WOENSDAG 31 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 ningmeester, die speciaal is belast met de werkloozen-administratie. Uit de bonds- werkloozenkas was aan de werklooze le den uitbetaald ƒ8.657.12. Door bemiddeling van den crisissteun was er uitbetaald 22.787.38, voor een kerstgave 180. De heer H. Sauzier bracht namens kas- nazieners verslag uit; men had kas en boe ken in goed orde bevonden en bracht dank aan de beide penningmeesters voor hun accuraat behegr. Tot kasnazieners voor 1934 werden benoemd P. Schouten en J. Bonte. De bestuursvergadering gaf volgend resultaat; herkozen werden de heeren: J. Giezen, F. van Hees, Q. de Graaf en C. de Groot. Gekozen L. P. Hakkaart. Tot voor zitter werd gekozen de heer J. Giezen. De voorz. dankte voor het vertrouwen in hem en zijn mede-bestuurders gesteld en hoopte ook in den heer L. P. Hakkaart, als nieuw- gekozene, een actief bestuurslid te zien. Na een verloting van één vrijkaart voor de a s. retraite te Noordwijkerhout volg de v.sn korte rondvraag, waarna sluiting op de gebruikelijke wijze. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Industrie. De fa. D. Joh. Boot N.V. Motorenfabriek „De Industrie" alhier, heeft de volgende opdrachten verkregen: een 1 cil. 20 22 P.K. verticale viertact cómpres- sorlooze „Industrie" Dieselmotor voor be maling der Dijkspolder te Poeldijk. Een dito 2 cil. 60/66 P.K. voor de N.V. Veekoe- kenfabriék „De Leerhoeve" alhier. Een dito 1 cil. 20 22 P.K. voor de timmerfa briek van de fa. Mosselman en Korteweg te Ooltgensplaat. NIEUWVEEN G. Wolf t Zondag j.l. is na een langdurig ziekbed te Lichtenvoorde overleden, de heer G. Wolf, stationschef aldaar. Het verscheiden van den heer Wolf zal ook door velen in Nieuwveen met weemoed vernomen wor den. Ruim tien jaren was de ontslapene chef van het station Nieuwveen en genoot vélër achting. Tijdens zijn verblijf alhier Was de heer Wolf ontvanger en ouderling der Ned. Herv. Kerk, benevens bestuurs lid van „Onderling Hulpbetoon". Dertigjarig ambtsjubileum dr. Nout. Gisteren herdacht dr. B. Nout in familie kring het heugelijk feit, dat hij zich vóór dertig jaar als arts in onze gemeente ves tigde. Wij weten ons de tolk van zeer velen, als we den dokter en zijn gezin van harte gelukwen6chen met dit gedenkwaardige ju bileum. Dr. Nout heeft zich immers in die jaren doen kennen niet enkel als kundig geneesheer, doch tevens als bekwaam en gezien vereenigingsman. Wij hopen, dat de jubilaris nog zeer vele jaren in uitste kende gezondheid in ons midden mag ver wijlen, den zieken van Nieuwveen en om geving ten zegen en tot bloei van 't plaat selijke vereenigingsleven. Personalia. Tot tijdelijk ambtenaar ter provinciale griffie te 's Gravenhage is benoemd de heer P. Wiertsema uit Alphen a. d. Rijn, die voordien werkzaam was als volontair ter gemeente-secretaris alhier. GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM (Berichten reeds geplaatst in oDze vorige oplage). BUITENLAND. HET NIEUWE FRANSCHE MINISTERIE. PARIJS, 30 Januari. (V. D.). Minis ter-president Daladier heeft de volledige ministerlijst samengesteld en zich met de onderstaande leden van zijn toekomstig ka binet naar het Elysée begeven om hen aan den president der republiek voor te stel len. Minister-president en buitenl. zaken Da- laclier (radicaal-socialist). Minister van justitie en vice-president van den ministerraad senator Penancier (radicaal socialist). Binnenlandsche Zaken: Frot (partij loos). Financiën en begrooting Piétri (links-re publikein). Nationale defensie en oorlog Fabry (re- publikeinsch centrum). Luchtvaart: Cot (radicaal-socialist). Marine: de Chappedelaine (links-radi caal). Koopvaardij:. Guy de Chambre (onafhan kelijke linkerzijde). Landbouw: Queuille (radicaal-socialist). Publieke Werken: Papanon (radicaal-so cialist). Posueryen: Bernier (radicaal-socialist). Volksgezondheid: Lisbonne: (radicaal-so cialist). Arbeid: Valadier (radicaal-socialist). Overzeesche bezittingen en koloniën Hen ri de Jouvenel. Handel: Mispler. Onderwijs: Ducos (radicaal-socialist). LAATSTE BERICHTEN ROOFOVERVAL TE AALSMEER. Gisterenavond omstreeks 9 uur heeft een indringer bij den zadelmaker Nuyt aan den Aalsmeerder dijk te Aalsmeer gepoogd zyn slag te slaan. De echtgenoote van N. was vroeg naar bed gegaan, doch was wakker geschrokken door het breken van een ruit. Plotseling werd de deur van de slaapka mer opengegooid en een gemaskerde man bedreigde haar met moord, indien zij alarm zou maken. Hoewel hevig geschrokken stoorde de vrouw zich niet aan dit bevel, trok de ramen open en schreeuwde luid keels om hulp. De indringer nam daarop ijlings de vlucht. De onverlaat had nog kans gezien een portemonnaie, waarin slechts weinig geld zat, mee te nemen. De politie stelde onmiddellijk een uitge breid onderzoek in, met het gevolg, dat men den vermoedelyken dader op het spoor is. Het onderzoek duurt voort. In de gisteren gehouden vergadering was de heer Hoogervorst afwezig wegens ziekte. De voorzitter spreekt na opening der ver gadering zijn beste wenschen uit voor 1934. Hij hoopt dat het onder God's zegen allen goed moge gaan; dat de ellende die we thans door moeten maken ons ten zegen moge zijn. Voorts deeit hij mede dat de toestand van den heer Hoogervorst zeer vooruitgaande is en dat hij, naar verwacht wordt, spoedig het ziekenhuis zal mogen verlaten. De heer Speelman dankt voor de goede wenschen. Wederkeerig wenschen wij U en Uw gezin alles goeds toe. Spr. heeft gele zen dat de perspectieven voor 1934 iets gunstiger zijn. H(j hoopt dat dit ook voor Sassenheim moge bewaarheid worden want er heerscht een benauwenis in onze ge meente die spoedig weggenomen moet wor den. De heer van Zonneveld betreurt het dat de notulen niet gereed zijn. Dit is op zijn zaohtst uitgedrukt een tekortkoming. Op een volgende vergadering geen discus sieeren over een vergadering die in Decem ber gehouden is. Spr. dringt er op aan dat de notulen alsnog zoo spoedig mogelijk toe gezonden zullen worden. De voorzitter zet uiteen dat de werkzaam heden der begrooting de notulen vertraagd hebben. Spoedig wordt toegezegd. Ingekomen stukken. Subsidie voor werkloozen- onderwijs. De Chr. Besturenbond deelt mede dat zij aan den Minister van Sociale Zaken een subsidie van 525.hebben gevraagd voor cursussen voor werkloozen. De heeren vra gen dit verzoek te willen steunen. De voorzitter zegt dat over de culitureele werking reeds dikwijls hier is gesproken, doch daar is het bij gebleven. Het werk moet bij voorkeur in het winterseizoen ge beuren, want in de zomer zijn er minder werkloozen. B. en W. vreezen dat in dit geval het beoogde doel niet zal bereikt wor den. Zij zijn bereid te verklaren dat Zij willen meewerken. De voorbereiding is te kort geweest. Hij aoht het wenschelijk dat in het najaar teruggekomen wordt. De heer van Breda wil niet wachten, daar 31 Januari de subsidie aangevraagd moet zijn, anders krijgt men niets. De heer Warnaar: De zaak is reeds lang voorbereid, de deelname is reeds bekend, al zullen er wel wat afvallen, dit geschied altijd.. Voor hem geldt de vraag: wat zijn de financieele gevolgen voor de gemeente? De voorzitter waardeert het dat het ver zoek er is, doch we aohten het gewensdht dat de werking algemeen is. Ook de Ka tholieke werkloozen moeten toegelaten kunnen worden. De heer van Breda: Het is voor d e werk loozen van Sassenheim, dus ook voor de Katholieke. De heer Bissehops z£gt dat deze zaak reeds meermalen bij de Katholieke organi saties besproken is, doch door gebrek aan middelen is het aohterwege gebleven. Het valt me tegen dat er aan de Kath. zijde niets van subsidie bekend was. Kan er niets voor vakkennis gedaan worden? Zijn oor deel is dat de aanvraag toch gedaan moet worden, dan kunnen we later wel zien hoe of wat. De heer Schrama: Het is nu voor de der de maal dat deze zaak hier ter sprake komt. Vorig jaar heb ik reeds in die richting ge wezen. vooral voor de bloemisfknechts. Hij acht vakonderwijs het eerst noodig, de vak ken lezen, schrijven enz. zijn niet zoo noo dig, al zijn ze gewensoht. Laten we trach ten dit te bereiken. Samenwerking is zeker gewenscht. Hij hoopt in ieder geval dat j volgend seizoen de zaak in orde zal komen. De heer Warnaar zegt dat de Chr. Bestu renbond geen verwijt treft, dat ze ons er op wijst dat de subsidie te krijgen is, doch ons treft het verwijt, dat w ij het niet wis ten en daardoor nalieten. De subsidie aanvraag zal worden ver zonden. Op voorstel van den voorzitter zal het Concordia en K.S.A.-oomité aange vuld worden met de heeren Bissehops, van Breda, en Schrama zich omtrent samen werking verstaan met de aanvragers. Punt 2. Verordening heffing en invorde ring 100 opc,enten Gemeentefondsbelasting voor het belastingjaar 1 Mei 1934 tot en met 30 April 1935. Goedgekeurd. Punt 3. Verhooging tegemoetkoming voor den heer M. G. M. Baggen als tijdelijk ambtenaar belast met werkloozenzorg. Na een korte discussie wordt ook dit voorstel goedgekeurd. Punt 4. Reclames havengeld. De heer M. Bakker, kistenfabrikant, alhier, verzoekt dat zijn schip gelijkgesteld wordt met die van de bloemisten, die slechts ƒ1.per jaar betalen; De heer van Breda wil het betreffende artikel wijzigen zoodat het tarief voor alle bedrijven gelijk wordt. De heer Bekebrede verzoekt in verband met de tijdsomstandigheden vrijstelling van havengeld voor zijn bokken (schepen) die hij verhuurt. Na korte bespreking worden beide ver zoeken afgewezen. Punt 5. Voorschotten Bijzondere Scholen. Deze voorsohotten worden toegestaan tot 80 pet. van de raming. Punt 6. Verzoek van het Bestuur der Christelijke Fröbelschool om te komen tot ruil harer school met de oude Openbare school op nader overeen te komen voor waarden. Over dit punt worden langdurige discus sies gevoerd. De voorzitter begint met te zeggen het is een geldkwestie. De heer Speelman vraagt naar het ad vies van B. en W. De voorzitter: Bij B .en W. is nog geen overeenstemming. Het geld domineert te veel. We mogen niet verzuimen in dezen tijd er uit te halen wat er in zit. Hoe denkt de Raad er over? De heer van Breda acht 3 wegen moge lijk. 1. Publiek verkoopen. Met een door hem geschatte opbrengst van 6000. 2. Verbouw tot arbeidswoningen, wat z.i. 3500.zal kosten, waarvoor 2 primitieve woningen verkregen worden. De kosten worden dan 9500.tegen 7% rente wordt de huur per week 7.en daar krijgen we geen huurders voor; 3. Overdracht aan de Fröbelschool. De tegenwoordige school vol doet niet aan de minste eischen. De school staat daar niet op zijn plaats en belemmert grondverkoop door de gemeente. Hij komt met het volgende voorstel. Het bestuur ver koop de grond van de school voor 1650. de waarde van het gebouw schat hij op 350.dus samen 2000.Wij krijgen dan 1000 Meter bouwgrond a 5.per Meter, dus ontvangen bij eventueele ver koop 5000.De waarde van de verbete ring van de Kerklaan schat hij op 2000. Hij wilde de openbare school afstaan voor 2000.—. De voorzitter zegt: U rekent de grond van de gemeente er bij en dat is niet juist. Het front is slechts 23 Meter. De heer Speelman: Het is slechts de kwestie vanuit welk oogpunt U de zaak be ziet. Doen we het van het standpunt van den voorzitter, dan komen we niet tot over eenstemming van het bestuur. Hij heeft als deskundige, den heer Reeuwijk de school laten taxeeren. Deze baseert de openbare school op 5300.de Fröbelschool op 2000.Op de grond der laatste kunnen minstens drie huizen staan. Om de juiste waarde te bepalen zouden we een inschrij ving kunnen openen. Hij zal nooit meegaan met eventueele verbouwing. Het is voor de gemeente geen slechte ruil, daar er veel bouwgrond van de gemeente rijp gemaakt kan worden. De heer Bissehops wil de zaak bekijken zooals ze is. De oppervlakte der openbare school is 451 meter meer, dit a 3.per meter wordt 1353.Het gebouw taxeert, hij op 8750.dus tezamen 10.000.—De fröbelschool schat hij op 1500.Zijn mee ning is dat hier nog wel eens een openbare sohool zal komen en dan hebben we geen lokaal. Hij wil de school verhuren met recht van koop voor 10.000.We moeten re kening houden dat er nog een dergelijke school is, die ook met moeilijkheden te kampen heeft. Ik bedoel de Kath. Bewaar school. Weth. Warnaar: Het is een gemeentebe lang, dat de toestand daar verbetert. Laten we die sohol'en vragen wat voor huur ze willen geven, dat is voor de gemeente het voordeeligst. De voorzitter gelooft niet, met alle respect voor de taxateurs, dat de Raad taxateurs noodig heeft. Als we de zaak liquideeren, moeten we met den dagprijs genoegen ne men, doch zoover zijn we nog niet. De school heeft gekost 12.750.er staat nog een schuld op van 7000.Het streven moet zijn dat de gemeente er zonder kleer scheuren afkomt. Gaat dit nu niet, dan moe ten we den verkoop uitstellen. Zijn mee- ning is, dat met een verbouwing van 3000 heel wat meer gemaakt kan worden dan arbeiderswoningen. De taxatie van de heeren is absoluut te laag. De heer Bisschop-: Ik .heb het gezien als sohoolgebouw. De heer Speelman zou bij verhuur'niet hooger willen gaan dan 420.per jaar, doch acht verkoop wenschelijker. De voorzitter geeft een uitvoerige becij fering en komt tot de conclusie dat de Frö belschool 9000.moet betalen. De heer Verkley: Het terrein van de Fröbelsohool wordt te hoog getaxeerd. Hij voelt meer voor verhuren dan verkoopen. Ook hij acht in de toekomst een openbare school niet uitgesloten. Kunnen ze de huur niet betalen, dan maar subsidie; ook voor het Kath. Bewaarsohoolonderwijs. De heer Warnaar: We praten over iets dat niet in orde is. We hebben een gebouw waar we mee verlegen zitten. De taxaties van den voorzitter en den heer Bissehops zijn fabelachtig. Zie het pand van den heer Hoogstraten aan de Klapbrug; dat met grooter schuur 5300 opbracht. Als we de toestand daar verbeteren, is dat toch ook wel 1000.waard. Weth. Warnaar: Men vergeet te veel dat de gemeente bij de ruil voordeel heeft. Al leen met de Fröbelschool kan de gemeente deze transactie sluiten; met niemand an ders. We moeten van de gelegenheid ge bruik maken. Als de sohool 4 jaar leeg staat kost het aan rente 2000.Beslui ten we niet tot ruil, dan wil spr. openbare verkoop, doch dan blijven we zitten met een ongewenschte toestand en later zullen we er spijt van hebben. De heer Speelman wil doen vaststellen, dat hij geen geld over heeft voor welk Be- waarschoolonderwijs ook. Hij heeft het ge meentebelang op het oog en dat alleen. De heer van Breda wil ruilen met 3000 toe, de heer Speelman maakt hier 3300. van. De heer Schrama acht de discussies ver ward en men is de draad van zijn betoog kwijt. Hij waardeert het gebouw op ruim 8000.en wil de zaak aanhouden. Weth. Bader merkt op, dat de school di rect produotief is te maken, doch wij blij ven met de grond zitten, die door de tijds omstandigheden niet direct verkoopbaar is. Na zeer langdurige discussies brengt de voorzitter in stemming: aanhouden tot de volgende vergadering. Verworpen met 64 stemmen. Voor de heeren Bader, Verkley, Bissehops en Schrama. Daarna werd gestemd over het voorstel om taxateurs te benoemen. Ook dit wordt verworpen met dezelfde stemmenverhou ding. Vervolgens over het voorspel-Speelman de school te ruilen met 3300.te betalen door de FröbelsohooL Dit wordt aangeno men met 64 stemmen. Tegen de heeren Bader, Verkley, Bissehops, en Schrama. De heer Verkley wil nog opmerker., dat hij de taxatie niet in het belang der ge meente acht. Weth. Bader sluit zich bij deze motiveering aan. Weth. Warnaar: Het staat nog niet vast, dat de ruil door gaat, want de school moet eerst de middelen vinden. De heer Speelman informeert of B. en W. reeds besloten hebben de leermiddelen der openbare school te verkoopen. De voorzitter: We zullen de hoofden der overige scholen er voor uitnoodigen. Voorts informeert de heer Speelman naar de inge zonden aanvragen voor goedkoope wonin gen, aan deLindelaan. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. geantwoordt hebben, dat alvorens de plan nen in behandeling genomen wordt, eerst de Lindelaan in orde moest zijn. Hierna sluiting. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER In de courant „Groot Wassenaar" te Was senaar heeft op 18 Augustus van het vo rige jaar een open brief gestaan, gericht aan den heer van den B. Hierin werden den heer v. d. B. wantoestanden verwe ten, die hij in zijn functie van secretaris van het winkelierscomité zou hebben ge schapen. De heer v. d. B. voelde zich door dit in gezonden stuk beleedigd en klaagde den schrijver van het stuk, de W., aan wegens smaadschrift. Verd. de W. was niet verschenen. Als getuige werd gehoord de heer v. d. B., die verklaarde, na het verschijnen van deze courant, nadeel te hebben ondervon den in zijn zaken. Hij werd zelfs door verscheidene menschen gemeden. De Officier van Justitie, mr. Cohen Ter- vaert, was van meening, dat dit een zeer ernstig feit was en vorderde een boete van ƒ75.subs 25 dagen hechtenis. De advocèat, mr. v. d. Veen Vonk, die zich civiele partij gesteld had, vorderde een schadevergoeding van 150, daar in een dorp als Wassenaar een dergelyke smaad voor den man zelf, ernstige gevol gen heeft gehad. De politierechter mr. Scholten veroor deelde de W. tot ƒ25 boete, dbbs. 10 dagen hechtenis en eenschadevergoeding van ƒ25 TELEGRAMMEN DE REDE VAN HITLER. Engelsche persstemmen. LONDEN, 31 Jan. (V.D.). De rede, welke Hitlet gisteren in den Rijksdag heeft gehou den, wordt in de Londensche ochtend bla den uitvoerig besproken. De „Daily Telegraph" schrijft o.a.: Een jaar geleden, toen Hitier Rijkskanselier werd, betwijfelde de wereld eenigszins of hij ondanks zijn opgang van voldoende for maat was. Thans zal overal, waar zyn Rijks dagrede is gehoord, moeten worden toege geven, dat hij niet alleen een krachtig en vast besloten leider is, die in Duitseland vast in den zadel zit, doch ook een man, die zich zeker toont van zijn weg, alsof hij dezen reeds van vroeger kent. Het blad wijst op de betuiging van goe den wil van Hitier tégenover het •'buiten land en op het verdrag met Polen, dat men zes maanden geleden nog onmogelijk zou hebben geaoht. Niets zou beter kunnen zijin, dan de vrijmoedige erkenning, dat Duitsch- land en Polen moeten leeren zich aan el kaar aan te passen of de verklaring, dat een Duitsch-Fransoh verdrag door mil- lioenen menschen zou worden toegejuicht. Groot-Brittannië zal zonder voorbehoud aldus vervolgt het blad de uitgesproken vriendschappelijke bestudeering vain het nieuwe Britsche ontwapeningsplan toe juichen. Het blad constateert verder, dat Hitier tegemoet is gekomen op den weg naar ver zoening met Frankrijk. De eenig mogelijke grondslag voor vreedzame betrekkingen met welke staat ook is, met dezen staat op voet van eerlijkheid te verkeeren. Wan neer de verklaringen van Hitier te Parijs worden aanvaard, dan zou de mogelijkheid voor een Fransoh-Duitsohe verzoening zijn geschapen, die den toestand in West- Europa zou verbeteren, zooals het Daitsch- Poolsche pact dit in Oost-Europa gedaan heeft Fransche persstemmen PARIJS, 31 Jan. (V.D.). Aan de wyze, waarop de Fransche bladen de rede van den Duitsohen Rijkskanselier afdrukken, is te zien, dat men deze van groote 'oetee'cenis aoht. In het bijzonder wordt de aandacht gevestigd op die gedeelten van de rede van Hitler, die betrekking hebben op de bulton- landsche politiek. Slechts weinig bladen hebben tot dusver uitvoerig commentaar op de rede geleverd. Voor den correspondent van het „Jour nal" is hetgeen Hitler ten opzichte van Frankrijk heeft gezegd, een schoone droom, die door een koude douohe werd gestoord, in de eerste plaats door de verklaring, dat het Duitsohe volk recht heeft op militaire gelijkheid en dat op den duur niemand het I Duitsche volk zal verhinderen, deze gelijk heid te verkrijgen. De rechtsche bladen eisohen van den Rijkskanselier thans het bewijs te leveren voor zijn vredesbetuigingen. Oostenrijksche persstemmen. WEENEN, 31 Jan. (V.D.). De Oostenrijk sche bladen wijden bijzondere aandacht aan dat gedeelte van de rede van den Rijkskan- selier, dat betrekking heeft op de verhou ding tot Oostenrijk. De bladen zijn alge meen van oordeel, dat de verklaringen van BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Justus z. v. J. v. Es en C. v. d. Weijden. Johanna dr. v. W. F. Roo- zendaal en C. A. v. d. Schrie»-er. O^r Alexander z. v. W. A. Kreffer en C. C. Hooijmans. Overleden: W. K. de Croix m. 72 j. C. v. d. Bent ongeh. m. 61 j. F. v. d. Reijden m. 63 j. H. Barensv. Riet- schote vr. 47 j. G. Plieger m. 30 j. BIOSCOPEN. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Hitler in geenen deele een antwoord zyn op de door de Oostenrijksche regeering aan Duitschland gesteld vragen. Er is dus geen sprake van vooruitgang en de rede kan niet beschouwd worden als een ontspanning im den toestand of als een oplossing van het Vraagstuk. Sommige bladen bevatten erns tige critiek op de rede van den Rijkskanse lier. LANGZAME OPLEVING. LONDEN 31 Jan. (V.D.) De secretaris van het departement voor den Overzee- schen Handel Colville heeft in een gister avond gehouden rede verklaard, dat het langzaam doch gestadig herstel, dat in het afgeloopen jaar in de Britsche ijzer- en staalindustrie tot uiting kwam, betere Vooruitzichten opent dan een plotselinge spurt. Ook in de motor industrie valt een verbetering waar te nemen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. BAD FREIENWALDE 31 Jan. (V.D.) In den afgeloopen nacht heeft op den weg tusschen Strausberg en Proetzel een ern stig auto-ongeluk plaats gevonden, tenge volge waarvan twee personen werden ge dood. Door tot nu toe onbekende oorzaak is de Wagen, waarin zich de Sturmbann- fuehrer Hueckel uit Wriezen en zijn adju dant Strumfuehrer Klee bevonden, veron gelukt. Hueckel werd zoo ernstig gewond naar het ziekenhuis te Strausberg overge bracht, dat hij spoedig aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleed. Klee werd onmiddellijk gedood. Een derde inzittende, een S.A.-man werd ernstig ge wond. De auto bevond zich op een dienst reis. AARDSCHOK IN SAN FRANCISCO. SAN FRANCISCO 31 Jan. (V.D.) Een hevige aardschok werd Dinsdag te 12.18 uur te San Francisco gevoeld. De schok duurde verscheidene seconden doch was, naar men aanneemt, niet hevig genoeg om schade te veroorzaken. Uit berichten blijkt, dat de schok in de geheele Joaquin-vallei tot Reno in Nevada werd gevoeld. De Schotten krijgen hun trommels terug. BERLIJN 31 Jan. (V.D.) Hedenmiddag heeft in de groote zaal van het Rijks weer - mirusterie de plechtige overhandiging plaats gehad van de trommels der Schot- sche hooglanders, die deze in 1914 in Osten- de hebben moeten achterlaten en welke toen in handen van de Duitschers vielen. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 31 Jan. Kaas. Aanvoer 88 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. 24— 20.2e kw. 21.23.Handel matig. AMSTERDAM, 31 Jan. Vee. 262 vette kalveren: le kw. 58.-62.— 2e kw. 52—56.— 3e kw. 4250 ct. per K.G. levend gewicht. 27 nuchtere kalveren 610.— per stuk. 423 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90 110 K.G.: 4243 ct., zware varkens 42 43 ct., vette varkens 42—34 ct. per K.G. slachtgewicht. 3 wagons gesalchte runde ren uit Denemarken. Varkens weinig aanvoer, handel slecht, prijzen dalende. Nuchtere kalveren gerin gen aanvoer, handel stil, prijzen constant. Vette kalveren tamelijke aanvier', trage handel, oploopende prijzen. VOORSCHOTEN, 30 Jan. Vrije veiling. Eieren p. 100 stuks ƒ3.80—4.10, eendeieren 3.203.60, kippen 6080, konijnen 75 90 ct., duiven 1520. KATWIJK AAN DEN RIJN, 30 JanuarL Groenten Roode kool ƒ5—7.40, Gele kool ƒ5.80—7.90, Groene kool ƒ1.60—2.80, Uien 1.902.30, Peen 3.755, Spruiten ƒ17—19. Kroten ƒ2.50—3. VEUR, 30 Jan. Eierenveiling. Aange voerd 27157 stuks. 26957 kippeneieren 2.75 3.75, 200 eendeneieren 1.752.per 100 stuks, 164 kippen ƒ0.30—1.20, 76 ko nijnen ƒ0.40—2.—, 6 duiven ƒ0.16—0.22 p. stuk. STOMPWIJK, 30 Jan. Eierenveiling. Aangevoerd 4203 stuks. Henneneieren 2.65 3.50, kippeneieren 3.604.40 per 100 stuks. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.99 Londen 7.76 l/o New York 1.551'|6 Parys 9 Brussel 34 693/., Zwitserland 48.2Sl/2 Milaan 13 06 Madrid 20 Oslo 39 10 Kopenhagen 34 87'/., Stockholm 40.10 Weenen Praag 7.37 Boedapest

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3