdrukkelijke verklaring, dat die jongeman verstandig doet, de gedachte om zyn nichtje te spre ken te laten varen." „Als hij die gedachte heeft en alles wijst er op, dat dit hst geval is zullen we niet veel succes bij hem hebben met ons advies!" „Maar hy zal toch wel een duidelijke wenk verstaan,", meende de oude heer ge prikkeld. „Dat zullen we dienen af te wachten", verklaarde Lewis Smith op een toon van berusting, „maar voorloopig geef ik nog geen stuiver voor die kans. Ik heb u ge zegd hoe hij is." VII. John had een invitatie voor een diner dien avond. Zijn gasthesr was de uitgever, die de publicatie bezorgd had van het boek van Peterson, wiens tochtgenoot en trouwe hulp de jonge Waveney was geweest. Het gezelschap bestond uitsluitend uit heeren en John had geen van hen ooit te voren ontmoet. Het tafelgesprek liep over Peter son, over wetenschappelijke onderwerpen en over verre, wilde streken, waar zelden een ontdekkingsreiziger den voet had ge zet. Na het diner kwam een kleine man met een baard en een glimmenden, kalen sche del op John af. „Mijn naam is Fossick-Yates", deelde hij mede, „Frederik Fossick-Yates. Zegt die naam u iets" John gaf niet direct antwoord; hy moest tijd winnen. Ongetwijfeld had de naam een bekenden klank, maar al was zijn leven er mee gemoeid geweest, dan had hij op dit moment niet kunnen zeggen waar en in welk verband hij hem gehoord had. De kleine man hield het hoofd op zy en Kalundborg, 1281 m. 11.201.20 Uit „Ritz": A. Nielsen en zijn orkest. I. d. pauze: Schooluitzending. I.502.20 GramofoonpL 2.504.50 Omroeporkest o. L v. Grön dahl. 7.20 Concert. 8.2010.30 Vroolijk gevar. progr. m. m. v. L. Preil's Instrumentaal ensemble, en V Fischer (piano). 10.30 GramofoonpL 10.4511.50 Moderne dansmuziek door L. Preil en zyn orkest. Langenberg, 456 m. 5.25, 6.35 en 10.50 GramofoonpL II.20 Orkestconcert o. L v. Erpenbach. 12.55 GramofoonpL 3.20 Orkestconcert o. L v. Wilde. 5.50 Accordeon-concert. 6.20 Omroeporkest, -koor en solisten o. 1. v. Dr. H. Engler. 7.30 Carnevaisprogramma o. 1. v. Ba urn- gar ten. lü.uu GramofoonpL 10.20 Gevar. progr. 11.20—1.20 Concert Rome, 421 m. 8.10 Opera-uitzending. Brussel 322 en 484 meter. 322 M.: 12.20 Populair concert 1.30 Omro&pKleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.2U Omroeporkest o. L v. André. 6.20 GramoioonpL 6.bü Omioepkiemorkest o. L v. Leemans. 7.50 „Der Kcsenkavaiier', opera van R. Strauss. Na axioop: Dansmuziek. 484 M.: 12.20 OmroepxleinorKest o. L v. Leemans. I.30 ropulair concert 5.20 Dansmuziek. 6.35 Zangvoordracht 6.50 Gramofoonpl. 8.2U Omroeporkest o. L v. F. André. 10.3012.20 Dansmuziek uit Antwerpen. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Kernspreuk, berichten. 7.30 Militair concert 9.20 Benemen. 9.<*5 Sponpraatje. 10.05 Weeroericht 10.20 Bericht over het Intern. Ber- lynscn Ruitertournooi. 10.3511.50 Feest v. d. Vereen, der Ber- lynsche Pers. GcmeenteL.k R- "io Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.2014.20 Brussel VL 14.20—17.20 Kalundborg. 17.2019.20 Brussel VL 19.2022.50 Raaio Suisse Romande. 22.50afloop Deutschl-sender. 4e Programma. 9.5011.50 Parys Radio. II.5012.20 Kaïunaoorg. 12.2014.50 Daventry. 14.5016.35 Midland Reg. 16.3517.35 Daventry. 17.35—19.00 North. Reg. 19.U0—19.30 Weenen. 19.3020.20 Warschau. 20.20afloop Daventry. secretaris en H. Mol, penningmeester. 3ij zijn vertrek in 1912 uit de gemeente werd de heer Dingemans opgevolgd door den heer J. H. Battenberg. In 1919 weid besloten het centraal be stuur op te heffen en zetten beide vereeni- gingen geheel gescheiden van elkaar hün bestaan voort. Het aantal leden bedraagt thans 281. "h de afgesloten kwarteeuw werden door be stuur of leden rond 500 vergaderingen e- houden, wat tevens aantoont hoeveel offers en zorgen het voortbestaan hebben geëischt doch waarnaast met te meer voldoening mag worden teruggezien op den grooten weldaad in zoo tallooze gezinnen bij ziekte door de vereeniging verschaft. keek hem vol verwachting aan; zijn ronde, heldere, eenigszins uitpuilende oogen de den denken aan de oogen van een vogeL die een worm beloert. En vóór John's aar zeling pijnlijk werd, maakte de heer Fos- sick-Yater er een einde aan. „Ik schreef Peterson herhaaldelijk. Ver scheidene brieven heb ik hem geschreven., dat zal nu een jaar of drie gelsden zijn." In John's geest begon de heugenis te schemeren aan een zeer hardnekkig brief schrijver. die zijn weldoener en metgezel had bestookt met brief na brief, volge propt met pietepeuterige bijzonderheden over variaties in de typen Europeesche slangen. „Ja zeker, ik herinner het my", ant woordde de jongeman. „Aha! Mag ik dan misschien vragen of Peterson iets aan myn opmerkingen heeft gehad?" „Van eenige heeft hij gebruik gemaakt. in het zesde hoofdstuk, meen ik. En ver derop nog in een noot." De heer Fossick-Yater straalde en glom van voldoening. Hij trok een van zijn man chetten te voorschijn en maakte er met zijn gouden potlood in kriebelschrift een snel le notitie op. „Aha! Het zesde hoofdstuk, zegt u? En een noot? Ik ben u buitengewoon dank baar. Sir John. U herinnert u waarschijn lijk niet welke van mijn gegevens...." „Neen, niet allemaal. Maar ik weet toe vallig nog wel wat mr. Peterson in de be wuste noot vermeld heeft. Die handelt over de door u opgemerkte adder, die een bijna witte streep op den rug had inplaats van een zwarte." (Wordt vervolgd1

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11