ZATERDAG 27 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 llo. Voorstel: a. tot het aangaan met den heer C. Vedder Christiaanse van een overeenkomst van ruiling van grond aan den Zoeter- woudsche Singel en aan en nabij de Fruin- straat; b. tot het kosteloos in eigendom en on derhoud bij de gemeente overnemen van J. Voorsluys van een gedeelte van het per ceel, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie M. No. 4500. Goedgekeurd. 12o. Voorstel tot het doen rooien en verkoopen van boomen, tevens praeadvies op het adres van de N.V. Beekman's Klee- dinghandel e.a. in zake verwijdering van de boomen in een gedeelte van de Korevaar- straat. Wordt aangehouden. 13o. Voorstel tot het aan het openbaar verkeer onttrekken en afsluiten van de Klimmende Leeuwsteeg. Goedgekeurd. 14o. Praeadvies op het verzoek van den heer Th. L. J. Zitman om hem te ontslaan van de betaling van de kosten van straat- aanleg op langs zijn bouwterrein aan den Zijlsingel, hoek Overrijn, gelegen voor straat bestemden grond. Goedgekeurd. De punten 15, 16 en 17 (inzake regeling klein-taxi-bedrijf) worden aangehouden, evenals de punten a, b, c en d van de aanvullingsagenda. e. Voorstel tot overplaatsing van den heer J. H. Dommerholt, onderwijzer aan de o. 1. school aan de Paul Krugerstraat A, naar de opleidingsschool voor u.l.o. aan de Langebrug A. Goedgekeurd. f. Voorstel tot verhuring van verschillen de perceelen wei- en tee 11 and. Goedgekeurd. g. Voorstel tot verkoop aan J. W. Reyne- veid van een gedeelte bouwterrein aan de P. J. Blokstraat, hoek Fruinstraat, kad. bekend Gemeente Leiden, Sectie M no. 5095 (ged.). Goedgekeurd. Vervolgens stelt de voorzitter voor 45.000 beschikbaar te stellen voor de aan koop van perceel Breestraat 114 a, b, c ten laste van het Stadhuisfonds. Goedgekeurd. RONDVRAAG. De heer Bergers geeft in overweging Zondags auto's te doen parkeeren op Vischmarkt inplaats van Breestraat. De heer Vos kan na informatie meedee- len, dat het gerucht hetwelk aanleiding was tot het stellen van de vraag van den heer Beekenkamp, inzake de nationale ge zindheid op openbare scholen (het gerucht was, dat men geweigerd zou hebben het Wilhelmus te laten zingen) onjuist was. De heer v. W e 1 z e n verklaart thans, dat hij tegen de begrooting had willen stemmen. De v o o r z. dankt alle leden voor de spoedige afhandeling dezer begrooting en speciaal de fractieleiders voor hun bereid willigheid inzake bekorting der debatten en sluit daarna om 7 min. over half 3 's nachts de vergadering. BUITENLAND Tien jaar vrede tusschen Duitschland en Polen. EEN VERZOENINGSACCOORD GESLOTEN. Bij geschillen in geen geval geweld gebruiken. Op het Duitsche ministerie van Buiten- landsche Zaken hebben gistermorgen de rijksminister van Buitenlandsche Zaken von Neurath en de Poolsche gezant Lipski een verklaring geteekend, volgens welke Duitschland en Polen ter versterking van den vrede van Europa en in den geest van het Kelloggpact voor den tijd van tien jaar een verzoeningsaccoord sluiten. Krachtens deze verklaring verplichten beide staten zich, alle kwesties, welke ook, die zich tusschen beide landen mochten voordoen door directe onderhandelingen te regelen. In de verklaring wordt o.m. gezegd, dat, mochten er geschillen ontstaan tusschen beide landen, welker beslechting niet door directe besprekingen verwezenlijkt kan worden, zjj dan in elk bijzonder geval, na gemeen overleg, zullen streven naar een oplossing met andere vreedzame midde len, onverminderd de mogelijkheid zoo noodig gebruik te maken van de proce dures, welke voor zulk een geval zijn voor zien in andere tusschen beide landen gel dende accoorden. Onder geen omstandig heden zullen zij echter ter beslechting van zulke geschillen overgaan tot het gebruik van geweld. De vredesgarantie, welke door deze be ginselen is geschapen, zal de beide regee ringen de groote taak vergemakkelijken voor problemen van politieken, economi- schen en cultureelen aard oplossingen te vinden, die berusten op een billijk even wicht der wederzijdsche belangen. De twee regeeringen zijn van meening, dat op deze wijze de betrekkingen tusschen haar landen zich vruchtbaar zullen ont wikkelen, en zullen leiden tot consolidee- rng van een verhouding van goede nabuur schap, welke niet alleen den beiden lan den, maar ook de overige volken van Europa tot zegen strekt. SPANNING IN PARIJS ZAL DE REGEERING TOT AFDWINGEN GEDWONGEN WORDEN? Zij zinkt weg in het slijk der schandalen. Het ministerie-Chautemps is bezig in zijn eigen slijk te verzinken, schrijft de Parij- sche correspondent van de „Msb.". Met de uiterste krachtsinspanning klamt het zich nog aan 't bewind vast, om ten minste te maken, dat de radicalen den toe stand meester blijven, maar toch zinkt lang zamerhand de grond onder de voeten van het radicale ministerie weg. Na de demissie van Dalimier, is nu ook het aftreden van den minister van justitie Raynaldy, betrokken in het Sacazan-schan- deel, onvermijdelijk geworden. Den geheelen dag zijn gisteren in en buiten de kamer onderhandelingen gevoerd over een aftreden der regeering, terwijl in het kabinet zelf minstens vijf ministers het vertrek van Raynaldy, eischen, daar zij anders zelf zullen heengaan. De regeering is daarop in het „Palais Bourbon" in kabinetsraad bijeen gekomen. Wat daar gebeurde, is de weerspieegling van de voslagen verwarring, waarin de re- geeringskringen verkeeren. Raynaldy werd ertoe gebracht, zijn de missie in te dienen. Juist bij het einde der kamerzitting, dus om kwart voor zeven, kwam het bericht, dat Raynaldy aan Chau- temps zijn demissie had overhandigd en die demissie heette officieel. Maar bovendien werd officieus medegedeeld, dat het heele kabinet demissonair was en dat Chautemps reeds onderhandelde met het Elysée. Toen een half uur later de ministers uit eengingen, om verder in „binnenlandsche zaken", dus den zetel van 'n presidentschap, hun bitter geharrewar voort te zetten, deel de Marcombes, de staatssecretaris van het presidentschap, plotseling mede, dat er geen demissie was en even later werd be kend, dat Chautemps, op grond van het feit, dat hij het land beloofd Kad licht te brengen in de Stavisky-affaire en daar bo vendien het kartel het eens was over een bepaalde soort van enquête-commissie, die hij aanvaardt, het ministerie Dinsdag voor de kamer zou doen komen. De demissie, die, als een ware opluchting, met groote voldoening in de parlementaire kringen was ontvangen, lag dus in het wa ter en het ministerie spartelde voort. Weldra werd bekend, dat Raynaldy slechts op een bepaalde voorwaarde zijn demissie aan Chautemps had overhandigd. Hij eischte n.l. dat het geheele kabinet met hem zou meedoen. Chautemps was wel be reid, het ministerie te doen aftreden, mits de president van de republiek aan Herriot de opdracht tot kabinetsformatie zou ge ven. Die bespottelijke eisch is wel goed, om de angst der radicalen te doen uitko men, maar zij is volslagen onaanvaardbaar voor den president. Om 8 uur gisteravond was er dus geen sprake meer van een demissie en sinds ligt het ministerie weer te stuiptrekken, een toestand, die niet lang kan duren, aange zien Chautemps toch niet meer met Ray naldy voor de kamer kan komen. Ernstige botsingen te Parijs. De toestand wordt intusschen met het uur ernstiger. Gisteravond hebben te Parijs op twaalf verschillende plaatsen zeer ern stige manifestaties en botsingen met de politie plaats gehad. Een aantal dezer manifestaties was bij zonder hevig. Een colonne van 1000 man, bij de gare du Nord gevormd, kon zelfs, ondanks het feit, dat hij herhaaldelijk door de politie uiteengedreven was, de Made leine bereiken. Een even groote troep betoogers vocht hevig bij het bekende kruispuntBarbès, waar eenige agenten zwaar gewond werden Op de Place de la Concorde voor de ka mer en op den boulevard St. Germain moesten drie verschillende groepen uiteen gedreven worden. Toch slaagde een groot deel van deze betoogers erin, het minis terie van oorlog te bereiken, om daar de Marseillaise te zingen. Over de geheele stad is de politie zeer versterkt De houding van het publiek wordt meer en meer sympathiek jegens de manifestan ten, <vat er wel op wijst, hoe ernstig üe toestand is. DUITSCHLAND. DE STRIJD IN DE EVANG. KERK. Een compromis, dat door Goerlng zou zijn verijdeld. De „Times" meldt uit Berlijn, dat rijks kanselier Adolf Hitiler gisterochtend aan rijkspresident von Hindenburg een bezoek heeft gebracht, in verband met den strijd in de Duitsche kerk. Er zou Hitier alles 'aan gelegen zijn, vóór 30 Januari overeen stemming te heben bereikt, of althans een wapenstilstand tusschen de beide elkaar bestrijdende groepen. Later op den dag heeft een conferentie plaats gevonden onder leiding van den rijksminister van binnenlandsche zaken dr. Frick, die de vertegenwoordigers der Duitsche christenen onder leiding van den rijksbisschop dr. Müller en vertegenwoor digers van de kerkelijke oppositie ont ving. Beide groepen waren door acht per sonen vertegenwoordigd. Dr. Müller was zelf aanwezig, terwijl de oppositie o.a. werd vertegenwoordigd door eenige Luthersche bisschoppen uit Zuid- Duitschland en door den leider van de groep oppositioneele geestelijken, dr. Nie- moeller. De bespreking, die door den rijkskanse lier werd bijgewoond, zou ten doel heb ben gehad, te kómen tot een modus vi- vendi door het scheppen van een over- eanesoeriode. die zou ontstaan- indien de UocfyAfrijH, lüe^pijn bedaart spoedig met fKiffthacdt' s Poedus Per stuk 8 ct. Doos 4-5 ct. Bij Uw drogist tegenwoordige rijksbisschop zou aftreden, aangezien de verkiezing van een nieuwen rijksbisschop beter voorloopig kan worden uitgesteld. Voorgesteld werd, o.a. dat dr. Müller zou aftreden en dat in zijn plaats zou wor den benoemd een administrateur, in welk verband de naam werd genoemd van den bisschop van Hannover dr. Marahrens, die de Luthersche kerken vertegenwoordigde in het viermanschap, dat de nieuwe kerk- constitutie heeft ontworpen. Naar verluidt, zou dit voorstel kans van slagen hebben gehad, indien niet plotse ling de Pruisische minister-president Goe- ring was verschenen, om aan de conferen tie deel te nemen. Van welken aard zijn inmenging was, is niet bekend, doch de onderhandelingen namen een verloop, dat voorloopig niet tot eenig resultaat leidde. In dit verband wordt er aan herinnerd, dat het vooral op bevel van Goering is, dat de geheime politie in de laatste we ken met zoo groote strengheid tegen oppo sitioneele geestelijken en hun aanhangers optreedt. OOSTENRIJK. INTERVENTIE TE BERLIJN IN HET GESCHIL MET OOSTENRIJK? Vele Fransche bladen betuigen instem ming met het denkbeeld van Londen ten aanzien van een gemeenschappelijken stap te Berlijn van de regeeringen van Londen, Parijs en Rome betreffende de Oosten- rjjkschDuitsche betrekkingen, waaraan de voorkeur wordt gegeven boven een behan deling door den Volkenbondsraad. De Europeesche mogendheden, aldus de „Matin", zijn zeer bezorgd over de her haalde aanslagen op de onafhankelijkheid van Oostenrijk, waardoor onrust in Europa wordt veroorzaakt. Het schijnt, dat Doll- fuss van plan is een beroep te doen op de openbare meening der wereld. Zal hij het aandurven het conflict voor het forum van Genève te brengen, of hoopt hij nog dit uiterste te vermijden? Er is, vervolgt het blad, eergisteren uit Weenen geen enkel te legram ontvangen, waarin wordt gezegd, dat Oostenrijk er van afziet een beroep te doen op den Volkenbond. Geen enkel tele gram is uit Londen ontvangen, waaruit blijkt, dat Engeland bereid is stappen bij Duitschland te doen. De Qhai d'Orsay heeft zijn standpunt nog niet bepaald. Het schijnt, dat eerst gewacht moet worden op het antwoord, dat Berlijn zal geven op de jongste démarche van Oostenrijk, alvorens iets wordt ondernomen. De „Berliner Börsenzeitung" schrijft, naar uit Berlijn wordt gemeld, dat de aan hang der nationaal-socialisten in regee- ringskringen veel grooter is dan de groote mogendheden weten. In Duitschland kan men met humor het oogenblik afwachten, waarop de uit de ramen van den Ballhaus- platz losgelaten zeepbel uiteenspat. Het blad noemt het optreden van Dollfuss be lachelijk en eindigt met te veronderstellen, dat men in Weenen uitsluitend met Alber- ti's te doen heeft. Alberti is, zooals bekend, de afgezette leider van de Heimwehren, die een bespreking heeft gevoerd met den Duitschen legatieraad. BUITENL. BERICHTEN HOE ZWAAR BIHAR WERD GETROFFEN. Aantal dooden op 6000, dat der gewonden op 15.000 geraamd. In wei-ingelichte kringen te Calcutta ge looft men, dat bij de jongste aardbeving in Bihar zesduizend menschen zijn gedood en vijftienduizend gewond, hoewel de re geering officieel opgeeft, dat het aantal dooden niet meer dan vierduizend be draagt. Wat de materieele schade betreft, is, zoo als reeds kort gemeld, vooral de suiker industrie zwaar getroffen. Doordat de helft van de suikerfabrieken in Bihar is ver nield, zal de oogst van twee millioen acres niet verwerkt kunnen worden, terwijl het verlies van geplette suiker op 50.000 ton wordt geraamd. De regeering overweegt thans het suikerriet naar elders te zenden. De schade aan de openbare en particu liere eigendommen wordt als volgt ge raamd: regeeringsgebouwen drie millioen roepijen, spoorwegen tien millioen, ge meentelijke eigendommen vijf millioen, particulieren verliezen twintig millioen. De autoriteiten trachten thans voor alles het gevaar van epidemieën, als gevolg van de honderden lijken, die nog steeds niet zijn begraven, te voorkomen. Daarna zal worden begonnen met herstel der scha de, waarmede vele maanden gemoeid zul len zijn. De regeering wil o.a. huizen bou wen, welke tegen aardbevingen bestand zijn. Kleine aardschokken verwekken nog steeds ontsteltenis in Bihar. Reeds 2900 lijken geborgen in Nepal. Uit Nepal wordt officieel medegedeeld, dat tot nu toe 29U0 lijken onder de puinhoo- pen te voorschijn zijn gehaald en dat het opruimingswerk wordt voortgezet. Op elke v(jf gebouwen is er een geheel vernield. Ook het gebouw van de Britsche legatie is zwaar beschadigd, doch ongevallen zijn daar niet voorgekomen. DE „WINTERHILFE" IN DUITSCHLAND Een vierde van het Duitsche volk leeft van steun. De „Frankfurter Zeitung" heeft in een artikel over de „Winterhüfe" eenige inte ressante cijfers over den omvang van het hulpwerk, dat door den grooten nood on der breede lagen der Duitsche bevolking noodzakelijk is geworden. De 21,5 millioen mark, die de inzamelin gen van den laatsten tijd hebben opge bracht, zullen op 30 Januari a.s., den dag waarop het nationaal-socialisme een jaar de macht in handen zal hebben, worden verdeeld als toeslag op den gewonen steun aan de steuntrekkenden in Duitschland. Het geld zal gebruikt worden voor het verstrek ken van extra-kolen en levensmiddelen, waartoe bonnen zullen worden gegeven. In den gouw Hessen-Nassau worden op een bevolking van ongeveer drie millioen inwoners 900.000 personen gesteund. In Groot-Berlyn met ongeveer vier millioen inwoners worden 1.300.000 personen ge steund. Het zjjn niet alleen de werkloozen, die steun ontvangen, doch ook behoeftig ge worden kleine renteniertjes, personen met een klein ouderdomspensioentje, zij die met langdurige ziekte te kampen hebben, groo te gezinnen, gedeeltelijk werkenden en de z.n. stille armen.Daardoor bedraagt het to taal aantal personen, dat steun ontvangt, ongeveer 7.000.000, dat wil dus zeggen, dat, wanneer men hun gezinnen of familieleden erbij rekent het aantal personen, die in Duitschland van steun leven, tusschen de 16 en 19 millioen menschen, of bijna een kwart van het geheele Duitsche volk om vat. TE VLUG MET DOODVONISSEN. „Het aantal executies in China te groot". De Chineesche opperbevelhebber, gene raal Tsjang Kai Sjek, is van meening, dat het aantal executies in China te groot is en dat het doodvonnis te vlug wordt uit gesproken. In verband hiermede heeft hij een schrij ven gericht tot alle militaire rechters, waarin hij deze aanspoort, naast strikte rechtvaardigheid ook de noodige voorzich tigheid in acht te nemen bij het ter dood veroordeelen van een beklaagde. Voortaan mag geen militaire gevangene meer terecht gesteld worden, dan nadat ge neraal Tsjang Kai Sjek zelf het doodvon nis formeel heeft bekrachtigd. VIJF MILLIOEN BIGGEN IN CHICAGO AFGEMAAKT. Uit Chicago wordt gemeld: Ten einde verdere daling der varkensprijzen te voor komen, moesten in den laatsten tijd in de Ver. Staten vijf millioen biggen worden af gemaakt. Ondanks de geheel gemechaniseerde in stallaties der groote slachthuizen te Chi cago, waren deze bedrijven niet op der gelijke hoeveelheden berekend, zoodat dui zenden biggen electrisch gedood moesten worden. Een moeilijk probleem was het, wat men met de afgemaakte biggen zou doen. Nadat het vet aan zeepfabrieken was verkocht, hoopte men de rest tot kunstmest te kunnen verwerken, maar de prijzen van kunstmest zijn zoo laag, dat deze verwer king nauwelijks loonend is. In sommige kringen bestaat groote ont stemming over het feit, dat op geen enkele wijze getracht is een gedeelte van het vleesch der afgemaakte biggen ten goede te doen komen aan de millioenen noodlij dende werkloozen. UIT DE OMGEVING VOORHOUT. Volksbond. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Ingekomen was o.a. een schrijven van de R. K. Reclasseering, waarin zij verzoeken om eenige financieele ondersteuning. Na ampele besprekingen werd hiervoor 10.beschikbaar gesteld. Ingekomen was voorts een schrijven van het gemeentebestuur voor de vorming van een comité ter verzorging van jeugdige werkloozen. In antwoord hierop zal worden medege deeld, dat persoonlijk contact met het ge meentebestuur zal worden gezocht. De cor respondentie inzake commissie van advies ter uitvoering der Rijkssteunregeling, wordt voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens wordt behandeld het door den Bestuursraad in samenwerking met den Christelijken Landarbeiders bond afdeel ing Voorhout gezonden adres, in verband met de korting op de werkloozensteunuitkee- ring. Hierover wijdt de voorzitter uitvoe rig uit en verwijst de leden naar de gehou den gemeenteraadszitting. In dit verband wijst spreker er op, dat de kiesgerechtigde arbeiders steeds moeten zorgen, dat de sa menstelling van den gemeenteraad van dien aard is, dat dergelijke besluiten als waar voor nu geadresseerd is, niet meer kunnen voorkomen. Met een toepasselijk woord installeerde de voorzitter 11 nieuwe leden, die, naar hij hoopte, actieve leden en niet minder trouwe vergader ing bezoekers zouden zijn. Het zeer uitgebreide en goed gestyleerde jaarverslag van secretaris B. J. Lukassen werd met een dankbaar applaus beloond. Ook de voorzitter dankte den secretaris voor zijn jaarverslag. Uit het jaarverslag van penningmeester L. van der Lans stippen we aan, dat over 1933 is ontvangen f 1249.99, terwijl over dat jaar was uitgegeven 1225.13, zoodat over 1933 een batig slot viel te constateeren van 24.86, batig slot vorige jaren bedroeg 270.01, totaal batige salidi 294.87. Een woord van dank aan dezen ouden functio naris werd door den voorzitter namens de vergadering gebracht. Tot verificateurs vam kas en boeken werden benoemd de heeren P. J. van der Meij, H. G. Warmenhoven en J. Koalewijn. Hierna bracht de heer B. van der Lubbe verslag uit van het St. Nicolaascomité, waaruit bleek, dat was ontvangen circa 130.alsook uitgegeven eenzelfde be drag. De voorgenoemde controlecommissie bracht hierop bij monde van den heer War menhoven verslag uit, waarin hij mededeel de, dat de oommissie kas en boeken in goede orde had bevonden. Allereerst dankte de voorzitter den heer van der Lubbe voor zijne bemoeiingen voor genoemd comité, terwijl hij de controle- oommissie dankte voor de gehouden con trole. Van de vier periodiek aftredende be stuursleden stelde de heer Lukassen zich niet meer herkiesbaar, terwijl de voorzit ter, de heer J. H. van der Voet, tusschen- tfjds aftrad. Eén candidatenlijst was voor de vacatures ingediend ten name van C. van der Burg. Alzoo werden de drie aftredende bestuurs leden bij acclamatie herkozen verklaard, terwijl de heer van der Burg bij enkele oandidaatstelliing werd benoemd. Na een drietal stemmingen werd tot voorzitter gekozen de heer J. W. Zwartjes, die zich inmiddels bereid verklaarde het voorzitterschap op zich te nemen. Hierna was het woord aan den heer van der Ploeg, die in een kernachtig speechje deed uitkomen de zeer vele werkzaamhe den, welke de heer vam der Voet en als voorzitter van den Volksbond en als lid van den gemeenteraad in het verleden heeft liggen, waarvoor hij hem van deze plaats een woord van hartelijken dank zegt namens alle R. K. arbeiders van Voorhout. Het spijt spreker, dat de heer vam der Voet van het tooneel gaat verdwijnen, doch wenscht hem een goede gezondheid toe. De heer Warmenhoven sluit zich bij den vorigen spreker aan en zou, indien het mo gelijk zou zijn, willen traohten den voor zitter over te halen op zijm besluit terug te komen. Nog enkele andere leden doen van hun spyt blijken, waarna de voorzitter het woord neemt en een woord van oprechten dank spreekt aan het adres vam den secre taris, den heer Lukassen, voor al hetgeen hij in het belang der vereeniging heeft ge daan. Spr. feliciteert de herbenoemde leden alsmede den nieuwbenoemdem heer van der Burg. Bij uitzondering feliciteert hij den heer Zwartjes, die hij toewensobt dat God hem de kracht geve zijn taak naar behooren te vervullen. Spreker doet ten laatsten male een beroep op de leden, om zich eensge zind achter de leiding te scharen. Spaar uw critiek, waar deze niet noodig is; en wanneer ge meent, dat critiek op zijn plaats is oefen ze o.p gepaste wijze en op de juiste plaats uit. Wacht U voor versnippering en hoedt U voor de gevaren, die speciaal dem arbeider en juist in dezen tijd omringen. Gezondheidsredenen noodzaken mij U te verlaten, temeer daar ik niet de volle medewerking heb mogen ontvangen van diegenen ,im wier belang ik steeds gewenkt heb. Ik ben in het geheel niet boos, zoo vervolgt spreker, op hen, integendeel ik ben hen dankbaar, dat ze mij hebben doem besluiten mijn functies van voorzitter dezer vereeniging en van raadslid neder te leg gen, die boven mijn broze krachten gingen. Voor de laatste maal wil spreker de ver gadering wijzen op de gevaren vam het Na tionaal Socialisme en Fascisme en wijst in het bijzonder op hetgeen thans in Duitsch land zich afspeelt. Dank brengt spreker voor de woorden van lof hem in deze vergadering toege zwaaid en vraagt waardeering voor al de arbeid der plaatselijke best uurderen, die vooral in dezen tijd zoo'n moeilijke taak te vervullen hebbem. Aan zijn medebestuursleden zegt spreker een laatst vaarwel en een woord van dank alsmede aan de overige leiders der plaat selijke arbeidersbeweging. Hierna was het woord aan den vice-voor- zitter, den heer de Groot, die zijm spijt te kennen gaf over het heengaan van den heer van der Voet. Met een kort slotwoord leidde hij den voorzitter als ook den secretaris uit hunme functie uit, waarna hij de vergadering, dde door circa 150 leden bezocht was, sloot met den Chr. groet. .Werkloozenzorg. Door het comité ter verzorging van werkloozen in deze gemeen te is een loterij georganiseerd, ter verster king har er financiën. Deze verloting geschiedt als volgt: Elk lot geeft een tijdsaanwezing aan, lig gende tusschen 1 en 12 uur. De eerste prijs bestaat uit een zilveren horloge, hetwelk over eenige maanden zal worden opgewon den. De bezitter vam het lot, waarvam de tijdsaanwijzing het meest overeenstemt met de tijdsaanwijzing vam het afgeloopen horloge, ontvangt den eersten prijs. De houder vam het lot, hetwelk precies één uur later aanwijst, ontvangt dem tweeden prijs, en zoo worden vervolgens 12 mooie prijzen verdeeld. Elk lot kost slecht 2l/s cent en elk uur geeft een prijs. Het comité hoopt dat deze loterij aan de verwachte resultaten volkomen zal beant woorden, om hun werk naar behooren te kunnen blijven voortzetten. Tooneeluitvoering. Ter gelegenheid van het twintig-jarig bestaan vam de Sint Josephs-Gezellen-Vereeniging in deze pa rochie, zal de tooneelvereeniging „Vader Kolping", als onderaf deeling dezer Gezel len een uitgebreide tooneeluitvoering geven op Dinsdag en Woensdag as. Op deze feestavond zal worden opge voerd: Heb ik m'n kind gedood? een schit terend tooneelstuk, dat door de leden voor treffelijk is ingestudeerd, terwijl 2 kluch ten hot verder gedeelte van den avond zul-

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6