DINSDAG 23 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 WA7 ANDERE BLADEN SCHRIJVEN. DIMITROF Een Parijsch spotblad heeft de volgende wrange grap op het Leipziger proces: „Ze zijn vrijgesproken!" „Zoo, en wanneer worden ze terechtgesteld??" Het wrange zit hierin: dat er reden is voor de vraag. Het feit, dat de vrijgesproken beklaagden van Leipzig zich nog steeds in hechtenis bevinden, verdient de aandacht der wereld. De Avondpost schrijft naar aanlei ding hiervan: „Dom en ontactisch is de houding van Moskou geweest. Moskou heeft dadelijk na de vrijspraak laten publiceer en, dat Dimitroff in Rus land als een held zou worden ontvangen; dat hij tot professor zou worden benoemd aan de arbeiders-hoogeschool; dat hij ra dio-voordrachten over het proces zou gaan houden/ Waarom de Duitsche regeering ook al had zij, zonder die mededeelingen, wel kunnen verwachten dat iets dergelijks gebeuren zou op zulk een wijze te prik kelen? Waarom zoo ostentatief, terwijl Di mitroff en de zijnen nog gevangen zaten, zulk een plan de campagne tegen Duitsch- land aan te kondigen? Het was nog maals dom van Moskou. Maar zelfs dit is voor de Duitschers geen afdoend motief, om de communisten vast te houden. Dimitroff want voor hem in hoofd zaak is men bevreesd heeft zich tijdens het proces een kerel getoond. Dit moet worden toegegeven. Zijn houding was doorloopend moedig en scherpzinnig. Hij was de meerdere van wie hem aanvielen; geen oogenblik heeft men hem er onder gekregen. Waarom toont het fascistische Duitschland nu zich tegenover hem ook niet: een kerel? Waaro.m geeft het hem en den zijnen niet de vrijheid terug, waarop ze volstrekt recht hebben? In Duitschland zijn, na Bismarck, werke lijke staatslieden uiterst dun gezaaid ge weest. Streseman stierf vóór zijn tijd. Ra- thenau en Erzberger werden vermoord. En de tegenwoordige leiders doen alles, om Duitschland hoe langer hoe meer de sym pathie der wereld te doen verliezen. Holland annexeert zichzelf! zei Bis marck. Duitschland isoleert zichzelf! kan men nu zeggen. Het geweten der wereld vraagt om vrij heid voor Dimitroff en de andere vrij ge sprokenen". steun vloeit hun toe, die leiding geven om langs Nederlandsche wegen Nederland- sche idealen te bereiken. Bij het einde van 1933 en bij den aan vang 1934 kan ik ook voor deze gemeente geen anderen wensch uitspreken, dan dat die betere geest ook bij onze besprekingen en bij ons werk tot gelding moge komen en dat wij allen, Raadsleden, Wethouders en ikzelve ik betrek daar niet minder bij ook de voorlichters van het publiek toch indachtig zullen zijn, dat wij alge- meene belangen in samenwerking moeten en alleen kunnen dienen, dat wij hel pende, niet afbrekende kritiek moeten oefenen en dat partijbelangen, of laat ik liever zeggen, partij'-opvattingen aan de bijzondere eischen, die bijzondere tijdsom standigheden thans stellen, moeten worden ondergeschikt gemaakt. Op ons werk en ons streven, ten bate van den bloei van onze gemeente, smeek ik met vertrouwen Gods zegen af. (Ap plaus). Antwoord van den heer Huurman. Als oudste raadslid zegt de heer Huur man het volgende: Mijnheer de Voorzitter. Gaarne wil ik als oudste lid van deze vergadering, zooals dat gebruikelijk is, met een kort woord antwoorden op uwe toe spraak in de eerste vergadering in het nieuwe jaar. En ik mag zeker wel op aller instemming rekenen als ik u hartelijk dank zeg voor uwe gelukwenschen ten opzichte van ons en onze gezinnen. Wederkeerig bieden wij U onze beste wenschen aan zoowel voor U zelf als voor uw gezin en zeker ook voor uw werk, dat U ook in 1934 weder wacht en dat, evenals in het afgeloopen jaar, veel van uw kracn- ten en van uw toewijding zal vergen. Mijnh. de Voorz,: Ik ben met u van meening, dat het geen zin zou hebben om te gaan wachten of de tegenwoordige economische toestand zich dermate zal gaan wijzigen, dat wij weder, vrij onbezorgd zullen kunnen leven, wer ken en handelen, zooals wij dat thans heb ben gedaan. Gelukkig dat zoo niet allen, dan toch zeer velen inzien dat aanpassen aan den tegenwoordigen toestand dringend geboden is, evenals de bereidheid tot het brengen in het belang van stad en land van een offer, hoe zwaar dit velen ook zal vallen. Is dit een gelukkig teeken, niet minder gelukkig is het te kunnen constateeren, dat er in ons volk, althans in een zeer groot gedeelte, een andere betere geest is geva ren. En al spreek ik nu hoogstwaarschijnlijk niet namens allen, de overgroote meerder heid zal toch met mij erkennen, dat aller- wege, 'n buitengewone spanning heerschte, een geest van verzet, die zich wel voor namelijk tegen het gezag richtte en die zonder overdrijving dreigde gevaarlijk te worden. Dat gevaar mag wel als geweken wor den beschouwd, dank zij de heugelijke ge beurtenis, waarop U, Mijnheer de Voorzit ter zoo even doelde, de nationale herden king van den geboortedag van den grooten Zwijger. Die herdenking heeft immers de vonk van liefde en gehechtheid aan ons Vor stenhuis weder doen oplaaien, heeft ons weder teruggegeven het bijna verloren gevoel van eenheid. Die eenheid kan niet anders voeren dan tot eendrachtige samenwerking, een samenwerking om te doen wat mogelijk is om de moeilijkheden die er zijn, te boven te komen, zoowel in ons persoonlijk als maatschappelijk leven. Laat ik dan eindigen, Mijnh. de Voorz., met den wensch uit te spreken, dat in deze vergadering bij de behandeling van de voorstellen, die ons zullen worden voorge legd, die geest voor samenwerking niet zal ontbreken, dat daarbij tevens moge heerschen een geest van verdraagzaamheid en bij alle verschil van meening, ook een onderlinge waardeering en dat de te nemen besluiten onder Gods zegen mogen strekken tot heil van de gemeente Leiden. BUITENLAND DUITSCHLAND. DE DUITSCHE TRANSFER. Bevredigende regeling voor ons land. Het „Hbld." meldt: ,De besprekingen van de Nederlandsche delegatie met vertegen woordigers der Duitsche regeering te Ber lijn inzake den transfer van rente van Duit sche schulden, welke gedurende de afge loopen week, zooals gemeld, zijn gehouden, zijn thans geëindigd. Deze besprekingen hadden vooralsnog een voor ons land niet onbevredigend ver loop. Men is tot Donderdag a.s. als de conferentie met de crediteurstaten van Duitschland te Berlijn wordt gehouden uiteengegaan. Indien deze conferentie tot overeenstemming tusschen Duitschland en zijn crediteuren leidt, mag verwacht wor den, dat voor Nederland een bevredigende regeling tot stand kan komen. Alsdan zul len de Nederlandsche ondderhandelaren nog nadere besprekingen met de vertegen woordigers der Duitscheregeering moeten voeren. FRANKRIJK DE STA VIS K Y - AFF AIRE. Zal de regeering zich kunnen handhaven? De atmosfeer is drukkend als voor een onweer, schrijft de Parijsche correspon dent van de „Msb.", en de gebeurtenissen worden niet zonder eenige bezorgdheid afgewacht. De aandacht is op het oogen blik minder gericht op het onderzoek van Bayonne dan wel op regeering en parle ment. Zag het er eerst naar uit alsof de re geering zich zou kunnen staande houden na het uitbreken van het financieel-politiek schandaal, de herleving van hec debat in de kamerzitting van Donderdagmiddag blijkt al langer hoe minder een navlamme- tje te zijn geweest. De positie van het ministerie 'wordt al gemeen als uiterst zwak beschouwd en zijn val wordt verwacht. Evenwel is politiek het mogelijk maken van hec schijnbaar onmo gelijke en alle voorspellingen zijn daarom uit den booze. Door een groep rechtsche Kamerleden is een motie ingediend, welke als volgt luidt: „Met hét oog op de nieuwe feiten, die in den loop der Kamerdebatten aan den dag zijn gekomen en gezien de omstandighe den, waaronder het gerechtelijk onderzoek en het onderzoek der regeering plaats heeft, besluit de Kamer een commissie van 44 leden te benoemen, die door de ver schillende groepen zullen worden aange wezen. Deze commissie moet de schuldi gen en verantwoordelijken aanwijzen in alle kwesties, welke door het Stavisky- schandaal zijn gerezen". De motie is onderteekend door meer dan de vereischte vijftig leden, o.a. door Ybar- negaray, Franklin Bouillon, Louis Marin, Tardieu, Mandel en Henriot. Ernstige straatgevechten te Parijs. Na afloop van de Kamerzitting van gis teravond was de Boulevard St. Germain het tooneel van woeste kloppartijen tus schen betoogende aanhangers der „Action Frangaise" en een sterke politiemacht, wel ke moeite had de woelige menigte in be dwang te houden. Evenals bij de ongeregeldheden der vo rige week hadden de betoogers ook ditmaal de ter bescherming aangebrachte plankon losgerukt en op de straat geworpen om al dus het autobusverkeer te versperren. De politie zag zich gedwongen meedoogenloos van den gummistok gebruik te maken. Daarbij werd menige onschuldige getrof fen; zoo kreeg ook een Kamerlid een leelijk pak slaag, daar hij in het gedrang geen tijd had gehad zijn papieren te toonen. Ook eenige journalisten zijn niet aan de klap pen ontkomen. Tot dusver werden onge veer 100 personen gearresteerd. Stukken verdwenen uit Stavisky-dossier. Groot opzien is te Parijs gebaard door een gisteravond in de „Temps" verschenen bericht, dat een der strafzaken in de affai- re-Stavisky, welke op 30 Januari a.s. voor de rechtbank zou voorkomen, niet kan worden behandeld, omdat 150 stukken uit het dossier spoorloos zijn verdwenen, waaronder met name de identiteitspapieren van de verdachten en de conclusies van den rechter van instruetie. WEER EEN SCHANDAAL! Financier gearresteerd. Gisteren is te Parijs een nieuw finan cieel schandaal openbaar gemaakt, hetwelk de politie reeds geruimen tijd bekend schijnt te zijn geweest. Het betreft thans den directeur der z.g. Banque des Fonctionnaires, George Alexan dre, die sedert gisterochtend uit zijn wo ning is verdwenen. Alexandre hield jaren geleden in de pro vincie een winkel in tweedehands kleeren, totdat hij op de gedachte kwam in Parijs een bank te stichten, welke ambtenaren en beambten tegen geringe rente voor schotten verschafte. Het stichtingskapitaal werd verkregen uit inschrijvingen der amb tenaren en beambten, die hiervoor een deel hunner inkomens ter beschikking moesten stellen. Op deze wijze zou Alexandre niet minder dan 50 millioen francs bijeenge bracht hebben, waarvoor hij op zijn naam gestelde obligaties uitgaf. Met het aldus verkregen geld interesseerde hij zich in een reeks ondernemingen, die intusschen reeds failliet zyn gegaan. Beweerd wordt dat het bedrag, waarvoor de kleine spaarders door Alexandre zijn benadeeld, 200 millioen francs bedraagt. Naar bekend is trad Stavisky ook onder den naam Alexandre op, hetgeen er toe leidde, dat ook de bank van den werke- lijken Alexandre in verband met het schandaal-Stavisky werd genoemd. Gistermiddag heeft Georges Alexandre zich zelf bij de politie aangemeld. OOSTENRIJK. DOLLFUSS EN DE NAZI'S. „Ons geduld is ten einde." De Oostenrijksche Bondskanselier Doll- fuss heeft tijdens een betooging van het va- derlandsche front voor de bondskanselarij te Weenen een toespraak gehouden tot een menigte, die door een cordon politie-agen- tcn op een afstand werd gehouden. Hij hield zich in deze rede hoofdzakelijk bezig met den strijd der regeering tegen het na- tionaal-socialisme. De bondskanselier verklaarde, dat de re geering had getoond een geduld te bezit ten, dat zonder weerga is. Zij had gehoopt, dat men tot bezinning zou komen. Hoe ge duldiger zij echter wacht, hoe meer men van zekere zijde haar geduld uitlegt als zwakheid. Ik wil hier, aldus Dollfuss, de aanklacht uiten, dat er samenhang bestaat met lie den aan de andere zijde der grens. Daar over zal ik het elders en in anderen vorm nog hebben. De demonstratie van heden is echter een waarschuwing: „Tot hiertoe en niet verder!" Na weken en maanden van geduldig wachten, zal de regeering thans met alle gestrengheid optreden tegen hen, die den vrede en de veiligheid van het land in gevaar brengen. Oostenrijk, zoo vervolgde Dollfuss, is geen politiestaat. Maar alle goede burgers staan achter de regeering. Zij hebben ver klaard bereid te zijn zich schouder aan schouder op te stellen; indien dat noodig is. Duizenden kameraden hebben zich reeds ter beschikking gesteld van het veiligheids corps. Honderdduizenden wachten nog op toestemming om het te doen. Ten overstaan van de geheele wereld verklaart de bondskanselier, dat het thans uit is met zijn geduld. „Als regeering heb ben wij den plicht, de trouwe burgers te beschermen. Allen, die misschien nog heb ben geloofd, dat de terreur zou overwin nen, zullen zien, wat het beteekent als het volk man voor man opstaat. Het vader- landsche front staat boven alle partijen; het wil het land vernieuwen. Oostenrijk leeft door den wil van zijn in den bodem gev/ortelde bevolking." De Oostenrijksche ministerraad is bij eengeroepen voor een buitengewone zit ting op Dinsdagnamiddag. AMERIKA. DE V. S. ERKENNEN MENDIETA. Als president van Cuba. President Roosevelt heeft de gezanten der Latijnsch-Amerikaansche staten mede- DE NIEUWE PRESIDENT VAN CUBA. gedeeld dat de regeering te Washington be reid is de nieuwe regeering van Cuba on der president Carlos Mendieta, te erken nen. BUITENL. BERICHTEN DE AARDBEVINGSRAMP IN BRiTSCH-INDIE OOK NEPAL GETEISTERD. Duizenden dooden. Van lieverlede wordt bekend, hoeveel schade de jongste aardbeving in Nepal heeft 'aangericht. Er bestaat groote be duchtheid, dat er duizenden menschen zijn gedood en gewond. Nog steeds zijn de voor naamste verbindingswegen met Indië ver broken en nog slechts langs één weg is Nepal te bereiken. In de drie voornaam ste steden van Nepal is een groot aantal gebouwen ingestort. Ook de staatsspoorweg is zwaar gehavend en tot dusver is het treinverkeer nog niet hervat. Naar verluidt is de dochter van den ma- haradja bij de ramp om het leven gekomen doordat zij zich in het paleis bevond op het oogenblik dat dit instortte. Voorts zijn te Monghyr ook vier Europeanen gewond en is één Europeesche dame omgekomen. Dat het aantal slachtoffers onder de In dische bevolking zulk een enormen om vang heeft kunnen bereiken, wordt toege schreven aan het ^.g. Purdah-stelsel, waar bij het den vrouwen streng verboden is, onder welke omstandigheden ook haar huizen te verlaten, tenzij zij zich eerst zwaar hebben gesluierd. Alvorens zij hier mede gereed waren gekomen waren in tal- looze gevallen de huizen reeds ingestort en de vrouwen bedolven. ROOFOVERVAL IN HET SAARGEBIED. Twee bedienden van de Vöklinger Hütte te Vöklingen (Saargebied), die 30.000 francs voor uitbetaling der loonen bij zich hadden, zijn gisteravond in een spoorweg tunnel door vier gewapende mannen over vallen. De roovers slaagden er in zich van het geld meester te maken, nadat zij een aantal schoten hadden gelost, waardoor een der aangevallenen zwaar werd gewond, terwijl de andere werd neergeslagen en machteloos werd gemaakt. De beide be dienden moesten naar het ziekenhuis wor den overgebracht MATUSCHKA ONTOEREKENBAAR VERKLAARD. Prof. dr. Julius Donath te Boedapest verklaart in zijn psychiatrisch rapport over Matuschka, den man, die tal van aansla gen op spoortreinen heeft gepleegd, dat deze bij het plegen van de aanslagen niet toerekeningsvatbaar is geweest. Volgens eenige zou Matuschka reeds sedert 1911 sterke geestelijke afwijkingen hebben ver toond. JAPANSCHE PRINSES PLEEGT ZELFMOORD. De 22-jarige zuster van den Japanschcn prins Iwakua heeft gisteren zelfmoord ge pleegd. Zij heeft zichzelf met een scheer mes sneden in den hals toegebracht en werd stervend in het huis van haar broeder aangetroffen. De prinses werd in het af geloopen jaar gearresteerd onder verden king te behooren tot een revolutionnaire beweging. Men gelooft, dat zij zelfmoord gepleegd heeft omdat zij meende door haar toetreden tot de Japansche communistische partij haar familie geschaad te hebben. CHINEESCHE „GRETA GARBO" WORDT SLECHT BETAALD. De Chineesche filmsterren worden het slechtst betaald van alle filmspelers ter we reld. Met uitzondering van de prima don na's verdienen de filmsterren in China minder dan de figuranten in Hollywood. Miss Butterfly Woe, de filmkoningin van 1933, wier populariteit in China overeen stemt met die van Greta Garbo elders, heeft een salaris van 10.000 gulden per jaar. Zij heeft het hoogste salaris van alle film- menschem King Jen, de Chineesche filmkoning van 1933 en de Maurice Chevalier van China, verdient slechts 1500 gulden per jaar. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST Aanrijding. Op den Rijksstraatweg nabij de „Drie Witte Palen" had een aan rijding plaats tusschen een vrachtauto van de firma P. uit Den Haag en bestuurd door W. A. K. eveneens uit Den Haag en een luxe auto van en bestuurd door J. H., wonende te Amsterdam. De auto van H. werd zoodang beschadigd dat deze met een kraanwagen van de firma Van den Ameele is weggesleept. Persoonlijke onge vallen hadden niet plaats. Proces-verbaal is opgemaakt. Bij de politie is een damesrijwiel te bevragen dat onbeheerd langs den Leid- sche Straatweg werd gevonden. Wie is de eigenares? Ongenoode gasten In het nachtelijk uur hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht in de clubhuisjes van de Leidsche Hockey Club en van de Sportvéreeniging S. C. O. aan den Warmonderweg nabij den Hofdijk. Nadat zij alles hebben doorzocht en blijkbaar niets van hun gading was te vinden, zijn zij zonder hun adres achter te laten vertrokken. De toegang hebben z(j zich verschaft door verbreking van een paar ruiten en een hangslot te forceeren. Een onderzoek wordt ingesteld. HILLEGOM. Patronaatswerk. Gisteravond werd door de jongelui van hét St. Gerardus Ma- jella Patronaat der St. Martinus-parochie een uitvoering in Hotel Flora gegeven. De Directeur, de weleerw. heer kap. Schnei ders, opende den avond i..et een woord van welkom en schetste het mooie werk van het patronaat en zijn noodzakelijkheid voor de jeugd, Oaarna bracht de fluitclub eenige mooie nummers ten.gehoore; de heer Murkman zong bij een daarvan een solo. Dan volgde een klucht in 2 bedrijven, die best was ingestudeerd. Tot stijving der kas werd nog een verli ting gehouden. De Graalmeisjes deden de laten wegvliegen. De prijzen werden gewonnen: een wollen deken door den heer Van der Zande, een fraai kussen door mej. Annie Balvers. Me de was aanwezig, behalve de geheele Gees telijkheid der parochie de weleerw. heer kaplaan Olsthoorn uit Rotterdam, voorheen dir. van het Patronaat, die mede eenige op wekkende woorden tot „zijn jongens" richtte. Aan het einde van den avond dank- de zeereerw. heer Pastoor Krook allen die medegewerkt hadden om deze uitvoe ring zoo schitterend te doen slagen. Jubilarissen. Bij gelegenheid van het koperen jubileum der heeren P. van Roode en K. Vijfschaft als vaste arbeiders bij „Openbare Werken" werden de beide jubi larissen op het bureau ontvangen en daar bij gelukgewenscht door den Burgemees ter en den Directeur van het Bedrijf. Na mens het pe rsoneel van O. W. werd aan elk een gemakkelijke stoel aangeboden en Jan hun echtgenooten een bloementafel. Beide jubilarissen bedankten voor de be wezen attentie. Afgesloten. Wegens herstellingswer ken aan de klapbrug aan den Stationsweg is die brug tot nadere aankondiging voor de scheepvaart gesloten. SASSENHEIM. Kiesvereeniging. Gisteravond had on der ruime belangstelling de jaarvergade ring plaats van de R.K. Kiesvereeniging. „De Eenheid", in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer Th. Bader, opende deze vergadering met den Chr. groet en wensch- te de leden dit jaar een gezegend jaar en wekte op tot eenheid temidden van aller lei tegenstrevende stroomingen. De notulen werden zonder aanmerking goedgekeurd. De penningmeester gaf ver slag over het dienstjaar 1933, en had aan inkomsten te boeken ƒ593.37. De uitgaven bedroegen 506.76. Het batig saldo was 86.61. Door de heeren Th. Reeuwijk en W. Baggen werden de bescheiden gecon troleerd en in beste orde bevonden, waar voor de penningmeester een dankwoord ontving. Alsnu werd door den heer Bis- schops een keurig jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat het ledental, gezien de omstandigheden (geen verkiezingen) een weinig is achteruit gegaan. Bij de verdee ling der bestuursfuncties is de heer J. Schrama tweede voorz. geworden. Door de heeren W. Rozeman en N. v. d. Zwaan werd een verslag uitgebracht van de Ka mercentrale, het verloop waarvan op korte maar duidelijke wijze werd weergegeven. Beiden afgevaaridgden dankte de voorzit ter voor hun uiteenzetting. Bij de bestuurs verkiezing worden de heeren W. J. Roze- ma en A. Elfring bij acclamatie herbe noemd. Wegens bedanken van de dames Nipper en v. Haastrecht werd een stem ming gehouden, waarvoor werden geko- en de heeren A. v. Dorp en H. Braun. Hier mede zijn de damesbestuursfuncties ver dwenen. Vervolgens werd behandeld de agenda van den Statenkieskring Leiden, welke op 3 Maart a.s. te Leiden vergadert. Bij de rondvraag vraagt de heer Boekei, waarom, terwijl zooveel om eenheid wordt geroepen, de fractie niet eenstemmig heeft gestemd voor de salarisregeling van het gemeentepersoneel. De voorz. wijst erop, dat de raadsfractie wel besluiten worden genomen, maar men altijd nog anders kan handelen in den Raad. Spr. wijst erop, dat hierdoor de eenheid nog niet verbroken is. Ook de voorz. van de fractie meent te moeten zeggen, dat men niet gebonden is aan die afspraak. Ook vroeg de heer Boe kei, of hier een kerngroep bestaat en wie en welke personen dit zijn en waarom deze niet uit de vergadering zijn gekozen. De voorz. antwoordde, dat de kern bestaat, maar dat zij niet met een uitgewerkt pro gramma kan komen voor die geheel klaar is. De heer Franken wenscht verbetering in het geven van steun van de R. K. ar men en wil bij de Staatspartij bewerken, dat de werkloozen eenig land toegewezen krijgen, daar er hier en daar veel leeg land is. De heer Kortekaas wijst op de ontmoe digende geest, welke in de wereld heerscht W(j moeten een flinke, krachtige katholie ke geest bewaren. Spr. gelooft er niet veel van, dat met een handomdraai en schoone woorden de wereld herschapen kan wor den. Spr. drong erop aan de eenheid te bewaren, want dit is een belang voor onze gezinnen. Laat daarom de kiesvereeniging een actie op touw zetten van meerdere ontwikkeling en de noodzakelijkheid van de eenheid onder de oogen brengen. De voorz. dankte spr. voor diens woorden. Spr. stemde er ten volle mee in. Ook de heer Zwaan wijst op de verkeerde hande lingen der R.K. kiezers, welke bij de laat ste verkiezing hun stem hebben uitge bracht op andere lijsten. De heer v. Nie- kerk dankte de fractie nog voor haar me dewerking voor de subsidie aan het arm bestuur. Hierna volgde een verloting van een 50 prijzen, waarna de voorzitter de vergadering sloot met gebed. Omzetbelasting voor gas. Naar we vernemen is door het gemeentebestuur be sloten om de omzetbelasting op de leve- ving van gas niet op de verbruikers te ver halen. Dit beteekent voor de bedrijven een mindere opbrengst van circa 1200. voorwaar een mooie daad, welke be schouwd moet worden als een tariefsver laging.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7