ZATERDAG 27 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 TENTOONSTELLING „DE ZANGER" Vandaag en morgen houdt de Eerste Leidsche Vereeniging van Kanarieliefheb bers cn Vogelbescherming „de Zanger" in de bovenzaal van .Concordia" haar jaar- lijksche, thans nationale tentoonstelling ter gelegenheid van haar 10-jêrig bestaan. 'n Heel mooie expositie is het geworden, waarbij de inzenders het den keurmeesters zeker niet gemakkelijk hebben gemaakt. De vogels werden op zang gekeurd door den heer Letter uit Breukelen, op kleur door den heer Joh. Zandvliet uit Den Haag. Ruim 110 exemplaren zijn reeds voor de expositie aanwezig. Daarnaast bevinden er zich no gvesrcheidene, welke zijn beschik baar gesteld voor de verloting. De tentoon stelling, die bovendien wordt opgeluisierd door 'n inzending opgezette vogels van den heer Cossee en 'n stand van groen voeder kastjes, is heden tot 10 uur geopend, terwijl zij morgen toegankelijk is van 105 uur. Te 7 uur zal de uitslag der verloting be kend worden gemaakt. De bekroningen zijn als volgt: Klasse A, 5 vogels uit eigen kweek 1933: le prijs J. H. v. Hees, Leiden, 299 pt., 2e pr. H. L. v. Rooyen, Amsterdam 294 pnt. Klasse B, 2 vogels eigen kweek 1933: le pr. J. W. v. Hees, 162 pnt„ 2e pr. H. L. v Rooyen 153 pnt., 3e pr. T. J. Buis, Den Haag 129 pnt. Klasse C, 1 vogel eigen kweek 1933: le pr. Nieuwenhuizen, Den Haag, 82 pnt., 2e pr. J. Brouwer, Amsterdam, 81 pnt., 3e pr. H. L. v. Rooyen, Amsterdam, 80 pnt., en 5e pr. Nieuwenhuizen met elk 72 pnt., 6e pr. J. Baanders, A'dam 69 pnt. Klasse D, 1 vogel overjarig: le pr. T. J. Buis, 90 pnt., 2e pr. K. Jonker, Amsterdam 84 ont., 3e pr. T. J. Buis 81 pnt. Klasse E., open klasse: le pr. F. J. Buis 87 pnt., 2e nr. J. Brouwer, Amsterdam 84 pnt., 3e pr. R. van Drumpt, Leiden, 82 pnt. Klasse G, kleurvogels, le pr. J. Schou ten, Leiden 86 nnt., 2e pr. J. Schouten, 84 pnt., le pr. P. Wa^sink, Leiden 87 pnt., le pr. L. H. L. van Herp. Den Haag 88 pnt., le nr. Chatenier, Den Haag 85 pnt., le pr. L. H. L. v. Herp, Den Haae 74 pnt., le pr. id. id. 89 pnt., eerepr. id. id. 77 pnt., eere- prijs ,id. id. (Putter-kanarie), le pr. Schui ten, Leiden, vlucht met poppen. BEZOEK ZUID-AFRIKAANSCHE GEZANT Aan de Leidsche Universiteit. De Gezant van de Unie van Zuid-Afrika, Dr. H. vain Broekhuizen heeft met Mevrouw van Broekhuizen en een dochter gisteren het aangekondigd bezoek aan de Leidsche Universiteit gebracht. De gasten werden eerst ontvangen door het Senaatsbestuur in de Senaatskamer der Universiteit, waarbij behalve eenige hoog leeraren de Secretaris van Curatoren, Mr. P. J. Idenburg, aanwezig was. De Rector Magnificus, Prof. Mr. D. van Blom, verwelkomde den Gezant met een toespraak, waarin hij wees op de banden, die Zijne Excellentie aan de Universiteit binden. Niet een vreemde, doch een pud- student, die een Leidsche doctorstitel draagt, aldus Prof. van Blom, heeft de Uni versiteit het voorrecht thans hier te zien. Dr. van Broekhuizen getuigde van de groote beteekenis, die de studie te Leiden in zijn leven heeft gehad en verklaarde een zeer warm voorstander te zijn van de studie van Zuid-Afrikaansche studenten in Nederland. Waar mogelijk bevorderde hij het verblijf van zijn landgenooten aan een Nederlandsche Universiteit. Versterking van de cultureele betrekkingen tusschen Nederland en Zuid-Afrika, waar eenigszins mogelijk, achtte hij van zeer groote waar de. In het bijzonder was het noodig zooda nige betrekkingen te onderhouden op het gebied van het recht. Daarom, aldus de Ge zant, juichte hij het plan, waartoe aan de Leidsche Universiteit het initiatief werd genomen, van een vacantiecunsus voor Zuid-Afrikaansche juristen te organiseeren, zeer toe. Dit initiatief is, volgens Zijne Ex cellentie, dan ook met veel sympathie van de zijde van de Zuid-Afrikaansche autori teiten begroet. Na een rondgang door het Academiege bouw, werd een bezoek gebracht aan den Hortus Botanicus, waarna de Nederlandsch- Zuid-Afrikaansche vereeniging afd. Leiden de gasten een lunch aanbood in de ambts woning van den hoogleeraar-directeur van de Sterrewacht, Prof. Dr. W. de Sitter, wel ke door dezen daartoe ter beschikking was gesteld. In den namiddag werd een bezoek ge bracht aan de Universiteits-bibliotheek, waar de bibliothecaris Dr. F. C. Weider de gasten een verzameling kaorten betreffen de Zuid-Afrika, alsmede enkele andere schatten van de bibliotheek toonde. Hierna was de Gezant gast van het Leidsoh Studentencorps, terwijl Mevrouw en Mejuffrouw van Broekhuizen in het clubgebouw van de Vereeniging van Vrou welijke Studenten de thee gebruikten. Geveilde perceelen. Ten overstaan van mr. H. M. A. Coe- bergh, alhier: Winkelhuis aan de Haarlemmerstraat no. 113, in bod 16.000, kooper de heer H. Ku- kler qq. voor 16.000. Huis Noorderstraat 2, in bod ƒ620, koo per de heer J. van Rossen voor 620. Ten overstaan van B. H. Stumpel, notaris alhier: Huizen Spilsteeg nos. 17 en 19, te zamen in bod 1620, kooper de heer N. van der Star c.s. voor 1622. Huizen Wielmakersteeg nos. 20 en 22, te zamen in bod ƒ500, kooper de heer F. J. v. Thiel voor 518. Triduum voor vrouwen en verloofden van R.K. werkloozen Morgent begint in de St. Lode wij kskerk het triduum voor vrouwen en verloofden van R.K. werkloozen, dat zal worden ge leid door kapelaan Kramer. De opening heeft niet, zooals eerder ver meld, om 5 uur, dcch om half zes plaats. 3 October-Vereenlging Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer over de jaarvergadering der 3 October-Vereenigng, waarin mededeeling gedaan zal worden van de resultaten voor de plannen-optocht 1934. Majoor D. M. Luvardie, hoofdinspecteur bij het 6e regiment veldartillerie alhier, wordt 1 Mei overgeplaatst als schiet- instructeur bij het 2e regiment veldartille rie te 's Gravenhage. f BIOSCOPEN. Trianon. „De 200 P.K. van Zijne Majesteit", of, zooals de Amerikaansche film heet „My lips betray" is de eerste Amerikaansche film van Lilian Harvey, die hiermede ge lukkig haar eigen en bijzondere charme niet heeft verloren. En daarom is deze film bijzonder geslaagd. Men heeft de natuur lijke charme van Lilian Harvey ook de film zelf ingegoten. Een klein Konink rijkje, Ruthania, met een koning, die lie deren componeert en een zeer bijzondere auto heeft, een zangeresje (Lilian Harvey), die door een samenloop van omstandighe den voor de favorite van den koning wordt aangezien, én tenslotte natuurlijk een hu welijk, allemaal factoren om een prach tig romantische film te kunnen maken. Lilian Harvey is hier dan ook op haar best en het pleit voor den regisseur, dat hij dit wat on-Amerikaansche scenario juist voor Lilian Harvey meent noodig te hebben gehad. Het dolle scenario geeft op gelukkige wijze aanleiding tot dolle situaties, waarin Lilian Harvey op haar best is en die hel zeer talrijke publiek reeds op den eersten avond deden schateren van het lachen. Bovendien krijgen, zoolang de voorraad strekt, alle bezoekers een fraaie foto van Lilian Harvey ten geschenke. Ook de film „Beste vijanden", die voor de pauze gaat is er een om van alle kan ten aan te smullen. Zoowel uitbeelding ais tekst zijn grappig en geestig, zoodat men met dit geheele programma een zeer ge- noegelijken avond in Trianon zal beleven. In het voorprogramma is een Schubert- film, waaraan vooral muziekminnenden hun hart kunnen ophalen. Luxor. Franz Schubert, het onsterfelijke genie, heeft deze week een plaats op het Luxor- programma gekregen met de film „Lcise flehen meine Lieder" onder regie van Wil ly Forst. De muziek van Schubert in de bioscoop en Schubert zelf op het witte doek. Schubert.... de onsterfelijke, zooals er, ondanks zijn armoede, in deze film reeds van hem gezegd werd, toen hij nog nauwelijks bekend was. Schubert, de jon ge schoolmeester zonder discipline, die naast zijn rekensommen muzieknoten op 't bord schrijft, wordt vertolkt door Hans Jaray. Zijn spel is niet bovenmate sterk, noch imponeerend en toch weet het ons te boeien, te ontroeren somtijds. Maar de ver klaring daarvan vinden we in het feit, dat Schubert is 'n teere figuur, die door zijn machtige composities veler harten gevan gen heeft. Het doet wat vreemd aan zoovele van Schubert's meesterwerken dooreengemen- geld te hooren in deze film, als „Die Un- vollendete", „Wiegenlied", „Heidenröslein", „Erlkönig" enz. Vreemd eigenlijk is ook de titel van deze film: waarom haar niet de „Unvollendete" genoemd? Deze compositie toch vormt het hoofdmottief voor de film, welker geschiedenis, al of niet historisch- juist, weinig om het lijf heeft. Meer ging onze belangstelling uit naar de heerlijke muziek, dje nog veel te weinig op den voorgrond trad. Al te kort was de zang van „Leise flehen meine Lieder" van „Heiden röslein", dit laatste door het prachtige koor der Weensche jonge zangers en de „Ave Maria"-melodie, dat met begeleiding van koor en orkest het slot vormde. Zijn nooit voltooide symphonie in B-mineur geeft echter het hoogste genot in deze film. Vóór de pauze gaat 'n heel ander soort film, 'n dramatisch filmwerk. „De Grootste Liefde", 'n film van toegewijde „liefde van 'n man voor 'n hulpbehoevend .weeskind, dat hij als z'n dochtertje aanneemt. Beiden zijn daardoor overgelukkig, doch hun geluk wordt wreed gestoord wijl het kind naar een weeshuis wordt vervoerd. De man komt hier niet overheen en zou-gestorven zijn, indien niet de gulle lach van zijn kind hem weer tot het leven terug had geroe pen. 'n Mooie speelfilm, waarin de kinde ren Betty Jane Graham en Dickie Moore op voortrefeflijke wijze spelen. LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat Leliestraat 7. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de Afd. Leiden en Omstreken, van 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Dinsdag. Zitting besturen Bouwvakarb. en Transportarbeiders van 78 uur, kan toren boven. Dinsdag Repetitie Vondel 8 uur. Dinsdag Bestuursvergadering St. Paulus. Woensdag Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering Transport arbeiders 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 7— 8 uur, Bibliotheek 6.307.30 uur. Zieken- 8 uur, Bibliotheek 7.308.30 uur. Zieken kas 7 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Op het kantoor van den Bond gelegen heid rente laten bijschrijven op de Spaar bankboekjes van den R. K. Volksbond. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar lederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Voor belanghebbenden zij medegedeeld, dat elke laatste Zaterdag der maand de penningmeester zitting houd van 78 uur. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur, en van 7.00 tot 10.15 uur; verplich te bijeenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heeren C. M. Goede en O. Bik, Van 1 tot 2 uur bib'mtheek. 8.15 uur Prijsbiljarten, schitterende pre zen. De Gezellen onder de 21 jaar moeten de toegangsbewijzen afhalen van 8.30.9.30 uur. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8.00 tot 10.15 uur. 8.30 uur op de bovenzaal aspirantencur sus le groep. Men denke er wel aan: deze cursus is verplichtend. Dinsdag is de zaal voor de Gezellen ge sloten. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer." 8.30 uur Repetitie tooneelclub „Adolf Kolping". 8.30 uur op de bovenzaal adspirantencur- sus 2de gro-p men denke er vooral aan: deze cursus is verplichtend. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 9 uur Vergadering Commissarissen Afd. Gezellen en Gehuwde Gezellen. Vrijdag 8.15 uur Muziekgezelschap „Franz Schweitzer". 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping". 8 uur Vergadering Commissarissen van het District. Zaterdag is de zaal gesloten, ook geen bibliotheek. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede- ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Zondag eerste der 7 Zondagen, die het feest van St. Jo seph voorafgaan, te 7.15 uur in de kapel van het St. Elisabethgesticht gezongen H. Mis,waaronder Algemeene H. Communie. Na de H. Mis wordt gezongen „Knielt Chris- tenschaar" bladz. 24 en na de luide dank zegging „H. Joseph trouwe hoeder", bladz. 32 uit de Liederenbundel, waarna gemeen schappelijk ontbijt, waarbij wordt gezon gen de Gezellenvader. Kaartenruilen moet onderling geschieden. Na het ontbijt is de zaal gesloten, geen bibliotheek, geen spaar kas. Bij de huismeester zijn kaarten te ver krijgen a 40 cent. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Zondag 9 uur H. Mis met algemeene H. Communie in de Kapel der Voorzienigheid Hoogewoerd. Daarna gezamenlijk ontbijt. 4.30 uur Installatie en hernieuwing der beloften in de St. Lode wij kskerk. Ouders en belangstellenden welkom. Deze middag vervallen alle clubs. Van 5.30 tot 7.00 uur plaatsbespreking in de Burcht. 7.3Q uur Don Boscoban. Van 89.15 uur Ontspanningsclub boven de 14 jaar. Dinsdag 8.15 uur Uitvoering door de too neelclub K. N. G. Aan de zaal geen kaarten verkrijgbaar. Donderdag 8.30 uur Aloysiusban. De andere bannen worden op de bijeen komsten nader bekend gemaakt. Zaterdag geen bibliotheek. ST. FRANCISCÜS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek; 10.0010.15 Ontbijt; 10.1511.30 uur ontspanning voor Afd. 1, 6 uur Lof, waarna ontspanning voor alle af deelingen; 6.30 uur Bibliotheek en Spaar bank. Maandag 8.009.30 uur Handteekenen Dinsdag. 6.157.30 uur Vlecht- en carton- nagewerk, jongste afdeeling. 7.309.00 uur Teekenen. Woensdag 7.30 uur Lof, 8.008.30 uur Ontspanning. Donderdag 6.157.30 uur, Vlecht- en Car- tonnagewerk hoogste' afdeeling; 7.309.00 uur Huisvlijt. Vrijdag 6.15—7.00 uur Zang. 8 uur Apo logie. Zaterdag 67 uur Gymnastiek jongste afdeeling. 78 uur Gymnastiek hoogste afd. 810 uur Ontspanning. ONS CLUBHUI8 „ST. ANTONIUS". Zaterdag. Contributie-betalen voor alle jongens te 7 uur. Bibliotheek en spaarbank. Zohdag Wandeltocht van „Rood Wit". De Trekvogels boven de 17 jaar, moeten eerst de Maria-Congregatie bijeenkomst bewo nen, daarna gezamelijke start voor de Trekvogels. 4.30 uur. Contributie betalen en ont spanning voor de leden onder de 14 jaar. 7.30 uur Ontspanning voor de leden bo ven de 14 jaar. Maandag Geen Franciscusgroep. Dinsdag 8.15 uur Vergadering van de wandelclub „De Trekvogels". Allen pre sent!! Woensdag Geen clubs! Vrijdag 6.30 uur Hubertusgroep. 6.30 uur Antonius en Francisgroep. Repetitie spreekkoor, alle moeten het kennen. Van 7.30 tot 8 uur Groep K. en P. Zaterdag van 77.30 uur contributie be talen, Bibliotheek en spaarbank. 5 uur Zangclub. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomstea voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. R. K. HARMONIEKAPEL „PEROSI". Secr.: Marnixstraat 43. Maandag 8 uur Tamboers Pieterskerk- gracht. Woensdag: Harmonieleerlingen 7.308.15 uur. Harmonie 8.30 uur Pieterskerkgracht. Aanmelden nieuwe leden op de lesavon- den. „DE GRAAL". Zaterdag 3.30 uur Muloclub. 7.00 uur groote cadettenclub. 8.3010.00 uur contributie betalen. Degenen, die zich nog niet voor het ont bijt hebben opgegeven worden vriendelijk verzocht, dit te doen voor hedenavond ne gen uur. Zondag: Al degenen, die aan de H. Mis en het ontbijt deelnemen zijn om kwart voor ne gen aan de R. K. Jongens H. B. S. in vol ledig uniform. 121 uur contributie betalen. 1.305 uur zijn allen, die aan de sport- uitvoering mee zullen doen present aan de gymn. zaal R. K. H. B. S. 3.30 uur bijeenkomst voor de kleine ca detten. 5 uur zangles. 8.309.30 uur religieus dansen. Maandag 7.45 uur H. Mis. 8.009.30 uur charitatieve en missie-naai club, weefclub en reidansen. 89 uur Gymn. club voor Graalleden. 8.309.00 uur Gymn. club „Spirit". Dinsdag: 79 uur naaien, knippen, handwerken. 8 uur ontwikkelingsclub. 9.15 uur Verloofdenclub. Woensdag 15 uur Kruiskinderclubs. 23 uur gymn. kleinen Ursulasteeg. 9.15 uur Dadenclub „Sir facio". 8.009.30 uur naaien, knippen en rei dansen. Donderdag 56 uur Gym. Kleinen Hee- rensingelschool. 67 uur Gym. Muloclub Ursulasteeg. 8.159.15 uur gymn.club „Actief'. 8.009.30 uur reidansen, houtzagen, man doline en handwerken. Vrijdag: 8.009.30 naaien en knippen. 7.009.30 uur handwerken. 810 uur costuumnaaien op de Vak school. 7.45 uur Dadenclub „Roode Graal". 9.15 uur Dadenclub „Stralend Zonne licht." Excelsior Alleluia Vooruit! ACAHF-MIFnifuws LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „De praktijk der conflictenregeling tusschen volksraad en regeering", de heer J. Drijvers, geboren te Schoten. Geslaagd: doctoraal examen rechten, de heer E. Stutterheim, Hilversum; candidaatsexamen klassieke letteren, de heer J. F. Masselink en mej. A. F. de Wit, Leiden; doctorala examen Kunstgeschiedenis, de heer C. Pelinck, Assen. TELEGRAMMEN SCHEEPSRAMP AAN DE IJSLANDSCHE KUST. Twaalf Engelsche zeelieden verdronken. LONDEN, 27 Jan. (V.D.). Uit Rykjavik wordit gemeld, dat bij zware zee gisteren in de Dy ra Fjord aan de Westkust van IJs land de Engelsche trawlers „Sabik" en „Euthamia" met elkaar in aanvaring kwa men. De „Sabik" werd zoo zwaar bescha digd, dat het schip onmiddellijk zonk. Van de 14-koppige bemanning kon slechts de marconist en de 2e macinist gered worden. Alle overige opvarenden verdronken. De twee geredden bevonden zaoh op het oogen- blik van de botsing juist op de commando brug en konden aan boord van de „Eutha mia" springen. De schipper en een scheeps jongen van de „Sabik" bleven nog eenige minuten drijvende doch konden tengevol ge van de hooge zeeën niet gered worden. De „Euthania", die zelf een groot lek op liep, slaagde er gistermiddag in, de haven van Dy ra Fjord binnen te loopan. FRANSCHE MINISTER VAN JUSTITIE AFGETREDEN. PARIJS, 27 Januari (V.D.). De Fransche Minister van Justitie Raynaldi heeft heden morgen zijn ontslag genomen. Chautemps heeft dit ontslag aanvaard en de Ministers bijeengeroepen in een kabinetszitting. Hier mede is de Ministercrisis in een nieuw sta dium getreden. Chautemps geeft er blijkbaar de voor-' keur aan, dat zijn ministers één voor één tot aftreden worden gedwongen, dan dat hij met zijn geheele ministerie aftreedt. De agitatie onder het volk wordt met den dag grooter. Verschillende demonstraties tegen de regeerlng zijn afgekondigd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Jan. Eeieren. Totale aan voer 7891 stuks. Kipeieren 3.704.10, kui keneieren 3.153.60. Handel matig. LEIDEN, 2227 Jan. Turf. Aanvoer: 130.000 lange turf, 10.per 1000 stuks. 27 Jan. Boter. Prima fabrieksboter (controle 1.602.40 per K.G., prima boe- renboter 1.451.60 per K.G. Handel ma tig. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Wilhelmina d. van A. J. v. Bemmelen en H. C. M. v. Berkesteijn Johannes z. van A. J. v. Bemmelen en H. C. M. Berkesteijn Janetje Johanna d. van G. Jongkind en A. Maarsen Adriana d. van A. v. Egmond en J. M. Kennis Petrus Jacobus Franciscus z. van M. P. v. Beek en J. G. Turk Leendert z. van W. Schouten en C. v. Leeuwen Maria d. van M. Eradus en E. Dreef Johannes Cornelis Nicolaas z. van H. P. Jansen en A. M. Rode wijk. Overleden: W. J. Goedraad m. 56 j. BIOSCOPEN. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. ALPHEN AAN DEN RIJN, 26 Jan. Groen- tenveiling Per 100 K.G. Spruitkool I 16 —22, id. II 8—13, kroten 3.70—4.10, uien 3—3.60, Per 10 bos: Seldery 5—6.20, 26 Jan. Eieren. Aanvoer 4324 stuks Kipeieren 34, eendeieren 350. ZEVENHOVEN, 26 Jan. Vrije veiling. Aantal eieren 34.60, kaas 15 ct. per p. Bananen 1320, Appelen 1015, kool 9— 10 ct. BODEGRAVEN, 24 Jan. Eeieren Aan voer 9834 stuks. Wit ƒ3.303.70, gruin ƒ3.604, eendeieren ƒ3.70. DEN HAAG, 26 Jan. Groenten- en Frui- veiling. Goudrenetten I 1619, II 22— 25, Jasappelen 29, Benderzoet 612, Belle fleuren 815, Eng. Belefleuren 1518, Campagne zoet 57, Kleipeer 12, St. Re- mis 7, Bendavis 14. Groenten: Uien H 3963, I 7598, Rapen 5154, Friesche Rapen 22,30 p. 100 K.G. Prei 1.40, II 50—80 p. 100, Selderij I 3.70 —3.90, II 50—1.70, p. 100, Andijvie I 91— 94, II 2869 p. kist, Boerenkool 1625, p. kist, Spruiten 912 p. K.G. Groenenkool 3040 p. kist, Roodekool L 7.908.20 p. 100, II 3.20—6.20, Gele kool L 5.80—6, II 2—2.40, p. 100, Peen 58—61 p. kist Peter selie 2—2.20 p. 100, Nero 2—4 p. K.G., kroten 17. Bananen 2,2.50 per 10 K.G. Witlof 2232 p. K.G. Gezouten Snijboonen 13 ct. 26 Jan. Groenten, Per 100 stuks: Roode kool 4.508.10, Savoye kool ƒ2.50 6.60, Groene kool 0.703.50, Pieter selie ƒ4.70—9. Prei ƒ1.50—2.80, Selderie 3.105.40, Rnolselderie 13.40, Per 100 kilo, kroten gek. ƒ2—6, Witloof 6—35, Boerenkool 2.80—6, Uien 12.90, Worte len ƒ1—5.60. Spruiten I 10—16, id. H 514. Andijvie per kist ƒ0.70.1.22 NIEUW VEEN, 26 Jan. Elerenveiling. Aanvoer: 942 kippeneieren 3.504.00 en 62 eendeneieren 2.50, per 100 stuks; kaas 2728 ct. per pond, boter 75 ct. per pond; duinkonijnen 40 ct. per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 26 Jan. Groenten- veiling. Roode kool 66.80—9.10, gele kool 6.009.00, groene kool 2.402.60, per 100 stuks; uien 2.30—2.60, peen 3.50 —5.75, kroten 2.75—3.00. per 100 K.G. VINKE VEEN, 26 Jan. Groentenveiling. Witlof I 21—26 ct., idem II 16—20 ct., idem IH 5 ct., per K.G.; boerenkool 2 ct. per stronk. BOSKOOP, 26 Jan. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Claudius Pernet 1.20—1.90, Butterfly 0.801.50, Wilh. Kordes 2.30, Rosalan- dia 1.30—1.70, Phoebe 0.80—1.00, Aug. Noack 1.00—1.70, Briaicliff 1.00—1.90, Steward 0.90; Diversen: Freesia 1518 ct, Seringen 0.601.20. Prunus 40—70 ct, Tulpen 15—26 ct., Mahonia 12—20 ct. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie 1% BEURSOVERZICHT De Amsterdamsche beurs besloot de week in vry vaste houding ondanks de wat zwakere houding van Wallstreet. De lei ding berustte bij Cultuur-waarden welke, hoewel de omzetten van bescheiden om vang waren, nagenoeg algemeen op hoo- ger peil kwamen. Van de Suikers trokken Nisa's de aandacht; zij zette hun koersstij ging voort in verband met de voorgestelde statutenwijziging om eigen aandeelen te verwerven. H.V.A.'s liepen 4 pet. op. Rub bers profiteerden van de geruchten vol gens welke per 1 April a.s. de restrictie zou ingaan op basis van 50 pet. bij een aangeno men wereldproductie van 1 millioen ton. A'dam Rubbers waren ongeveer 1 pet. hoo- ger. Ook Tabakken gaven in doorsnee wat hooger noteeringen te zien; de handel was hier evenwel geheel onbeteekenend. Van de Industrieelen konden Philips verbeteren. Bij geruchte verluidt, dat over het loo- pende boekjaar, dat 16 maanden omvat, 11 pet. zal worden uitgekeerd. Aku's ble ven op peil. Unilevers gol den iets hooger. Van de Oliewaarden waren Kon. Olies goed prijshoudend. Shell Unions gaven weer groote omzettèn te zien, zonder dat echter een koersverandering intrad. Scheepv. was vast. Duitsche obligaties wa ren gedrukt. Youngleening daalde beneden 53 pet. Op de Nederl. Beleggingsmarkt was de tendenz prijshoudend; alleen dollar- obligoaies Ned. IndiS werden iets lager ge noteerd. 59.02l/« 7.82 1.571/2 9 78 34 69 48.23 13 08 19 95 39 30 34 «5 40.35 7*38

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3