Effectenkoersen DINSDAG 23 JANUARI 1934 ILEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Aanhouding. Op verzoek van den Bur- gemeester van Landsmeer werd door de politie alhier aangehouden en ter beschik king van genoemden Burgemeester gesteld de 17-jarige boerenknecht P. N., verdacht van diefstal van een portemonnaie met geld, welk feit hij bekend heeft. m In beslag genomen. Door de politie werd op aanwijzing van den eigenaar alhier in beslag genomen een vermoedelijk van verduistering te 's-Gravenhage afkomstige drie-wielige bakfiets. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. R.-K. Bond van Oud-Cursisten. We derom waren de leden van bovengenoem- den bond dezer dagen bijeen in het Patro naatsgebouw tot voortzetten van het win- terprogram. De geest, adv., de weleerw. heer kape laan Brans, had bericht gebzonden verhin derd ic zijn om deze bijeenkomst bij te wonen De voorz., de heer G. de Jong, opent de bijeenkomst met den chr. groet en heet al len welkom, inzonder den heer A. C. Paar- dekooper en den heer Commandeur. Rijks veearts te Leiden, die dezen avond een le zing zal houden. Na opening door den voorzitter was het woord aan den heer Commandeur. De heer Commandeur zegt hedenavond te zullen spreken over het Besmettelijk verwerpen bij koeien en de bestrijding. Een ziekte, die nog al eens voorkomt en veel schade kan aanlichten. De heer Comman deur bespreekt allereerst de oorzaak waar uit besmettelijk verwerpen kan voortko men. De verwekker van de genoemde ziek- is een baccil, de z.g. baccil van Bang. Deze kan naar binnen komen door het voeder en drinken. Ook via de schede of kling ko men de baccillen langs het vlieg naar bin» nen, komen in de bloedvaten en komen hierdoor terecht in de drachtige baarmoe der, tusschen de vruchtvliezen en baar moederband. Hier vermenigvuldigen de baccillen zich en er ontstaan etterdeelen. Het verwerpen heeft niet altijd direct plaats. Het exemplaar neemt niet goed voedsel meer tot zich. Er volgt loslating van de baarmoederwand. Vaak sterft het kalf af en wordt dan uitgeworpen. Merk» waardig is het, dat bij besmettelijk ver werpen dikwijls voorkomt dat er twee tij den zijn, dat de koe verwerpt, te weten op vier maanden drachtigheid en op zeven maanden drachtigheid. Op vier maanden drachtigheid komt veelal alles gelijk naar buiten, Soms gaan de banden iets zakken. Gebeurt het op zeven maanden drachtig- heid, dan zijn er wel teekenen vooraf waar te nemen, b.v. vuilt soms al een week voor af. Bruinkleprige vocht vloeit naar buiten. De melk ziet iets biestachtig en de koe is pijnlijk. Er wordt wel eens beweert, dat als de koe pp ongeveer zeven maanden drachtigheid verwerpt, het in verband staat met het drooglaten, daar dit onge veer dien tijd gebeurt. Dit is eehter toeval ligheid en heeft met het drooglaten niets te maken. De straks genoemde baccil van Bang, de verwekker van besmettelijk verwerpen bij koeien, kan nog meer kwaad veroorzaken, b.v. de golvende koorts bij menschen, Kap voorkomen bij mensqhen die met de pa tiënten omgaan. Daarom moeten zij voorr zichtig zijn, vooral als zij wondjes hebben aan de handen. Ook kan men de baccillen binnen krijgen door het drinken van onge kookte melk, want de baccillen kunnen zich oo kin de melk bevinden, volgens dr. v. d. Hoede. Ook kan de genoemde baccil schade aanrichten bij paarden, b.v. borst- builen of schoftbuipen.'Wordt ook wel ge noemd de vaar bij paarden. Het is wel te genezen, maar men moet er de tijd nogal mee hebben, De koe kan ook besmet worden door de stier. Als er een koe bij de stier geweest is die besmet is met bëcqillen van besmette lijk verwerpen, dan wordt pok de stier be smet. Komt er al gauw daarna een koe bij die stier die nog niet besmet is, dan wordt zij op haar beurt ook besmet, pn zoo doende kan men er in raken. Het kan bij den stier zoover komen, dat hij ten slotte niet meer bevrucht. Ook door het navuilen kan de besmet ting overgebracht worden in den stal, want besmettelijk verwerpen is een stalziekte, want in het land zijn de baccillen blootge steld aan allerlei weersgesteldheden. De baccillen worden dan veeelal gedood door de zonnestralen. Te bekijken pf het besmettelijk verwer pen is, kan men eenigszins nagaan, aan hetgeen er vooraf zooal met de koe plaats heeft. Een andere methode om het te on derzoeken, is het bloed opsturen naar het laboratorium, dan hoort men er wel van. Het komt voor, dat een koe heelemaal uitdraagt, en toch erg besmettelijk is. Bij zulke gevallen gebeurt het veel, dat die koeien nog lang witvuilen, waarin zich na tuurlijk veel smetstof bevindt. Nu zal men zich afvragen, hoe kom ik aan 't eerste geval? De koe kan, zooals hierboven reeds reeds gezegd is, besmet worden door de stier, men kan er ook in komen door een koe te koopen die besmet is. Bespreking bestrijding. Het dier dat be smettelijk verwerpt direct uit den stal nemen. Verder de plaats waar het dier ge staan heeft en alles wat het verliest goed ontsmetten. Ook zorg dragen dat het gebo ren kalf zoo bewerkt wordt, dat het geen smetstof over kan brengen. En ook verdient het aanbeveling om het groote vuil te ver branden. Ook bestaat er een enting voor besmette dieren. Deze bedoelde enting ge schiedt met faesen en wordt toegepast tus schen drie en zes maanden drachtigheid. Deze helpt volgens spr, niets. Enting met faesen in de eerste twee maanden drach tigheid heeft eenig succes. Het beste is de dieren te laten inenten, als ze nog niet drachtig zijn t w. zeven we ken voor het dekken en vier weken voor het dekken nogmaals laten inenten. Deze enting geschiedt ook met faesen. Door de inenting zijn de dieren levens lang onvatbaar. Het nadeel van njet-drachtige koeien la ten inenten is, dat er baccillen afgeschei den worden in de melk. Als de heer Commandeur aan het einde is gekomen van zijn lezing is er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan een druk ge bruik wordt gemaakt, en welke alle op dui delijke wijze door den heer Commandeur worden beantwoord. Hierna neemt de Voorz. het woord, en zegt de heer Commandeur hartelijk dank namens allen voor zijn duidelijke en leer zame lezing, en spreekt daarbij den wensch uit, dat alle aanwezigen profijt mogen heb ben van het hedenavond gehoorde. Hierna leest de Voorz. een binnengeko men schrijven voor van den secretaris van den L. T. B., inhoudende dat er in Febr. een lichtbeeldenavond over Kalimeststoffen zal gehouden worden en noodigt tevens de leden van den Bond van Oud-cursisten uit tot bijwonen op dien avond. Hierna gaat de Voorzitter over tot uit reiking van de diploma's aan de deelne mers van de in de afgeloopsn zomer gehou den melkcursus. Het zijn de volgende hee- ren: G. de Jong, G. van Teylingen Hzn., Th. v. d. Salm Pzn., W. de Jong Pzn., Aan den heer J. van Steen, die ook het di ploma behaald heeft, zal hst toegezonden worden. De Voorz. feliciteert de hesren met hun diploma's en hoopt dat hetgeen zij geleerd hebben, ook in practijk zullen bren gen. Hierna gaat hij over, tot sluiting, dankt allen voor hun opkomst en medewerking tot het slagen van dezen avond en sluit de bijeenkomst met den Chr. groet. Nog zij medegedeeld dat het tweede on derwerp, dat ook voor deze avond op de convocatie vermeld stond, op een andere nader te bepalen datum door den heer Commandeur zal worden besproken. WOERDEN. Personalia. De heer J. de Kool, die tot nu toe deurwaarder was bij het inmiddels reeds opgeheven Kantongerecht te Woer den, is in gelijke functie benoemd bij het Kantongerecht te Utrecht. Actie onder de Katholieken. In ver band ook met de vele fascistische ideeën, di hier te Woerden heerschen, misschien wel aangebracht door de talrijke vergade ringen door Fascisten, N.S.B. etc. belegd, heeft het Comité van actie en propaganda der Katholieken besloten een zeer bevoegd spreker het Fascisme te doen beliehten. Deze spreker is Paul de Waart, die Woens dagavond te 8 uur in het Patronaatsge bouw zal optreden. Er wordt gerekend op een stamp voile zaal! Nieuw leven. De hier voor korten tijd, opgerichte kern der R. K. Staatspartij heeft zich, zooals we vernemen, tot haar leider gekozen de heer J. P. v. Breukelen. We mogen er gerust zeker van zijn, dat deze kerp met haar leider veel goeds voor onze partij in Woerden zal tot stand brengen, en 'n nieuw leven zal inblazen in de mis schien 'n weinig ingedutte, voor de poli tiek bijkans doode leden onzer Kiesver- eeniging. 0o. Voorstel tot het verleen en van een vergoeding krachtens artikel 100 der Lager Onderwijswet 1920 aan besturen van bij zondere scholen. Goedgekeurd. 7o. Voorstel tot verkoop aan D. Meyer van een gedeelte bouwterrein c.a. aan den Rijnsburgerweg. hoek Houtlaan, ka dastraal bekend gemeente Leiden, Seetie P. No. 1355 (ged.) Goedgekeurd. HARMONIE-GEZELSCHAP „DE POST" Zaterdagavond gaf bovengenoemde vereeni» ging in de Stadsgehoorzaal haar 24ste jaar- uitvoering, terwijl hierbij tevens hel jubileum jaar van „de Post" werd jngezet; 13 Juni 1934, zal dit gezelschap 25 jaar bestaan. Te 8 uur opende de voorzitter dezen feest avond en richtte hierbij een hartelijk woord van welkom tot den directeur van het post kantoor en zijn echtgenoote, die dezen avond ,.De Post" met hun aanwezigheid vereerden, alsmede bet bestuur der 3 October-Vereen en de afgevaardigden der zustervereen. Spr. memoreerde het gestorven iid, de heer P. Mazurel, die altijd een ijverig lid en een graag geziene persoonlijkheid bij deze vereeni» ging is geweest. Tot herinnering aan hem stond als eerste nummer op het program „Ases Tod van Ed. Grieg. Geen applaus werd na dit nummer gehoord. Het maakte bij de talrijke aanwezi gen zichtbaar indruk. Met de melodieuse en prettig klinkende marsch „Voorhout's Roem" van M. Bolder- dijk, werd met de uitvoering van het pro gramma een aanvang gemaakt. Vervolgens hoorden wij de ouverture „Le Masque d'Or van F. Papy. Op werkelijk keu rige wijze werd dit werk ten gehoore gebracht, en een woord van lof voor den contra-bassist is hier wel op zijn plaats. Hij toonde zijn instrument keurig in zijn macht te hebben. Vermelden wij verder nog „Variété sur Se- miramis" van Rossinij waarin vooral de Bari ton-solist ons wel k.-n bekoren. Eenige nummers die hierna nog werden uit gevoerd, werden op sublieme wijze ten gehoore gebracht. De verschillende solisten hebben zich hier van hun beste zijde laten hooren. De fluitjst leek ons in het „Andante ex- pressivo" uit het „Ballet Egyptien" van A. Luigini, niet zoo goed ingespeeld; toon zoowel als techniek lieten wel eens wat te wen- schen over. Tusschen de bedrijven door werd een schit terende bloemenmand aan de echtgenoote van den heer M, Bolderdijk overhandigd. Wij brengen hier een woord van welverdiende lof aan den directeur, die ook nu weer bewezen heeft heel wat met zijn orkest te kunnen be reiken. Het duo „Joe en Nelly" dat hierna de aanwezigen eenigen tijd aangenaam heeft we len bezig te houden, had menig welverdiend applausje in ontvangst te nemen. Een gezellig bal onder leiding van Jack Smit en met medewerking van „The Blue Rhythm Boys" besloot deze welgeslaagde uit voering. UIT DE OMGEVING. Baggerwerkeu onder Alphen a. d. Rijn. Door Ged. Staten van Zuid-Holland is hedgn aanbesteed het verrichten van bag- I gerwerk in slooten en het verrichten van bijkomende werken, onder de gemeenten Aiphen a. d. Rijn en Ter-Aar. Laagste inschnjfster was de firma Gebrs. Dikkerboom en Sybrandy te Oude Haake voor 108.800. TELEGRAMMEN (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. GEMEENTERAAD. Hedenmiddag te 2 uur kwam onder voor zitterschap van den burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, de Raad der ge meente Leiden bijeen ter behandeling van de Begrooting 1934. Afwezig met kennisgeving de heeren Groeneveld en Schüller. Onder de Ingek. Stukken bevindt zich c.a. een adres van den Bond van Hotel-, Restaurant- en Caféhouder? om bij de ver plaatsing van de Veemarkt rekening te houden met de belangen van de daar ge vestigde café-houders. Dit adres wordt'in hanedn van B. en W. gesteld om praead- vies. Agenda. Alvorens tot het jaarlijksche festijn van welsprekendheid, de Algemeene Beschou wingen over de Begrooting, over te gaan, werden de volgende agenda-punten behan deld. lo. Benoeming van 4 leden van de Plaatselijke Schoolcommissie, wegens pe riodieke aftreding. Herbenoemd worden de heeren dr. C. de Jong, Lourens Bosch en J. M. Mazurel en mej. H. J. Doove. 2o. Benoeming van één-lid van de Plaat selijke Schoolcommissie ter vervulling van een door bedanken van een lid opengekp- men plaats. Benoemd wordt de heer F. H. N. Bloe- mink. 3o. Benoeming van 4 stadsgeneesheeren voor het tijdvak 1 Januari 19341 Jan. 1936. In de betrekking van stadsgeneesheer worden vervolgens de heeren dr. J. C. M. Timmermans, H, P. Veldhuyzen, P. J. M. Niemer en A. J. B. Poortman bestendigd. 4o. Voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit van 4 December 1933 in zake de belegging van kasgelden. Goedgekeurd. 5o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van een tusschen de Luathoflaan en de Os- en Paardenlaan gelegen strookje grond deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie K. No. 3782. I Goedgekeurd. LAATSTE BERICHTEN MOTORRIJDER TEGE> ONVER LICHTEN WAGEN GEREDEN. Aan gevolgen overleden. Uit Hyppolytushoef wordt gemeld: Gis teravond heeft de bestuurder van een per sonenauto, die over den afsluitdijk van Frieland naar Wieringen reed, op den weg aangetroffen een vernield motorrijwiel, waar naast een manspersoon in bewuste- lopzen toestand lag. Inzittenden van de auto namen den man in de auto mee naai den oever op Wieringen. Toen zij daar in een café waren aangekomen herkende men den man terstond. Hij bleek te zijn de pl.m. 40-jariga aannemer Juisting, wonend te Wieringen. De man, die even het bewust zijn herkreeg, is nog voordat een dokter hem eenige hulp kon verleenen, aan zijn verwondingen overleden. De ongelukkige laat een vrouw en twee kinderen achter. Vermoedelijk is de man met zijn motor tegen een op den dijk staanden aanhang wagen, welke onverlicht was, gereden, met het noodlottig gevolg. WEER EEN SCHIP IN DE EIERLANDSCHE-GRONDEN. Door de mist vastgeloopen. Uit De Coeksdorp (Texel) wordt gemeld: Wederom is op de Eierlandsche-grónden een schip vastgeloopen. Er heerschte dikke mirt, zoodat het sehip vanaf de vuurtoren niet waarneembaar was. Van Terschelling zijn de reddingboot „Brandaris" en de gieepboot „Holland" uit gevaren om te zien wat er precies aan de hand is en zoo noodig assistentie te verlee nen. Het is kalm weer. Het gestrande schip is de „Christiaan Martisse". Het schip is vermoedelijk van Zweedsqhe, mogelijk ook van Noorsche na tionaliteit. De sleepboot „Holland" en de reddingboot „Brandaris" van Terschelling zijn bij het schip aangekomen. De motor- reddingboot „Eierland" van de Coeksdorp is naar het schip, dat niet gevaarlijk zit, onderweg. Een sleepboot van de firma Wijs muller, die op dé Cockdorp is gestationeerd en de sleepboot „Drenthe" van dezelfde firma zijn eveneens bij het schip aanwezig. Hedenavond te omstreeks half 6 zal men trachten het schip bij hoog water vlot te sleepen. HET KERK-CONFLICT IN DUITSCHLAND BERLIJN, 23 Januari (V.D.) Het Kerkconflict in Duitschland tengevolge van de met kracht uitgevoerde gelijkschakeling der Protestantsche Kerk, duurt nog steeds voort. Nog steeds worden predikanten en geestelijken, die zich niet bij den nieuwen koers willen neerleggen, geschorst, vooral in Saksen, terwijl verscheidene geestelij ken, die in scherpe vormen critiek oefenen, worden gearresteerd. JAPANSCH VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT TOKIO, 23 Jan. (V.D.) Een gevechts vliegtuig dat behoort tot de vliegtuigen van het vliegtuigmoederschip „Akami" is gisteren tijdens een oefenvlucht nabij het eiland Oshima in zee gestort. De bestuur der, luitenant Itsjikaoa kwam om het leven GROOT SUIKERWERKFABRIEK TE CONSTANZA IN BRAND Brandstichting vermoed BOEKAREST, 23 Jan. (V.D.) De groo te suikerfabriek te Constanza aan de Zwar te Zee is hedenmorgen door brand zoo goed als geheel vernield. Alle pogingen van de brandweer om het vuur te blus- schen waren vergeefs. Groote voorraden suiker werden een prooi der vlammen. Menschenlevens zijn niet te betreuren. Aangezien de politie vermoedt, dat de brandt door brandstichting ontstaan is, zijn de directeur en eenige hooggeplaatste leden van het personeel gearresteerd. BRAZILIAANSCHE DYNAMIET-DEPOT IN BE LUCHT GEVLOGEN Vermoedelijk vele dooden RIO DE JANEIRO, 23 Jan. (V.D. Op een eiland nabij Rio de Janeiro is een groot dynamiet-depot in de lucht gevlo gen. Volgens de eerste berichten zouden vele personuen om het leven zijn gekomen, doch nadtre bijzonderheden ontbreken. Het depot behoorde aan een particuliere springstoffen-onderneming. BRITSCHE MARINECONFERENTIE TE SINGAPORE Conferentie aan boord van de „Kent" LONDEN, 23 Jan. (V.D.) Hedenmor gen begint te Singapore aan boord van den kruiser „Kent" 'n conferentie van Britsche, Australische en Nieuw Zeelandsche admi raals en andere militaire autoriteiten ter bespreking van verschillende kwesties van gemeenschappelijk belang voor de zee- en luchtstrijdkrachten van het Britsche Rijk in Indië, Australië en Nieuw-Zeeland. De besprekingen worden gevoerd aan boord van de „Kent", die op de reede van Singapore voor anker ligt. Zij zullen on \- veer een week duren en worden gehouden onder strikte geheimhouding. Aan de besprekingen wordt o.a. deelge nomen door den commandant van het schiereiland Malakka en den opperbevel hebber der te. Singapore gedetacheerde troepen, aangezien speciaal gesproken zal worden over de positie van Singapore en de samenwerking der verschillende deelen der Britsche strijdkrachten in de Pacific. Naar verluidt, staan de besprekingen der leiding van den Britschen maarschalk Lord Allenby, die per vliegtuig uit Java te Singapore zou zijn gearriveerd en wiens deelneming aan de besprekingen men tracht zou hebben geheim te houden. Ook omtrent het doel van Lord Allenby's be zoek aan Nederlandsch-Indië doen allerlei geruchten de ronde. Men verklaart, dat Groot-Brittannië uit bezorgdheid voor een Japanschen aanval in de Pacific met Nederland wil samen werken voor defensieve doeleinden. Groot- Brtitannië zou o.a. Nederland het Neder- landsch bezit van Oost-Indië willen garan deeren. Van andere zijde wordt verklaard, dat ook de kwestie van verdediging van Aus tralië en Achter-Indië uitvoerig aan boord van de „Kent" zal worden besproken. Geruchten in de Japansehe pers, dat er reeds een geheim defensief verdrag tus schen Engeland en Nederland zou bestaan, zijn juist dezer dagen door de Nederland- sche regeering officieel tegengesproken. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 2.407.80, savoye- kool f 1.90^-r5.90, groenekool f 0.703.20, pieterselie f 4.506.00, prei f 1.50—3.50, sel derie f 3.506.20, knolselderie f 1.003.80, per 100 kg,: kroten, gek. f 26, witloof f 6 33„ boerenkool f 2.105.80, uien f 1.00 3.10, wortelen f 1.205.90, sprTiiten I f 10-— 18, spruiten II f 512, andijvie per kist f 0.71—1.31. Vette Varkens. Totale aanvoer 396 stuks 365 zwaar 3738 cent en 31 licht 32^ 33 cent per kg. levend gewicht. Handel ta melijk vlug. HAZERSWOUDE, 22 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 5800 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.504.40 per 100 stuks, hanen f 1.50 per stuk. BOSKOOP, 22 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 5080 cent, Claudius Pernet f 1.302.30, Butter fly f 0.80—1.20, Wilh. Kordes f 1.70—2.40, Rosalandia f 1.001.80, Phoebe f 1,30—1.70 Edith Helen 4080 cent, Aug. Noack 4070 cent, Briarcliff f 0.801.40, Steward 80 cent, Primus 40—61 cent, Seringen 25—42 cent, Tulpen 1526 cent, Mahonie 12—16 cent. ROTTERDAM, 22 Jan. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst Chevalier f 4.755.00; winter f 4.00 —4.75. Haver f 6.00—6.30. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Bernardus Hermanus Jo- Margaretha Maria, d. van J. v. Klaveren en H. J. Arbouw Hendrik Andries, i. van W. F. v. Tongeren en C. J. Piket Lode wijk Franciscus, z. van J- H. P. Steen- bergen en S. v. Polanen Jacoba Hendri- ka, d. van G. v. Loon en S. Wlllems Leendert, z. van J. Korperahoek en H. P. v. d. Lubbe Cornells, z. van F. Overdam en N, v. Eeuwen Grietje, d. van D. Sie gers en W. v. d. Steen Barbara, d. van G. Zuydam en A. de Jong Martinus, i. van H. Versteeg en P. J. de Jong Jansje, d. van A. Blok en J. v. Es Willebrordus Sebastiaan Maria, z. van C. v. Wisse en C. v. d. Valk Wilhelmus Johannes Fran- eois, z. van W. de Bruin en H. M. Cuveiier Corrie Maria, d. van J. Noppen en J. Kemp. Gehuwd: P. Dubbelaar jm. en C. J. Onderwater jd. C. P. de Heiden jm. en G. A. Geene jd. Overleden: J. Stouten-v. d. Heijden vr. 80 j. M. C. Galavazl-de Koning wede. 64 j. C. P. Verby-Aars vr. 75 j. A. M. v. Zwijndrecht ddr. 27 j. W. P. Volberg m. 50 j. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Erwten kleine groene f 89, Schokker erwten ietts vaster gestemd. Bruine boon f 7.008.50. Alles per 100 kg Buitenlandsche Granen. Stemming flauw. Rogge 74-75 kg. Bahia Blanca disp. f 7.75 76 kg. Hongaarsche disp. f 7.45, 76 kg. Hon- gaarsche gedenaluceerd disp. f 4.10, 76 kg. Duitsche dito disp f 4.15, 73 kg. Duitsche wito Jan-aflading f 4.10. Gerst 60-61 kg. Donau disp. f 84.50, 65-66 kg. Zuid-Russische disp. f 87, 70-71 kg. La Plata disp. f 95, 66-67 kg. La Plata disp. f 90, 6970 kg. La Plata stoomend f 91. 65-86 kg. La Plata stoomend f 89. Haver 53—54 kg. Zuid-Russische aange komen f 6.05, 56-57 kg. Zuld-Duitsche disp. f 6-40, 47-48 kg. La Plata stoomend f 5.70. Mais per 2000 kg, Gele La Plata aange komen f 92.50 tot f 92, dito stoomend f 92.50 Donau-Galfox aangekomen f 91, witte Zuid Russische disp. f 90, gele Zuid-Russische disp. f 96. La Plaata cinquantine disp. f 106. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V.. LEIDEN 23 Jan. 1934 F Industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Caivé Delft c. v. A Kuchenm. Aec. Ned. Ford Philips Gem. Bez. Uni Lever Petroleum: Kon. Olie Perlak Rubber: A'darn Rubber Deli Bat Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mij. Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N.l.S.U. Tabak: Deli Mij. Sen§mbah Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. bmeRing Anaconda Ass Gas en Elec Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Cen. Aviation Int Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit St Leather Union Pacific Wabash Tidew. Ass. Oil United St Steel WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.93 Londen 7,77J/^ New York 1,5&i/2 Parya 0 75'f8 Brussel 34 66 Zwitserland 48.18 Milaan 13 07 Madrid 20 60 Oslo 39 50 Kopenhagen 34 771» Stockholm 40.131/Ó Weenen Praag 7.40 Boedapest 301/2 ao 58l/2 I'/lü l«»V* 24«l/j 847/s 303/4 20 581/2 ll/tó 1701/, 2471/. 84Vi lT47/8 1027/, 176 103 1035/8 447/8 54l/o 301/a 1021'2 44 54 301/a 451/g 9 45 91/4 6 129l/8 6 129 177 23S/4 98l/< 71 176*/4 333/4 71 1133/4 137 122 U4I/2 1373/; 123 28»/ls lOo/g 2 »/.- 29 10V» 2'7/« 3'Vus 'I'VM 41/2 143/< 4"/l6 «l/i 551/2 11 «/4 41/2 HS/,« 133/, 4s/m rt/s 56 63/4 76 27/jg 63/8 353/4 6 75t/.! 2'/is 6i/« 358/ïe

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3