WOENSDAG 31 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPORT VOETBAL Kans op overspelen van D.H.C.H.B.S.? Naar het „Vad." verneemt heeft H. B. S. bij den K. N. V. B. aangevraagd, een on derzoek in te stellen naar het al of niet ge rechtigd zijn tot medespelen, van een der spelers van D. H. C. in den wedstrijd D. H.C.H.B.S. op Zondag 14 dezer. Mocht blijken, dat de bewuste speler niet gerechtigd was om mede te spelen, dan bestaat er dus kans, dat de wedstrijd moet worden overgespeeld. Van H. B. S.-zijde deelt men daarover mede, dat het geenszins de bedoeling is geweest, den wedstrijd overgespeeld te krijgen, evenmin als een onvriendelijkheid ten opzichte van D. H. C. heeft voorgeze ten. Het bewuste onderzoek is uitsluitend aangevraagd, om op een misstand te wij zen, daar de bewuste speler n.l. ook uit komt voor een der niet erkende kantoor voetbalbonden. SCHERMEN LEIDSCHE SCHERMBOND De competitie Gisteravond had een ontmoeting plaats tusschen Leiden I met Dreef, Jansen, N. N. en Leiden II met Klöckner, Noll, v. Wijk, welken strijd door Leiden II werd gewon nen met 63, 21 ontvangen en 29 gegeven treffers. De leiding berustte bij hoofd secondant van Duuren Sr. SCHAKEN JAARVERGADERING „PHILIDOR". In het clublokaal Café „Neuf" aan de Breestraat hield gisteravond de Leidsche schaakclub „Philidor" zijn jaarvergadering. Even na aahten opende de voorzitter, Ue heer P. Herfkens, de bijeenkomst met een rede, waarin hij allereerst de aanwezigen hartelijk welkom heette en vervolgens een terugblik wierp op het afgeloopen jaar 1933, dat, gezien de tijdsomstandigheden, een gunstig jaar voor de club was geweest, terwijl het aantal leden stijgende is. Daar na las de secretaris, de heer H. I. de Nie, de notulen van de vorige vergaderingen, die onveranderd werden goedgekeurd en bracht daarna een keurig gestyleerd jaar verslag uit, waarvoor hem door den voor zitter, onder hartelijk applaus der aanwe zigen, bij zonderen dank werd gebracht. De penningmeester, de heer J. C. Verhaar, gaf een overzioht van den financieelen toe stand der club, die, blijkens een flink batig saldo, bijzonder gunstig was te noemen. Een gedeelte van dit saldo zal in de reser vekas gestort worden. "Een kascommissie vond alles in de beste orde en de penning meester werd onder dankzegging gedéchar- geerd. De heeren H. I. de Nie en W. F. Snieder waren aan de beurt van aftreden en wer den bij acclamatie herkozen, als nieuw lid werd gekozen de heer G. Pels. Laatstge noemde met den heer W. H. v. d. Nat zul len belast worden met de administratie van de nieuw op te richten bibliotheek. Als wedstrijdleider zal de heer P. J. v. d. Zeeuw wederom optreden. Bij de rond vraag had niemand iets te vragen of aan te merken, wel een bewijs, dat het huidige bestuur tot genoegen der leden werkzaam is geweest. Na sluiting der vergadering volgde als gewoonlijk een gongwedstrijd, waaraan allen deelnamen en die een bij zonder prettig verloop had. COMPETITIE HAAGSCHE SCHAAKBOND. Behalve de 5 y,41/, nederlaag, die het Leidsch Schaakgenootschap I leed tegen het H. Westerkwartier I, werden ook nog de volgende wedstrijden gespeeld: H. Arb. Schaakclub IDelftsche Arb. Schaakclub I 82 en Disc. Disc. IIResid. Schaakclub I 5^-4'A. Nu is de stand in deze groep aldus: gesp.gw.gel.vrl. v.-t. tot. Disc. Disc. II 3 317V2-12^ 6 p. L. Soh.gen. 1 3 2 1 201/.- 9ys 4 w Res. Schaakcl 13 2—1 17V«-12K 4 H. Westerkw. I 3 1 2 14 -16 2 H. Arb. Schel. 13 1—2 13Va-16 ys 2 D. Arb.Soh.cl. 1 337 -23 0 De eerstvolgende wedstrijd wordt alhier gespeeld op Dinsdag 6 Februari a.s. tus schen het Leidsch Schaakgenootschap I en de Residentieschaakclub I. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd F.O.P. I— O.G. I voor de 3e kl. comp. L.B.B. luidt: J. Pauw O.G. 77 38 11 2.02 J. HarteveltF.O.P. 100 38 12 2.63 H. Glasbergen res. 63 53 15 1.28 L. Boom 100 53 14 1.88 L. Pouw 73 56 B 1.30 B. v. d. Burg 100 56 6 1.78 H. Pouw 60 27 8 2.22 P. Oudshoorn 100 27 20 3.70 F.O.P. 2 punten. O.G. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd F.O.P. 2 t Vierk. 4 voor de 4e kl. L.B.B. luidt: A. Noseman 't Vierk. 57 51 6 1.11 J. v. Leeuwen F.O.P. 75 51 7 1.47 I. Binnendijk 75 53 9 1.42 A. Flippo 68 52 7 1.30 2e partijen door F.O.P. gewonnen w.n.o. F.O.P. 2 punten 't Vierk. 0 punten. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP TE CjRONINGEN Nieuwe wedstrijd-methode Zooals reeds bericht, worden de wedstrij der^ *>m het wereldkampioenschap 452 van 15 tot en met 18 Februari a.s. onder leiding van de Groninger Biljart Club ge speeld. Voor het eerst in Nederland treedt het z.g. puntenstelsel-Avé, den secretaris van de U. I. F. A. B., in werking. Volgens dit stelsel krijgt ieder speler een gelijk aan tal beurten, waardoor aan de onbillijkheid, dat de verliezende partij na het uitmaken ervan door den winnaar niet meer aan stoot kwam en een beurt achter bleef, is tegemoet gekomen. Het wordt thans dus mogelijk, dat beide tegenstanders ieder met een gelijk aantal punten eindigen. Hierin is voorzien door de bepaling dat iedere ge wonnen party twee punten, en iedere ge lijk geëindigde partij 1 punt zal opleveren. Hij, die het grootst aantal punten verza melt, wordt houder van het wereldkam pioenschap. Nog een nieuwigheid zal aan het komen de tournooi verbonden zijn. De heeren Pijper en Avé, resp. secretaris van den Ned. Biljart Bond en van den Intern. Bond zullen voor iederen dag de te spelen par tijen vaststellen, waardoor de mogelijk heid wordt geschapen, de spanning zoo lang mogelijk te laten voortbestaan. Betreffende deelname staat alleen het uitkomen van de twee Duitschers Joachim, die juist het wereldkampioenschap een stoots cadre heeft veroverd, en Sorge vast. Waarschijnlijk is verder het deelnemen voor Frankrijk van Albert. België zal zijn representanten eerst aanwijzen na de wed strijden om het nationale kampioenschap, die 7 Februari eindigen. Ook de Neder- landsche equipe wordt eerst vastgesteld na de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, die in Amsterdam worden ge speeld. LUCHTVAART Een hoogte van 20 600 M. bereikt Zooals gisteren reeds onder Telegram men gemeld, is gisterochtend de Sovjet- Russische stratosfeer-ballon „Syrius" ge heel onverwacht opgestegen van het mili taire vliegveld bij Moskou. Hij heeft een nieuw hoogte-record van 20.600 Meter ge vestigd. Om 10.25 had de ballon, die onder com mando staat van den piloot Paul Fedoseën- ko, reeds een hoogte bereikt van 19.200 M., om 10.46 bevond hij zich op 19.600 M. hoogte. Om 12 uur was de „Syrius" reeds op een afstand van 20.500 M. van het aard oppervlak, om daarna nog 100 M. hooger te stijgen en ten slotte een hoogte te bereiken van 20.600 M., daarmede het hoogte-record op zijn naam brengend. De ballon begaf zich, voortgedragen door den wind, langs den Kazan-spoorweg in de richting van Kolona ten N. O. van Mos kou. De bemanning heeft medegedeeld, dat zij zich in uitstekende conditie bevond en dat zij dacht om vier uur weer den be- ganen grond te bereiken. Gistermiddag om twaalf uur seinde de bemanning draadloos, dat zij den Moskou zender uitstekehd hoorde en dat zij voort durend bezig was met het doen van weten schappelijke waarnemingen, welke in geen enkel opzicht onderbroken werden. De op varenden meldden, dat zij vooral studie maakten van de kosmische stralen. De tem peratuur in den gondel bedroeg 20 gr. C. Nadat de „Syrius" een hoogte van 20.600 M. had bereikt, werd met de daling begon nen. De bemanning seinde toen nog, dat zij gedurende tien minuten proeven zou nemen met het nieuwe toestel om versche lucht in de gondel te pompen. In tegenstelling met de weersomstandig heden tijdens de stratosfeer vlucht op 30 September 1933, toen de bewoners van Moskou den ballon in het heldere zonlicht op haar tocht naar verre verten gemakke lijk konden volgen, was thans de lucht zwaar bewolkt en donker. De ballon was spoedig uit het gezicht verdwenen en de bevolking van Moskou was er zich nau welijks van bewust, dat er iets bijzonders gebeurde. Steeds hooger. In de letterlijke beteekenis van 't woord geldt voor de stratosfeertochten „steeds hooger zij ons doel". Prof. Piccard bereikte op zijn eersten tocht, 27 Mei 1931 een hoog te van 15.781 meter, een jaar later steeg zijn ballon tot 16.500 meter boven de aard oppervlakte. Na eenige mislukte pogingen slaagden drie Russen, Pokofief, Brinbaum en Godoenof, er in op 30 September 1933 èen hoogte van ct. 19.000 meter te berei ken; het gelukte den Amerikaan Settle op 21 November niet ,dit record te verbeteren, want na 'n hoogte van 18.665 meter te heb ben bereikt moest hij weer dalen. DE ZILVERMEEUW Komt in den dienst AmsterdamBerlijn De Zilvermeeuw van de K.L.M., die in December starten zou voor de Kerstvlucht naar Ned. Indië, doch op het laatste oogen- blik wegens een defect aan den midden motor door de Pelikaan moest worden ver vangen, zal begin Maart weer in bedrijf komen voor den dienst AmsterdamBer lijn. Het vliegtuig wordt uitgerust met drie nieuwe Wright Cyclone motoren van het zelfde type als oorspronkelijk in de F 20 waren gemonteerd. Gevallen maar toch een record behaald Uit Fortaleza wordt gemeld, dat het te legram, dat de Italiaansche vliegers aan hun ministers hebben gezonden iets te op timistisch is, daar de marconist Guilliani en de monteur Battaglia lichte kwetsuren hebben opgeloopen en in het ziekenhuis zijn opgenomen. Eerstgenoemde heeft een schaafwonde aan zijn neus en zyn gezicht, terwijl de mecanicien zijn been heeft ge kneusd. Beide maken het overigens uitste kend. De bemanning schijnt het besluit te heb ben genomen een noodlanding te maken, toen zij ontdekten, dat door het verkeerd begrijpen van een telegrafisch weerbericht een verkeerde richting was gekozen. De benzine was toen vrijwel op, zoodat de vliegers besloten neer te strijken op wat zij aanzagen voor een vlak strand. De lan ding had een vlot verloop tot het vliegtuig tegen een rotsblok stootte en over den kop sloeg. Het is, naar Lombardi aan persver tegenwoordigers mededeelde, zoo ernstig beschadigd, dat reperatie wel haast onmo gelijk is. De schade is zoo ernstig, omdat het vliegtuig grootendeels van hout was. De beide vleugels zijn geheel versplinterd. Hoewel de tocht minder goed geëindigd is, kunnen de Italiaansche vliegers er zich toch op beroemen, het record voor de vlucht van Europa naar Zuid-Amerika te hebben geslagen, door den afstand van Rome naar Zuid-Amerika in 46 uur af te leggen. RECHTZAKEN JACHTWET. Voor de Rotterdamsohe Rechtbank heeft in hooger beroep terecht gestaan de 50-ja- rige J. van der M„ uit Wadinxveen, die door den kantonrechter te Gouda wegens over treding van de Jachtwet tot 25 boete, subsidair 10 dagen hechtenis was veroor deeld. Hij zou zich op 13 October j.l. met een jachtgeweer hebben bevonden op land, waarvoor hij geen schriftelijke vergunning j bezat. 1 Verdachte ontkende; hij was wél gewoon te jagen, maar hij behoefde daarvoor wiet op verboden terrein te gaan, want hij be zat zelf ettelijke bunders land. Getuige W. Koster, zeidie alvorens den eed af te leggen, dat hij een neef was van verdachte, en dat hij een beetje huiverig was hier verklaringen af te leggen5 zijn oom had in zijn omgeving er den schrik wel ingebracht. Getuige bleek eohter dadelijk daarop toch bereid onder eede te verkla ren, wat hij gezien had, toen hij mét zijn vader aan het rooien was: zijn oom, die in de weide van zekeren Van der Torre op een haas had geschoten! Het O.M., mr. Meischke, was van mee- ning, dat het vonnis terecht gewezen was en eischte bevestiging. De verdediger, mr. C. M. Loef, uit Bos koop, betwistte dat het bewijs geleverd zou zijn: in het open veld is het op een afstand van 600 meter onmogelijk tegen den zon in een mensoh te onderscheiden, laat staan een haas in het gras! K. zou, gezien zijn an tecedenten, al een heel onbetrouwbaar ge tuige zijn. Maar zelfs indien er terecht proces-ver baal tegen verdachte was opgemaakt ge weest, zelfs dan zou het, volgens pleiter, verstandiger geweest zijn, indien er geen vervolging ware ingesteld. De betrekkin gen van de familieleden onderling zijn er onverkwikkelijk; zoo als ook nu weer ge bleken is. Men maakt elkaar het leven we derzijds zuur. Er ontstaan langzamerhand bijna gevaarlijke spanningen. Nu wordt de oom door den neef voor het gerecht ge- bracht, als het zoo doorgaat, zal het tot moord en doodslag komen in Waddinxveen. In een zaak tegen J. W. J. O., 18 jaar, uit Waddinxveen, appèllant van een vonnis van den kantonreohter te Gouda, waarbij hij wegens overtreding vam de Jachtwet was veroordeeld tot 40 boete, subs. 8 da gen hechtenis, heeft het O.M., Mr. Meisch- ke, de levensomstandigheden vam verdach te in aanmerking nemende, bevestiging van het vonnis, evenwel vermindering vam de straf tot 25 boet subs. 10 dagen hechtenis geëisoht. Vleeschkeuringswet. In een zaak tegen J. O., 55 jaar, veehou der te Waddinxveen, appellant vam een vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij hij wegens overtreding vam de Cri- sis-varkenswet hij had een huisslaohting doen verrichten, welke hij wél bij de Cri- sis-varkenscentrale, eohter niet bij den keurmeester had aangegeven, was ver oordeeld tot een boete van twee maal 5 subs. 1 dag hechtenis, heeft het O.M., mr. Meischke, bevestiging van het vonnis ge- eischt. „Een veehouder die alleen aam de Crisis- varkemswet gelooft!" merkt de president op. it\ O.V S.°A°e B»o- e«n UIT DE OMGEVING WARMOND. Hanze. In hotel de „Stad Rome" had een algemeene vergadering plaats van de afdeeling Warmond van de Ned. R. K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze". Op de gebruikelijke opende te ongeveer half ne gen de heer Slager, voorzitter der ver- eeniging, de matig bezochte bijeenkomst waar hij een woord van welkom toeriep tot de aanwezigen. Mede wenschte hij de leden nog een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar. Bij het punt ingekomen stukken en me- dedeelingen gaf de voorzitter een uiteen zetting van de door hem met den burge meester gehouden bespreking met betrek king tot het ventverbod in deze gemeente. Hoewel de burgemeester had toegezegd, deze zaak nog eens nader onder het oog te willen zien, is spreker tot de conclusie gekomen dat een deze zaak weinig te ver anderen zal zijn daar een algeheel verbod tot venten in deze gemeente uit een rechts- oogpunt niet genomen mag en kan worden. Vervolgens deed hij voorlezing van een in gekomen schrijven met betrekking tot een congres van de Hanze dat zal worden ge houden op 6 Febr. a.s. en dat is bedoeld als de monstratie tegen den grooten nood van den middenstand. Aan de afdeelingen werd met nadruk verzocht de leden op het groote nut van dit congres te wijzen en hen aan te sporen hieraan deel te nemen. De voorzitter verzocht de leden die aan dit congres willen deelnemen zich op te ge ven, terwijl de gelegenheid blijft openge steld om zich alsnog bij een der bestuurs leden op te geven. Door den secretaris werd hiena een keurig verzorgd verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar en met recht werd in dit verslag gewag ge maakt van de futloosheid van het over- groote deel der leden hetgeen op den duur zijn terugslag ook zal doen gevoelen op het nu nog zoo actieve bestuur. Zeer te recht werd gewezen op het groote nut der organisatie, waarbij er de aandacht op werd gevestigd dat men het lidmaatschap dezer vereeniging moet kunnen zien in het licht van een groot en omvangrijk doel en niet moet terugbrengen tot een „er is niets aan te verdienen". Wellicht dat dit ern stige woord van den ijverigen secretaris vele leden tot nadenken zal stemmen. Uit het hierna uitgebracht verslag door den secretaris bleek dat de ontvangsten over het afgeloopen jaar hadden bedragen 783.06 en de uitgaven 620.zoodat een batig saldo te boeken viel van 163.06. De kascommissie had de rekening met be scheiden onderzocht en in volkomen orde bevonden. Betreffende de financieele toe stand van het Santosfonds bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen ƒ132, zoo dat dit bedrag ook kon worden afgedra gen. De penningmeester had van den voorzitter een woord van bijzonderen dank in ontvangst te nemen voor zijn ac curaat beheer, waarbij hij er op wilde wij zen, dat op 1 Januari door alle leden de contributie was voldaan, zoodat er geen en kele contributieschuld meer bestond. Dit was voorzeker voor een groot deel te dan ken aan de activiteit van den penning meester. Hem komt hiervoor een woord van lof toe. De thans aan de orde zijnde bespreking met betrekking tot de vaststelling der be grooting voor 1934 leverde geen stof voor discussie en werd deze begrooting vastge steld in ontvangst en uitgaaf tot een be drag van ƒ774.56. Als leden der commissie voor controle werden voor den tijd van 2 jaren be noemd de heeren P. de Vetten en Q. v. d. Kerkhof. Nadat door den voorzitter van het Santosfonds aan de aftredende leden van dit fonds de heeren Slager en Leenen een woord van hartelijken dank was ge bracht voor alles wat zij voor dit fonds hadden gedaan werden als nieuwe leden gekozen de heeren G. Paardekooper en S. de Vetten. De drie aftredende bestuursle den der vereeniging de heeren Leenen van Stijn en de Vroomen werden herkozen. De gebruikelijke rondvraag bracht eenige za ken van huishoudelijken aard naar voren, waarna de bijeenkomst door den voorzit ter onder dankzegging voor de opkomst werd gesloten. LISSE. Zangvereeniging „St. Gregorius". Gis teravond gaf de R.-K. gemengde zangver eeniging „St. Gregorius" onderafd. van den R.-K. Volksbond haar 13e jaarlijksche uit voering voor donateurs en kunstlievende leden onder leiding van den heer W. Mizee te Leiden. De groote zaal van het Bonds- gebouw was best bezet. Voor deze uitvoe ring verleende het K.R.O.-kwartet onder leiding van Piet Lustenhouwer hare me dewerking. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op den zeereerw. heer pastoor H. J. Thomann, de weleerw. heeren palelaans Tabink en Schotten, benevens weth. P. Warmerdam. De voorzitter, de heer F. A. Beussens, opende met den chr. groet en heette allen welkom. Hij constateerde met genoegen de goede opkomst maar toch moet 't' hem van 't hart, dat over 't algemeen van Roomsch Lisse niet die medewerking wordt verkregen, waarop onze zangver eeniging hoopte en ook wel mocht reke nen. Misschien, dat de benarde tijdsomstan digheden daaraan niet vreemd zijn ,en hij sprak dan ook de hoop uit, dat de mede werking en steun zich metterijd in een meer gunstigen zin moge wijzigen. Na nog een bijzonder woord van welkom te heb ben toegeroepen aan den beschermheer, den heer P. Warmerdam Czn., wethouder van Lisse, en aan den heer Joh. Schaftail, componist van No. 3b van het programma „Uren van Wijding" wenschte hij allen een genoeglijken avond toe. Direct hierna werd met de afwerking van het programma be gonnen en werd allereerst ten gehoore ge bracht „Tenebrae factae Sunt" van Ingeg- nere gevolgd door een compositie van den zelfden musicus, waarna het K.R.O.-kwar tet ten gehoore bracht de Turksche Marsch van W. A. Mozart en Fragmenten naar de opera Paljas van Leoncavalla. Na dit num mers kwam ook de burgemeester dit con cert met zijn tegenwoordigheid vereeren. De zangafdeeling voerde vervolgens uit het „Ave Verum" van Mozart en „Uren van Wijding" van Joh. Schaftail. Alsnu heette de voorzitter den burge meester welkom, waarna hij de heer Schaftail dankte voor zyn tegenwoordig heid hier om getuige te zijn van de uit voering van zijn compositie. De heer Schaf tail, het woord verkrijgend, dankte aller eerst voor de uitnoodiging en sprak zijn waardeering uit voor de onberispelijke uit voering van zijn werk. H-ij deed daarbij uit komen, dat de kundige leiding van den heer Mizee voor hem een waarborg was, dat de uitvoering van zijn werk onberispe lijk moest zijn en hij wenschte de zang vereeniging toe, dat zij nog tal van jaren onder deze deskundige leiding moge staan. Dan is haar een goede toekomst ver zekerd. Het KRO-kwartet bracht hierna ten ge hoore „Menuet D-dur" van Mozart, „Ave Verum" van Gounod en „Lolita Serenade Espagnoli" van A. BuzzePereia. Nadat „St. Gregorius" het „In Dulce Ju- bilo" van Schaftail had uitgevoerd werd gepauzeerd. Na de pauze kregen we allereerst „Villa- nella Alia Napolitana" van B. Donati, ge volgd door „Wiener Blut" van Joh. Strauss met begeleiding van het K.R.O.-kwartet. Deze laatsten gaven hierna nog een drie talnummers als „Wiezer Walzer", Fantasie „Wilhelm Teil" met Xylophoon en pot pourri Populaire. We behoeven zeker niet te vermelden, dat verschillende populaire wijsjes dermate instemming vonden, die door de aanwezigen spontaan werden me degezongen. De KRO-boys toonden hier nog weer en kele staaltjes van vaardigheid op muzikaal gebied. Door „St. Gregorius" werd hierna het lang niet nieuwe, doch telkens weer graag aanhoorde „Aan de Schoone Blauwe Do- nau", onder begeleiding van het kwartet, ten gehoore, terwijl zij dezen kunstvollen avond besloten met „Geschichten aus dem Wienerwald" van Joh. Strauss. De ver schillende nummers werden door het dank bare publiek in alle stilte gevolgd en oogst ten allen een welverdiend applaus. Voor allen, welke beschikken over de noodige muziekkennis is 't zeer zeker een kunst volle en voor alleen een genotvolle avond geweest. Wij durven dan ook dit verslag te sluiten met de overtuiging uit te spre ken, dat het bestuur van „St. Gregorius" met voldoening op dit goed geslaagde con cent kan terugzien! VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 139. Vlug naderde de morgen, waarop Jan en Hobbelt je zouden vertrekken. Er was geen kind dat aan schoolgaan dacht, ze mochten allemaal met Jan mee tot de boot. Op het marktplein zou de stoet beginnen. Het was er een drukte van je welste. Alle vlaggen waren uit. 140. En toen Jan aankwam, met Hobbeltje wist hij gewoonweg niet wat hij zag. Hob beltje werd er beslist verlegen onder en bloosde van opwinding. Hiep hiep hoera voor Jan Rommelzak riepen de kinderen toen Jan naderde en de kinderen van de harmonicaclub, die van Jan zooveel had den geleerd, speelden nu zijn lievelingslied van de zee, terwijl Jan zelf de maat begon te slaan.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10