DINSDAG 23 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Januari 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De BUdt. Hoogste barometerst.: 782.1 te Danzig. Laagste barometerst.: 741.7 te Janmayen- Verwachting tot den avond van 24 Jan.: Meest zwakke Zuide lijke tot Zuid-Ooste lijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, lichte tot mati ge vorst des nachts, overdag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Het hooge druk gebied is een weinig Oost waarts getrokken, maar breidt zich op het oogenblik weer over Schotland en Zuid- Noorwegen uit, en de laatste depressie trekt naar het Noord-Oosten af. De volgende is op den Oceaan vrij diep geworden, maar maakt den indruk naar het Zuid-Oosten te trekken, zoodat voorloopig de vorstkansen stijgen. Op het vasteland is het gebied van matige vorst uitgebreid en in Polen werd de vorst streng. In Scandinavië verdween het gebied van strenge vorst, maar in Zwe den breidde de lichte vorst zich weer uit. Op de Britsche eilanden is de temperatuur iets gedaald, op IJsland viel vorst in. De storm aan de Britsche kusten is opgehou den, maar er valt in het Westen nog lichte regen, aan de kust van Noorwegen regent het bij storm uit Zuid-West, en wordt zelfs onweer gemeld. Het vasteland heeft veel windstilte met ochtendmist in West- en Midden-Frankrijk en in Duitschland. In de hoogere luchtlagen boven Noord-Duitschland is de tempera tuur tot 1700 meter hoog tot boven het vriespunt gestegen, in de Zwitsersche ber gen vriest het nog flink. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 2.4 gr. e. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a.: Vari Dinsdagnamiddag 4,58 uur tot Woensdagmorgen 7.27 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 24 Jan. voorin. 9.06 en nam. 9.51 uur. DE GESTRAFTE V.A.R.A. Geen liefhebbers voor den beschikbaren zendtijd. Wij vernemen dat de A.V.R.O. en de N- C.R.V. aan den Minister van Binnenland- sche Zaken kennis hebben gegeven, dat ze geen gebruik zullen maken van den Hil- versumschen zender op Zaterdag a.s., de zendtijd die, naar men weet, aan de V A R.A. ontnomen is als straf voor de pauze na bekendmaking van de terechtstelling van M. van der Lubbe. UIT DE TABAKSINDUSTRIE. Collectief arbeidscontract opgezegd. Men meldt ons uit Eindhoven: Heden hebben de beide patroonsbonden in de sigaren industrie aan de vier tabaks bewerkers-organisaties het collectief ar beidscontract opgezegd per 1 Februari, zoo dat het op 1 April afloopt. De thans geldende loonen en arbeids voorwaarden worden ook na 1 April ge handhaafd totdat wijziging noodzakelijk zal zijn. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De 34-jarige chauffeur J. P. G. te W a r- mond, is in appèl gekomen van een von nis van den Haagschen Kantonrechter die hem tot 2.boete heeft veroordeeld, we gens het als autobestuurder eigendunkelijk het gebruik van den openbaren weg, den Sohouwweg, aan een militaire eolonne, be staande uit de tirailleur-compagnie van het regiment grenadiers te Waalsdorp, onder bevel van den kapitein S. O. Roosjen, heeft belemmerd. Verdachte zou volgens de dagvaarding met zijn auto bij het inhalen en links voorbijrijden van bedoelde colonne, welke over dien weg marcheerde in de richting van het kamp Waalsdorp, te spoedig naar rechts zijn uitgeweken, waardoor hij met zijn wagen gedeeltelijk tusschen de voor ste sectie en de voor deze sectie uitga an den tamboers terecht is gekomen, waardoor de bovengenoemde kapiteit, benevens een van de tamboers genoodzaakt werden naar rechts uit te wijken teneinde te voorkomen, dat zij door verdachte's auto werden aan gereden. Als getuigen a charge werden gehoord kapitein.Roosjen en de tamboer L, de Vos, die verklaarden, dat zij door de wijze van rijden van G. genoodzaakt waren geweest oi zij te gaan, wilden zij niet door de auto geraakt worden. Hiertegenover voerde de verdaohte aan, dat hij den indruk had gekregen, dat hij kon doorrijden, nadat hij voor een zich op den weg bevindende bakfiets had moeten uitwijken en hij had waargenomen, dat de beoelde tamboer een teruggaande bewe ging had gemaakt, daarmede als 't ware them uitnoodigend tot doorrijden. Als getuige a décharge werd gehoord Mr. E. E. Menten, eigenaar en inzittende van bovengenoemde auto, die de verklaringen van den kapitein-getuige bestreed, waarop er een uitgebreide discussie tusschen ge tuige en de leden der rechtbank en den kapitein ontstond. Getuige M. zeide o.m. dat hij de zaak uitgemaakt wilde zien of het optreden van den kapitein tegenover hem juist was.geweest. Requisitoir. Mr. N. S, Hoekstra, die het O. M. waar nam, zeide na de ampele bespreking van dit geval te kunnen volstaan met vast te stellen, dat verdachte art. 47 van de In- kwartieringswet heeft overtreden en dat de kantonrechter rekening houdende met de omstandigheden, verdachte tot een ge ringe boete heeft veroordeeld, van welk vonnis de officier bevestiging vroeg. Verdediging. De verdediger, mr. M. J. A. Steenhuis, hield in deze zaak een uitvoerig pleidooi, waarbij hij de Rechtbank een situatie- kaart overlegde. Pleiter beriep zich mede op de meeping van den hoofdinspecteur C. Snethlage, chef van het Haagsche Verkeerswezen, die hem ter zake had ingelicht. Pleiter betoogde, dat verdachte alle ruimte had orn voorbij te rijden, maar, zooals iedere automobilist was hij uit schuchterheid achter blijven rijden, teneinde niemand met de spatbor den te raken. President: Mr. Scholten: „En al die men- schen die door automobilisten worden dood gereden, is dat ook een gevolg van de schuchterheid van de automobilisten?" Pleiter concludeerde, dat de verdachte geen enkele handeling had gepleegd in strijd met de regels van het normale ver keer en verzoekt vrijspraak. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 6 Februari a.s. STADSNIEUWS AUTOMOBILISME DE RALLYE VAN MONTE CARLO. De importeur der Studebaker auto's in Nederland deelt mede, heden bericht te hebben ontvangen, dat het Nederlandsche Studebaker-team, bestaande uit de heeren v. d. Heyden, Bakker, Schut en Hadnit he denmorgen op tijd, dus zonder strafpunten, München is gepasseerd op weg naar het eindpunt Monte Carlo. SCHAKEN Geknoei met belastingaangifte. Het Gerechtshof veroordeelde vandaag een sehoenwikelier wegens gebruik maken van valsehe geschriften tot één maand ge vangenisstraf, hiermede het vonnis van de Rechtbank bevestigend. De schoenmaker had zijn vermogen in den loop der jaren aanmerkelijk weten te vergrooten tengevolge van speculaties, uit- j keering van een verzekering en een erfe- nis. Aanvankelijk had hij hiervan geen aan gifte gedaan; later wilde hij dit geleidelijk doen. In 1930 gaf hij een vermogen van 28.000 op, 12.000 meer dan het vorige jaar. Hij beweerde, dat 9000 van specu latie arkomstlg waren, waarvoor dus geen inkomstenbelasting betaald behoefde te worden. Bij een onderzoek, door de belastingen ten huize van verd. ingesteld, kwamen I verschillende afrekeningsstaten te voor- j schijn, die de speculaties zouden moeten aantoon en, doch die later valsoh bleken t e zijn. Het O.M. had bevestiging van het von nis geëischt. Leidscbe Schaakclub „Philidor". In de hoogste groep van den winterwed- strijd won P. Herfkens van G. J. Koore man, de tweede partij werd remise. H. I. de Nie won van Pels, W. H. v. d. Nat won van H. I. de Nie en van P. J. v. d. Zeeuw en speelde remise met Pels. De Nie won van Van der Zeeuw, Kooreman won beide partijen van Van der Wilk, Pels en Van der Zeeuw wonpen ejk één partij van Van der Wilk en voorts won Van der Zeeuw van Kooreman, De stand is de volgende: gesp.gew.gel.verl. totaal P. Herfkens* 4 1 1 2 1}$ p. C. J. Kooreman 5 2 1 2 2>-. W. H. v. d. Nat 3 2 1 H. I. de Nie 3 2 1 2 n G. Pels 3 2 1 2% C. J. v. d. Wilk 4 4 0 P. J. v. d. Zeeuw 4 2 2 2 ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Wis? en Natuurkunde, da dames L. G Grooters, Den «Iiaag, J. Th. I Werker, den Haag; Doctoraal examen Rechtsgeleerdheid, de h''er A. Liihrman, Rotterdam; Duotoraai ei-.nmen Geneeskun!*, de hee lt r L. M Vrijland,"Den Haag; R. Frank, K&arlem. 1 PROF. DR. J. B. KORS O.P. OVER „HET LIBERALISME EN ZIJN ONTWIKKELING". Voordracht voor „Sanctus Augustinus". Op uitnood iging van de R. K. Studen tenvereniging „Sanctus Augustinus" al hier hield gisteravond de zeereerw. hoog- gel. heer prof. dr. J. B. Kors in het „Eigen Huis" een voordracht over „Het Liberalis me en zijn Ontwikkeling". De hoogleeraren prof. dr. W. H. Keesom en prof. dr. Berg gaven mede blijk van hun belangstelling en werden In het openings woord door praeses Zijlmans hartelijk wel kom geheeten. Hierna was het woord aan prof. Kors, die in zijn inleiding betoogde, dat de wor ding van het liberalisme, zijn groei en ont wikkeling een vraagstuk is, dat de kern raakt der menschelijke natuur zelf. Het liberalisme is een uiting van de egoïstiischen mensch, diie zioh niet gebon den wil zien aan wet of macht buiten zich, een trek, die reeds in onze eerste ouders viel waar te nemen; zioh als goden te zien. De beweging is ontstaan in de Middel eeuwen, toen onder invloed van het nomi nalisme zich het individualisme begon baan te breken, volgens hetwelk alleen het indi vidu waarde had, het algemeene was een abstractie, louter 'n naam. Dat individualisme werkte door op reli gieus gebied en bracht ons de Hervorming. Het individueel geweten stelde zich tegen over het gezag van een kerk, het vrije on derzoek werd geboren en er. stend niets meer tusschen het geweten en God. Op economisch en sociaal gebied werd langzamerhand de bestaande orde terzijde geschoven en op politiek gebied zag men hetzelfde verschijnsel. Aan het einde der Middeleeuwen zag men alzoo een dringen, een werken, een woelen in het sociaal-economisch en religieus leven dat vergezeld ging van dezelfde uiting op het gebied, van kunst en wetenschap en het humanisme ontstond. De beweging werd sterker doordat naast de steeds grooter wordende welvaart de grootere vrijheid ontstond tengevolge van het verdwenen der gilden. Ook begon men fundamenteel een systeem op te bouwen en vast te leggen in een ideolgie. Men ziet ook in onze dagen, hoe de fascistische leer achter de fascistische beweging is aange komen. Het individualisme, dat zich eerst onbe wust als het ware naar voren gedrongen had, veroorzaakte een reactie in het den ken, die zich stelde tegenover de Kerkleer. Er waren oorzaken, die hiertoe drongen en men kwam er terepht tegen in verzet. De grondkenmerken van het liberalisme, dat daaruit geboren is, zijn drieledig. Ten eerste bracht het individualisme op veler lei gebied een volkomen vrijmaking mee van den mensch van alle boven hem ge steld gezag, ten tweede: het geloof van den mensch zelfstandig te kunnendenken en ten derde: het geloof aan de wezenlijke goedheid der menschelijke natuur. Prof. Kors weidde hierover nader uit, wees op de scheiding van kerk en staat, welk dogma onmiddellijk voortvloeide uit genoemde principes. In sommige gevallen, vooral waar de staat vijandig stond tegen over de kerk heeft deze scheiding wel veor- deelen gehad. Zoo vonden wij door het li beralisme de vrijheid terug, die de protes- tantsehe staat ons ontnomen had. Er kwam echter als altijd ook hier een reactie, die de kerk de gegeven vrijheden weer wilde ontnemen. Het liberalisme be gon den strijd tegen de godsdienstige seholen en tegen het huwelijk. Oppervlak kig gezien lijkt dit een tegenstrijdigheid in het liberalisme, maar bij eenig nadenken komt men tot de conclusie, dat deze wijze van ageeren toch past in het liberale idee. Paus Pius XI hield zioh daarom bijzonder met het liberalisme bezig. Spr. wijst er dan op hoe het liberalisme ook op economisch gebied, vooral onder den invloed van het deïsme en de Schotsche moraal-philosophie, een heele ontwikke ling heeft doorgemaakt en de drie beginse len, waarop de klassieke liberaal-economie steunt, zijn: de individualistische, de deïs- tische en de moraal-philosophie, waarbij het eigen .belang 'gaat gelden als de groote wet van de liberaal-economie. De gerecht- tigde reactie brengt dan het algemeen wel zijn weer naar voren en zoo komt men op nieuw tot den staat als hoogste macht. Ook op sociaal gebied heeft het libera lisme de verhouding van den staat tot de burgers totaal veranderd, want de verhou ding tusschen individu en gemeenschaps leven werd stuk geslagen en de gemeen schap werd niets anders dan een mecha nisme. Daardoor kwam op sociaal gebied de groote chaos, die thans de reactie wak ker roept, die we kennen in de verschillen de vormen van faseisme. Het liberalisme heeft verder de weten schap geheel los gemaakt van ieder boven natuurlijk eriterium. Al is de mensch in iedere wetenschap autonoom, werkend met feilbare instrumenten, kunnen we het ge- •loof niet missen. Het rationalisme loochent echter elke kennis van een bovennatuur lijke wereld. Het gevolg hiervan is, dat het wijsgeerig denken een groote chaos gewor den is sinds het ontstaan van het libera lisme. Ook hier viel een reactie waar te nemen- De intellectueele wereld van vandaag weet, dat het in een impasse is geraakt, dat er iets hoogers moet zijn, dat leiding moet geven aan het menschelijk denken. Maar deze reactie is op haar beurt weer overgeslagen naar haar tegendeelen. Geen tijd, die zoo naar gezag uitziet als de onze. Het is een tijd van gazagerisis, maar tege lijk een tijd, die roept om gezag, niet al leen op politiek en sociaal terrein, maar ook op ander gebied van menschelijk ken nen en weten. Prof. Kors zet vervolgens uiteen, hee de katholieken staan tegenover de verschil lende grondbeginselen van het liberalisme. Het katholicisme staat gewoonlijk ais verdedigster van des menschen rechten, door alle eeuwen heen. Zooals ze nu staat tegenover den fascistischen staat, zoo heeft ze altijd de vrijheid van den mensch ver dedigd als een heilig goed, leer end, dat de staat er hiet is om de vrijheid der men schen aan banden te leggen, maar om haar te beschermen. Nadrukkelijk wijst spr. er echter op, dat men daarbij onderscheid moet maken tus schen vrijheid en losbandigheid. Redelijk willen alleen is ware vrijheid. De wet is niet de opheffing van de vrijheid, maar haar beschermster, indien zij rekening houdt met den te stellen norm. Natuurwet is niets anders dan bevrijding van den mensch van dwaling. De katholieke leer is, dat de staat een subsidiaire taak heeft. Hij moet helpen, on dersteunen en prikkelen, maar niet alles tot zich trekken en het individu alle ini tiatief ontnemen. De staat heeft ook geen recht op het gezin. Zoo blijft door de katholieke leer de vrij heid van den mensch gewaarborgd in al datgene, dat niet aan den mensch onder worpen is, omdat het van God js. De kerk heeft voider steeds vastgehouden aan de hooge waarde van het menschelijk verstand en zij verzet zich tegen elke aan tasting-van het menschelijk denken. Het derde fundament tenslotte van het liberalisme ligt in de menschelijke natuur. De menschelijke natuur heeft door den zondeval geleden weliswaar, doch niet in die mate, dat zij niet zou kunnen denken, of geen verstand of vrijen wi Imeer zou bezitten. Daarom kan de kerk niet aanvaar den, dat alle neigingen, die in den mensch opkomen, alle begeerten van den mensch goed zijn en ingevolgd mogen worden. In zijn grondelementen, aldus besluit pro. Kors, is het liberalisme voor ons niet te aanvaarden. Er ligt veel goeds in, dat behoeven we niet te ontkennen, evenals in de reactie, die zioh op het oogenblik open baart in het fascisme wel iets goeds zit. Maar de menschelijke vrijheid moet onge rept blijven. De verbinding van de goede elementen uit beide kunnen ons nader brengen tot de juiste opvattingen omtrent het maatschappelijk leven, dat onze maat schappij slechts ten goede zal komen. Op deze voordracht volgde een korte ge dachten wisseling, waarna de praeses van „Sanctus Augustinus" den inleider harte lijk dank zegde vooï zijn klaar betoog, dat voor allen leerzaam was geweest. PELIKAAN COMITé RIJNLAND. Naar ons werd medegedeeld, is na ge pleegd overleg met alle Burgemeesters van de Gemeenten liggende in het district van de Kanier van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, opgericht een Pelikaan Co mité Rijnland, dat zich ten doel stelt om allen inwoners uit deze gemeenten zoo goed mogelijk gelegenheid te geven om hun bijdrage aan het Pelikaan Comité ten be hoeve van het Nationaal Luchtvaartfondds te doe.n toekomen. Alle Burgemeesters hebben zich bereid verklaard in het Eere-Comité zitting te ne men .terwijl in elke gemeente aan eenige notabelen is verzocht als werkende leden te willen optreden. In overleg met den Burgemeester van Leiden en enkele andere Burgemeesters in het district, is door den heer ten Cate Brou wer, Voorzitter der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland en Lid van het Algemeen Pelikaan Comité het initia tief tot vorming van dit Pelikaan Comité Rijnland genomen. Met den meesten spoed is een vergade ring uitgeschreven om de werkwijze van dit Comité vast te stellen. Esperanto-enrsussen Julio Baghy. Hedenavond vindit in de Kweekschool voor beevaart de laatste les van dsn cur sus van Andreo Cseh plaats. Daarbij aan sluitend zal Julio Baghy een vervolgcursus geven, waarvoor zich reeds 45 deelnemers opgaven. De cursus vangt aan Dinsdag 30 Januari te kwart over aoht, Hoogl, Kerk- gracht 40 (Verhuurdersbond). Bovendien zal Julio Baghy een aanvangs- cursus geven welke in het bijzonder voor P.T.T. en Politie was gedacht. In tegenstel ling met andere plaatsen is de belangstel ling hiervoor niet zoodanig dat een orga niseer en van verschillende cursussen in de bureaux zelve mogelijk is. Er zal dus één cursus gegeven worden, zoo mogelijk wel op twee verschillende tijdstippen, voor P.T.T. en Politie gezamenlijk, met toelating van enkele buitenstaanders die daarvoor den wensch te kennen geven. Inlichtingen bij J. de Ren, Cobetstraat 70. Bakfiets te water. Hedenmorgen omstreeks kwart over elf reed de bakfiets van den kruidenier J. I. door een defect aan den standaard van de helling der Niksluisbrug aan de Jan van Goyenkade te water. De bestuurder wist er tijdig af te springen. De bakfiets werd later door voorbijgangers op den wal ge haald. De inhoud was natuurlijk bedorven. Onder de omstanders werd spontaan een collecte gehouden om den onfortuinlijken lu-uideniersbediende tegemoet te komen. Handelsregister K. v. K. W ij z g i n g. 385. L. P. van der Drift- Neyenbuur, Leiden, Botermarkt 2, hoeden winkel. Uittr. E.: L. P, van der Drift, Lei den. N. E.: Mej. J. P. van den Brander, Lei den. 1969. Gebroeders Bodegraven, Nieuw koop, Dorpsstraat A 332, stoomsmederij en fabriek van ijzerwaren. N. Pree.: L. A. P. Stoppelenburg, Bodegraven (B. P.). 211. N.V. Dakpannen- en Iileiwarenfa- brieken voorheen D, van Oordt Co,, Al phen a. d. Rijn, Woubrugscheweg 10. Overl. Dir.: D. van Oordt, Noordwijk a. Zee, hanes, z. van H. v. Bakkum en H. Azier AGENDA LEIDEN. Dinsdag „Zwei Herzen in 3/4 Takt" Fritz Hirsch Operette. Schouwburg, 8.15 uur. Dinsdag, BijeenkomsC Kernleiders, gebouw Zita Vereemlging, Pieterskerkkoor- Steeg 15, 8.30 uur. Dinsdag. Kernvergadering, gebouw Zita- vereeniging, Pieterskerkkoorsteeg 15, 8.30 uur. Woensdag, K. J. M. V. „St. Peter Kanis", Eigen Huis, 9.30 um*. Donderdag. R. K. Propagandaclub „Dr, Schaepman". Cursusavond den Burcht, 8.15 uur. Vrijdag, „St. Christoffel, afd. Leiden der R. K. Handelsreizigersver., Hotel „Den Burcht", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Z o n d a g 28 Jan. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steen straat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. GEMEENTERAAD. Aan de agenda zijn nog de volgende pun ten toegevoegd: a. Benoeming van een gemeentelijken commissaris bij de N.V. Leidsche Duin water-Maatschappij. b. Aanwijzing van candidaten voor de benoeming van drie commissarissen bij ge noemde N.V. c. Benoeming van drie leden van de Commissie van Toezicht op de Bewaar scholen. d. Benoeming van een onderwijzeres aan de o. 1. school aan de Haverstraat. e. Voorstel tot overplaatsing van den heer J. H. Dommerholt, onderwijzer aan de o.l. school aan de Paul Krugerstraat A, naar de opleidingsschool voor u.l.o. aan de Lan- gebrug. f. Voorstel ^ofc verhuring van verschillen de perceelen wei- en teelland. Leidsche Duinwater Maatschappij Nadat de gemeenteraad in zijn zitting van 29 Mei 1933 toestemming had verleend tot wijziging van de statuten van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, be- oogende o.m. uitbreiding van het aantal commissarissen van 3 tot 5, deelde de Ven nootschap aan B. en W. bij missive van 22 December 1933 mede, dat zij de ministe- rieele beschikking „van geen bezwaar" had ontvangen en dat den 21sten December de notarieele würigingsakte was gepas seerd. Ingevolge de desbetreffende overgangs bepaling moet thans en wel binnen twee maanden na totstandkoming van de statu tenwijziging de benoeming van commis sarissen plaats vinden en treden de huidi ge commissarissen gelijktijdig af, met dien verstande, dat zij herkiesbaar zijn. De tegenwoordige commissarissen zijn, zooals bekend is, de heer N. C, F. van Qin- kel (gemeeneljjke-commissaris, als bedoeld bij art, 18 der concessie) en de heeren T. S. Goslinga en Mr. H. F. A. Donders. Ingevolge de bij Raadsbesluit nader vastgestelde Regeling inzake de uitoefe ning van de rechten der gemeente als aan deelhoudster, zal van het stemrecht in de aandeelhoudersvergadering voor het be noemen van vier commissarissen gebruik worden gemaakt, als volgt: a. voor commissaris-voorzitter zullen de stemmen werden uitgebracht op een can- didaat aan te wijzen door en uit het Col lege van B. en W.; b. voor de drie overige commissarissen zullen de stemmen worden uitgebracht op candidaten aan te wijzen door den Raad, (buiten en behalve den gemeentelijken commissaris, dje èn krachtens art, 18, sub b, der concessie èn art. 10 der statuten reeds door den Raad wordt aangewezen). Onder verwijzing naar de desbetreffende missives van de Vennootschap qn verdere stukken en onder mededeeling voorts, dat B. en W. als candidaat voor commissaris voorzitter hebben aangewezen het lid van het College, den heer T. S. Goslinga, geven B. en W. alsnu in overweging, over te gaan: a, tot benoeming van een gemeentelijken commissaris bij de N.V. Leidsche Duinwa ter Maatschappij ingevolge art. 18, sub b, der concessie en art, 10 der statuten, zulks voor den tijd van drie jaFen, ingaande op een door ons College te bepalen datum; b. tot aanwijzing van de candidaten, op wie de stemmen in de aandeelhoudersver gadering zullen worden uitgebracht voor de benoeming van drie commissarissen. Commissie Toezicht Bewaarscholen Ter voorziening in de vacatures, welke op 31 December j.l, zijn antstaan in de Commissie van toezicht op de bewaarscho len tengevolge van de' periodieke aftreding van mevr. C. BeijVergunst, mej. A, N. Ingeneeger en Pastoor J. C. Vijverberg, bieden B. en W. den Raad de volgende voordrachten aan: a. vacture C. Beij Vergunst: le. C. Beij-r-Vergunst, 2e. A. A. van VlietHoogendoorn; b. vacature A. N. Ingeneeger: le. A, N. Ingeneeger, 2e. J. C. Baars, c. vacature Pastoor J. C. Vijverberg: le. pastoor J. C, Vijverberg, 2e. Pastoor Th. M. Beukers. Benoeming onderwijzeres. Tengevolge van het overlijden van mej. A. van der Laaken is op 1 Januari j.l. aan de o.l. school aan de Haverstraat een vaca ture ontstaan van onderwijzeres. B. en W. verzoeken den Raad over te gaan tot benoeming van een cnderwijzgres aan de o. 1. school aan de Haverstraat, waarvoor de volgende voordracht wordt aangeboden: le. J, E- P- Vellekoop, wacht geldster, laatstelijk onderwijzeres o. J, school aan de Paul Krugerstraat B; 2e, M- C. Eterman, wachtgeldster, laatstelijk on derwijzeres aan de opleidingsschool voor u.l.o. aan den Maresingel A.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2