DONDERDAG 1 FEBRUARI 19J* DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 LUCHTVAART Russische stratosfeerbaiion neergestort. ALLE INZITTENDEN GEDOOD. TRAGISCH EINDE VAN EEN RECORDVLUCHT. Alle instrumenten vernield. De Russische stratosfeer ballon „Ossoa viachim" die eergisteren een hoogte-record bereikt had en met verschillende kostbare •wetenschappelijke gegevens de daling naar de aarde had ondernemen, is bij het lan den verongelukt. Een Reuter-telegram uit Moskou meldt, dat volgens een ooggetuige de gondel van de „Ossoaviachim" door een windvlaag is losgerukt tijden den val van den ballon. De lijken van de inzittenden zijn deerlijk verminkt, terwijl alle instrumenten en an dere voorwerpen in de gondel vernield zijn. Op bevel van den chef van de Russische militaire en burgerlijke luchtvloot zijn ver scheidene vliegtuigen gisteren naar de plaats, waar het ongeval heeft plaats ge had, gestart, om nadere inlichtingen in te winnen. Voor zoover totdusver werd medege deeld, is de ballon in den nacht van Dins dag op Woensdag neergekomen. Naar het Tass-agentschap meldt, is op 't congres der communistische partij officieel mededeeling gedaan, dat de stratosfeerbai ion „Ossoaviachim" neergestort en verplet terd is, acht kilometer ten zuiden van een station van den MoskouKazanspoorweg. Het stoffelijk overschot van de drie luchtvaarders zal op het Roode Plein bij het Kremlin ter aarde worden besteld. Het ongeluk is Dinsdagavond om kwart over acht gebeurd. Wanneer de ballon gebouwd werd. De correspondent van de „Times" -te Riga deelt de volgende interessante bijzon derheden mede over de constructie van den verongelukten stratosfeerbaiion en over de plannen, welke de stratosfeervaarders had den gemaakt: Met het ontwerp van de „Ossoaviachim" werd reeds twee jaar geleden aan aanvang gemaakt en mét de uitvoering er van werd begonnen in Februari van het vorig jaar. Met den bouw van den ballon was men reeds in October gereed maar wegens de slechte weersomstandigheden werd de vlucht toen telkens weer opnieuw uitge steld. Dinsdag j.l. echter besloot men ter gelegenheid van het communistisch partij congres, dat zooals men weet op het oogen- blik in het Kremlin te Moskou gehouden wordt, den reeds zoo lang voorbereiden tocht te -ondernemen. Om negen uur Dinsdagmorgen was de „Ossoaviachim" naar de stratosfeer ge start en om twaalf uur 's middags had hij reeds een hoogte bereikt van een en twin tig kilometer. Hij was dus reeds twee kilo meter hooger gestegen dan de „U. S. S. R." het vorig jaar. Gedurende de vlucht was de ballon voortdurende uitgenomen eenige korte tusschenpoozen in radiotelegrafische verbinding geweest met de aarde. Deze verbinding was zelfs zoo goed geweest, dat de door de bemanning van de „Ossovia- chim" uitgezonden telegrammen het identificatieteeken was „Sirius" ook ver buiten de grenzen van sovjet-Rusland wer den opgevangen. Overeenkomstig het oorspronkelijke pro gram had de ballon, nadat hij zijn maxi mum-hoogte had bereikt, nog vijf a .zes uur in de stratosfeer moeten blijven. De duur van de geheele vlucht, stijgen en da len inbegrepen, was vastgesteld op tien uur. De bemanning van den ballon bestond uit den piloot, Fedosseenko, den ingenieur Wasenko, en een student van het Physio- technisch instituut van Leningrad, Oesys- kin. Drie andere ingenieurs, Kirpitsjni- kow. Chertwoskij en Joelewitsj, die mede de ballon hadden ontworpen, leidden de vlucht van de aarde af. De ballon was gebouwd op kosten van de bekende sovjet-Russische maatschappij voor luchtvaart en chemische oorlogvoe ring „Ossoaviachim" en was ook daarnaar genoemd. Gemeten van den top tot aan de schokbrekers onder de gondel, had het ge vaarte een hoogte van ruim vier en vijftig meter. Bij volledige vulling bedroeg de doorsnede ongeveer veertig meter, terwijl de inhoud vijf en twintig duizend kubieke meter bedroeg. Het totale gewicht van den ballon was, met inbegrip van de instrumenten, twee duizend kilogram. Het geraamte was vervaardigd van roest vrij anti-magnetisch staal en in de gondel bevonden zich zes met glas afgesloten ope ningen en een periscoop. Aan boord bevonden zich dertig instru menten, o.a. ook ëenige speciale fototoestel len, waarmede verschillende proeven zou den worden genomen. Ten slotte zij nog vermeld, dat de uitlaatklep functioneerde door middel van een touw, dat door een met kwik gevulde buis liep, en dat de bal last uit fijne looden hagelkorreltjes be stond. Het oorspronkelijke plan was, dat de „Ossoviachim" na den tocht van Dinsdag, velke op zoo tragische wijze eindigde, nog jen aantal vluchten zou maken, waarvan het hoofddoel de bestudeering der cosmi- sche stralen zijn moest. Het verloop van de vlucht. Het Berliner Tageblatt publiceert de volgende bijzondereheden over het verloop van de vlucht van de „Ossoaviachim" of „Sirius": Na Dinsdagmorgen tegen twaalf uur een hoogte van 20.000 meter te hebben be reikt, dreef de stratosfeer-ballon langzaam in de richting van Kazan. Tegen een uur deelde de bemanning mede, dat zij van plan was om 's middags tegen vier uur te dalen. Aan boord was alles wel. De wetenschappelijke werkzaam heden konden precies volgens het program worden verricht, om drie minuten voor een had de „Ossoviachim" een hoogte van twe? en twintig kilometer bereikt. Nadat de radioverbinding daarna een half uur verbroken was geweest, deelden de stratosfeervaarders mede, dat de ballon nu aan het dalen was. Vanuit de gondel hield prof. Fedosseen ko (Fedassejenko) Dinsdagmiddag een korte radiotoespraak, waarin hij a.s. ver telde, dat zij op 15000 meter hoogte met een hevigen storm te kampen hadden ge had. Toen zij echter hooger stegen werd het volkomen rustig. Prof. Fedosseenko deelde toen verder mede, dat het in zijn bedoeling lag, om, als zich geen onver wachte incidenten voordeden, tot een hoogte van dertig kilometer te stijgen. Hij zeide belangrijke ontdekkingen te hebben gedaan op het gebied der cosmische stra len en omtrent de optische eigenschappen van de stratosfeer. Vermelding verdient nog, dat de stra- tosfeervlucht van de „Ossoaviachim" ook militaire doeleinden had. Aan boord van de gondel bevonden zich namelijk een licht kanon, waarmede men vanuit de stra tosfeer schietproeven wilde nemen. Of schoon men, nu alle instrumenten vernie tigd zijn en ook de stratisfeervaarders zelf zijn omgekomen, de resultaten van de ze proeven nooit zal vernemen, vermoedt men, dat de wetenschappelijke resultaten van de vlucht, ook indien zij geslaagd zou zijn, toch geheim zouden zijn gehouden, daar de sovjet-rgeering met dezen tocht zeer geheimzinnige bedoelingen schijnt te hebben gehad. UIT DE OMGEVING LISSE. Mr. de Korte spreekt voor de K. J. M. V. In de groote zaal van het Ho iel „De Nachtegaal" hield de WelEdelgestren ge heer mr. de Korte de eerste der drie le zingen over de groote politieke voorlich tingsactie, die in iedere K. J. M. V.-afdec- ling gehouden wordt, en reeds in vele plaatsen een ongekend enthousiasme heeft opgewekt. Nu steeds meer en meer gaat blijken, dat een katholiek niet mede mag werken aan een fascistische beweging, res teert er slechts één consequentie, n.l. de bestrijding er van en de strijd voor Katho lieke eenheid. Het is juist de K. J. M. V., die deze actie in Nederland inzet. De voorz., de heer W. Floor, opende met een welkomstwoord. Vervolgens was het woord aan mr. de Korte, die een zeer in teressante beschouwing hield. Een verslag daarvan werd reeds gepubliceerd toen mr. de Korte eenzelfde cursus te Sassenheim hield. Pluimvee- en Konijnensportvereeniging. Gisteravond hield de Pluimvee- en Ko nijnensportvereeniging hare 14e jaarverga dering in de zaal van „De Vereeniging" on der presidium van den heer W. F. Daudeij. De opkomst was, als gewoonlijk, goed. De voorzitter heette allen welkom en zeide, een terugblik werpend op 't afgeloopen jaar, dat het ledental zich in stijgende lijn bevindt. De gehouden tentoonstelling is schitterend geslaagd, waarvoor hij een bij zonder woord van dank bracht aan den ijverigen secr.-penningm., den heer K. Bouma, doch ook de inzenders kregen een woord van lof. Spreker eindigde met de mededeeling, dat hij zich genoodzaakt ziet voor zijn functie te bedanken. De notulen werden geiezen en vastgesteld.-Een viertal nieuwe leden werden tot de vereeniging toegelaten. De secretaris bracht hierna een mooi gestyleerd en zakelijk jaarverslag uit, waarvoor de voorzitter hem dank bracht. Uit het finantieel verslag van den penningmeester bleek, dat was ontvangen 999.89 tegen een uitgave van 430.03, aj- zoo een kassaldo van 589.86. Uit het fi nantieel verslag van de Veilingen bleek, dat was ontvangen 107.24 en uitgegeven 72.42, alzoo een saldo van 35.82. Uit het verslag van de tentoonstelling bleek, dat naast een ontvangst van 1638.67 een uit gave viel te boeken van 1627.54, alzoo een overschot van 11.13. Hierbij zij aangestipt dat 200.van de afdeelingskas is ge leend, zoodat de tentoonstelling feitelijk sloot met een tekort. Tot verificateurs wer den benoemd de heeren P. v. d. Wel en VV. v. d. Reep. In het bestuur waren aftredend de heeren A. de Wit, N. Dol en A. Polla. Met groote meerderheid werden allen her kozen. Alsnu was aan de orde de verkie zing van een voorzitter. Op den aftredende werd drang uitgeoefend aan te blijven, waarop de voorzitter de redenen tot zijn heengaan uiteenzette. Na een verwarde discussie van ruim een uur, waarbij ten slotte nog niets duidelijk werd opgelost, ging men over tot stemming. De uitslag was, dat den heer Daudey toch weer werd gekozen en zijn benoeming weer voor één jaar aannam. Op voorstel van een der le den kreeg het bestuur machtiging den voorzitter en secretaris een gratificatie te verstrekken. Na ronvraag en verloting volgde sluiting. NOORDWIJKERHOUT „St. Barbara" Vereeniging. In het café „De Zwaan" hield de „St. Barbarra Ver eeniging" alhier een goed bezochte verga dering. De voorz., de heer H. Zwaan, open de de vergadering met den chr. groet, heet te alle aanwezigen hartelijk welkom en wenschte hun een gelukkig en zalig nieuwjaar toe. Hij sprak de hoop uit, dat 1934 een beter jaar moge zijn, dan 1933 geweest is. Hierna kwam aan de orde punt 2 van de agenda, n.l. voorlezing der notu len. Deze werden door den secretaris, den heer C. v. d. Klauw voorgelezen, en hierna onveranderd vastgesteld. Daarna had de installatie plaats van een aantal nieuwe leden. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de nieuwe leden goede propagandisten voor de vereeniging zullen zijn. Bij punt 3 van de agenda bracht de penningmeester, de heer J. A. van Gijlswijk een verslag uit over den toestand van de ka^ in het afge loopen jaar. De inkomsten hadden bedra gen 754.14. De uitgaven 784.56. Een na- deelig saldo dus van ƒ30.42. Op 31 Decem ber 1933 was in de kas der vereeniging aanwezig ƒ409.51. De controle-commissie van de kas en de boeken van den penning meester, bestaande uit de heeren Kaptein en Van der Voort, verklaarde bij monde van den heer van der Voort, dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. De voorz. bracht een woord van dank aan de commissie, voor de moeite, die zij zich ge troost heeft, en aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer. De controle commissie van den RJC. Volksbond zal het volgend jaar de kas controleeren. Bij punt 4 van de agenda deelde de voor zitter mede, dat in het afgeloopen jaar door de vereeniging werden ter aarde besteld 14 niet-leden, 6 leden en 7 kinderen. Gelukkig was het sterfte-cijfer in 1933 niet groot. Vervolgens kwam aan de orde punt 5 van de agenda, n.l. bestuursverkiezing. Bij en kele candidaatstelling werden de volgende bestuursleden herkozen: C. van der Klauw, C. S. van Voort, J. van der Putten en Jac. Nulkes. De voorzitter feliciteerde de hee ren met hun herbenoeming. Bij punt 6 van de agenda werd besloten het draagloon te houden op dat van 1933. Bij de rondvraag drong de voorzitter van den R.K. Volksbond aan om vooral propa ganda te maken voor de vereeniging in de St. Victor-parochie, daar het ledental in die parochie te klein is. Ook feliciteerde deze voorzitter de opnieuw gekozen bestuurs leden met hun herbenoeming. Hij sprak de hoop uit, dat ieder lid 'n propagandist voor de vereeniging zal zijn en blijven. Hierna volgde sluiting van de vergadering onder dankzegging van den voorzitter voor de goede opkomst en vpor de zakelijke af werking en aangename discussies. Alles is gedaan in het belang van de vereeniging Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat in 1934 nog minder leden grafwaarts zullen wor den gedragen dan in 1933. Het is wel niet in het belang van de financiën van de ver eeniging, maar wel in het belang van de leden. De vergadering werd met den chr. groet gesloten, waarna de verloting plaats had van 50 worsten, ieder lid kreeg een vrij lot. De verloting viel zeer in den smaak van de leden. Auto-ongeval minder goed afgeloopen. Het auto-ongeval, waarvan wij melding maakten in dit blad van Woensdag, is minder goed afgeloopen, dan het zich aan vankelijk liet aanzien. In het academisch ziekenhuis te Leiden, waar men den melk knecht J.B., die tegen de auto met zijn fiets botste, heeft onderzocht, constateer de men inwendige kneuzingen. B. zal voor- loopig 14 dagen het bed moeten houden. ROELOFARENDSVEEN Uitvoeringen R.K. S.V. „D.O.S." De jaarlijksche uitvoeringen behooren weer tot het verleden en het mag gezegd worden, het bestuur heeft eer van zijn werk gehad. Drie avonden trok de Tooneelclub een vol le zaal en zulks met reden. Drie avonden hamerde de voorzitter van D.O.S. op hetzelfde aambeeld, waarbij hij vooral de ouders verzocht hun jongens als junior-lid te laten inschrijven. De heer Van Ruiten hield tijdens de pauze een gloedvolle speech, waarin hij vooral het bezoeken der wedstrijden aan beval. Zoovelen komen wel op de uitvoe ringen, doch niet bij de wedstrijden. Laten zij zich daar ook eens laten zien. Ook de trainer, de heer Schouten, die onder applaus het tooneel betrad, richtte het woord tot de aanwezigen en gaf vele leerrijke aanwijzingen. De laatste avond waren tegenwoordig - de geestel. adviseur, de weleerw. heer kap. Meerboer en de' di recteur van het Patronaat de weleerw. heer kap. Buis. Het tooneel stond onder de uitstekende leiding van den heer W. P. van Ruiten, terwijl de Accordeonnisten de Gebr. Turk het muzikale gedeelte op uitmuntende wijze verzorgden. Schoorsteenbrandje. Woensdagavond ontstond brand in de schoorsteen van een der woningen van de woningbouwvereeni- ging „Alkemade", bewoond door Th. v. d. Hoorn. Door spoedig ingrijpen kon de brand spoedig' worden gebluscht en erger worden voorkomen. SASSENHEIM. Ziekenzorg. Gisteravond hield de R.K. Vereeniging „Ziekenzorg" een ledenverga dering in het K.S.A.-gebouw. De opkomst bij deze vergadering is, hoewel niet slecht, toch te gering, wan' van een vereeniging van circa 1700 leden, waren tooh slechts 57 aanwezig. De voorzitter, de heer E. Franken, opende met een welkomstwoord en betreurde de slechte opkomst. Spreker memoreerde, dat de uitgaven dit jaar niet zoo groot zijn ge weest als de voorgaande jaren, daar vaart de kas wel bij. De notulen werden onveranderd vastge steld. Alsnu werd behandeld het finantieel overzicht van 1933 en het rapport van de controleurs. Door den kassier, den heer C. J. Hubers, werd een gespecificeerd verslag uitgebracht, van den stand der balans, baten en lasten waaruit we vermelden dat de balans sloot met een bedrag van 4897.93 op 31 Dec. 1933, tegen 4232.03 m 1932. De baten en lasten sluiten met een be drag van 5871.02 tegen 5859.35 in 1932. De totale uitkeening aan ziekenhuizen be draagt voor 1933 f 4051.tegen 3838.50 in 1932. Voor vervoer in 1933 is besteed 102.20 tegen 46.75 in 1932. Het voor- deelig saldo in 1933 bedraagt 661.97; kon worden toegevoegd bij de reserve. Aan contributie is ontvangen 5683. aan begunstigers 36.50, aan intrest 151.20. De achterstallige contributie bedroeg op 31 Dec. 1933 132.80 waarvan vermoedelijk nog een gedeelte zal worden ontvangen. Voor vervoer in 13 gevallen werd uitge keerd 102.20. Voor hoogtezon in 2 geval len werd uitbetaald 21.60. yit een staat van de ziekenverpleging vermelden we het aantal ligdagen en ge vallen, alwaar zijn behandeld in het St. Eli sabeth Ziekenhuis 26 gevallen met 615 lig dagen uitgekeerd 1537.50; Acad. Zieken huis 28 gevallen 634 ligdagen bedrag 1292.50; St. Bemardus 23 gevallen 414 lig dagen bedrag 848.50; Maria-Stichting Haarlem 4 gevallen 88 ligdagen .197.50; Gynaecologische Kliniek Leiden 2 gevallen 41 dagen 102.20; Anna Kliniek Leiden 2 gevallen 29 dagen 72.50. In totaal 85 gevallen met 1821 ligdagen tegen 73 gevallen met 1542 ligdagen in 1932. De uitkeering was gemiddeld 2. per dag. De totale ontvangsten vanaf de oprich ting 1923 tot en met 1933 bedragen 50.694.76; de totale uitgaven 45.932.51. De reserves gedurende de tien jaren zijn totaal 4762.25. Deze bedroegen in 1932 4100.28, een vermeerdering dus van 661.97. De voorzitter sprak een woord van dank aan den heer Hubars voor het nauwkeurig en helder overzicht, dat werd gevolgd door een rapport van den heer Slingerland, welke een woord van lof bracht voor de correcte boekhouding. De heer Franken dankte den heer Slin gerland voor diens uitgebracht rapport. Hierna werd met goedvinden van de ver gadering een consumptie aangeboden, welke natuurlijk dankbaar werd aanvaard. De heer Franken deelde mede, dat de St. Elisabethspenning een vereen, op zioh- zelf is. Het bestuur heeft verzocht om een afgevaardigde te zenden, welke bericht van verhindering heeft gezonden. Over dit onderwerp werd eenige discus sie gevoerd. Het bestuur besloot met de belofte zich te zullen verstaan met het be stuur der St. ELisabethpenning om verder overleg te plegen, of een verslag te krijgen over d-e finantiën. Alsnu werd door dan secretaris een keu rig uitgebreid jaarverslag uitgebracht, waaruit blijkt, dat ondanks de crisis de vereeniging kerngezond is. Verder, dat in 1933 aan alle verplichtingen werd voldaan. Ondanks de slechte toestand viel over de contributie niet te klagen. Het ledental bleef in 1933 stationnair. Het verschenen jaar is een jaar van omvangrijk werk. Voor dit mooie overzicht werd door den voor zitter een dankwoord uitgesproken. De voorzitter bracht nogmaals in herin nering, dat voor het krijgen van attesten de kaarten steeds moeten worden meege bracht. Ook besprak hij de ijver van den bode, wiens toewijding door de vergadering met een applaus werd beloond. Als mededeeling werd bekend gemaakt, dat het bestuur enkele onderhandelingeen heeft gevoerd. Het is niet mogelijk de ta rieven bij het Rijk verlaagd te krijgen. Dus het bedrag van 2.50 op 2.te bren gen was niet mogelijk. Alsnu werd de rondvraag aan de orde ge steld, waarvan we vermelden, dat op ver zoek volgend jaar de vergadering later zal plaats hebben. De bode dankt voor het vertrouwen van bestuur en leden en meent niets anders dan zijn plicht te hebben gedaan. Hij bespreekt de moeilijkheid in dezen tijd om de contri butie te innen en hoopt, dat dagenen die nog moeten betalen, dit ook zullen doen. Hierna sluiting. OUDEWETERING Tooneelvereenlgïng. Op Woensdag, 7 Februari a.s. geeft de R.K. Tooneelvereeni- ging „St. Theodulphus" haar Vastenavond uitvoering in hotel Van den Bosch. Het programma, dat enkele stukken van vroo- lijken aard vermeldt, waarborgt den be zoekers een gezelligen avond. Dinsdag kun nen de kinderen beneden 16 jaar de gene rale repetitie bezoeken. VOORHOUT. De St. Josephgezellen vieren feest. Dinsdagavond 7 uur precies opende de weleerw. heer Bakker, vice-praeses der Ge zellen deze goed bezochte bijeenkomst met een woord van welkom. Kapelaan Bakker zeide in z'n openings woord, dat de kerkelijke viering van dit feest in de Mei-maand zal plaats hebben. Tot slot wenscht spr. alle aanwezigen een avond toe van ontspanning en genot. Het doek werd gehaald, en al dadelijk viel ons het mooi verzorgde décor op, dat dank zij de medewerking van enkele in gezetenen er goed verzorgd uitzag. Zelden, neen nooit hebben we „Vader Kolping" of welke andere dilettantenver- eeniging ook, zoo schitterend een tooneel- spel zien vertolken als bij het stuk: „Heb ik m'n kind gedood?" Een speler in het bijzonder roemen zou hier voorwaar voor de beste criticus zelfs een moeilijke taak zijn. Alleen slechts willen we wijzen op de mooie opvoedkundige tendenz, die gele gen is in de rol van Jan Leijers, den fabri kant. Allen zonder uitzondering hebben voortreffelijk spel geleverd, dat we van „Vader Kolping" nooit eerder zoo gezien hadden. Een woord van hulde voor dit stuk is dan ook zeer zeker op zijn plaats. Tijdens de pauze w^as het woord aan den Patronaatsheer P. L. van der Hulst, om eenige mededeelingen te doen betreffende de spaarzin van de patronaats- en gezellen- leden. Hieruit bleek o.a., dat over 1933 was ingelegd totaal 1409.94, en terugbetaald 1938,78, terwijl de gekweekte rente bij de Boerenleenbank alhier de somma van 190,35 beliep. Totaal stond dus op 1 Jan. j.l. in ontvangst geboekt totaal 7208, 36 en in uitgaaf 1938.78, zoodat het saldo bedroeg 5269.58. Spr. bracht een woord van dank aan de ouders, die hunne kinderen in de gelegen heid hadden gesteld om te sparen, waar door dit resultaat is bereikt kunnen wor den. Ten slotte wekte spreker de jongens op, om voort te gaan op den ingeslagen weg en het voorbeeld te volgen van de 12 jon gens die een prijs in den vorm van een bij schrijving op hun boekje hebben mogen ontvangen voor hun veelvuldig sparen. Thans werd voor het voetlicht gebracht een komische klucht „De Proef", een aar dig stuk, dat ook vrij1 geestig werd weer gegeven, en tot slot van den avond werd ons te zien gegeven een revue, van het Patronaats- en Gezellenleven in Voor hout. Op waarlijk aardige wijze was deze re vue in elkaar gezet; ernst en luim wissel den zich bij tijd en wijle af, zoodat het geheel een pluim beteekent op den hoed van den schrijver. Volop hadden allen ge noten. Het laatste woord was aan kape laan Bakker, die allen een woord .vajj dank bracht die tot het welslagen van dezen feestavond hadden medegewerkt. Speciaal richtte hij z'n dankwoord tot de Gezellen en niet minder tot den regisseur, den heer Vlasveld Sr., die zich met zooveel moeite op dit werk telken jare wederom toelegt. Spr. bracht hem dan ook een woord van hulde voor de praestaties, die hedenavond door zijn toedoen zijn tot stand gebracht. Het slot was een herinnering aan het in eere herstelde H. Hartbeeld, dat wederom in het Parochiehuis staat opgesteld. Den heer Th. v. d. Hulst, die geheel belangloos het muzikale gedeelte op zich genomen had past hier toch zeker ook een woord van dank, want de humor, ook in de muziek moet er zijn. Hierna gingen allen zeer voldaan huis waarts. WASSENAAR. Draaiorgel aangereden. Op den Rijks straatweg by de v. d. Oudermeulenlaan werd het met een paard bespannen 'draai orgel van de Wed. R. uit den Haag aange reden door een driewielig motorrijtuig, be stuurd door R. uit den Haag. De bestuur der, die gewond werd doordat hij door de voorruit sloeg, werd door dr. X. verhon den. Het op hol geslagen paard kon docr den voerman gegrepen worden. Motorrij tuig, draaiorgel en de tuigage van het paard bekwamen schade. Proces-verbaal is opgemaakt. Geboren: Johanna Gerritje, d. van'G. BloemendalA. Wemeijer H'endrika, d. van L. de Jodoe en H. G. van Tricht Alida Geertruida, d. van W. C. de Haas en M. G, f Schipper. Ondertrouwd: C. Moerkerk en M. J. Hoogteijling H. van Laar en J. Nag- tegaal A. Jonkers en A. M. Hogendoorn H. A. van Oerle en M. F. J. van den Broek. Overleden: Cornelia Kouwenhoven 75 j., ongehuwd Dirk Willem Hartman 73 j„ weduwnaar van Johanna Handrina Morel Anna Böhm 22 j., ongehuwd Anna Maria Blok 85 j., echtgenoote van J an van Biezen Ernst Ferdinant Bircken- hauer 73 j., ongehuwd. Gevestigd: C. van Laere en vr., kellner uit Den Haag, Rijksstraatweg 360 W. Schaap en vr., N.-H., los werkman uit Katwijk, Katwijkscheweg 39 J. van den Arend en zn., N.-H. hofbeambte uit Voor burg, van Z. v. Nijeveltstr. 188 M. W. Peiger, R.-K. Dlsche hulp l d. huish., uit Munster, Eikenlaan 5 T. Post, G.-K., boerenknecht uit Oegstgeest, Persijnlaan 17 A. van der Veen, G.-K. dienstb. uit Leens, van Z. van Nijeveltstr. 34 Wed. H. W. Boale geb. G. Berkhuijsen, W.-H. uit Rheden, Schouwweg 72 R. H. van Ton- gerloo, N.-H. kinderjuffr. uit Den Haag, Buurtweg 93 R. J. van Zoelen en vr., R.-K. uit Den Haag, Laan van Koot 15 M. S. van Leeuwen, N.-H. kind er juffr. uit Den Haag, Korenlaan 9 J. W. Poodt R.-K.d.b. uit Oegstgeest, Bloemcamplaan 82 W. W. Diedricn, Ev. L. Dtsche uit Grosz Köris, Teylingerhorsllaan 4 K. S. de Graaff, G.-K. hulp i. d. huish. uit Den Haag, Schouwweg 107 J. Kwinkelenberg en gez., N.-H. chauffeur uit Den Haag, Gr. Haesebr.weg 4 A. Th. Schriever, R.-K. religieuse uit Boxmeer, Ridderlaan 1. Vertrokken: H. Wilkat naar Den Haag, Bazarstraat 44a K. Thissen naar Amsterdam, Cornelis Krusamanstraat 2 A. Kramer naar Hervest (Dl.) J. M. Slingerland naar Zoeterwoude, Weipoort B 31 J. Iloogenkamp en vr. naar Maga- land (N. O.-I.) J. D. Pigeaud naar Wee- nen, Neubaugasse 7 W. A. Saris naar Ned. O.-Indië P. van der Ham en gez. naar Den Haag, Brandtstraat 204 W. tl. Ileris naar Den Helder, Hotel Den Burgh A. Romeijn naar Arnhem, Vossenstraat 33 E. Auer naar Rijswijk, Z.-H., Huis ten Hoornkade 20 T. Finkeistein naar Palestina F. A. A. Derksen naar Den Haag, van Alkemadelaan 350 J. L. Bur- kens naar idem J. den Outer naar Rot terdam, Dorpsweg 12 H. J. B. Kuppers en vr. naar Juan des Pins Frankrijk H. W. O. de Bruyn naar Ned. O.-Indië C. P. Turnhout en gez. naar Voorhout, Toren- laan S. A. Versteegt naar Harmeien, Rijksweg 149 W. Mur naar idem J. M. Goedemans naar Heiloo, St. Wiliibror- dusstichting C. P. Heijnis naar 's-Gra- venzande, Monsterscheweg 51 C. G. Kerkvliet naar Lisse, Poelpolder 4 M. Rödiger naar Den Haag, Rijnstraat 38.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9