DINSÖAG 23 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 9 GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDER GEDOOD. Zondagnacht omstreeks kwart voor één heeft op den Haagweg ter hoogte van de Tulpstraat te Rijswijk een ernstige aanrij ding plaats gehad, tusschen een wielrijder en een auto. De wielrijder, H. uit Voor burg, die uit de richting Den Haag kwam, stak op dit punt plotseling dsn Haagweg over naar de Caan van Necklaan. Even eens uit de richting Den Haag naderde een taxi, bestuurd door K. uit Voorburg. Deze trachtte nog door naar links uit te wijken, een aanrijding te voorkomen, maar een on geluk kon niet meer verhoed worden. De wielrijder is Maandagmiddag in het ziekenhuis overleden. LIJK GEVONDEN. Zondagmiddag waren eenige personen op het eiland Rozenburg op de z.g. buitengor zen aan het jagen, toen' zij een lugubere ontdekking deden. Tusschen het riet vonden zij het in zeer verren staat van ontbinding verkeerende lijk van een manspersoon, alleen gekleed met een roode sportbroek. Blijkens dit kleedingstuk verder was geen herken ning meer mogelijk is dit het stoffelijk overschot van J. Leenhof te Rotterdam, die op 9 Juli 1933 te Oosbvoome bij het baden is de Maas is verdronken en wiens lijk nog niet was aangespoeld. DE „BRION" VAN K.N.S.M. GEZONKEN. Opvarenden allen gered. De Nederlandsche- vrachtboot' „Brion" is lek geslagen bij Gatun in het Panama- Kanaal. De boot werd aan den grond ge zet, doch sloeg later om en zonk. Men vreest, dat de lading geheel verloren is. De gezagvoerder, de heer W. H. Rohling en de uit 22 koppen bestaande bemanning wisten zich te redden. De mail is niet verloren gegaan, de vaart in het kanaal is niet gestremd. HET HAARLEMSCH-A'DAMSCH BRANDSTICHTINGSCOMPLOT. De verzekeringsagent De Bakker meldt zich aan bij de politie. Gisteravond te ruim half zeven heeft de verzekeringsagent De Bakker, die sedert twee dagen door de geheele hoofdstedelijke politie werd gezocht, zich eigener bewe ging bij het bureau Overtoom te Amster dam aangemeld. Tegen den Inspecteur van Dienst, den heer Gemmeke, zeide hij, niet naar de Raamport te zijn gegaan, waaruit hij is ontvlucht, doch naar het bureau Overtoom, omdat hij daar steeds goed is behandeld. Ook kende hij den heer Gemmke uit den tijd, dat deze'dienst deed bij het bureau Warmoesstraat. De Bakker erkende Zon dagmiddag een bezoek te hebben gebracht aan het Persbureau Vaz Dlas, waar hij een door hem geschreven brief had afgegeven, dien hij in het „Handelsblad" zag afge beeld. Waar hij van Zaterdagochtend tot Maan dagavond heeft doorgebracht wenschte hij onder geen beding te zeggen. Dit waar schijnlijk om zijn vrienden niet in moei lijkheden te brengen, daar het volgens de wet verboden is ontvluchte gevangenen te huisvesten of op een of andere wijze te helpen. Hij hield vol, onschuldig te zijn aan de brandstichtingen of hierin op eeni- gerlei wijze betrokken te zijn. Na een kort verhoor door Inspecteur Gemmeke werd hij overgebracht naar het bureau Raampoort. Morgen zal hij voor den Officier worden geleid, die nader over zijn inheohtenishou-' ding zal beslissen. Hin opnieuw gearresteerd. Zooals wij reeds meldden zijn door de Haarlemsche Rechtbank, Brunner en Hin, resp. verdacht van uitlokking van brand- FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 2) I De auto hield stil in den stroomdenden regen en een jongeman sprong er uit. Hij stapte over de schildpad, die op de stoep van den dorpswinkel lag te slapen en liep naar den toonbank. Links hingen saus pannen en broeken, daarboven een ham en vele kluwens touw, een pak vliegenvan gers en een rijk-gevarieerde collectie lee- ren riemen. De jongeman klopte op de toonbank en floot. Mr. Margleton kwam te voorschijn, een kwiek oud. heertje met borstelige grijze wenkbrauwen en groenachtige oogen vol' levenslust. „Ik moet naar Waveney Hall en u zou me buitengewoon verplichten als u me wil de uitleggen, hoe ik daar komen kan." Uit de stem van mr. Margleton sprak duidelijk teleurstelling. „Den heuvel op en dan den tweeden weg links. Er woont daar niemand", voegde hij aan zijn inlichting toe. „Er is mij gezegd, dat er een huisbe waarster was." Mr. Margleton keek ontstemd naar de rolletjes vliegenpapier. „Er woont een zekere juffrouw Mossi- stichting en brandstichting, door de Haar lemsche Rechtbank in vrijheid gesteld. De Commissaris van de 10e Sectie van Amsterdam, de heer v. Pijper, had echter de aanhouding van Hin gevraagd in ver band met de vermoedelijke brandstichting in perceel Anjelierstraat 40. Hin is na zijn ontslag uit het Huis van Bewaring te Am sterdam, overgebracht naar het bureau Raampoort waar hij in politiebewaring werd gezet. Een dezer dagen zal hij voor den Officier worden geleid. DIEVENBENDE BESTEELT EEN FABRIEK. Vrachtauto's vol goederen ontvreemd. Gedurende den laatsten tijd hadden bij de Suvel-fabrieken te Princenhage verschil lende diefstallen plaats ten nadeele van arbeiders, die hun kleedingstukken in schaft- en werklokalen hadden opgehan gen. Een der benadeelden uitte hierop tegen de directie het vermoeden, dat ook dief stallen van fabrieksgoederen zouden plaats hebben. De politie werd in de zaak ge moeid. Deze stelde een uitgebreid onder zoek in waarbij bleek, dat onder de arbei ders der fabriek een georganiseerde die venbende bestond. Bij de leden daarvan, woonachtig te Princenhage, Breda, Zundert, Leur, Beek, Reijen en Terheyden, werden huiszoekingen verricht, waarbij men ver rassende ontdekkingen deed. Een geheel magazijn van gestolen voorwerpen: stuk ken koper, com foren, bussen verf, hamers, vijlen, manometers, bussen olie, brand- bluschapparatcnbouten, koperen snuiste- ï'ijen enz. kwam te voorschijn. In totaal werden eenige vrachtauto's met gestolen goed weggehaald. De totale waar de van een en ander is zeer aanzienlijk. Alles is in beslag genomen, terwijl tegen de leden der bende, ongeveer 12 personen, proces-verbaal is opgemaakt. De corr. van <të „Msb." te Breda meldt nader: In de Savelfabrieken te Princenhage werden den laatsten tijd van werklieden voorwerpen vermist, die bij het uitkomen van deze diefstallen later weer werden teruggevonden op dezelfde plaats, waar ze waren weggenomen. Vorige week verdween een paar been kappen en toen de diefstal op de fabriek werd bekend, vond men ze twee dagen later weer op dezelfde plaats terug. Dit trof de opmerkzaamheid der direc tie, die de zaak in handen gaf der politie, temeer, daar ook voorwerpen uit de fabriek werden vermist. Door de politie te Princenhage hadden verschillende huiszoekingen - te Leur, Zun dert, Rijen, Terheijden, Beek en Princen hage plaats, waarvan een zevental succes opleverden. Diverse voorwerpen of materialen af komstig uit de fabrieken werden1 in beslag genomen en proces-verbaal tegen de be trokken personen opgemaakt. Allen hebben de diefstallen bekend.- Tot de gestolen voorwerpen behooren partijen rood koper, zooals massief staaf- koper en koperen doppen van bluscli.ippa- raten, ijzerboren, nieuwe vijlen, complete spirituscomforen, bussen olie en verf. Hoewel de inbeslag genomen voorraad niet onbelangrijk is, is toch van vracht auto's vol geen sprake. Wel is bij het onderzoek komen vast te staan, dat reeds sedert lang diefstallen op deze fabrieken zijn gepleegd en dat ze»<er wel nooit zal kunnen worden uitgemaakt wat er in den loop der jaren is ontvreemd. Van een georganiseerde bende mag niet worden gesproken. Wel staat vast, dat :1e betrokken personen er voor elkaar geen geheim van maakten, dat men zich net een en ander toe-eigende. De Princenhaagsche politie heeft met de opsporing mooi werk verricht. GEHEIME ZENDER ONTDEKT. Zondagmorgen is te Voorts bij den radio handelaar S. een inval gedaan in diens woning, terwijl men juist bezig was met het uitzenden van een omroep-programma. ter", gaf hij toe, „en haar dochter en de baby van haar dochter om precies te zijn." Hij snoof en nu kwam de geest der dorp- sche spraakzaamheid over hem vaardig. ,.Het is hoog tijd dat er weer iemand op het landgoed komt wonen. Sir Anthony is nu al een jaar dood en de bezitting gaat met den dag achteruit, nu er niemand naar omkijkt. Ik wou dat ik Sir Waveney eens tegenkwam; dan zou ik het hem on gezouten zeggen. Kent u hem, als ik vra gen mag?" De groene oogen keken hem onderzoe kend aan. John Maurice Waveney gaf hierop geen antwoord. Hij wenschte geen vertoon te maken als de erfgenaam, die bezit komt nemen van zijn nieuw-verworven eigen dom hij wilde alleen maar het landgoed zién en een besluit nemen of hij het zou gaan bewonen of niet. Daarom verliet hij den toonbank, stapte weer over de sluime rende schildpad en herhaalde: „Den twee den weg links op den heuvel? Ja? Vrien delijk bedankt, hoor." De tweede weg op den heuvel bleek een smalle laan, die zich met enkele bochten omhoog wond en dan recht naar beneden liep. Aan het eind bevonden zich een paar grooten steenen pilaren met een hoog ijze ren hek er tusschen. De pilaren waren met. mos overdekt: het hek was gesloten. John stapte uit en duwde het open het knarste en piepte in zijn scharnieren. Toen zette hij zich weer in de auto en reed langzaam de oprijlaan in. Oud inge reden en ingetrapt grint, ongesnoeide hoo rnen vol doode takken, verwilderd struik gewas en weer onkruid, onkruid en nog eens onkruid. En daarboven een grauwe hemel, waaruit de regen zonder ophouden neergutste. Reeds geruirrien tijd was in deze omgeving een geheime zender werkzaam, welke des Zondagsmorgens uitzond op korte golf van ongeveer 160 meter. Het programma be stond grootend eels uit gramofoonplaten en enkele gezongen liederen. Vooral dezen Zondagmorgen was het een varieerend programma, terwijl de ont vangst overal goed was. Juist had men een gramofoonplaat afgedraaid, toen gesom meerd werd door twee marechaussees der brigade Zutphen, vergezeld van den ge meenteveldwachter ter plaatse en een ambtenaar der P.T.T. uit Den Haag, welke de peilingen verricht had, om open te doen. Een der aanwezigen zat nog voor het om- roepapparaat, toen de politie reeds binnen was. Een complete zendinstallatie werd in be slaggenomen en proces-verbaal opgemaakt wegens het zonder vergunning uitzenden. SPORT VOETBAL BONDSELFTAL GEWIJZIGD. In het Bondselftal, dat morgen tegen Boedapest speelt, is van Nellen, die ver hinderd is, op de linksbinnenplaats ver vangen door den K. F. C.'er J. Mol. De wedstrijd, die c half drie aanvangt wordt geleid door den Belg Swillen. TOER NAAR CURACAO GAAT NIET DOOR. Het bestuur van den Koninklijken Neder- landschen Voetbalbond heeft besloten de toer van een Nederlandsch elftal naar Cu- ra&ato ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van de kolonie op grond van ver schillende bezwaren niet te laten doorgaan. Als bewijs van belangstelling zal evenwel den Curagaoschen V. B. een financieele bijdrage worden aangeboden voor het or- ganiseeren van een extra mooien wed strijd. WANDELSPORT Leidsche Wandelsportvereeniging. Zondag hebben zes leden van den L. W. S. V. de heei'en S. van der Berg, v. d, Blom, v. d. Voort, Velthuizen, de Wekker, van Weeren, deelgenomen aan de 35 K m. marsch, uitgeschreven door het IJ. afd. Haarlem, en deze met succes hebben vol bracht. A.s. Zaterdagmiddag om half drie trainingsmarsch vanaf het Clublokaal. AUTOMOBILISME KALLYE MONTE CARLO. Laatste berichten van Ford deelnemers. Bij de N.V. Nederlandsche Ford Automo biel Fabriek te Amsterdam zijn de volgende berichten binnengekomen: De deelnemers Nos. 7, H en 85, zijnde de Ford ploegen D. Sprenger van Eyk, Van der Meulen en Whalley, welke uit Athene zijn gestart zijn op tijd te Sofia en Belgrado aangekomen. No. 56 de ploeg Mutsaerts, uit Bucarest, arriveerde door heviger sneeuwval en het eenige malen wegzakken in de sneeuw met een vertraging van 4 y, uur te Lwow (Lemberg). Later heeft deze ploeg'de tijd weer ingehaald en arriveerde op tijd te Warschau. No. 116, Hansen arriveerde even eens op tijd te Warschau doch no. 103 Bor- lescu had aldaar een vertraging van vier uur. De Fordploegen no. 65, Nyenbandring de Boer-Went no. 30 van Beeck Calkoen no. 62, 91, 92, 93, 127 129 zijn allen reeds uit Copenhagen vertrokken. Een later bericht meldt, dat de ploeg Nyenbandring de Boer-Went met een voor sprong vr- vier uur te Hamburg is aan gekomen. De uit Wallinn gestartte ploeg No. 67 Glorum, Volmer, van Amers, Hoogsteder, is reeds vier voor ha_r tijd te Berlijn aan gek .xien. Over het algemeen schijnen de weersom standigheden vrij gunstig te zijn, doch in het Noorden veel sneeuw en ijs, terwijl in „Een vroolijke thuiskomst!" spotte Sir John Waveney in zichzelf. De wagen ï'eed voort onder de druipen de boomen en Waveney lag voor hem grijs in den somber naargeestigen dag. Toch gaf de aanblik van zijn voox'vader- lijk kasteel hem even een mysterieuze, ro mantische ontroering. Het oudste gedeel te van het gebouw kon hij niet zien van het punt waar hij zich thans bevond. Wat zich aan zijn blik opdeed was een Queen Anne gevel met een terras er voor. Alle blinden waren gesloten.een onherberg zaam verblijf leek het zoo.... een huis met doode oogen. John trok hard aan de bel. Hel geluid weerklonk spookachtig door de verlaten ruimten der groote behuizing en stiex'f toen weg als in eindélooze vexten. Maar binnen roerde zich niets. Hij haalde een opgevouwen stuk papier uit zijn zak en belde nogmaals. Weer hoorde hij het ge luid zich veidiezen als in holle gewelven. Driemaal had hij moeten bellen, eer de deur openging. Een fox'schgebouwde vrouw met een somber gezicht keek langs hem heen in den regen. „Ik heb een vergunning om het huis te zien", deelde John mede. Hij vouwde het papier open en bood het haar aan. Juf frouw Mossiter, de huisbwaarster. keek er vijandig naar. „Wat is dat?" vi'oeg ze norsch. „Een vergunning om het huis te zien, geteekend door de advocaten van Sir John Waveney. Het is in orde, 'hoor." „Het huis is niet te huur", protesteerde juffrouw Mossitex'. „Ik weet ten minste nergens van." „Maar het is toch heusch in orde. U bent juffrouw Mossiter, de huisbewaaistex*. niet waar?" UIT DE RADIOWERELD Programma's van Woensdag 24 Januari. Huizen, 301 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianorecital <Ioor Mevr. A. Fran- ke-Hendriks. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Trio van de Horst m.m.v. Mevr. C. v: Ravenzwaay-Möllenkamp, zang. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Huish. raadgevingen. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Gramofoonplaten. 4.00 Orgelspel R. Pax-ker. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landbouwhalfuurtje. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Journalistiek weekoverzicht. 8.00 Gramofoonplaten. 8.15 Arnh. orkestvereendging. 8.55 Vaz Dias. 9.15 Vervolg concert. 10.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. V AR A-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 „Onze Keuken" door P. J. Kei's Jr. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 De Notenkrakei's en de Melody Players. 12.00 VARA-kleinorkest. 12.45 The Melody Playei's. I.45 Voor de vrouw. 2.00 Orgelspel. 2.15 VAR A-knipcursus. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest. 6.00 Gramofoonplaten. 6.15 Veiwolg orkestconcert. 7.00 Bespreking voetbalwedstrijd de Zwa- luwen-Hongarije. 7.20 Vervolg ox'kestconcert. 8.00 Herh. SOS-ber. Vaz Dias en VARA- varia. 8.15 Joodsche kunstavond. 10.15 Vaz Dias. Gramofoonplaten. 10.30 De Flierefluiters. II.15 Orgelspel Joh. Jong. 11.4512.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 12.00 Lezinge.n 12.20 Orgelspel. I.05 Western Studio-orkest. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Pianorecital. 3.35 Sted. ox'kest Boux'nemouth. 5.05 Gramofoonplaten. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Radiokoor. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.15 Eex'ste acte van Puccini's „Tosca". 9.05 Pianorecital E. Lush. 9.40 Causerie. 9.55 „Trent's last case" hoorspel van A. L. Ellis en B. BLirnham. II.10 Voordracht. 11.1512.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn band. „Radio-Paris",. 1796 M. 8.05 en 12.35 Gramofoonplaten. 12.50 Orgelconcert G. T. Desserx'e. Duxtschland strenge vorst heerscht en ij zei verwacht werd. Tevens vernemen wij, dat Mr. Dr. E. de Vlugt, die met Ford V-8 Maandagavond van Amsterdam naar Monte Carlo vertrok niet vergezeld is van zijn broer, doch van de heeren H. C. de Vx'ies en W. de Vries. De laatste bij de N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabx-iek te Amsterdam binnengekomen berichten luiden: No. 11 de ploeg Van der MeulenMenso Wild, gestart uit Athene, is hedenmid dag te Weenen aangekomen. „Ik heb er niets van gehoord dat het huis te huur is", hield ze koppig vol en er klonk minachting en onverzettelijkheid in haar zware stem. ..Neen, het is ook niet te huur. Misschien dat het onder bepaalde omstandigheden nog eens te huur komt, maar dat is een kwestie van later. Maar in ieder geval heb ik een schriftelijk bewijs, dat ik het be zichtigen mag." John sprak vriendelijk, maar er was toch 'n tikje ongeduld in zijn stem. Heel langzaam met zichtbare tegenzin, deed juffrouw Mossiter een paar stappen achteruit en maakte ruim baan voor hem zoodat hij den hall kon binnengaan. Zij deed hem denken aan een buldog die hem jaren geleden, ergens in Zuid-Afrika ge beten had het grimmige in haar oogen, haar langzame bewegingen, haar air van meerdex'heid. „De eetzaal", lichtte juffrouw Mossiter in. terwijl ze een deur aan haar linker band opendeed. John staarde in de duis ternis en zijn begeleidster, die begreep, dat hij zoo niet veel zien kon, liep met groote, dreunende stappen naar het raam en opende een blind op een kiex-, zoodat het pikdonker plaats maakte voor grau we schemex'ing. De laatste bewonei', Sir Anthony, was een minnaar van kostbare tapijten ge weest en zelfs in het spaax'zame licht dat in het vertrek naar binnen viel, kon John zien, dat de wandbekleeding en vloerbe dekking van zeldzame schoonheid waren. Ook het prachtige snijwerk van de eiken lambrizeering trof hem onmiddellijk. Met een slag sloot juffrouw Mossiter het blind, hem zoo dwingend naar de hall terug te keeren. Ook hier eei'st inktzwai'te duistex'- nis en toen er een straaltje licht, kwam, I.25 en 7.05 Gramofoonplaten. 9.05 Concert door de Assoe. de concert Lamoureux o.l.v. Wolf. Kalundborg, 1261 M. II.2012.35 en 1.051.20 Concert uit het BeLlevue Stx-andhotel. 2.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 M. Hansen's orkest. 7.20 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 8.10 Radiiotocneel. 8.45 Vioolduetteax met pianobegel. 9.10 Zang en piano. 9.40 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 10.2011.50 Dansmuziek uit Restaurant „Nimb". L a n g e n b e r g, 456 M. 5.25, 6.35, 10.45 Gramofoonplaten. 11.20 Omroeporkest o.l.v. Caspar. 12.55 Gramofoonplaten. 2.20 Concert. 3.20 Weragblaasorkest, kooren en solis ten. 6.20 Omroeporkest o.l.v. Rosbaud. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Lindner. 10.05 Gramofoonplaten. 10.20 Kwartetconcert. 11.3512.20 Concert. Rome, 421 M. 8.00 Gramofoonplaten. 8.35 Martucci concert m.m.v. orkest en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 332 M.: 12.20 Omroeporkest oJ.v. Lee mans. 1.30 Omroeporkest o.l.v. André. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Omroepkleinorkest o.lv. Leemans. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroepoi'kest o.l.v. André. I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Zangvoordx-acht. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconceht o.l.v. Pxerre Mon- teux. 10.05 G ram o f o on platen 10.3011.20 Gramofoonplaten, Deutschlandsender, 1571 M. 7.25 „Uns sind Altar die Stufen der Feld- hermhalle", herdenking van den vermoor den Hitlerjungen Herbert Norkus. 8.20 Beethoven's 8ste symphonie o.l.v. E. Lindner. 8'50 „Das Blaue vom Himmel", voor dracht op gramofoonplaten. 9.20 Berichten. 9.50 Radio-praatje. 10.05 Weerbericht. 10.20 Beethoven's Strijkkwartet op. 131. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden 3e Programma. 8.0012.00 Langenberg. 12.20—14.30 Brussel (VI.). 14.30—16.40 Kalundborg. 16.4017.20 Deutsohl. sender. 17.20—18.20 Brussel (VI.). 18.2021.05 Langenbei'g. 21.05afloop Parijs Radio. Daarna: Langeixberg. 4e Programma. II.20—12.30 Kalundboxïg. 12.3014.20 Luxemburg. 14.20—15.20 Midland Reg. 15.2017.35 Daventry. 17.35—18.50 Brussel (Fr.). 18.50afloop Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). No. 56 de ploeg Mutsaex-tsvan Strien BickerCouwenberg, gestart te Bucarest is op tijd Krakau gepasseerd. No. 103 de ploeg Berlescu passeex-de even eens Krakau. No. 65 de ploeg Nyenbandring de Boex' WentLiesenbergKrabbenbos arriveerde te Hannover en is intusschen reeds weer van daar naar Brussel vertrokken. No. 30 de ploeg Van BeeckCalkoen WeberDikker arriveerde op tijd te Ham burg. kreeg John Waveney een indruk van me lancholieke verlatenheid, die hem even deed huiveren. Alle stoelen waren met witte hoezen overdekt en de kroon in het midden der kamer hing in een grooten witlinnen zak; t had iets van een geslachte koe, opgehangen in een slagerij. Over het kai'pet lag een kleed uitgespreid. Hij liep langs juffrouw Mossiter heen en deed nog een blind open. Het regende nog steeds, lage zware donkere wolkenmassa's kwamen aandrij ven en hij tx'achtte zijn gedruktheid te verdrijven door zich voor te stellen, hoe vroolijk deze in lichte kleuren geschilder de kamer zou zijn, als de zon door de hooge ranxen naar binnen viel en het meubilair van zijn sinister-witte omhul sels ontdaan was. Ze zetten hun tocht voort, in de eene half donkere kamer naar de andere wierp John een blik en de verlatenheid van het groote, eenzame huis begon zich als een schaduw over zijn natuurlijke opgewekt heid te leggen. Alleen de keuken, met hel der, knappend vuur en de kraaiende baby van juffrouw Mossiter's dochter kruipend over den vloer was een oase van mensche- lijkheid in deze woesternij van stilte. Als de huisbewaarster er wat minder stuursch en ongenaakbaar had uitgezien, zou John een kop thee hebben gevraagd, maar het Gntbrak hem aan moed tot deze simpele toenaderingspoging en gedwee volgde hij zijn gids naar de bovenverdieping. Toen hij zes droefgeestig-donkere slaap kamers gepasseerd was, voelde hij zich overtuigd, dat hij nooit in dit huis zou kunnen wonen. En tegelijkei'tijd betrapte hij zich op een vei'borgen verlangen om het tot zijn verblijf te maken (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9